Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5901) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Na nézzük csak sorban :D Ki vesz ma ssd-t MAGYARORSZÁGON általában suliba vagy főiskolára járó egyetemi vagy csak simán diák srác. Nekik tök mind1 mit írsz úgyis azt fogják választani amelyik a legolcsóbb persze előtte körbenéznek itt ott amott de valljuk be az ocz 5 év garijával úgy van a legtöbb vásárló hogy vagy kifingik vagy nem de 5 év az 5 év. Van a másik réteg aki önálló keresettel rendelkezik na nekik már lehet hasznos lehet a topic de kb ezek az emberek bemennek egy boltba és általában kikérik az eladó véleményét vagy mert lusták olvasni vagy mert mivel többet keresnek mint 1 ssd nem is nagyon érdekli őket az ára samsungra van 3 év ha azalatt meghal vesz újat nagy dolog. Szerintem is kicsit erőltetett ez a csak samsung márka pedig nekem 830-asom van és meg vagyok vele elégedve. Ocz sem kuka ezt kb ahhoz tudnám hasonlítani hogy sokan mondják alaplapnál asrock mi az a szar stb stb stb pedig szimplán csak olcsó és meglepődnél hogy milyen márkákat hoznak vissza a boltba gariztatni. Asrock 10ből 1 a többi márkát nem írom de igazából tök mind1. Ne márkát válasszatok hanem ssd-t. Akinek meg van rá pénze annak úgyis mind1 a márka. Gariztatásba meg belegondolsz nem vesz annyi időt mint pl egy vga amit tesztelnek stb stb stb. Bedugják ssd-t megy vagy nem megy ennyi nincs mit variálni rajta.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5902) DeFranco válasza jukiokin (#5900) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD Azt a tudatos vásárló mindenit :DDD

(#5903) Bodor válasza masholnap (#5897) üzenetére


Bodor
veterán

Nincsen, illetve egy ember már linkelt be eredményeket a másik topikban.

(#5900) jukiokin: Köszi a zinfót!

Voltak hibás Samuk??? :DD :DD :DD Ejnye már.

(#5904) jukiokin válasza hadogabi1 (#5901) üzenetére


jukiokin
csendes tag

Simán igazad van.
Én "majdnem" elolvastam az egész topicot.
És tényleg az jön le, hogy a samu a jobbak között van.
Most akkor szegény "tudatos" vásárló mit tehet???

üdv.

(#5905) Bodor válasza jukiokin (#5900) üzenetére


Bodor
veterán

Tévedtél. Nincsen. Szerintem összekeverted a 840-essel.

(#5906) Traxx válasza kerekfej (#5898) üzenetére


Traxx
őstag

Jó...akkor ne OCZ, hanem más...van még pár SSD gyártó kettejükön kívül is :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5907) DeFranco válasza hadogabi1 (#5901) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, akkor a lapcsoport zárható, diákok árgépre, dolgozók Auchanba, ha a gari végig kibírja profit, ha meg nem, akkor meg úgy is cserélik.

Minden világos. Topic zárható.

(#5908) hadogabi1 válasza DeFranco (#5907) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Azért nem ezt mondtam hogy zárható de nagyjából te is láthatod hogy hiába venne a legtöbb 840 pro -t 37 ért inkább megveszik 24 ért a sima 840-est mert hát ugye azért az a 13 ezer az 13 ezer ft plusz. És itt jön képbe az ocz, kingston, crucial stb stb stb mivel a sima 840-esnél tesztekben gyorsabbnak olvassák és olcsóbb mint a pro.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5909) endruboy1 válasza kerekfej (#5895) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ez nem az ismerősöm ismerőse topic? Akkor te honnét veszed az infókat, megveszel 100 db OCZ-t meg 100 db Samsungot és 3 évig non stop nyúzod őket? Vagy te is a hszekre hagyatkozol ami semmivel sem jobb mint ha egy ismerősödtől hallod...? Ja várj, írtad is hogy azokra.

Btw a negatív visszajelzések mennyisége is torz képet ad mivel OCZ-t nagyságrendekkel többen vásárolnak, mivel jóval olcsóbb. Nagyobb mennyiség -> több hibás darab még akkor is ha netán u.olyan a hibaarány. Nyilván.

(#5910) kerekfej válasza endruboy1 (#5909) üzenetére


kerekfej
addikt

Olvass vissza kicsit itt, meg a Flash SSD topicban is! Nagyon sokan írtak OCZ-vel kapcsolatban problémákról és lett linkelve a gyártóval kapcsolatban pár negatív hír is (gyakorlatilag lejtmenetben van a gyártó a termékei miatt). Teljesen egyértelmű a helyzet. Egyik legnagyobb amerikai bolt visszajelzései is meg lettek vizsgálva, amiből ki lehet következtetni %-os arányban is, hogy melyik termék érte meg legjobban és az nem az OCZ közül kerül ki.

Ha egyszer bizonyíthatóan vacak az egész, akkor feleslegesen támadsz, mert semmi értelme! Én alátámasztottam mindig a mondómat valamilyen bizonyítékokkal, te pedig csak a levegőbe beszélsz, magyarázatod a saját feltételezéseiden alapul.

[ Szerkesztve ]

(#5911) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Milyen ingyenes progival tudnam megnezni az SSD-m allapotat, Health-jet?

Ma vettem egy 64GB samsung 830-at, es kivancsi lennek ra.

koszi!

(#5912) kerekfej válasza coolpet (#5911) üzenetére


kerekfej
addikt

(#5913) coolpet válasza kerekfej (#5912) üzenetére


coolpet
senior tag

Koszi!
HDD sentinel azt mondja az ssd 99%os, mig a 3 eve nyustolt seagate lemezem kondicioja 100%os
Ez szokvanyos?

(#5914) jediweb


jediweb
aktív tag

Azért annyit megjegyeznék, hogy pl én is a fórumokat , figyelembe véve raktam össze a most vásárolt gépemet. nem csak SSD, hanem minden alkatrész szempontból és már régen voltam főiskolás...
Nálam pl a minőség számított/tartósság-megbízhatóság/ár és ár/érték ha összejött..
Szóval azért hasznosak ezen topikok,persze türelmesen kell tudni szúrni .... és máshol sem árt utánna olvasni

jediweb

(#5915) Bodor válasza coolpet (#5913) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, teljesen rendben van. Samuknál így jelzi a 100%-ot.
Ha már van SSD-d, akkor a Flash SSD topikban a helyed . ;] Köszi!

(#5916) FireShadow


FireShadow
senior tag

Egeszen erdekes hogy most a fórum körüli reklam azt mondja hogy megérkezett az uj Samsung 830, miközben már kifutott termék és a nagyker se mondja hogy érkezne.

Szerintetek érdemes Samsung 840 Pro-t venni? Szerintem hamarosan lecsuszik a minimál ára 65 ezerről 55 ezerre, igy december folyamán. Hasonloan a 660-as vga-khoz amikor 90ezerről 60ezerre esett, megjelenés után egy kis idővel.

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#5917) storm4 válasza coolpet (#5913) üzenetére


storm4
aktív tag

Valószínűleg szokványos ennél a típusnál,mert nálam is ezt írja.
Szerintem nem kell megijedni,ha meg romlik és garancia időn belül történik csere,szerintem

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#5918) kerekfej válasza FireShadow (#5916) üzenetére


kerekfej
addikt

Azért még van pár hely ahol kapható. Igaz kicsit drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#5919) #72042496 válasza hadogabi1 (#5908) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez megint olyan, hogy ha x százalék felárért 2x ideig működik, akkor melyik az olcsóbb? Tudom, pár év és úgyis csere, de aki így áll hozzá, az... mindegy, nekem nagyon nem tetszik ez a trend.

(#5920) FireShadow válasza kerekfej (#5918) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ja előfordul, csak azért birizgalja az ember kivancsisagat hogy a 840pro kb az egyik legjobb lett.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#5921) kerekfej válasza FireShadow (#5920) üzenetére


kerekfej
addikt

Attól még, hogy tesztgyőztes nem azt jelenti automatikusan, hogy a legjobb vétel is.

(#5922) Traxx válasza FireShadow (#5920) üzenetére


Traxx
őstag

Egyrészt hosszú távú tapasztalat még nincs (nem is lehet) vele kapcsolatban, másrészt legyünk őszinték: közel 40 rugó egy 128-as SSD-ért mocskos sok.

A tesztek pedig nem mindig mérvadóak, értve ez alatt azt, hogy a gyakorlatban ezekből az eltérésekből nem mondaná meg a nagy többség, hogy X vagy Y SSD van-e a gépben.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5923) jukiokin válasza Bodor (#5905) üzenetére


jukiokin
csendes tag

Nem tévedtem. Többször megnéztem a rendeléskor, hogy 830-as.
Simán tudtam rendelni, volt kosár funkció.
Már vissza is igazolták a rendelést.
Én is csodálkoztam, hogy mi történt.
Amúgy a forgalmazás dátumának a vége a mai nap. 2012.11.19.
Hétvégén néztem, akkor nem ez a dátum volt. Talán 17-e.
Lehet szerencsém volt. Vagy tényleg volt egy kallódó darab a raktárban???
Na majd meglátom mit kapok.
Ha 840-est, azt visszaküldöm egyből.... :-)

Üdv.

(#5924) finest


finest
őstag

Srácok, Vista oprendszer alá gáz az SSD? Az ajánlásban csupa őskövület van XP-hez ajánlva, az újabbaknak (pl. Samu 840) nagyon nem fekszik a trim hiánya?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5925) endruboy1 válasza kerekfej (#5910) üzenetére


endruboy1
senior tag

Oké és akkor mondjuk egy Kingston V300-as jobb lenne? Ilyen. Erről is sok a negatív visszajelzés? Vagy esetleg Samsungból EZ?

[ Szerkesztve ]

(#5927) endruboy1 válasza jeni (#5926) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nem rossz, köszi. És ez a 840-es akkor jó cucc tutira? Win8 upgrade nekem teljesen felesleges mert ingyér járnak nekem a Winek. Olyan nincs amihez nincsen upgrade és még olcsóbb? ;]

(#5928) szeva000


szeva000
addikt

még milyen boltokban érhető el a win8 upgrade?

(#5929) finest válasza szeva000 (#5928) üzenetére


finest
őstag

Aqua/Edigital. Külön 18k.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5930) lupus_l válasza jukiokin (#5923) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Valószínű az üzletekből hívták vissza a készletet a raktárba és ezt szórták még el a webshopjukból.

(#5931) Bodor válasza jukiokin (#5923) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor szerencséd volt tényleg. Visszavittek egyet talán.

(#5924) finest: Egyiknek sem fekszik a TRIM hiánya. Jobb lenne WIN7/8-at használni.

(#5925) endruboy1: Kingston V300 még csak most jelent meg, nem lehet rá panasz, ahogy tapasztalat sem.
120 GB-osok közül az alábbiak ajánlottak, mindegy melyiket veszed meg. Persze, ha a Samsung értékesítőkre hallgatsz, akkor az a te dolgod. ÁR: 24.5K és 29.5K között.
OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G
OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-128G
CRUCIAL 128GB SATA3 2,5" m4 CT128M4SSD2
SANDISK 120GB SATA3 2,5" Extreme SDSSDX-120G-G25
OCZ 128GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G
Samsung SSD 830 128GB (MZ-7PC128B/WW)
INTEL 120GB SATA3 2,5" 330 SSDSC2CT120A3K5
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G

Samsung 840-et még nem merném ajánlani nyugodtan, túl új még, hagy forrjon csak ki.

(#5932) jeni válasza finest (#5929) üzenetére


jeni
félisten

edigital boltban nem látni akciósan

(#5933) finest válasza jeni (#5932) üzenetére


finest
őstag

A kérdés az volt, h hol kapni. Az Edigitálnál gyakran van ilyen-olyan kedvezmény/kupon, amivel lehet kicsit faragni az árból, persze ingyen árukapcsolásos még nem volt szerintem.
Nekem kicsit mindig gyanús, ha valami ingyen van.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5934) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Gondolkozom, hogy beruházok egy SSD-re, de sajnos egyáltalán nem értek hozzá, úgyhogy hozzátok fordulok segítségért. Átfutottam az 1. hsz-t, beleolvastam a hozzászólásokba, valamint bekukkantottam az SSD használós topicba is, de elbizonytalanítottak az olvasottak. Ugrok az ajánlott kérdésekre:
1. Nézve az árakat, 30 k körül lesz a keret.
2. 128 GB-os megfelelne.
3. Win7, de ha félév múlva pozitívakat olvasok a 8-ról, akkor lehet, hogy váltok.
4. Egyértelműen SATA3. És laptopban (ez sata2).
5. A laptop pontos típusa: Asus F3Ke--ap112a. Így egyedi alaplap van benne. Némi adat róla:

6. Nincs, de mintha korábban láttam volna olyat, amihez kelléként van egy USB-s ház, akkor megfontolnám, mert akkor a jelenleg használatos notebook merevlemezt kiköltöztetném bele.

Viszont most jön a feketeleves:
Több mint valószínű, hogy nyár elején lesz egy komolyabb hardverfejlesztés, amit még pontosan nem tudom, hogy hogyan fog alakulni. A mostani, feljebb említett notebook már öt éves, így szinte biztos, hogy nyugdíjazni fogom (notebookcsere), vagy pedig kispadra kerül, és visszatérek asztalihoz. Ezt azonban jelenleg még nem tudom megmondani, elég messze van, de az új gépben is SSD-t szeretnék, és akkor már most olyat szeretnék venni, ami az új gépben is szolgálatot tudna teljesíteni. (valamint nem titkolt szándékom a csere teljes költségeit kicsit széthúzni időben) Valamint erre a félévre megdobná a laptopom teljesítményét. Azonban olvastam a kompatibilitási problémákat, ezért is fordulok hozzátok, hogy mennyire kivitelezhető a tervem.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
István

(#5935) szeva000 válasza finest (#5929) üzenetére


szeva000
addikt

jah,nem jól fogalmaztam meg...ssd-vel együtt kik forgalmaznak még?

(#5936) finest válasza szeva000 (#5935) üzenetére


finest
őstag

Erről én is csak a topikból tudok.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5937) jeni válasza stvnppp (#5934) üzenetére


jeni
félisten

Szia

A Samsung 830 128GB ha kapsz még ilyet akkor még nagyon gyorsan vedd meg !

HA érdekel a Win 8 akkor a Aqua boltban most akciósan a 840 pro (MLC chip-tartósabb) + ajándék Win 8 pro upgrade= 38000 Ft
vagy olcsóbban a
Samsung 840 Basic (TLC chip) + ajándék Win 8 pro upgrade = 24000 Ft

ugyan ilyen minőségben az OCZ Vertex 3 120Gb 24000 Ft ehhez nincs ajándék WIn 8 Pro upgrade de MLC chipes nagyon jó minőségű,ugyan olyan mint a Samsung 830 egy kategória.

szeva000

egyelőre csak az "akva" adja így ajándék extra csomagban.

még ajánlható a Corsair GT 120Gb,a Kingston +V200 120Gb, A-DATA SP 900 128GB,Agility 3 120Gb,Intel 330 120GB ,OCZ Vertex 4 128Gb (OCZ hibaszázaléka több,mint a Samsungnál az eladás szerint %-ban megadva.Petrol a Plus azok rosszul sikerült darabok)
Ajánlás

Windows 7 és 8-hoz

Adata S511
Corsair Force 3
Corsair Force GT
Crucial M4
Kingston V+200
Kingston HyperX
OCZ Agility 3, Agility 4(új modell)
OCZ Vertex 3, Vertex 4(új modell)
Samsung 470
Samsung 830-840(nagyon friss új modell)

[ Szerkesztve ]

(#5938) szeva000 válasza jeni (#5937) üzenetére


szeva000
addikt

nekem sztem csak az ssd kellene...a win8 upgrade-t meg eladnám:)
vagy még megeshet a fordítottja is....de nekem nagyon nem kell a win 8-as metro felület és egyéb marhaságok.A pro verzsön meg irreálisan drága....a basic meg nem tudom mennyire gyengusz igazából...Van már valami teszt róluk?Nem volt időm még keresgélni sem.

(#5939) jeni válasza szeva000 (#5938) üzenetére


jeni
félisten

igen mert az 18000 Ft külön :U

annyíit írnak és azt következtetik abból,hogy a TLC kevésbé hosszú életű mint a MLC chip,viszont az is benne van ,hogy átlagos használatra a TLC-s 840-re a gyártó húsz évet garantál.

éppen korábban írtak neked erről.

akkor drágábban a840.s pro-t vedd

ha csak 25000 Ft a keret akkor elég a Vertex 3 120GB is,nekem is az van és nagyon jó minőségű,gyors és szinkronos ,és adnak mellé SSD felfogató keretet is !!

[ Szerkesztve ]

(#5940) szeva000 válasza jeni (#5939) üzenetére


szeva000
addikt

élettartamot beszéltük délelőtt...akkor még képben voltam agyilag,azóta meghülyítettek már a malóhelyen :D
most engem az érdekel igazán,hogy a 840basic 24k-ért mit is tud egy pl.mostani force GT-mmel összevetve....(mert ha kb azonosak teljesítményben,az nekem bőven elég,akkor vennék 24k-ért win8 upgrade-el)
Vertex 4 és 840pro-t találtam,közel azonosak,nagyon jónak néznek ki.de sztem ne érnek annyival többet....az 5év gari meg nálam....áááá...régen meg sem lesz....

(#5941) jeni válasza szeva000 (#5940) üzenetére


jeni
félisten

és a Vertex 3 ha nem akarsz többet költeni 25000 Ft -nál?
kapsz hozzá csinos fém keretet :K

(#5942) szeva000 válasza jeni (#5941) üzenetére


szeva000
addikt

ááá...nem láttad a múltheti akcióm:D...vettem egy vertex2-t apámék gépébe...nem volt keret.....a cégnél saválló lemezből gyártottam....sztem többet ér,mint a 60GB-os ssd :D
Nah,tegnap rendeletm is kínai cumót...a 3db keret ha jól emlékszem 7$ volt....csak ideérjen:)

nekem mindegy,hogy vertex3 vagy akármi:)...most az üzleti oldalt nézem,hogy 24k-ért a samu ssd win upgrade-el nem sok....csak kérdés mit tud egy másik átlag ssd-hez képest....

(#5943) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Ha már ennyire jár hozzá az update a 840-esekhez a vásárlás előtt állókhoz írnám hogy az update-t lehet megvenném akinek nem kell és így már csak olcsóbb az ssd persze nem 17 k ért :D Ugyanez az update netről letöltve 30 euro csak ott nincs doboz ami semmire se jó mármint a doboz szóval ne akarjatok érte 10k körüli összegeket kérni. :D Pm-ben egyezkedhetünk :D

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5944) szeva000 válasza hadogabi1 (#5943) üzenetére


szeva000
addikt

azt se várd,hogy annyiért eladom amit pm-ben kínálsz...akkor megmarad:D....vagy elmegy 8-9k körül vagy marad...ennyi.
De már nem is érdekel nagyon ez a lehetőség,mert egy vertex4 sokkal olcsóbb,ha nincs hozzá semmi.

(#5945) CHIPman


CHIPman
nagyúr

A tárhelyen kívül miben van különbség a 830-as 64GB-os és a 840-es 120GB-os között? sebesség, élettartam stb... Edigitalból venném, mindkettő basic. Nem feltétlenül kell a több hely, csqk ha egyszer már vennék, akkor inkább a nagyobbat, ha nincs nagy különbség.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5946) szeva000 válasza CHIPman (#5945) üzenetére


szeva000
addikt

engem is az érdekelne,hogy a 840 mit tud a mostani force GT-m mellett....Lehet én is veszek egyet és kipróbálom.Sztem élettertammal nem érdemes foglalkozni ennyire...3év a gari,addig nálam nem is marad meg tuti.Sztem átlag használatnál nem fogja az ember érezni a 840basic kisebb hátrányait.

(#5947) yodaMODA


yodaMODA
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Milyen ssd-t érdemes veni 120Gb körül?
Meg ha csak sata2-be használom az ssd-t mennyivel lesz lassabb mint a sata3-as csatiba?
üdv

(#5948) szeva000 válasza yodaMODA (#5947) üzenetére


szeva000
addikt

általános használatnál semmivel:D
az ajánlottakat megnézed,fel vannak sorolva,azokból bármelyik mehet.

(#5949) stvnppp válasza jeni (#5937) üzenetére


stvnppp
senior tag

Köszönöm, de a fő kérdésre nem kaptam még választ, hogy milyen kompatibilitási problémák merülhetnek fel, ugyanis olvasva az 1 hsz-t, valamint beleolvasva a topicba úgy láttam, hogy nem mindegy, hogy milyen sata vezérlővel rendelkezik az alaplap! Vagy ez ilyen ssd gyerekbetegség (volt), amit már kinőtt? Úgy nem akarok venni most, hogy fél év múlva már nem tudom használni... Tehát elég lesz majd csak áttenni az új gépbe a ssd-t és működne is? Kb mint egy merevlemezt? Nagyon tájékozatlan vagyok a témában.

(#5950) kerekfej válasza yodaMODA (#5947) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 128GB, de siess mert már alig kapható. Érzésre semmivel se lesz lassabb.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.