Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

olyan progit keresek ami játék közben monitorozza a cpu és gpu kihasználtságot.
az ati tray toolsot ha felteszem a catalyst mellé akkor nem ütköznek össze?

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#25302) brd válasza bivalyolo (#25301) üzenetére


brd
nagyúr

Nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#25303) geri005 válasza zone (#25298) üzenetére


geri005
tag

:R Köszönöm szépen!

(#25304) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Alkalmazás teszteléshez kellene egy olyan program, ami rögzíteni tudja azt, ami a képernyőn történik beleértve a billentyűzet és egér használatot is. Tudtok valamit ajánlani?

thx!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#25305) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#25297) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ilyent nem tud valaki, valami tutit?

(#25306) sfdrakex válasza ro_bert17 (#25305) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Irfanview + exif.dll, nálam látja a képek adatait, a dll-t másold be a mappába ahova telepítetted az iview-t, azon belül is egy Plugins mappába tedd. Itt is van plug in csomag iviewhoz, de nekem az az exif.dll-t nem tette fel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#25307) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv mindenkinek!
Olyan progit keresek, ami képsorból(sorozatfelvételből) egy animációt csinál.

(#25308) sfdrakex válasza sanyek2 (#25307) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows Movie Maker összetudja fűzni videóvá, és beállíthatod a képek közötti váltás idejét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#25309) sanyek2 válasza sfdrakex (#25308) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm!

(#25310) choco01


choco01
addikt

Hello.
Melyik a legjobb Boot CD készítő program?:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25311) ro_bert17 válasza sfdrakex (#25306) üzenetére


ro_bert17
őstag

Feltettem az irfanview-t, meg másoltam be .dll-t is (még a plug in csomagot is installáltam). De nem tudom kiolvastatni. Ezt ilyenkor "kiradírozzák" ezek szerint? Vagy én nem tudok valamit?

(#25312) AtHoS válasza ro_bert17 (#25311) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a kép tartalmaz exif adatokat, akkor irfanview -> kép -> információ pontra előjövő ablakban lesz alul egy exif gomb. Ha ez nincs ott, akkor a kép nem tartalmaz exif adatokat

exif adatoktól nagyon könnyen meg lehet szabadulni, tehát ha elvileg lennie kellene a kép mellett, akkor eltávolították

read-only mode on the forum

(#25313) geri005


geri005
tag

Még egy olyan programra lenne szükségem, amivel az én laptopomról tudom minden hálózatban lévő számítógép maximális le/feltöltési sebességét megadni / letiltani teljesen az internetelérést (akár külön külön más sebesség megadásával).

:R

[ Szerkesztve ]

(#25314) AtHoS válasza geri005 (#25313) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek létezik-e egyáltalán ilyen program.

Megfelelő routerrel minden további nélkül megvalósítható szvsz. bár letiltani a netről még próbáltam

read-only mode on the forum

(#25315) geri005 válasza geri005 (#25313) üzenetére


geri005
tag

Hát letiltásra jó az az iskoláknak szánt alkalmazás, amit zone kollega is ajánlott (SMART Sync), de sebesség vezérlésre nem nagyon. Az nem baj, ha kell valamilyen kliens szoftver a gépekre, csak menjen :D Sajnos a mezei TP-LINK router nem enged ilyesmit. :R

[ Szerkesztve ]

(#25316) zone válasza geri005 (#25313) üzenetére


zone
őstag

Netlimiter - régen használtam és akkor is egy gépen, ebben akár programokra lebontva is be lehet állítani a limitet.
Ha fix IP-re vannak állítva a gépek, és a routered támogatja a QoS-t, akkor egyenként megszabhatod a sebességlimitet. (az én mezei TP-Link WR340 routerem támogatja)
A korábban ajánlott Net Monitor és iTALC is le tudja tiltani a netet.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25317) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
XP keresek olyan programot amellyel tudom szabályozni menyi ideig lehessen a gépet használni.Ha letelt a limit zárja ki a felhasználót és csak jelszó megadásával engedje vissza.
Létezziki olyan program xp allá amely cd-dvd irót lehet kreállni?Nem olvasót hanem írót pl:ha írok a neróvak akkor írok között legyen ez a virtuális író és ha őt választom ki akkor egy iso képfájlt készítsen.Amit én kimásolhatok usb kulcsra,vagy ki is írhatom igazi íróval.

(#25318) zone válasza qwertly (#25317) üzenetére


zone
őstag

Amit ajánlottam nem vált be vagy nem próbáltad?

A másik kérdésre - régen használtam Nero-t, de akkor alapból volt benne Image Recorder. Csak ki kellett választani az író helyett egy legördülő listából. Már kivették volna belőle? Az imgBurn-t használom most, az tud képfájlt készíteni fájlokból.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25319) brd válasza zone (#25318) üzenetére


brd
nagyúr

Most is benne van, de az csak nrg-t tud készíteni (ez a Nero saját formátuma). Legalábbis a nálam telepített verzió. Ezzel csak annyi a baj, hogy más programmal nem nagyon lehet kiírni, ill. úgy igen, ha egy ezt a formátumot ismerő CD/DVD emulátorba felcsatolod, és a virtuális lemezt lemásolod.

The only real valuable thing is intuition.

(#25320) zone válasza brd (#25319) üzenetére


zone
őstag

És ez? [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25321) brd válasza zone (#25320) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor a kérdés meg van oldva. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#25322) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Kaptam egy e-mailt (visszaigazolást), aminek a mellékletében 2 db "winmail-1.dat" fájl van, amit nem tudok megnyitni.
Egyáltalán meg lehet ezt nyitni, és ha igen, akkor mivel?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25323) localhost válasza sz.j (#25322) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem kell megnyitni. Tényleg. A visszaigazolás a lényeg. Tényleg.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25324) Dluinet válasza sz.j (#25322) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmi

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25325) sz.j válasza localhost (#25323) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót és elnézést a tudatlanságomért .... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25326) AtHoS válasza sz.j (#25322) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Winmail Opener progival megtudod nyitni

read-only mode on the forum

(#25327) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
Mivel tudnék sd kártyát két részre particionalni? (fat32), easusal próbáltam de a második partíciót nem csinálja meg...

(#25328) zone válasza eastsider (#25327) üzenetére


zone
őstag

[link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25329) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Létezik ingyenes dll fixer? :F
Köszi. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25330) 27Nobuo27


27Nobuo27
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem olyan programot, ami jelzi ha egy próbaverziós telepített program felhasználásából már csak pár nap van? Lehetőleg több programot is tudjon figyelni és nem árt, ha magyar, de ez nem feltétel.

Előre is köszönöm.

(#25331) zone válasza choco01 (#25329) üzenetére


zone
őstag

Innen elég sok dll-t le lehet tölteni.

(#25330) 27Nobuo27
Nem hinném, hogy ilyen létezik. A legtöbb próbaverzió indításkor amúgy is kiírja, hogy hány nap van hátra. Esetleg egy emlékeztető gadget pl. [link], és ha telepítesz egy trialt, beállítasz hozzá egy időpontot.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25332) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok olyan programot amivel .jar filet tudok betenni,hogy a Windowsal induljon?
Ashampoo Winoptimizerrel nem sikerül,mert csak .exe-t enged.

(#25333) zone válasza dokee78 (#25332) üzenetére


zone
őstag

Azt próbáltad, hogy bemásolod az indítópultba?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#25334) dokee78 válasza zone (#25333) üzenetére


dokee78
félisten

Nem,de már megoldottam. :U

(#25336) 27Nobuo27 válasza zone (#25331) üzenetére


27Nobuo27
csendes tag

Köszönöm a segítséged.

(#25337) cigam válasza eastsider (#25327) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

chkflsh

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25338) scope2007


scope2007
addikt

hali!

milyen programmal lehet ...fájlon a jobb klikk és ami feljön menü...
ki szeretnék venni párat.... valami shell nem?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25339) Dluinet válasza scope2007 (#25338) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így win7 esetén
így xp esetén 1 2

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25340) Sonja


Sonja
veterán

Tudtok nekem ajánlani egy jó RAMdisk programot? :F Olyan kellene ami ingyenes (Max. 1GB NTFS partíció kell nekem.), és gyors! Próbáltam 1 napig a Softperfect RAMDisk-et, ami egyszerű, ingyenes, és gyors (~11000MB olvasás, 13000MB írás), csak sajnos időnként BSOD-t okoz Win indításánál. Beleolvasva a hivatalos fórumba, sajnos ez sokaknál előfordul, így töröltem. :( Szóval ilyen olvasással rendelkező, ingyenes RAMdisk kellene nekem. Párat már kipróbáltam (pl. Dataram ramdisk, OSFMount, stb.), de lassabb mind, és legalább ilyen gyorsat szeretnék! :P :D Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#25341) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

kötegelt nyomtatásra keresnék programot. Főleg PDF, de ha Office doksikkal megbírkozik az se baj. Olyan kellene, ahová be lehet huzogatni PDF-eket, PDF-enként lehet állítani méretet, példányszámot. Az sem baj ah ingyenes, de fizetős is érdekel.

MZ/X

(#25342) AtHoS válasza Sonja (#25340) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Átolvastam a linkelt oldal fórumában lévő 3-4 BSOD-ra vonatkozó topikot, melyekből egyértelmű probléma forrást nem lehet kihámozni, viszont 1-2 dologra lehet következtetni ill. lehet tudni, ami befolyással lehet a "kékképernyőzésre".

Amit sikerült összeszednem a fórumból az egyes esetekből
- image betöltés esetén jelentkezett csak kékhalál, enélkül tünetmentes
- Z betűjelnél kékhalálozott, míg egyéb betűjeleknél nem
- win7 32bit alatt nem kékhalálozik

Ami befolyással lehet a problémára
- Pagefile ki van-e kapcsolva (akinél probléma volt, ott ki volt kapcsolva)
- Pagefile ramdiskre helyezésekor is jelentkezett a probléma

Használtam pár ramdisk progit, de huzamosabban csak Qsoft, majd ezt követően SoftPerfect példányt.
Qsoft-tal egyetlen 1,5 GB méretű ramdrive-ot használtam böngésző cache-nek, amit OS leállításakor el is mentett HDD-re (nem találtam lehetőséget benne ill. nem is volt szükségem több drive-ra).

A Softperfect-tel szintetikus tesztek (CrystalDiskmark) magasabb értékeket mutattak, viszont működés közben nem vettem észre különösebb sebességugrást a Qsoft-hoz képest.

Viszont Softperfect-tel az OS leállásakori mentési folyamat sokkal több időt vett igénybe. Ezt kiküszöbölendő átgondoltam a ramdrive igényeimet és mivel itt kapásból van lehetőség több ramdrive-ot is létrehozni úgy döntöttem két kisebb disket hozok létre. "A" betűjellel készült egy 1 GB-os TEMP résznek nem elmentendő tartalommal, így ezt a mappákkal együtt minden OS induláskor újrakreálja és "B" betűjellel egy 0,5 GB-os böngésző cache-nek, mely elmentendő tartalommal bír (a böngésző ideiglenes letöltési mappája is átkerült "A"-ra).

Pagefile nincs kikapcsolva nálam és áthelyezésre került HDD-re (OS SSD-n van), de korlátozva 1 GB-os méretre.

Win7 x64 HP és Win8 x64 Prof alatt tünetmentesen működik/működött a Softperfect. Qsoft-ot Win8 alatt nem használtam, de Win7 x64 HP alatt szintén probléma nélkül üzemelt.

Remélem tudtam segíteni

read-only mode on the forum

(#25343) Sonja válasza AtHoS (#25342) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi a választ! :R Én 1GB-os ramdrive-ot használtam a SoftPerfect-el, csak a Chrome cache-nek. A V betűt rendeltem a ramdisk-hez, elvileg ezzel csak nem lehet problémája. :U A pagefile nálam is 1GB, és HDD-re tettem. Menteni nem szoktam a tartalmat kikapcsoláskor, felesleges nekem. Bootoláskor dob BSOD-t, a ramdisk driverére hivatkozva, ezért töröltem. :( Maradtam a Dataram féle ramdisk-nél, jó lesz az nekem, ha nem okoz problémát. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#25344) AtHoS válasza Sonja (#25343) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát nálad elvileg nem kellene előjönnie a problémának :DDD Ennek ellenére mégis :(

A DataRam-tól a Qsoft féle nekem mérföldekkel jobban bejött, de ugye a Qsoft alapesetben fizetős (béta verziót használtam ingyenesen, időkorláttal. Időkorlát miatt az új bétára váltás azért picit problémás, tartalom mentés nélkül jóval egyszerűbb azért)

DataRam nálam sem problémázott azon kevés idő alatt (1-2 hét), amíg azt használtam

read-only mode on the forum

(#25345) ro_bert17 válasza AtHoS (#25312) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az hsz-ed első részével nagyjából tisztában voltam.
Azt nem tudtam, hogy köztudottan könnyen eltávolíthatóak az exif adatok.
Köszönet! :R

(#25346) AtHoS válasza ro_bert17 (#25345) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tényleg nagyon egyszerű. Nézz be pl. irfanview Fájl/Csoportos konvertálás-átnevezés menübe, majd itt a célformátumnak állíts be JPG-t és kattolj az Opciók gombra. A beugró menüben megtalálod az EXIF adatok könnyű eltávolíthatóságának kulcsát

read-only mode on the forum

(#25347) scope2007 válasza Sonja (#25340) üzenetére


scope2007
addikt

én is azt a ramdisket használom.
nálam akkor okozott kékhalált, mikor régebbi verziójú IntelRST volt fent.
az új verzioókkal már nem csinálja.

[ramdisk beállítás]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25348) scope2007 válasza Dluinet (#25339) üzenetére


scope2007
addikt

köszi, de ez elég körülményes.
shell editor félét keresve,ezt találtam.

ez jó cuccnak tűnik.
[shell ex view]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25349) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Melyik a legjobb free cd/dvd író?:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#25350) scope2007 válasza choco01 (#25349) üzenetére


scope2007
addikt

CDBurnerXP merem ajánlani.. [tud magyarul is] egyik legjobb, hanem a legjobb író progi...

vagy

ImgBurn [2.5.7.0.] ez is tud magyarul, de ezt magunknak kell bemásolni... itt van

nerot meg el kell felejteni..

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.