Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5451) harry válasza kerekfej (#5450) üzenetére


harry
veterán

Mire gondolsz, garanciával kapcsolatos dolgokra? Az ez: [link] Illetve van általános jogász topic is, de én az előbbit javaslom a témában [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5452) kerekfej válasza harry (#5451) üzenetére


kerekfej
addikt

Arra gondolok, hogy miért ajánlották annak a gyártónak (OCZ) azt a termékét, mikor a Samsung 830-as jobb vétel, mert jóval kevesebb vele a probléma.

(#5453) harry válasza kerekfej (#5452) üzenetére


harry
veterán

Ja vagy úgy. Ezt kérdeztem én is, akkor olcsóbb volt az OCZ, illetve: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5454) Fire/SOUL/CD válasza SOAD19 (#5447) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Innen is választhatsz vagy AOMEI Partition Assistant 5.1 Home Edition(van benne migrálás).

Ezenkívül a Samsung-nak is van saját saját utility-je, Data Migration néven, letöltéshez katt a képre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5455) SOAD19 válasza Fire/SOUL/CD (#5454) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi Neked is meg a többieknek is! :R

Szép napot, és jó hétvégét előre is! ;)

(#5456) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#5226) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Visszatérve erre a kérdésre: nekem 4 db SATAIII csatlakozóm van a lapomon, ebből CSAK kettőnek a Marvell a vezérlője, az 5-ösnek és a 6-osnak! A 0-ásnak és az 1-esnek Inteles a vezérlője, szóval simán menne az OCZ Agility 3!

Ezt írta a Gigabyte a kérdésemre: "Thank you for your kindly mail and inquiry. SATA3_0 and SATA3_1 connectors is controlled by Intel Z68 Chipset. Marvell 88SE9172 chip controls 2 x SATA 6Gb/s connectors (GSATA3_5, GSATA3_6)."

:C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5457) Fire/SOUL/CD válasza Anubis_9 (#5456) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk ez miatt nem kellett volna írnod a Giga-nak, hisz fel van tüntetve a gyári honlapon is egyértelműen...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5458) omikron23


omikron23
senior tag

Ma reggel érkezett az Vertex 4 128 GB-s meghajtó, csak most melóban vagyok, nem tudom kipróbálni. Ami eddig látszik rajta, hogy minőségi, igényes a csomagolás, és ami benne van. :)
Win 8 64 bit lesz azt hiszem az oprendszer, bár ezt még nem döntöttem el, lehet, hogy maradok win 7-nél.

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#5459) Anubis_9 válasza Fire/SOUL/CD (#5457) üzenetére


Anubis_9
őstag

Biztosra akartam menni. Amúgy ez sem nekik, sem nekem nem került semmibe.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5460) bruti01


bruti01
őstag

sziasztok. tegnapi nappal boldog tulaja lettem egy samu 830-as 128 gigás ssd.nek. az asztali gépembe szánom. be is lett szerelve. látja is meg minden de a gépembe van egy 1 terrás hagyományos meg az ssd. ma ugy akarom átállitani a gépet hogy az ssd legyen a rendszer meghajtó a másik a hagyományos meg a háttér. de. a biosba nem igazán tudom átállitani ACHI modba mert ahogy látom nem tudom a portokat külön vezérelni. erre van olyan megoldás hogy az ssd- ACHI-be menjen a régi meg az eddig megszokottba?

és még esetleg annyi hogy a hagyományosrol nem tudom a komplett rendszer meghajtót átrakni az ssd-re? vagyis hogy elkerüljem az ujratelepitést?

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#5461) bruti01 válasza bruti01 (#5460) üzenetére


bruti01
őstag

ja Gigabyte GA-870-UD3 . alaplapom van. nem tudom ez segitene e. minden segitséget nagyon megköszönök :R

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#5462) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

N és B közül asztaliba vehetem nyugodtan az N-es változatot a plusz kábel miatt az ugyanolyan ár miatt, nem? Vagy egyéb különbség is van?

(#5463) Balage76 válasza xxSanchez (#5441) üzenetére


Balage76
senior tag

Az Edigitalban úgy működik a dolog, hogy van központi raktár, meg vannak a boltoknak raktárai. A boltok készleteiből próbálják mindíg teljesíteni a rendeléseket, főleg ha bolti átvételt szeretnél. Ha házhozszállítást kérsz, akkor a központi raktárból megy a dolog. Tegnap délután még 50+ darab volt nekik, de mostanra a budapesti boltok és a központi raktár készleteit lefoglalták a (webes)rendelések. Mivel a vidéki boltokban még van, ha a weben megrendeled, akkor onnan áthozzák neked. Igaza volt, érdemes előbb a weben megrendelni majd a visszaigazolás után elmenni érte....

A 128B-t még az AQUA-ban megveheted ennyiért. Mivel itt is véges a készlet és nem lesz utánpótlás, érdemes indulás előtt telefonálni és lefoglalni.

A Usersben és az Edigitalban már 23900 a 840 120GB, hamarosan az AQUA-ban is ennyi lesz.

(#5464) Balage76 válasza kenyerr (#5462) üzenetére


Balage76
senior tag

Igen, kapsz egy USB--> SATA átalakítót ajándékba.

(#5465) DeFranco válasza kenyerr (#5462) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elvileg igen, de nekem bizsereg a pókösztönöm, hogy ez valami hiba lesz. Az N-es modell pár ezressel drágább szokott lenni. Rosszul akkor sem jársz, ha B-t kapsz helyette, annak az ára a korrekt, ha meg mégis ennyiért adják az N-est, akkor profit.

@Balage76: azigen... söplik a laktárkészletet de dulván

[ Szerkesztve ]

(#5466) kenyerr


kenyerr
tag

Oké köszönöm, akkor jól sejtettem. Fejleményeket írom majd.

(#5467) kenyerr


kenyerr
tag

(Lejárt a szerk idő)
Mégis a B-t veszem, mert az N-es nincs helyszinen, aztán annyira nem fontos az a kábel, valószínű úgy is csak port fogna egy szekrényben.

(#5468) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#5454) üzenetére


Balage76
senior tag

A Samsung Data Migration szoftverrel kapcsolatban némi info:

- Ezekkel az oprendszerekkel működik: XP SP2 32bit, Vista 32/64bit, Win7 32/64bit, Win8 32/64bit
- Ezekre az SSD-kre lehet vele klónozni: Samsung 470,830,840,840Pro
- A klónozandó (forrás) oprendszer particióján lévő adatmennyiség nem lehet több, mint az SSD (cél) össz kapacitása (a partició lehet nagyobb! ). Tehát egy 500 GB-os oprendszer particiót amin 150 GB adat van, lehet egy 250 GB-os SSD-re klónozni.
- A klónozandó (forrás) particón kell hogy legyen 20% szabad hely.
- A klónozás után a cél partición (előfordulhat hogy) kevesebb adat lesz mint forrás partición, mert a program nem másolja át a page file és hibernation file-okat.
- A win install által készített System partició (100 MB) automatikusan átmásolásra kerül.
- Titkosított és OEM recovery particiók nem klónozhatók.

(#5469) Balage76 válasza DeFranco (#5465) üzenetére


Balage76
senior tag

Ott direkt ugyanannyi az N-es, nem elütés. Utolsó darabok szintén..

(#5470) Prego


Prego
senior tag

Gyors kérdés: Szerintetek érdemes beleugrani egy ilyenbe, vagy nézzek Corsair OCZ meghajtókat?
Beépítőkeretre nem lesz szükségem, elvileg van a házamban.
Köszi.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5471) DeFranco válasza Prego (#5470) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amikor én vettem, akkor is kb. ennyi volt az árkülönbség a bolti árhoz képest, én inkább boltit vettem. Igaz itt van számla és elvileg garilevél is, ha minden papír teljesen rendben van, akkor végül is el lehet rajta gondolkodni.

(#5472) Prego válasza DeFranco (#5471) üzenetére


Prego
senior tag

Oké, köszi :R

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5473) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

Samsung 128GB SATA3 2,5" Notebook kit (MZ-7PC128N/EU) SSD
Samsung 128GB SSD SATA3 MZ-7PC128N paperbox notebook meghajtó
Samsung Basic SSD 128GB SATA3 MZ-7PC128B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)

Szerintetek az első kettő között van különbség? Egyik helyen miért N/EU a vége, a másik helyen meg csak N?
A 3. pedig csak a meghajtó, ugye?

:R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#5474) baluka26


baluka26
veterán

Most hoztam el 830-ast mammutból.: )
Jó, hogy gyorsan megrendeltem tegnap: D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5475) DeFranco válasza baluka26 (#5474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kinézek az ablakon még lehet látlak is hazafelé :DDD

Mikor üzemeled be?

Mondtam én, hogy gyorsan kell cselekedni.

[ Szerkesztve ]

(#5476) dragon11


dragon11
aktív tag

Srácok!

Most lehet hülyeséget kérdezek, de muszáj megkérdeznem:

Tehát vannak az Inteles SSDk (pl.), amik nem 525mb/s-cel írnak és olvasnak, hanem mondjuk 320szal.. ez mennyire jön ki ? Mert ezek általában sokkal kedvezőbb árúak..

Tehát sokkal lassabb, esetleg csak telepítésnél jön elő, vagy hogy kell ezt elképzelni ? Megér az ennyivel többet ?:)

Köszi! :R

(#5477) Balage76 válasza fgordon (#5473) üzenetére


Balage76
senior tag

Az első kettő között nincs különbség. Egyszerűen az van, hogy a kereskedők különbözőképpen vitték fel a rendszerbe a termékkódot. A B annyival kevesebb mint az N, hogy nincs benne egy USB<-->SATA átalakító, egy 2,5mm magas távtartó és a Norton Ghost.

(#5478) baluka26 válasza DeFranco (#5475) üzenetére


baluka26
veterán

Amint hazaertem. 61-es villamosra vártam Moszkvan, ott lathattal :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5479) Bodor válasza dragon11 (#5476) üzenetére


Bodor
veterán

Melyik Intel-re gondolsz? Ha a 330-asra, akkor az szerintem bevállalható, nem lesz lassabb, mint a drágábbak.

(#5480) fgordon válasza Balage76 (#5477) üzenetére


fgordon
senior tag

Ok, csak nem értem, miért adják azonos áron az N-t a B-vel az egyik üzletben, amikor a nagykerben van 3500 Ft nettó árkülönbség a kettő között... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#5481) dragon11


dragon11
aktív tag

Arra gondoltam.

Csak úgy kérdem, hogy az a 200mb/s eltérés mennyivel jön ki ? telepítésnél, stb.. mennyivel lassabb ?

(#5482) Balage76 válasza fgordon (#5480) üzenetére


Balage76
senior tag

Mert a 830-as most kifutó model. 1-2 darabos raktárkészletért kár megtartani a terméket a listában.

Eddig volt 11 féle 830-as termék, most jött összesen 9 féle 840/840pro. Mivel 830-ast már nem tud beszerezni, próbálja szűkíteni a termékválasztékot és azt amiből csak pár darab van, azt kiszórja. Így a végére a max 20 termék helyett csak 9 lesz a listában. Ezt egyszerűbb kezelni, mert senki nem fogja hívogatni és megkérdezni, hogy lehet-e még rendelni olyat, ami ugyan bent van a listában, de éppen nincs (és ugye már nem is lehet belőle)

(#5483) xxSanchez válasza Balage76 (#5463) üzenetére


xxSanchez
őstag

Köszi. :) Este láttam, hogy edigitál oldalán 1-2 nem Budapesti helyen van még raktáron szóval megrendeltem házhozszállítással. Még nem írtak, hogy elfogyott volna szóval reménykedem benne, hogy meg fog érkezni.

Heyho.

(#5484) betyarr


betyarr
veterán

no,megjött a 830-as 128 gb-s cucc.már csak neki kell ugrani áttanulmányozni a használatot,hogy minél hosszabb élettartama legyen.ámen.

köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#5485) Ribi válasza dragon11 (#5481) üzenetére


Ribi
nagyúr

Semennyivel, mert már az is ritka, ha 100MB/sec fölé megy telepítésnél.
Telepítők eszement mennyiségű kis filet tartalmaznak, így nem az 500MB/sec a kérdés, hanem a random elérés. Illetve rendszerint a CPU korlátoz.

(#5486) Milus


Milus
csendes tag

Ma délelőtt a debreceni edigital-ban vettem egy mz-7pc064b/ww típust. Azt mondta a csaj, hogy most jött több doboz belőle, van bőven.

(#5487) Atibácsi84


Atibácsi84
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Az alaplapom Gigabyte GA-EP41T-UD3L! Nincs rajta Sata 3, ezért szeretnék venni egy Sata 3 kártyát. Milyen lenne a megfelelő, illetve van-e különbség ha már eleve az alaplap tudja a sata 3-mat? Az SSD pedig egy samsung MZ-7PC128B lenne. Köszi előre is a választ!

(#5488) DeFranco válasza Atibácsi84 (#5487) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Felesleges bele a sata3 kártya, nem éreznéd a különbséget. Jó lesz a sata2 port.

(#5489) baluka26


baluka26
veterán

Nem tudom hogy élhettem eddig SSD nélkül.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5490) DeFranco válasza baluka26 (#5489) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

(#5491) xxSanchez válasza baluka26 (#5489) üzenetére


xxSanchez
őstag

Remélem én is megkapom még Edigitaltól, alig várom már. :DDD

Heyho.

(#5492) deathtania válasza Balage76 (#5482) üzenetére


deathtania
senior tag

ha a 830 kifutó modell, akkor a 64GB-s modellek is el fognak tűnni a piacról? lesznek helyettük másik 840esek? :F vagy rendeljek még gyorsan, amíg kapható?

www.brczart.hu

(#5493) jeni válasza deathtania (#5492) üzenetére


jeni
félisten

ja
rendeld meg a 830-s mert még a végén az ISTEN-t fogod szidalmazni ha nem kapsz még abból a boltban.

(#5494) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Sziasztok!

Dell L. e4310 fel van készítve msata ssd használatára?

Dokumentációban nem találtam rá utalást.

(#5495) xxSanchez válasza deathtania (#5492) üzenetére


xxSanchez
őstag

Mindenképpen rendeld meg, Edigitalnál már az összes 128-as elfogyott, [link] gondolom ez lesz a 64GB-os verzióval is.

Heyho.

(#5496) DeFranco válasza xxSanchez (#5495) üzenetére


DeFranco
nagyúr

@baluka26: mondtam én hogy 128-ast kell venni. A 64-es azért kicsi, és egyre kisebb lesz. Nem időtálló.

[ Szerkesztve ]

(#5497) baluka26 válasza xxSanchez (#5495) üzenetére


baluka26
veterán

Amikor én rendeltem mindenhol átvehető státuszban volt, két órával később mindenhol 3-4 munkanap. Gondolom vidéken kisebb a kereslet. Jó és nagy SSD ráadásul olcsó,

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5498) deathtania válasza xxSanchez (#5495) üzenetére


deathtania
senior tag

ahogy elnézem a 840es szériából a 120/128 az alap, a 830ból meg a legkisebb 830as 64GB. mert igazság szerint csak akkor akarom megvenni, ha elmegy a hangcuccom. bár átvenni meg tudom jövő héten is, szóval azt hiszem megrendelem. :)

szerk: na megrendeltem :C

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#5499) fgordon válasza Milus (#5486) üzenetére


fgordon
senior tag

Ma délelőtt a debreceni edigital-ban vettem egy mz-7pc064b/ww típust. Azt mondta a csaj, hogy most jött több doboz belőle, van bőven.

A 128-as kifutott, nem is rendelhető többet.
Pedig a Samsung 830-as kifutott MLC-s, a normál 840-as TLC-s helyette, és csak a 840 PRO az MLC-s újra...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#5500) baluka26 válasza DeFranco (#5496) üzenetére


baluka26
veterán

Amúgy most 86,4 szabad van rajta, erre még felmegy Borderlands2 meg egy-két játék, aztán ennyi :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.