Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21751) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint ez mennyire lehet jó? ==> INTENSO SSD 256GB TOP
Mondjuk a Samsung 840 EVO val szemben vagy egy Corsair-el vagy mással ?

Köszi!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#21752) djculture válasza e00dgy (#21751) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem halvány fogalmunk sincs róla mert ez az intenso egy éppen adott megmaradt szériát felvásároló és átcimkéző cég. Pendrive cuccuk is húszféle gyártó azonos termékeit takarja más műanyag burkolattal.

[ Szerkesztve ]

(#21753) kenwood válasza andrisms (#21737) üzenetére


kenwood
veterán

Ilyen helyen akkor se vennek ssdt,ha 2k-val olcsobb,mint mashol.
Nehez komolyan venni egy olyan ceget,ahol levagnak ket evet egy termek garanciajabol.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21754) e00dgy válasza djculture (#21752) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Értem! Köszi! Nekem nagyon ismeretlen a név! :) De akkor felejtem is! :D

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#21755) djculture válasza e00dgy (#21754) üzenetére


djculture
félisten

Nekem annyira nem ismeretlen szlovákból rengeteg ilyen pendriveot meg irható médiát vettem már. Ha szerencséd van jót kapsz ilyen néven ha nincs akkor rossz szériát. Az egész cég egy cimkézést vagy burkolat designolást végez csak, saját gyáruk nincs.

[ Szerkesztve ]

(#21756) andrisms válasza kenwood (#21753) üzenetére


andrisms
aktív tag

Azt azonnal eldöntöttem hogy hanyagolom így. Nem is értem hogy miért lehet ez. Eddig többmindent vettem náluk, ezen kívül semmi bajom és észrevételem nem volt velük kapcsolatosan.

Az a 2e Ft az 520 és az 530 között iPonon van, ott ugye meg már mindkettőre 5 év van. Különben sem ezen múlik, elhanyagolható összeg ez már, ha hajszálnyival is jobb az 520, nem kérdés. Amúgy ma megrendeltem, elvileg csütörtökön megkapom. Sebességben szerintem nagy előrelépés nem lesz a Vertex3 után, maximum minőségbeli különbség lehet.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! :R

(#21757) superecneB válasza Bodor (#21696) üzenetére


superecneB
őstag

Nem érdemes az újabbat venni?
Hogyhogy tartósabb? (nem kötekedés csak látókör bővítés céljából kérdezem :) )

(#21758) djculture válasza superecneB (#21757) üzenetére


djculture
félisten

CSak ennyi:

Ahogy csökken a chip csikszélessége ugy csökken a strapabírása.

lapkák/chipek élettartama (azaz hogy mennyi írási ciklust viselnek el) csökken. Az 50 nm-es MLC NAND lapkák még durván 10 000 írási ciklust viseltek el. Ez a szám 34 nm-en a felére, nagyjából 5000 környékére esett, míg 25 nm-en az érték már csak 3000 körüli.

[ Szerkesztve ]

(#21759) superecneB válasza djculture (#21758) üzenetére


superecneB
őstag

Köszönöm mind kettőtöknek! :R
Meggyőztetek.
72%-os HDD után csodás lesz!

Akkor itt a gyártási költség csökkentése a cél alapvetően?

(#21760) radi8tor válasza superecneB (#21759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És a kapacitás növelése.

⭐ Stella

(#21761) djculture válasza superecneB (#21759) üzenetére


djculture
félisten

Egy darabig igen, egy határon túl már nem lehet majd csökkenteni ezzel a módszerrel. Mert megnövekedik a selejt többek között. Cpu gyártásnál már itt tartanak. Flash memória chippek nem annyira bonyolultak ott még később érik el ezt az állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#21762) Horvi válasza ben-ga (#21749) üzenetére


Horvi
őstag

Nem mindenhol kapod meg rá az 5 év bolti garit. Valahol csak 3-at adnak rá és a maradék kettőt a gyártóval tudod lerendezni.

Hello darkness, my old friend...

(#21763) Bolv


Bolv
csendes tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Szeretnék venni egy ssd-t.
Milyen felhasználásra lesz az SSD általános, meg egy kis video renderelés és 3d-s munka.
Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 40 ezer körül
Mekkora SSD-re van szükség? 240-250 gigás
Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? win 8.1
.Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztalihoz lenne talán sata2 de nem vagyok biztos benne.
Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Gigabyte GA-EX58-UD3R
A válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv: Bolv

(#21764) Viperator válasza Bolv (#21763) üzenetére


Viperator
őstag

Szia! Nem árt utánanézni, hogy milyen tulajdonságai vannak az említett alaplapnak...

Alaplap tulajdonsága - ez az alaplap van neked most? Vagy venni fogsz?

Amúgy az az alaplap SATA2-es, tehát SATA3-as SSD-t tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21765) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Gyors és megbízható, 80-120 gigás SSD-t szeretnék 20-30 ezer között. Sata3 van az alaplapon, Win 8.1 oprendszer és pár program menne rá. Mit ajánlotok? :)

(#21766) worxland válasza DEJVID (#21765) üzenetére


worxland
addikt

Intel 520 120GB

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21767) ZolkoW válasza worxland (#21766) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez nem fér bele a megjelölt árba :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#21768) tothjozsi96 válasza worxland (#21766) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kérdés hogy ez időtállóbb mint egy Samsung 840 EVO?
Mert kéne már egy a laptopomba, de nem tudom hogy mennyire lenne jobb választás.
Láttam 2 hónapja a duplájába került, valakinek valami ötlete?

(#21769) Teaway válasza worxland (#21766) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos kívül esik a kereten!!!! :DD :)) :C

Nincs itthon csokid??

(#21770) djculture válasza tothjozsi96 (#21768) üzenetére


djculture
félisten

Evo az gagyisztán tlc chippekkel dolgozik mig az intel mlc ugyhogy nem egy kategória a kettő.

(#21771) BomiBoogie válasza djculture (#21770) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerencsére a topikból is rengetegen használunk EVO-t, mert átlagfelhasználók vagyunk, és nekünk jó eséllyel elmegy évekig.

(#21772) worxland válasza ZolkoW (#21767) üzenetére


worxland
addikt

Vegye drágább helyről, akkor belefér. :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21773) djculture válasza BomiBoogie (#21771) üzenetére


djculture
félisten

Jó de ha a kettőt eléd tennék te se a rosszabbat vennéd, mivel az áruk most ugyanaz 19 körül adják mindkettőböl a 120-ast. Most épp értelmetlen evo-t venni, később lehet más lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#21774) BomiBoogie válasza djculture (#21773) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, ez igaz. Csak akkora ellenszélben van itt szegény EVO, most vettem egy 250-est, azért annyira nem lehet tré. Nyilván van drágábban jobb.

(#21775) djculture válasza BomiBoogie (#21774) üzenetére


djculture
félisten

"Gyors és megbízható, 80-120 gigás SSD-t szeretnék 20-30 ezer között"
Ez volt a kérdés nemtudom hogy jön ide a 250-es széria..:)
120gigásból perpillanat a samsung evo meg a intel 520 egyáron van..

250-esböl meg nincs kiárusítás a régebbiekböl igy az evo olcsóbb, ott nincs jobb alternativa ...

[ Szerkesztve ]

(#21776) BomiBoogie válasza djculture (#21775) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Világos. Úgy értettem, 840-es széria, 250 gigás. :)

(#21777) alexking


alexking
csendes tag

Sziasztok!

Kis tanácsra lenne szükségem, hogy milyen SSD-t vegyek.

Olyan 30-35e Ft körül tudnék rászánni, 250GB körüli érdekel.
Windows 7 oprendszert futtatok asztali gépen, Gigabyte GA-Z68XP-UD3-as alaplapom van, ha jól emlékszem 2db SATA3-as csatlakozó van rajta.

A legnagyobb problémám az, hogy Microsoft Flight Simulator X-hez kellene, ami köztudottan nagyon proci igényes az egyszerre történő sok fájl futtatása miatt. Intel i7-2600k procim van, aminek elégnek kellene lennie legalább 30-35FPS eléréséhez (GTX560 OC videokarival), de úgy érzem mostanában, hogy a lassúbb HDD olvasás miatt a szűk keresztmetszet a konfigomban a vinyó.

Szerintetek hogy járnék jobban, ha az FSX-nek szánom az SSD-t, vagy pedig a windows-nak? Egy vinyóra nem raknám őket, mert a 250GB kellene a szimulátornak a sok kiegészítő miatt...

Köszönöm előre is a választ!

(#21778) A.G.S.


A.G.S.
tag

Sziasztok!

Sajnos nem igazán értek a RAID-hez, így SSD vásárlás előtt itt teszem fel a kérdésemet.

A gépem egy HP DC7800 cmt (intel Q35 chipszettel, SATA2), ami a hp támogatás szerint tud AHCI-t és ezen keresztül SSD-t kezelni, de csak úgy, ha a BIOS setup-ban, IDE-ről RAID-re állítom át a SATA emulációt (AHCI beállítási opció nincs). Ekkor single drive raid-ként kezelné az 1 db 0-ás SATA portra tett SSD-t ?

Kérdésem:
- kell-e ekkor az SSD-re RAID beállítást csinálni?
- a SATA DVD író ezután is fog működni a 1-es SATA porton?
- Ha ebben az állapotban telepítem a win7 64-est az SSD-re, majd a kész telepítés után rádugok még 2 db belső IDE HDD-t, akkor azokat látni fogja-e a windows, ill. kell-e egyéb beállítást csinálni, hogy működjenek?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#21779) Horvi válasza A.G.S. (#21778) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem nem kell RAID beállítás az SSD-re. Ha így van a leírásban akkor csak az alaplapon kell átlőni.
HDD-ket simán látni fogja a win. Arra érdemes figyelni, hogy telepítésnél ne legyen semmi bekötve csak az SSD. A DVD írónak elvileg mennie kellene.

Egy kérdés. Nincs véletlenül a BIOSban a SATA beállításnál Enhanced mód? Ha jól tudom néhány alaplapnál az szokott lenni az AHCI.

Hello darkness, my old friend...

(#21780) A.G.S. válasza Horvi (#21779) üzenetére


A.G.S.
tag

Nincsen más beállítási lehetőség, csak IDE és RAID. A HP hivatalosan is ezt a megoldást ajánlja, de arra sehol sem térnek ki, hogy a többi meghajtóval mit kell tenni.

[link]

Köszönöm a gyors választ.

(#21781) klarkzone


klarkzone
tag

Sziasztok, picit bezavarnak a boltok a nem pontos specifikációkkal, az Intel 520-asról lenne szó, SSDSC2CW120A310 és a kérdés az, hogy ez tulajdonképpen 7mm-es csak van rajta egy átalakító? Erősítsetek meg, mert ezt a képet találtam, és ha csak a 9,5-es helyekre lehetne beépíteni akkor nem venném meg:

(#21782) JackeL válasza klarkzone (#21781) üzenetére


JackeL
tag

Vedd a Samsung 840 EVO-t, ugyanannyi pénzért nehogy már itt a lassabb intel ssd-t ajánljátok, mert kitépem a hajamat...

(#21783) Bodor válasza JackeL (#21782) üzenetére


Bodor
veterán

Kezdheted tépni! :D

(#21784) radi8tor válasza klarkzone (#21781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a műanyag keret leszedhető róla. :K

Lemértem most neked, kb 6.5mm vastag lesz utána az SSD.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21785) klarkzone válasza JackeL (#21782) üzenetére


klarkzone
tag

Még jó hogy szóltatok, megnéztem az összehasonlításukat [link] (már megint azok a félrevezető termékleírások) hát ez az Intel SandForce vezérlős MLC, tetűlassú az EVO-hoz képest (tudom TLC). Kis netbookba lesz, lehet, hogy még AHCI sem lesz, de a SATAII az biztos.

(#21786) klarkzone válasza radi8tor (#21784) üzenetére


klarkzone
tag

Köszi a megerősítést.

Most megyek gondolkodok.

[ Szerkesztve ]

(#21787) vacs válasza klarkzone (#21785) üzenetére


vacs
veterán

Na bazz, tegnap rendeltem egy 120-as Intel 520-at! :F
Tényleg ennyivel lassabb, mint a Samu Evo ??
:W

(^)(>.<)(^)

(#21788) djculture válasza vacs (#21787) üzenetére


djculture
félisten

Lassabb vs strapabíróbb.. ha neked a sebesség számit nem az hogy jobban birja akkor oké..
Másik az hogy egy határon túl nem számit bármekkora számokat ír ki a benchmark, mert ezeket gyakorlatilag a való felhasználásban nem lehet érzékelnimár!
Belegondolhat mindenki hogy pl nem egy teszt azt méri hogy ramdisckröl mennyivel lehet átmásolni egy fájlt az ssd-re , ez egy soha az életben kinem használt adatot fog adni.
Amúgy a gyárak folyton az adott széria legnagyobb méretű típusának sebességét írják oda az összeshez...

[ Szerkesztve ]

(#21789) kenwood válasza JackeL (#21782) üzenetére


kenwood
veterán

ez kb. olyan,mintha ket kocsi kozul azert venned a papiron megbizhatatlanabbat,mert annak 260 km/h a vegsebessege,mig a masiknak "csak" 240.
az intel 520nak a 840 pro a kihivioja,nem az evo.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21790) szabyka95 válasza djculture (#21788) üzenetére


szabyka95
őstag

ugyanolyan felhasznalas mellett az intel mennyivel birja tovabb?
egy atlag usernel a samsung is elmegy 5 evig

(#21791) Bodor válasza vacs (#21787) üzenetére


Bodor
veterán

Ahogy djculture is írta, a gyakorlati felhasználásban , rendszernek használva az SSD-t, semmiben sem maradnak el a Sandforce vezérlős SSD-k, a másmilyen vezérlős társaiktól. És ezt nem csak ennek az egy tesztnek az alapján mondom, hanem gyakorlati tapasztalatból.

Ne hagyd rémisztgetni magad ilyen kósza, és megalapozatlan beszólásoktól.

(#21792) klarkzone válasza klarkzone (#21786) üzenetére


klarkzone
tag

Ez fenomenális, nézem a webshopot... reggel tíz óta, amikor még a 840 és az 520 ára ugyan annyi volt, és azonnal elérhetők voltak, most 13 óra van a 840 ára 2k-val feljebb ment és egyik sem elérhető, csak rendelésre 1-3 munkanap.

Eldobom az agyamat, egyébként a Samsungot választom, megrendeltem máshol, elmondom miért.

Tudom, hogy SSD és SSD között már nem nagyon vannak érezhető sebességkülönbségek, és az élettartam, a garancia és az ár a lényeg. Engem személy szerint az élettartam kérdése nem különösebben érdekel, és a garancia sem vonz 5 év nagyon sok idő, aki tényleg agyonhasználja annak ez tényleg döntő, de nálam nem releváns.

Ami nekem furcsa, hogy tulajdon képen az 520 a tulajdonságai miatt, a lassúságot leszámítva, a 840 pro árazásához kellene igazodjon, de nem azt teszi. Szóval itt nekem valami nagyon kimaradt a történetből, mert akkor vagy a 840 Basic-nek kéne olcsóbbnak lennie, vagy az 520-nak drágábbnak. Megnéztem az 520 árgörbéjét és nem értem a nagy árzuhanást okát, de alapból gyanús ez az egész. Érdekes, hogy a Samsung árai nem szoktak csak úgy zuhangatni' míg azok akik mondjuk tavaly karácsonykor lepték meg magukat egy 520-sal, azok most igencsak morcosak lehetnek.

Köszönöm a segítséget.

(#21793) szabyka95 válasza djculture (#21788) üzenetére


szabyka95
őstag

crucial mx 100 hoz mit szolsz? a 256gb oshoz.
az MLC, tudtommal !

(#21794) djculture válasza szabyka95 (#21790) üzenetére


djculture
félisten

Ez a ph-s táblázat szerintem minden elmond a kérdésröl, de mindeki maga tudja... tlc chip harmad annyi élettartammal bir mint egy mlc. Ugyankkor a hiba javitások száma is a vezrlőben exponenciálisan megnőtt, ezt próbálják mindféle dolgokkal kezelni. Van olyan hogy a tlc egy részét mlc-ként használja a vezrlő és oda ir első sorban kis fájlokat

szabyka95: Szerintem jó cucc az is.

[ Szerkesztve ]

(#21795) Kernel válasza klarkzone (#21792) üzenetére


Kernel
nagyúr

Állítólag kiárusítás volt / van a forgalmazónál, raktárkészlet kisöprése. Ezek már nem mai darabok, vannak helyette újabb típusok.

Múltkor akciózták a 30 vagy 40 gigás Intelt (nem emlékszem már pontosan), de kerestem az Intel honlapján, alig találtam meg, valahol a kifutott típusok között.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21796) radi8tor válasza Kernel (#21795) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja 520 drágább volt fénykorában.
Ha elfogy a készlet, akkor már nem lesz utánpótlás se ebből se 320 szériából.

⭐ Stella

(#21797) dorika87


dorika87
őstag

Tudom, hogy sokan az intel illetve samsung ssd-ket ajánljátok, de mi a helyzet a kingstonnal?
Annyira rossz lenne? Mi a véleményetek erről? [link]
Nagyon jó árban van, de ettől függetlenül mennyire ajánlott/nem ajánlott abszolút átlagfelhasználónak?

(#21798) djculture válasza radi8tor (#21796) üzenetére


djculture
félisten

Mint ahogy kb 1-1.5 év és semmilyen mlc-s ssd se lesz olcsóbb szériákban, tlc lesz mainstream vonalon. Akkor már nem lesz mese ezt veszi ugyis mindenki. Persze ahogy olvastam most elég genyák a gyártók mert negyed áron gyárthatók ezek atermékek de az árváltozás meg 30% a régi szériákhoz képest.
Ezeket az evokat is 250-es verzióban max 20 ezerért kellene adniuk és még azon is keresnének szépen. Azon az áron még én is meggondolnám hogy ajánlom e...

[ Szerkesztve ]

(#21799) kenwood válasza djculture (#21798) üzenetére


kenwood
veterán

egy termek araban az eloallitasi koltseg csak egy tenyezo a sok kozul.
a marketing,a k+f,a disztribucio egyenkent is lenyegesebb elemei a fogyasztoi arnak,mint a gyartasi koltseg.
21797 :
igen,az 1 fos.
1-2 ezret melle raksz es mar ssdt is kapsz.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21800) beleszólok


beleszólok
senior tag

Samsung 840 PRO 256GB. 0.39TB írása, 36 üzemóra után már 2 a "wear level".
Mi lesz, ha még használni is kezdem? :(((
A 0.39TB úgy jött össze, hogy három vagy négy alkalommal telepítettem újra a windows-t és ráraktam két-három virtuális gépet, Virtualboxban.
Azért ez így elég karcsúnak tűnik.
Fél év és 100%-on lesz. Jó, hogy van rá öt év garancia, de tartok tőle, hogy azt mondják rá, elhasználtam, erre nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.