Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16001) Mezey Lipót válasza Benőke (#15999) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Nem önálló disztró, csak egy Ubuntu fork 3.2-es kernellel.
Ha jól tévedek az időzített TRIM-et célszerű beállítani.
A rendszer gyors mint a szél - főleg hogy van RAM bőven, ezért kilőttem a swap használatot.
A meló miatt mégis sok írás történik a mysql adatbázisba - néha még arra is van idő amíg a HDD reszel, hogy más oldalakon olvasgassak :Y -, ezért mostanra viszont végleg telítődött a cipőm a HDD-vel.
Remélem, hogy ez megszűnik az SSD-re történő fejlesztéssel... :)

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16002) josipov válasza Benőke (#15999) üzenetére


josipov
csendes tag

Igen tudom, az EVO csak végső "low-cost" megoldás lenne. Amúgy egyelőre szinte biztos a PRO. 5év gari az 5 év gari.
Tegnap este amúgy is szétborítottam végre a gépet az utolsó csavarig, kipakoltam belőle egy kiló mocskot meg egy falkányi jól fejlett portigrist... Kiderült hogy ugyis kell hozzá vennem még ezt-azt, akkor kapjon már egy rendes SSD-t, megszolgáta tisztességgel az árát :))

[ Szerkesztve ]

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#16003) Coolmat válasza Mezey Lipót (#16000) üzenetére


Coolmat
őstag

Akkor is kijelezné a Marvell vezérlőt ha nincs semmi rákötve. Nekem ott virít az Asmedia SATA3 vezérlő, pedig nincs rákötve semmi.

(#16004) Mezey Lipót válasza Coolmat (#16003) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Erre szokták azt mondani, hogy "...bár az isten szólna ki belőled". :K

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16005) decibeldrag válasza Coolmat (#15953) üzenetére


decibeldrag
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Akkor 4körül?! Samsung 840 evo-, vagy inkább pro?!

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#16006) decibeldrag válasza M-a-X-i (#15954) üzenetére


decibeldrag
tag

Köszönöm szépen!

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#16007) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy 120-128GB-os SSDbe rendszer meghajtónak és esetleg 1-2 játékot is tennék rá (Battlefield 4).

2 versenyző van ami tetszik, az összefoglaló alapján is:

ADATA 128GB SATA3 2,5" XPG SX900 ASX900S3-128GM-C
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" HyperX 3K SH103S3/120G

500Ft különbség van köztük, szóval az ár nem érdekes, milyen tapasztalataitok van a 2 SSD-vel kedves fórumozók? Vezérlőchip mennyire hajlamos meghalni bennük (ha jól tudom mind a kettőben ugyanaz van).

Van-e esetleg újabb konstrukció MLC-s technológiával ami elkerülte a figyelmemet?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16008) montezuma


montezuma
tag

Sziasztok,

már kinéztem egy Kingston v300-at (120G notebookba), SATA2s notebookom van (Probook). Ez a javasolt SSDk között van.

1. A 7 mm-est egyszeűen be lehet tenni a 9,5 helyre, vagy kell valami plusz helykitöltő?
2. Egy kolléga azt írja az árukeresőn a Kingston v300-ről:
Előnyök:
gyors és hibátlan működésű
Hátrányok:
készenléti üzemmódot nem támogatja. :F hogy is van ez? Érti valaki?

Kösz

(#16009) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy megbízható SSD-t?

Samsungot néztem ki, de érdekelne, hogy mennyire megbízhatóak?

Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD

Mindenképp 120 v. 128 GB-os lenne szükséges.

Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD

Vagy még:

Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G SSD

A Samsungot az ára miatt, meg az Írás/Olvasás sebessége miatt gondoltam...de kérdéses a megbízhatósága.

Köszönöm előre is a segítséget/választ.

:R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#16010) Benőke válasza Looserke (#16007) üzenetére


Benőke
őstag

Röviden tömören : mind a kettő jó lesz :)

(#16008) montezuma
A V300 jó lesz, viszont nem jár hozzá semmi féle beépítő keret. Keret nélkül is be lehet tenni, csavarozni nem tudom, notitól függ, de ha nem valami maszek a rögzítés, akkor az is megy, illetve elvileg van a HDD -hez is ilyen rögzítőd, szóval abba bele tudod csavarozni. A lényeg, hogy csavarozva legyen, ha nincs keret a csavar tartani fogja úgy is. A csati és a menetes lyukak fix helyen vannak...
A készenléti módot nem az SSD -nek kell támogatni, hanem a gépnek. Nem is tudom mióta van ilyen a gépekben. Ez a ficsőr ki be kapcsolható valahol.

[ Szerkesztve ]

(#16011) montezuma válasza Benőke (#16010) üzenetére


montezuma
tag

köszönöm a gyors választ, de ez álatlánosabb problémának látszik, a témával rengetegen foglalkoznak a neten, pl.
[link]

Lehet, hogy az új vezérlők, firmwarek már ezt a problémát kijavították.

[ Szerkesztve ]

(#16012) Benőke válasza Kiskutyák (#16009) üzenetére


Benőke
őstag

Általános felhasználásra mindegy melyiket választod. Általános felhasználásra a Samu EVO is jó. Ha extra igényeid vannak, akkor a belépő modellek sosem jók.

(#16011) montezuma
Ezzel eddig nem szembesültem.

[ Szerkesztve ]

(#16013) naja válasza Iomega (#15931) üzenetére


naja
aktív tag

Írtam is:
"Egy kicsi Brazos HTPC-be venném, tehát elméletileg élete nagy részében csak olvasni kell róla, azt se sűrűn."

Ahogy elnézem kb. 250 MB helyre lenne szükség...

Szóval a leírtak ellenére kerüljem?
Jól van, köszi a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#16014) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Laptopba (Dell E4300) szeretnék venni egy 120GB-os SSD-t, teljesen általános felhasználásra.

Látok a neten ilyeneket:

Kingston 120GB SSD KC300 Series (SKC300S37A/120G)

- Fejlett energiagazdálkodás
- Kis fogyasztás miatt notebookhoz

Ennek mennyire lehet hinni, valóban megnöveli az akkuhasználatot?

Csak mert kb 4000ft-al többe is kerül mint egy V300 vagy egy Samu EVO.

üdv

(#16015) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sziasztok!

Az aláírásomban látható OCZ az örök vadászmezőkre távozott. Az internet tele van ezeknek a hibájával és erre tekintettel a cég akiktől vettem, visszaveszik és bármilyen más fajtát választhatok helyette, nem kell OCZ-nek lennie. Ezzel nagyon meg voltam elégedve amíg működött, szóval szeretném, hogy a következő is hasonló tulajdonságokkal rendelkezzen. Minden ötletet szívesen fogadok. Köszönöm!

(#16016) naja válasza naja (#16013) üzenetére


naja
aktív tag

Következő 20 Ft-os kérdés: KingSpec SSD-t venni szabad-é?
A gugliban és a fórumban rákeresve nem találtam kielégítő választ.
Tapasztalat valakinek?

ui: Tehát nem KingFAST a kérdés.

(#16017) Iomega válasza naja (#16016) üzenetére


Iomega
őstag

Azt írd meg, hogy max. mennyit áldoznál egy SSD-re?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16018) worxland válasza naja (#16016) üzenetére


worxland
addikt

Rosszabb, mint a KingFast. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16019) naja válasza Iomega (#16017) üzenetére


naja
aktív tag

Szóval az van, hogy a Brazos HTPC 40eFt-ben megáll kb.
Ebbe nem vennék 12-13 eFt-ért SSD-t, aminek a 95%-a utána ott áll üresen.
Akkor inkább egy pendrive-ról indítom a rendszert.
Azért "erőltetem" ezek az olcsó SSD-kat, mert többet nem ér a dolog. Azt az 5-6 eFt-t még odaadom, amúgy meg legyen pendrive.

(#16020) Iomega válasza naja (#16019) üzenetére


Iomega
őstag

5-6 E-ért nehéz lesz találni SSD-t, olyat ami jó is. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16021) Benőke válasza naja (#16019) üzenetére


Benőke
őstag

hardverapro. Ott találhatsz olcsót, ha nem lesz terhelve sokat, akkor meg az is bőségesen sok lesz...

pendrive -nál nem lesz olcsóbb megoldás így sem.

(#16015) Lomha 8V
Ajánlóban ott vannak.

Attól függ mit szánsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#16022) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Beáldozok némi aprópénzt és megnézem, mennyire borzalmas az említett Kingfast. J2/16GB..ilyen..HTPCben lesz "agyonterhelve".
Már csak azt kéne megtudni, tud-e GCt. TRIMet igen, de XP alá kéne.
Végső esetben kap egy W7 lightot, de ha nem muszáj, nem kínzom..
Gyengéden üssetek :) Pendrive áráért jó lesz, annál azért gyorsabb.
Tudom, hogy siralmas írásra, de a mostani 4200as vinyó se villám..
Aztán telepítgetés után már úgyis javarészt olvasás lesz a feladata.
Ha meg meghalja magát, nem dőlök a kardomba..1 mozi áráért :)

(#16023) Lomha 8V válasza Benőke (#16021) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm! Telefonról vagyok azért nem láttam! Végül a Samsung 840 Pro-ra esett a választás.

(#16024) reaper0220


reaper0220
tag

hy!

ssd-t szeretnek venni, erre gondoltam: Samsung SSD 120GB EVO Basic (cikkszama: MZ-7TE120BW )

az alaplapom: ASUS M5A97 EVO R2.0
asztali gépbe, Win7 64bit-es op rendszerrel
a lenyeg az lenne hogy sata3-as legyen, es 120gb

a kerdesem az lenne, hogy ez a tipus jo valasztas-e az én esetemben?

THX

(#16025) Mezey Lipót válasza reaper0220 (#16024) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Sajnos TLC-s az a Samu, ezért a vezérlője jóval gyakrabban birizgálja a NAND egységeit mint az MLC-s SSD-k esetében és ez az élettartamra nincs túl jó hatással.
Attól függ persze hogy milyen mértékben használnád.
Átlagos felhasználásra szerintem jó lesz, nagyobb igénybevételre egy MLC-s modellt célszerű választani.
A Samunál nem szoktak kompatibilitási gondok lenni, de ezt majd a tapasztaltabbak megmondják.
Én mindenesetre Kingston V300-ast rendeltem egy Inteles lapba és időben majd beszámolok a tapasztalatokról. :)

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16026) reaper0220 válasza Mezey Lipót (#16025) üzenetére


reaper0220
tag

koszi,

kb napi 16 orat megy a gépem, akkor ez nem felel meg hosszu távra?

(#16027) Mezey Lipót válasza reaper0220 (#16026) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Az már elég sok szerintem. Ez egy belépő szintű SSD jóárasítva, átlagos üzemidőre belőtt megbízhatósággal és élettartammal.
Az se mind1, hogy mennyi írás történik az SSD-re a napi működése alatt.
Napi 16 órához én inkább egy Kingston HyperX-et választanék, mivel nem sokkal drágább(+3-3.5eFt), viszont már nem a cég legkisebb szériája és a tapasztalatok alapján sem tűnik problémás eszköznek.
Az SSD kontrollere és a lapod vezérlőjével való kompatibilitásra azért még kérdezz rá az AMD fanoknál, mert erről nem tudok nyilatkozni.
Nálam az is számított, hogy a Samura csak 2 év garit adnának(eredetileg 3 évről zsugorítva), ami ebben a műfajban gyanúsan kevés.
Az Adata-kat is érdemes még felvenni a listára.
Azt mindenesetre tudni kell, hogy az SSD-k NAND cellái minden egyes felülírással gyengülnek, tehát véges az élettartamuk. Ha visszaolvasol, linkeltek itt elég részletes cikkeket a témáról, amit vásárlás előtt nem árt áttanulmányozni, mivel jópár megállapításuk megszívlelendő. :)

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16028) Integrale válasza Mezey Lipót (#16027) üzenetére


Integrale
veterán

3 évet adnak az EVO-ra is! Nekem is sokat megy a gép, többnyire internet, de sokszor film és játék is.
Napi 3-6 GB írás ezzel a felhasználással.

"Bad reklám is reklám too"

(#16029) Mezey Lipót válasza Integrale (#16028) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Igen boltja válogatja, csak hát a gyári garancia és a bolti gari nem feltétlenül ugyanazt jelenti.
A boltba simán visszaviszem ha 2 év 11 hónaposan bedöglik és sanyi, míg a gyári garival a gariztatás folymatába be van illesztve egy újabb láncszem, amivel esetleg lehet takarózni, időt húzni...stb. ha mégsem szeretnék egykönnyen kicserélni a cuccot.

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16030) werszomjas


werszomjas
őstag

Azonos áron (24.000ft)

Kingston KC300-at vennétek, vagy a HyperX 3K-t?

Később vajon melyiket lehet majd használtan többért eladni? :DDD

üdv

(#16031) Walter White


Walter White
csendes tag

Holnap veszem meg az uj HyperX 3K-mat, van valakinek ilyen típusú SSD-je? Az érdekelne hogy cicereg-e, mert olvastam valahol hogy vannak olyan SSD-k amelyek cicergő hangot hallatnak, és a cicergő hangot valahogy nem csipázom.

(#16032) arn


arn
félisten

256g koruli ssdknel most melyik a legjobb? Megbizhatosag az elso, sebessegileg ugyis lenyomjak majd. Samu 840pro?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16033) arn


arn
félisten

Megerne esetleg 2x128 raidben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16034) Iomega válasza werszomjas (#16030) üzenetére


Iomega
őstag

A KC300-at vedd, ha jól tudom, több írást tud.
Egyébként, mire eladnád használtan, egyik sem ér majd sokat, azért sem, mert addigra remélhetőleg lejjebb mennek az új SSD árak, és használtan nem kell majd senkinek.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16035) Mezey Lipót válasza arn (#16033) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Nem, mert RAID-ben nincs TRIM támogatás, ezért hamar átszenderülnek a másvilágra.
Az SSD-k egyébként sem gyorsulnak tovább RAID-ben.

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16036) arn válasza Mezey Lipót (#16035) üzenetére


arn
félisten

Fene, trim egyaltalan nem megoldhato?

***

Ize... A samu 840pro mellett a sandisk extreme ii? Marvell chipes, c300at nyuzok lassan harom eve, sose volt gondom vele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16037) Fire/SOUL/CD válasza arn (#16036) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha Intel SATA vezérlő van az alaplapon, akkor -megfelelő IRST driverrel- RAID-ben is van TRIM. Ettől függetlenül nincs értelme SSD-ket RAID-be kötni. (TRIM nélkül sem "szenderülnek át a másvilágra hamar" az SSD-k, topiktárs vélhetően a piacon szedte össze ezt a zöldséget)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16038) arn válasza Fire/SOUL/CD (#16037) üzenetére


arn
félisten

H87 van jelenleg - nem lehet kitolni vele a sata korlatjat atvitelre?

840 evo felett a pro gyakorlatilag er vmit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16039) Mezey Lipót válasza Fire/SOUL/CD (#16037) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Sorry, de ezt Te írtad:
"Sokszor 4 kB írása rendkívül leterheli az SSD-t, amennyiben nem használjuk a TRIM-utasítást."
Itt:
[link]
Csak nem zöldség-gyümülcs... :)
Azt értem hogy az SSD elsősorban lassulni fog TRIM nélkül és nem pedig elhalálozni, ám ha jól gondolom, elég sok meghajtó pont vezérlő hibával száll el és ehhez viszont már bőven lehet köze a kontroller nagyobb terhelésének.

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16040) werszomjas válasza Iomega (#16034) üzenetére


werszomjas
őstag

És ez vajon mennyire biztos?

Vissza olvasva látom, hogy még nem biztos, még tesztelés alatt és a gyártó is variálja az élettartamát. :F

A hyperx 3k ugye már több mint 1 éves modell, míg a KC300 kb fél éves.

Sebességre gondolom azonos szinten vannak.

üdv

(#16041) Fire/SOUL/CD válasza arn (#16038) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, de egyik kérdést sem értem igazán... :B

Mezey Lipót
Azt a cikket nem én írtam... :N A terhelés meg a NAND-okat éri(így értendő a cikk megfogalmazása, amit idéztél is), nem a vezérlőt. Semmi összefüggés nincs az SSD vezérlők elhalálozása, meg a TRIM meg vagy meg nem léte közt. Ha nincs TRIM és valóban sokat írnak és törölnek folyamatosan a meghajtóra/meghajtóról, akkor az belassul, de ha teljesen átlagos felhasználás mellett nincs TRIM, akkor a Garbage Collection regenerálja a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16042) Mezey Lipót válasza Fire/SOUL/CD (#16041) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Akkor elnézést kérek a cikk írójától! :R

Egy CPU tranziens jellegű hőmegfutást produkál amenyiben egységnyi idő alatt jóval több műveletet kell elvégeznie.
Az SSD kontrollere szempontjából ugyanez a helyzet, mivel ez is csak egy vezérlő egység.
Több művelet -> magasabb hőmérséklet -> rövidebb élettartam.
A félvezetők legnagyobb ellensége pedig a túlmelegedés.
A NAND-ok többlet terhelése egyben a kontroller többlet terhelése is, mivel nem telepátiával jut át a vezérlés a memória modulok NAND egységeibe, hanem nagyon is össze vannak huzalozva és ezekben a huzalokban áram folyik. Minden egyes NAND egységhez.:N
TRIM-el tehát:
"amikor egy 4 kB-os adat írására kerül sor, már nem kell az egész blokk tartalmát beolvasni, a cache-ben módosítani, majd visszaírni, hanem szimplán egy lap beírására korlátozódik a műveletek "sora""

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16043) decibeldrag


decibeldrag
tag

A segítségeteket-, tanácsokat szeretném kérni!
Egy Asus M5A99X EVO R 2.0-s laphoz keresnék gyors-, és megbízható ssd-t, amiben egy AMD FX8350-es proci dolgozik!
Amennyiben lehetséges, akkor pü-ben írjátok meg, legyetek szívesek!
Köszönöm szépen előre is!

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#16044) Mezey Lipót válasza Fire/SOUL/CD (#16041) üzenetére


Mezey Lipót
tag

A GC egy adott ütemezés mellett valóban kiszórja a szemetet - elévült lapokat - a blokkokból ám ez nem valós időben az OS által kezdeményezett TRIM parancs hatására történik, ezért TRIM nélkül az SSD kontrollere az idő nagy részében "küzd" azért hogy folyamatosan felszabadítsa a helyet a friss adatok számára.
Legfeljebb miután lefutott a GC, egy darabig könnyebb dolga van, könnyebben talál üres blokkot, de csak addig ameddig el nem fogy a szabad lap készlet. Utána ismét jön a kiolvasom, cache-ben letárolom, módosítom, visszaírom játék. :)

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16045) radi8tor válasza Iomega (#16034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"lejjebb mennek az új SSD árak, és használtan nem kell majd senkinek"

Mindennek van ára. Inkább úgy fogalmaznék, nem éri majd meg eladni a most 50-60 ezerért vásárolt SSD-t negyedannyiért.

⭐ Stella

(#16046) Mezey Lipót válasza radi8tor (#16045) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Egyáltalán miért is kellene majd eladni?
Eldobható kacatnak gyártották ezeket is, mint minden elektronikát manapság és úgy is kell őket kezelni.
Amíg használható valamire hadd menjen, ha pedig már elavult, irány a recyce bin.
Kedvenc szórakozásom, a 8-10GB-os HDD-ket egy 10Kg-os kihegyezett spajcerral átdobi... :DD

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16047) radi8tor válasza Mezey Lipót (#16046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pl azért szokták eladni egyes emberek az általuk már nem használt dolgokat, hogy ne fulladjanak meg a pakolgatásukban, kerülgetésükben.

Az "eldobható kacat" kijelentésedet nem értem (vagy félreérthetően fogalmaztál), mivel ezek a termékek veszélyes hulladéknak minősülnek és megfelelően kell kezelni.

⭐ Stella

(#16048) Speed® válasza radi8tor (#16045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Okosan kell váltani, nincs nagy bukó..32ről 64re 5k ráfizum volt, 128ra 10, 256ra szintén. Nemrég visszaléptem 60ra, maradt 20k a kezemben..ha nem várja meg az ember, míg elértéktelenedik a motyója és nem ugrik bele szélsőségekbe, megmarad a normál hobbi kiadás szintjén az SSD is.

(#16049) Mezey Lipót válasza radi8tor (#16047) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Antik komódot, használt autót, régi hifit..stb. én sem verek szét, vagy dobok el, hanem irány az új tulaj.
A számtek sajnos nem tartozik ide, mivel szélsebes az avulása, egy régi lepukkant hw. pedig másnak se sokat ér.
Főleg ezek az új technológiákat bevezető, horror áron kínált első szériás, egyúttal a paramétereiket tekintve pedig még jócskán gyengécske modellek avulnak el szinte pár hónap alatt.
Megszedik velük magukat a gyártók a minden újat elsőként birtokolni akaró balekokon, majd miután a fejlesztési költségeket kifizettették, elkezdik valós áron árulni azokat a modelleket, amelyek már amúgy is ott léteztek a fiókokban.
Szerintem jó írtam, mivel recycle szó ott van, ami egyben a lényeget is takarja.

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#16050) Mezey Lipót válasza Speed® (#16048) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Ameddig a többségnek használható egy számtek cucc, addig lehet zsonglőrködni az adok-veszekkel.
Csak kérdés, hogy mondjuk egy 32GB-os SSD már most sem túl nagy használati értékkel bír, egy év múlva pedig a 120GB-os is hasonló szituba kerül.
Akkor rimánkodjam majd el 4-5eFt-ért?

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.