Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5751) Laybee válasza jeni (#5750) üzenetére


Laybee
őstag

Ez az elsorvadás, kb mennyit jelent időben? Kb mint a 840vs830? Ha 64gb-ból 37-et használnék, az is durva terhelést jelent?
Szerk: Vajon a 64GB-os 830ast meddig lehet még kapni?

[ Szerkesztve ]

(#5752) #22145024 válasza Bodor (#5734) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget!

(#5753) Ribi válasza Laybee (#5751) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már nem sokáig, elvileg már nem lehet rendelni őket, ha van raktáron van, ha nincs nem is lesz.
Ha a kingston V300 adatait vesszük figyelembe, akkor durva különbség van a kettő között.
Az egy másik kérdés, hogy mennyire lesz használva.
Sokaknál 1 év / ~2T írásig van csak kihasználva, úgy meg 10+ évet bír.

[ Szerkesztve ]

(#5754) Laybee válasza Ribi (#5753) üzenetére


Laybee
őstag

Végülis laptopban lenne netezés céljából. egyszer felteszem az oprendszert, onnantól meg csak olvasnia kell szinte.

(#5755) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Na megjött a samu 830-as 128-asom még kedden rendeltem és ma meg is jött. Beszerelés driverek minden ment faszán kondi 100-on van szóval megy normálisan. Teszten a sebesség 513/320. Ez átlagos? Az ssd hőmérséklete 28 fok hdd sentinel szerint. Ez mennyire számít normálisanak? Amúgy teljesen gyors abszolút nem volt még előtte ssd-m egy kis utánnaolvasás után és kérdezősködés után maximálisan meg vagyok vele elégedve sebesség terén. És ahogy olvasom az utolsó vásárlók egyike vagyok :D

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5756) Fire/SOUL/CD válasza Ribi (#5753) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Kingston V szériával (tehát nem V+) ez idáig csak gond volt. A v100-hoz szerencsére volt korrekt FW, a V200-hoz a mai napig nincs... Hogy V300 milyen, azt nem tudom, de eddig nem volt túl jó ómen...
"bártor aligátor" esete forog fent(nekem csak jó) ;]

hadogabi1
Ha megvetted, akkor egy másik topik áll a rendelkezésedre, nem ez :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5757) Xmodule válasza kerekfej (#5749) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszönöm

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5758) Laybee válasza Laybee (#5754) üzenetére


Laybee
őstag

Ebből a szempontból is van elhasználódás? Köszönöm.

(#5759) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Inkább amolyan tiszteletkörként teszem fel a kérdést ahogy visszaolvastam, de best buy 128GB-os SSD jól sejtem hogy Samsung 830? :)

(#5760) kerekfej válasza Chosen (#5759) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen az, de 2000-el ment fel az ára 3 nap alatt. Siess, mert hamar elkapkodják!

(#5761) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Samu 830-as szintű SSD-t szeretnék. Ez a verzió már nehezen elérhető és én december elején tudnám megvásárolni. Milyen alternatívák vannak?!

Választ előre is köszi.

(#5762) Tom5


Tom5
addikt

OCZ AGILITY 3 120GB SATA3 [r/w: 525/500 MB/s]

Ez lehet alternatíva? Írásban papíron jobb is mint a samu.

(#5763) Watto1991 válasza Tom5 (#5762) üzenetére


Watto1991
senior tag

Semmire nem mész ezzel az írási sebesség különbözettel, hacsak nem SSD-ről SSD-re másolsz.
Ha mindenképpen OCZ, akkor nem Agility-t, inkább Vertex-et néznék (pl. Vertex 4).
Amúgy 1-es hozzászólás.

(#5764) Chosen válasza kerekfej (#5760) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, láttam sajnos. :( Be is rendeltem feljebb ne menjen. :K

Tom5: Oaziscompban van még jó áron, onnan tudtam én is rendelni. (megbízható a bolt)

[ Szerkesztve ]

(#5765) Tom5 válasza Chosen (#5764) üzenetére


Tom5
addikt

Aprón találtam hírdetést, küldtem is privit. Kérdés van-e még. Megint meg lesz a kari ajim november közepén.
:W :DDD (magamtól magamnak 32 éves fejjel, mielőtt leolt mindenki)

(#5766) Ribi válasza Fire/SOUL/CD (#5756) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezzel a hírre utaltam, hogy a 64G-s verzio 32T írást bír ki. Ezzel ellentétben a régebbi MLCk kb 10x ennyit bírnak tesztek szerint. Hogy a V széria írás olvasása milyen az most lényegtelen, tartósság volt a kérdés.

(#5767) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#5739) üzenetére


Balage76
senior tag

A linkelt képnél van újabb firmware. Volt is gond a firmware-rel, ezért csúszott a megjelenés az eredeti elképzeléshez képest.
Elvileg az új fw már jó és ezt a problémát is javították benne. Ha megírod, hogy azokon melyik van aminél ilyen MWI százalékokat tapasztalsz/tapasztaltál akkor pontosabban utána tudok nézni.

(#5768) Tom5 válasza Tom5 (#5765) üzenetére


Tom5
addikt

Utolsó darabra lecsaptam PH-s kollegától. 24500- :))

(#5770) kerekfej válasza #00784640 (#5769) üzenetére


kerekfej
addikt

A Samsung 830 a nyerő minden változatban jelenleg. Mivel csak 7mm-es így a levegő is jobban áramolhat egy laptopban. A beszerelés szerintem nem lehet gond.

(#5771) Balage76


Balage76
senior tag

SSD vásárlóknak egy megfontolásra érdemes ajánlat: Samsung 840 Series SSD ajándék Win8 oprendszerrel

Az akció részletei:

- Bármelyik Samsung 840 és 840 Pro SSD mellé a vásárló ajándékba kap egy Win8 Upgrade csomagot, amivel meglévő Win7 oprendszerét tudja frissíteni.
- Az akció jelenleg csak ebben a boltban érhető el, de hamarosan más boltokra is kiterjed. (szólok majd, hogy mikor-melyiknél nyílik meg az akció)
- Fontos, hogy az SSD megvásárlásakor meg kell kapnod a Win8 upgrade-et is, amit 2012 dec 31-ig aktiválnod kell, különben elveszíted a licenszet.

(#5772) Bodor válasza Balage76 (#5771) üzenetére


Bodor
veterán

Ha ezt a WIN8 topikba írod be, biztosan kapkodni fogják, mint a cukrot...

(#5773) DeFranco válasza Bodor (#5772) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ott szerintem a többség kb. feléért már megvette.

Ettől függetlenül ügyes akció, jó ötlet. :)

(#5774) Balage76 válasza Bodor (#5772) üzenetére


Balage76
senior tag

Majd csak eljut oda is... :)

De egyébként igaz amit DeFranco írt, a letölthető változat annó 30 euróért, dombornyomott kártyás, netes vásárlással elvihető volt. Ha jól tudom az a lehetőség már nincs. Itt a telepítőlemezes változat az ajándék, ami kb bruttó 17 000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#5775) Bodor válasza DeFranco (#5773) üzenetére


Bodor
veterán

Hiába, mint tudjuk jó a Samsung marketingje... ;)

(#5776) jeni válasza Bodor (#5775) üzenetére


jeni
félisten

Bezony, nincs is jobb annál :K :C

(#5777) jeni válasza Balage76 (#5771) üzenetére


jeni
félisten

többszörösen lehet aktiválni ugyan arra gépre a Windows 8-t természetesen eredeti Windows 7-re felrakva?

(#5778) Balage76 válasza jeni (#5777) üzenetére


Balage76
senior tag

Persze, ha kesobb ujra kell telepitened akkor is hasznalhatod a kodot, csak az elso aktivalast kell iden megcsinalni. Bevallom sosem telepitettem meg ilyen upgrade windowst, de gondolom a telepitolemez egy teljes install, csak eloszor, az elso aktivalasnak meg kell adni egy valos win7 kodot. Ezutan az upgrade kodja teljesertekuve valik az ms rendszereben, a regi win7 kod pedig deaktivalodik. Ha ujratelepitened kell, akkor olyan mintha egy teljesen normalis windowst telepitenel. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5779) Deniel84


Deniel84
csendes tag

Sejtem, hogy amatőr kérdések, de amatőrről lévén szó mégis felteszem:

(Márcsak azért is mert itt azt tapasztalom, hogy segítőkész fórumozók vannak, és nem sajnálják az idejüket egy igenre vagy nemre)

1. Létezik, hogy van különbség a Sata1-2 és a Sata3-as kábel között? Ugyanaz?
2. Befolyásolja a az előbbiekben bemutatott kábel hossza a teljesítményt? (lásd HDMI kábel)

(Sata3-as csatolójú SSD-t tervezek vásárolni egy Sata2-es csatlakozóval rendelkező alaplaphoz)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5780) kerekfej válasza Deniel84 (#5779) üzenetére


kerekfej
addikt

Minőségbeli különbség lehetséges. Gyártók között is lehet eltérés. Előfordult már, volt akí rácseszett azzal a kábellel amit az alaplapjához adtak.

(#5781) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hy
Gondolkozok SSD vételen 120 gigás 33k ig milyet érdemes venni?
Illetve ha játszok akkor "elengedhetetlen" egy SSD annyival gyorsabb pl egy SATA 3 nál is?

Xbox One: bandymnc

(#5782) Deniel84 válasza kerekfej (#5780) üzenetére


Deniel84
csendes tag

Köszönöm!

Feltételezem, hogy nem próbálnak meg átverni /akaratukon kívül persze/ a gyártók.

Létezik különbség (átviteli sebesség, csatlakozó alakja)?

A meglévő Sata kábelemet egy Samsung HD321KJ 500 GB-hoz kaptam.

Jó lesz egy 64 GB Samsung 830 Basic SSD-hez? (alaplap Sata2, SSD Sata3 csatlakozóval ellátva)

(#5783) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Ideiglenesen kéne az asztalimba SSD, abban van SATA3, viszont később átraknám a notimba, abban csak SATA2 van, tehát nem létszükséglet a SATA3 csati. ~128GB-ra gondoltam, mert a 40GB-os rendszerpartícióm néha szűkös, és mivel csak az lenne a gépben, így a ~64-esből azt a +20-24GB-ot elhasználnám könnyen. A brutális sebesség helyett a költséghatékonyságot venném előtérbe, és nem hátrány ha olyan a kiszerelés, hogy gyárilag van hozzá egy USB külső tok, ami jó lenne a winyómnak(régebben voltak ilyen Kingstonok). Mit érdemes venni ezekkel a feltételekkel?
Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5784) jeni válasza CHIPman (#5783) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Most akciós a Samsung 840 120Gb amihez még ingyen jár a Windows 8 upgrade 64 bites HUN csomag.

Ha olyan kell akkor a Samsung 830 notis változatot kellene megvenned de az drágább jóval,amúgy lehet kapni külső házat 2,5-S MÉRETBEN.

Bár itt fórumon írták,hogy a 840-s kevésbé strappa bíróbb a rajta levő chip miatt,mint a 830-s,mivel nem MLC.s chipes.
Esetleg az OCZ Vertex 3,vagy a Kingston +V200-s.

Nem érdemes SATA II diugós SSD-t VENNI,MERT ELAVULTABB ÉS NEM OLCSÓBB.

Bár külsőnek használva az SSD-t, nem szerencsés,mert nem arra van tervezve.

(#5785) finest válasza jeni (#5784) üzenetére


finest
őstag

Hol van ilyen akció?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5786) jeni válasza finest (#5785) üzenetére


jeni
félisten

itt ha megveszed a 840-s bármely változatát,akkor a készlet erejéig adnak egy új Win 8 upgrade-t-két szélén fogod látni a reklámot.

840 SSD test -bár írásra nagyon gyengus,ez mennyit jelenten gyakorlatban?

ebből a szempontból a pro a jobb,de az már 38000 Ft akkor inkább felkutatni a weboldalakat és még megvenni a 830-s kivitelt.

[ Szerkesztve ]

(#5787) jeni válasza jeni (#5786) üzenetére


jeni
félisten

google fordítóval: Samsung 840-s 120Gb

Záró gondolatok:

Keresi a játék telepítése és víruskeresési tesztek, eredmények egészen más. Itt a Samsung SSD 840 120GB jött az első helyen, miközben egy kombinált 149 másodpercig tart mindkét vizsgálat, míg az OCZ Vertex 128GB 4 155 másodpercig tartott, és a Crucial m4 128GB 180 másodperc.

A Samsung SSD 840 120GB egy érdekes termék, amely bebizonyította, rendkívül gyors olvasási teljesítmény párosul viszonylag gyenge írási teljesítmény AS SSD benchmark és a fájlmásolás teszt. Mégis, valahogy sikerült, hogy első helyet mind a mi alkalmazás tesztek.

(#5788) finest válasza jeni (#5787) üzenetére


finest
őstag

Ha valóban teljes értékű Win8 van hozzá, nagyon jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5789) kerekfej válasza finest (#5788) üzenetére


kerekfej
addikt

Win7 upgrade!

(#5790) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#5767) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valószínűleg a legutolsó FW. Azért csak valószínűleg, mert amolyan "gépösszerakó maratonon" voltunk, és a telepítés ill FW frissítés nem az én reszortom volt, viszont az a srác, akinek ez volt a feladata szintén zenész, azaz kizárt, hogy ne húzta volna rá a legutolsó FW-t ha nem az lett volna rajtuk...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5791) finest válasza kerekfej (#5789) üzenetére


finest
őstag

Azt értettem, h Upgrade verzió. Úgy értettem a teljes értékűt, h nem csak valami próbaverzió.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5792) jeni válasza finest (#5791) üzenetére


jeni
félisten

igen és ez azzal párosul,hogy az eredeti win 7-re kell upgradelni az ajándékba adott készlet erejéig a win 8-t ami a boltban 17000 Ft.

bár azt nem tudom,hogy a 2012-es decemberi aktiválási idő után lehet-e ismételten aktiválni bár elvileg igen.
kérdés,hogy a korábbi win 7 jogosultságával mi lesz?

az egy gépen lévő Win rendszer két aktiválását a Microsoft kiképpen kezeli majd?

[ Szerkesztve ]

(#5793) Bodor válasza jeni (#5792) üzenetére


Bodor
veterán

WIN 8 topikban ezt már eléggé kivesézték. Ha WIN7-et upgradelsz, akkor azt már nem használhatod, csak a WIN 8-at.

(#5794) kerekfej


kerekfej
addikt

120-128GB modell. Samsung-nál 10-ből 9 ember elégedett OCZ-nél 10-ből 7 (2nd OCZ 10-ből 7).

60-64GB modell. Samsung 10-ből 10, OCZ 10-ből 7 (2nd OCZ 10-ből 7).

[ Szerkesztve ]

(#5795) jeni válasza kerekfej (#5794) üzenetére


jeni
félisten

ezek a 830-s SSD-k,illetve az előttiekre vonatkozik de az új 840-re nincs semmilyen erre vonatkozó adat (mivel nagyon friss termék)

bár nekem az a fránya szidott OCZ Vertex 3 van ami hibátlan eddig,csak az panaszkodik akinek elromlik,annak a tulajnak, ebben az esetben az elégedettségi ráta OCZ-nél 10/10-s

attól függetlenül én is a 830-s ha kapok még abból,vagy a 840-t veszem meg.

meg kell várnom,hogy a szerviz az OCZ Petrol-ra mit mond,cserélik-e ,levásárolhatóm,vagy a pénzt kapom vissza?
reménysugár :C :U nincs felrakva a gyártóhonlapjára a cucc !!!!! ezek szerint végleg kisöpörték és kukában végzett,talán az enyém is.

[ Szerkesztve ]

(#5796) kerekfej válasza jeni (#5795) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha az elromlott példányok alapján kiszámolnám a százalékot akkor még rosszabbul állna az OCZ.

Samsung-nál még mindig a 830-ból adnak el még most is a legtöbbet, a 840 csak nemrég jelent meg.

(#5797) jeni válasza kerekfej (#5796) üzenetére


jeni
félisten

de azon kár vitatkozni,hogy melyik modellről lenne szó :K

ugyanis egyértelműen a Petrol és a Plus az amelyik OCZ hibaszázalékát rontotta meg.

az a néhány darab Agility 3 és a Vertex 3 az nem tekinthető nagyobb hibaszázaléknak.
tudtommal a Vertex 2 SSD-vel voltak gondok, Vertex 3-ban javították,illetve nem jöttek elő.

(#5798) kerekfej válasza jeni (#5797) üzenetére


kerekfej
addikt

Amiket én linkeltem az a Vertex 3 és az Agility 3 voltak!

(#5799) jeni válasza kerekfej (#5798) üzenetére


jeni
félisten

a válaszod az imént arra,hogy a Petrol és a Plus hibátlan darabok holott a Petrol és a PLUS azok amelyek rosszak voltak !
Agility 3-ból is volt pár darab hibás, ez nem vitás.de az az érzésem ha 1 vagy 2 darab hibás OCZ SSD termék pottyan ki, akkor onnantól az egész OCZ-t beledöngöd a földbe.

(#5800) kerekfej válasza jeni (#5799) üzenetére


kerekfej
addikt

#5794-re reagáltál, és abban nem a "Petrol és a Plus"-ról volt szó. Ha arról is lett volna valami írva, akkor megint csak rosszabb lett volna az az arány. Két modellt emeltem ki, amik a Samsung 830-as modellnek a reális konkurensei.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.