Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Met válasza AtHoS (#28250) üzenetére


Met
nagyúr

:C :R
A hosszan klikket nem tudtam, de beállítottam a rövidet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28252) hlacett


hlacett
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.Van e olyan program, ami figyelni tud egy böngészőben 10mp. ként újratöltött weboldalt, és ha az oldal tartalmában változás történik, akkor elindítana egy hangfájlt.Vagyis riasztana hangszórón a pc. Előre is Köszönöm!!

(#28253) Visormail válasza hlacett (#28252) üzenetére


Visormail
addikt

Nem írtad melyikben, ez firefoxhoz van és tudja amit akarsz még egyéni hangfájlt is megadhatsz Check4Change

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28254) hlacett válasza Visormail (#28253) üzenetére


hlacett
csendes tag

Hatalmas Köszönet, hogy időt fordítottál a problémámra! Nekem ez nagy segítség. Bár Avant Browser, de Firefoxon is Ok lesz! Köszönöm!

(#28255) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem is lenne:

van egy idegen nyelvű,nagy terjedelmű PDF fájlom,és le szeretném fordíttatni magyarra.
(Hasonló minőségben,ahogy a Google fordító dolgozik).
Milyen ingyenes programmal oldható ez meg?
Vagy hogyan?

Másik kérdés:
Mindig TV dobozzal vettem fel műsort,melyben van egy csomó reklám,melyekre nincs szükségem.
TS formátumban vesz fel HDD-re.
Milyen ingyenes programmal tudnám kiszerkeszteni belőle a reklámokat?

Ha ezekre nincs ingyenes program,mi a megoldás?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha lehet,portable programokra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#28256) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#28255) üzenetére


LonGleY
veterán

Pontosan ugyanolyan minőségben le tudod fordítani, ha kimásolod a szöveget és berakod a Google translate-be... :]

Videó-vagdosásra: Freemake Video Converter (offline telepítő)

[ Szerkesztve ]

(#28257) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Keresek valami programot, amivel nyomon tudom követni a sorozatokat, amiket nézek.
Jelezze, ha van új epizód, jelölhessem hogy mit láttam már, szinkronizáljon valami online adatbázissal, de induljon el offline is... tableten használtam ilyet, míg volt, pc-re (W7 64) milyen alternatívák vannak a dologra?

Ja, és előny, ha ingyenes, de ha nem túl drága, a fizetős is jó.

(#28258) LonGleY válasza FoxiestFox (#28257) üzenetére


LonGleY
veterán

Android: SeriesGuide / IMDb / Movie Roll

Web: My Episodes

Win desktopra is akad egy pár, itt van 4, ezekből ki tudsz indulni.

[ Szerkesztve ]

(#28259) FoxiestFox válasza LonGleY (#28258) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.
Az RS TV Show Tracker jónak tűnik, megnézem majd.
Webesből meg találtam közben egy episodecalendar.com-ot, elég korrekt az is.

(#28260) Panthera


Panthera
őstag

...ami tud kötegelten (név szerinti sorrendben) egymás után fűzni pdf fájlokat. 200 oldalnál egyenként kiválasztani a beszúrandó oldalt, meg hogy hova akarom rakni, elég unalmas lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#28261) Kezdő vagyok válasza LonGleY (#28256) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Jó lenne,csak nem engedi bemásolni a szöveget(jobb egérrel nem jelenik meg menüpont.)
Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#28262) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#28261) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor részletenként próbáld beilleszteni a formázatlan szöveget (előbb kirakod TXT-be és onnan adagolod a fordítónak)!

[ Szerkesztve ]

(#28263) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Van nálam egy lelakott noti ismerőstől, újratelepítés nélkül kéne megoldanom a gatyába rázását.
Eddig futtattam CCleanert, MBAM-t, MSE-t, szépen töröltek is rendesen sok mocskot. Viszont van egy progi, névszerint RAM saver Pro, ami nem hajlandó eltávozni. Töröltem a programok telepítésével-törlésével, Revo Uninstaller nem látja, próbáltam frissebb verziójával frissíteni és törölni, semmi nem történt, minden indításnál ott figyel ez:

tálcán fut, látszik az ikonja, jobbklikkre följön egy menü, de semmi betű nincs benne, bosszantó.

Mivel tudnám eltávolítani? (lehet, hogy rossz helyen járok topikügyileg, ezért elnézést)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28264) LonGleY válasza somasz (#28263) üzenetére


LonGleY
veterán

"Újratelepítés nélkül" - ez mindig fail.
A választ jól tudod.

[ Szerkesztve ]

(#28265) somasz válasza LonGleY (#28264) üzenetére


somasz
addikt

igen, tudom :B

de rengeteg progit kéne újrarakni... :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28266) drkbl válasza somasz (#28263) üzenetére


drkbl
őstag

SysInternals Autoruns-al próbáld megkeresni.

(#28267) LonGleY válasza somasz (#28265) üzenetére


LonGleY
veterán

Még mindig gyorsabb és jobb megoldás az újratelepítés. Egyúttal friss driverek, programverziók - és adott esetben firmware-ek - is felkerülnének, ami hozzátartozik egy gép felújításához. Hacsak nincs pótolhatatlan licensz probléma, akkor így lehet gépet maradéktalanul rendberakni. Ez az utólagos piszkálás unprofessional, és még az időd is pazarlod. Az a nagy mennyiségű program meg képzelem mennyire fontos a gazdájának. Az esetek nagy részében azt sem tudják, hogy mire valók. Ezért szoktam a delikvenseknél egy kisebbfajta progigyűjteményt hagyni (bár a mostani normálisabb netek mellett már ez sem szükséges), és ha kell, távirányítással pakolom fel a még(is) hiányzó programokat.

[ Szerkesztve ]

(#28268) zone válasza somasz (#28263) üzenetére


zone
őstag

Az ilyen gép nem éri meg az idegeskedést, tapasztalatból mondom. Mire végzel vele és használható állapotra hozod, rájössz, hogy gyorsabb és nyugalmasabb lett volna újratelepíteni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#28269) somasz válasza LonGleY (#28267) üzenetére


somasz
addikt

Javasolni fogom az újrahúzást, de a rengeteg ArchiCAD, AutoCAD, Photoshop, WinWatt, és egyéb tervező progikkal sem akarok szopni.

Én is a tiszta lapnak vagyok a híve. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28270) LonGleY válasza somasz (#28269) üzenetére


LonGleY
veterán

Igaz, ami igaz, ha ilyenekkel foglalkozol, nem árt hozzá a kollekció és az előzetes felkészülés. CAD-ek nekem nincsenek (rég volt ilyen ügyfelem), de a Photoshop és egyéb Adobe termékek pl. alap.

(#28271) Met válasza somasz (#28269) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj hogy bármivel tisztítod le érezhető lesz hogy valami gond volt vele.

Csökkentett módban registry gyomlálás?

Esetleg nem keresgéltél?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28272) somasz válasza Met (#28271) üzenetére


somasz
addikt

de keresgéltem, mindig ez az első! kettőre is bejelzett a vírusírtó, hagytam a francba... :B

a srácot rábeszéltem egy újrahúzásra, ment mindent, majd telepítek, így lesz tiszta minden, köszönöm a segítséget! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28273) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van olyan program (lehetőleg boot-os), ami képes egyszerre több merevlemezt zero fill-ezni?

Köszi!

(#28274) LonGleY válasza Peter Kiss (#28273) üzenetére


LonGleY
veterán

Parted Magic

Abból a 2013_06_15 verzió volt az utolsó ingyen letölthető, ezért nem találod most meg az ISO-kat az oldalon. Sajnos az újabbak már fizetősek - legalábbis maga a letöltés, miközben a program továbbra is free. Épp ezért talán nem gond, ha elérhetőséget linkelek hozzájuk (a PC Magazin csak nem warez).

[ Szerkesztve ]

(#28275) Fire/SOUL/CD válasza Peter Kiss (#28273) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha valóban klasszikus értelembe vett Wipe/Secure Erase progi kell, akkor LonGleY által javasolt progi a megfelelő számodra, pontosabban a System Tools/Erase Disk alkalmazás (több példányban megnyitható)

Viszont ha ez a "zero fill" csak azt jelentené, hogy legyen 1x 0-val felülírva minden sector, ahhoz nincs a Parted Magic-re szükség, mert a lassú formázás pont ezt teszi. W7/8 telepítőlemezről bebootolva a parancssor is több példányban elindítható (SHIFT+F10)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28276) cigam válasza Peter Kiss (#28273) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

ubcd4win
boot-os is, és van rajta jópár pusztító alkalmastosság:DriveEraser, DiskWipe, Eraser

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28277) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egy Magyar nyelvet támogató hangfelismerőt / diktálót keresek Windows-ra.

Nagyon fontos, hogy szeresse az Office-t (leginkább Word) és elég pontosan ismerje fel a mondatot, továbbá, hogy felismerjen különböző kulcsszavakat. (Pl: Pont, kérdőjel, új bekezdés, középre igazítás, stb..)

Leginkább egy Dragon NaturallySpeaking féle dolog kellene, sajnos az angol, muszáj a Magyar nyelv :(

Akár lehet fizetős is, kipengetem!

Köszi :R

https://heureka-kreativ.hu

(#28278) LonGleY válasza trisztan94 (#28277) üzenetére


LonGleY
veterán

Hahaha..

Szerintem várj ezzel még vagy 10 évet.

(#28279) trisztan94 válasza LonGleY (#28278) üzenetére


trisztan94
őstag

[link]?

https://heureka-kreativ.hu

(#28280) Dluinet válasza trisztan94 (#28279) üzenetére


Dluinet
nagyúr

inkább 97%-ban nem működik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28281) trisztan94 válasza Dluinet (#28280) üzenetére


trisztan94
őstag

Tapasztalat? :K

Nem tudod, hogy honnan lehet megszerezni? Tesztelés képpen :)

https://heureka-kreativ.hu

(#28282) Dluinet válasza trisztan94 (#28281) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tapasztalat, hogy semmilyen nyelven nincs, kivéve az iPhone SIRI, ami közröhej tárgya is lett.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28283) Kezdő vagyok válasza LonGleY (#28262) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az a baj,hogy nem jelenik meg jobb egérrel a "másolás" menüpont.
Mit tegyek?

(#28284) S-IW válasza Kezdő vagyok (#28283) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Ha Adobe Reader-t használsz, kapcsold be a kijelölés eszközt. Nézet menü-Megjelenítés-Eszközsor elemei-Kijelölés és nagyítás-Kijelölés eszköz.

(#28285) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#28283) üzenetére


LonGleY
veterán

Az sem árt, ha nem képekből áll a PDF, hanem szöveges..

(#28286) Kezdő vagyok válasza LonGleY (#28285) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Adobe Readert használok,de szerintem fényképnek veszi... :(

(#28287) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#28286) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem arról van szó, hogy minek veszi, hanem, hogy konkrétan mik vannak a PDF-be csomagolva. Ha képek, akkor előtte még szövegfelismerés (vagy begépelés) is kell.

(#28288) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Valaki tudna nekem mondani egy remek CD (Audio) Cover progit ?
(nEro -t használtam korábban , de sajnos nem nyítja meg - lefagy a nEro...) így kellene valami "könnyen" kezelhető borító szerkesztő progi ! (FREE -s program is megteszi !) kiírt Audio CD -hez kellene , CD-képet lementettem Nero -val ! (ha ez számít valamit) :B

Előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28289) Sonja válasza MaxxDamage (#28288) üzenetére


Sonja
veterán

Acoustica CD/DVD Label Maker Fizetős! ;)

Vagy nem ilyenre gondoltál?! :B

Szerk.: Ha Audio CD-t akarsz kiírni, akkor CDBurnerXP. Ez ingyenes, és jó.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28290) MaxxDamage válasza Sonja (#28289) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi ! :R

Nekem csak a CD Cover -hez kellene (nem Label) hanem FRONT , és Nero képfájl által lementett "kép" ha beilleszthető lenne az maga a csúcsot jelentené ! ;) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28291) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Tudtok olyan ingyenes malware eltávolító progit, ami real time-ban is képes ellenőrizni?

(#28292) MaxxDamage válasza Sonja (#28289) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megoldva , ezis tökéletesen megfelelt ! (kézzel beírogattam / átformáltam ahogy kell) :DDD
Még1x thanks ! :R

(csak 1x célra használtam mivel nem nagyon írogatok ilyeneket...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28293) zone válasza #54715584 (#28291) üzenetére


zone
őstag

Csak trialról tudok: Malwarebytes Vírusírtó mellett feleslegesnek tartok egy anti-malware folyamatos figyelést, egyébként biztosan be lehet ütemezni napi keresésre.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#28294) #58219008


#58219008
törölt tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni a fenti témában. Jópár gépre fel kell tennem Win7-et, ezek a gépek nagyrésze teljesen egyforma. Ezekkel nem is volt semmi gond, még sysprep nélkül is ment. Biztos amatőr a módszer, de eddig még nem csináltam ilyet úgyhogy örülök ennek is. Meg aztán az aktiválás KMS-en megy, domainben meg nincsenek a gépek.
A gondom azokkal a gépekkel van amelyekben alaplacsere volt. Elvileg sysprep generalize opció arra van, hogy újra felpakolja a drivereket indulásnál, ehelyett bootoláskor újraindul.
A kérdés, hogy lehetne egy teljesen hardverfüggetlen image-t csinálni?
A legegyszerűbb megoldás nekem az lenne, ha gépből winyó ki, másikba be és image-t rá. A többi gépnél ezt csináltam Macriummal.

(#28295) #58219008 válasza #58219008 (#28294) üzenetére


#58219008
törölt tag

*A fenti téma alatt Windows klónozásra gondoltam

(#28296) Redneck


Redneck
veterán

Van olyan ingyenes program Windows 7 alá amivel meg tudom nézni a 3D Blu-ray isot? Eredeti lemez lett isosítva hogy ne karcolódjon és ne kelljen cipelni a lemezt. Asztalira kéne, notebookon van programom jogtiszta de nem szeretnék újabb euró kupackát elkölteni.

föccer:
Nem az iso beolvasásával van a baj hanem lejátszó kéne. VLC (legfrissebb) még fejlesztői kiegészítéssel sem tudja lejátszani.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28297) föccer válasza Redneck (#28296) üzenetére


föccer
nagyúr

Daemon tool elvileg bírja a BR-t is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28298) LonGleY válasza Redneck (#28296) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyébként a MakeMKV-val (60 napos tesztverszió) újraenkódolás nélkül MKV-ba csomagolja az anyagot, úgy szépen viszi bármilyen lejátszó (a legjobb szerintem a Splash PRO).

Az MKVToolnix-el (ingyenes) meg kinyeshető minden fölös tartalom a konténerfájlból. Így lőn a tömörítetlen, tökéletes release. :]

A Splash készítői elég régóta ígérik a lejátszójuk BD verzióját, de ők sem kapkodják el. Van egy-két Blu-ray lejátszásra képes asztali program, de iszonyat bloatware-ek. És szerintem fölöslegesek a fenti megoldások mellett...

[ Szerkesztve ]

(#28299) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Kollégámnak szüksége lenne olyan program(ok)ra, ami az épületgépészeti illetve ami a épületvillamossági rajzokat tudja megjeleníteni. Szakrajzok. Szerkeszteni, készíteni kellene őket.

Mivel életemben nem foglalkoztam ilyesmivel, így fogalmam sincs, mit ajánlhatnék neki.
Esetleg AUTOCAD programok közül..?
Tudnátok valamit ajánlani, amivel tudna tanulni/dolgozni?
Ár...Amiket nézegettem 100 felett vannak. Remélem van olcsóbb megoldás is.

Ezeket használják az iskolában, ezeket kellene helyettesíteni, olcsóbb felhozatalban:

CADprofi Elekrical 9.09

CADprofi HVAC and Piping 9.09

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#28300) LonGleY válasza havri1 (#28299) üzenetére


LonGleY
veterán

Esetleg talán tanulnia kéne a témát egyetemen...
Aztán már tudni fogja, hogy mihez nyúljon.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.