Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Atom Anti


Atom Anti
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :C
Eddig a dns-313 a legszimpatíkusabb.
A freecom-ba nincs torrentkliens(ha jól irodalmaztam utána)
A buffalo pedig anyagilag nem fér bele a keretbe (újjonnan, igaz hdd-vel adják)
Kicsit visszavonulok, átgondolom a lehetőségeket.

(#2602) veze válasza Atom Anti (#2601) üzenetére


veze
őstag

freecomban nincs. csak simán hálózati adattár
Ip címe sincs . ugy néz ki a gépben, mintha benne lenne a meghajtó.
de minden gép irhatja egy idöben is akár, amelyek a hálózaton elérik. illetve lehet jogosulltságokat beállítani hozzá

[ Szerkesztve ]

(#2603) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Egy oldallal előrébb olvastam, hogy van olyan NAS mi a a belső vinyón kívül usb-ről csatlakoztatottat is lehet hálózaton látni. USB elosztóval akár több eszköz is rámehet.
Kérdés, 1 lemezesbe melyik az a típus/ok amik ezt tudják? zyxel nsa310 tudhatja?

(#2604) veze válasza kisgyerek85 (#2603) üzenetére


veze
őstag

a zyxel nsa210 biztos tudja, mert nálam így működik. USB mellett e-satat is fogad egyet és azt is lehet látni hálózaton is.A 310 is szinte biztos, mert prociban erösebb meg memoriában, amugy dettó ugyanaz szinte..

(#2605) kisgyerek85 válasza veze (#2604) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Köszi :C

Atom Anti: Ha érdekel van egy eladó dns 313-am :)

(#2606) veze válasza kisgyerek85 (#2605) üzenetére


veze
őstag

egy esata vinyó, usb elosztóba dugva két usb-s vinyó, egy pendrive, egy nyomtató, az első usb csatiban egy pendrive. és még az a vinyó ami benne van..
ennyi volt a max amit egyidöben rádugtam és mind kezelte. Ebből egy pendrive kivételével a többi folyamatosan benne van most is.
bármelyiket fel lehet venni hálózati meghajtóként is pl total commanderben , bármelyikre lehet tölteni, stb

(#2607) kisgyerek85 válasza veze (#2606) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ez kell nekem :)

Nekem csak az a gondom a mostanival, hogy van régről (első szériás wd tv-el kezdtem és akkor vettem egy külső 3,5ös 1TB vinyót is) egy külső vinyóm és ezt is szeretném hálózatba látni. Ha meg még bővíthető az csak még jobb. Már így is néha gondolkodóba kell esnem, hogy mi nem kell, mert kezdek kinőni a 3TB-ból.

(#2608) veze válasza kisgyerek85 (#2607) üzenetére


veze
őstag

ráteszed a transmission-t és 3 TB anyagból 300 seedet tolhatsz :D
az arányaid az eget fogják verni:)

a hálózatban ugyan látod a külsö vinyót is de ha 100 - 200 GB -ot akarsz másolni róla, egyszerübb és gyorsabb ha lehuzod a külsöt és bedugod abba a gépbe amire másolni szeretnéd. mert hálózaton kb 12-13 MB/s sebességgel számolhatsz!

(#2609) kisgyerek85 válasza veze (#2608) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Tudom, már most is jó az arányom :)
Ha erre töltök le akkor nem nagyon kell már adatokat másolnom. Ha néha mégis akkor viszont a 12MB/s sem olyan lassú (attól függ mennyi GB-ot kell rámásolni)
Viszont ha veszek zyxelt akkor 310-es lesz. Annak már elég szép az írás olvasási sebessége.

(#2610) krealon válasza Atom Anti (#2596) üzenetére


krealon
veterán

Gyakorlati tapasztalatom nincs, csak leirasban olvastam.

De a problemakor a tobbmagos processzorokban levo kozos cache hasznalatahoz hasonlo. (Hogyan garantaljuk az adatintegritast, ha ket kulon egyseg is modosithat egy adatteruleten. Viszont a hdd -n levo fajlrendszer sokszorosan osszetettebb, mint egy sor-oszlop szervezesu memoriablokk.)

(#2611) veze válasza kisgyerek85 (#2609) üzenetére


veze
őstag

volt itt korábban linkelve egy kép róla, hogy mennyivel másolt hálózatban otthon a 310.
lásd itt
[link]
Ismerem aki csinálta, neki 310 van és megbízható az információ ami tőle származik:)

[ Szerkesztve ]

(#2612) kisgyerek85 válasza veze (#2611) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Tegnap végignyálaztam már egy pár oldalt visszafelé, szóval láttam a tesztet róla és ezért is mertem írni, hogy gyorsabb mint 12MB/s :)

(#2613) Pali79 válasza Atom Anti (#2601) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nekem is van egy eladó dns-313-as. :C

(#2614) VGYke


VGYke
addikt

2 típusra korlátozódott a dilemmám: Synology USB Station 2, 30e alatt, ehhez van külső usb-s HDD-m 2x500GB, vagy Synology DiskStation DS110j kb. 50e alatt, amihez nincs hdd-m.
Most főleg ár érzékeny vagyok (nyista lóvé), ennek függvényében melyiket vegyem meg hosszabb távra, ha:
1. (elsödleges) célom a 2db Samsung TV-m médialejátszójának mkv, divx filemekkel történő etetése,
2. célom az előző tartalmak letöltése,
3. célom a PC-NAS központi tárolás kis fogyasztással, minimális zajszinten. (mert olyan helyen lenne, hogy éjszaka tök hallani NAS venti, HDD zajt)
4. célom nagyon hosszú távon: otthonról, minimális tartalmú weblap (ahogy nézem és amennyit értek ehez, erre a USB Station 2 nem alkalmas.
Mi a javaslatotok?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2615) Pali79 válasza VGYke (#2614) üzenetére


Pali79
aktív tag

Észrevetted, hogy meg is válaszoltad a kérdésed? :K

(#2616) Rick4


Rick4
félisten

Erre mit mondtok: [link] 14K-ért meg tudnám venni újonnan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2617) vadvaz


vadvaz
csendes tag

Sziasztok

segítséget szeretnék kérni tőletek mert elég hosszan olvasgattam a fórumot de mégsem tudom milyen NAS-t vegyek. amire szükségem lenne:
1.Szeretném ha két vinyó belemenne mert van 2 db 1TB WD10EADS-om
2.Töbnyire Samsung tv-vel használnám DLNA-n mkv filmek megosztásához, hogy ne keljen a PC-nek mennie ha filmet akarok nézni, esetleg még torrentezni.
3. kb 25-30e forintom van rá egyenlőre.

Válaszokat és segítséget előre is köszönöm

(#2618) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni NAS kiválasztásában. Illetve lenne 1-2 dolog amivel nemvagyok tisztában teljes mértékben, mivel még sohase volt NAS-hoz szerencsém.

Olyan NAS kellene ami egy samsung plazma tv-re lesz rákötve, és télleg csak filmezés fog róla menni, meg sorozatok nézése, tehát semmi torrent nemkell meg semmi ilyesmi, ez a NAS ismerősömnek kellene ( nekem is kell de azt majd külön hsz-be írom le hogy mégis mire lenne nekem szükségem ) Valószinűleg hogy elsőre 500-as vagy Terás winyó fog belekerülni, elég lesz olyan amibe 1 winyó fér bele.

- Most jönne a fontos dolog mégpedig az ár. Nemakarom hogy a legolcsóbbat írjátok le meg azt sem hogy a legdrágábbat, hanem amolyan prohardveres Ajánlott kategóriás NAS lenne jó, amire azt mondjátok hogy nagyon jól használható a mindennapokban.

Most jönne az amihez kis felvilágosítást szeretnék kérni.

1; Ugye a NAS-nak az a lényege hogy hálózati adattároló, tehát gondolom mindenképpen switch-re vagy router-ra kell rákötni, majd ugye gondolom így tudok filmet rámásolni a késöbbiekben a tárolómra?

2; TV összeköttetés lenne. Milyen csatlakozok szoktak lenni a NAS-okon? Gondolom nagyrészt HDMI van amivel összetudom kötni pl a tv-mel?

3; Kell attól félnem hogy esetleg kompatibilitási dologba futunk bele? értem ezalatt hogy rámásolok 1 filmet, legyen divx film, majd megakarom nyitni és kapok egy olyan üzenetet a tv-re hogy xy error, tehát nem ismeri fel a NAS a videót, vagy ilyentől nemkell félnem egyátalán?

Így elsőre ezek jutottak eszembe, amibe segítséget szeretnék kérni.
köszönöm előre is :R

iPhone 13 Pro Max

(#2619) Pali79 válasza jozsi252 (#2618) üzenetére


Pali79
aktív tag

1. Pontosan így van!
2. A NAS-okon soha nincs ilyen csatlakozó!!!! Csak lan és max usb. más nem!!! Ha ilyet szeretnél akkor HTPC-t kell építeni olyan alapra vagy videokártyára amin van HDMI.
3. Ezt nem egészen értem! Ha tud a tv-d hdd-ről lejátszani akkor a kompatibilitási hiba nem nagyon szokott lenni. Ha meg nem tudja egyből lejátszani akkor pc-kell hozzá amiben van médialejátszó.

Nálam úgy működik, hogy a nas a routerbe van dugva és van egy médialejátszó ami hálózatról kapja az anyagot a nasról.

(#2620) Rick4 válasza Pali79 (#2619) üzenetére


Rick4
félisten

Ráadásul az a tévére dugott vinyó lehet külső házban is, akár NTFS-re formázva is, de talán a torrent miatt érdemes meglépni a NAS-t. Egyébként magáért a filmezésért felesleges.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2621) jozsi252 válasza Pali79 (#2619) üzenetére


jozsi252
veterán

Utolsó mondatod

"Nálam úgy működik, hogy a nas a routerbe van dugva és van egy médialejátszó ami hálózatról kapja az anyagot a nasról."

Ez ha jól értelmezem akkor a NAS-od a routerbe van dugva, majd a médialejátszo ami tegyük fel legyen egy WD TV Live Media Player, összevan kötve USB-vel a NAS-al. Majd a tv-vel összevan kötve a médialejátszód USB vagy HDMI-vel.

És mi miatt raktál a sorba egy médialejátszót? NAS-hoz nemfontos médialejátszó nem? tehát nyugodtan összetudom kötni a géppel a NAS-t USB-n pl.

Majd tv-nél kiválasztom az usb kimenetet, ilyenkor megnyílik a nasnak a grafikus felületet és így tudok filmet lejátszani a NAS-ról?

Másik kérdés hogy milyen médialejátszót illetve NAS-t ajánlanál?

(#2620) Rick4

Gondolkoztunk havernak azon hogy külső winyó, viszont hosszú távon winyónak nemlehet gondja hogy akár egész nap folyamatos adatátvitel van róla? értem ezalatt hogy nem melegszik túl meg ilyenek? Tehát lehet egy külső winyót erre a célra használni nyugodtan?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2622) Rick4 válasza jozsi252 (#2621) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, azért van, hogy menjen. Itt van az asztalomon egy Seagate 1TB-os vinyó, ez kifejezetten szerverekbe készült. Ott meg elmennek 5-6 évig is hiba nélkül...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2623) VGYke válasza Pali79 (#2615) üzenetére


VGYke
addikt

:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2624) Pali79 válasza jozsi252 (#2621) üzenetére


Pali79
aktív tag

Valahol nagyon eltévedtél, de kibogozzuk! ;)

Fentebb már volt róla szó, hogy a NAS csak hálózaton keresztül működik!!! ha USB-n csatolod akkor szimpla külső vinyó.

A feltételezésed helytálló: valóban WD TV Live, ez van szintén a routerbe dugva és a NAS-ról szedi a média tartalmat.

Nekem elsősorban azért van média lejátszó:

1, mert hiába van 2 db 106-os plazma tévém, sajnos egyik sem képes a videókat közvetlenül lejátszani

2, a NAS állandóan megy főként a torrent miatt

(#2625) Pali79 válasza VGYke (#2623) üzenetére


Pali79
aktív tag

A 4. pontban írtad, hogy az egyik kritériumot az egyik jelölt a kettőből nem tudja, akkar csak a másik marad. NEM??? ;)

(#2626) kisgyerek85 válasza jozsi252 (#2621) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

"WD TV Live Media Player, összevan kötve USB-vel a NAS-al."

Nem. WD Tv live-nak is van Lan csatlakozója és az is meg a NAS is össze van kötve a routerrel/switchel. A WD TV hdmi csatlakozóval cstlakozik a TV-hez. Így a TV-n nem usb-re kell kapcsolni hanem valamelyik hmdi-re :)
A médialejátszóba is be kell állítani a hálózatot és ha minden jól megy akkor a NAS tartalmát látod vele és le tudod játszani. Asus o play-t ne vegyél, nekem ilyenem van még (de hamarosan cserélem) , de a magas bitrátás tartalmak beszaggatnak ha NAS-ról nézem őket. Külső vinyóról usb-ről semmi baja csak ennek még gyenge a chipset-je ehhez.

Megválaszolom a a médialejátszó topicba feltett kérdésedet is. wd tv live hub a nyáron kb 45K forintba került csak sajna a most egekbe vannak a vinyó árak így nem fogjátok megúszni olcsón. Sokaknak Popcorn A210-ük van, ebbe lehet tenni 3,5-ös vinyót és tud NAS funkciót is. Szóval PC-ról látod a tartalmát és tudsz rá másolni / lejátszani, stb. pl ha vennél még egy médialejátszót egy másik tv-dhez és azt is rádugnád a routerre akkor a Popi NAS funkciója szolgálná ki a másik médiaplayert. Na remélem valamennyire érthető :) csak gondoltam, hogy helyreteszem a dolgokat nálad :D

[ Szerkesztve ]

(#2627) jozsi252


jozsi252
veterán

Köszi mindkettőtöknek, de még van 1-2 dolog :U sajnos nagyon új terep nekem ez a NAS így kicsit értetlen vagyok ehhez most.

Szóval akkor elmondható az hogy akinek van NAS annak mindenképpen érdemes venni egy médialejátszót, hogy összetudja kötni a tv-vel és a NAS-on keresztül tudjon lejátszani tartalmakat?

Viszont ha kihadjuk a sorból a médialejátszót és tegyük fel hogy csak NAS-van akkor az mindenképp külső winyóként funkciónál ha közvetlen kötöm össze a tv-vel, ahogy Pali79 is írta? Így pedig értelmét veszti a NAS, mert akkor elég venni egy külső winyót is aztán ennyi.

iPhone 13 Pro Max

(#2628) kisgyerek85 válasza jozsi252 (#2627) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha a TV-d beépített lejátszóját használod akkor sok gondod lesz vele, mert lesz egy jó pár fájl amit nem fog tudni lejátszani. Médialejátszót mindenféle képen érdemes venni.
Na annyi a lényeg, hogy TV-ni akarsz egyszerűen és nem érdekel a torrent sem akkor nem muszáj NAS-t venned.
Veszel egy ilyen lejátszót meg egy külső vinyót és "csókolom"
Külső vinyót PC-ről feltöltöd, átdugod a médialejátszóba és indulhat a mozi :)

[ Szerkesztve ]

(#2629) Pali79 válasza jozsi252 (#2627) üzenetére


Pali79
aktív tag

Két dolgot tisztázzunk:

1. tud-e a tv-d közvetlenül külső adathordozóról médiát lejátszani?

2. kell-e neked egyáltalán valamilyen NAS funkció, vagy csak simán filmezni akarsz róla?

(#2630) Rick4 válasza kisgyerek85 (#2628) üzenetére


Rick4
félisten

Ez Samsung tv, szinte mindent lejátszik, valóban pár film az ami nem megy neki, ezért kár mást venni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2631) Atom Anti válasza krealon (#2610) üzenetére


Atom Anti
csendes tag

Egy elgondolás volt költséghatékonyság miatt. Gondoltam van olyan eszköz, ami tud olyat, hogy amelyik állomány meg lett nyitva az egyik porton, az a másik port felöl csak olvasási jogot kapjon, vagy egyik partició/winyó usb-re menjen másik lan ra. De ilyet nem találtam.
Utánna olvasva, és arra a döntésre jutottam, hogy kompromisszum (restart, kábeldugdosás) nélkül csak 2 külön eszközzel oldható meg amire szükségem van.

(#2632) jozsi252 válasza Pali79 (#2629) üzenetére


jozsi252
veterán

1; Igen természetesen tud lejátszani külső merevlemezről dolgokat.

2; Amint említettem feljebb is hogy ismerősömnek lesz ez a dolog, ő csak filmezésre akarja haználni, viszont lenne 2 tv-is, ezért gondoltam a nas-ra. De akkor úgygondolom hogy elég lesz neki a külső winchester, illetve egy médialejátszó.

Melyik médialejátszóra mondható el a legjobban hogy megbírkózik divx hd fileokkal, tehát hogy nemkell félni tőle hogy valamit esetleg nemfog lejátszani?

A WD-ről olvastam teszteket és elég jól teljesít, így gondolom WD médialejátszót érdemes venni, mellé meg egy 500-as külső winyót és igazából akkor ennyi lenne a dolog nagyrésze.

(#2628) kisgyerek85

Igen mostmár énis ezen a véleményen vagyok hogy akkor fölösleges lesz neki a nas hanem elég egy médialejátszó meg egy külső winyó.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#2633) Pali79 válasza jozsi252 (#2632) üzenetére


Pali79
aktív tag

Én a WD TV-ről tudok csak nyilatkozni, az árához képest jó sztem. Eddig mindent lejátszott amit próbáltam, bár nem vagyok egy nagy HD-fan, nekem legtöbbször jó a jó minőségű divx is. Nálam hálózatról megy, azzal sincs semmi gond csak macerás elindítani (sok lépés mire odajutok).

(#2634) jozsi252 válasza Pali79 (#2633) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor lesz az. köszönöm :R

Illetve fent írtam hogy nekem is szükségem lenne 1 NAS-ra.

Ami a lényege lenne. A fő dolog igazából hogy

- Torrentre használnám nagyrészt, mert mégis jobb hogy egy 10-20-30w-ot kajáló NAS tölt fel nekem minthogy a gépem menjen ami 100-150 w-ot is megzabál, szóval ezlenne a fő célpont számomra.

- Ide is igaz hogy nem a legolcsóbbat akarok venni hanem ami normális ár érték arányú, tehát amolyan arany középút.

- Torrentre használnám ugye nagyrészt, viszont akkor gondolom ezeknek beépített torrent kliense van? Ha igen akkor nemkell attó tartanom ugye hogy pl false adatot küld a trackernek? mert pl utorrent-el nekem még sohase volt gondom.

És akkor kérek szépen pontos típusokat hogy melyiket ajánlanátok erre a célra.

köszönöm ismét :R

iPhone 13 Pro Max

(#2635) VGYke válasza Pali79 (#2625) üzenetére


VGYke
addikt

Igazad van, ebben a kérdésben pontatlanul fogalmaztam. A 4. (weblap) csak később és utolsó prioritásként fontos, tehát nem fontos. (Első a "nyista lóvé" prioritás most).
Keresgéltem teszteket a 2 féle típus összehasonlításáról; "n" wifis hálózaton mennyivel lasabb a Synology USB Station 2, de nem találtam. Tudja valaki a választ?
Ennyiért tudnám beszerezni:
Synology USB Station 2: 25.400.- +ÁFA, DiskStation DS110j: 38.700.- +ÁFA, tehát annyira azért nem vészes a különbség, ha valahonnan ki tudnám deríteni, hogy a DS110j belső HDD nélkül tud-e működni és elfogad-e helyette (kisebbik testvéréhez hasonlóan) USB-s HDD-t :F
Specifikációban csak ezt találom: Csatlakozók külső háttértárnak: USB 2.0 port ×2
Esetleg tudja valaki utóbbi kérdésemre a választ?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2636) VGYke


VGYke
addikt

Hát ha érdekel valakit és nincs kedve mazsolázni, összeszedtem pár különbséget a Synology 1)=USB Station, 2)=DiskStation DS110j NAS-okról:
Memória busz:
1) 16bit@DDR400
2) 16bit@DDR800

Energia fogyasztás:
1) 5 W
2) 19W (használatban); 9W (HDD–hibernáció esetén)

Fájlmegosztás
1)
Max. felhasználói fiók: 32
Egyidejű hálózati kapcsolatok száma (SAMBA, FTP, AFP): 32
2)
Max. felhasználói fiók: 512
Max. csoportszám: 128
Max. megosztott mappák: 256
Egyidejű hálózati kapcsolatok száma (SAMBA, FTP, AFP): 64

2)-nél vannak Telepíthető csomagok (Mail Station, phpMyAdmin, SqueezeCenter, Webalizer)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2637) Zol77 válasza VGYke (#2636) üzenetére


Zol77
aktív tag

Udv!

Meg annyi eszrevetel,hogy azzal szamolj,ha a ds110j mellet dontesz,az nem fog menni belso
hdd nelkul. Amikor beleraksz egy hdd-t,azzal indit,hogy megformazza ext4-re,majd ratelepiti a sajat oprendszeret a nas. En azert vettem eleve usb stationt,mert volt 2 kulso hdd-m, ntfs-re formazva,minketto tele adattal,csak siman radugtam,es latja mindenki halozaton. Vettem egy 2,5"-os kulso hdd-t ,ezt csak torrentre hasznalom,ez meg ext4-re formaztam,igy nagyobb masolasi sebesseg erheto el halozaton,es nem a ket nagy hdd porog egesz nap.

(#2638) Pali79 válasza jozsi252 (#2634) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát itt két fő szempont van.

1. mennyid van rá?
2. mekkora tárhely igényed van?

(#2639) jozsi252 válasza Pali79 (#2638) üzenetére


jozsi252
veterán

1. Ehhez tudnom kellene hogy mennyibe kerülnek azok amik ajánlottak megvételre és nemkell tőle tartanom hogy lesz vele valami gondom vagy bármi ilyesmi. Most így elsőre aztmondom hogy 50-100k. Ebbe az árkategóriába már lehet azért kapni normálisakat nem?

2. 1 tera elég lesz bőven.

Írhatsz több típust is nyugodtan :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2640) Pali79 válasza jozsi252 (#2639) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor neked gyakorlatilag bármelyik egy fiókos elég. Nézz körül a synology kínálatában, sztem 30 körül találsz megfelelőt. Bár az igaz, hogy a komolyabb, drágább nas-ok nem csak több szolgáltatást tudnak, de általában több fiókosak is.

(#2641) jozsi252 válasza Pali79 (#2640) üzenetére


jozsi252
veterán

Megmondom őszintén hogy az a gondom hogy nemtudom melyik weboldalakat nézegessem, tehát melyik az az oldal amin pl nagyrészt NAS-ok vannak?

Update:

Illetve néztem pl a LINKSYS NMH405 NAS-t odavan írva hogy beépített média lejátszó, tehát akkor ha rákötöm tv-re akkor nem a tv-nek a beépített média lejátszóját használja hanem a sajátját?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2642) Alex91 válasza jozsi252 (#2641) üzenetére


Alex91
félisten

[link]
[link]

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2643) jNk válasza VGYke (#2635) üzenetére


jNk
senior tag

"n" wifis hálózaton mennyivel lassabb a Synology USB Station 2, de nem találtam. Tudja valaki a választ?
us2: 24/23 MByte/s *Windows Fel/Letöltés (5GB File)
ds110j: 70/43 MByte/s *Windows Fel/Letöltés (5GB File)
n-wifi: 7-8 MByte/s Fel/Letöltés
A fentiek alapján nem lassabb,mert az n-es wifi hálózat a fele sebességét sem éri el az us2 írási/olvasási sebességének :)
Én nem kötném wifire a nast csak ha nagyon türelmes típus lennék és nem számítana hogy 40mbyte/s helyett 4-el másolok le/fel rá ;]

A ds110j-nek kell a belső hdd, cserébe sokkal gyorsabb tud lenni gigabites hálózaton és itt olcsóbban is megkaphatod.

(#2644) hati válasza jNk (#2643) üzenetére


hati
addikt

Ha wifire akarod kötni a NAS-t, akkor jobban jársz egy wifis routerrel, amin van USB port és meg tud osztani USB-s hdd-ket. 10-12MB/s-el tud másolni a Tplink 1043ND is és usb hubbal akár 4 lemezt is ráköthetsz. Tud ftp-t, torrentet, sambat.

(#2645) Dragon27


Dragon27
senior tag

A mostani hálózatom Routere épül N 10/100 Mbit/s (internetre megfelel) médiás célokra nem.
Most csak PC+NAS ,TV később..multimédiás center ...
Mert most Routerbe PC,NAS,TV Fix IP kaptak így tudom mindig a NAS a 192.168.25.20:4000 de Switch esetén hogy van?
Switch-re kötöm de ez nem oszt IP-t akkor hogy érem el a NAS-t ?
Synology Assistant progit ami megkeresi a NAS-t ?
Mert most Assistant progit nem használom csak a Böngészőbe beírom pl. 192.168.25.20:4000

(#2646) krealon válasza Dragon27 (#2645) üzenetére


krealon
veterán

A routeren levo 4 LAN port mar eleve egy switch, csak ezt sehol sem reklamozzak. A switch-ek egyszeru halozati csomopontok, amik az adatcsomagok fejleceben talalhato hardver cim (MAC address) alapjan a megfelelo portra tovabbitjak azokat.

Az Otthoni halozat elso hozzaszolasban le vannak irva az alapok.

(#2647) jNk válasza hati (#2644) üzenetére


jNk
senior tag

Ahogy VGYke-nek is írtam/válaszoltam én nem kötném wifire a nast mert elveszteném a másolási sebesség nagyrészét. Ha elsődlegesen a nas torrentezne/letöltene és a dlna képes tv-hez kábellel lenne összekötve plusz a számítógép-nas közötti adatmozgás kevés lenne akkor beleférhet hogy wifin van a nas és/vagy a számítógép.
A kombinált eszközök (pl.: router+nas) helyett én mindig is a fő funkciójuk szerinti külön hardware használatát preferáltam, úgy lehet kihozni belőlük a legtöbbet, de érthető ha valaki lemond a teljesítmény egy részéről és cserébe olcsóbban oldja meg feladatot.

(#2648) Dragon27 válasza krealon (#2646) üzenetére


Dragon27
senior tag

MAC címet tudom azért kérdeztem . De biztos Synology Assistant megkeresi ..
És átnézem amit küldtél . De holnap talán megérkezik a switch .
Köszi az infót.

(#2649) Pali79 válasza Dragon27 (#2648) üzenetére


Pali79
aktív tag

A router nem csak 4db IP-t tud kiosztani, hanem nagyon sokat. A menüjében általában a mac -hez lehet rendelni IP-t. ha rákötöd a swich-et több mac-et fogsz látni amihez több IP-t tudsz rendelni. Attól, hogy a router helyett most a swich-be dugod a nas kábelét, ugyan azt az IP-t fogja kapni ha a mac-hez van hozzárendelve az adott IP.

(#2650) Dragon27 válasza Pali79 (#2649) üzenetére


Dragon27
senior tag

erre voltam kíváncsi . (röviden mintha a Routeren 8LAN volna + 2 ... )
„ha rákötöd a swich-et több mac-et fogsz látni amihez több IP-t tudsz rendelni.Attól, hogy a router helyett most a swich-be dugod a nas kábelét, ugyan azt az IP-t fogja kapni ha a mac-hez van hozzárendelve az adott IP. ”

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.