Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21651) Ice&Lime válasza BomiBoogie (#21650) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Dehogynem.

(#21652) djculture válasza BomiBoogie (#21650) üzenetére


djculture
félisten

Iroda meg iroda között is van különbség, én csak a helyi önkormányzatot ismerem ilyen szempontból ott is ssd-k lettek berakva és fél évente 2-3 darab mindig megdöglött, utána belett téve wd red azok működnek azóta is. Jó de ott nem is 8 órán át mentek agépek reggel 8-kor bekapcs este 6-kor ki. Nem csak ügyfélfogadási időben megy pl egy helyi kormányablakos kliens gép. Nem egyszer ott is hagyták lenyomott 2 napot egybe. Meg amire alergiás sokkal jobban az ssd mint ahdd a túlmelegedés és hirtelen tápmegszünés.

[ Szerkesztve ]

(#21653) Newyorker válasza djculture (#21652) üzenetére


Newyorker
addikt

Én 07-kor kapcs be és legkésőbb 16.30-kor ki :) a helyi admionisztrációs progi megy rajta, illetve a firefox :) azért remélem tovább bírja egy ilyen SSD, ne vicceljetek már, h behal :( elkeseredek :( ekkora különbség van egy KINGSTON HyperX 3K 120GB SATA3 és egy Samsung 840 EVO között :(

Én pont azt hittem ez egy feszítettebb darab, ez a hyperX, a kingston ramjai is beváltak nagyon nálam, meg ehhez van gyári plusz fémkeret is a dobozban, meggyőző darab volt, remélem nem nyúltam ennyire mellé, de nyilván saját pízből nem fogok 30-felfelé SSD-t venni a cégnek!

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21654) djculture válasza Newyorker (#21653) üzenetére


djculture
félisten

nem evo hanem pro között. Szünetmentes van? Ha nincs azt tegyél neki mindenképpen. Az szokta kinyirni a vezérlőt ha hirtelen elmegy az áram egy tizedmásodpercre utána visszajön, azt már itthon is teszteltem sajnos. hdd- erre nem volt annyira érzékeny, maximum lett rajta pár logikai hiba amit javitani lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#21655) Qru válasza Newyorker (#21653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, ha munkaállomásban van akkor sokáig jó lesz az. Nem választottál rosszul de valóban a HyperX 3K kicsit tartósabb mint ez evo.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21656) Newyorker


Newyorker
addikt

Nincs szünetmentes, sima munkaállomás, bár I7 és 8GB Ram, mert egy itthoni gép volt :) azért áramkimaradás nagyon nincs, meleg meg hát nem tudom :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21657) Bodor válasza Pöttön (#21645) üzenetére


Bodor
veterán

Olvasnivaló, és a 6. pontot is tartsd be légyszives, tehát ne ide írj, ha már van SSD-d.

(#21656) Newyorker: Ne aggódj már annyira! Irodai ,netezős gépbe bőven elég a KINGSTON HyperX 3K, vagy az EVO. djculture egy kissé túlspirázza ezt a dolgot.
djculture Bocsi, de tényleg nem kéne elrémiszteni az embereket!

(#21658) Newyorker válasza Bodor (#21657) üzenetére


Newyorker
addikt

Rendben, akkor megnyugodtam :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21659) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Kérném segítségeteket.

Jelenlegi gépemben egy 840pro van 250GB.
Új gépet tervezek, és gondoltam, hogy az alaplap m.2-es csatlakozójába egy kisebb ssd ami a rendszernek lenne jó, és állítólag gyorsabb is.

Kérdésem, hogy amennyiben alapvetően "elférek" a 250-es ssd-n szerintetek van ebben ráció? nyernék vele bármit is, mint helyet? (tárolásra meg van hdd, ofc).

És ha van benne ráció, akkor a kinézett alaplap ASROCK Fatal1ty Z97 Killer és i5-4690K lenne benne.
Ezekhez milyen megbízható m.2-es SSD van, ami gyors, megbízható?

Illetve mennyire parasztvakítás ez az m.2? max 10Gbps hírdetik, de a legtöbb ssd 500MB környékén megáll sebességben, ami ~5-6Gbps - nak felel meg... imho.

köszi előre is.

(#21660) Fire/SOUL/CD válasza Drenadar (#21659) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...az alaplap m.2-es csatlakozójába egy kisebb ssd ami a rendszernek lenne jó, és állítólag gyorsabb is."
csak abban az esetben gyorsabb, ha ún. PCIE Based (PCIE bázisú) NGFF meghajtót veszel, mert a SATA BAsed modellek, azok "csak" max SATA3-as sebességre képesek.

Hogy van-e benne ráció? Ezt neked kell eldöntened.

ASROCK Fatal1ty Z97 Killer alaplapba minden méretű NGFF meghajtó belemegy ill. a SATA és a PCIE bázisú meghajtókat is kezeli. A 10Gb/s sebesség nem parasztvakítás, PCIE bázisú meghajtóval tudja ezt(vannak olyan alaplapok, ahol akár közel 40Gb/s-el is mehetne egy PCIE bázisú meghajtó.)

Mivel az alaplap mindkét bázisú meghajtót támogatja, ráadásul az összes fizikai méret sem gond, így azt lehet mondani, hogy a piac összes NGFF meghajtója számításba jöhet, azért érdemes az NGFF támogatást megnézni mindig az adott alaplapnál. Ez nem azt jelenti, hogy más meghajtókkal nem megy, de azért ha lehetséges, a felsorolt gyártók más termékei közül célszerű választani(pl mert az ADATA, Crucial, Samsung más NGFF meghajtói is jó eséllyel mennek, míg mondjuk egy listában nem szereplő gyártó meghajtója nem feltétlenül)

Bővebben: Az M.2 (NGFF) formátum

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21661) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#21660) üzenetére


Bodor
veterán

nyernék vele bármit is, mint helyet? (tárolásra meg van hdd, ofc).
Szerintem nem.
Ha rendszermeghajtónak lenne használva az új SSD, akkor gondolom nem másolgatnál naphosszat 10 GB-os fájlokat rá, minimum egy másik SSD-ről, hogy meglegyen a gyors forrás is, szóval szerintem teljesen felesleges lenne a befektetés, a rendszered nem lenne gyorsabb, mint most a Samsung 840 Pro-val.

[ Szerkesztve ]

(#21662) STC Speed


STC Speed
őstag

Még új ssd tulajként,megkérdezném,hogy windowsba belehet állítani olyat,hogy egy programot/játékot telepítek fel akkor az alapértelmezett meghajtó a hdd/mappa legyen?

(#21663) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#21661) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak rendszer-vinyónak felesleges, csak épp arról nem esett szó, hogy amúgy mivel foglalkozik a topiktárs.
Mert ha fejlesztő vagy virtuális gépeket futtat avagy épp nagyfelbontású videókat vág stb, ott már nem kérdés egy NGFF (PCIE-s) meghajtó előnye(mert ekkor igen csak érezhető teljesítménykülönbség van). Ezért is hagytam lógva a kérdést, hogy neki kell ezt eldönteni, pusztán vázoltam a lehetőségeket.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21664) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#21663) üzenetére


Bodor
veterán

pusztán vázoltam a lehetőségeket.
Én meg szűkítettem. :)

(#21662) STC Speed: Szerintem ez teljesen független attól, hogy SSD vagy HDD van a gépben, kérdezz inkább az oprendszered topikjában, de szerintem nincs ilyen alapbeállítás, mindig az aktuális program telepítésénél kell kijelölni, hogy hova települjön.

Ha már van SSD-d, a kérdéseket a Flash SSD topikba várjuk.

[ Szerkesztve ]

(#21665) STC Speed válasza Bodor (#21664) üzenetére


STC Speed
őstag

Rendben!Köszönöm!

(#21666) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#21663) üzenetére


Bodor
veterán

Egyébként meg félrenyomtam. Nem neked, hanem Drenadar-nak szólt a 21661-es hozzászólásom. Bocsi!

(#21667) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!

SSD vásárláson gondolkozom.

Kingston SSDNow V300 240GB (SV300S37A/240G)

3D CAD modellezés (hobbi szinten)
Autodesk Inventor Professional 2015
Autodesk AutoCAD Mechanical 2015
CAM:
Edgecam 2014 R1
Autodesk Inventor HSM

Gép:
Dell Inspiron 17R (N7110) laptop
CPU: Intel® Core™ i7-2630QM Processzor
RAM: 8GB
HDD: TOSHIBA MK6475GSX ATA Device (640 GB, 5400 RPM, SATA-II)
VGA: NVIDIA GeForce GT 525M 1GB

A gépen csak SATA2 van.

A fenti SSD-vel érezhető gyorsulást várhatok? Olvastam, hogy 1TB 7200rpm HDD-vel egy szinten van a sebessége.

Előre is köszönöm.

(#21668) Drenadar válasza Fire/SOUL/CD (#21660) üzenetére


Drenadar
veterán

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást!

igen csak rendszernek kellene, nem munkához, tulajdonképen arra gondoltam, hogy a nagy 250-es ssd-t mentesítsem az OS-től.

De így hogy leírtátok így feleslegesnek érzem hiába nem drága (azt lehet hogy nem is a jó ssd-ket írtam)

Illetve azért ide írtam a kérdésem, mert a meglévő SSD-mhez nem nagyon van köze a kérdésemnek!

Illetve a 840pro -ra azt mondták hogy sebességben nem annyira jó, ezért is gondoltam hogy ha SOKKAL gyorsabb a winnek egy ilyen m.2-es ssd akkor megéri azt a 20K-t egy 120-as.

Köszi!

(#21669) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!
SSD - vásárlása előtt állok.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
- Teljesen általános felhasználás, Windows 7-es rendszer alá raknám, 1-2 progit mint AutoCAD még raknék a C-re de alapvetően olyan 55-60gb körül meg szokott állni a c meghajtóm.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- Bruttó 20-25 körül lenne a max.
3. Mekkora SSD-re van szükség?
- 120/128 Gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Windows 7
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali gép, SATA2 (3.0 Gb/s) és SATA3 (6.0 Gb/s) portok.
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
- Asrock Z77 Extreme4-M

Az alábbi típusokat néztem ki az összefoglalóból:
- Intel 530 - Itt van két típus: SSDSC2BW120A401 vs. SSDSC2BW120A4K5 specifikációk alapján pontosan egyforma mind a kettő, az SSDSC2BW120A4K5 mégis drágább pár ezer forinttal. Mi a különbség?
- 120GB Kingston HyperX 3K SH103S3/120G
- 120GB Samsung Evo-Series 840 MZ-7TE120BW
- 128GB Samsung Pro-Series 840 MZ-7PD128BW
- 128GB Samsung Pro-Series 850 MZ-7KE128BW

Azt nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb választás ezek közül.
A samsungokról azt hallottam hogy a nagykerekbe többet visznek vissza mint pl kingston-t. Nem tudom hogy ez amiatt van, hogy többet is adnak el, és fajlagosan még lehet kevesebbet is visznek vissza, nem tudom...

(#21670) djculture válasza xxxx.x (#21667) üzenetére


djculture
félisten

Ezek akommersz ssd-k nem igazán jók nagy adatforgalommal , másolgatással járó programok alá mert kikészülnek.Saját példámból tudom. Os futtatására valók meg arra hogy használja az ember böngészésre feltelepitett programok gyorsabban induljanak, de az hogy több gigás állományokat mozgasson rajta az ember az egyenlő a gyors tönkremenetellel. Magyarán a programokat érdemes rátelepiteni de a mentést és az állományok feldolgozását nem érdemes rajtuk végezni.

[ Szerkesztve ]

(#21671) xxxx.x válasza djculture (#21670) üzenetére


xxxx.x
tag

Milyet érdemes venni?

Nem üzleti felhasználó vagyok, tehát a pénztárcám is korlátozott.
A SATA2 miatt extrém gyors SSD felesleges.
Már egy-másfel éve gondolkodok az SSD vásárlásán. Eddig a garancia elvesztése miatt mindig lebeszéltem magam. Most, hogy a garancia lassan lejár úgydöntöttem, hogy beszerzek egyet.
Milyen SSD bírja ki a fenti programok kínzását?

(#21672) djculture válasza xxxx.x (#21671) üzenetére


djculture
félisten

Ami jól birja az slc chippes azok meg nem olcsók. Visszaolvasol beszélgettünk erröl valaki vett is egy kingfast noname 64-est az még megfizethető kategória volt.. 240gigás slc az még ilyen márkátlanból is halál drága.

[ Szerkesztve ]

(#21673) Newyorker válasza djculture (#21672) üzenetére


Newyorker
addikt

Bocsi, de Kingfast noname 120-asat vettem :D

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21674) djculture válasza Newyorker (#21673) üzenetére


djculture
félisten

Akkor 120-ast :D

(#21675) xxxx.x válasza djculture (#21672) üzenetére


xxxx.x
tag

A 120GB sajnos kevés.

Mire számíthatok MLC-s SSD esetén ilyen használatnál?
Meddig bírják?
Jelenleg a HDD-re kell sokat várnom, ezen szeretnék változtatni.

(Jelenleg cnc gépkezelő-programozó munkakörben dolgozom egy olyan cégnél ahol kevés a fizetés, de változatos a munka, igy nincs pénzem a drága hardverekre. Szeretnék folyamatosan fejlődni a csak programozó szintre, ezért kell folyamatosan a legújabb szoftvereket használnom. A cégnél van lehetőségem feketén kipróbálni újabb és újabb dolgokat, ehhez kell(lene) az erős gyors gép.)

[ Szerkesztve ]

(#21676) Andrew.f79


Andrew.f79
csendes tag

Sziasztok !

SSD vásárlás előtt állok, Samsung 850 pro 256 GB ami elsősorban érdekel. Milyen M2 sata SSD lehetne az altenatíva esetleg, az ár másodlagos tényező a megbízhatóság a fontos

(#21677) djculture válasza xxxx.x (#21675) üzenetére


djculture
félisten

Arra számithatsz ho ha sok írással jár a program működése akkor rohamtempóval fog kinyíródni az ssd. Vegyél samsung pro sorozatot az elég sok irási műveletet bir.

[ Szerkesztve ]

(#21678) BomiBoogie válasza djculture (#21677) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha csak te mozognál a topikban, szerintem senki nem merne SSD-t venni. :D

(#21679) Bodor válasza djculture (#21677) üzenetére


Bodor
veterán

Vegyél samsung pro sorozatot az elég sok irási műveletet bir.

Ez így van, ahogy a többi ajánlott MLC-s SSD is elég sok írási művelettel bír, csak lehet, hogy nem olyan drága...
(Samsung 840 Pro-nál pontosan 73 TBW-ot írnak a garanciális feltételekben)

(#21677) djculture: Meg tudnád mondani, hogy nálad ( és a helyi önkormányzatnál) milyen típusú SSD-k, és mennyi TB írásnál fáradtak el? No és hány darab?

[ Szerkesztve ]

(#21680) szabyka95 válasza djculture (#21677) üzenetére


szabyka95
őstag

1 TB os mar eleg lesz egy atlag usernek ?*

(#21681) Newyorker válasza BomiBoogie (#21678) üzenetére


Newyorker
addikt

Én is majdnem az Ő hsz-e miatt mondtam vissza a Kingstone 3K-t :-/ de aztán rájöttem, h az általa ajánlottak drágák nagyon, természetesen ezt én is tudom, h a drága az valszeg jó is, sok infócuccnál ez a mechanika, no de én nem fogok 40-től felfelé venni SSD-t, akkor veszek egy black wd-t 3-4 terrásat inkább :)

Keressetek rá az általa javasolt enterprise SSD-kre, 80.000-nél kezdődik :S

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21682) xxxx.x


xxxx.x
tag

Örülök hogy beindult a fórum.

Elég sokat olvastam SSD témában, de konkrét dolgokat nem találtam a cad felhasználásról.
Az Autodesk ajánlja az SSD használatát, de konkrét specifikációt nem írnak.
HP ZBook is használ SSD-t a típusát nem írja.

Mit jelent az hogy gyorsan elhasználódik?
Mennyi ideig bírják? - tudom használattól függ, de mégis mire számítsak?

A Kingston V300 miért ilyen olcsó a többihez képest? (A V200-as probléma már régen volt)
A 840PRO-nak kb 2/3-a a V300-as.

(#21683) BomiBoogie válasza Newyorker (#21681) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem van egy 128-as Kinsgton és most egy friss 250-es 840 EVO, írtam is már korábban, ha a gariidő végéig elmennek, már az is rengeteg idő, de normális használat mellett szerintem bőven tovább is, azért már bőven nem az SSD-k hőskorában vagyunk, 5 évvel ezelőtt...

(#21684) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Az normális, hogy egy frissen vett ssd-nél win telepítés (és egy hét használat) után hdsentinel szerint már 360GB írt adatmennyisége van? Ha azt nézem, hogy a win maga is csak 50 körül foglal nekem ez elég furi.

(#21685) Viperator válasza prime_adam (#21684) üzenetére


Viperator
őstag

Lapozófájl, program futtatása... A szakik megmondják...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21686) djculture válasza BomiBoogie (#21683) üzenetére


djculture
félisten

Hőskori ssd-k pont nem összehasonlithatók a maiakkal mert slc volt az összes utána lett a butítása az mlc majd ez nem volt elég lett az tlc de már dolgoznak a qlc-n ami azt olvastam hogy 100 cellairást visel el de tized áron gyártható.

(#21687) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Most nézrem rossz helyre ment a kérdés, sry.

(#21688) Newyorker válasza BomiBoogie (#21683) üzenetére


Newyorker
addikt

Hát én is bízom benne, h tényleg nem fél évig fog menni :S azért nem hiszem, h ennyit bírnak ezek :S hivatali gépem nem lesz meghajtva, ill valljuk be szünetmentes táppal se sokan rendelkeznek!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21689) radi8tor válasza djculture (#21686) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pendrive lesz az SSD-kből. :Y

⭐ Stella

(#21690) Viperator válasza Bodor (#21431) üzenetére


Viperator
őstag

Jó éjszakát!

Tehát az M.2 Socket 3 osztozik a SataExpress csatlakozóval a sávszélességen.... az alaplap specifikáció szerint. Szóval a többi (6x) SATA3 mind megmaradnak? Igaz?

A SataExpress gyorsabb, mint a Sata3? Ha igen, akkor oda fogok csatlakoztatni az SSD-t (rendszernek)...

Előre is köszönöm a választ!

Jó éjt! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21691) Teaway válasza Viperator (#21690) üzenetére


Teaway
veterán

"oda fogok csatlakoztatni az SSD-t (rendszernek)"

Már ha találsz SATA-E csatlakozós SSD-t...

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#21692) ludla


ludla
őstag

Azért valaki van már itt aki elégedett a Kingfast SSD vel??
Nekem Linux alá lenne így a 32GB os 5702Ft árral nagyon kecsegtető. Más márka dupla ennyibe kerül.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#21693) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Samsung 840 EVO-hoz és Intel 520-hoz adnak 7mm -> 9.5mm átalakítót?

Köszi

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#21694) Fire/SOUL/CD válasza Cold5 (#21693) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A legolcsóbb, OEM kiszerelést nézve(itt az OEM arra utal, hogy semmi extra tartozékot nem adnak hozzá), Intel 520-on gyárilag rajta van az átalakító, Samsung EVO-hoz nem adnak.

Amúgy megkérdezhetem, hogy miért van rá szükséged, milyen laptop-tól lenne szó? (Mert elég ritkán van rá szükség)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21695) odrif válasza Fire/SOUL/CD (#21694) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem a Dell Vostro 3300-ba az Intel-t így kellett behelyezni.

20 éve a Prohardveren

(#21696) Bodor válasza superecneB (#21669) üzenetére


Bodor
veterán

Az Intel 530 SSDSC2BW120A401 az OEM változat, tehát csak az SSD-t kapod.
a SSDSC2BW120A4K5 változathoz a képen látható kiegészítőket is megkapod a dobozban. Véleményem szerint nem éri meg a drágábbat venni.

Neked is a az Intel 520-as SSD-t ajánlom, mert ugyanúgy 5 év garanciás, mint az 530-as ( vagy a Samsung 840 Pro) , ugyanolyan gyors, csak tartósabb, és olcsóbb is.

(#21682) xxxx.x: A Kingston V300 nem ajánlott, mert egy új vezérlővel eléggé lebutították.
Abban az árkategóriában - annak ellenére, hogy még nincs az ajánlottak között - szerintem jó vétel a Crucial MX100-as, ugyanúgy 3 év garanciával, ugyanannyi írási terhelhetőséggel ( 75 TB) , mint a Samsung 840 Pro, csak jóval olcsóbban. Napi 40 GB-ot írhatsz rá 5 éven keresztül, a Marvell vezérlője ugyanúgy teljesít tömöríthető és nem tömöríthető adatokkal, tehát kiegyensúlyozott a teljesítménye. 15% szabad helyet mindig hagyj rajta, és szerintem sokáig boldog tulajdonosa leszel.
A vezérlője bármelyik SSD-nek elromolhat, szóval ez most ne legyen szempont. Mindig mondjuk, hogy a fontos adatokról feltétlenül legyen mentés egy másik meghajtóra.

(#21690) Viperator: Igaz.
A SataExpress gyorsabb, mint a Sata3? Ha igen, akkor oda fogok csatlakoztatni az SSD-t (rendszernek)...

Szerintem ha találsz is ilyet, akkor is teljesen felesleges és drága megoldás lenne, ha átlagfelhasználás alatt lesz az a rendszermeghajtó. Persze a tesztprogramok jó nagy számokat mutatnak majd, ha erre hajtasz, akkor az a te dolgod.
Itt leírtam a véleményemet.

Itt egy teszt. Nem valami meggyőző , többek között azért sem, mert a TRIM nem működik. :U

(#21692) ludla: Nem sokan vettek még szerintem Kingfast SSD-t, meglátjuk hogyan szerepelnek majd. Specifikációk alapján nincs velük gond, sőt az SLC-s típusok a magas írási terhelhetőség miatt nagyon jó vételek, reméljük, hogy a vezérlőjük is elég tartósak lesznek.
Kingfast SSD vélemények a topikból.

(#21697) KAMELOT


KAMELOT
titán

Milyen 250GB körüli SSD-t ajánlotok nekem, ami ár / értékben a legjobb?
Köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21698) Cold5 válasza Fire/SOUL/CD (#21694) üzenetére


Cold5
senior tag

Bodor-nak is!

Szóval van egy Samsung EVO 120GB SSD-m egy egy Lenovo X220-ban (7mm). Ezt át szeretném rakni, egy Sony laptopba, ami-ben 9,5mm HDD van ezzel együtt vennék egy Intel 520 SSD-t, a Lenovo-ba!

Ezért kérdezem...

Most akkor... Nekem az Intel 520-hoz kellene, egy "átalakító" a Samsungra (mert az is 7mm) ami 9,5mm-re alakítja.

Azt szeretném tudni, hogy az Intelhez kapok-e vagy ha van rajta akkor az levehető-e róla és átrakható-e a Samsungra?!

Jajjjj de szépen írtam le.... :C

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#21699) Bodor válasza KAMELOT (#21697) üzenetére


Bodor
veterán

Legalább az összefoglaló elejét olvasd el...

(#21700) reset


reset
senior tag

Üdv!
Asus Z97-PRO laphoz, op.rendszer (W7 Ultimate) számára jó választás az INTEL 120GB 530 m.2 SATA 2280
meghajtó?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.