Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5151) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Kivancsiskodnek hogy felhasznalas kozben erzett e valaki differenciat egy gyorsabb ssd illetve lassabb kozoztt.

PL: egy Vertex 3 Max iops es egy atlag drive kozott, nem szintetikus tesztekben hanem felhasznalas kozben van e erezheto kulonbseg.

Meg a velociraptornal mert toltesi idoket a [H] es ott nem volt olyan nagy differenciak hagyomasnyos driveok kozott pl jatekok toltesi ideje kozott, igy gondolom itt meg kevesebb lesz mar ha merheto.

5 SSD-m van tehat nem az a kerdes hogy megeri e ssdt hasznalni arrol mar van velemenyem, de hogy van e ertelme updgradelni ssdrol az ami elgondolkodtat, szerintem valoszinuleg nincs de ha tevednek akkor vilagositsatok fel.

Koszi.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#5152) Tomkaa


Tomkaa
tag

Sziasztok, nem egészen vág ide mert nem SSD típusról lenne szó, de tanácsot kérnék. Érdemes SSD-re telepíteni a rajzoló képszerkesztő, renderelő, grafikai programokat? Gondolk itt photoshop-ra, archicad-re, Autocad-re 3D studio max-ra? Mivel ezek között van ami a merevlemezről dolgozik pl a photoshop is. Ugye mindenhol azt írják hogy minél kevesebbet törölgessünk az SSD meghajtón, de ezek a folyamatok végül is "írnak-olvasnak" a lemezen nem?
Lehet nagyon hülyeség amit kérdeztem, nézzétek el nekem ha az.

(#5153) deathtania válasza DeFranco (#5148) üzenetére


deathtania
senior tag

ma kaptam egy jó ajánlatot egy vertex 3ra, ami ment 41 napot és kb 300GB írott adata van. az eladónak meg 16 pirospontja. :D
azért ki akarom próbálni, hogy tutira jó legyen, mégis csak használt ssd. de szerintem jónak tűnik. vélemény?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#5154) kerekfej válasza deathtania (#5153) üzenetére


kerekfej
addikt

Inkább új Samsung 830-ast vegyél vagy Crucial M4-et vagy Vertex 4-et!

(#5155) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#5037) üzenetére


Balage76
senior tag

Na alakul, a 830-as Desktop és Notebook modelleknél már kint van a Magician 3.2 [link]
Remélem holnapra megoldják hogy a basiceknél is kint legyen, illetve a 840-esek is fent legyenek a support listában.

A Magician 4.0 nov végére, dec elejére várható. Aki Win8 oprendszerrel használja a Magician programot, annak Win7 kompatibilis módban kell telepítenie és használnia, akkor nem lesz semmi probléma vele.

(#5156) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#5155) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz, mindjárt meg is sasolom. :R

Szerk
Megsasoltam. Mondjuk rögtön az elején van egy kis pity-puty, mert egyből azt dobja, hogy van elérhető update(mármint a progihoz), viszont olyan oldalt nyit meg, ahol nem elérhető semmi: [link] :DDD

Túl gyakran nem használom, lehet ezért nem tűnt fel a korábbi változatban, de ebben a system info-nál van egy Lifetime&Status opció (mondjuk a 470-esről azt írja, hogy a drive nem ad vissza ilyen infót)...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5157) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#5156) üzenetére


Balage76
senior tag

Igen, ezt én is észrevettem, hogy a 3.2-re update után mégegyszer azt mondja hogy van update, pedig ugye nincs. Viszont nekem azóta nem jelzett.

Az én gépemben 830-as van, arra ezt mutatja:

[ Szerkesztve ]

(#5158) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#5157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

nem nagy gond ez, csak jeleztem...
A 470-esről meg egyértelműen azért nem tud ilyen lifetime infót megjeleníteni, mert a 470-es nem adja vissza a SMART infoban, az olvasott és -persze ez a fontosabb- írt adatmennyiséget, anélkül meg tényleg "nehéz"(lehetetlen magyarul) megsaccolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5159) student


student
őstag

az miért van h a vertex4-re itthon 3év gari van a fricceknél meg 5?

(#5160) deathtania válasza kerekfej (#5154) üzenetére


deathtania
senior tag

10kért szerintem egész jó vétel a vertex 3as is. és még a keretembe is bőven beleférek. az pont 33%al olcsóbb, mint a samu 830. :)

www.brczart.hu

(#5161) DeFranco válasza deathtania (#5160) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, és egy új állapotú SSD-t hibátlanul odaad neked ~35% bukóval... persze.

(#5162) deathtania válasza DeFranco (#5161) üzenetére


deathtania
senior tag

nem új, fél éves 331GB írássa, 41 nap üzemidővel. amit reálisnak tartok, mert a hdd-m is annyit ment fél év alatt. személyes próba lesz, szóval mindenképp kipróbálom, mielőtt megveszem, szerintem.

10k szerintem használtan reális egy 60GB-s SSDért, nem sok, és nem is kevés. elhiszem, hogy ph-n sokan bolti ár alatt 1-2 ezer forinttal akarják eladni a használt ssdiket, és nem veszik számításba, hogy használtan kb 65-70%os ár érte a reális, gari nélkül még annyi sem.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#5163) DeFranco válasza deathtania (#5162) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sok sikert hozzá.

(#5164) Bodor válasza deathtania (#5162) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem is jól gondolkodsz. Ekkora írásterheléssel jó ár azért a Vertex 3-ért, persze csak akkor, ha tökéletesen rendben van a garancia. A másik, hogy nem igazán szokott gond lenni a Vertex3-asokkal, ez meg a tetejében egy kipróbált darab.
Én a 10 hónapot használt Samu 830 64 GB-osomat 11K-ért adtam el, 3.5 TB írással....

(#5165) DeFranco válasza Bodor (#5164) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézzük a másik oldalról: ha ennyire jó, akkor miért adja el 10k-ért? Ennél többet ér. Nem az a bajom, hogy OCZ vagy hogy Vertex, hanem az, hogy gyanús. Túl olcsó, túl fiatal. De mindegy, nem az én pénzem.

(#5166) deathtania válasza Bodor (#5164) üzenetére


deathtania
senior tag

igenigen, a garit még ellenőrizni akarom, mert ha valami kis vidéki sufnituning boltba szól, akkor felejtős a dolog. :D

(#5165) DeFranco: igyekszem óvatos lenni azért, azért is akarok személyes átvételt. ph-n kiírta minden adatát, azt azért csekkolom, és 16 pirosa van, 1600 napos reggel, igaz csak újonc, de az idő és a pirosak száma alapján azt mondanám, hogy megbízható a dolog.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#5167) DeFranco válasza deathtania (#5166) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezért írtam, hogy sok sikert... :)

(#5168) Ribi válasza student (#5159) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van bolt aki megadja az 5 évet, van amelyik nem.
Más termékeknél/boltoknál is így van.

(#5169) Bodor válasza DeFranco (#5165) üzenetére


Bodor
veterán

Lehet, hogy kell neki a pénz sürgősen, vagy nem érdekli az 2K amennyivel esetleg el lehetne drágábban adni, csak menjen el. Nem tudom. Azért azt tudjuk mindannyian, hogy használt SSD-t nem nagyon lehet jó áron eladni.
Ha új Samu 830-as 64GB-os lehet kapni 3 év garival 15K-ért, akkor szerintem én reális áron adtam az enyémet 11-ért, és a Vertex 3 sem ér többet 10-nél.

(#5170) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

GA-M68M-S2P alaplap mellé milyen SSDt tehetek be? Nem épp a legújabb lap, és nem akarok belefutni valami kompatibilitási problémába. OCZ Agility3-at szeretnék, már ha nem akad össze vele esetleg valamiért. Win7 lesz majd a gépen.
Köszi.

(#5171) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Annyit szeretnék kérdezni, hogy a KingSpec márka mitől olcsóbb jóval? Kerülendő? Illetve van-e javaslat arra, hogy egy MSI Wind-be milyen SSD-t érdemes tenni?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#5172) Bodor válasza nihill (#5170) üzenetére


Bodor
veterán

Nem egy mai gyerek az a deszka, de szerintem nem lesz problémája az Agility 3-al. Viszont én WIN7-et telepítenék rá, odafigyelve arra, hogy helyesen csináljam. LINK

(#5173) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Új SSD vásárlásán gondolkozok. Mérete 120 GB körül legyen. Konkrét keretet nem tudok mondani. A lényeg az, hogy olcsó legyen, de legyen minőségi, mert minimum 2 évre tervezem.
Win7 64-es rendszeren lesz és ezen belül SATA II-es csatlakozású. Alaplapom: MSI-H61M-E33
Várom, hogy mit ajánlattok. :)
Esetleg egyébként várható valamiféle árzuhanás az elkövetkező pár hónapban? Például karácsony előtt vagy után? Persze tudom, hogy ez forint árfolyam függő is. :DDD

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5174) DeFranco válasza po1son (#5173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1. hsz-t elolvasta az úr? ;]

(#5175) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!szeretnék majd venni egy samsung 830-as 128gb ssd-t.
mielőtt telepítem majd rá a win7 64bitet le kell formázni úgy,hogy még a régi hdd-ről megy a win?
biost mindenképpen alapra kell tenni?win telepítés közben csak az ssd legyen benne hdd meg kikötve?
ahcira átállítom és ennyi?

vagy mire kell még figyelni?

(#5176) po1son válasza DeFranco (#5174) üzenetére


po1son
addikt

Elolvastam, de dönteni nem tudok... :N

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5177) _BM_ válasza soultrapp (#5175) üzenetére


_BM_
senior tag

Majd megmondják az okosok a frankót, de én egy működő W7-es gépen bekötném és megformáznám az SSD-t, mielőtt betenném a végleges helyére, hogy ne csináljon 100 megás plusz partíciót. Utána a telepítés idejére lehúznám a HDD-t.

(#5178) Bodor válasza Bodor (#5172) üzenetére


Bodor
veterán

Sok kérdés, és csak egy link a válasz. LINK

Ha meg már tudod is, hogy mit szeretnél venni, akkor nem itt van a helye a kérdésednek, hanem a Flash SSD topikban.

(#5176) po1son: Hát helyetted mi sem tudunk dönteni.
Az egyesben ajánlottak mind ugyanolyan teljesítményűek a felhasználás során, így más szempontokat kell keresned a döntéshez.
Ár, garancia, körítés, előítéletek, telebeszélt fejek, meg ilyen apró nyalánkságok...

(#5179) Ribi válasza _BM_ (#5177) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért baj az a 100 megás partíció?
Nincs formázva, akkor az allign-t is jól csinálja meg magának.

(#5180) DeFranco válasza Ribi (#5179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mer' lopja a zadatot a winnyóc (hét) ;]

@po1son: úgy-úgy ahogy Bodor kolléga mondja. Nagyjából mindegyik egy szinten van, azért is ajánlottak. Egy roast körrel lehet jobban járnál, ha kiválasztasz egyet, és kéred, hogy fikázzuk le, az olajozottabban működik ;]

Mellesleg tényleg jó mind, sandforce-s SSD-ket marvelles chipset mellé nem jó rakni, agilty3-akról mostanában több negatív visszajelzés jött, más esemény nem nagyon történt. Én samut vettem, most is azt vennék, de egzakt módon nem tudlak meggyőzni az ellenkezőjéről.

[ Szerkesztve ]

(#5181) Ribi válasza DeFranco (#5180) üzenetére


Ribi
nagyúr

Winyóc 350MBot foglal le :O

(#5182) po1son válasza DeFranco (#5180) üzenetére


po1son
addikt

Értem. Hát találtam egy elég jó ajánlatot.
OCZ Vertex 3 120GB - 20.500Ft
3 év garival és elméletileg jár hozzá beépítő keret is, ahogy nézem.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5183) rayoliviero válasza _BM_ (#5177) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én amikor mostanában telepítettem, elfelejtettem lehúzni a telepítés idejére a HDD-t. Remélem nem lesz gond, ha egyszer kiveszem a vinyót.

(#5184) Bodor válasza po1son (#5182) üzenetére


Bodor
veterán

Hát az elég jó ár, áldásom rá!

(#5185) po1son válasza Bodor (#5184) üzenetére


po1son
addikt

Vicces, mert írtam az illetőnek és most kaptam a választ, hogy már nincsen csak 22.500 Ft-ért . :DDD :W
Persze aránylag még így is jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5186) Bodor válasza po1son (#5185) üzenetére


Bodor
veterán

Jó az annyiért is, ha rendben van a garancia ...

#5183) Gazsi00 : lemezkezelően meg tudod nézni, hogy hova tette az indítófájlokat, és egyből kiderűl, hogy lesz-e gond, vagy sem.

(#5187) kerekfej válasza po1son (#5173) üzenetére


kerekfej
addikt

(#5188) rayoliviero válasza Bodor (#5186) üzenetére


rayoliviero
veterán

És azon belül hol találom? :F

(#5189) po1son


po1son
addikt

Nah úgy döntöttem, hogy várok vele egy hónapot és 7850el együtt veszem meg majd az ssd-t. :) :DDD
Köszönőm mindenkinek a segítségét. I'll be back... :DDD

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5190) Bodor válasza rayoliviero (#5188) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszer számára fent tartott partíciót kell keresni. Azon lennének rendszer indító fájlok.Ha nem találsz ilyet, akkor oda tette, ahol a "rendszer" van írva a részletekbe.

[ Szerkesztve ]

(#5191) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,

SSD vásárlás előtt állok, az első hsz-t olvasva a válaszok:

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá? jó lenne 20k--ba beférni
2. Mekkora SSD-re van szükség? 60-64 GB elegendő
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? WIN7 32bit
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó? Asztali, SATA II
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Gigabyte GA-MA78GM-S2H
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez? 3,5" hely van....

Mindenképpen boltban venném, a fő kiszemelt OCZ Vertex 3 (16k), kérdés megéri-e nekem a Samu 830 64 GB (24k)? +7 k...

A gépben jelenleg egy Samsung HD252KJ merevlemezen fut a Win, gondolom attól bármelyik jobb :)

no cross no crown

(#5192) deathtania válasza lean (#5191) üzenetére


deathtania
senior tag

samsung 830 64GB 15k

és win 7 64bitet tegyél fel. jobb.

www.brczart.hu

(#5193) po1son válasza deathtania (#5192) üzenetére


po1son
addikt

mitől lenne jobb ha 2 GB ram van a gépében? :F

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5194) deathtania válasza po1son (#5193) üzenetére


deathtania
senior tag

később dob bele még kettő, oszt majd akkor fog mérgelődni, hogy a "*@&-§^^^#><äĐ[]-életbe" hát most meg csak újra kell húzni a gépet, mert csak 3,2GB-t lát az a nyomorult rendszer... :)) (true story, jártam így...). meg a 64 bites tapasztalataim szerint 2gb ramon is gyorsabb, mint a 32es. meg nincs szívás, hogy 64 bites alkalmazás nem fut el 32-n, de 32es elfut 64-en. szal szerintem jobb választás a jövő szempontjából ma már egy x64es.

www.brczart.hu

(#5195) nihill válasza Bodor (#5172) üzenetére


nihill
őstag

Köszönöm a linket nagyon hasznos olvasmány, viszont egyből arról van szó benne, hogy AHCI-re kell állítani a SATA portokat. Ilyet az én alaplapom nem tud... ez nem probléma?

(#5196) lean válasza deathtania (#5192) üzenetére


lean
aktív tag

kösz az ár meggyőzött... :))
jelenleg 3GB RAM van a gépben, de csak azért mert lusta voltam újrarakni a WIN7-et 64-bre...meg eddig megvoltam 32-bittel...na meglátom majd... :)

no cross no crown

(#5197) Bodor válasza nihill (#5195) üzenetére


Bodor
veterán

...olvasd csak tovább... ;]
Egyébként nem probléma, mert IDE módban is van TRIM...

(#5198) Werkly


Werkly
őstag

Teljesen új 0 km-es gépben lesz egy 128-as 830 SSD. Macerás lesz erre W7-et tenni? Formázni, hogy kell? Egy működőképes oprendszer alól vagy totál más? Kösz!

(#5199) deathtania válasza Werkly (#5198) üzenetére


deathtania
senior tag

legalább annyira, mint hddre. :) win7 telepítője szépen leformázza olyanra, amilyenre kell.

www.brczart.hu

(#5200) Werkly válasza deathtania (#5199) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz! De gondolom be kell majd állítgatni Winben pár dolgot ahogy olvasgattam? Meg szabad helyet hagyni stb.?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.