Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5801) Bodor válasza jeni (#5799) üzenetére


Bodor
veterán

Nem csak az OCZ-t, ha nem az összes Sandforce-ost szereti a földbe döngölni a Samu kedvéért sajnos..
Mint tudjuk, indokolatlanul.

(#5802) kerekfej válasza Bodor (#5801) üzenetére


kerekfej
addikt

indokolatlanul :F :Y Akkor az a sok meghibásodás NEKED semmit nem jelent?

(#5803) Dr.Ádám válasza Laybee (#5751) üzenetére


Dr.Ádám
tag

Az edigitalban van még samu 830 64gb és akciós :) Tegnap vettem én is...

(#5804) Bodor


Bodor
veterán

Frissült az egyes hozzászólás !

(#5805) Balage76 válasza jeni (#5795) üzenetére


Balage76
senior tag

OCZ-vel kapcsolatban ezeket gondold végig:
- Ebben az évben jan1-júli1 időszakra 9% volt a meghibásodási arány. Ugyanekkor Intel-Corsair 1% körül.

- Az előző egyenes következménye EZ a hír. Szép dolog az agresszív árazásra hivatkozni, de egyrészt éppen ők nyomták lefelé legjobban az árakat, másrészt a magasabb meghibásodás nagyobb utólagos költségeket hoz magával, ami visszahat a profitra. Ebben is említik a portfolio szűkítést, ezért sincs már kint a weben a Petrol.

- Ismerősék cége úgy döntött hogy a gépeik egy részében SSD-re cserélik a vinyót. Az első adag 100 db Agility3 volt. A 2. hét végére 14 darab hibás volt a rendszergazda asztalán.

Minden gyártó minden termékéből van hibás darab. Az alapján úgy ítélni hogy a tiéd tökéletes, akkor az összes többi is tökéletes ugyanúgy hiba, mint ugyanezt fordítva gondolni.
Tudom, most megint megkapom majd, hogy az OCZ-t szidom, csak azt is érdemes végiggondolni, hogy itthon és a környező országokban is sokkal nagyobb eladásai vannak/voltak a Kingston-nak mint az OCZ-nek, azok hibáival mégsincsenek tele a fórumok.

(#5806) _BM_ válasza Balage76 (#5805) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ebben az évben jan1-júli1 időszakra 9% volt a meghibásodási arány"

De jó, hogy én júl1 után vettem :))
Egyébként szerintem nem feltétlenül gyártófüggő a hibaarány. Attól is függhet, hogy a gyanús szériákat hol akarják elsütni. Ki melyik országot nézi ki magának baleknak.
Lehet, hogy a Samu 830 sem véletlenül olcsó. Majd meglátjuk :K

[ Szerkesztve ]

(#5807) finest válasza _BM_ (#5806) üzenetére


finest
őstag

Azóta 19... ;]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5808) Balage76 válasza _BM_ (#5806) üzenetére


Balage76
senior tag

bocs, nem naprakész a riport... :))

(#5809) _BM_ válasza finest (#5807) üzenetére


_BM_
senior tag

:C

(#5810) jeni válasza Balage76 (#5805) üzenetére


jeni
félisten

Ebben is említik a portfolio szűkítést, ezért sincs már kint a weben a Petrol.

kis kerülővel még ott van bár direkt módon nem elérhető

mivel hibásként jóval ár alatt itt a fórumon vett Petrol is a szervizben van,reménykedhettem majd,hogy a pénzt kapom vissza,ha nem tudnak cserét adni majd, bár abban a boltban egyes cuccaik jóval drágábbak a más boltokhoz képest.

Kétségtelen,hogy kicsit meg van tépázva az OCZ,de addig örülhetek,míg a Vertex 3 el nem romlik.
Úgyis full garancia van rá,rosszabb esetben ha nem lesz 830-s ,akkor a 840-s lesz esetleg a Samsung 840 120Gb Pro változatot veszem meg.

minden bizonnyal a kedvezőbb árazása miatt vesznek/vettek OCZ-t.

Addig akinek SSD cucc van a gépében, használja rendesen, és bizakodjon,hogy el ne romoljon márkától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#5811) tope


tope
addikt

20.000 Ft-ig mit érdemes venni, lehetőleg több típust is mondjatok már (ahogy olvasom 830 vagy lesz vagy nem), köszi.

(#5812) Bodor válasza tope (#5811) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólásban több típus is van ajánlva. A 64 GB-osak java 20K alatti áron van,

(#5813) paulikos


paulikos
csendes tag

Kedves Fórum!
Van egy Fujitsu Siemens Amilo Mini Ui3520-as netbook-om, amiben haldoklik a hdd (Toshiba MK6028GAL 1,8" 60 GB, tudtommal ATA 7-es /jól tudom, hogy az IDE?/). Arra gondoltam, ha lehet, lecserélném egy kicsi (8-32 GB-os) SSD-re, amire a rendszert telepíteném, és raknék bele egy nagyobb (32-128 GB) SD kártyát adattárolásra. (A munka, amire használnám, nem igényel terrabájtokat.) Szívesen fogadnám a jötanácsokat. Egyáltalán, találok kompatibilis ssd-t? Kell ilyenkor valami extrára figyelni? És egyáltalán, hol keressem ezt a típusú ssd-t? Egy angol nyelvű lapon már találtam valami hasonlót, de abba biztos nyelvismerret nélkül nem biztos, hogy belefognék. Minden segítséget előre is megköszönök!

(#5814) paulikos


paulikos
csendes tag

A neten keresgélve még egy foglalat meghatározást találtam erre a gépre: ZIF. Tudom, nagyon gáz, de most akkor ezügyben mire kell figyelnem?

(#5815) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Az egyes típusoknál történő 10% körüli áremelkedés indokolható valamivel? Lehetséges, hogy megindulnak az árak felfelé, mint a hdd-knél, és érdemesebb mostanában venni?

(#5816) kerekfej válasza jeni (#5810) üzenetére


kerekfej
addikt

OCZ Indilinx Everest SSD vezérlők: kibújt a szög a zsákból

Érdekes cikk

Samsung 840 120Gb Pro változat nem létezik! Csak Samsung 840 Pro 128GB

Blackhole13 pár napja emelkednek a Samsung 830 árai, mert nőtt a kereslet, talán a karácsony közeledte miatt is, meg azért, mert kifutó modell.

[ Szerkesztve ]

(#5817) jeni válasza kerekfej (#5816) üzenetére


jeni
félisten

erről tudok és tudunk páran de ez szinte minden gyártónál jelen van,vagyis átcímkézi a más által gyártót terméket,alkatrészt.

ez nem bűn sőt nem is érdekel,gondolom másokat sem,hogy ki mit tett bele,a LÉNYEG MŰKÖDJÖN a CUCC!

boccsi 8GB tévedtem,az árak emelkedése nekem is feltűnt

[ Szerkesztve ]

(#5818) kerekfej válasza jeni (#5817) üzenetére


kerekfej
addikt

ez nem bűn sőt nem is érdekel
Végig olvastad a cikket, gyanítom, hogy nem? Nem azzal van a gond, hanem ahogy ez a gyártó ezt teszi (hozzáállás, mentalitás).

(#5819) jeni válasza kerekfej (#5818) üzenetére


jeni
félisten

korábban volt írva,olvastam,tudok arról,de ha működik gond,hogy ki a vezérlő gyártója?
kell-e azzal foglalkoznom milyen vezérlő van benne és ki az eredeti gyártója?

(#5820) Balage76 válasza Blackhole13 (#5815) üzenetére


Balage76
senior tag

A hivatalos itthoni nagykerekből elfogyott a 830-as, a többiek kerülőúton szerzik be (jellemzően eredetileg külföldi forrásból, még ameddig tudják). Ez az oka az áremelkedésnek.

(#5821) kerekfej válasza kerekfej (#5818) üzenetére


kerekfej
addikt

Javítás: ahogy ezt a gyártó teszi

(#5822) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Egyszerű kérdésem lenne: gyorsasági szempontból mivel járok jobban: Samsung 830 series 256 GB vagy OCZ Revo Drive 120GB? Úgy-e a samsun sata 3, a revo pedig sata 2 ha jól tudom. Revo jobban teljesít elméletben. De gondolom nem mindegy milyen lapba rakom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5823) bel19ve


bel19ve
tag

hello

szeretnék SSD-t venni, nézegettem a cikkeket de mlgsem merek dönteni :D

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá? 20-25e-t költenék rá
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120gb
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Win 7/8
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó? laptopba lenne SATA3-s csatlakozóval (Lenovo Z580)
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? nem tudom pontosan, Lenovo Z580-ba lenne
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez? nem

ezt néztem: 120GB OCZ SSD-SATAIII 2.5" Meghajtó Vertex 3 Series (VTX3-25SAT3-120G)

ez a legolcsóbb, ilyen nagyobb tárhellyel ezért nem merem megvenni, pedig több helyen is ajánlják ezt a terméket

Köszi a segítséget :)

(#5824) kerekfej válasza allein (#5822) üzenetére


kerekfej
addikt

Gyorsaságot alig veszed észre napi használatban. Megbízhatóságban viszont a Samsung-al jobban járhatsz.

bel19ve Erre előbb nézz rá!

[ Szerkesztve ]

(#5825) allein válasza kerekfej (#5824) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5826) Bodor válasza allein (#5822) üzenetére


Bodor
veterán

A Samsung reklám és a meghibásodási ráta felesleges mutogatása után korrekten és objektíven egy kis információ.

OCZ Revo Drive sosem volt SATA, se 2 se 3, tudniillik az egy PCI-Express SSD. Ellenben nem gyorsabb a tényleges használat során, mint bármelyik szóló SSD. Legyen erre bizonyíték ez a teszt, ahol nem a szóban forgó Revo-t hasonlították össze a többivel, hanem egy újabbat, mégsem volt gyorsabb semmivel a társainál.

Szóval én azt mondom, hogy az egyes hozzászólásban ajánlott SSD-k közül azt a 256 GB-ost ( már ha ekkorára van szükséged) vedd meg, amelyik a legolcsóbb. Pl.
OCZ 240GB SATA3 2,5" Agility 3 AGT3-25SAT3-240G
OCZ 256GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-256G
SAMSUNG 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW

( Mielőtt bedőlnél, a linkelt hibaszázalékoknak, tudni kell, hogy azok a típusok ( petrol, vertex plus, vertex 2, octane ) , melyek ezt a nagy számot előidézték az OCZ-nél, természetesen nincsenek benne az ajánlottak listájában)

(#5827) kerekfej válasza Bodor (#5826) üzenetére


kerekfej
addikt

Amit én linkeltem abban még nem volt az OCZ legrosszabb szériája.
Ezeket linkeltem: Agility 3, Vertex 3 Stimt? ;)

OCZ Agility 3 240GB 10-ből 6 ember van megelégedve vele
OCZ Agility 4 256GB 10-ből 6
SAMSUNG 830 256GB 10-ből 9

Erre varrjál gombot! :)

(#5828) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Notebookba milyen ssd-t ajánlotok? Nézegetek 17"-ost is abba belemegy msata-s is, nem tudom, hogy annak van-e valami elönye hátránya a sata3-ashoz képest?
Köszi

(#5829) dnelb válasza kerekfej (#5827) üzenetére


dnelb
veterán

Mert aztán az az átlag 250 szavazat ( aglity4 50 sincs) annyira mérvadó igaz? :W lol
Majd ha 100x ennyi lesz abból már lehet levonni valamit , addig meg vicc kategória ezzel érvelni .

[ Szerkesztve ]

(#5830) kerekfej válasza dnelb (#5829) üzenetére


kerekfej
addikt

%-os arányt néztem.

Egyébként meg tényleg felesleges ezeket nézni, mikor ide a topicba is nap mint nap valaki beír, hogy meghibásodott az OCZ SSD-je.

Nesze itt egy mai eset.

[ Szerkesztve ]

(#5831) Peti66


Peti66
senior tag

Sziasztok :) A-data 64-es aránylag megbízható kategória :U 20k-ért :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#5832) finest válasza Peti66 (#5831) üzenetére


finest
őstag

Ez most kérdés, vagy állítás?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5833) kerekfej válasza Peti66 (#5831) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 64GB 15k csak (szállítással együtt ennyi).

[ Szerkesztve ]

(#5834) Peti66 válasza finest (#5832) üzenetére


Peti66
senior tag

Kérdés lett volna :K
Mindössze arra lettem volna kíváncsi,hogy az A-Data 64Gb-os hol helyezkedhet el egy mondjuk 10-es rangsorban,mindenféle értelemben :U Vagy jó vételnek számít 20k-ért,vagy nem :U
A vezérlője esetleg nem valami lepusztult ratyi,régi ótvar :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#5835) kerekfej válasza Peti66 (#5834) üzenetére


kerekfej
addikt

20-ért (2 hete legalábbis még volt) már 120GB-ost kapsz másik márkából. Egyáltalán nem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#5836) Peti66 válasza kerekfej (#5833) üzenetére


Peti66
senior tag

:R :R :R
Ez,(Samu) jónak számít a jók között :U 3 év gar,szal igen, nem is kérdéses :)
Na ok,de nem szeretnék valami x@rba botlani :N

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#5837) kerekfej válasza Peti66 (#5836) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha visszaolvasol itt ebben a topicban akkor ki fog derülni, hogy ezzel a márkával a legkevesebb probléma. :)
A 830 széria ajánlott jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#5838) Peti66 válasza kerekfej (#5837) üzenetére


Peti66
senior tag

Meg vagyok győzve :R :C :R

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#5839) Bodor válasza Peti66 (#5836) üzenetére


Bodor
veterán

Eléggé általánosított az hogy Adata 64 -es, mert sok 64 Gb-os Adata SSD típus létezik.
Az ajánlott S511-es ugyanolyan jó, mint bármelyik másik az egyesben ajánlottak , az már más kérdés, hogy most árban nem nyerő.
Elég nagy tévedés az, hogy 20K-ért kapható lenne normális 120 GB-os SSD, mert nem kapható.

Szerencsére a problémákkal nem ebbe a topikba térnek vissza az okosabb tulajdonosok.

[ Szerkesztve ]

(#5840) kerekfej válasza Bodor (#5839) üzenetére


kerekfej
addikt

Én nem azt írtam, hogy 20-ért normális SSD van, hanem, hogy 20-ért nem 64GB-ost hanem 120GB-os modellt kap, ezért az a 64GB-os A-Data sehogy se éri meg. Egyébként meg itt az aprón jó páran vettek annyiért és még normális SSD-t (példa).

(#5841) Bodor válasza kerekfej (#5840) üzenetére


Bodor
veterán

Na ezt a teherautóról leesett, meg garancia rajtam keresztül dolgokat itt az aprón szerintem hanyagoljuk inkább...
Legolcsóbb normális SSD rendes üzletből az OCZ Vertex 3 és Agility 3 24.25K körül.

20 körül egyedül a hulladék Petrol kapható, más sem.

[ Szerkesztve ]

(#5842) kerekfej válasza Bodor (#5841) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez nem normális szerinted? Samsung SSD 840 120GB 23,9k

(#5843) Bodor válasza kerekfej (#5842) üzenetére


Bodor
veterán

Szerinted normális az a TLC-s? Hát persze, neked az mert Samsung, akkor meg mindegy. . . Ehh...
De az sem 20 K, hanem 24 !! , akkor meg inkább egy MLC-s Vertex 3 ugyanannyiért, az legalább már bizonyított, és tutira tartósabb , mint a 840-es Samu.

(#5844) kerekfej válasza Bodor (#5843) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet, hogy a TLC-s Samsung többet bír, mint egy MLC-s OCZ.

(#5845) Peti66 válasza Bodor (#5839) üzenetére


Peti66
senior tag

Hááát, én úgy néztem be,hogy fehér csomis,meg 1 csini kolibri van rajta :U
Nem szeretnék valami ratyiba belenyúlni :N :D

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#5846) Bodor válasza Peti66 (#5845) üzenetére


Bodor
veterán

fehér csomis,meg 1 csini kolibri van rajta... :DD
Optimális szempontok... ;]

(#5847) kerekfej válasza Peti66 (#5845) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor lesz gond vele ha a kismadár "elszáll" :D

(#5848) Peti66 válasza Bodor (#5846) üzenetére


Peti66
senior tag

Jó.Jó 1kicsit pontatlan voltam :R :W
A Win nyóc melyik vezérlőt szereti jobban :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#5849) kerekfej válasza Peti66 (#5848) üzenetére


kerekfej
addikt

Az alaplap (azon található Sata vezérlő) és a tápegység fontos elsősorban!

(#5850) Peti66 válasza kerekfej (#5849) üzenetére


Peti66
senior tag

Sata III. gondolom ez jónak számít :U .Táp Fsp 400W-os Hexa :B
+ a veresektől lesz fm2 5300(12k) + 1db fm2-es deszka 12k-ért van tervbe
:B

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.