Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#12001) anytime válasza TechArtist (#11999) üzenetére


anytime
őstag

Jol emlekszel, Crystal Disk Info - szamos helyrol letoltheto.
Termeszetesen ezen felul tovabbi programok is a rendelkezesedre allnak: SSD Life Pro, HDD Sentinel, stb ...

(#12002) Bodor válasza Nixon18 (#11998) üzenetére


Bodor
veterán

Én is csak 32 GB-os és 256 GB-os változatot találtam, és sajnos nincs más ugyanilyen vezérlőjű SSD a piacon, ami teljes mértékben helyettesíteni tudná a TRIM-et, de a másik topikban ajánlott Diskeeper program viszont igen.

Ha csak XP és pár program lesz a gépen, akkor szerintem 32 GB-on is el lehet szépen férni.

(#12000) kekkec:

A jó MLC-s Crucial M4-et javaslom. Bevált, megbízható, strapabíró típus.

(#12003) Nixon18 válasza Bodor (#12002) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen, el lehetne férni. Csak már elég régi a mostani HDD benne és gondoltam azt is kiválthatná.

(#12004) verybigboy


verybigboy
senior tag

Xp-re kellene SSD, de mint olvastam (annyira még nem merültem bele) igazán XP-hez nem ajánlottak (vagy csak igen szűkösen) az SSD-k.

Mi bajom lehet ha egy SSD-re XP-t telepítek, valami olyasmit olvastam hogy idővel belassul? Ha ez is van, ezt lehet valahogy orvosolni, ill. mit értünk lassulás alatt (pontosabban, egy jó rendszer HDD-hez képest hová lassul egy itt általatok ajánlott V300 vagy Samsung 840)???

Előre is köszönöm!

(#12005) Bodor válasza verybigboy (#12004) üzenetére


Bodor
veterán

Pár hozzászólást olvass vissza, pont erről volt szó, illetve itt is van válasz. LINK

(#12006) verybigboy válasza Bodor (#12005) üzenetére


verybigboy
senior tag

Természetesen láttam ezen hozzászólásokat, olvastam, de a kérdésemre a választ ott nem találtam, ezért kérdeztem konkrétan!

(#12007) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Valaki lenne szíves megválaszolni az alábbi kérdésemet:
flash ssd

Informative jelleggel:
Samsung 830 64gb-os ssd-t még lehet találni Media Marktban (Szeged).

Baggio

(#12008) Bodor válasza verybigboy (#12006) üzenetére


Bodor
veterán

Nem fog lelassulni egy HDD szintjére, és Diskeeper programmal lehet orvosolni.

(#12007) Baggio04: Válasz oda megy.

Köszi az infot.

[ Szerkesztve ]

(#12009) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire normális dolog, hogy az SSD-m tegnapról mára 2% kondíció csökkenést produkált? Szépen karbantartom és mégis. Maga az eszköz 6-7 hónapos. (Samsung 840 TLC)

:R

(#12010) worxland válasza peto.istvan (#12009) üzenetére


worxland
addikt

Mennyit írtál rá tegmapról mára és hány gigás az SSD?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12011) kekkec válasza Bodor (#12002) üzenetére


kekkec
aktív tag

Ajánlották még a Samsung SSD 840 120GB is. Erről mik a tapasztatok bírja a TLC?
És ez milyen?

[ Szerkesztve ]

(#12012) Real Ghoost válasza kekkec (#12011) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

A hozzászólások 90%a erről a két SSD-ről szól, nem kéne túl sokat visszaolvasni, mind2 ajánlott, szimpátia alapján válassz, nincsenek még pontos adatok róla, hogy a TLC konkrétan mennyivel rövidebb élettartalmú. Sebességben sincs érezhető különbség.

(#12013) kekkec válasza Real Ghoost (#12012) üzenetére


kekkec
aktív tag

Igen olvasgattam, pár napja mást se teszek. Emiatt kérdezősködöm. :) (ha olvastad sorry)

(#12014) Bodor válasza kekkec (#12011) üzenetére


Bodor
veterán

Mint tudod, a specifikációk szerint a TLC-s SSD kevesebb írást visel el, mint az MLC-s. Már most látszik a belinkelt eredményeken, hogy gyorsabban esik a kondíciójuk, mint az MLC-s Samsungoknak.

A V300-al sincs baj, de az is kevesebb írást visel el, mint az általam ajánlott Crucial M4, amelyik még 25nm-es csíkszélességgel rendelkező chipekkel készült, és elég régóta van a piacon, hogy sokkal megbízhatóbbnak tartsuk, mint a pár hónapos másik két típust.

(#12012) Real Ghoost: +1

(#12015) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!

Köszönhetően a helyi témában avatott szakiknak, (pl. Bodor) kiválasztásra került részemről egy 256-os Samu 840 pro.
Most annyi kérdésem lenne - ha szabad ilyet egy topikban kérdezni -, hogy hol érdemes megvenni?
Én eddig minden gépalkatrészt az Iponon vettem, de legyen szabad megjegyeznem, hogy kissé elszálltak mostanában az árakkal.

Találtam olyan boltot, ahol a fenti termék több, mint 10 E HUF-tal olcsóbb, és ráadásul a kiszállítás is ingyenes, és nem mellékesen nem 3, hanem rendes gyári (5 év) gari van a termékre. Azért csendben megjegyezném, hogy nekem az Iponnal amúgy semmi bajom nem volt, mindig korrekt terméket kaptam.

Tudom, hogy ott a gugli, ott az árgép, nézelődtem is, de arra lennék kíváncsi, hogy valaki személyes tapasztalatból tudna-e ajánlani estleg e-boltot, mert gomba módra el vannak szaporodva és nem akarnék "rossz" helyről rendelni.
Ha esetleg a hozzászólásom "nagyon off", akkor egy privit is örömmel vennék. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#12016) Flashget válasza Weareus (#12015) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem itt

Realme GT Master Edition

(#12017) Flashget válasza Bodor (#12014) üzenetére


Flashget
félisten

Tehát akkor aki most keres 128 GB-os SSD-t ebben a 25-30K árban, inkább Crucialt vegyen?

Realme GT Master Edition

(#12018) Jano156


Jano156
tag

szevasztok!
Szeretnék tanácsot kérni SSD vásárlás ügyében.
Bevezetőnél kikötött pontok szerint az alábbiakra gondoltam.:
1. ár : 30-50 ezerig
2. 256-250... mindent rajta futtatnék. op rendszert pár játékot szükséges progikat stb
3. win7
4. PC, Sata3 vagy 2 ha elég neki.
5. gigabyte z77x d3h
6. CM haf 932 esem van, sima 3,5 szokásos műanyag "fiókokkal". szvsz szerint kellhet keret.
A véleményetekre lennék kíváncsi hogy kinek mi vált be. OCZ-ről tudom, hogy jó, de azt is tudom, hogy drága, így hát nem azaz elsődleges célpont. (annak idején mikor kijött a vertex 2 vettem egy 60gb-sat 60k-ért... gyorsan meg is szabadultam tőle.) Igazából egy minőségi SSD kéne jó áron. Olvasási/írási sebessége nem szükséges, hogy olyan eget verően nagy legyen.
Előre is köszönöm a segítséget!

János

(#12019) Flashget válasza Jano156 (#12018) üzenetére


Flashget
félisten

CM haf 932 esem van, sima 3,5 szokásos műanyag "fiókokkal". szvsz szerint kellhet keret.

az meg hogy? HAF 912-hez 2db-ot is adtak (egyik a táp elött van)pedig az a HAF sorozat legkisebb tagja.

Realme GT Master Edition

(#12020) Jano156 válasza Flashget (#12019) üzenetére


Jano156
tag

mh, megnézem akkor a dobozába, elég rég vettem a házat simán lehet hogy nem tudtam mi az és el keveredett : /

János

(#12021) Flashget válasza Jano156 (#12020) üzenetére


Flashget
félisten

az enyémen a képen ott van egy keretben ami mutatja a másik meg a táp előtt abba a kis kuckóba 2db mehet. vagyis összesen 3db SSD mehetne bele elvileg.
gyakorlatilag csak pénz kérdése :)
az egység dobozba keressél keretet ha adtak hozzá ott kell lenni. Ha nem adtak az meglepő lenne számomra.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12022) Jano156 válasza Flashget (#12021) üzenetére


Jano156
tag

ezen a képen lévő adaptert én tuti nem kaptam hozzá. erre emlékeznék

János

(#12023) Flashget válasza Jano156 (#12022) üzenetére


Flashget
félisten

meg még ilyesmit is adtak.
videón a kis kuckó és a keret az SSD-nek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12024) Real Ghoost válasza Flashget (#12017) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Az a típus már bizonyított, de az (olcsóbb) újak ellen sem szól igazán semmi, a jövő atom viharainak talán jobban ellenáll az M4 és tovább működik majd, de egy átlagos felhasználó számára sztem bőven elegendő a 840 és a v300 élettartama is.

[ Szerkesztve ]

(#12025) Flashget válasza Real Ghoost (#12024) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#12026) Bodor válasza Flashget (#12017) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt nem mondanám, de akinek ajánlottam, a megbízhatóság, és az átlagosnál várhatóan nagyobb írási terhelés miatt inkább azt javasoltam. Kingston V300 sem rossz, és valószínű, hogy a TLC-s Samsunggal sem lesz baja egy átlagfelhasználónak sem.
Szerk: Ahogy (#12024) Real Ghoost is írja.

(#12018) Jano156: Crucial m4 az első javaslatom, de bevállalható az említett Samsung 840 Basic és a Kingston v300 is !

[ Szerkesztve ]

(#12027) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Üdv! pár éve vettem SSD-t, de azóta sokat fejlődött a technológia.

64 giga körüli SSD-t vennék, mit érdemes venni, melyik a legjobb most? Játékokat nem futtatnék, csak oprendszert.

Iponon látom, hogy a 64 gigás silicon power annyiba kerül, mint a 120 gigás samsung SSD-t... A silicon power annyival jobb lenne? Melyiket ajánlanátok? Kingston ssdnow?

Egy asus p4p800-as alaplapra a mostani vinyóra helyére be lehet rakni egy 2,5"-ös ssd-t? Nem tudom, a méret és a csatlakozó stimmel-e pl kingston ssdnow esetén.
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/p4p800-x-p247494/termek-leiras.html
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12028) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.Szeretném lecserélni az OCZ RevoDrive 3 X4 PCI-Express 240GB SSD-met.
Már megint elszállt. :U Viszem vissza gariba és már elegem van,hogy fojtón gondom van vele.
Milyet érdemes venni helyette ami megbízható. :F Minimum 240 GB-os érdekelne.
Itt tudnám levásárolni 104140ft,

(#12029) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#12028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennyi zsetonba minden belefér, akár egy Samsung 840 Pro 512GB is, vagy veszel egy Samsung 840 Pro 256GB-t a megmaradt zsetonon meg egyéb számtek cuccokat, amikre szükséged van, felújításra szorulnak stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12030) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#12028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most olvastam a W7 topikban a hsz-d. Gondolom akkor megbizonyosodtál arról, hogy az SSD a ludas, azaz ha HDD-re telepítesz OS-t, ott semmi gond nincs, csak ha az SSD-re...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12031) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12029) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a tanácsot. :R
Elég lesz a 256 GB. :K
A maradékot meg levásárlom. :R

(#12032) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12030) üzenetére


baboss
őstag

A gépen van még egy OCZ AGILITY 60 GB-os SSD.Ha arra rakom fel az op-t ugyan azokkal a feltételekkel ott nem jelentkezik a hiba.
Csak a REWO-nál van gondom.Néha magától újra indul vagy a képernyőn nem tudok csinálni semmit,mert lefagy.Egy darabig megy rendesen és átunna megbolondul. :U
Van olyan is,hogy indulásnál nem találja az SSD illesztő programját és emiatt nem indul el az op.

[ Szerkesztve ]

(#12033) painkillerx


painkillerx
tag

Gyors kerdesem lenne, hulyeseg lenne rogzites, csavarozas nelkul hasznalni az ssdt egy gephazba ami sose fog megmozdulni? :)

(#12034) worxland válasza painkillerx (#12033) üzenetére


worxland
addikt

Nem, nekem 2 van így "bedobálva", semmi bajuk.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12035) S-IW válasza painkillerx (#12033) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Vagy két M3-as rövid csavarral felfogatod valamelyik HDD helyre.

(#12036) Bodor válasza kalapacsolok (#12027) üzenetére


Bodor
veterán

A SATA csatlakozóra ugyanúgy rá lehet kötni az SSD-t, ahogy a HDD-t is.
Elég régi ez az alaplap, én nem igazán ismerem ezt a Intel 865PE Alaplapi lapkakészletet, de nagyon úgy tűnik, hogy ez még csak SATA 1-et tud, és azt is IDE módban, ami mondjuk nem olyan nagy baj, a kérdés inkább az, hogy W7 fut-e rajta , mert az kellene az SSD-nek a TRIM miatt.

Ha megy a W7, akkor elég egy Kingston V300 64 GB-os SSD is bele.

Ezt a két cikket olvasd el szerintem. LINK, LINK

(#12037) kalapacsolok válasza Bodor (#12036) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi Bodor! Windows 7 van most is a gépen, tehát azt elbírja az alaplap. Az SSD Sata 3-as, de ha az alaplap csak SATA 1-es, akkor nem lesz jóval lassabb? Érdemes még így is SSD-t venni?

Most egy olyan verzió is felvetődött bennem, hogy veszek egy alaplapot kb. 10-ért, egy kétmagos intel procit 16-ért, 2 giga ramot, és hozzá az SSD-t, így biztosan nem lesz SATA 1-3 probléma. Illetve még egy kérdés, láttam csomó alaplapon, hogy csak SATA 2 van benne, SATA 3 nincs. Mekkora a különbség gyorsaságban?

(#12038) Bodor válasza kalapacsolok (#12037) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, érdemes, mert úgyis az elérési idő és a 4K értékek számítanak igazán, ahhoz meg elég a SATA1-is bőven. Nincs SATA1-3 probléma, mert az csak a nagy fájlok másolgatásánál fontos, egyelőre ne vegyél mást szerintem, csak SSD-t, és meglátod hogy mennyit gyorsul a rendszered, később ráérsz bővíteni, az ajánlott SSD szinte bármelyik modern gépbe is jó lesz majd később.

Ezt a cikket olvasd el, és máris több ismereted lesz a témában, és nem kell majd feleslegesen kérdezned.

[ Szerkesztve ]

(#12039) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Szintén ssd vásárlás előtt állok. Egyrészt azért mert felnyom idegileg az utorrent, amikor újraellenőrzi a linux disztrókat és megáll a tudomány :D
Olvasgattam és a Kingston v300-ra esett a választásom, ha valaki le nem beszél róla. Már csak a méret lenne kérdéses. A 64gb-osról nem találtam tesztet, mindenhol a 120-ast tesztelik. Lehet a kettő között számottevő különbség a rendszer sebességében? A 64gb-os kb 15k körül lenne, ez ennyiért nekem nagyon jó lenne, de megveszem 22k-ért a nagyobbat, ha a 64gb nem lenne megfelelő.
A rendszerem mindennel együtt 31gb, ez nem is lesz több, nem is akarok tenni rá mást, játékot sem, a hdd-m sem a lassúak közül van (hitachi7k3000) játékokra okés.

Ha már itt tartok akkor pedig ha valaki ért hozzá elárulhatná, hogy a jelenlegi 2tb-os hdd-ről rendszernek létrehozott partíciót hozzá tudom-e csapni a 1,8tb-hoz? Mármint újraparticionálás nélkül, tehát az adataim ne vesszenek el.

Ebbe a konfigba menne:
ASUS P5Q
Intel Q8200@2333
Kingston Hiperx 2*2gb @800
Radeon hdd 4850 (nyilván ez nem számít)

[ Szerkesztve ]

(#12040) kalapacsolok válasza Bodor (#12038) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

"egyelőre ne vegyél mást szerintem, csak SSD-t, és meglátod hogy mennyit gyorsul a rendszered, később ráérsz bővíteni, az ajánlott SSD szinte bármelyik modern gépbe is jó lesz majd később."

Logikus, megfogadom a tanácsod, Mester! :) 1 kérdés: Árulnak bölcső, keret nélküli SSD-t is 17 körül. Jó ez nekem vagy az lötyögni fog tartó nélkül, nem tudom rögzíteni a számítógépben? Kell a CD hozzá?
A kábelt megoldom, megveszem máshol, az nem probléma. Kérdés, hogy a komplett csomag megér-e még 4-5 ezret, azaz tényleg szükségesek-e a benne lévő holmik. [link]

(#12041) Bodor válasza syler123 (#12039) üzenetére


Bodor
veterán

Lehet a kettő között számottevő különbség a rendszer sebességében?

Nem! Ezért elég lesz a 64 GB-os is, és jó is lesz a lapodba, ha a 6 Inteles SATA port eggyikére ( az elsőre) dugod az SSD-t, és nem máshova. Telepítéshez segítség.

A másik témában én is érintett voltam, és ezt a segítséget kaptam, szerintem a te helyzeted is hasonló, szóval menni fog a dolog.

(#12040) kalapacsolok: Elég ha ezt megveszed, nem kell CD meg miegymás hozzá, kábeled lesz, és ha veszel egy ilyet, akor lötyögésmentesen be tudod tenni a házba egy 3,5-es helyre.

[ Szerkesztve ]

(#12042) syler123 válasza Bodor (#12041) üzenetére


syler123
veterán

Köszönöm! :R

(#12043) kalapacsolok válasza Bodor (#12041) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi! [link]

16.100 ft-ért: 60GB Kingston SSD SATA3 2.5" meghajtó + 7mm adapter (SV300S37A/60G)

Ez az adapter nem 3,5"-ös átalakítónak felel meg? Vagy ettől függetlenül kell az 600 ft-ért, amit linkeltél? köszi

(#12044) syler123


syler123
veterán

Hoppá valamit találtam:

Total Bytes Written (TBW)5 60GB: 32TB
120GB: 64TB
240GB: 128TB

A 120gb-osnak így akkor úgymond 2* akkora az élettartama. Meggondolom még lehet a nagyobbat.

(#12045) kalapacsolok válasza syler123 (#12044) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ebben mi a meglepő? Arányosan annyival több, amennyivel több adat elfér rajta. Másképp szólva arányaiban ugyanannyi az élettartama mindegyiknek.

(#12046) Bodor válasza kalapacsolok (#12043) üzenetére


Bodor
veterán

Rosszul van feltüntetve. Az a típusszám biztosan csak a meghajtót jelenti. Itt a Datasheet-et nézd. Ha az Aqua tényleg ad hozzá, akkor jól jársz.

(#12045) kalapacsolok : Arról nem beszélve, hogy a bennük lévő chipek típusából kiindulva jóval többet kell elviselniük, de az sem kevés.

(#12047) Impressa válasza syler123 (#12044) üzenetére


Impressa
őstag

Ezt csak annyit jelent, hogy a gyártó addig garantálja az SSD megfelelő működését. De ahogy Bodor is írta ennél többet kell elviselniük. No para.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12048) counter87


counter87
csendes tag

Sziasztok!
Hangtalan olcsó pc projektben vagyok és arra lennék kíváncsi, hogy elviselhető lenne-e a sebessége a következő ssd-nek a leírt konfigban?

ssd: Kingfast 16GB SATA2 KF2501MCM 16G 2,5" SSD
Jellemzők:
Kapacitás: 16GB
Méret: 2,5"
Csatoló: SATAII
Memória típusa: MLC
Olvasási sebesség: max. 160MB/s
Írási sebesség: max.100MB/s
IOPS: 5398/350
Működési hőmérséklet: 0°C - 70°C
Tárolási hőmérséklet: -55°C - 95°C
Várható élettartam: >2.000.000 óra
Méretek: 100 x 70 x 9,5 mm
Bemeneti áram: 5V +/- 5%
Fogyasztás (aktív): 2W
Fogyasztás (passzív): 0,3W
gép:
intel d510mo itx-es atomos lap
2GB DDR2

Megelőzvén a leteremtő hozzászólásokat, hogy miért ilyen ismeretlen ssd-t választottam:
-ehhez most gyakorlatilag ingyen juthatok hozzá
-garis, bontatlan
...
Válaszaitokat várom! :R

"Válság van. Örülj ha két szelet kenyér közé berakhatsz egy harmadikat..." :)

(#12049) Qru válasza counter87 (#12048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

16GB? Nem lesz az kicsit kevés? Én a 32GB-on alig férek el pedig csak OS van rajta meg 3-4 kis méretű segédprogi (Cpu-z, winrar, Irfanview, ilyenek).

#nincsbennetarcsi

(#12050) worxland válasza counter87 (#12048) üzenetére


worxland
addikt

16 GB kevés. Bármire.
Az IOPS nagyon-nagyon karcsú.
Nem ajánlott.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.