Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5851) finest válasza kerekfej (#5844) üzenetére


finest
őstag

Samuék húsz éves élettartamot mondanak a 840-re.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5852) jeni válasza finest (#5851) üzenetére


jeni
félisten

hol a 840-re a 20év,melyik oldalon láttad?
mert elég vonzó az ára ha adnak mellé egy Win 8 upgrade-t

(#5853) jeni válasza Bodor (#5841) üzenetére


jeni
félisten

az egyik OCZ Petrol hulladék legalább nálam van :C ;]
várom,hogy a jövőhéten írják jóvá mivel a 30 naptári nap akkor jár le,hogy kaphassak helyette másikat ami nem OCZ Petrol lesz,vagy a zsetont.

mégis mennyire nyerő a Samsung 840 120GB + Win 8 upgrade pro 24000 Ft-ért

ellenben

a Samsung 830 128GB 27000 Ft-ért

[ Szerkesztve ]

(#5854) Bodor válasza Peti66 (#5848) üzenetére


Bodor
veterán

A Win nyóc melyik vezérlőt szereti jobban :F

Mire is gondolsz pontosan?

Ez itt elég off.

(#5853) jeni: Tudom, hogy bagóért vettél egy hulladékot a jó cserére várva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5855) Balage76 válasza jeni (#5853) üzenetére


Balage76
senior tag

A 840 kontra 830 osszehasonlitas jelenleg igy korrekt:
Mi eri meg jobban a 840 + win8 24000-ert vagy a 830 + win8 27+17=44000-ert...?
Tudom a win8 lehet ingyen is, de ezzel az erovel lophatsz is a boltbol... :)

(#5856) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Holnap tervezek venni egy samsung 830 64Gb SSD-t (MZ-7PC064B), es az erdekelne, hogy kell e figyelni valami fontos dologra, van e valakinek tapasztalata Asus p8Z68-V tipusu alaplappal valo kompatibilitassal.

Milyen modban tud menni ez az ssd, ha rendszerlemeznek szanom?

Beepitokeret nelkul vennem, szoval a keretet es hozzavalo csavarokat olcson lehet e valahol kulon venni hozza olcson?

Koszi szepen!

[ Szerkesztve ]

(#5857) jeni válasza Balage76 (#5855) üzenetére


jeni
félisten

verziód alapján a 830+Win 8 upgrade= 44000 FT csak ott már az akvában nincs abból 830-s cuccból..

ott csakis a 840-s verziók vannak amelyekhez adnak Win 8 Pro Upgrade-t. ami kettő együtt 24000 Ft.

külön külön megvéve így festene 840 120GB 24000 FT + Win 8 Pro upgrade 18000 Ft = 42000 Ft. <<< Így semmiképp nem venném meg.

még a 830 128GB+ Win 8 upgrade-t sem 44000 Ft sem ezt így nem adják akcióban csak és kizárólag a 840-s SSD-vel adják.

ami akciós az a Samu 840 120GB + Win8 Pro Upgrade = 24000 Ft

ezekkel akciósak a Win 8 pro upgrade

ennyire szabadulnának a 840-s Samsungtól?

(#5858) kerekfej válasza coolpet (#5856) üzenetére


kerekfej
addikt

SDD keret - vagy itt.

(#5859) coolpet válasza kerekfej (#5858) üzenetére


coolpet
senior tag

Koszi, csak sajnos ezek postaval is 2k felett vannak :)
Lehet ledobom az aljara, vegulis mibaja lesz :)

(#5860) kerekfej válasza coolpet (#5859) üzenetére


kerekfej
addikt

Az első az csak 0.6k mindennel.

(#5861) finest válasza jeni (#5852) üzenetére


finest
őstag

A lap alján, a 840 és 840 Pro összehasonlításában írják, h Samuék ezt mondták a tájékoztatón: [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5862) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

átböngésztem a topicot, szeretnék Asus P5B Deluxe lapra épülő rendszeremhez SSD-t venni, a célom a rendszer gyorsítása, a szükséges minimális beruházással.
Samsung 830-ast néztem ki 64GB-os méretben.
Az lenne a kérdésem, hogy:
1./ Elég-e ez a méret egy dupla Win7/XP boot rendszerhez?
2./ Rendben működni fog-e a kiválasztott SSD az alaplapommal (P965 chipset/ICH8R)?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5863) kerekfej válasza tlala (#5862) üzenetére


kerekfej
addikt

Elvileg Intel Sata vezérlős így jó lehet. Igen elég.

(#5864) Bodor válasza coolpet (#5856) üzenetére


Bodor
veterán

Kompatibilis a lapod a kiválasztott SSD-vel, és AHCI módban a legjobb ha működik a SATA vezérlő, amire kötve van.
Telepítéshez segítség.

(#5862) tlala:

1./ Szűkösen, de elég ha nem raksz fel sok programot, hibernálást és lapozófájlt letiltod, és nem tárolsz rajta felhasználói adatot.
2./ Igen

(#5865) tlala


tlala
addikt

Nagyon köszi srácok, ez gyors volt! :))
Akkor meg is rendelem az edigitalnál 14900 Ft-ért.
Ennyit szánok most rá, többet nem. Majd egy új alaplaphoz már az akkori best buy-t fogom megvenni.

Nagyon köszi nektek!

(#5866) jeni válasza tlala (#5862) üzenetére


jeni
félisten

szerintem két rendszernek kevés a 64 GB hamar betelik majd.

mivel a tárhelyel tartalékolni is kell,nem szerencsés ha betelik az SSD.

ezt tutira veszem,inkább vegyél 120GB SSD-t.

Az alaplapod alapján a piros sata 1-be tedd az SSD csatlakozását

inkább igyál olcsóbb sört,hogy nagyobb SSD-t tudjál venni. :P

[ Szerkesztve ]

(#5867) Bálint85


Bálint85
senior tag

ez az alaplap milyen vezérlős?
Ocz vertex 3 támogatja?

Asrock 890GX Extreme3

[link]

és ez az alaplap Maximus V GENE a samsung 840 pro támogatja?
mert ezt írja ASMedia® PCIe SATA vezérlő : *6
*6: Ezek a SATA csatlakozók csak merevlemezekhez használhatók. / SSD -hez akkor nem is jó?/

[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#5868) CHIPman válasza jeni (#5857) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ehhez az upgrade-hez milyen alap kell? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5869) Balage76 válasza jeni (#5857) üzenetére


Balage76
senior tag

Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam, megpróbálom most bővebben leírni:

- A 830 128GB mostanában 27000 körüli áron van. Nem csak az aquaban, úgy általában, ahol még lehet kapni.
- A 840 és a 840 Pro sorozat minden változatához jár most az ajándék windows. Tehát nem csak a 840 120GB az akciós.
- A 840-es mellé fölösleges mégegy windowst számolnod, mert ebben az esetben már kettő darabod lenne...
- Almát az almával hasonlítsunk, tehát feltételezzük, hogy a 830-as mellé is kell a win8 upg, ami most 17 000 ft körül van. Megjegyzem, ennek az ára januártól emelkedni fog. Persze számolhatod nullával a win8 árát, de erre írtam hogy ezzel az erővel SSD-t is lehet lopni a boltból.. :)

Tehát első számítási példa a 830-as tipusokra:
830 128GB (27000) + Win8 upg (17000) = 44 000 Ft. Ezeket külön külön kellene megvenned (akár külön boltban is), mivel erre valóban nincs promó.
830 256GB (48000) + Win8 upg (17000) = 65 000 Ft. Ezeket szintén külön kellene megvenned, az előzőhöz hasonlóan.

Második számítási példa 840 Basicre:
840 120GB (23900) + Win8 upg (0 Ft) = 23900 Ft. Ebben az esetben az SSD mellé automatikusan megkapod a Win8-at, tehát nincs további költséged.

840 250GB (46900) + Win8 upg (0 Ft) = 46900 Ft. Ebben az esetben az SSD mellé automatikusan megkapod a Win8-at, tehát nincs további költséged.

Harmadik számítási példa 840 Prora:
840Pro 128GB (38485) + Win8 upg (0 Ft) = 38485 Ft. Ebben az esetben az SSD mellé automatikusan megkapod a Win8-at, tehát nincs további költséged.

840Pro 256GB (65670) + Win8 upg (0 Ft) = 65670 Ft. Ebben az esetben az SSD mellé automatikusan megkapod a Win8-at, tehát nincs további költséged.

Összefoglalva, a 830-ashoz képest, a sima 840 120GB-nál 20 000-et, a 250GB-nál 18 100-at, a 840Pro 128GB-nál 5500-at spórolsz, a 840Pro 256GB-nál kb ugyanott vagy.

A sima 840-nel komoly összeget tudsz spórolni, míg a 840 Pro-nál egy nagyobb teljesítményű és +2 év garanciás terméket kapsz kb ugyanannyiért mint a 830. Az akció részleteit korábban, ITT pontosan leírtam.

Szabadulni...?! :U

(#5870) szeva000 válasza finest (#5851) üzenetére


szeva000
addikt

20év:D...most te komolyan el is hiszed?:D....ez még viccnek is rossz...

(#5871) finest válasza szeva000 (#5870) üzenetére


finest
őstag

Arról nem szólt a fáma, h mennyi írással számoltak. ;] A lényeg, h azt az 5-6 évet, amit szerintem amúgy ki kell bírnia egy átlag gépben, tudni fogja. De a garancia időt (3 év) mindenképp. LOL

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5872) szeva000 válasza finest (#5871) üzenetére


szeva000
addikt

Én is úgy gondolom,hogy ha 5év körül kibírja az jó lesz....Ha pont a 3év gar után megy gallyra sztem az sem lesz nagy veszteség,mivel semmit nem fog érni már az ssd 3évesen.(3év múlva már nem 120GB lesz 30k-ért,hanem 1200.....)

[ Szerkesztve ]

(#5873) Balage76 válasza finest (#5871) üzenetére


Balage76
senior tag

A belső tesztek alapján a sima 840-es változat 1400-1500, a 840 Pro 3000-3200 teljes újraírást bír.

Ez számokban kifejezve a 840-es változatnál:
120GB-os model, napi 40 GB = 12 év
250GB-os model, napi 40 GB = 25 év

A 840Pro változatnál:
120GB-os model, napi 40 GB = 26 év
250GB-os model, napi 40 GB = 52 év

Értelemszerűen (jó eséllyel) senki sem fogja ilyen hosszú időtartamig használni őket, csak a viszonyítás kedvéért írtam a napi használatot is feltüntetve.

(#5874) szeva000 válasza Balage76 (#5873) üzenetére


szeva000
addikt

Műszerészként látva napi szinten az ipari hulladékok magas szintű gyártását,van rá 1láda söröm,hogy a 12év kb3-4 a 25év meg esetleg 5-6.....ez lesz kb. az igazság...a többi egy marketing baromság aminek 80%*ban bedőlnek....Lehet teszteken el is sikerült érni ennyi írási ciklust egy saját célra gyártott darabbal és légkondi mellett megjáratták stabil hőfokon....de egy laborteszt és egy felhasználói teszt más eredményt fog kihozni keményen.

(#5875) Balage76 válasza szeva000 (#5874) üzenetére


Balage76
senior tag

Persze, ez egyértelmű, bár az arányok azért mások mint ahogy írod...

Azt érdemes meggondolni, hogy az itteni visszajelzések alapján a 830 64GB kb 2-3 TB után ugrik 1%-ot, tehát min 200 TB-ot tudhat. A 840Pro-ban ugyanaz az MLC flash van mint a 830-ban, és az én számolásom alapján a 128 GB-ra 380 TB jön ki. Szóval azért annyira nem állnak távol a labor értékek a valóságtól.

Azt kell hogy mondjam, ha felezed azokat amit írtam, még mindíg minden ok.

[ Szerkesztve ]

(#5876) szeva000 válasza Balage76 (#5875) üzenetére


szeva000
addikt

Az bizta,hogy ha a fele igaz,sztem már nem csinált az ember rossz üzletet....
egyébként a fele idők sztem is valósak....Nekem igaz force GT-ből van kettő,most tartok az egyiknél
6TB írás és 8TB olvasásnál 1év alatt.Még 100%-os(az ssd life még 8évet jósol neki:D ) hála égnek.Ha 5-6 évre leosztom,akkor is durva 50TB adatnál nem hiszem,hogy lesz több...(bááár most nincs fotós időszakom,így karcsú az ssd használata,az a 6TB-ból sztem nyáron jött össze 4...de évi10-12TB-al számolva is még símán mennie kellene 5-6 évet)
Azért ez csak jócskán feltételezés...Sztem maga a működési idő is keményen befolyásoló tényező lesz az össz adatmennyiségek terén....de ezt majd szépen megtudjuk,ha kezdenek rendesen hullani.Vagy a hosszú működési idő miatt hal meg hamarabb vagy az írt adatmennyiségtől.....(azt már nem is merem mondani,hogy a fw egész véletlenül így van megírva....)

(#5877) Bodor válasza szeva000 (#5876) üzenetére


Bodor
veterán

(azt már nem is merem mondani,hogy a fw egész véletlenül így van megírva....)

nem is tudom, hogy feltételezhetsz ilyet.. :F :C :(((

[ Szerkesztve ]

(#5878) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

OCZ 120GB-os Agility 3 vagy Vertex 3? :) Az utóbbi kicsi gyorsabb. Ugyan az a Sandforce 2281, árban is egyeznek... Valahol azt látom, hogy jár keret a Vertexhez. Tényleg? :R

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5879) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!

Látom épp témánál vagyunk, én is 120GB-os SSD-ket nézegetek. Nekem olyan kéne ami biztosan elég gyors de jó az ár-érték aránya is vagyis 20k körül van. Én is a fentebbi OCZ Agility 3 vagy Vertex 3 között vacillálok, de természetesen más esetleg olcsóbb de jó alternatívákra is nyitott vagyok. Szóval szerintetek?

(#5880) Bodor válasza Anubis_9 (#5878) üzenetére


Bodor
veterán

Nem gyorsabb a Vertex 3 sem, max a tesztekben. Viszont jár keret hozzá.

(#5879) endruboy1: Ha nem a Vertex 3, akkor az egyesben találsz konkrét ajánlást, árakat már neked kell nézned.

[ Szerkesztve ]

(#5881) szeva000 válasza Bodor (#5877) üzenetére


szeva000
addikt

nyomós okok ezek sajna...
Tavaly előtt...lakodalom,mosógépet kaptak(bááár én az indesitet nem annak hívom...).elhívnak,hogy próbáljam már ki,mert gariba akkor megy vissza még most mivel azután még elrakják az építkezés miatt.
gép próba,oké minden....
másfél év múlva elővették,kicsomagol,3mosás után panelhiba....eeprom kivesz,újraírtam,érdekes módon elindul......még magában a prociban mi lehet benne,ha ez csak egy eeprom volt:D
sajnos az ilyeneket az életben rá nem tudjuk bizonyítani egy gyártóra sem,pedig nagy esély van rá,hogy működik a dolog.

(#5882) endruboy1 válasza szeva000 (#5881) üzenetére


endruboy1
senior tag

Kereszt kérdés: mi az hogy "keret"? Külső vinyónak is lehet használni azzal?

(#5883) szeva000 válasza endruboy1 (#5882) üzenetére


szeva000
addikt

milyen keret..hová?? :F

(#5884) Bodor válasza szeva000 (#5881) üzenetére


Bodor
veterán

Sajnos tudom, hogy igazad van, és nem csak a mosógépekkel van ez így. Pörögnie kell a "gazdaságnak"...

A Tervezett Elavulás története

(#5885) endruboy1 válasza Bodor (#5880) üzenetére


endruboy1
senior tag

Bocs, Bodor-nak ment volna az előző válasz. Szal jó az keret valamire ha nem akarom annyira külső vinyónak használni? Mert hogy rendszer menne rá, annak meg nem sok értelme van külsőként. Vagy az csak annyi hogy bele megy vele a 3.5-ös helybe a házban?

(#5886) szeva000 válasza Bodor (#5884) üzenetére


szeva000
addikt

jaja,ezt már láttam...de sajna fel kellene már fogni,hogy belefulladunk a szemétbe...a nagy amcsi cégek is kidobálják a szemetüket afrikába meg ahová tudják....nem visszaforgatott itt semmi,csak papíron.Legalábbis pici részt dolgoznak fel újra.

(#5887) kerekfej válasza Balage76 (#5873) üzenetére


kerekfej
addikt

A 840Pro változatnál:
120GB-os model, napi 40 GB = 26 év
250GB-os model, napi 40 GB = 52 év
:B

Anubis_9 és endruboy1 Az OCZ márkát szerintem felejtsétek el!
Egészen addig van jó ár/érték aránya amíg ki nem fingik.

[ Szerkesztve ]

(#5888) Bodor válasza endruboy1 (#5885) üzenetére


Bodor
veterán

Vagy az csak annyi hogy bele megy vele a 3.5-ös helybe a házban?

Igen, csak annyi.

#5886) szeva000: Hát igen, tudom. Lesz itt baj még, nem is kicsi.

(#5889) kerekfej válasza szeva000 (#5886) üzenetére


kerekfej
addikt

Eletronic Waste - ezeket érdemes megnézni. Gyakran falvak épülnek a "szemétdombra", de láttam már olyat videón, hogy kecskék legelnek szeméttelepen :Y .

(#5890) endruboy1 válasza kerekfej (#5887) üzenetére


endruboy1
senior tag

3 év garancia van rá, ha annyit kibír már megérte. +nincs garancia arra sem hogy ami drágább az tovább bírja. +az első hszben is ezeket ajánlják...

(#5891) Bodor válasza endruboy1 (#5890) üzenetére


Bodor
veterán

Így van! Ennyi.

(#5892) kerekfej válasza endruboy1 (#5890) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha ennyire szeretsz gariba futkosni akkor hajrá! :) Olcsó húsnak híg a leve.

az első hszben is ezeket ajánlják. Az nem is számít, hogy sok példány hibásodik meg azokból és a külföldi és a magyar vásárlók se minden esetben elégedettek a termékkel? Egyedül az ára lehet vonzó.

[ Szerkesztve ]

(#5893) Traxx válasza kerekfej (#5892) üzenetére


Traxx
őstag

Nem szeretnék nem SSD tulajként beleszólni, de a Samsung is ugyanúgy megadhatja magát, lévén hibás mindenből van. Nem hulladék szvsz. az OCZ sem, én egy Vertex 4-et simán bevállalnék az 5 év gari miatt, és sokkal inkább, mint egy 840-es Samsungot. 830-cal szemben már egál.

Minden márkának lehet trágya szériája, még a legnagyobbaknak is. FSP tápból is volt nem éppen csúcs és igencsak kiváló is, de említhetném az Enermaxot is, ami az egyik legnevesebb tápgyártó. De ez szegmenstől függetlenül áll. Vagyis arra akarok kilyukadni, hogy nem minden arany, ami Samsung :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5894) endruboy1 válasza kerekfej (#5892) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ismerősömnek meg pont a Samsung SSD-je adta meg magát nem rég, ezért sem nagyon szeretnék azt. Persze tudom az biztos régebbi széria volt meg stb. A másik dolog meg hogy nincsen rá pénzem, vagyis nem véletlen h írtam, 20k körül keresek. Max 25k. Ennyiért azokból csak 64-es van amivel kitörölhetem kb. Így ez el is dőlt :D .

Viszont szerintem akkor inkább a Vertex 3-as lesz mert nem akarok még utána rohangálni keretért is. Iponon is adnak hozzá igaz (csak mert nem írják)?

(#5895) kerekfej válasza Traxx (#5893) üzenetére


kerekfej
addikt

Megadta - Megadhatja ez két külön jelentésű szó!

endruboy1 Ismerősömnek meg pont a Samsung SSD-je adta meg magát - Hiszem ha látom, meg ha tudom a pontos körülményeket

Ez nem az "ismerősöm ismerőse" topic!

[ Szerkesztve ]

(#5896) Traxx válasza kerekfej (#5895) üzenetére


Traxx
őstag

Látom, nem nagyon ment át, amit mondani szerettem volna :U Attól, hogy valami nem Samsung, az nem azt jelenti, hogy húzzuk le a WC-n, mert oda való. És fordítva is áll, attól, hogy valami X márka, még nem biztos, hogy az az überfrankó. Mindenhol lehetnek hibás darabok, még a "hiszem, ha látom" kategóriában is. Megadhatja magát (bármelyik típusú) OCZ? Igen.És (bármelyik típusú) Samsung? Igen. Tuti, hogy az OCZ meg fogja?Nem. Tuti, hogy a Samsung nem fogja? Szintén nem.

Személyes vélemény, még egyszer az előző hozzászólásomból: inkább vennék egy Vertex 4-et (az 5 év gari miatt), mint egy Samsung 840-et.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5897) masholnap


masholnap
senior tag

valakinek van egyáltalán tapasztalata a samsung 840-el?

(#5898) kerekfej válasza Traxx (#5896) üzenetére


kerekfej
addikt

Persze, hogyne. OCZ-ről hetente több negatív beszámoló is van itt a PH-n, Samsung esetében elenyésző ez a szám. Ennyi a lényeg. Itt nem arról van szó, hogy le van nézve a termék hanem, hogy hatalmas mennyiségben vannak jelen a meghibásodó példányok. Így ezek tudtában teljesen jogos az előítélet velük szemben!

[ Szerkesztve ]

(#5899) dnelb válasza kerekfej (#5898) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem írj meg 1 hsz-t amibe beleírod hogy az ocz rakás fos stb stb, a samsung meg isten, és ezután csak arra a hsz-re mutató linket küld el annak aki ide bejön. Legalább nem kéne tőled olvasni oldalakon keresztül ugyanazt, mert már kurva unalmas :U

[ Szerkesztve ]

(#5900) jukiokin


jukiokin
csendes tag

Hali!

Megint van az Edigitalnál 128 GB Samu 830-as.
Remélem nem a régebbi visszavitt hibás példányok.:-)

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.