Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5201) deathtania válasza Werkly (#5200) üzenetére


deathtania
senior tag

egykét dolgot érdemes (pl lapozó kikapcsolása stb). a szabad hely meg csak annyi, hogy figyelj rá, hogy kb 10% legyen rajta mindig szabad. hosszú távon az jót tesz neki. de telepítés előtt semmit nem kell csinálni, win szépen felteszi magát rá, és beállítja a partíciókat, ahogy kell. :K

www.brczart.hu

(#5202) Werkly válasza deathtania (#5201) üzenetére


Werkly
őstag

Oké ha összerakom a konfigot majd írok jövő héten. Köszi!

(#5203) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Ismerosnek rakunk ossze gepet es azt szeretnem kerdezni, hogy Samsung 120GB 830-as vagy mar az uj 840-es legyen benne mert regebben olvastam itt, hogy az ujnak mar mas a vezerloje vagy a memoria mas mar nem emlekszek pontosan. :B

Tehat Samsung 830 vs 840-es sorozat?

Koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#5204) Bodor válasza Werkly (#5202) üzenetére


Bodor
veterán

Csak ne ide, ha már megvan az SSD-d...

(#5203) ryger: Szerintem maradj a 830-nál, mert ducibb marad a pénztárcád, és tartósabb SSD-d lesz, viszont azt gondolom, hogy a 840-el sem lenne érezhetően gyorsabb a rendszered.

(#5205) Werkly válasza Bodor (#5204) üzenetére


Werkly
őstag

Privátba lesz!

(#5206) Bodor válasza Werkly (#5205) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#5207) ryger válasza Bodor (#5204) üzenetére


ryger
aktív tag

Cimbinek lesz, nem nekem de a tenyen nem valtoztat, hogy nagyon koszonom a gyors segitseget!
:R

(#5208) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Lenovo G580ba ki milyen ssd-t ajánlana 120 Gb körül?

köszi előre is.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#5209) Bodor válasza mandju (#5208) üzenetére


Bodor
veterán

Én bármelyiket az egyes hozzászólásban ajánlottak közül.

(#5210) kerekfej válasza mandju (#5208) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 128GB - én erre voksolok!

(#5211) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Samsung 830-as 64gb-ot szemeltem ki magamnak. Közben úgy látom, hogy a 128-as 830-as írási sebessége 2x annyi mint a 64-esé. Ez igaz lehet? Érezhető vajon? Ezek közül a MZ-7PC064B/WW lenne amit megvennék. Elég gyors lesz? 15k környékén lehet megvenni, az már jó árnak tűnik.

(#5212) Bodor válasza mexel (#5211) üzenetére


Bodor
veterán

Közben úgy látom, hogy a 128-as 830-as írási sebessége 2x annyi mint a 64-esé. Ez igaz lehet?

Igen.

Érezhető vajon?

Nem .

Ha úgy gondolod, hogy elférsz hosszú távon 64 GB-on, akkor elég gyors lesz az is, 128-ast csak a nagyobb tárhely miatt érdemes venni.

(#5213) mexel válasza Bodor (#5212) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! A méret elég kell hogy legyen mert a rendszeremmindig egy 50-es partíción van és elég volt. Ez mellé úgyis bent marad egy 500-as vinyó a gépben. Akkor azt hiszem veszek egyet ha ez típus jónak mondható. Mi a különbség az EU és a WW végződés között? Ja, az Edigital vajon milyen garit ad? Samsung hungary-sat? Mert akkor ott meg merem venni.

(#5214) mandju válasza kerekfej (#5210) üzenetére


mandju
senior tag

MZ-7PC128B/WW

Ez is jó lehet nekem, vagy ehhez még kellene vásárolnom beépítő keretet?
Mert ahol venni akarom a lapost, csak ezt találtam....

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#5215) kerekfej válasza mandju (#5214) üzenetére


kerekfej
addikt

Ehhez nem jár keret. Külön tudsz venni hozzá 500-1500 között. Egyébként nem hinném, hogy kell keret notebookba.

(#5216) mandju válasza kerekfej (#5215) üzenetére


mandju
senior tag

akkor mi adja a majd 6000 forint árkülönbséget a kettő között:

MZ-7PC128B/WW
MZ-7PC128N/WW

ha jó az olcsóbb is, most 26000 iponban, az csak jó nekem, mert akkor holnap azt is megrendelem.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#5217) jeni válasza mandju (#5216) üzenetére


jeni
félisten

az N-s változat ahhoz jár USB-SATA átalakító és pár cd lemez-Samsung SSD Magician.

a B-s változat meg egy fapados és csak az SSD-t kapod meg.

(#5218) mandju válasza jeni (#5217) üzenetére


mandju
senior tag

Szerintem nekem erre az usb sata átalakítóra nem lesz szükségem, a program pedig ha jól láttam free, így ingyen letölthető...

azt hiszem így az eredeti kérdésem okafogyottá vált... jó lesz nekem a fapados, olcsóbb megoldás is.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#5219) jeni válasza mandju (#5218) üzenetére


jeni
félisten

az adat kábelnek ott van szerepe ha külső forrásból akarsz betölteni- vagy kiírni másik HDD-re,Pendrive egységre.

az ingyenesen leszedhető progi a Samsung oldalról,bár nem tudom,hogy teljesen azonos-e azzal vagy csak valami milyen módon butított.

(#5220) Remus389 válasza kerekfej (#5215) üzenetére


Remus389
veterán

Ehhez nem jár keret. Külön tudsz venni hozzá 500-1500 között. Egyébként nem hinném, hogy kell keret notebookba. hol lehet 500Ft-ért?

kéne

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5221) Balage76 válasza jeni (#5219) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem, az adatkábelnek akkor lenne szerepe, ha notebookba tennéd az ssd-t.
Ez az eredeti elképzelés a notebook kitre:

- Telepítsd fel a norton ghost-ot a mellékelt cd-ről a vinyón meglévő rendszeredre (megkapod a kódot is hozzá, így nem csak 30 napos próbaváltozat amivel csak a backup megy, hanem lemezt/particiót is tudsz klónozni)
- Az adatkábellel csatlakoztasd az SSD-t a notebookhoz
- Mehet a klónozás
- Szedd ki a vinyót a notebookból és szereld be az SSD-t. Ha kell akkor használd a szintén mellékelt 2,5mm-es távtartót
- Indulhat a windows immár az SSD-ről. Telepítsd fel a magician-t a mellékelt cd-ről, klikk az optimize-ra és kész.

Ha akarod akkor a korábbi vinyódat használhatod az USB adapterrel, bár működik, nem túl szép megoldás.
Tehát amivel több a Notebook kit a Basic-nél az a Norton Ghost licensz, a távtartó és az adapter. Az adapter ezeknél a lépéseknél azért kell, mert a notebookba jellemzően nem tudsz egyszerre két vinyót tenni, így a klónózáskor az SSD még az asztalon van...

[ Szerkesztve ]

(#5222) gabbó


gabbó
csendes tag

Üdv!

Megerősítést szeretnék kérni ssd vásár előtt! :)
Adott egy sata2-es alaplap, erre helyeznék egy 60as ssd-t (MZ-7PC064B/WW) + egy 1000es winyót, ám mind2 sata3-as lenne. Ha jól néztem, kompatibilisek visszafelé, illetve 1. hsz-ből az jött le hogy lényegi különbséget akkor sem éreznék sebességben, ha váltanék sata3-as alaplapra. Igaz ez így?
A másik: ssd-re csak win + progik mennének, filmek+dokuk+zenék a hddre. Befolyásolja ez pl egy doku megnyitásakor a sebességet, hogy az office az ssd-n van, de maga a megnyitandó fájl a hdd-n? Ugyanez a helyzet filmeknél, zenéknél, hogy progi ssd-n, a multimédiás tartalom viszont hdd-n. Vagy ilyenkor csak akkor jön ki az ssd előnye, ha maga a fájl is az ssd-n van?
Előre is köszi! :)

(#5223) jeni válasza gabbó (#5222) üzenetére


jeni
félisten

szia
Mindkettőre: igen

(#5224) Bodor válasza mexel (#5213) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesítményben nincsen különbség, csak a hozzá adottak változnak.
a D/EU azaz Desktop változathoz jár egy csomó körítés, amit szerintem nem érdemes ennyi felárral megvenni.
Edigitálnál nyugodtan megveheted a sima WW -s 64 GB-ost, Samsung garanciát kapsz hozzá, és ha regisztrálsz a Samsung oldalán,akkor még plusz 2 hónapot is!

(#5225) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok. OCZ-vel szemezek, de egy valamit nem értek: miért drágább, ugyanakkor lassab a 128GB-os Agility 4, mint a 120GB-os Agility 3?

Agility 4
Sequential Reads 420 MB/s
Sequential Writes 300 MB/s

Agility 3
Max Read: up to 525MB/s
Max Write: up to 500MB/s

Nem fordítva kellene lennie? :DDD

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5226) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#5225) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez az első hozzászólásban van: "a SandForce vezérlővel ellátott SDD-k és az alaplapi Marvell vezérlős SATA3 portok nem fognak mindenki esetében kielégítően teljesíteni (SATAII-vel ez a probléma nem áll fent!)."

A lapomon Marvell 88SE9172 chip van és az általam kiválasztott Agility 3 SandForce-os. Ez nagy gáz? :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5227) CJ3 válasza Anubis_9 (#5225) üzenetére


CJ3
senior tag

Szerintem egyiket se vedd :))

Samsung 830 vagy OCZ Vertex 3 vagy Corsair Force 3 GT pl :R

Crypto

(#5228) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

SSD Kingston mSATA SSDNow 32GB (SMS100S2/32G) ssd-t meg szabad venni (xp-hez kellene)?

(#5229) Anubis_9 válasza CJ3 (#5227) üzenetére


Anubis_9
őstag

Indoklást is kérek, hogy miért ne. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5230) omikron23


omikron23
senior tag

Sziasztok!

Csak egy megerősítést szeretnék arra, hogy az Asus P8Z68-V Pro alaplapom, amin Marvell SATA vezérlő van, tökéletesen működne-e egy 128GB-os OCZ VERTEX 4-el... :R

Előre is köszönöm a választ/válaszokat... :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5231) deathtania


deathtania
senior tag

na itt a sok vezérlős kérdés kapcsán merült fel bennem, hogy AMD SATA IIIas vezérlővel van olyan SSD, ami inkompatibilis, legalábbis nem tudja a teljesítményt leadni? :F
csak azért, mert a notimban az van (A70M (Hudson-M3) lapkakészleten).

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#5232) Valdez válasza omikron23 (#5230) üzenetére


Valdez
őstag

Hát csak nem lenne vele gond... lapodon is marvell, a vertex 4 is marvell... csúnya lenne ha összeakadnának :)

(#5233) Fire/SOUL/CD válasza deathtania (#5231) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezzel éppen a Samsung 830-nak szokott gondja lenni, igaz ritkán. Szóval ha esetleg Samsung-ban gondolkodsz, akkor előtte azt mindenképp kipróbálni, hogy megy-e(ha nem, az mindig úgy nyilvánul meg, hogy már a BIOS sem látja illetve 1x igen, másszor meg nem). Mint írtam, ritkán fordul elő, de nehogy pont beleszaladj ebbe, mert onnantól nem fogod tudni használni az SSD-t abban laposban. (Ilyenkor se BIOS frissítés, semmi nem segített (eddig))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5234) omikron23 válasza Valdez (#5232) üzenetére


omikron23
senior tag

Köszi a választ... :R Én is ebben bíztam, csak gondoltam valaki esetleg használ ilyen kombinációt, és van személyes tapasztalata... :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5235) Bodor válasza Anubis_9 (#5226) üzenetére


Bodor
veterán

Agility 3 vezérlője tényleg összeakadhat a Marvell-es SATA3-as vezérlővel , így azt nem ajánlanám neked.

Agility 4-ben már olyan vezérlő van, amivel nem áll fent az említett probléma. A sebességbeli különbség is valószínű, hogy a vezérlőkülönbségnek tudható be, de biztos vagyok benne, hogy ezt a sebességkülönbséget nem lehet érezni a felhasználás során.
Nem gondolom, hogy rosszul járnál az Agility 4-el, bár sok gyakorlati tapasztalat még nincs evvel a típussal, abban biztos vagyok, hogy a többi sem lenne gyorsabb.

(#5228) Kvardlipot: Hát akkor inkább az ADATA Premier Pro SP300, de nézd át ezt a tesztet.
Ha ragaszkodsz az XP-hez, akkor mindenképpen gondoskodnod kell a TRIM pótlásáról, mert igen hamar belassulhat a kicsike. ( Pl. Diskeeper)

(#5230) omikron23: Tuti kompatibilis a lapoddal, azért én biztos, hogy az Inteles SATA0-ás portra dugnám az SSD-t, és nem a Marvell-esre..

(#5231) alexan: Igen, a Hudson-nak lehetnek inkompatibilitási problémái a Samsung SSD-ivel, más esetekről nem tudok.

(#5236) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!asrock 970 extreme3-hoz jó lenne a samsung 830 128gb os ssd?

(#5237) Fire/SOUL/CD válasza soultrapp (#5236) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amelyik SSD/HDD nem megy abban a deszkában, az kukázható vagy gariztatható.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5238) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

kinéztem ezt a samsung 830 128gb ssd-t magamnak.a jelenlegi lapommal (gigabyte ga-ma78g-ds3h) vajon összeférnek?
elképzelhető,hogy a közeljövőben fejlesztek egy kicsit,de még nem döntöttem lap téren.ezeket néztem ki egyelőre:

Asus M5A97 R2.0
Asus M5A97 EVO
ASRock 970 Extreme4

ezek szeretik az említett samu ssd-t?

köszönöm a válaszokat!

(#5239) DeFranco válasza betyarr (#5238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

830-assal nem szokott kompatibilitási gond lenni egyáltalán.

@Fire/SOUL/CD: a 830 is ütközne ezekkel a (Marvell/JMicron/Giga) chipsetekkel? Ez nekem új. Ez biztos?

szerk: OK, javítottam, de a hudson az laposokban van, nem?

[ Szerkesztve ]

(#5240) Fire/SOUL/CD válasza betyarr (#5238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intel és AMD sata vezérlőkkel semelyik SSD-nek sincs gondja(nagy általánosságban, ritka kivételektől eltekintve) Marvell/JMicron/Giga vezérlőkra lehetőleg ne köss SSD-t, ha van más vezérlő is a deszkán. természetesen HDD-knél ez nem érvényes. (A Giga vezérlő is Marvell vagy JMicron chipre épül)

DeFranco - Az, hogy egyáltalán, az konkrétan nem igaz. Hudson chipset-en vagy egyes SATA1-es deszkákon meg sem nyikkanik a 830... Igaz viszonylag ritka, de akkor sem igaz, hogy mindennel kompatibilis lenne.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5241) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Surgosen szeretnek ssd-t vasarolni, OCZ Agility 3 90 GB valasztottam de jelenleg nincs raktaron es 120 GB sem.
Mit ajanlotok hasonlo arban es teljesitmenyben?
Windows 7 Ultimate 64 bit oprendszernek..
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5242) Fire/SOUL/CD válasza DeFranco (#5239) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem. :N Ez asztali gépeket is érint, az "összes" AMD deszka, ami Axx jelzésű, az hudson chipset-es, pl az FM1/FM2 socket-esek, egy a sok közül: [link]
Természetesen ezeken is különböző "verziójú" Hudson chipset van, nem arról van szó, hogy semelyik Hudson-al nem fér össze, csak néha bele lehet futni olyan deszkába is. Pl amit most linkeltem, ilyennel még nem találkoztam, de automatikusan nem tennék bele Samsung 830-at(nem javasolnám a tulajnak, hogy 830-ast vegyen), hacsak már lenne vele tapasztalatom és biztosan tudnám állítani, hogy ebben a deszkában nincs vele gond. Éves szinten úgy 5-6 alkalommal találkozom ilyen esettel és még ennyiszer, amikor öregebb laposba próbálják belevarázsolni a 830-ast, de abban sata1-en már nem megy. Sajnos amikor már megvették és csak a beüzemelésben kérnek segítséget tőlem, akkor én sem tudok ilyen esetben semmit sem "varázsolni", csak annyit, hogy ismeretség és kapcsolatok révén kicseréltetem egy másik SSD-re, így nem bukja az ügyfél a 830-ast

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5243) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#5242) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, köszönöm. Tanultam valamit :)

(#5244) Bodor válasza Csaby25 (#5241) üzenetére


Bodor
veterán

ha leírod hol vennéd, akkor könnyebben lehetne ajánlani...

(#5245) Csaby25 válasza Bodor (#5244) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem Magyarorszagrol irok...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5246) Werkly


Werkly
őstag

Asus P8Z77 lap együtt fog vajon működni a Samsung 830 128GB-os SSD-vel? Tapasztalatok? Kösz!

(#5247) Csaby25 válasza Csaby25 (#5241) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Surgosen szeretnek ssd-t vasarolni, OCZ Agility 3 helyett mi ajanlotok hasonlo arban es teljesitmenyben, 90GB-osat.
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5248) Fire/SOUL/CD válasza Csaby25 (#5247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A kinti árak, meg az itthoniak nem feltétlenül vannak szinkronban. A 90GB-osak itthon relative ritkábbak, ami talán(de csak talán) az Agility 3 90GB-oshoz árban közel lehet, az a Corsair Force 3 90GB. (ehhez van beépítőkeret is, ha esetleg az is számítana, ami Agility-hez nem jár amúgy)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5249) Csaby25 válasza Fire/SOUL/CD (#5248) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ertem, es 120 GB valtozat?

A Corsair Force 3 90GB Asynchronous NAND architektura, az OCZ meg MLC, ez nem gond?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5250) Bodor válasza Csaby25 (#5245) üzenetére


Bodor
veterán

Azt gondolom, hogy képes lettem volna megnyitni egy külföldi linket is...
Az a baj, hogy így a válaszok csak egyre újabb kérdéseket szülnek...
Ha ennyire sürgős, akkor az egyes hozzászólást olvasd el sürgősen, és többek között találsz ott konkrét ajánlást is, mellette még a kérdéseidre is választ kapsz...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.