Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#17001) Qru válasza lama_lamm (#16982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eléggé kockázatos. Csak ha nagyon olcsó akkor, mert ha nincs is sok írva rá akkoris a vezérlője bármikor tönkremehet. Be van regisztrálva a gyártónál az SSD?

castiels: Kikerült az ajánlottak közül, mert az újabbak már aszinkronosak, vagyis eléggé betudnak lassulni.

#nincsbennetarcsi

(#17002) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Egy 64GB-os Samsung 830-at cserélnék Kinsgton V300-ra. Notiba használom. Olvastam róluk, hogy a gyártó se szó se beszéd trükközött velük. Ilyen max 20k körül van valami amit érdemesebb venni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#17003) Qru válasza Bagira01 (#17002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyiért már 120/128-ast is vehetsz aminek dupla az élettartamamint a 60/64-esnek.

A-data SX900: 64GB vagy inkább 128GB
Crucial M500 120GB: [link]
Intel 520 60GB: [link]
Samsung 840 EVO 120GB: [link]

#nincsbennetarcsi

(#17004) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Nos úgy néz ki az OCZ Vertex 450-ből, amit meg akartam venni sajnos semmi nem lesz :S. Így most valószínűleg nekem is át kell pártolnom pl. az ADAT SX900-ra.
De hogy ne legyen totál egyértelmű a kép, most találtam több olyan cikket is, ahol az SX900-ra is azt írják, idő közben változtattak a belsején. A kép annyiban más, hogy az ő esetükben inkább az új verzió a jobb választás, viszont külsőleg nem igazán lehet megállapítani, hogy mi melyiket kapjuk éppen, egy elfekvő régi darabot, vagy egy újabbat (amiben újabb SandForce vezérlő van, és a 25nm-es NAND-ok helyet 20nm-esek...ami viszont nem feltételen jobb)
Egy cikk pl..:
[link]

(#17005) Qru válasza Tommmysun (#17004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az amúgy is alacsony fogyasztás lett így kissebb cserébe nem bírnak annyi írást a NAD-ok. Úgy látszik ők is olcsósítanak akár csak a Kingston a V300 esetében. Ettől még megvehető mind a két verzió, mert lényegi különbség nincs köztük (hisz maradt szinkronos).
Ha igazán tartós ssd-t akar az ember eleve egy magasabb (ár) kategóriában kell nézelődni.

#nincsbennetarcsi

(#17006) Tommmysun válasza Qru (#17005) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Igen, ennyit én is kihámoztam a gyenge angol tudásommal, de mintha azt írnák, hogy a régi vezérlővel még voltak problémák, nem működött megfelelően a Trim, illetve a teljesítménye is ingadozóbb volt.
A fogyasztás érdekelne a legkevésbé, mivel asztali gépben lesz, a Nand cseréért viszont kár, de még nem olyan nagy gond.

Viszont ha jól ollózom össze a legújabb típusok már nem 9,5, hanem 7mm vastagságúak és ezekbe már biztos az újabb vezérlő van.

Ja és biztos hülye kérdés, de jól értem, hogy ezeknél az SX900-as SSD-knél a teljes 128Gb rendelkezésre áll a formázás után és nincs szükség arra, hogy le legyen választva valamennyi szabad hely? Vagy valamit félre értek?!

(#17007) Qru válasza Tommmysun (#17006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előfordult de csak ha RAID 0 módban de a régi sem rossz ssd.

A 7mm vastagok tutira de 9,5-es is lehet már új vezérlős. Amíg volt raktáron 9,5-es ház azokat használták a frissítet vezérlőshöz is. Arra érdeems figyelni SX900 esetében, hogy az eltérő felépítés miatt nem biztos, hogy gond nélkül fog menni ha a két eltérő nand-osat akarod raid-ben futtatni.

#nincsbennetarcsi

(#17008) Krakesz27


Krakesz27
tag

olyan kérdésem van, hogy egyik ismerősömnek van egy OCZ AGILITY 3 60GB SSD és egyik napról a másikra nem adott képet. Mi a teendő? valakinek valami ötlet vagy esetleg frissítsen firmware-t?

(#17009) Qru válasza Krakesz27 (#17008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BIOS-ban látszik az ssd a felsorolt meghajtók között?

#nincsbennetarcsi

(#17010) Krakesz27 válasza Qru (#17009) üzenetére


Krakesz27
tag

nem látja a bios.

(#17011) Qru válasza Krakesz27 (#17010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor fw-t se tudsz frissíteni. Nézd meg egy másik gépben de igazából ilyenkor két opció marad: Gari vagy kuka.

Valószínűleg a vezérlő halt be rajta amúgy.

#nincsbennetarcsi

(#17012) Krakesz27 válasza Qru (#17011) üzenetére


Krakesz27
tag

köszi az tippet de gari nincs rá :(

(#17013) Tommmysun válasza Qru (#17007) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Oks! Köszi! Akkor megrendelem, aztán ha régi akkor örülünk a tartósabb Nandnak, ha újabb akkor meg az újabb vezérlőnek :).

(#17014) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

moderálva

Egyébként a seagate ssdkről van valami jó tapasztalat?

Hirdetni tilos szakmai fórumon!

[ Módosította: Qru ]

(#17016) Iomega válasza Tommmysun (#17013) üzenetére


Iomega
őstag

2 hónappal ezelőtt vettem, és akkor már a 7mm-es érkezett, bár én előtte megérdeklődtem a kereskedőnél, hogy melyik verzió van készleten, így biztos voltam abban, hogy melyiket kapom.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#17017) Iomega válasza Tommmysun (#17013) üzenetére


Iomega
őstag

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#17019) Tombi válasza Tommmysun (#17004) üzenetére


Tombi
senior tag

szia. 3 napja vettem az sx900-ast 25nm nand 7mm-es vastagsággal. Úgy vettem észre pörgősebb mint az agility 3-as ocz-m. legőjabb 5.2.5-ös fw-t ráraktam alapból 5.0.x volt rajta

(#17020) Qru válasza Tombi (#17019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melyik fw volt rajta gyárilag?

#nincsbennetarcsi

(#17021) M107 válasza Ice&Lime (#17000) üzenetére


M107
addikt

:R

Itt az új verzióval készített kép u.a szerintem, Wear Lev, az 3 s kb olyan, 180 GB-on ként szokott egyet ugrani.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17022) HZoli87 válasza M107 (#17021) üzenetére


HZoli87
veterán

Jól láthatóan továbbra sem olvassa be a HDS a megfelelő értéket (ami nálad 99% a smart szerint). Köszi hogy megnézted.

(#17023) M107 válasza HZoli87 (#17022) üzenetére


M107
addikt

:R

Szerintem nagy a valószínűsége hogy itt ennél a modellnél a wear leaving ha eléri a 100 értéket akkor csökken majd a kondíció az kb 1.80TB érték lesz.

Saját program :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17024) Ice&Lime válasza M107 (#17021) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sajnos igaza van HZolinak, nem olvassa be rendesen meg ez a verzió sem.

HZoli: és tényleg nem olvassa be ez sem, talán majd megint a következő béta, talán.

(#17025) macera2


macera2
aktív tag

Van egy IDE & SATA Bridge eszközöm. Ezt már használtam a kétféle típusú HDD közti adat másolásra. Egy ATA-s HDD helyettesíthető A-Dat XPG SX900-al a segítségével?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#17026) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#17022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Beolvassa a HDS csak éppen a kondíció fogalma nem egyenlő az MWI értékével ennél a meghajtónál, mert a wear leveling-en kívül más SMART attribútumok összessége határozza meg a kondíciót. Vannak olyan meghajtók, ahol meg nem lehet semmire sem támaszkodni csak az MWI értékre és ebben az esetben az MWI értéke egyben a kondíció is. (Meg vannak azok a meghajtók, amelyek igazából semmit nem adnak vissza, ergo ott a valóságban nem lehet kondíciót megállapítani)

Sokszor le lett írva/kérva, hogy ha valaki nem jártas a SMARt adatokban, akkor ne próbálja meg elemzni azokat, helyette a szöveges értékelést olvassa el a HDS-ben az Áttekintésfülön...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17027) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#17026) üzenetére


HZoli87
veterán

Bocsi, nem tudtam hogy módosított a "szokásain" a Samsung ennél a meghajtónál, mert nem ez volt eddig jellemző rájuk az utóbbi években.

Még szerencse, hogy nem fenyeget, hogy TLC-és meghajtót vegyek. :))

[ Szerkesztve ]

(#17028) XM-L T6


XM-L T6
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Samsung 250Gb-os 840 EVO Basic-et. Egy ASRock Z87 Extreme4 mellé tenném Win 8.1. alatt. A kérdésem az lenne, hogy kell e valamire odafigyeljek, hogy a gyári értékeket hozza és villám gyors legyen :D . AHCi mód OK.

A másik kérdés, hogy tudtok e ennél gyorsabbat jobbat ajánlani ezen az árszinten maradva ( kb:41.000 Ft )? Vagy nem veszem észre a különbséget. 120-ast nem akarok mert az elméletben lassabb és a nagyobbnak jobb az élettartama is ha jól tudom.

Köszönöm a segítséget.

(#17029) jeni válasza XM-L T6 (#17028) üzenetére


jeni
félisten

üdv
az aprón lehet találni Samsung 840 pro 256GB SSD-t is (esetleg a Samu 830 256GB korábbi kiadást),ez jobb vétel

[ Szerkesztve ]

(#17030) Qru válasza macera2 (#17025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól találom ki a kérdést, akkor igen. Simán másolhatsz vele ssd-re is.

#nincsbennetarcsi

(#17031) macera2 válasza Qru (#17030) üzenetére


macera2
aktív tag

Köszönet a válaszért. Akkor ez lesz a jövőbeni generális bővítés első lépése.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#17032) Bagira01 válasza Qru (#17003) üzenetére


Bagira01
veterán

A lényeget kifelejtettem. Természetesen 120/128GB-ra váltanék. V300-at nézegettem régebben is most az 18k körüli ára is elég jó, csak ez a nand csere mizéria nem tetszik. Írtam pár webshopnak, hogy melyiket forgalmazzák, de jó eséllyel nem fogják tudni miről van szó :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#17033) Qru válasza Bagira01 (#17032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nem valószínű sajnos. Inkább vegyél olyat ami tuti jó, amiket felsoroltam azokra rámehetsz nyugodtan.

#nincsbennetarcsi

(#17034) Tombi válasza Qru (#17020) üzenetére


Tombi
senior tag

Qru: 5.0.2 fw volt rajta.

(#17035) Benőke válasza XM-L T6 (#17028) üzenetére


Benőke
őstag

(#17036) ZolkoW válasza Benőke (#17035) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezt ne vegyétek, hátha nekem akkor nem marad :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#17037) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy 20K-ig melyik a legjobb 120Gb-os SSD ? Semmi nagy elvárások csak átlag felhasználás ill. játék megy a gépen.

Lehet innen az Apróról is csak garanciás legyen.
Légyszi segítsetek és nézzétek el nekem hogy nem nézek vissza egy csomó hozzászólást ,mert biztos írtátok már hogy melyik a tuti.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#17038) jeni válasza Boogie33 (#17037) üzenetére


jeni
félisten

nézd meg az SSD 97GB+ apró hirdetését,sajnos nem lehet ide belinkelni magánszemélyek hirdetéseit
ezt neked kell megoldani,van ott több gyártótól bontatlan garis cuccok,
olvass vissza és egyből tudni fogod melyiket ,vagy miket érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#17039) Weaver


Weaver
senior tag

más SSD topik hiányában itt kérdezem meg:

6 nap használat után miért csökkenhetett a teljesítmény 99%-ra?

sentinel kép: [link]

és miért mondja, hogy a teljes élettartam alatt 67 fok volt a makszimális hőmérséklete? én vettem ki bontatlan dobozból, nálam meg 25 fok fölé nem ment.

(#17040) M107 válasza Weaver (#17039) üzenetére


M107
addikt

:R

HD sentinel smart adat táblát be tudod linkelni :

Első neki futásra ha tovább csökken a kondíció akkor hibásak lehetnek a benne lévő chippek, s az mindenképp garis.
Tápegység milyen típusú s megbízható e.....

Főleg ezeket : félkövérrel kijelölt, az aláhúzott dolgokat kissé mellékesek de sok infot le tudnának szűrni belőle a szakik.

5,Reallocated Sectors Count,
9,Power On Time Count,
12,Drive Power Cycle Count,
177,Wear Leveling Count,
179,Used Reserved Block Count (Total),

181,Program Fail Count (Total),
182,Erase Fail Count (Total),
183,Runtime Bad Block (Total),
187,Uncorrectable Error Count,
190,Temperature,
195,ECC Rate,
199,Ultra ATA CRC Error Count,
235,POR Recovery Count,

241,Total LBA Written,

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17041) Qru válasza Weaver (#17039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig van ssd topik, ahova ez a kérdés igazából való: [link]

Nem 0 perces példányt kapsz, a gyárban tesztelik, hogy ha hibás kiderüljön, ezért ott történik rá írás. Sok esetben a gyárban nem is állítják vissza a smart adatokat, ezért dobozból kivéve rögtön 99%-ról indul.
Amíg nem esik gyorsan a kondíció tovább nem kell foglalkozni vele.

#nincsbennetarcsi

(#17042) Tommmysun válasza Tombi (#17019) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Van egyáltalán ilyen verzió? Hogy 25nm-es nand van benne és 7mm-es? Ezt hogy lehet megállapítani? Valami teszt progi megmutatja a nand típusát?

(Holnap vagy holnap után már remélem én is nyúzhatom a cuccot, mert a sürgős projektem sajna már lassan három hete húzódik, azért mert az OCZ-t mégsem tudták beszerezni)

(#17043) Fire/SOUL/CD válasza Tommmysun (#17042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

NAND típusát nem lehet megállapítani, max adatbázist vezetni róla, hogy az adott SSD-t milyen NAD.okkal forgalmazzák.

"Hogy 25nm-es nand van benne és 7mm-es?"
Még akadnak a piacon ilyen SSD-k, legtöbb Intel berkeiből kerül ki, pl az 520-as is ilyen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17044) Tombi válasza Tommmysun (#17042) üzenetére


Tombi
senior tag

Soul megválaszolta alattam, én hdd sentinel alapján irtam, amit irtam. Nagyon érzem hogy 4k random olvasásban sokkal gyorsabb az ocz-től. Nekem bevállt a szinkron nandos adata sx900 :R

(#17045) #98593280


#98593280
törölt tag

üdv, melyik a kettő közül? és miért?:)

Kingston SATA3 SDNow V300 120GB - SV300S37A/120G
450MB/s / 450MB/s
3 év gar

Samsung 840 EVO SATA3 SSD 120GB - MZ-7TE120BW
555MB/s / 510MB/s
2 év gar

(#17046) Tommmysun válasza Fire/SOUL/CD (#17043) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Csak azért kérdeztem én ezt így konkrétan, mert ha jól tudom, az ADATA SX900 esetében úgy történtek a dolgok, hogy az első verziók 9,5mm,esek és 25nm-es NAND-al készültek, majd jött egy váltás, amikor még mindig 9.5mm-esek voltak az SX900-asok, de már 20nm-es NAND-okat alkalmaztak, majd volt egy újabb váltás, amikor áttértek ennél a szériánál is a 7mm-es vastagságra, de akkor már "rég" a 20nm-es NAND technológiát alkalmazták ..... ebből következik számomra, hogy 7mm-es és 25nm-es NAND-al szerelt SX900-as nem létezik. És mivel ez (ahogy én is gondoltam) semmilyen teszt progival nem ellenőrizhető, nem tudom, hogy Tombi miből gondolja, hogy 25nm-es NAND-ok vannak az ő SX900-asában. Feltételezem, hogy csak simán rosszul gondolja!

"Még akadnak a piacon ilyen SSD-k, legtöbb Intel berkeiből kerül ki, pl az 520-as is ilyen." ..... Ezt értem, csak én az ADATA konkrétan említett típusánál feltételezem, hogy nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#17047) Tommmysun válasza Tombi (#17044) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ebből még mindig nem értem, hogy honnan veszed a 25nm-es NAND-okat?!

A 20nm-esek is szinkronosak, és sebességben sincs különösebb eltérés, csupán kevésbé tartósak (cserébe kevesebbet fogyasztanak).

(#17048) Qru válasza #98593280 (#17045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább a Samsung 840 EVO. Az újabb V300-asok már aszinkron nand-osok ugyanis.

mod:

Tommmysun: Készültek 9,5 mm vastag házzal is.
Fw ad csak biztos támpontot, mert az eltérő verzérlőkre eltérő fw megy. 5-ös verziók 25nm-esek a 7.0.3a-tól felfelé meg már 20 19-es.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17049) #98593280 válasza Qru (#17048) üzenetére


#98593280
törölt tag

Itt a tesztekben nem látom hogy gyorsabb lenne a Samu, sőt vhol a Kingston az:
http://prohardver.hu/teszt/samsung_ssd_840_evo_rapid_120_250_gb/masolasos_tesztek_jatekok.html

(#17050) Tommmysun válasza #98593280 (#17049) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Mert a teszthez valószínűleg még a régebbi V300 adatait használták!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.