Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#9001) Potzee válasza cidalain (#9000) üzenetére


Potzee
addikt

Pedig néha muszáj legurítani valamit!!! :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#9002) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy 60-64gb-os ssd-t a rendszer számára! Van 3 kiszemeltem, szerintetek melyik lenne jobb? sebességileg és megbízhatóságban is!
Samsung 470 SSD 64Gb
60GB OCZ SSD-SATAII 2.5" Meghajtó Vertex Plus R2 Series (VTXPLR2-25SAT2-60G)
64GB Kingfast SSD SATA II 2.5" (KF2501MCM 64G)

Az első kettőn gondolkodom igazából!

(#9003) Qru válasza biznisz_man (#9002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Samsung 470-et vedd.

#nincsbennetarcsi

(#9004) biznisz_man válasza Qru (#9003) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszi :R
Vagy szerintetek érdemesebb lenne hozzá tennem még egy 10ezret és venni 120-128gb-os normálisat?
20-26ezer között gondolom! Vagy rendszernek ez is tökéletes?

(#9005) Qru válasza biznisz_man (#9004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég rendszerrnek egy 64-es is. Ha már 1-2 játékot is feltennél a rendszer mellé meg pár teszprogit (3DMark, meg ilyenek) akkor már érdemes lehet a nagyobbat venni, illetve ugye a nagyobb méretűek gyorsabbak mint a kicsik, bár ennek gyakorlati haszna nem sok van igazából mert a 64-esek is elég gyorsak alapból.

#nincsbennetarcsi

(#9006) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali!

A Macbookból kiszeretném venni a cd meghajtót, helyére szeretnék egy SSD-t. 60gbos elég lenne mivel a rendszer oda kerülne a többi a HDD-re.

Néztem OCZ-ket, a Vertex 3 és a Vertex 4 majdnem ugyanannyi, viszont nem jöttem rá miért. Jobb az a 4-es a 3asnál?

Ha ezek mégse olyanjók, akkor tudnátok ajánlani valami gyors, megbízható modellt?

Köszi :R

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#9007) biznisz_man válasza Qru (#9005) üzenetére


biznisz_man
tag

És mondjuk egy nagyobból milyet ajánlanál? mert akkor átgondolom!

(#9008) krisznagy


krisznagy
tag

Kingston V300 64gb Sata3 ssd-t ajánlotok Win7 alá?

(#9009) Qru válasza biznisz_man (#9007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Crucial M4, Intel 330/520, Kingston HyperX/V+200, Samsung 830/840, Corsair Force 3/GTOCZ Vertex 3/4 vagy Agility 4... van választék bőven az ajánlott kategóriásakból.

mod:

krisznagy: Még nincs túl sok tapasztalat velük de jónak ígérkeznek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9010) biznisz_man válasza Qru (#9009) üzenetére


biznisz_man
tag

Hát tényleg van :)
Na el leszek velük mire átnézem a teszteket :)
Köszi a segítséget! :R

(#9011) Qru válasza biznisz_man (#9010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne a teszteket nézd. Szintetikusan mért minimális sebesség különbségek vannak csak, amiket valós körülmények között rendszer lemezként nem veszel észre. Amúgy is nem tök mindegy, hogy 25 sec alalt bootol vagy 23,5 alatt? Mert nagyságrendileg ekkora különbségekről van szó.

Ár és gari függvényében vizsgáld a kérdést. Amelyiket a legolcsóbban kapod a legtöbb biztos* garival.

*: Úgy értem, nem ilyen subi-dubi Kft ami holnap után csődöt jelent és cs€szheted a kisker garit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9012) biznisz_man válasza Qru (#9011) üzenetére


biznisz_man
tag

Hát a teszteknél arra gondoltam, hogy strapabíróság milyen, ne kelljen hamar vissza vinnem :)
Mert, azért tegyük hozzá, hogy a rendszer lenne rajta és a személyes adataim is! Mindennapi használathoz!

(#9013) Qru válasza biznisz_man (#9012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért mondom, hogy sok gari legyen rajta az a fő és az ajánlottak közül vegyél (persze hibás darab mindegyiknél előfordulhat, még az ajánlottak közül is).
Jah és legyen biztonsági mentés a fontos adatokról (nekem egy ilyen hiba miatt tűnt el az összes fényképem ami 2003 előtt készült :(((). Legjobb ha egy pendriveon tárolod. Elég biztos és nem is olyan drága. Az optikai lemez bemattul pár év után és kuka, hdd mechanikus szintén nagyobb eséllyel megy tönkre mint egy pendrive és relatíve drága is erre a célra.

#nincsbennetarcsi

(#9014) biznisz_man válasza Qru (#9013) üzenetére


biznisz_man
tag

Igen, ezt én is így szoktam :)
Van már kb 4-5 8gb-os penesem az adatoknak :)

(#9015) Bodor válasza biznisz_man (#9012) üzenetére


Bodor
veterán

Idézet az Összefoglalóból:

"Sebesség, megbízhatóság

Kiválasztás során nyilvánvaló szempont a sebesség és a megbízhatóság is. Ez is pénzkérdés, de nem feltétlenül kell egyikről a másik javára lemondani teljes mértékben. Az ajánlásban megbízhatatlan, vagy kevéssé megbízható SSD nem is szerepel emiatt."

Szóval neked már nem kell a megbízhatóság miatt nyomoznod, megtették már helyetted. . .

Arról meg nem beszélek, hogy nincs még 5 éves SSD használatban, ezért hosszú távú tartósságról érdemben nem lehet nyilatkozni.

Rendszermeghajtón meg épeszű ember nem tart pótolhatatlan adatokat, vagy van róla 1-2 biztonsági mentése.

[ Szerkesztve ]

(#9016) biznisz_man válasza Bodor (#9015) üzenetére


biznisz_man
tag

Köszi :R
Épeszű ember vagyok :) , csinálok biztonsági mentést, de vmikor sietnem kell, és nincs időm mindig mentést készíteni!

(#9017) krisznagy


krisznagy
tag

Ígérem utoljára érdeklődöm a mostani vásárlásom előtt az SSD-kről :)

Ezekre kaptam árat, láttam az ajánlottak között is, még sem tudok választani. Szerintetek melyik lehet "jobb", melyiket lenne érdemes megvennem?

- Crucial 64Gb SSD M4 (CT064M4SSD2): 17.990,-
- Kingston 60Gb SSD V+200 Series (SVP200S37A/60G): 16.500,-

:R

Köszi előre is mindenkinek :))

(#9018) Qru válasza krisznagy (#9017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingstont venném, mert abban már az új Sandforce LSI vezérlő van (hosszabb élettartam) az M4-el szemben.

#nincsbennetarcsi

(#9019) krisznagy válasza Qru (#9018) üzenetére


krisznagy
tag

Ez a páros lett a vége :

- Kingston 60Gb SSD V+200 Series (SVP200S37A/60G): 16.500,-
- HDD WD 1TB Sata3/64M (WD10EZRX) akciós: 16.500,-

Köszi mindenkinek a segítséget :R

(#9020) hesszan válasza hesszan (#8952) üzenetére


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

erre valaki? (#8952) hesszan

Sungdurung

(#9021) Bodor válasza hesszan (#9020) üzenetére


Bodor
veterán

Nem az a baj, hogy nincs AHCI, mert IDE módban is támogatott a TRIM, csakhogy a TRIM-et nem támogatja az XP és a Vista sem.W7 vagy 8 kellene hozzá, de azt meg a gép nem bírná szerintem.
TRIM nélkül idővel belassul az SSD, és az élettartamnak sem tesz jót a hiánya.

A nagyobbik baj nem ez, hanem inkább az esetleges inkompatibilitás. Én csak akkor vennék SSD-t ebbe a gépbe, ha egy boltban belepróbáltam vásárlás előtt, és mindent rendben lévőnek találtam.
természetese az ajánlottak közül választanék egyet. Az is lehetséges, bár nem látom okát, hogy ez az SB450 Chipset nem szereti az SSD-ket. Jó lenne, ha megkérdeznéd Fire/Soul/CD-t, az ő keze alatt sokféle gép megfordult már SSD-vel, hátha tud konkrétabbat mondani.

(#9022) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hy all :R Ide is felteszem kérdésem.

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#9023) bigdady válasza Fire/SOUL/CD (#8269) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hali

ssd mellett az ide combined mode-re mit kell állítani a bios-ban? Disabled ugye?

(#9024) bigdady válasza bigdady (#9023) üzenetére


bigdady
nagyúr

MEg van, megtaláltam tiltandó.

(#9025) Bodor válasza vlcsko82 (#9022) üzenetére


Bodor
veterán

El kell, hogy keserítselek! Átlagfelhasználásra szánt ( ezek az elérhető árúak ) SSD-k között nincs olyan , hogy leggyorsabb SSD, max. a tesztadatokban látsz különbséget, érezni ezt nem lehet a használat közben. Például lásd Itt

[ Szerkesztve ]

(#9026) vlcsko82 válasza Bodor (#9025) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Akkor inkább azt áruld el nekem melyik SSD-ének a leghosszabb az élettartama?Mi alapján keressem?Honnan tudom azt,hogy az SSD-é az SLC (Single Level Cell) ?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#9027) Bodor válasza vlcsko82 (#9026) üzenetére


Bodor
veterán

Nem nagyon gyártanak már SLC-s SSD-t, ha van, akkor az nagyon drága.LINK

Nem tudom mire használnád, de vállalati környezetbe is elégnek bizonyulnak többek között az Intel 710-es és 910- es sorozat tagjai, meg a Samsung 840 Pro, pedig azok is MLC-sek.

Szerintem bőven elég egy otthoni gépbe az ajánlottak közül 5 év garanciával rendelkező típusok, lásd téma összefoglaló.

(#9028) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, kicsit le vagyok maradva az ssd teren. Most nyuzok egy 128 gb Crucial m4-est, meg volt egy OCZ Vertex 3 60 gb-od ssd-em.
Szeretnek rendelni egy ujjat (a crucial megy egy masik gepbe) es meglepoen latom hogy rengeteg lett beloluk.
Mi erne meg jobban, 120/128 gb-os csucskategoria (samsung, OCZ Vector, OCZ Vertex 4) vagy egy kozep kategorias 250/256 gb (Agility 4, Crucial real M4, Intel, stb).
A SSD-en csak a win + programok futnak, van meg 4 HDD a gepben adatnak es jatekoknak.
Minden velemenyt, ajanlast , szivesen varok.

Nem erdekelnek az SSD bechmarkok (csak a cpu+gpu :D ), nem izgat az hogy 0.06 masodpecel hamarab all fel a win7, vagy hogy 2 giganyi adatot 4 masodpercel hamarabb masol.
Ami erdekel az az hogy jo stabil legyen, 2-3 evig menjen gond nelkul. A gepet napi szintet ugy 12-14 orat bekapcsolva tartom.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9029) Qru válasza MiklosSaS (#9028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ár szerint válassz az alábbiak közül:

ADATA S511
Corsair Force 3/GT
Crucial M4
Intel 330/520
Kingston HyperX/V+200
OCZ Agility 4
OCZ Vertex 3 Vertex 3 Max IOPS vagy Vertex 4
Samsung 470/830
Samsung 840 Basic

#nincsbennetarcsi

(#9030) Art_Moony


Art_Moony
csendes tag

Sziasztok!

Milyen SSD-t ajánlanátok? 64-gb vagy 120gb érdekelne. Megbízható legyen, könyvelésre, irodai célokra használnám, sql adatbázis szervert használ a program (sok kicsi fájl)

Két gépről lenne szó, paramétereik:

1.
Alaplap Gigabyte GA-EP31-DS3L (AHCI támogatás nincs az alaplapon!!!)
RAM 4gb
CPU E5200
Windows 7 64bit

2.
Alaplap ASRock G41C-VS (AHCI támogatás nincs az alaplapon!!!)
RAM 8 gb
CPU E7500
Windows 7 64bit

Asztali gépek, csatlakozó SATAII, nincs szükség beépítő keretre, és egyéb kellékre.

Ár max. 30.000 Ft-ig

Megvételre ajánlottak egy Samsung 830 64gb-t, megfelelne e szerintetek?

Köszi

(#9031) Qru válasza Art_Moony (#9030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem xp vagy Vista van a gépeken akkor ok.

#nincsbennetarcsi

(#9032) Art_Moony


Art_Moony
csendes tag

Köszi, és ezen kívül még mit ajánlotok?

(#9033) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Nagyon leszűkült a kör:
- Samsung 840 basic 250GB
- előny, talán ez a legolcsóbb
- hátrány, friss + a TLC elbizonytalanít

- OCZ Agility 4 256GB
- előny, MLC
- hátrány, olvasni lehetett nem igazán jól sikerült példányokról,

Melyiket javasoljátok?
A "tuningolt" gép egy Lenovo T400 notebook lenne.

(#9034) Qru válasza Gregman (#9033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz a Samu is, nem kell félni tőle. Bár igazából amelyik olcsóbb/több garos azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#9035) Gregman válasza Qru (#9034) üzenetére


Gregman
tag

Most kb. 2 eFt-al több az OCZ, a gari pedig mindkettőre 3 év.

(#9036) Qru válasza Gregman (#9035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor legyen az OCZ az MLC miatt. Samuból is ki lehet fogni hibásat, mint mindegyikből.

mod:

Az itt olvasott hibás ocz-k meg ne tévesszenek meg, azért az itt összegyűlt tapasztalat közel sem reprezentatív. Amiből sokat adnak el abból több a hibás darab is (arányaiban nem csak abszolút értékben ugye).
Illetve eleve az jön vissza ide "sírni" meg "verni magát" akinél megdöglött az ssd. Akinél jól megy az meg mér párat amíg új az élmény meg lelkes aztán csak használja simán és nem jön vissza napi 2x postolni milyen elégedett és jól teszi a dolgát az ocz-je.
.
Szóval ne félj az OCZ-től.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9037) Gregman válasza Qru (#9036) üzenetére


Gregman
tag

Köszi, valószínűleg az lesz.
Szeretem a Samut, de még frissnek érzem ezt a szériáját (néhány hónap múlva biztos jobb vétel lesz majd).

(#9038) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok! gondoltam, ha már ennyit vesződtetek velem, így megosztom Veletek
Beszéltünk tegnap ssd ügyében! Na vettem egyet minden jó volt, rendszer kész, erre sentinel fel és a kondíció 98%... na padló, de ez mind semmi! Írtam gari ügyében, amire ez a válasz jött!
"Meghibásodott készülékét ügyfélszolgálatunkon (FixDirect Kft., 1033 Budapest, Huszti út 34.) munkanapokon 8 és 17 óra között leadhatja, vagy a fenti címre postán, illetve futárszolgálattal beküldheti.

A bevizsgálást követően garanciális csere ügyintézése várhatóan 2-4 hetet vesz igénybe."

Miért kell erre 2-4 hetet várnom?

[ Szerkesztve ]

(#9039) MiklosSaS válasza Gregman (#9037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem egy ici-pici 60 gb-os Vertex 3 van, egy otthoni szerverben, napi 7/24 megy a gep, es tokeletesen vegzi a dolgat. Hibatlanul !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9040) Qru válasza biznisz_man (#9038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak te gariztatsz, ugye tudod?

Ha csak a kondíció miatt viszed vissza akkor meg amúgy is elküldenek.

#nincsbennetarcsi

(#9041) biznisz_man válasza Qru (#9040) üzenetére


biznisz_man
tag

Igen azt tudom, csak gondoltam azért max 2hét... az 1 hónapra gondoltam, hogy sok idő...
kondícióval nem gariznak?

(#9042) Qru válasza biznisz_man (#9041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert nem okoz rendellenes működést így nem garis ügy. Ha leesik a drasztikusan a sebesség akkor ok de azzal hogy egy "jós program" szerint 2%-al csökkent a várható élettartam max körberöhögnek.

#nincsbennetarcsi

(#9043) biznisz_man válasza Qru (#9042) üzenetére


biznisz_man
tag

Rendben, köszi a felvilágosítást akkor inkább nem megyek be vele, nehogy bohócnak lássanak :)

(#9044) pauleczkim


pauleczkim
csendes tag

Sziasztok!

Egy ASUS F5N típusú laptopba szeretnék SSD-t venni. Nem mai gép, és szerintem az AHCI módot sem ismeri. Ez mennyire kizáró ok? Amennyiben ez nem probléma az SSD-nek, tudnátok ajánlani 2-3 darabot? Rendszernek lenne használva, 64- 128 GB és a keret rá kb 20- 22 ezer Ft.

Előre is köszönöm.

(#9045) krizoli


krizoli
tag

Üdv.

Szeretném ha segítenétek.
A kör 2 DB SSD-re szűkült: OCZ Vertex 3 és Vertex 4 (60GB, 64GB).
Egy Gigabyte 870A-USB3 lapba lenne (ha tudom van benne AHCI támogatás), csak rendszer+driver és a fontosabb programok.
Garancia ugyan annyi mind a kettőre és az árkülönbség se nagy.

A segítséget előre is köszönöm.

(#9046) MiklosSaS válasza krizoli (#9045) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vertex 3 remekul mukodik, semmi panaszom ellene. De szerintem a Vertex 4 ujabb, es van 4 giga plusszban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9047) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok

Van egy hatalmas problémám vettem egy samsung 840ssdt lenovo y560 gépembe és nem ismeri fel :( és ha jól olvastam biost se tudok frissíteni mert a legújabb van rajta 30cn71ww ötlet valakinek SOS lenne :O :R
KÖszönöm előre is

(#9048) Bodor válasza pauleczkim (#9044) üzenetére


Bodor
veterán

Nem gond az AHCI hiánya, ha helyesen telepítesz.
A keretedből 64 GB-os SSD-tudsz venni az összefoglalóban ajánlottak közül.

(#9045) krizoli: Teljesítményben ugyanazt kapod, viszont Vertex 4-re 5 év gyártói garancia van, én inkább azt ajánlom.

(#9047) Maarki: A hozzászólásod felett a topik tetején direkt vastagon van írva, hogy ne lehessen figyelmen kívül hagyni, neked mégis sikerült... :(

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik! Légyszíves oda fordulj a problémával.

[ Módosította: crey ]

(#9049) krizoli válasza Bodor (#9048) üzenetére


krizoli
tag

Üdv.

Köszönöm a választ.
Tudom, hogy ott van, és nem is tévesztettem el, mert nem egyszer elolvastam, de én mindig szeretek egy utolsó kérdéssel biztosra menni, bármi legyen is az.
(De ha ez itt probléma, akkor ezúttal is elnézést szeretnék kérni.)

(#9050) Maarki válasza Maarki (#9047) üzenetére


Maarki
aktív tag

Már működik :C mindig a felhasználó a hülye :W

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.