Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Tudnátok free net traffic monitor progit ajánlani? Elvárások: light legyen, ne legyen mindenféle driver meg ilyesmi lecserélve lehetőleg... Spy- és adware mentesen. Funkciókban nekem az kellene, h lássam melyik program csatlakozik, hova, mikor. Log fájlt mentsen.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27252) Dluinet válasza ViZion (#27251) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Wireshark

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27253) TaaT


TaaT
veterán

Estét!
Mivel tudnám ezt a felugró ablakot blokkolni? Hiába adom hozzá az adblock szűrőkhöz, nem történik semmi :W [link]

Give them hell Ukraine!

(#27254) ViZion válasza TaaT (#27253) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
A beépített nem oldja meg? esetleg vírus is nyithat ilyent. Esetleg nincs vmi "okos" kieg telepítve? Azok is szoktak ilyet.

keywords=mellbimbo... :DDD

Dluinet: Köszi! :R Kisebbre gondoltam, de sebaj, adok egy esélyt. Már idegbeteg vagyok az UrT alatti spike-októl. Ráadásul, mintha "érezné", ha akció van, akkor sz.pat. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27255) TaaT válasza ViZion (#27254) üzenetére


TaaT
veterán

"A beépített nem oldja meg?"

Be van kapcsolva, és ezek szerint nem oldja meg :(

Give them hell Ukraine!

(#27256) attiati


attiati
veterán

ingyenes képszerkesztőt keresek: a kép egy részletét szeretném "ecsettel" rámásolni a képen máshova.

(#27257) ViZion válasza attiati (#27256) üzenetére


ViZion
félisten

Photoscape

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27258) zone válasza TaaT (#27255) üzenetére


zone
őstag

Próbáld meg a hosts fájllal tiltani. [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#27259) yuri90


yuri90
tag

Vki tud ajánlani egy olyan programot ami például usa oldalról tud videót letölteni?

(#27260) choco01


choco01
addikt

Hali.
Ubuntu alá tudnátok olyasmi programot mint a Be Anywhere?
Arra kéne hogy egyenlőre egy Ubuntus gépet tudjak figyelni, ha szükség van rá.
Van ilyen program? :F

Vagyis Táv felügyeleti program.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#27261) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Nagyon hülye kérdés következik:
telepítés közben,mikor megy a telepítő,gond-e,ha magát a telepítő ablakot elmozgatom,mint ahol éppen van?
A telepítés attól rendesen le fog futni?
Köszi a választ előre is!

(#27262) choco01 válasza Kezdő vagyok (#27261) üzenetére


choco01
addikt

Nem baj... :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#27263) Kezdő vagyok válasza choco01 (#27262) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szinte gondoltam,de nem vagyok egy számítógép zseni,inkább megkérdem. :)

Mitől lehet egy program feltelepítését"elrontani"?

[ Szerkesztve ]

(#27264) choco01 válasza Kezdő vagyok (#27263) üzenetére


choco01
addikt

Hát igazából, elrontani..mire gondolsz?
Ha kihúzod a gépet, vagy elállítod a telepítőt esetleg.. :DD
Egyszer több telepítést futtatsz, mondjuk ebbe nem vagyok biztos..majd kijavítanak.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#27265) kispx válasza Kezdő vagyok (#27263) üzenetére


kispx
addikt

telepítés közben lehetőleg ne cserélj memóriát :)

Egyébként
néhány telepítő, ha a telepítés közben megszakítod, akkor a felmásolt fájlokat a gépen hagyja. Amit a telepítő következő indításakor zokon vesz. Tapasztalataim szerint ez a leggyakoribb hiba, amit telepítővel el lehet követni.

(#27266) ViZion válasza choco01 (#27260) üzenetére


ViZion
félisten

Team Viewer van Linuxra, illetve van beépített távoli asztal és konzol is. Ubuntu topikban többet tudnak mondani biztosan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27267) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a válaszokat!
Igazából arra gondoltam,hogy mondjuk adott egy program,telepítem éppen felfele,és mondjuk valamilyen okból kifolyólag rosszul települ fel a gépre,nem 100 százalékosan jól,hanem hibásan,és emiatt nem jól működik.
Ilyen van?

(#27268) zone válasza Kezdő vagyok (#27267) üzenetére


zone
őstag

Vinyóhiba miatt esetleg.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#27269) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Ha mondjuk nagyon le van terhelve a proci vagy a RAM,és folyik a programtelepítés is?

(#27270) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#27269) üzenetére


LonGleY
veterán

A telepítés egy olyan folyamat, ami során kicsomagolódnak a fájlok a megfelelő helyekre, lefut mondjuk valami minimális géptesztelő, a kapott adatok alapján beleír a konfig fájlba, registry-be. Tehát attól még mert zenét hallgatsz, filmet nézel, böngészel stb., egyáltalán nem befolyásolod, legfeljebb kicsit lassabb lesz a procedúra, ha ugyanazon a merevlemezen tevékenykedsz. A felületi megjelenítés pláne független, azt zúzol át rajta, amit csak szeretnél. Attól OS az OS, hogy párhuzamosan többmindent kezeljen.

Igazából "összeakadni" kevésszer tudnak a dolgok, ez főképp 2 telepítésnél szokott előfordulni, akkor is csak abban az esetben, ha ugyanazt a keretrendszert használja mindkettő (Windows installer). + speciális esetek. De mielőtt leadjuk itt neked az általános suli első pár óra számtech-anyagát, hozhatnál valami konkrétabb példát is, hogy miért kérded.

[ Szerkesztve ]

(#27271) pierci


pierci
csendes tag

Kedves Fórumozók!

A következőben szeretnék segítséget kérni:
Keresek egy olyan programot, ami figyelmeztet a névnapokra. Több protokoll listám van excelben, ezeket nem szeretném egyesével bepötyögni valamilyen alkalmazásba, mert 1500-2000 nevet tartalmaznak. Eddig... Nem elég, ha kiírja, hogy ma pl: István nap van, szűrje ki nekem az összes Pistát (a név mellé írt beosztással és munkahellyel) és jelezze. (legjobb lenne, ha e-mailben értesítene) Az pedig maga lenne a csoda, ha ugyanez működne mobilon is :) Létezik ilyesmi???
Köszönöm a segítséget!
Üdv!

(#27272) LonGleY válasza pierci (#27271) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval a beceneceket is ismerje? Ja, aham, jó.

Egyébként szoftverfejlesztést vállalunk...

(#27273) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Helló! Kellene egy olyan program amivel olyan DivX filmeknél, amelyeknél több hangsáv létezik(pl. angol, magyar) egy kattintással ellehessen távolítani az egyik hangot és kizárólag csak a másik maradjon (szóval így az újrakonvertálásnál csökken a videó mérete is).
Hasonló program a CloneDVD, csak azzal az a baj, hogy DVD filmekkel tudja ezt megtenni.

(#27274) Dluinet válasza littleNorbi (#27273) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake video converter

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27275) LonGleY válasza Dluinet (#27274) üzenetére


LonGleY
veterán

Az viszont újratömörít..

(#27276) Dluinet válasza LonGleY (#27275) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem volt a szempontok között

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27277) littleNorbi válasza Dluinet (#27274) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Kösz! Ez nagyon jó ki program, csak az a baj vele, hogy a konvertálás rengeteg időbe tellik, nekem olyan kellene ami ezt a folyamatot pár perc alatt elvégzi, tehát nem kell, hogy újrakonvertáljon, csak távolítsa el a nem kívánt hangsávot...

(#27278) Kezdő vagyok válasza LonGleY (#27270) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Őszintén szólva én csak alig-alig tanultam számítástechnikát,úgyhogy nekem szinte minden dolog új.
Szeretném megköszönni a válaszod,nagyon sokat tanultam belőle!

Érdekelne még például,hogy ha vírusos egy telepítő,és a víruskergető elfogja a bűnöst,ha utána gond nélkül feltelepedik az adott program,akkor az biztos nem lesz hibás telepítés?

Konkrétan:utorrent legújabb telepítő kontra NOD 32 antivirus.

Illetve igaz-e az,hogy ha egy adott telepítőt elindítok,akkor az bitről-bitre ellenőrzi a telepítőt elsőként,hogy minden oké-e,és utána ,ha letesztelte magát,indul el a telepítő maga?

A keretrendszer mire kell,mit csinál?

(#27279) kispx válasza Kezdő vagyok (#27278) üzenetére


kispx
addikt

> "Illetve igaz-e az,hogy ha egy adott telepítőt elindítok,akkor az bitről-bitre ellenőrzi a telepítőt elsőként,hogy minden oké-e,és utána ,ha letesztelte magát,indul el a telepítő maga?"
Vannak ilyen telepítők, de nem mindegyik ilyen.

> "A keretrendszer mire kell,mit csinál?"
Azért kell, mert a program használja :)
Az, hogy mit csinál, az pedig keretrendszerfüggő. Valószínűleg a .NET keretrendszerrel találkoztál.

[ Szerkesztve ]

(#27280) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#27278) üzenetére


LonGleY
veterán

Az uTorrent egy elég fura jószág, mivel futtatható fájl és telepítő is egyben. Hacsak a megfelelő helyen nem találja meg a konfigurációs fájljait, telepítő módban indul. Mivel ezt a részét telenyomták budle szoftverrel - amolyan marketing tevékenységeket űző, károsnak mondható kacattal -, így a menet közben kicsomagolt ideiglenes fájlokkal a vírusirtóknak meggyűlik a baja.

Ezek egyébként nyugodtan irthatók, illetve ha a telepítés közben nem fogadod el ezek felpakolását (kb. 3 különféle módon is bepróbálkozik), nem kerülnek fel a gépre, és a kvázi telepítés lefut. Akkor már más a helyzet, ha a NOD magát az exe-t fogta meg, de akkor a telepítés lépésein sem engedne túl.

Egy-két reklám így is megmarad az uTorrent saját felületén, ezek eltüntetéséhez a következő bejegyzéseket kell a beállításaiban (haladó / speciális) false-ra duplaklikkel átlőni:

gui.show_plus_upsell
offers.left_rail_offer_enabled
offers.sponsored_torrent_offer_enabled

[ Szerkesztve ]

(#27281) Dluinet válasza Kezdő vagyok (#27278) üzenetére


Dluinet
nagyúr

próbáld meg a ninite-ről letölteni, onnan már reklámmentesen jön

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27282) LonGleY válasza Dluinet (#27281) üzenetére


LonGleY
veterán

Ááá, ha ez friss verzió, akkor nagyon hasznos, köszi. Meglesem nemsoká.

(#27283) Dluinet válasza LonGleY (#27282) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindig a legfrissebbet adja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27284) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Hallottatok már olyan programról/programokról, amik kerttervezésre vannak? Nekem ez új, de egy ismerősöm ilyen irányba szeretne továbbmenni és jó lenne, valami rendszerkövetelmény... vagy legalább egy program, amiből ki lehet indulni.

(#27285) sfdrakex válasza Nixon18 (#27284) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Googleben nézted?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27286) Nixon18 válasza sfdrakex (#27285) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nézegettem, de a legtöbb online verzió volt és a valós programok sem tűnnek túl összetett dolognak. Gondoltam tudtok valami komolyabbat is. De ha tényleg ezek vannak, akkor nem lesz nagy gond gépet keresni...

(#27287) fatal` válasza Nixon18 (#27286) üzenetére


fatal`
titán

Van még valami GardenCad is, legalábbis Google első találatban kidob valamit, esetleg megnézhetitek. :D

(#27288) Nixon18 válasza fatal` (#27287) üzenetére


Nixon18
senior tag

GardenCAD? Na nekem ilyet a google még a 3. oldalon sem említ :D

(#27289) fatal` válasza Nixon18 (#27288) üzenetére


fatal`
titán

[link]

Természetesen a 'garden cad' kulcsszóra keresve első találat :D

Nem néztem meg alaposabban, az is lehet, hogy totál másra való :D

[ Szerkesztve ]

(#27290) Nixon18 válasza fatal` (#27289) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem, már azóta én is utánajártam. És saját leírásuk alapján, ha az XP elfut a gépen, akkor ez a program sem lesz gond :D

(#27291) fatal` válasza Nixon18 (#27290) üzenetére


fatal`
titán

Egyébként az is lehetséges, hogy sima AutoCAD-et fognak használni. Ahhoz azért kell a vas szerintem, bár tőlem ez az egész nagyon távol áll, úgyhogy nem mondok inkább semmit, utána kell járni a userek körében. :)

(#27292) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Tudnátok ajánlani egy driver tisztító programot? Olyasmit keresek, mint a driver cleaner/sweeper.
Úgy látom, hogy ezek már megszűntek, legalábbis a korábbi formájukban..
:R

(#27293) LonGleY válasza _stick_ (#27292) üzenetére


LonGleY
veterán

Format/win install.

(#27294) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Olyan programot tudtok ami egy adott oldalon szereplő összes linket lementi? Tehát a linken szereplő tartalmat is, legyen az egy másik weboldal, kép vagy videó. Fontos, hogy ne tükrözze le az egész webhelyt.

(#27295) Dluinet válasza Vasinger! (#27294) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Httrac-ot szokták ajánlani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27296) Vasinger! válasza Dluinet (#27295) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt ismerem, de valamiért nem nagyon akar nálam úgy működni, ahogy írtam. Az a baj, hogy az az oldal ahonnan le kéne szedni, oda be is kell jelentkezni, hogy lássa az ember az adatokat :S

(#27297) LonGleY válasza Vasinger! (#27296) üzenetére


LonGleY
veterán

Meg lehet adni pass-t is, egy pár félével úgy elbánik.

(#27298) erhas01 válasza Nixon18 (#27284) üzenetére


erhas01
tag

Land eXpert kerttervező szoftver: [link]

(#27299) Nixon18 válasza erhas01 (#27298) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm! :R
Ennyi verzió alapján már elég könnyű belőni a gép paramétereit.

(#27300) Ittnemaz válasza Vasinger! (#27296) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

teleport pro

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.