Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21701) Fire/SOUL/CD válasza Cold5 (#21698) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Attól, hogy laposba eredetileg 9,5mm magas HDD van, az nem jelenti automatikusan, hogy 7mm magas meghajtót nem lehet beletenni, átalakító nélkül. Ez csak attól függ, hogy milyen módon van befogatva a laposba(ez esetben a Sony-ba) az adattároló.
Ha a Sony pontos típusát megadnád(amit kérdeztem), akkor egyből meg lehetne mondani, hogy kell-e egyáltalán átalakító avagy sem. (De mondjuk ha ott van kéznél, ennyi erővel már meg is nézhetnéd... ;] )
vagy esetleg ezen már túl vagy és 100% biztosan tudod, hogy átalakító nélkül nem megy bele?

Az Intel 520-on meg már megint írtam, hogy gyárilag rajta van az átalakító, 4 csavar fogja, leszeded róla és mehet az x220-ba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21702) Bodor válasza reset (#21700) üzenetére


Bodor
veterán

Igen.

(#21703) Cold5 válasza Fire/SOUL/CD (#21701) üzenetére


Cold5
senior tag

Bocsánat, Sony VPCSB1V9E. Nincs kéznél...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#21704) reset válasza Bodor (#21702) üzenetére


reset
senior tag

:R

(#21705) Kernel válasza Cold5 (#21698) üzenetére


Kernel
nagyúr

Másik fórumozó le is fotózta, én is ilyet kaptam, látható rajta a műanyag keret.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21706) dorika87


dorika87
őstag

Nem igazán vagyok ebben tájékozott de ár/érték arányban milyen SSD-t érdemes venni egy notebookba (Acer Aspire 4830tg) Nem tudom milyen csatlakozója van a notimnak. (sata2 talán, de nem tudom biztosra. tehát nem tudom milyen ssd-k közül válasszak.)
- 120-128gb legyen maximum
- op. rendszer (win7 vagy 8.1) és fontosabb adatok tárolására is használnám
- 20-22ezer (ebben a kategóriában mi az ami jó ssd-nek számít)
- márka mindegy

Ha ebbe a notiba szeretném beletenni gondolom beépítő keret is szükséges, ezért olyan ssd-t szeretnék ami tartalmazza azt is.
Mit tudtok ajánlani? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#21707) burtione


burtione
tag

Sziasztok! ssd-t használok (V300), de az alaplapom csak sata 2-vel üzemel. Arra lennénk kiváncsi, hogy van e valakinek tapasztalata, vagy olvasott e már valahol arról hogy a pci kontrollerek sata3-as csatlakozással, hozhatnak e érezhető különbséget a PC sebességében? üdv :)

(#21708) OccsE


OccsE
aktív tag

Adott egy Asus P5Q PRO alaplap es szeretnek 60-80GB-os ssd-t venni. Vhol azt olvastam, hogy ennek az alaplapnak akadnak problemak a SandForce-os SSD-kel? Valos ez a problema? Tehat Kingston V300 kilove mint lehetoseg?

koszi

(#21709) xxxx.x válasza Bodor (#21696) üzenetére


xxxx.x
tag

Köszönöm a választ.
Már kezdtem beletörődni, hogy sokat kell költenem.

Mivel csak SATA2 portom van kb 250-280 mb/s olvasási/irási sebességre számíthatok elméletileg.
A kis fájloknál is a felére fog csökkenni ez a sebesség, vagy hozza a teljes sebességeket amit a tesztben a SATA3-nál?
A SATA2-nél minden a felére csökken, vagy csak 300mb/s alá korlátoz?

(#21710) ludla válasza Bodor (#21696) üzenetére


ludla
őstag

Köszi :)
Mondjuk én MLC típust rendeltem de majd kiderül, ha nagyon gáz kérem vissza a pénzem :K

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#21711) KAMELOT válasza Bodor (#21699) üzenetére


KAMELOT
titán

Elolvastam!
Akkor így kérdem!
250GB Samsung 840 EVO SATAIII Basic megfelelő e lenne az alábbiakhoz?
WIN7 64bit, Asrock Fatality Professional X79 alaplap.
Köszönöm előre is a választ!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21712) Bodor válasza dorika87 (#21706) üzenetére


Bodor
veterán

INTEL 120GB SATA3 2,5" 520 SSDSC2CW120A310 OEM
Laptopba nem kell beépítőkeret.

(#21707) burtione: Nincs gyakorlati különbség, nem érdemes ilyet használni.

(#21708) OccsE: Annak az alaplapnak nincs Marvell veérlős SATA portja, tehát nem is lehet problémája az SF vezérlős SSD-kkel. A Kingston V300 nem ajánlott, összefoglalót javaslom elolvasni, vagy pár ajánlást visszaolvasni legalább. 6 x SATA connectors (red) Ezek közül az elsőre kösd az SSD-t, ne a Silicon Image Sil5723 vezérlős narancs vagy fehér színűre.

(#21709) xxxx.x: Teljesen mindegy, hogy SATA2 vagy 3, csak a szekvenciális írás lesz kevesebb, de az SSD ugyanolyan gyors lesz, mint SATA3-al .

(#21711) KAMELOT: Technikailag passzol az SSD az alaplapodhoz. Az első pont a homályban maradt.
1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )

Ha "nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe" , akkor ennél tartósabb, MLC-s SSD kellene.

(#21713) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, erre a típusú felhasználásra vennék 120gb ssd-t:

ha egész nap nyitva van a gép, legtöbbször internet, gyakran elmegy alvásba, utána sokszor újra bekapcs.,

a kingston v300 jó erre vagy a hyperx esetleg a samsung evo, mit ajánlatok?
win 8.1 van rajta 100gb-os particióból 60gb foglalt

(#21714) Bodor


Bodor
veterán

Jó lenne ha a tisztelt kérdezők először elolvasnák a téma összefoglalót a topik tetején, mert utána nem születne sok felesleges kérdés! Pl nem kéne 5 percenként leírni, hogy Kingston V300 nem ajánlott :W

Erről nem beszélve:

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
3. Mekkora SSD-re van szükség?
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik a másikakat a fórumon, ezért jogos kérés, ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#21715) KAMELOT válasza Bodor (#21712) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocs! Kifelejtettem!
WIN 7, programok (photoshop és társai), játékok!
Szerver és videóvágás nálam nem játszik szerepet!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21716) Bodor válasza KAMELOT (#21715) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor jó az EVO is!

(#21717) OccsE válasza Bodor (#21712) üzenetére


OccsE
aktív tag

pedig szerintem van.... az elejen a bootolasnal ki is irja, hogy Marvell 88SE6111...
ezen a linken is latszik a Storage resznel...

Nalam is... Win7 és leginkább játék COD4...

[ Szerkesztve ]

(#21718) Sk8erPeter válasza djculture (#21652) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nem egyszer ott is hagyták lenyomott 2 napot egybe."
Na és akkor mi van? :DDD Ne vicceljél már, hogy ilyeneket ne bírna egy SSD. Most az én gépem például egy bizonyos okból 3 napig ment leállítás nélkül (altatva sem volt), és épp most is azt használom (Samsung 830 van benne). Igen érdekes lenne, ha egy MLC-s SSD nem bírna ilyeneket (egyébként meg terheltségtől függően egy TLC-s is simán bírhatja). Kissé fosatod itt az embereket, elég fura indokokkal. Ja, nem mellékes, hogy cégnél, fejlesztői környezetben pont egy Kingston HyperX 3K volt a gépemben, semmi probléma nem volt vele, sőt, elégedetten használtam.

Szerk.: látom a topicban most magadra vállaltad a hivatalos "Ijesztgető ember" rangját. Itt megkérdezte Bodor, hogy konkrétan milyen, mennyi SSD "fáradt el" nálad, és konkrétan hány TB írásánál, de még mindig nem reagáltál rá, ez alapján pedig a folytonos paráztató hozzászólásaid nem tűnnek túl hitelesnek. Főleg, hogy a topicban mozgóknak valószínűleg sok, a tiéddel ellenkező tapasztalata van (vélhetően többen is használtak cégnél is párat az ajánlott SSD-k közül, hozzám hasonlóan, és nem voltak ilyen rémes tapasztalataik, mint neked).

(#21653) Newyorker :
Tényleg ne parázz, az egy jó SSD, a kolléga egy kicsit túlzásokba esett.

"ekkora különbség van egy KINGSTON HyperX 3K 120GB SATA3 és egy Samsung 840 EVO között"
Ezek között pont van különbség, előbbi javára (MLC vs. TLC). A Pro-t akartad írni gondolom (nagyon nem mindegy ;)).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#21719) KAMELOT válasza KAMELOT (#21715) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21720) Newyorker válasza Sk8erPeter (#21718) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszi :) akkor még a Kingston ezek szerint jobb is, mint az a Samu :) biztos haragszik a Kingstonra, pedig én pl a ramjaival nagyon megvagyok elégedve, azok is pont HyperX-ek :)))

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21721) Bodor válasza OccsE (#21717) üzenetére


Bodor
veterán

Azt írtam, hogy "Annak az alaplapnak nincs Marvell vezérlős SATA portja"

PATA-ról nem volt szó.

Marvell 88SE6111
- 1 x UltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices

Tehát nincs Marvell vezérlős SATA port az alaplapon.

Gondolom nem PATA csatlakozós SSD-t keresel.

(#21718) Sk8erPeter: +1 ! Ahhoz ,amit djculture-nak írtál.

Egyébként elég megdöbbentő, hogy egy 27K-ba kerülő Samsung 840 Pro 120 GB-os SSD-re csak 73 TBW-t ad meg a garanciális feltételekben a gyártó. Ehhez képest ( igaz, hogy csak 3 év garanciával) sokkal jobb vétel pl. egy Crucial MX100 19K-ért, hasonló gyakorlati teljesítménnyel, szintén 75 TBW-vel , vagy egy Kingston HyperX 3K vagy Fury, vagy egy Crucial M500/550, vagy Adata XPG SX900.
Intel 520-ról meg nem is beszélek , a maga 5 év garanciájával.

[ Szerkesztve ]

(#21722) djculture válasza Sk8erPeter (#21718) üzenetére


djculture
félisten

Vagy tizszer leirtam én ezekket az adatokat itt vagy a másik topikban felvan valahol irva de hogy melyik hdd-n vagy ssd-n már nemtudom majd megkeresem.
Amúgy már 2010-ben voltak ilyen csoda ssd-k amik folyton elszrdtak, most épp a tárhelyen ennek a képe van elmentve de volt még jópár
Ez mondjuk elég érdekes darab ugyanis a crystaldiskinfó szerint tökéletes volt de bármit elmentettél rá az crc-hibás lett egyböl.
Amúgy nbem ijesztgetek én senkit csak azt mondom a régi darabok ezerszer jobbak voltak mint mostaniak. A te 830-asod helyett is most sokkal rosszabb széria van most a boltokban 840-es néven. Ezt bárkitöl megkérdezheted.

[ Szerkesztve ]

(#21723) OccsE válasza Bodor (#21721) üzenetére


OccsE
aktív tag

koszi!
termeszetesen nem keresek PATA-st...

Annyival kiegeszitenem, hogy a marvel nem a PATA-sra vonatkozik (szerintem)....

- Intel® Matrix Storage Technology with RAID 0, 1, 5 10 support Marvell 88SE6111

igy van az a bekezdes....

[ Szerkesztve ]

(#21724) Sk8erPeter válasza djculture (#21722) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt és itt sem találtam a konkrétumokat, pedig érdekelt volna, csak annyit láttam, hogy nálad sokszor fél évig bírják, mert nem kíméled. Azt nem láttam leírva (persze lehet, hogy csak átsiklottam felette), hogy milyen igénybevételnek teszed/tetted ki az SSD-ket konkrétan. Simán lehet olyan, hogy az ember kifog rosszabb darabokat, de úgy vettem le az írásodból, hogy nálad az SSD-elhalálozás már sokadszori jelenség volt, na, ennek a miértje, meg körülményei érdekelnének.
Amúgy hsz.-eidre adott reakciókból látható, hogy igenis ráijesztettél a kérdezőkre, mert elbizonytalanodtak, hogy egyáltalán jó vételt csináltak-e, meg a hsz.-eidből úgy jöhet le, hogy a brutális írásmennyiséget elbíró SSD-ken kívül nem is érdemes mást venni...
A Bodor által írt adatok alapján pedig az általad jobbnak tartott 840 Pro nem biztos, hogy jobb, mint az általad vele szemben leminősített Kingston HyperX 3K.
És ja, az világos, hogy a Samsung 830 még egy jóféle SSD volt. :)

(#21721) Bodor :
Hmm, ezt jó tudni, akkor úgy tűnik, még a Samsung 840 Prónál is jobb vétel lehet a Kingston HyperX 3K. :)

(#21720) Newyorker :
Mint az előbbiekből kiderült, még jobb lehet a választásod a Prónál is, szóval chill, és használd örömmel. :D

Sk8erPeter

(#21725) Bodor válasza OccsE (#21723) üzenetére


Bodor
veterán

Látom nehéz értelmezni a látottakat, olvasottakat, egy kis angol tudás azért kell hozzá.

Tehát a Marvell a Pata-ra vonatkozik. Naponta több alaplap specifikációját látom és olvasom, és még értek is hozzá valamit, tehát tudom, hogy mi, mit jelent .

Tagolva az ott leírtakat.

1: Southbridge
- 6x SATA 3Gb/s
- Intel® Matrix Storage Technology with RAID 0, 1, 5 10 support

Tehát az Intel® P45 / ICH10R alaplapi chipset 6 SATA 2-es portot irányít, melyek támogatják a RAID 0, 1, 5 10 módokat is. ( with RAID 0, 1, 5 10 support)

2. Marvell 88SE6111
- 1 x UltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices

Tehát a Marwell vezérlő nem alaplapi, de 2 PATA eszközt vezérel.

3: Silicon Image Sil5723 (Drive Xpert technology)
- 2 x SATA 3Gb/s
- Supports EZ Backup and Super Speed functions
*Drive Xpert function is available only when the hard disk drives are set as data drives.

Silicon Image Sil5723 nem alaplapi vezérlő támogat további két SATA 2-es eszközt, ( hogy milyen képességekkel, ennek most nem fogok utánanézni) , mely vezérlő több,mint valószínű, hogy nem támogatja a TRIM-et, ezért is írtam, hogy ezekre ne kösd az SSD-t.

(#21724) Sk8erPeter : Ha csak valakinek nem ér meg ennyit a +2 év garancia, ami a 840 Pro-val jár.
De akkor meg inkább Intel 520 vagy 530 !

[ Szerkesztve ]

(#21726) Newyorker válasza Sk8erPeter (#21724) üzenetére


Newyorker
addikt

Yess Sir :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21727) Sk8erPeter válasza Bodor (#21725) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igaz. :K

Sk8erPeter

(#21728) OccsE válasza Bodor (#21725) üzenetére


OccsE
aktív tag

Köszi az okositast!
Tehát akkor bármelyik ajánlott ssd jó lehet....

[ Szerkesztve ]

(#21729) Bodor válasza OccsE (#21728) üzenetére


Bodor
veterán

:K

(#21730) Winne


Winne
nagyúr

Létezik olyan, hogy két ugyanolyan ssd ugyanabban a gépben más eredményt hoz?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21731) Sk8erPeter válasza Winne (#21730) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Talán ha részleteznéd... a másik topicban.

Sk8erPeter

(#21732) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!
Na sikerult eldonteni hogy Dell Latitude 5430-at veszek, viszont SSD-vel akarom. Ami 250k, nelkule meg 210k. Viszont a Procik se ugyan azok. Az utobbie gyengebb 1 kicsit. I5 3340M vs I5 3230M. Nos a ketto kozott 45 ezer a kulonbseg. Egy 120 GB-os SSD miatt +4 GB RAM DDR3, ami szerintem sok, mert meglehetne oldani egy 20k-bol az SSD-t es nem kellene az 500-as HDD. Vagy javitsatok ki ha tevedek. Amugy ha igy cselekednek, megengedi-e a gyarto, ha megengedi, akkor csak ok rakhatjak bele vagy en is?
Azt hiszem SATA csatlakozo jo hozza, tudnatok ajanlani valamit?
Koszonom elore is a valaszotokat!

(#21733) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Egy hozzáértőt szeretnék megkérdezni, hogy értelmes dolog lenne e sebességben vagy egyébb dolgokban lecserélnem a jelenlegi Corsair Force 3 GT 120GB-os SSD-met egy Adata 256Gb-os Premier Pro SP900-ra? Lassulást mindenféle képpen szeretném elkerülni ha ismeri esetleg mindkettőt valaki kérem mondja el tapasztalatát, hogy lecseréljem e rá vagy inkább másikat nézzek.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#21734) Bodor válasza ampulla (#21732) üzenetére


Bodor
veterán

Jó kis gép ez, tettem ilyenbe már SSD-t. ( Ha linkelnéd, hogy hol vennéd, lehet könnyebb lenne segíteni)
Az én javaslatom:
Vedd az olcsóbbik változatot, HDD-vel ( persze jobb lenne ha 8 GB RAM-mal) .
Vegyél hozzá egy ilyet a rendszer alá, ez menne a HDD helyére. ( 5 év garancia, tartósság és jó teljesítmény)
Aztán beszerzel egy ilyet, és az optikai meghajtó helyére mehet a HDD, az USB-s külső házba meg a DVD író.
Így olcsóbban lesz egy gyors rendszered az SSD-vel, lesz háttértárad a HDD-n, és a DVD íróról sem kell lemondani, ha esetleg használni kell.
Ha nincs szükséged a DVD íróra, akkor lehet venni olcsóbb caddy-t is.
Ezeket az átszereléseket otthon, garancia vesztés nélkül is simán meg lehet csinálni.

(#21733) ArmanD.: A Corsair Force GT egy nagyon tartós, és jó SSD. Én csak akkor cserélném le, ha nagyobb SSD-re van szükség, mert sebességben semelyik - az ajánlásban szereplő - SSD nem gyorsabb nála!! ( Hozzá kell tenni, hogy nem is lassabbak)

[ Szerkesztve ]

(#21735) ampulla válasza Bodor (#21734) üzenetére


ampulla
aktív tag

SSD nelkuli
SSD

Van egy kulso 2 TB-os HDD-m szerintem nem lesz szukseg az 500 Gigasra.
Viszont mi az a Caddy? Es az DVD meghajtot egy USB SATA kulso atalakitoval gondoltad ?

(#21736) Teaway válasza ampulla (#21735) üzenetére


Teaway
veterán

A külső házban benne van az átalakító.

Nincs itthon csokid??

(#21737) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Korábban kerestem 240GB körüli SSD-t 40e Ft környékén. Mivel ahol kinéztem 3 év gari van csak az Intel 530ra, a többit pedig az intelnél kellene intézni nekem, ezért más helyen veszem meg.
9tt lehetőség van más fajtára is. Az intel 520 jobb mint az 530? 2e különbség van a kettő közt, ha jobb, akkor nem számít. Vagy ebben az árban még jobb van?
Köszi
Üdv

(#21738) Bodor válasza ampulla (#21735) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor a legésszerűbb, és leggazdaságosabb megoldás az, hogy megveszed az olcsóbbat, és mivel a HHD-re nincs szükséged, azt eladod. A HDD árából veszel a gépbe még 4 GB RAM-ot, mert az alap 4 GB szerintem elég kevés. Megveszed az ajánlott Intel 520 120 GB-os SSD-t, beteszed a HDD helyére, és 230K-ért lesz egy erős, gyors géped, 5 év garanciális SSD-vel, és még megmarad a DVD íród is.

(#21737) andrisms: Intel 520 tartósabb, mint az 530, nem véletlenül ajánljuk mindenkinek azt, és ár/érték arányban nem kapsz az 520-nál jobbat jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#21739) andrisms válasza Bodor (#21738) üzenetére


andrisms
aktív tag

Köszönöm!
:R

(#21740) djculture válasza ampulla (#21735) üzenetére


djculture
félisten

A két laptopban a kijelző panel is különböző

(#21741) Winne válasza Sk8erPeter (#21731) üzenetére


Winne
nagyúr

Egy nagyon egyszerű kérdés volt, mit kell ezen részletezni? Látott-e már valaki olyat, hogy ugyanabban a gépben két egyforma ssd más sebességet hoz, na de ha ennyire zavarja a szemedet, akkor beírom oda is.. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21742) ampulla válasza Bodor (#21738) üzenetére


ampulla
aktív tag

Koszonom szepen a segitseget!

(#21740) djculture

Igazad van, az 1600x900-as meg jobb is.

(#21736) Teaway

I got it. Thx :)

(#21743) djculture válasza Winne (#21741) üzenetére


djculture
félisten

Minden elektronika kicsit más, ráadásul pl sata esetén az se mindegy melyik vezérlőre vagy sata csatira dugod az ssd-t.

(#21744) adamch4


adamch4
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 128-as M.2-es SSD-t 2242-es méretben? Az ADATA SP900-ról kompatibilitási problémákat olvastam, de szóba jött a Transcend MTS400 (w.160MB/s), a Plextor M6G (w.210 MB/s) és az Integralmemory (w.430 MB/s), plusz a MyDigital, de az még nem kapható itthon. A gép: Lenovo E431, és csak rendszernek használnám az SSD-t.

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#21745) Sk8erPeter válasza Winne (#21741) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nehogy már te legyél kiakadva, ember... :DDD Mi az, hogy mit kell részletezni rajta? Pontosan azt, amilyen kérdést feltettél: annyit sikerült megkérdezned, hogy létezik-e, hogy két ugyanolyan SSD azonos gépben más mérési eredményt produkál, de semmilyen részletet nem osztottál meg: mégis mennyire mások az eredmények, mik a körülmények, milyen gépről van szó (az adatlapodon lévő?), mely portokon tesztelted, milyen vezérlővel használod, milyen egyéb lehetséges különbségek lehetnek (igen, jelenthet különbséget, ha más-más portokra dugod, és még sok más is jelenthet különbséget)? Nyilvánvalóan két mérés EGYETLEN SSD-n is eltérő eredményeket produkálhat, így nem ártana tudni, hogy nálad pár MB-os különbségekről beszélünk (amivel nem meglepő módon nem kell foglalkozni), vagy sokkal jelentősebb a differencia.

Sk8erPeter

(#21746) Bodor válasza adamch4 (#21744) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszermeghajtónál nem olyan nagy gond a Transcend 160 MB/s írása, 3 év garanciával szerintem nyugodtan megvehető 20K-ért. A kompatibilitásról azért nem árt meggyőződni ( neten fórumokat nézni, hogy az adott páros hogy szerepel) .

(#21747) Winne válasza Sk8erPeter (#21745) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem vagyok kiakadva, a feltett kérdésem itt még csak általános jellegű volt, nem volt feljegyzés tesztekről, de nem is lényeg már, mert közben cserélgettem és csináltam screeneket, a másik topicba be is tettem, nem kell itt a flame, ott folytatjuk. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21748) djculture válasza Bodor (#21746) üzenetére


djculture
félisten

32 gigás csak valami 40 körül dolgozik nagyobb fájlokkal. De még azon is gyors a rendszer mert olvasni meg gyorsan olvas pláne apróbb fájlokat ami ugye oprendszernél fontos. Pont most néztem phenom 2-es gépemen 13 mp alatt használható a rendszer a power gomb megnyomásától számitva a kis 32gigás transcendről indítva. 128-as meg ettöl négyszer gyorsabb a tesztek szerint de mégis csak 3mp-et számit ugyanebben a gépben lemérve.

[ Szerkesztve ]

(#21749) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, a 120gb-os Intel 520-as szériát, bárhol megvehetem mindenhol 5 év gari van rá?

(#21750) BomiBoogie válasza ben-ga (#21749) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi lenne, ha megkérdeznéd a boltod? :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.