Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21401) djculture válasza Kernel (#21399) üzenetére


djculture
félisten

Akkor már használtan is vehetsz az aprórol garisat 21-ért 160-as is van már a 320-as intel szériából, én is most nézelődök...

[ Szerkesztve ]

(#21402) djculture válasza szabyka95 (#21400) üzenetére


djculture
félisten

Én meg szlovák boltokat tudok megbizhatóakat de attól még ugy árulnak ezek a boltok országunkban hogy nem a magyar törvények vonatkoznak rájuk.

Razer6666: Azt én értem de azért elég sokan élünk Magyarországon ugyhogy azért irtam hogy tiszttában legyen ezzel mindenki. A magyar hatóságok álltal garantált fogyasztói jog nem érvényesíthető velük szemben bármi van.

[ Szerkesztve ]

(#21403) Beretvás válasza djculture (#21398) üzenetére


Beretvás
addikt

értem, de mivel külföldön élek itt megbízható a cég ahonnan venném.

(#21404) Kernel válasza szabyka95 (#21400) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahogy elnéztem a weboldalt, beleolvastam különböző részekbe, elég profi cégre utal szerintem, és itt is van némi összehasonlítási alapom, különféle alkatrészforgalmazó cégekkel.

Az meg, hogy román, a Digikábel is román, attól még elég jól megtelepedtek itt is, már sok éve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21405) szabyka95 válasza Kernel (#21404) üzenetére


szabyka95
őstag

en pl most vettem toluk egy laptopot. szombaton rendeltem, hetfon itt lesz. megnezhetem, hogy mukodik-e, van-e valami baja, s ha nem felel meg al eirasoknak, akkor nem kell atvennem. ha pedig nem tetszik, visszakuldhetem 30 napon belul. korrekt ceg

[ Szerkesztve ]

(#21406) Bodor válasza djculture (#21396) üzenetére


Bodor
veterán

Ha valaki bizonytalan, mint Te, akkor meg inkább innen rendeljen, szállítással ( és garancia futárral ) együtt így is csak 3152 Ft-al több,mint 20k, ami nem egy nagy összeg egy több évre szánt terméknél szerintem.

(#21407) Hofeher válasza szabyka95 (#21400) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Nekem a 520 ssd csomagolásán rajta volt ki nyomtatva is.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#21408) STC Speed válasza Bodor (#21406) üzenetére


STC Speed
őstag

Nekem kedden jön meg a cucc,nagyon izgi :C

(#21409) szabyka95 válasza Hofeher (#21407) üzenetére


szabyka95
őstag

elszoktak kuldeni. van, hogy nem, de irja az oldalon h ez esetben mi a teendo. ha irsz egy emailt az info@emag. ? hu ra gondolom akkor masnap mar kuldik is a papirokat. de amugy se muszaj eredeti garipapirral visszakuldeni, hisz minden a rendszerukben van. tapasztalat. 4 szer kuldtem vissza a kinai tabletem

[ Szerkesztve ]

(#21410) albinolynx


albinolynx
őstag

A napokban szeretnék vásárolni ssd-t. Alapvetően asztali gépbe szánom, de ha nincs felára annak, hogy 7mm vastagságú legyen, akkor inkább ezt vennék. 120GB körülire gondoltam. Amit ráköltenék posta nélkül, az 20k.

Milyet érdemes mostanság vásárolni?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#21411) Zin


Zin
senior tag

240GB Kingston SSD SATA3 2.5" V-Series meghajtó 7mm+adapter (SV300S37A/240G) 27.990

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#21412) radi8tor válasza szabyka95 (#21409) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eMagnak van topicja. Ott beszélgessetek róla! :R

⭐ Stella

(#21413) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok,

néhány hete érdeklődtem itt, milyen SSD-t érdemes venni 480-500 GB-os méretben, rendszer és adattárolási célokra. Akkor az Intel 520-ast, Samsung 840 EVO és PRO-t ajánlottátok. Most jó áron tudnék beszerezni egy Intel DC S3500-as SSD-t, ezt az első hozzászólásban lévő ajánlásban megtaláltam. Szeretném megkérdezni, hogy az előbb említett három modellhez képest szerintetek ez megbízhatóságban, gyorsaságban felveszi-e a versenyt?

Válaszotokat nagyon szépen köszönöm!

Üdv,
Milán

(#21414) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Válasz a kérdésre?

Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21415) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Most értem el az ssd vásárlás elé és gondoltam mégegyszer megkérdezem.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? Operációs rendszer
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20.000 Körül
3. Mekkora SSD-re van szükség? 120GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Windows 7 / 8.1
5. Asztali gép vagy laptop? Asztali gép
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asrock B85M-HDS
A lényeg , hogy minél gyorsabban bekapcsoljon a gép , tehát ha kicsit többért gyorsabban kapcsol be , akkor azt is írjátok le :D

(#21416) Kernel válasza akkójóva (#21415) üzenetére


Kernel
nagyúr

13 órája nem kapsz választ, mert az utóbbi napokban már unalomig lett ajánlgatva, ha visszaolvasol (én is ilyet vettem): Intel 512 series 120 GB.

Arsrock B75, Intel SATA3 port, Win7, 10 perc telepítés pendrive-ról, 10 mp boot (lehet, ez később növekszik, csak azóta még nem volt időm folytatni a Windows további testreszabását, programok telepítését).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21417) Horvi válasza Kernel (#21416) üzenetére


Horvi
őstag

Nem szőrszálhasogatás akar lenni de nem Intel 520-ra gondoltál? :)

(#21415) akkójóva:
Amúgy az az Intel 520 teljesen jó választás. 21k pl itt.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#21418) Bodor válasza mhorvat (#21413) üzenetére


Bodor
veterán

Az Intel DC S3500 szekvenciális írásban kicsit gyengébb, mint a többi, de ez szerintem nem számít olyan sokat, viszont az 5 év garancia melletti 275 TBW elég nyomós érv, ha tényleg jó az ár. Azért a bolti 130K-t biztosan nem éri meg ( legalábbis nekem) .

(#21414) Viperator:

Tehát 2260/2280 típusú SSD-t kell venni?

Nem kell, de ha használni szeretnéd az M.2 csatlakozót SSD-re, akkor igen.

Mennyivel gyorsabb lesz a rendszer M.2-essel, mint a sima SATA-val?

Semmivel sem, viszont szabadon marad egy SATA3-as csatlakozó az alaplapon.
M.2-es SSD-t csak akkor érdemes asztali gépbe venni jelenleg szerintem, ha kifogytál a SATA3-as csatlakozókból. A "rendes" SATA3-as csatlakozós SSD-k olcsóbbak.

(#21419) Kernel válasza Horvi (#21417) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy látszik, beégett nekem az 512 byte, de természetesen Intel 520.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21420) radi8tor válasza Kernel (#21419) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inkább, mint a 8MB. :D

⭐ Stella

(#21421) Horvi válasza radi8tor (#21420) üzenetére


Horvi
őstag

Áhh igen a régi szép? idők. Micsoda felhajtás volt emiatt :)

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#21422) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak egy megerősítést kérnék: jól látom, hogy ez a Crucial M500 az ajánlottak között van, ugye?

Játékokra kellene egy ilyen nagyobb SSD, és most elég jó áron látom boltokban is.

(#21423) Ice&Lime válasza BomiBoogie (#21422) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen.

(#21424) M107


M107
addikt

:R

Samsung EVO 840 TLC 120 GB SSD (SATA-2) AMD 760G Chipset

Csak rendszergyorsításra, csak kisebb felhasználó programok, Windows Update, Office van rajta. nem telepítek rá játékokat, a böngésző cache ráír.
Normál otthoni használat, van amikor be sincs kapcsolva egy napig, de van amikor 4-9 vagy esetleg 24 órát is megy.De ez meg is látszik a munkaóra értékéből.

Semmi problémám vele, stabil, remélem az is marad csak a vezérlő elhalálozásától tartok.

11 hónap után : (3 nap múlva lesz pontosan)


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21425) BomiBoogie válasza Ice&Lime (#21423) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi.
Az, hogy a Kingston HyperX 3K írási sebessége 500 MB/s, a Crucial M500-mal pedig 250 MB/s, gondolom, nincs érezhető gyakorlati jelentősége.

(#21426) Teaway válasza Bodor (#21418) üzenetére


Teaway
veterán

"Semmivel sem, viszont szabadon marad egy SATA3-as csatlakozó az alaplapon."

Szólj, ha tévednék, de nem kettő SATA3-at foglal le (úgy, mint a SATA Express)?
És a három (2xSATA3/SATA Express/M.2) egyszerre nem megy, mert azonos sávszélességen osztoznak.

Nincs itthon csokid??

(#21427) Ice&Lime válasza BomiBoogie (#21425) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak nagy fájlok másolásánál lesz érezhetőbb, de ha nem másolgatsz sűrűn ilyeneket, akkor nem nagyon lesz érezhető különbség felhasználás során.

(#21428) kiss_tomi


kiss_tomi
csendes tag

Sziasztok, Vostro 3750-ben szeretnék 120G SDD-t. Melyiket ajánljátok?
Intel 520
Intel 530
Samsung 840 EVO

(#21429) Scooter válasza kiss_tomi (#21428) üzenetére


Scooter
tag

Kb ilyen sorrendben :)
Mindegyik ajánlható kategória, csak azt kell tudnod milyen vastagot fogad be a vostro.

(#21430) Bodor válasza Teaway (#21426) üzenetére


Bodor
veterán

A csatlakozó attól még szabadon marad :D

Annak nem néztem utána, hogy ki/mi osztozik mivel, de az összefoglalóba azt hiszem tettem róla cikket.

[ Szerkesztve ]

(#21431) Bodor


Bodor
veterán

Közben utána néztem a lap specifikációinál, és ott *3-nál alul azt írják, hogy "*3 : Az M.2 Socket 3 osztozik a sávszélességen a SATAExpress_1 csatlakozóval", tehát a maradék 6 SATA 3-as csatlakozó teljes sávszélességgel felhasználható.

(#21432) Teaway válasza Bodor (#21431) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy van! :R
Az M.2/SATA Express megeszik a Z97-ből (ebben 6 db van) két SATA3-at, marad 4 db, és még ott van további +2 db ASMedia vezérlős is.

Nincs itthon csokid??

(#21433) BomiBoogie válasza Ice&Lime (#21427) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, egyáltalán nem másolok nagy fájlokat, úgyhogy ez nem gond.

(#21434) #81562624


#81562624
törölt tag

Üdv!

Kinéztem egy ilyet: Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)
Edigitalban 20 000 Ft ingyenes házhozszállítással, 3 év garival.

Kérdéseim:

1.) Jó vétel ennyiért, vagy van ettől jobb is?
2.) Gond nélkül berakható-e egy kb. 2 éves Acer netbookba?
3.) Jelentős lesz-e a teljesítményjavulás? (Jelenlegi konfig: AMD C-70 1.0 GHz, 4 GB Ram, HDD 5200 rpm)

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21435) Beretvás


Beretvás
addikt

A sata 3 as ssd menni fog a lapomban? adatlapomon a gépem. nem találom a manualban hogy sata 3-asak e csatlakozok rajta..

(#21436) BomiBoogie válasza #81562624 (#21434) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

1. Igen, jó vétel.
2. Pontosan mekkora gép? 2,5"-es HDD van benne?
3. Igen, gyorsulás lesz.

(#21435) Razer6666
Menni fog, persze.
Itt az adatlap, van rajta 6 db SATA3 port (6 Gb/s)

[ Szerkesztve ]

(#21437) Beretvás válasza BomiBoogie (#21436) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor az a 6gb/sec volna a sata3..köszönöm.. másrészt meg lekéstem a jóféle intel 520 ról mert elfogyott a boltból..xD Most mégis csak vehetem a samu 840 evot. talán jó lesz az is.

(#21438) BomiBoogie válasza Beretvás (#21437) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogyne lenne jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#21439) #81562624 válasza BomiBoogie (#21436) üzenetére


#81562624
törölt tag

Nem értek ennyire a hardverekhez, hogy meg tudjam neked mondani a HDD méretét.
Találtam egy upgrade videót, amiben egy ugyanilyen gépbe tesznek SSD-t: [link]
Annyi a különbség, hogy az enyém eggyel újabb modell, és 500 GB-os merevlemez van benne. Talán nem is WD.
Ez alapján mit tudsz még hozzáfűzni az előbbiekhez? :)

(#21440) BomiBoogie válasza #81562624 (#21439) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt, hogy rendben lesz. :K
Vegyél egy SSD-t és pattintsd bele a HDD helyére. :)

(#21441) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Sziasztok!

Asrock DUal-Sata2 S939-es lapba vennék SSD-t, Win7 x64 alá.
A kérdésem az lenne, hogy menne-e benne, vagy lehet valami komplikáció?
Netezős gépnek kell, nem nagyon lesz fent semmi rajta. Az alaplapon van sata és sata2 port, de ez utóbbi külön vezérlőchippel (J.Micron). Árkategória valahol tizen egy-két ezer forint maximum.
Egyelőre ezt néztem ki:
ADATA 64GB SATA3 2,5" Premier Pro SP600 ASP600S3-64GM-C
[link]
de javaslatokat szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#21442) #81562624 válasza BomiBoogie (#21440) üzenetére


#81562624
törölt tag

Köszi szépen! :R

(#21443) Bodor válasza Beretvás (#21437) üzenetére


Bodor
veterán

Hát azért nem egy kategória a két SSD...
A Samsung 840 TLC-s, 3 év garival, az Intel pedig 5 év garival MLC-s.
Több boltban is kapható még jó áron a120 GB-os Intel 520 SSD.

(#21441) Reset Elek: Az a baj, hogy a Jmicron vezérlő nem támogatja a TRIM-et. Jelenleg is Windows 7 van a gépen? Feltetted a Jmicron SATA vezérlőt, vagy megy a Windows saját driverével is a port, mert ha igen, akkor nincs gond, jó lesz az SSD-hez is, de ha csak a Jmicron vezérlővel megy a SATA2-es port, akkor nem ajánlom az SSD beszerzését.

Win7 alap AHCI driverének beállítása a 4. pontban.

[ Szerkesztve ]

(#21444) Beretvás válasza Bodor (#21443) üzenetére


Beretvás
addikt

sajnos külföldön tartózkodom így csak ez az egy bolt van most. :S esetleg ha ez bevállalható lenne..

[ Szerkesztve ]

(#21445) Bodor válasza Beretvás (#21444) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem annak ellenére, hogy itthon nem nagyon forgalmazzák, nyugodtan bevállalhatod. 25nm MLC és olcsóbb is ,mint a Samu 840, és ugyanannyi a garancia rá.

(#21446) Beretvás válasza Bodor (#21445) üzenetére


Beretvás
addikt

félévente szoktam wint telepíteni, nem szoktam sűrűn programokat sem telepítgetni vagy törölni ennek fényében csak nem hal be gari időn belül

(#21447) Bodor válasza Beretvás (#21446) üzenetére


Bodor
veterán

Ha be is hal, akkor a vezérlő miatt, de az akármikor megtörténhet bármelyik SSD-vel, szóval legyen rendszer mentésed!

(#21448) Beretvás válasza Bodor (#21447) üzenetére


Beretvás
addikt

és erre mekkora az esély? mert ez eléggé elbizonytalanított..:S

(#21449) radi8tor válasza Beretvás (#21448) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira, mint bármelyik másik alkatrész meghibásodására a gépházban.

Ami elromolhat az egyszer el is romlik.

⭐ Stella

(#21450) sazabi


sazabi
aktív tag

Sziasztok

256Gb ssdt keresek(jáccós programozós gépbe), és nem tudok dönteni:

Crucial MX100 256Gb vagy Samsung evo 840 250Gb?

Crucial olcsóbb és nagyobb. Miért kéne samsungot vennem?

Teljesítményben lenne lényeges különbség?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.