Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#20001) Tegla80 válasza Ice&Lime (#20000) üzenetére


Tegla80
addikt

Holnap megyek az uj ert amit gariban cserelnek.....(gyenge 2ev ment el belole)
Este leirom mire jutottam,de sztem ujra 3evet kapok.
(PS3am 11honaposan csereltek gariban es az ujra is volt megint 1ev gari. 100repa volt akkor plusz MM es vetel,es azok nem hulyek ugye. :D csereltek,ennyi )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#20002) chester91 válasza Ice&Lime (#20000) üzenetére


chester91
senior tag

Igen, pontosan. A jogszabályi szöveg, még konzervatívabb értelmezés alapján is arra utal, hogy ha kicserélnek egy alkatrészt (pl. telefon kijelzője), akkor arra újból él a vállalt jótállás/garancia. nyilvánvalóan, ha cserélik az egész terméket, akkor az egész termékre újból él a szerződésben vállalt vagy jogszabály által biztosított jótállási idő (jelen esetben akkor 3 év). Mint már írtam többször is, a gyakorlatban ezt rendszerint nem tartják be a forgalmazók/értékesítők, és az általuk kitalált feltételeket érvényesítik. Persze az ember 10-20e ft-ért nem fogad ügyvédet, aki ezt elmagyarázza neki, nyilván ha veszel egy 120e-res ssd-t, akkor már érdemes elgondolkodni rajta, hogy talán elmegyek a fogyasztóvédelemhez, vagy csak felhívom, hogy mizújs is van. Általában az is elég, ha az ember felhívja a figyelmet arra, hogy tudja, mi illeti meg, és akkor rájönnek, hogy nem a szokásos etetős szöveggel kell traktálni, hanem igenis teljesíteni azt, ami a kötelezettsége. Érdemes firtatni, és akkor hipp-hopp könnyebben érvényesülnek a jogaid. Mindenki próbál itt-ott kicsit áthágni egy-kettő szabályt, hogy nyerjen vele, kérdés, ezt hagyja-e a másik fél.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#20003) Ice&Lime válasza chester91 (#20002) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Leírnád, hogy pontosan hol, milyen jogszabály rendelkezik ez ügyben, amire lehet hivatkozni garanciás ügyintézéskor?

(#20004) chester91 válasza Ice&Lime (#20003) üzenetére


chester91
senior tag

A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény "6:163. § (5) A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik."

A korábbi Ptk is hasonlóan fogalmazott, lényegében nem sokat változott. Mivel a régi Ptk is alkalmazandó azokra az esetekre, amelyek esetében a vásárlás az új Ptk hatálybalépését megelőzően került sor, akkor A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény "308. § (3) Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot nem tudja rendeltetésszerűen használni. A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik."

Önmagában a hivatkozás nem biztos, hogy elég, érdemes további probléma esetén a fogyasztóvédelemmel felvenni a kapcsolatot.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#20005) Ice&Lime válasza chester91 (#20004) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó, hogy leírtad ide.

(#20006) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

szeretnék ssd-t cserélni a gépembe. (cuccok kitöltve)
Amikor megvettem nem néztem rendesen körül és ssd-hez képest lassút vettem, bár asszem akkor ez volt a legolcsóbb. Cserélném mert:
80%: SSD life szerint 23%-os [work time 2y 4m 12d 3h, estimated: 0y 8m 28d, trim enabled] vettem: 2011. november
10%: Nem várnám meg amíg lehal, most lenne rá keret.
10%: Most csak az oprendszer van rajta és így van 20gb üres hely, egy - két játékos szívesen rápakolnék -> nagyobb jobb lenne

1. oprendszer + 1-2 játék. a gép 0-24 megy vnc/virtuálgép miatt. Nem volt átpakolva soha semmi ramdrive-ba sem a pagefile, sem a cache a böngészőnek, semmi. minden az ssd-n. Nem azért vettem hogy kíméljem, hanem hogy használjam, plusz idő minden minden telepítésnél beállítani szüttyögni nem az én műfajom.
2. 20.000 (jó indokkal 25, nagyobb méret, több gari, tartósság esetén - Gianni árlista alapján) csak újat 3/5 év garival
3. min 120gb
4. win7
5. asztali - sata3
6. ASUS P8H67-M EVO REV 3.0

Szeretném a segítségeteket kérni. Nem értek hozzá, de az tapasztalom, hogy nálam ez az úgyis hamarabb cseréljük mint hogy megadná magát (5/10/15 évig elmegy) nem jött be :D De hát ezért vagyunk mások, én (ki)használom az ssd-t.

Így kérdezem hogy egy
"SSD Samsung 120GB SSD 840 EVO Series (MZ-7TE120BW) 3 év gar" jó lenne nekem sebességben és árban. De tartósságban?
MZ-7TD120KW ez meg árban felette van. Vagy várjak az itt olvasott 850-re? [több pénzem nem lesz egy hónap múlva sem (vagy karácsonykor) SSD-re, de időben még jól állok 1-2 hónapom van sztem]

Szakmai tanácsaitokat előre is köszönöm.
H.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#20007) Qru válasza hesszan (#20006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várd be a 850-et, addig kihúzod ezzel. :K

#nincsbennetarcsi

(#20008) JJJ


JJJ
csendes tag

Sziasztok,
SSD vásárlásra kényszerültem, mivel mint kiderült 3TB-s (vagy nagyobb) HDD-re a GPT partíció tábla miatt már nem telepíthető Windows. (BIOS-al rendelkező alaplapon)
Az alaplapom Gigabyte MA785GT-UD3H típusú.
Tudnátok nekem ajánlani hozzá egy megbízható, tartós SSD-t, 120/128 GB-os méretben?

Ezeket találtam az általatok tanácsolt típusok közül. (a következő javasolt típus már 25e Ft, ha nem muszáj, és ezekből is nyugodt szívvel tudtok ajánlani, akkor nem költenék rá nagyobb összeget)

Crucial 120GB M500 CT120M500SSD1 SSD meghajtó 18e 3év
Adata 128GB ASX900S3-128GM-C SSD meghajtó 18,5e 3év
Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD meghajtó 19e 2év
Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G SSD meghajtó 20e 3év

Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv, JJJ

(#20009) Ice&Lime válasza JJJ (#20008) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Megbízható, tartós ssd nincs a piacon!!

Ha 5 év gari kellene, akkor intel 530 lenne a leg ideálisabb talán.

(#20010) Qru - Evo a 2 év gar miatt esik ki.
Evo-ra is 3 év gari van.

[ Szerkesztve ]

(#20010) Qru válasza JJJ (#20008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A-data sx900 vagy a HyperX, amelyik olcsóbb azt vedd közülük.

Evo a 2 év gar miatt esik ki az M500-ban meg lassabb vezérlő van.

#nincsbennetarcsi

(#20011) M107 válasza JJJ (#20008) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD meghajtó 19e 2év --- 3 év vállal a Samu üsd a vasat érte ha nem akkor fogyasztóvédelem félre tájékoztatás és vásárló becsapása indokkal + 2 tanúval már a helyszínen rögzítsd a tényeket a video felvételt ha van ilyen a rendőrséggel együtt működve a Nav és a fogyvédelem felé ki kel adni.
Bár szerintem erre nem lesz szükség !

Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G SSD
Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD

De, legjobban úgy jársz persze, hanem akarsz SSD-t venni, hogy 2 felé particiónálod, a HDD 100 GB elég bőven a rendszernek.

(#20010) Qru - Evo a 2 év gar miatt esik ki.
Evo-ra is 3 év gari van.

Ha a boltban is ezt mondják és nem csak elírás, lehet ez webshop is, ott egy e-mail váltással kiderül, akkor mint mondtam javasoltam Fogyasztóvédelem.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20012) worxland válasza Ice&Lime (#20009) üzenetére


worxland
addikt

Légy szíves, fogalmazd már meg, mit jelentek számodra a megbízható és tartós kifejezések, aminek egy jelenlegi SSD sem tud megfelelni?
Kíváncsi lennék, mi az az igény, amihez nem elég jó egy Samsung 840 Pro, egy intel 730, egy Corsair Neutron GTX.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20013) edari


edari
őstag

Sziasztok.
A héten veszem az első ssd-met (ha megjönne végre a fizu ugyebár...), és az lenne a kérdésem, hogy az intel féle sata drivert használjam majd, vagy jó a windows féle is?

(#20014) M107 válasza edari (#20013) üzenetére


M107
addikt

:R

Ajánlott :

windows féle

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20015) Ice&Lime válasza worxland (#20012) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha veszel ezek közül az ssd-k közül és 1 nap-1hét múlva elromlik, aztán lehet visszavinni garanciában, mert ezeknél is előfordul, akkor nincs értelme teljeses általánosságban megbízhatóságról és tartósságról beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#20016) edari válasza M107 (#20014) üzenetére


edari
őstag

Köszönöm :R

Egybéként még mindig nem sikerült döntenem, hogy samsung 840 evo, vagy HyperX 3k :(
Árat figyelmen kívül hagyva Ti melyiket vennétek? (Ha nézzük is, akkor is 3k -val olcsóbb a samu)

(#20017) Raidon válasza edari (#20013) üzenetére


Raidon
őstag

MIndenkeppen inteles :) Bar nem tudom milyen lapod van nem neztem nekem pl Asmedia Sata porton nem jon at a sebesseg amit tud szal en Inteles Sata portra dugtam. Nalad nem tudom milyen portok vannak.

Nekem HyperX 3K van teljesen megvagyok vele elegedve. Elettartamra meg sztem mindegyik bir annyit mint egy sima HDD.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20018) edari válasza Raidon (#20017) üzenetére


edari
őstag

Asus P8Z68-V Pro a lap.

(#20019) Benőke válasza edari (#20016) üzenetére


Benőke
őstag

HyperX 3K de azt veszed amelyik szimpi :)

Az alaplap leírása alapján a szürke csatira kell dugni az SSD -t.

[ Szerkesztve ]

(#20020) Raidon válasza edari (#20018) üzenetére


Raidon
őstag

Igazandibol szerintem sok kulonbseg annyira nem lehet kozottuk. Kollegaimnak Samu van nekik is megy mar jopar eve es 100% os. Arra kell figyelni hogy bizonyos % ot szabadon kell rajt hagyni.

de itt a cikk

[link]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20021) Qru válasza M107 (#20011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gyártó vállal rá 3 év garit a kereskedő ettől vállalhat kevesebbet neki a jelen szabályok szerint 1 év garit kell vállalnia (és 2 év szavatosságot).

Jah és nem bántásból de ha témába vágóan írsz azt miért teszed offba?

:R

#nincsbennetarcsi

(#20022) JJJ válasza Qru (#20021) üzenetére


JJJ
csendes tag

Remélem nem számít reklámnak a dolog, de az árak/garancia idők a PCX-től származnak.
Időközben volt egy levélváltásom is velük, melyben megerősítették, hogy 24 hónap garanciát vállalnak csak a termékre. Samsung 120GB EVO
Nekem most nem az igazságtétel a célom, hogy emiatt pert indítsak ellenük, de a többieknek hátha hasznos az infó, akiknek nem tűnt fel a náluk 2 éves garancia idő erre az SSD-re.

Az NTFS sajnos csak összesen 2TB-ig működik, függetlenül attól, hogy hány partícióból áll ás milyen méretűek. Ennél nagyobb HDD-knél erre a megoldás a GPT, amire viszont Windowst nem lehet telepíteni. Vegyes megoldás viszont nincs, hogy egyik partíció NTFS, másik GPT formátumú.

Az eredeti kérdésemre visszatérve, a Kingston HyperX SH103S3 illetve Adata SX900 SSD-k között van érdemleges különbség, vagy nyugodtan választhatok szimpátia / ár alapján?

[ Szerkesztve ]

(#20023) Qru válasza JJJ (#20022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyártónál tudod beváltani az utolsó, 3. évi garit. De egyszerűbb ha olyat veszel ahol ezzel a kisker foglalkozik és nem te.

Mindegy egyikük se gyárt ssd csak átcímkézi, nincs érdemi különbség köztük (A-data kicsit kevesebbet fogyaszt pl de ez asztali gépnél pont nem érdekes).

#nincsbennetarcsi

(#20024) Sk8erPeter válasza JJJ (#20022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt, itt és itt is 3 év garanciát vállalnak a Samsung EVO 120 GB MZ-7TE120BW-re (a gyártói garanciával egyezően), igaz, kicsit drágább is a termék.

PCX-ről egyébként mik az újabb/aktuális tapasztalatok? Régebben sok panaszt lehetett olvasni a garanciális ügyintézésről.

Sk8erPeter

(#20025) worxland válasza Ice&Lime (#20015) üzenetére


worxland
addikt

Akkor most légy szíves, mondj egy terméket, ami nem romolhat el 1 nap vagy 1 hét után - tehát mi az, ami neked megbízható és tartós?
Mert így hirtelenjében a neutrinón és a fekete lyukon kívül más nem nagyon illik bele az általad meghatározott megbízhatósági és tartóssági szabványba. Erős jóindulattal bele lehet még venni a medveállatkát is.
:W

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20026) hesszan válasza Raidon (#20017) üzenetére


hesszan
aktív tag

"Elettartamra meg sztem mindegyik bir annyit mint egy sima HDD."

Ne vedd magadra de az én véleményem ettől gyökeresen eltér. A lenti képre és a saját tapasztalataimra alapozok ami a most is nálam használt ssd-mről készült.
Ez az SSD 2011 novemberében lett vásárolva. Azóta a gépemben van. Folyamatosan nézem ahogy csökkent a százalék. Ugyanebben a gépben előtte 2évig egy 1,5TB samu vinyó volt a rendszer vinyó, és a samu azóta is benne van, héttértárként. A Hdd-nek jelen pillanatban semmi baja 100%-os sentinel szerint, és bízok benne hogy még évekig így marad.

Ez az én saját véleményem, vitatkozni lehet vele csak felesleges...

Sungdurung

(#20027) Raidon válasza hesszan (#20026) üzenetére


Raidon
őstag

Fugg attol is kinek mennyit megy mi van az SSD-n mennyire szokott ra masolni vagy torolni progikat sokminden befolyasolja a dolgot. Teny hogy kicsit tuloztam. Nekem annyi ideje nincs meg de most ilyen.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20028) Ice&Lime válasza worxland (#20025) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyszerű a dolog, nincs ilyen termék, minthogy az ssd sem az, ezért miért lenne az.
Megbízható és tartós: jó lenne a szavak teljes, konkrét jelentését használni.

[ Szerkesztve ]

(#20029) hesszan válasza Raidon (#20027) üzenetére


hesszan
aktív tag

Munkaórák nálad 3.150 nálam: 20.691 Asszem kb ennyi a különbség. [nálam 7/24/365ben megy a gép, de ez érvényes a hdd-re is]

Sungdurung

(#20030) Benőke válasza hesszan (#20026) üzenetére


Benőke
őstag

Ez csak egy tájékoztató jellegű adat, ami kalkulációra épül, nem pedig olyan adat ami 100% -ban megbízható lenne. Szóval a progi kalkulál, hogy szerinte mennyi idő múlva halálozik el a meghajtó.

Van ITT egy jó kis teszt.

(#20031) Raidon válasza hesszan (#20029) üzenetére


Raidon
őstag

Azert irtam hogy igy varhato a dolog. Nem mindenaron akarom bizonyitani az allaspontom csak megvitatjuk a dolgokat :) Szerintem ezert is van a forum. Nalam amugy eleg ritkan megy 0/24-be. Leginkabb akkor ha sokat toltok le es seedelek.
De amugy ha vegeztem le is kapcsolom.

Jah es az enyem kb 2013 as decemberi vetel. :)

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20032) Sk8erPeter válasza Raidon (#20031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem is erősen kifogásolható, ha általánosságban kijelentesz olyat, hogy "Elettartamra meg sztem mindegyik bir annyit mint egy sima HDD.". Erre semmilyen szakmai alátámasztást nem hoztál fel, szerintem simán cáfolható ez az állítás azzal - szintén nem túl szakmaian -, hogy ez hülyeség. Ha tök átlagos felhasználásról beszélsz, és arra akarsz utalni, hogy az átlagfelhasználó nagy eséllyel nem fogja megtapasztalni a túl sok írásból következő élettartam-végetérést, az egészen másképp hangzik. Igaz, még ekkor is meghalhat a vezérlő (jobb esetben nem fog).

Sk8erPeter

(#20033) Raidon válasza Sk8erPeter (#20032) üzenetére


Raidon
őstag

Mar eppen ezert modositottam az iratomat :) Ismerosi korben nem igen hasalt meg 3 ev alatt SSD nekik regebb ota van. Pedig ok is nyuzzak mondjuk ok rendszer kulon SSD meg Jatek kulon SSD.
Valahogy igy hasznaljak.

Talatam egy cikket is: Ez most az enyemre vonatkozik gondolom itt is a napi iras/olvasas is atlagfelhasznalasra vonatkozik..

A 3000 ciklusra képes verziókról elmondható, hogy napi 10 gigabájt írással kalkulálva bő 8 évet kell kibírnia így a meghajtónak, ami szerintünk több mint elég. Egyrészt csak nagyon kevesen írnak ilyen mennyiséget naponta egy SSD-re, másrészt szerintünk 8 év múlva már csak édes nosztalgiával fogunk visszatekinteni ezekre a meghajtókra, így nem sok okunk van az aggodalomra. Természetesen a 3000 írásra hitelesített lapkákat olcsóbban adja az Intel, ami a meghajtó gyártási költségére, ezzel együtt az árazására van jó hatással, így a HyperX 3K kedvezőbb áron kerül forgalomba, mint sima HyperX.

[link]

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20034) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Szasztok!
Két SSD közül kéne választanom. Először egy "csak" 120-as Kingston Hyperx 3k-t néztem, 21e körül. Aztán gondoltam körülnézek a 256-os kategóriában és a rucial M500 240-es 30e körül kapható. Így símán tárhely alapján megérné nekem a nagyobb Crucial, de sebességben a Kingston veri.

A kérdés az, hogy a sebességkülönbség itt mennyire számít? Észre venném egyáltalán? Nyilván ha csak 1 másodperccel lassabban bútol a windóz akkor le5z@rom hogy kicsit rosszabb a Crucial.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20035) Raidon válasza pulutodurumo (#20034) üzenetére


Raidon
őstag

Ahogy nezem csak irasi sebessegre lassabb. hivatalos oldalon Specs: Crucial M500 240GB SATA 6Gbps 2.5" Internal SSD • 500 MB/s Read / 250 MB/s Write
Tehat az SSD-re valo iras ami kicsit lassabb lenne.
Bootoloasnal nem vennel eszre sztem kulonbseget.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20036) BomiBoogie válasza pulutodurumo (#20034) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az összefoglalóban is benne van, az M500 is abszolút ajánlott. :K

(#20037) Sk8erPeter válasza Raidon (#20033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek már mindenki által ismert dolgok, hogy nem kell annyira pátyolgatni az SSD-t, mint ahogy régen mindenki tette, mert egész jól bírják a strapát, ettől függetlenül a HDD-vel kapcsolatos élettartam-összevetésed helytelen, én meg csak kifejezetten erre reagáltam.

Sk8erPeter

(#20038) Raidon válasza Sk8erPeter (#20037) üzenetére


Raidon
őstag

Azert HDD- bol is vannak olyanok amik egy ev utan beadtak a kulcsot... De ez mindennel elofordulhat. A helyesbiteseddel nincs is bajom :)

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20039) worxland válasza Ice&Lime (#20028) üzenetére


worxland
addikt

Magyarán akkor senki ne vegyen semmit, csak üljön a sarokban és piszkálja egy bottal a földet...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20040) Ice&Lime válasza worxland (#20039) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez a te véleményed.

(#20041) Tegla80


Tegla80
addikt

Nah elhoztam a gariban cserelt vertex2 utan valasztott adata sp600 premier pro-t.
Ujra 3ev garit kaptam ra,ami a mai naptol ketyeg. :C
Compugrup nal korrektul kezelik akkor a gari kerdest. :R

Sony® & PlayStation®

(#20042) tipuka válasza Tegla80 (#20041) üzenetére


tipuka
addikt

Megnéztem a webshopjukat, de 1 kezem bőven elég a választékukra sajnos, pedig kíváncsi lennék pár SSD árára meg Notebook-éra. :)

(#20043) Raidon válasza Tegla80 (#20041) üzenetére


Raidon
őstag

Csak nem Szombathelyi vagy? :C

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#20044) nyinya


nyinya
tag

Sziasztok,

25 000 forintot szánok SSD vásárlásra. Elsősorban rendszer alá lenne, esetleg pár játékot is kipróbálnék vele.
Eddig Corsair GS-t nézegettem, mit ajánlotok?

Öreg gamer

(#20045) MiklosSaS válasza nyinya (#20044) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha kapsz Crucial-t akkor az egy jo alternativa lehet. Stabil es nagyon jo kis SSD. Marvell vezerlovel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20046) Dusee


Dusee
őstag

sziasztok
SSD vásárlásban kérném a segítségetek (mily meglepő :D)
Win 8.1 illetve 7-tel lenne használva, első sorban a rendszer, programok (talán 1-2 játék) lennének rajta, tehát nem hárdkór használat lenne.
gépem kicsit régebbi (AMD AM2+, SATA2, pontos konfig profilomnál), ehhez kéne minimum 120GB-os, de ha nagyobb lenne annak örülnék.
20.000 Ft plusz mínusz pár ezret költenék rá, ebben a kategóriában melyik a legjobb ár/érték arányú SSD amit mostanság kapni lehet?
nézelődtem iPon-on ebben az árkategóriában, egy A-DATA-n akadt meg a szemem, róla mik a vélemények?
köszönöm előre is!

(#20047) hool


hool
aktív tag

sziasztok,

megbízható ssd-t keresek:
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
általános + videóvágásra is, de nem 24/7-ben
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40-max50
3. Mekkora SSD-re van szükség?
szerintem 250 elég lenne
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
win7 pro 64 bit
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
hp 8470p laptop, létezik, hogy sata2 még?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

előre is köszi

(#20048) hool válasza hool (#20047) üzenetére


hool
aktív tag

ja bocs, a legfontosabb: péntekig szeretném megvenni:)

(#20049) Jarod1


Jarod1
addikt

kingston 120 G vagy Samsung 120G?

(#20050) Ice&Lime válasza hool (#20047) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Intel 530 240GB vagy sam 840 pro 256GB, 50e alatt, 5év garancia.
Ha gondolod, megvárhatod a 850 pro-t is talán.
A laptopod SATA 3-as lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.