Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34001) envagyok


envagyok
veterán

Kingston V300 SSD-ből van nekem 2 db 120GB-os
A laptopomban, és a desktop pc-m ben is.
Az összefoglalóban azt olvastam, hogy nem ajánlott valamiért.
Szeretném megkérdezni, mi a rossz tapasztalat oka?
Nekem eddig semmi bajom nem volt vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34002) Bodor válasza envagyok (#34001) üzenetére


Bodor
veterán

(#34003) Emperor_ válasza erh75 (#33995) üzenetére


Emperor_
addikt

Utóbbit.

(#33994) Brenor

A Fury jó választás átlagfelhasználásra (oprendszer+pár játék). Megbízható, bevált darab.

Ha nagyon megbízhatót akarsz akkor Samsung PRO 850, Intel 520, Corsair Neutron GTX. De azt tudnod kell, hogy ezek is elromolhatnak bármikor. Jellemzően nem a cellafáradás (elhasználódás), hanem a vezérlő meghibásodás miatt romlanak el az SSD-k.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34004) os!


os!
tag

Csoki,

Átlagos, otthoni felhasználásra vásárolnék SSD-t win7-hez, melyiket ajánljátok?
Max ár: ~20-22e
Méret: 120/128
SATA3 desktop PCbe.
ASUS / AMD alaplap PhenomII cpu.
Gari 2+ év

Köszönöm, ha foglalkozol a kérdésemmel!

Csao All,
os

hál'istennek pogány vagyok

(#34005) core2trio válasza os! (#34004) üzenetére


core2trio
tag

Ennyiért már 240-est adnak.

Épp kíváncsi lennék ez a típus vajon ajánlott lehet? (Pont ez nincs a fenti listában)

(#34006) ló úr válasza core2trio (#34005) üzenetére


ló úr
őstag

Ebből a 120-as verzióval volt dolgom. Nagyon gyors, jó SSD. TLC-s. Ajánlott ez is, csak még új típus azért nincs a listában, meg mert nem frissítik napi szinten :) Én simán bevállalnám. 3 év gari, a többi is elromolhat ugyan úgy. Gondolom nem fogsz rajta pótolhatatlan államtitkokat, videókat tárolni, jó minőség :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34007) TommyX_ válasza Vigneau (#34000) üzenetére


TommyX_
őstag

Köszönöm a választ, közben találtam egy képet, amin látszik, hogy ahhoz, hogy tudjak rakni a laptopba, le kéne szedni a fedelet, amit a garancia alatt, most kihagyok, akkor marad a hdd caddy.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#34008) Vigneau válasza TommyX_ (#34007) üzenetére


Vigneau
félisten

Igazán nincs mit. ;)

Korábban beszéltünk már a gyakorlati megvalósításról. Lesd meg, ha gondolod.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#34009) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

OEM Samu PM830 128GB-os SSD-ről szeretnék megtudni mindent, de a HDSentinel, és az SSDLife is csak a használati időt, és a kondíciót mutatja, az írt adatmennyiséget nem. Hogyan tudnám ezt is ellenőrizni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34010) Tails111 válasza AxBattler (#34009) üzenetére


Tails111
aktív tag

Samsung saját programja sem jelzi mennyi az írt adat az M.2 illetve Msata meghajtóknál.
Próbáltam már én is több programot is de eddig én sem találtam olyat ami mutatná az írt adatmennyiséget.

(#34011) TommyX_ válasza Vigneau (#34008) üzenetére


TommyX_
őstag

Megnéztem amit linkeltél, úgy gondolom,ekkora szétszedés már garancia megvonással járna, de elmentem későbbre azért. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#34012) AxBattler válasza Tails111 (#34010) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, köszi!

Nekem a sima 840-esnél 5TB írt adatnál áll 94%-os kondíción a meghajtó, akkor a 97% olyan 3TB-nek felelhet meg az mSATA-nál? Vagy nincs értelme így arányosítani?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34013) Tails111 válasza AxBattler (#34012) üzenetére


Tails111
aktív tag

Bevallom nem tudom , de 5TB -nál már 94%?

Azt halottam hogy Samsungok hamar váltanak 99% ra de utána hasonlóan számol mint a többi.

Van 6db SSD-m család különböző gépeiben a legtöbbet írt eddig Corsair Force GS 3.22TB 100/100.

Samu M.2 es SSd-m 99% ot mutat de ennek egyenlőre nem tudom megnézni írás hol tart pontosan.

(#34014) AxBattler válasza Tails111 (#34013) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem csinálok belőle problémát, már 3-4 éve használom teljes megelégedettséggel, és szerintem még 2x ennyi ideig simán számíthatok rá. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34015) Tails111 válasza AxBattler (#34014) üzenetére


Tails111
aktív tag

Szerintem sem gond. Valószínű másképpen számolnak a különböző márkák.

Ha sebesség rendben van és annyi ideje használod akkor ez teljesen jó.

(#34016) mzprox


mzprox
tag

A Samsung evo 250 GB-os SSD-kre (a 25 ezer árkategóriásra) 3 vagy 5 év garancia van? mert a legtöbb helyen 3-at írnak kivéve egy boltot, ahol 5-öt. Most akkor melyik inkább az igaz?

(#34017) poci76 válasza mzprox (#34016) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha hivatalos forgalmazótól veszed, és hologramos matricás Samsung gari papírt adnak hozzá, akkor 5 év. Ha szürke importból származik, és bolt garit kapsz rá, akkor van, ahol 3 év, van, ahol 5, de még olyan helyet is találhatsz, ahol 2 vagy 1. 25e körül mind szürkeimportos. Hivatalos garival pár ezerrel több.

(#34018) Kommandant válasza Viktor81 (#33999) üzenetére


Kommandant
újonc

Szia!

Én is pont ezért kérdezem, hátha az 535-ről van info. Nem szeretnék egy 50+ fokos eszközt betenni egy kis zárt térbe. Az még ok, hogy az ssd elvileg bírja (bár hosszútávon szerintem nem ideális neki) de a többi komponensnek sem tesz jót. Mivel nincs mSata ezért csak 2,5-es jön szóba. Én itt EVO,PRO néztem az értékeket (sajnos nem jó összevetés mert más tárhelyűek, de támpontnak jó).
Az mSata-ról tudnál linkelni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34019) oravecz56 válasza poci76 (#34017) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R Minden tiszteletem e válasz írójának

Oszika

(#34020) os!


os!
tag

Csoki,

Átlagos, otthoni felhasználásra vásárolnék SSD-t win7-hez, melyiket ajánljátok?
Max ár: ~20-22e
Méret: 120/128
SATA3 desktop PCbe.
ASUS / AMD alaplap PhenomII cpu.
Gari 2+ év

120GB-oshoz képest lehet hogy sok az ár, akkor olcsóbb is lehet, de mégis, melyik konkrét típus a legjobb a fenti kritériumok alapján?

Csao All,
os

szerk.: akkor legyen mondjuk 120GB és 5 vagy több év gari...?

[ Szerkesztve ]

hál'istennek pogány vagyok

(#34021) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Kellene egy SSD a tesómnak átlagos felhasználás mellett képek szerkesztéséhez.
250 Gb körüli mérettel. Az ár 30 ezer környéke ha ebbe belefér.
Mit ajánlanátok ilyen feltételekkel?

(#34022) Chebbie


Chebbie
tag

Sziasztok!

SSD-t szeretnék a gépembe (asztali), teljesen átlagos felhasználásra, leginkább az oprendszernek és néhány gyakran használt programnak. Az összefoglalóban nem láttam ezt a típust, ezért inkább rákérdezek, hogy jólesz-e ez nekem: [link]

(#34023) poci76 válasza FrezeR (#34021) üzenetére


poci76
aktív tag

Bármelyik jó, ami az ajánlottak között szerepel az összefoglalóban. (Lapozz az oldal tetejére, és nyisd le az összefoglalót.)

(#34024) radi8tor válasza Chebbie (#34022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem akarsz meglepetéseket, akkor az összefoglalóban található ajánlott típusok közül válassz.
Ami olcsó, az általában nem olyan jó, mint ami drágább.

⭐ Stella

(#34025) Button válasza envagyok (#34001) üzenetére


Button
aktív tag

szerintem a V300-nak a kingstone trükközése miatt lett rossz híre
nekem 4db van, a legöregebb vagy 4 éves, a legfiatalabb kb 1 éves
mind tökéletes, soha semmi baj nem volt velük
persze, van gyorsabb és újabb, nameg főleg drágább is
hogy kifejezetten nem ajánlott? szubjektív, én sem értek vele egyet
látok a listán az ajánlottak között olyat is, amiről pl az egyik bolt topikjában leírták, hogy hullanak, mint a legyek..

(#34026) Bodor válasza Button (#34025) üzenetére


Bodor
veterán

látok a listán az ajánlottak között olyat is, amiről pl az egyik bolt topikjában leírták, hogy hullanak, mint a legyek..

Melyik típus az, és melyik bolt?

(#34027) Peetr86


Peetr86
tag

Sziasztok! Ipon-nál 25K a HyperX 240GB Savage. Mennyire jó vétel ennyiért? Köszi. :R

(#34028) Button válasza Bodor (#34026) üzenetére


Button
aktív tag

http://www.edigital.hu/ssd-meghajto/samsung-250gb-850-evo-ssd-sata3-mz-75e250b/eu-%28850-series-sata3%29-p460150.html

ez csak azért ijesztett meg, mert pont az egyik V300-amat gondoltam lecserélni rá
aminek egyébként semmi baja, csak kicsi lett

(#34029) smallmer válasza Peetr86 (#34027) üzenetére


smallmer
őstag

felül van egy téma összefoglaló :) abban benne van úgyhogy ajánlott :) a többit majd a topichoz értők mondják :)

(#34030) Tails111 válasza Button (#34028) üzenetére


Tails111
aktív tag

Abban a webshopban azért a Kingston SSDNow V300 120GB SATA 3 SSD sem dicsérik az egekig!

http://www.edigital.hu/ssd-meghajto/kingston-ssdnow-v300-120gb-sata-3-ssd-(svp300s37a/120g)-2.5-p348038.html

A télen több SSd-t is vásároltam feltűnt hogy a vásárlói vélemények elég vegyesek márkától függetlenül is.
Ami azt vetíti előre hogy bizonyos selejt megjelenik az eladott SSd-k piacán.
Ezért fontos egy jó garancia!

(#34031) Emperor_ válasza Button (#34028) üzenetére


Emperor_
addikt

10 hozzászólás van (ekkora szám eleve nem tekinthető reprezentatív mintának):
- 3 tényleges meghibásodás
- 1 user error (szerintem) a meghajtó titkosítás körül
- 5 dícséret
- 1 helyesírás ellenőr :D

30 %-a ezek szerint a meghajtóknak meghibásodott. Ezt ugye Te sem gondolod, hogy így van a való életben?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34032) worxland válasza Emperor_ (#34031) üzenetére


worxland
addikt

Az *pon szerint ennek a terméknek a meghibásodási aránya mérettől és egyebektől függően 0,3% vagy az alatt van. A WD10EZRX-é 2,1%, az ST3000DM001-é 2,8%, de a WD Red-eké is 1-2% között van. Ennyit arról, hogy az SSD-k könnyebben kidöglenek. :)

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34033) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek mennyit érhet egy Samsung 840 evo?

2 év gari van még rá.

Kondíció:

Azért itt kérdezem, mert a beárazós topicban nem mindig a valós "értéket" kapom.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34034) StLui válasza Predator2 (#34033) üzenetére


StLui
veterán

Lehet, hogy én vagyok vak, de lehet ők is, és csak a méret hiánya miatt nem kapsz "valós" értéket?
Egyébként "valós" egyedül az lesz amit a kezedbe kapsz majd érte, a többi csak elmélet, és még akkor is bárki rámondhatja, hogy csak találtál egy balekot, vagy eladhattad volna többért is :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#34035) Fire/SOUL/CD válasza Predator2 (#34033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocsesz, de mekkora a kapacitása? (Mert pl. egy 120GB-os verziónál ez nem valós érték.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34036) Predator2 válasza Fire/SOUL/CD (#34035) üzenetére


Predator2
addikt

Hoppá a lemaradt. 250GB-os

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34037) Benőke válasza Emperor_ (#34031) üzenetére


Benőke
őstag

Tök mindegy mennyi a hibás, az hogy nem cserélik az gáz. Ennyit ér a sok év garancia. Duma az van valóság mögötte kevés.

(#34038) Viktor81 válasza Kommandant (#34018) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem tudok linkelni, mert az mSATA-ról tulajdonosokat kérdeztem meg, mielőtt megrendeltem. Az EVO-ról és PRO-ról több helyen olvastam, amire emlekszem az a Legit Reviews. Én a többi komponens miatt nem aggódnék, jelentősen nem fogja melegíteni őket. Ha vársz egy kicsit, pontos adatokkal tudok szolgálni, mert igazán kis térben teljesen passzív üzemben fog menni együtt egy PRO és egy mSATA EVO, csak sajnos a héten nem tudják szállítani az EVO-t, így jövő hétig minimum várnod kell.

Üdv.: Viktor

(#34039) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Srácok két kérdésem lenne.
Anno volt itt egy link ahol összegezve voltak az ssd-k, hogy melyiknél mennyi az írási limit, meg stb... Azt valaki be tudná esetleg linkelni?

A másik pedig, hogy a corsair tápok minőségben kb hol állnak a többihez képest? Megéri a plusz pénzt? :) köszönöm szépen előre is :) szép estét nektek

(#34040) Button válasza Emperor_ (#34031) üzenetére


Button
aktív tag

Az sem reprezentatív, hogy a v300 nem ajánlott, nekem meg mind tökéletes :DDD

Viccen kívül, örülök ha nem így van, illetve ha az enyém elhullik, amit tervezek, azt meg fogjátok tudni :)

(#34041) japy válasza Predator2 (#34036) üzenetére


japy
őstag

Hát az árat te is megállapíthatnád mert 850EVO 250-es 26k 5 év garival.

(#34042) Predator2 válasza japy (#34041) üzenetére


Predator2
addikt

Akkor az enyémre olyan 20-22K megfelelő lehet?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#34043) worxland válasza Predator2 (#34042) üzenetére


worxland
addikt

Inkább csak 20. Többet nem ér.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34044) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

500GB Samsung 850 EVO SSD 47490 forintért jó ár?

Ennyiért érdemes megvenni, vagy fog ez lejjebb menni még a következő pár hónapban?

Előre is köszi! :R

(#34045) bYt válasza Viktor81 (#34038) üzenetére


bYt
csendes tag

Nekem is egy Samsung 850 EVO mSATA SSD-m van. Tényleg eléggé melegszik. Idle: 38 fok, folyamatos használat mellett 55 fok. Egy Acer V3-772G notiban van. Mellette van egy sima SATA 840 EVO, az Idle: 33 fok, folyamatos használat mellett 50 fok. Mindkét esetben a proci és vga terhelés minimális, szóval nem attól melegszik fel.

(#34046) Viktor81 válasza bYt (#34045) üzenetére


Viktor81
senior tag

Köszönöm !

Én ezekkel tisztában vagyok, mert utánajártam, mielőtt megrendeltem, de kolléganak jól jöhet a megerősítés. Nálam még melegebb lesz szerintem, mert nincsen légmozgás a házban ill. a PRO közös hűtőbordán van a CPU-val... Nem igazán érdekel a vezérlők hőmérséklet problémája, remélem a Samsung tisztában volt ezzel a tervezésnél. (egyébként 55-60 fok nem túl magas érték akkor sem, ha állandó lesz) Amint megjön az EVO, RAID 0-ába "rakom" őket és meghajtom, hogy lássam, mennyie melegszenek fel. Ha valakit érdekel, megírhatom a tapasztalataimat... (egyébként szabad kérdeznem, mekkora az SSD-d ? - csak, mert a vezérlő típusa (magok száma) is hatással van a hőmérsékletre)

Üdv.: Viktor

(#34047) fenoman78


fenoman78
csendes tag

Kérek szépen segítséget a választásban,
két laptopba szeretnék ssd-t tenni a hdd mellé,
a rendszer partíció számára!

Toshiba L505-111
1. Max 25eFt
2. Kapacitás 240-256GB
3. Laptopba kerülne, a dvd-helyére, de később asztaliba tenném át,
hosszú távra tervezem.
4. Gyártó oldala
5. 3-5 év gari
6. Átlagos felhasználás, oprendszer, alap proggik, játékok
Amit kinéztem: Adata 240GB 2,5" SATA3 SP550 Retail
Egy ilyen beépítő keretet már rendeltem is.

Fujitsu LIFEBOOK S6420
1. Max 20eFt
2. Kapacitás 120-256GB
3. Laptopba, a dvd-helyére gondoltam
4. Gyártó oldala
5. 3-5 év gari
6. Átlagos felhasználás, oprendszer, alap proggik
Amit kinéztem: Adata 120GB 2,5" SATA3 SP550 Retail

[ Szerkesztve ]

(#34048) radi8tor válasza Renok (#34044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Átlagos ár.

Szerintem nem várható számottevő árcsökkenés.

840 PRO esetében én is vártam ilyenre, aztán egyszer csak eltűntek a boltokból.

⭐ Stella

(#34049) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a Samsung 850 EVO 256 GB -os és az 512 GB -os változata között a kapacitáson kívül van még esetleg valami teljesítmény beli különbség?
Gondolkodok, hogy mekkorát vegyek. A nagynak jobb a kapacitás / ár aránya ugyan, de kicsit még azért így is drága kategória. Jó lenne tudni, hogy van-e esetleg még valami jó érv a nagyobb mellett.

Köszi a segítséget!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#34050) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

25 ezer Ft-ig keresek M.2 SATA (2280-as) SSD-t, 128 GB-osat. Gamer laptopba lesz, de videovágásra, virtuális gépek futtatására is használva lesz, szóval a lehető leggyorsabbat szeretném ezért az árért. Melyiket ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.