Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21451) kenwood válasza radi8tor (#21449) üzenetére


kenwood
veterán

Azert ez igy nem igaz.
Egy ramnak,vagy egy normalisan hutott,nem tuningolt procinak sokkal kisebb az eselye,hogy elszall adott idon belul,mint egy alaplapnak,vganak,vagy ssdnek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21452) radi8tor válasza kenwood (#21451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott a kulcsszó: normálisan hűtött.
De egy SSD-t elég nehéz hűteni. Valószínű, ha tudnád hűteni, akkor jobban bírná.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21453) djculture válasza radi8tor (#21452) üzenetére


djculture
félisten

Miért lenne nehéz hűteni hdd-t is hűteni kell. Én kiszedtem az egyik hdd-t és beraktam két ssd-t raidben, előtte meg ott maradt a hdd 9 centis ventis hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#21454) odrif válasza djculture (#21453) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Mindezt egy notebookban?

20 éve a Prohardveren

(#21455) djculture válasza odrif (#21454) üzenetére


djculture
félisten

Notebook az más téma, de ott ugyse az ssd fog először bedögleni hanem az alaplap chipszet és egyebek tervezetten egy idő után. Nem egybe a hdd is 50 fok körül működik ehhez képest egy low power state funkcióval rendelkező ssd felüdülés.

[ Szerkesztve ]

(#21456) odrif válasza djculture (#21455) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem mondod, most vettem.

20 éve a Prohardveren

(#21457) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

A WD Black 2 -n kívül van bármi más lehetőségem ha SSD-t és merevlemezt szeretnék használni egy Dell 7537 latopban?

(#21458) shteer válasza ablack (#21457) üzenetére


shteer
titán

nem valószínű. USB-s HDD?

..szerintem jónak tűnik

(#21459) Qru válasza ablack (#21457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Seagate is gyárt SSHD-t.

#nincsbennetarcsi

(#21460) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a 120Gb-os OCZ Vertex3 SSD-m egy nagyobbra, sajnos kinőttem.
Mi a jelenlegi legjobb vétel a 250GB körüli mezőnyben bruttó 40e Ft-ig?

Elsősorban operációs rendszert és a gyakran használt programjaimat telepíteném rá.
Windows 7 rendszer van jelenleg a gépemen, de lehet az újra már a 8-ast tenném fel.
(Asus K55VD laptop, Sata3-as csatlakozóval)

Eddig ezt a 4-et néztem, Ti melyiket ajánlanátok? Nem muszáj ezek közül lennie, viszont mindenképp innen kell vennem.

[Intel 240GB 2,5" SATA3 530 Series MLC Single Pack ]
[Crucial 256GB 2,5" SATA3 M550 ]
[Samsung 250GB 2,5" SATA3 840 Series Evo Basic]
[A-Data 256GB 2,5" SATA3 Premier Pro SP900 Series]

Azért nem gond ha nem maxoljuk ki a keretet, az utolsó kettő már barátibb áron van. De ha annyival jobb az első kettő közül valamelyik, akkor nem kérdés. Ha jól néztem mind a 4 SSD az ajánlottak közt van.

Segítségetek előre is köszönöm!
:R

(#21461) BomiBoogie válasza andrisms (#21460) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért vannak az ajánlottak között. :K
Mindegy, melyiket veszed.

Szóval, nem kell túlparázni.

[ Szerkesztve ]

(#21462) andrisms válasza BomiBoogie (#21461) üzenetére


andrisms
aktív tag

Leginkább a megbízhatóság, gyorsaság és az MLC/TLC miatt kérdeztem rá, hogy a 4 közül melyik a legjobb, vagy hátha tudtok ajánlani még jobbat.

Tehát a 4 közül mehet akármelyik?

(#21463) BomiBoogie válasza andrisms (#21462) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor várj meg valakit, aki nálam nagyobb szakértő, de rendszeresen vannak ilyen kérdések, én nem fognak sokkal többet mondani.

Én most rendeltem egy 250-es Samsungot, itt is ajánlott pl., az első 3 meg nálunk nem kapható.

(#21464) Qru válasza andrisms (#21460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Intel a legjobb választás közülük.

M550. Marvell vezérlős átlagos házihasználatra nem a legjobb választás (sebesség miatt)

840: csak tlc (bár átlagos házi használatra elég)

SP900: csak aszinkron nandos

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21465) djculture válasza andrisms (#21460) üzenetére


djculture
félisten

40-ért kettő 120-128-ast vennék és raid0-ban összekötném , manapság már monitorozni is lehet az állapotukat raidben. A te esetedben elég lenne az ocz-nek egy párt venni.
Egy meghajtó meg sebességben egy raid0-ban kötött pártól sehol sincs:)
Én csak egy szr 2*64-es 370-es transcendet hajtok igy de 870 az olvasás 750 a szekvenciális irása, 4k is elég durva...

[ Szerkesztve ]

(#21466) Bodor válasza andrisms (#21460) üzenetére


Bodor
veterán

Intel 530-ra 5 év gyári garancia jár!
Bár ez a bolt csak 3 évet ad, de lehet, hogy tudod érvényesíteni az Intelnél az 5 évet, szóval ebből a szempontból a 4 közül az Intel 530 a legjobb vétel.

(#21465) djculture: És mi a haszna annak, hogy raid-ben vanank az SSD-k? Csak arra jó, hogy a tesztelő programok nagy számokat mutassanak, másra nem...
Használtam én is raid-ben SSD-ket, nincsen semmilyenen gyakorlati haszna.

(#21464) Qru: +1! pedig nem is beszéltünk össze... :)

[ Szerkesztve ]

(#21467) BomiBoogie válasza Qru (#21464) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én most rendeltem egy 250-es Samsungot, drágábbat már nem akartam, csak jó lesz ez is (steames meghajtó lesz, se torrent, se extra fájlmozgatás), nyugtass meg! :D

(#21468) djculture válasza Bodor (#21466) üzenetére


djculture
félisten

Probáld ki és megtudod mondom én is csak azért raktam össze mert két egyforma volt, de azóta egy darab nállam nem téma:) Nem csak benchmarkokban számit aki sok lekérdezés-t egyszerre futató progival dolgozik mint én is (audió szerkesztés) annak aranyat ér.

[ Szerkesztve ]

(#21469) Bodor válasza djculture (#21468) üzenetére


Bodor
veterán

Khmm.. 1 év próba köszi, de elég volt.

(#21470) andrisms válasza Qru (#21464) üzenetére


andrisms
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek!
Akkor megrendelem az Intelt, igazából végig a Samsung és az Intel közt gondolkoztam, de nem tudtam megér-e ennyi pluszt az Intel.

Esetleg egy gyors pillantást tudnátok venni az oldalukra? (hátha van jobb az Intelnél ennyiért, de mondjuk nem hinném. [link]

djculture: laptopom van, az 1TB-os HDD meg az optikai meghajtó helyén pihen, szóval helyem véletlenül sem maradna egy második SSD-nek, 1db is bőven elég lesz.

(#21471) djculture válasza andrisms (#21470) üzenetére


djculture
félisten

Laptop az más téma ott sajnos kénytelen az ember egy nagyobb darabot venni.

(#21472) Qru válasza BomiBoogie (#21467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

250-es az már nagyon tartós és gyors, az nem volt rossz választás. :K

#nincsbennetarcsi

(#21473) BomiBoogie válasza Qru (#21472) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a megerősítést.

A rendszernek és a programoknak marad a 128-as Kingston HyperX 3K, a Steamnek pedig jön az EVO.

Egészen konkrétan erről a darabról van szó.

(#21474) Qru válasza BomiBoogie (#21473) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Baba, kb olyan 800TB a TBW éréke ami azért valljuk be: nem rossz. :K

#nincsbennetarcsi

(#21475) radi8tor válasza Qru (#21474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol van az a 32GB-os Intel X-25E-hez. :P

"100GB of write-erase per day, it'll take more than 72 years to burn through the drive"

Nekem ilyen van a szerveremben OS disknek.

⭐ Stella

(#21476) djculture válasza radi8tor (#21475) üzenetére


djculture
félisten

Régebbiek lassabbak de tartósabbak, most csak az iops értékekkel meg a szekvenciálisssal menőznek a gyárak. Nekem is régi transcend van ráadásul ezek még slc-k, egyszerűen összehasonlíthatalanok a mai darabokkal (még az mlc-vel is nemhogy ilyen tlc olcsósitott cuccal) tartósságban.

[ Szerkesztve ]

(#21477) radi8tor válasza djculture (#21476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is lenne ezzel gond, ha még lehetne kapni olyat. De a gyáraknak nem éri meg elnyűhetetlen SSD-t gyártani, mert akkor senki nem venne másikat.
Ezek az SLC kivitelek csak azért kellettek, hogy beindítsák az ipart és elnyerjék az emberek/cégek bizalmát.

⭐ Stella

(#21478) Qru válasza radi8tor (#21475) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát őőő, az kb örök élet +1 nap. :D

Én elajándékoztam egy fórumtársnak az enyémet mert túl pöti volt már a 32GB tárhely.

#nincsbennetarcsi

(#21479) djculture válasza radi8tor (#21477) üzenetére


djculture
félisten

Lehet venni csak aranyáron az én transcendem 2014 07.17.i gyártású. Most is gyártanak ilyeneket csak a szerver/vállalati szegmensbe.

Ja nem mernék mást venni, már a topikban ajánlottak közül renegetg féle volt fél év max nállam az életük.. Mondjuk nem is kimélem őket, nem azért veszek valamit hogy ne rá dolgozzak. Akkor felteszem a polcra.

Mépszerű meg az ami olcsó és valami elfogadott márkanév diszeleg rajta, sima felhasználáshoz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#21480) radi8tor válasza djculture (#21479) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valóban, csak ezek nem olyan népszerűek.
Aki (mint te is) elnyűtt már pár SSD-t, az előbb-utóbb ilyet vesz.

⭐ Stella

(#21481) Bodor válasza Qru (#21474) üzenetére


Bodor
veterán

:Y

kb olyan 800TB a TBW éréke

Mármint melyiknek? A Samu 840-nek tudtommal sehova sincsen hivatalosan leírva TBW.
A 120 GB-osnak olyan 120 TB a becsült terhelhetősége, a 240-esnek gondolom a duplája lehet...

[ Szerkesztve ]

(#21482) GrooveHero válasza Qru (#21474) üzenetére


GrooveHero
addikt

A tönkrement 128-as OCZ-m azt írta, hogy 2 milliárd!!! TB-ot írtam rá, pedig csak Win7 volt rajta, na meg a hozzá való apróságok. Ofkorsz :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#21483) djculture válasza radi8tor (#21480) üzenetére


djculture
félisten

Hát ezek még használtan is drágán mennek persze hogy nem népszerű, nekem kinából rendelve is 20 ezer volt a 32gigás darabja.64-es meg majd 30k. Viszont én még nem láttam slc-s ssd-t tönkremenni, maximum kicsi lett és azért lett lecserélve.

[ Szerkesztve ]

(#21484) gg72 válasza djculture (#21479) üzenetére


gg72
veterán

Azt meg lehet tudni, hogy ennek a Transcend-nek mi a pontos típusa?

(#21485) djculture válasza gg72 (#21484) üzenetére


djculture
félisten

TS32GSSD500

[ Szerkesztve ]

(#21486) djculture válasza djculture (#21485) üzenetére


djculture
félisten

Nem olcsó móka az eu-ban [link]
Hiába a tartósságot megkell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#21487) Fire/SOUL/CD válasza djculture (#21486) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor inkább ez: [link] (Már ha nem cseszték el az árát jól kiírni ;] )
(én magam nem kedvelem a Kingfast márkát, de ha valaki SLC-ben gondolkodik, az tehet vele egy próbát)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21488) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Beírtam, hogy összekapartam pár tízezret egy SSD-re, erre beindult a "bezzeg az én időmben/gépemben" hullám. :D

(#21489) djculture válasza Fire/SOUL/CD (#21487) üzenetére


djculture
félisten

Az se rossz szerintem meg olcsó.

(#21490) djculture válasza Fire/SOUL/CD (#21487) üzenetére


djculture
félisten

Hát gyanús hogy elvan irva mert máshol 33 körül van minimum az ára :) Túl szép lett volna ennyiért hiába noname csak slc.

[ Szerkesztve ]

(#21491) Bodor


Bodor
veterán

Az a bajom ezekkel a drága SLC-s SSD-kkel, hogy ( márkától függetlenül ) semmi sem véd meg a hirtelen haláltól, azaz egy esetleges vezérlőmeghibásodástól.
Inkább negyedáron egy közepesen terhelhető MLC-s, és rendszermentés ebben az esetben is ( és persze mindig, még HDD-nél is)

(#21492) gg72 válasza Fire/SOUL/CD (#21487) üzenetére


gg72
veterán

Ez a Kingfast több helyen is 14ezer körül van, persze felmerül a kérdés, amit Bodor is említett, hogy a vezérlője mennyi ideig bírhatja. Mindenesetre én is egy házi szerverbe keresek SSD-t.

(#21493) radi8tor válasza Bodor (#21491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez odáig működik is, ameddig nem intenzív igénybevételnek van kitéve az SSD. Azoktól hetek alatt tönkre megy egy átlagos darab.

⭐ Stella

(#21494) BomiBoogie válasza radi8tor (#21493) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi számít intenzív igénybevételnek? 24/7 szerverműködés?

(#21495) gg72 válasza BomiBoogie (#21494) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez engem is érdekelne, mert nálam pl. sok írás nem menne rá, csak 24/7 használat.

(#21496) radi8tor válasza BomiBoogie (#21494) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, vagy zene/videószerkesztés, ilyenek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21497) BomiBoogie válasza radi8tor (#21496) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó, a lényeg, hogy alkalmi játéktelepítések nem számítanak ennek. :D

Apropó, a Steam-letöltés igénybe veszi annyira, mint a torrent? Gondolom, nem, mert nem darabokból szedi össze.

(#21498) radi8tor válasza BomiBoogie (#21497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lesz gond vele Steam alatt. :N

⭐ Stella

(#21499) BomiBoogie válasza radi8tor (#21498) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi. Ha mondjuk 5 évig tart, nekem elég. :D

(#21500) djculture válasza gg72 (#21495) üzenetére


djculture
félisten

Oda nem érdemes kommersz ssd-ket venni, a folyamatos üzemet se nagyon birják. Nekem is megy a gép sokszor 30 napot egyhuzamban, hiába volt hűtés ezek a kingston v akárhányasok meg ocz és samsungok piff puff elhaláloztak, pedig mint irtam is már hűtés is volt rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.