Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21351) shteer válasza szabyka95 (#21315) üzenetére


shteer
titán

milyen szempontból? én előbb inkább crucial m500-a azon az áron vagy +3k és samsung evo 250GB

..szerintem jónak tűnik

(#21352) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Van ugye ez a Dell Studio XPS 8000-es configom, melyben minden gyári, de most kap egy Samu 840-es 120 gigás SSD-t.

A kérdésem az, h a gyári alaplapja ez, mely ha jól látom SATA II-őt bírja, így akkor mennyire fog csökkenni az SSD írási olvasási sebessége?! Mert az alapba ugye ennél az SSD-nél 540 és 510

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21353) szabyka95 válasza Newyorker (#21352) üzenetére


szabyka95
őstag

hello
sata 2 savszelessege 3Gb/s
normalis esetben 1 bajt 8 bit, de itt 1 bajt 10 bit, azaz max 300mb/s ot erhet el, elmeletben
gyakorlatban ez inkabb 290+

[ Szerkesztve ]

(#21354) Newyorker válasza szabyka95 (#21353) üzenetére


Newyorker
addikt

Oksa, köszönöm :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21355) djculture válasza Newyorker (#21352) üzenetére


djculture
félisten

Szekvenciális értékek amiben korlátoz a sata2 busz ugyse számitanak. 120gigás ssd-re nem fogsz több gigás cuccokat mozgatni egy másik ssd-röl vagy ramdiscröl mert ott esetleg számitana.

[ Szerkesztve ]

(#21356) odrif válasza Newyorker (#21352) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kb. ilyen lesz, nekem a Dell Vostro 3300-ban megy így.
De ég és föld a HDD-hez képest.

20 éve a Prohardveren

(#21357) STC Speed


STC Speed
őstag

Végül ez lett,21 ezerért:[link]

Jó választás? 5 év gari,mlc,500mb írás olvasás.
És akkor,csak annyi,hogy biosban ahci mód,összes vinyót lehuzom,csak ssd-t a sata 3-0 portba,és kész ugye? (win 8.1)

[ Szerkesztve ]

(#21358) Newyorker válasza odrif (#21356) üzenetére


Newyorker
addikt

Nekem egy micron 256 gigás volt benne, az is sata 3-as, és az is gyors volt, gondolom ez is uolyan gyors lesz, hisz mindkettő kb 500-ról korlátozódik le a sata 2-es alaplap miatt 300-ra :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21359) djculture válasza Newyorker (#21358) üzenetére


djculture
félisten

Ja nem lehet vele vagánykodni sata2-es porton hogy az enyém többel ír olvas.. Ilyen kis méretű nyavajáknál a szekvenciális tempó max benchmarkokban enyém nagyobb összemérésre jó.
Nekem régi slc-k vannak 210/120 -as tempóval de így is hatszor gyorsabb mint bármelyik hdd.

[ Szerkesztve ]

(#21360) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok mert most állok vásárlás előtt és Samsung felé húz a szívem,hogy TLC vagy MLC? Ez kicsit meg fogott!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#21361) shteer válasza STC Speed (#21357) üzenetére


shteer
titán

:K ezen még én is elgondolkodom

..szerintem jónak tűnik

(#21362) djculture válasza lucky07 (#21360) üzenetére


djculture
félisten

Mlc mert sokkal tartósabbak a chippek...

(#21363) STC Speed válasza shteer (#21361) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi,még nem jött meg az ssd,de állitottam a bioson,demikor tölt be a win 8.1 kék halállal újraindula gépem(boot device error)

Ezeket változtattam meg:

HDD S.M.A.R.T. Capability -> Enabled

PCH SATA Control Mode -> AHCI
SATA Port0-3 Native Mode -> Enabled

SATA Port0-3 Native Mode -> Enabled Ez ha disable,akkor NINCS KÉK HALÁL Mi lehet?

(#21364) shteer válasza STC Speed (#21363) üzenetére


shteer
titán

persze, ha már fel van telepítve a win, ne váltogasd :) vagy ha nagyon akarod, van erre megfelelő módszer, de előbb a win-ben kell módosítást végrehajtani

..szerintem jónak tűnik

(#21365) STC Speed válasza shteer (#21364) üzenetére


STC Speed
őstag

Most a hdd-n egy win8.1 van,majd aztán ssd-n lesz ez az egy windows,hdd ken meg tárolok.
Lehet csak ssd vel megy a native mode?

(#21366) djculture válasza STC Speed (#21365) üzenetére


djculture
félisten

Mivel fennt van egy oprendszer abban meg egy biosban beállított paraméterekre belőtt sata driver, persze ha elkezded átállitani hibát fog érzékelni az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#21367) shteer válasza STC Speed (#21365) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#21368) STC Speed válasza djculture (#21366) üzenetére


STC Speed
őstag

Tehát,ha frissen telepitem majd az ssd-re akkor jó lesz?
Mert akkor telepítés előtt átállítom native módra

(#21369) djculture válasza STC Speed (#21368) üzenetére


djculture
félisten

Jó igen.

(#21370) STC Speed válasza djculture (#21369) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi Shteer,djculture ! :R
nagyon kiváncsi leszek:)

(#21371) Kernel válasza STC Speed (#21365) üzenetére


Kernel
nagyúr

IDE-kompatibilis módban lett telepítve a Windows a HDD-re. Natív SATA módban kellett volna azt is. Utólag már vagy sikerül átállítani, vagy nem, esetleg drivert is kell még telepíteni.

Natív módban viszont szükséges lehet egy driver betallózása is, amint arról előzőleg írtam: [link] Ha a Windows nem ismeri fel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21372) STC Speed válasza Kernel (#21371) üzenetére


STC Speed
őstag

Így már értem,ezer köszi!

(#21373) lucky07 válasza djculture (#21362) üzenetére


lucky07
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#21374) gg72


gg72
veterán

Házi szerverbe kellene egy kisebb méretű SSD Win Server 2008 R2 rendszer alá. Nagy mennyiségű adatforgalom nem menne át rajta, arra ott vannak a HDD-k. Inkább az a "gond", hogy folyamatosan menne a gép. 60 GB Corsair Force LS mennyire lenne ajánlható erre a célra? Igazából 15ezer Ft környékén keresgélek.

(#21375) worxland válasza gg72 (#21374) üzenetére


worxland
addikt

+5 ezerért vegyél intel 520-at, 120 gigás kiszerelésben, 5 év garival.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21376) gg72 válasza gg72 (#21374) üzenetére


gg72
veterán

Illetve most nézem, hogy az összefoglalóban ajánlott Adata SP600 64GB van már 13ezer Ft alatt is, ez mennyire lenne jó egy kis házi szerverbe, ahol nagy adatforgalomnak nem lenne kitéve, csak folyamatos használatnak? Mert egy korábbi hsz.-ben azt olvastam, hogy pl. az SP900 vezérlője tartósabb.

worxland: Tudom, hogy ár/érték arányban az éri meg a legjobban, de a rendszerem elvan 23GB-on (már évek óta, csak HDD-n), így fölöslegesnek érzem, ha pl. az SP600-at 13ezer alatt meg tudom venni.

[ Szerkesztve ]

(#21377) Bodor válasza gg72 (#21376) üzenetére


Bodor
veterán

Bármelyik SSD vezérlője bármikor felmondhatja a szolgálatot, minden előjel nélkül, szóval nyugodtan vehetsz egy Adata SP600-at, úgyis az a legolcsóbb, vagy ha találsz Samsung 830-at használtan a hardveraprón, akkor az is jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21378) kenwood válasza Bodor (#21377) üzenetére


kenwood
veterán

hasznalt ssdt,foleg ilyen kicsit nem igazan eri meg.
a 0-3 honap garis cuccok bolti ar minusz 10-20%-on mennek.
1000-1500 forintert orultseg 3 ev garit a kukaba dobni.
ramnal/procinal meg megertenem (bar ott inkabb 20-40% a diszkont), mert az ugyse fog elromlani,de kevesbe megbizhato alkatreszeknel,mint az alap,videokartya,ssd nagyon ertekes a garancia.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21379) Bodor válasza kenwood (#21378) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem így gondolom a Samsung 830 esetében.

(#21380) worxland válasza gg72 (#21376) üzenetére


worxland
addikt

A garancia, ami miatt megérheti.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21381) djculture válasza kenwood (#21378) üzenetére


djculture
félisten

Ja ssd-t én se vennék létező/érvényes garancia nélkül, bármikor bedögölhet és akkor már az üzlet mínuszba fordul ha nem lehet visszavinni gariba.

(#21382) gg72


gg72
veterán

Kösz mindenkinek a tanácsot, még agyalok rajta egy kicsit.

(#21383) Beretvás


Beretvás
addikt

Haliho.

SSD-t szeretnék venni, általános felhasználásra lenne win 8 alá.

1
vagy
2
ez a kettő közül kellene választanom, az első az olcsóbb lenne, de nem tudom , hogy menyire megbízható.

(#21384) djculture válasza Beretvás (#21383) üzenetére


djculture
félisten

3 év van mindkettőre, mlc mindkettő teljesitményük is hasonló ugyhogy vedd azt ami olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#21385) martinkahhw


martinkahhw
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Kingfast SATA3 32GB 2,5″ F5 SSD-t és a problémám az, hogy nem hozza a gyári értékeket közel sem. 180meg az olvasási sebessége és 18mega az irási sebessége mi lehet a baj? Sata3_1es porton van AHCI mód be van kapcsolva és sata 3mas kábellel van. Win 8.1 fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#21386) HZoli87 válasza djculture (#21384) üzenetére


HZoli87
veterán

A Samsung nem MLC.

(#21387) Beretvás válasza HZoli87 (#21386) üzenetére


Beretvás
addikt

és akkor nekem milyen kellene? csak win 7 vagy 8 lenne rajta, meg pár program.

(#21388) HZoli87 válasza Beretvás (#21387) üzenetére


HZoli87
veterán

Általános felhasználásra bármelyik jó a kettő közül, de Patriot SSD-ről még nem sok visszajelzést olvastam itt a fórumon. Inkább a Samsung.

(#21389) Beretvás válasza HZoli87 (#21388) üzenetére


Beretvás
addikt

esetleg szóba jöhetne még ez is, kicsit olcsóbb a samunál.

(#21390) HZoli87 válasza Beretvás (#21389) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, ez még jobb választás, mint a Samsung. 5 év garancia van rá.

(#21391) Beretvás válasza HZoli87 (#21390) üzenetére


Beretvás
addikt

köszönöm a választ akkor ö lesz a befutó jövő héten rendelem is. :R

(#21392) bama


bama
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék SSD-t vásárolni és a segítségetekre lenne szükségem! A rendszer (Win7 64bit) és fontos, hogy piszok gyors legyen az SSD, a programok miatt! :D

A következő két termék között vacillálok:

1, 120 GB KINGSTON HYPER X 3K SSD 2,5" S-ATA III SH103S3

2, 120 GB SAMSUNG SSD 2,5" S-ATA III 840 EVO SERIES MZ-7TE120BW

Melyik a gyorsabb?

Melyiket vegyem?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#21393) Bodor válasza martinkahhw (#21385) üzenetére


Bodor
veterán

Topik tetején a vastag betűs rész olvasd el légyszíves.

(#21392) bama: Mindegyik ajánlott SSD ugyanolyan gyors, szóval a kettő közül egyiket se, mert az Intel 520 a maga 5 év garanciájával sokkal jobban megéri, amíg lehet kapni.

(#21394) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok!

Milyen 120GB-os SATA csatlakozójú SSD-t (2,5") ajánlotok maximum 20 ezer forintért szállítási költséggel együtt, melyik a legjobb teljesítményű ebben az árkategóriában? Vidéki vagyok MediaMarkt és Extreme Digital érthető el nálunk.

(#21395) Bodor válasza Bonkheads (#21394) üzenetére


Bodor
veterán

Neked is Intel Solid State Drive (SSD) 520 Series meghajtó, 120GB, SATA 3, 2.5'' ingyen szállítással és 5 év garanciával.

Teljesítményt meg felejtsd el, inkább garancia időben és tartósságban van meg a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#21396) djculture válasza Bodor (#21395) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem meg ezt az eMagot kell elfelejteni, egy román legalja cég ami 1 év múlva már nem lesz meg. Grancia papirt se adnak csak saját rendszerükbe lehet megnézni ha bedöglik kb a hajára kenheti mindenki.
Ezzel az erövel lehet rendelni az ebayröl kínai garanciával fél áron az is ennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#21397) Beretvás válasza djculture (#21396) üzenetére


Beretvás
addikt

most akkor a cég a rossz ami árulja vagy maga az ssd?

(#21398) djculture válasza Beretvás (#21397) üzenetére


djculture
félisten

ssd-vel nincs baj csak ezt a nem hivatalos céget kell hanyagolni 24% román áfa garipapir elektronikus ezzel elmondtam mindent.

[ Szerkesztve ]

(#21399) Kernel válasza djculture (#21396) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem igazán hat meg a dolog, miután elektronikus készülékek szervizével foglalkozom, van némi elképzelésem, hogy mekkora esélyem van egy meghibásodásra, figyelembe véve az is, hogy elvileg egy jobb minőségű márkáról van szó.

Ha mégis pont én leszek az, aki véletlenül beleesik a csekély hibaszázalékba, akkor így jártam, nem ettől fogok csődbe menni.

Ilyen esetekben én előnyben részesítem a gazdaságos beszerzést, garancia kevésbé érdekel. De ezt nyilván mindenki maga tudja.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21400) szabyka95 válasza djculture (#21396) üzenetére


szabyka95
őstag

az emag a legsikeresebb roman webshop. itt elek erdelyben, sokszor kellett mar kinai tabletem garanciaztatni, mivel online van a szamla, garanciapapir, igy barmikor letudod tolteni, s kinyomtatni, ha kell. de ha nem kuldod, az se baj, mert ok ugyis ellenorzik, hisz bent van a rendszerukben.. de ha kered, akkor kuldenek neked papirt is a termek melle ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.