Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5101) jeni válasza hattrickuser (#5095) üzenetére


jeni
félisten

hello
igen amit leírtál azok helytállóak,viszont a Vertex 3 az szinkron vezérlésű és van keret hozzá.
az Agilityvel voltak gondok,a Vertex 3-l még nem ,legalábbis nem tudok róla.
amennyiben a Vertex 4-t választod abban új vezérlés és 5év gyártói garancia van,a mellé még meg kapod a keretet és szinkronos.

szerintem érdemes a Samsung 830-s szériát is figyelembe venned.

[ Szerkesztve ]

(#5102) justaview


justaview
őstag

Korábban e fórumban többen segítettek SSD választásomban (amit ezúton is nagyon köszönök) így vettem egy 128GB-os Samsung 830 SSD-t. Gondoltam visszacsatolok egy mérési eredménnyel, hátha segítek másoknak vele.

ASUS P5Q PRO alaplapom van, amelyen ICH10R vezérlő van (6 x SATA 3G), plusz egy Silicon Image Sil 5723 (2 x SATA 3G)

Az ICH10R vezérlőre (amely ugye SATA2-es) három tárolót kötöttem
1 - Samsung 830 SSD 128GB
2 - Samsung HD103SJ (1TB, 7200RPM)
3 - Samsung HD203WI (2TB, 5400RPM)

Az összehasonlító végeredmény az alábbi

SSD

HDD 7200RPM

HDD 5400RPM

SATA III eredményt korábban már JoceeHunt becsatolta.

[ Szerkesztve ]

(#5103) ricky731


ricky731
tag

Szokasos dilemma...

Samsung 830 128 GB vagy OCZ Vertex 3 120 GB????

Szerintetek?

Nem hiszem hogy nagyon melle nyulnek akarmelyikkel is sima felhasznalas mellett(netezes filmek ritkan jatek).

(#5104) CoolBoy323 válasza ricky731 (#5103) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

840 :P

(#5105) DeFranco válasza ricky731 (#5103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

830

(#5106) kerekfej válasza ricky731 (#5103) üzenetére


kerekfej
addikt

830 vagy 840 Pro!

A 840-es is már majdnem 830-as árban van.

(#5107) Werkly


Werkly
őstag

Natúr ha veszek SSD-t ahhoz mit kell vennem? Keret stb.? Kösz!

(#5108) jeni válasza Werkly (#5107) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Ha naturba kell akkor és PC gépbe akkor keretet ami egyes boltokban 500-900 Ft között mozog,és sata kábelt ha lehet biztonsági füleset és sata6-s elvileg fekete színű kábelt.
Nekem is van olyanon és zsír új ha érdekel számlásan van meg csavarokkal 800 Ft-ért oda tudom adni.

(#5109) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy kingston 128gb V100 (SV100S2N/128G) megfelel egy "mezei" felhasználónak? Vagy legyen inkább sata3-as ssd +2k-ért? (pontos tipust csak hétfőn tudok mondani.)

Üdv:Viktor

(#5110) jeni válasza Viktoár (#5109) üzenetére


jeni
félisten

Ha igaz a feltevésem akkor a sima V100/V200-t nem szabad megvenni a Kingston márkából,nem jól sikerült darabok,gondok voltak vele.
Csakis a +V100 vagy a +V200-t ha mindenképpen a Kingstont szeretnéd megvenni.

(#5111) DeFranco válasza Werkly (#5107) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kábelek nyilván kötelező, ha nincs otthon, a keret nélkül meg lehet lenni, ha nem hurcolod a gépet. Nincs benne mozgó alkatrész, ezért csak simán be is hajíthatod.

Persze a keret jobb, de nem feltétlenül szükséges. Nekem sincs.

(#5112) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Tudnátok mondani egy SSD-t 10-15k forint körül, rendszer alá? Egy Asrock B75M alaplaphoz kellene, Win8 lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5113) jeni válasza Dinter (#5112) üzenetére


jeni
félisten

Samsung 830 60Gb ami most akciós+ egy kerett is hozzá venni,de lehet lógatni vagy ficsúr módon rögzíteni.

(#5114) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Korábban én is kértem tanácsot SSD vásárlással kapcsolatban.Végül is OCZ Agility4es lett belőle amit a következő konfigban használok:Gigabyte EP45-DS4,E8500 3,6 Ghz, 4gb OCZ ram, ATI 5850 vga, van mellé kötve 3 HDD(Wd Green 2tb,WD Blue 500Gb,Samsung 160 Gb)
A következő eredményeket produkálta:

Lenne 1 kérdésem is!

Az 500 gigás wd-n megmaradt a régi rendszerem (Win7 64 bit ultimate) amit az ssd vásárlás elött használtam.Az ssd-re új rendszert raktam(win7 64 bit ultimate) a 160 gigás samsungon meg régröl maradt xp van!Alapból az ssdröl indul a rendszer!Ha másik kettö közül akarom bármelyiket indítani akkor F12-vel választok melyik is induljon!Az SSD-s rendszert beállitottam ugy ahogy irták!A másik win7et azért nem akartam törölni ,mert sok játék van rajta és nincs kedvem a mentésekkel és a reinstallal szarakodni!
A kérdésem az lenne,hogy ha a régi win7-em használom (ami ugye nincs átállitva és kikapcsolgatva aszerint ahogy az ssdnek kell) akkor az ssd szempontjából jár ez valami negatívummal??

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#5115) soultrapp


soultrapp
senior tag

hogy tudom lemérni így mint ti a crystal diskel a vinyóm?
nekem az 5.0 van meg,de hol van az a lehetőség hogy mérés vagy ilyesmi?

(#5116) Fire/SOUL/CD válasza soultrapp (#5115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért nem tudod lemérni a sebességet, mert nem a Crystal Disk Mark-ot használod, hanem a Crystal Disk Info-t :DDD (A CDI-nek van 5-ös változata, a CDM-nek 3-as verziója a legújabb jelenleg)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5117) soultrapp válasza soultrapp (#5115) üzenetére


soultrapp
senior tag

már mindegy megoldottam.
leszedtem a 3.0.2-t.

(#5118) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

Szerintetek milyen gyorsan fog a 840 ára a 830 (128gb) alá menni? Most lenne lehetőségem venni 25ért 830at illetve 28ért 840et. Gondolom érdemes lenne még 1-2 hetet várnom a 840re, viszont a türelmetlenség is jelen van :)

Üdv

(#5119) Werkly válasza DeFranco (#5111) üzenetére


Werkly
őstag

Áramellátása milyen csatis?

(#5120) CoolBoy323 válasza kenyerr (#5118) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

alá szvsz sose fog menni... az újabb mindig drágább, mert jobb (legtöbb esetben ;] )

840ből a sima lenne annyi, gondolom...
én azt venném inkább, hiába nem a pro, de akkor is jobbnak ígérkezik az elődnél (újabb konstrukció, sok mindenben korszerűsödött)

(#5121) Fire/SOUL/CD válasza kenyerr (#5118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
Már elkezdődött a történet, hét elején a 840 120G-s a hét elején még kb 3K-val drágább volt...[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5122) Viktoár válasza jeni (#5110) üzenetére


Viktoár
addikt

Miért nem ajánlott a v100?

Üdv:Viktor

(#5123) DeFranco válasza Werkly (#5119) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sata

#5124: nem TLC-s hanem MLC-s (a TLC élettartamát a felére becsülik), kipróbált technológia, én eddig 0 hibát olvastam a 830-asról ellentétben más gyártók termékével, kipróbált vezérlő és nem vagy egy új NAND bétatesztere. Én most 830-at vennék. 840-et minimum fél- de inkább egy év múlva, ha látszik már, hogy mik a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#5124) Werkly válasza Fire/SOUL/CD (#5121) üzenetére


Werkly
őstag

Azért még 830-at is érdemes venni? Gondolom az sem hulladék?

(#5125) Watto1991 válasza Werkly (#5124) üzenetére


Watto1991
senior tag

Teljesen tökéletes a 830.

Más:

Érdemes 128 GB-os SSD-t venni 64-es helyett azért, hogy a játékokat is tudjak rátelepíteni ? Gondolom sokkal gyorsabbak lennének a töltések, ha nem egy 5400 rpm-es winchesteren lennének a játékok, hanem egy SSD-n.
Továbbá ha SSD-re telepítem a játékokat, akkor úgy is bőven a "napi limit"-en belül maradok ugye? (limit = GB írás / nap)

(#5126) Fire/SOUL/CD válasza Werkly (#5124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Írtam olyat, hogy hulladék? ;] Én csak az árak mozgásával kapcsolatban válaszoltam.
(Új terméknél mindig fennáll a lehetősége olyan hibáknak, amik majd csak akkor jönnek elő8esetleg), ha szélesebb körben elterjed)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5127) jeni válasza Watto1991 (#5125) üzenetére


jeni
félisten

én a 120GB-t VETTEM(OCZ Vertex3 és a Corsair GT)
nem szeretnék beleesni,hogy esetleg később betelik.
a 20% meghagyás a 64-s is érvényes.
összegben már nem olyan nagy a difi.
játékra meg állítólag nincs előnye mert nem lesz gyorsabb tőle.

[ Szerkesztve ]

(#5128) Watto1991 válasza jeni (#5127) üzenetére


Watto1991
senior tag

A töltési sebességre gondoltam gyorsulás terén (van..) az 5400 rpm-es winchesterhez képest.

A kérdés másik fele az SSD élettartamára vonatkozott, hogy mennyire tesz "jót" neki ha a játékokat rajta futtatom.. (vagy egyáltalán nem számottevő a játékok merevlemez használata)

(#5129) jeni válasza Watto1991 (#5128) üzenetére


jeni
félisten

sebességre biztosan,bár többen írták esetleg a pálya betöltés lesz gyorsabb.
ami a napi adatírás mennyiségét,illeti szerintem jócskán túl éli azt a 2000000 óra használatot,mire esetleg tönkre is menne. lehet,hogy még előbb lecseréled a mostani SSD-et.

(#5130) Remus389


Remus389
veterán

megvettem a 64 gigás 830-ast

Sata kábelt és beépítő keretet nem adtak hozzá

kb 15100 Ft volt az Aqua-ban(netes rendelésnél 14900)

benyomások: szép doboz, szép az ssd, kis cuki

még nem építem be, veszek még egy új tápot, esetleg beépítő keretet és akkor, kiváncsi vagyok :)

jövő héten

teszt: [link]

elméletben jóval gyengébb, de a gyakorlatban ugye nem marad el a nagyobb kapacitásúaktól

Arra a korábban felmerült kérdésre, hogy mennyivel lassabb a 256 GB-os Samsung 830-nál a család legkisebb, 64 GB-os tagja, azt válaszolhatjuk, hogy nem sokkal. Sőt, átlagos felhasználás mellett szinte semmivel. Számottevő különbségek leginkább csak masszív, folyamatos írási műveletek esetében jöhetnek ki, amelyek egy átlagos rendszermeghajtó esetében viszonylag ritkák. Mindez nyilvánvalóan egy remek hír, hisz a 256 gigabájtos 830-at anno az egyik leggyorsabb SSD-ként ismerhettük meg, amiből az következik, hogy a legkisebb gyermek is igencsak tisztes tempót tudhat magáénak.

és a megtakarítás is kézzelfogható, de kiváncsi leszek rá

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5131) kerekfej válasza jeni (#5113) üzenetére


kerekfej
addikt

60Gb :F

(#5132) jeni válasza kerekfej (#5131) üzenetére


jeni
félisten

értelmesebb lett volna,ha szakmailag szólsz hozzá és nem azt a -4GB firtatod,hogy hova is lett?

mivel ezzel a beírással nem segítettél neki semmit!

írhattad volna,hogy ajánlott vétel még az OCZ Agility 3,az OCZ Vertex 3,a +V200 Kingston,a Corsair GT ,a Corsair Force 3.a OCZ Vertex 4,az OCZ Agility 4,stb...

(#5133) student


student
őstag

tudtok valahol olcsó usb-sata kábelt?

(#5134) kerekfej válasza jeni (#5132) üzenetére


kerekfej
addikt

Elírtál valamit, én meg felhívtam rá a figyelmedet. Nehogy már nekem kelljen (kötelezően) ezért rosszul érezni magamat...

(#5135) jeni válasza kerekfej (#5134) üzenetére


jeni
félisten

nagyra mentél azzal a -4Gb felhívással hol is van az?
kötözködésnek jó de semmi másra nem ! ;]
egyértelmű itt a pro hardveren mindenkibe bele kötsz ahelyett,hogy segítenél is valamit is szakmailag hozzá tenni és nem fikázni!

(#5137) _BM_


_BM_
senior tag

Vettem egy Samu 830-as 64 gigás ssd-t. Nem semmi, ahogy megdobta a fostalicska Atom D510-es gépem. Bódottá :C

(#5138) student válasza jeni (#5136) üzenetére


student
őstag

hát olyanra gondoltam mint amit pl samu 830-ashoz adnak notebook kitben

(#5139) jeni válasza student (#5138) üzenetére


jeni
félisten

igen ahhoz mellékelik a SATA-USB kábelt és szép is ,de ha jól tudom a Kingston Hyper is árul olyasmit pakkban.

(#5140) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

most nézegettem, hogy már 12290-ért kapnék egy 60GB-s OCZ Vertex II SSD-t. 13knál többet nem nagyon szeretnék rá költeni, mivel a 60-65GB-s is elég lenne nekem. mik a tapasztalatok a vertex 2esekről?ezelőtt az asztali gépemben volt egy Intel X25-V 40GB-s, és azzal is tökéletesen meg voltam elégedve, amíg el nem adtam a gépemet.

Ez a mostani egy Hp DV6 6b08eh notiba lenne (SATA III csati) merevlemez mellé (az már caddyben van az optika helyén, az eredeti hdd helyére lenne az ssd). játékokat inkább hdd-n hagyom (STEAM), a fullos rendszerem pedig ~33-34GB minden programommal együtt, tehát a 10%os spare area is felül lenne tervezve. :)

www.brczart.hu

(#5141) jeni válasza deathtania (#5140) üzenetére


jeni
félisten

üdv

ha sata III a notid akkor miért vennél sata II-s SSD-t :Y :W
ki érti ezt? 2000 Ft-n akarsz spórolni a gyengébb teljesítmény ellenében? a Samsung 830 64GB sata III-t vedd 15000 Ft kp áron.
ha ragaszkodsz a Vertex-hez akkor ott a OCZ Vertex 3 60GB ami azonos áron van és kapsz hozzá keretet,de a noti miatt az FELESLEGES.

[ Szerkesztve ]

(#5142) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!!

Laptopba szeretnék 128as SSD-t venni..
SAmsung 830 vagy valamelyik OCZ (Agility/Vertex) jöhetne szóba..Az érdekelne, hogy ezek beférnek egy laptopba???

Köszönöm!!.. :K

(#5143) deathtania válasza jeni (#5141) üzenetére


deathtania
senior tag

én most alapvetően csak az árat néztem:

vertex 2: 12 290
agility 3: 13 690
samsung basic: 14 900
vertex 3: 16 590

a vertex 3 már sok, annyit nem tudok kiadni rá. a samu még jónak tűnik, de érdekelne, hogy az agility 3ról mi a vélemény?

www.brczart.hu

(#5144) Watto1991 válasza deathtania (#5143) üzenetére


Watto1991
senior tag

Agility 3-ban sok a meghibásodó darab. Samsungot venném a helyedben. Gyors és megbízható.

(#5145) Aflamin válasza deathtania (#5143) üzenetére


Aflamin
tag

Vegyél nyugodtan Agility 3-t!
Jó gépen,jó beállításokkal semmi gondod nem lessz!

(#5146) DeFranco válasza Aflamin (#5145) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kifizeted neki, ha tönkremegy?

Ezek az állítgatások nagy humbukok többségében, semmi köze az agility-k élettartamához. Az meg, hogy milyen gépbe rakja még kevesebbet számít.

[ Szerkesztve ]

(#5147) deathtania válasza DeFranco (#5146) üzenetére


deathtania
senior tag

úgy néz ki, hogy a samu lesz. samsungban még nem csalódtam, mint gyártóban, se hdd-k területén, se más téren... :)

www.brczart.hu

(#5148) DeFranco válasza deathtania (#5147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is azt vennék. Meg lehet venni az Agi3-at, de azért keress rá itt és itt az OCZ és az Agility szavakra... megoszlanak a vélemények. Ezzel szemben van aki esküszik rá, én személy szerint nem merem ajánlani senkinek. Egy pozitív tulajdonsága van, olcsóbb mint a versenytársak.

@Aflamin: meglehet. :) Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#5149) Aflamin válasza DeFranco (#5146) üzenetére


Aflamin
tag

Akkor én szerencsésen kifogtam egy jó példányt? ;)
Mert amikor vettem,még senki nem mondta,hogy "vigyázz,sok a rossz!"!
Nem is lett rossz.....még eddig.

[ Szerkesztve ]

(#5150) Remus389 válasza DeFranco (#5148) üzenetére


Remus389
veterán

az aquas eladó is azt mondta megbizhatosagban a Samsung a nyerő még egyetlenegyet se hoztak vissza nekik

Én is Samsung 830 mellett döntöttem, inkább most plusz 3 ezer, de kisebb a valószínűsége a későbbi szivasnak

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.