Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Dragon27 válasza gyiku (#3950) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen ez komoly ... képet is készítettem róla ..... :DDD

(#3952) gyiku válasza Dragon27 (#3951) üzenetére


gyiku
nagyúr

szanalmas.hu

hüllő

(#3953) Chrys_ válasza Alex91 (#3503) üzenetére


Chrys_
addikt

Synology DS412+ (DSM 4.1-2636) Popcorn Hour A-300-zal LAN-n összekötve. Samba megosztás beállítva, a feliratok nevei megegyeznek a filmek neveivel, mégsem jeleníti meg őket a lejátszó. Amíg filmek a számítógépemen voltak, addig ment minden rendesen, szintén Samba-n keresztül.
Olvastam néhány fórumot, de igazából nem találtam megoldást a problémára.

Kezdem megbánni ezt a NAS-t, ennyi erővel maradhatott volna a RAID a gépben is (persze van előnye is, de ez nekem fontos szolgáltatás lenne)...

(#3954) Alex91 válasza Chrys_ (#3953) üzenetére


Alex91
félisten

NAS-rol PC lejatsza jol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3955) Elemental válasza Dragon27 (#3949) üzenetére


Elemental
addikt

Én pont ezért vettem hivatalos magyar forgalmazótól.

Írd meg a kérdést priviben, majd én felteszem a fórumon.

(#3956) Dragon27 válasza Elemental (#3955) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi szépen

(#3957) Elemental válasza Chrys_ (#3953) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 212j van, + wdtv live. Megjeleníti a feliratot.
Megosztás: a filmek megosztott mappában, wdtv-n: shared file--> diskstation--> felhasználónév, jelszó beírása( megjegyzi), majd megjelenik a megosztott tartalom.

(#3958) Chrys_ válasza Alex91 (#3954) üzenetére


Chrys_
addikt

érdekes, a pc lejátsza. de a popcorn is jól lejátszotta pc-ről.

(#3959) Nyugdíjas válasza gyiku (#3950) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Legalább ők foglalkoznak a vevőikkel. Mondj már még egy céget aki ilyen profi technikai segítségnyújtást üzemeltet itthon...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3960) Alex91 válasza Chrys_ (#3958) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor masolj valamit pc-re, es popival jatszd le...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3961) gyiku válasza Nyugdíjas (#3959) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem tudom mit nyujtanak es mit nem, de hogy semmi koze az afahoz, az is biztos. amugy van egy jo monitoros ceg, ahol van fasza support, csak most kicsit akadozik a gepezet ;)
te sem tudsz az elso nasos kerdesemre ajanlani valamit?

hüllő

(#3962) Nyugdíjas válasza gyiku (#3961) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Synologyt tudok ajánlani. Még nem kellett bennük csalódni sosem. Válaszz pénztárcádnak megfelelően valamit.:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3963) gyiku válasza Nyugdíjas (#3962) üzenetére


gyiku
nagyúr

212j: fater, ennyit sztem nem er ez a basz :N

hüllő

(#3964) Nyugdíjas válasza gyiku (#3963) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Té tudod.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3965) Steady74


Steady74
addikt

Utolsó gondolatmenetet futtatnám le NAS vásárlásom előtt, kérném véleményeteket ezzel kapcsolatban.
A szokásos családi fotók, videók tárolása mellett hálózati lejátszót szeretnék kiszolgálni rengeteg FHD anyaggal, és az összes letöltésemet szeretném a NAS-on tárolni, lévén egész nap seed-elhet is. Nagyon fontos a hálózat sebessége, így a minél gyorsabb megoldásra törekszem.
Nagyjából 3-5 TB anyagot tárolnék rajta, persze, ha kipucolom a "na most még egyszer megtartom" filmeket, lehet 3 TB alá esik a mennyiség.
Eddig a Synology 213+-t néztem ki, de megakadt a szemem a 412+-on. Sebességben vélhetően utóbbi gyorsabb lesz, kérdés, hogy inkább a kisebb nas-ba nagyobb (3TB) vigyókat vegyek, vagy a nagyobb nas kisebb vinyókkal (2TB). Mondjuk most utóbbi mellett gondolkodom, mert ha most csak 2X2 TB-val kezdem az építést, később még beletolhatok vinyókat, ha jól sejtem.

(#3966) Elemental válasza Steady74 (#3965) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem a + verziók otthoni használatra feleslegesek, de természetesen, ha úgy vagy vele, hogy egyszer veszel és az legyen fasza, akkor ok. 413-at nézted már? Új modell. Ha 4-est akarnék, akkor ilyet vennék.
Szerintem is jobb, ha 4est veszel, azt könnyebb utólag bővíteni.
Sebességről annyit, hogy nekem j-s van, és 1080p mkv-t játszok le wdtv live-on, közben megy a letöltés.

(#3967) Steady74 válasza Elemental (#3966) üzenetére


Steady74
addikt

Néztem igen, a 412+ annyival jobb szerintem, hogy bővíthető a memória, amit meg is lépnék, lévén rengeteget dob a nas sebességén.

(#3968) jNk válasza Steady74 (#3965) üzenetére


jNk
senior tag

4 lemezes nasban gondolkodva már lehet hogy megéri megnézni a hp microserverét és/vagy egy itx alapú saját rendszert építeni. Persze ha a synology dsm a tökéletes felület/szolgáltatáscsomag a számodra (és nem akarsz bsdvel/linuxal foglalkozni) akkor megéri kifizetni a felárat egy diskstationért.
Otthoni felhasználásra hol kevesled a 412+ban lévő 1GB ramot hogy bővíteni akarod ?

[ Szerkesztve ]

(#3969) Steady74 válasza jNk (#3968) üzenetére


Steady74
addikt

maximalista vagyok :), ennyi. nem szeretem, ha a technika jelent korlátot bármiben is. Saját hülyeség, ennyi...

(#3970) gban


gban
Közösségépítő

Két dolog merült fel bennem a NAS kapcsán:
- mennyit fogyaszt egy NAS?
- használtat mennyire érdemes venni (hdd nélkül)?
Ezek ugye alapból mennek és mennek, egy használt ki tudja mennyit ment, de úgy gondolom, ezeknek igazából nem nagyon árt a használat, maximum a ventijüknek.

Köszönöm előre is az infókat.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#3971) Steady74 válasza gban (#3970) üzenetére


Steady74
addikt

Saját tapasztalatom nincs, gyári adatok itt. gondolom HDD-je válogatja a fogyasztást, sok fórumon olvastam, hogy 2,5.es HDD-ket használtak az alacsonyabb fogyasztás miatt.

(#3972) Celtis válasza gban (#3970) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem 3terás WD Mybook live van. Mérés alapján kb. 8-10W a teljesítmény felvétele. Nekem fontos volt az alacsony fogyasztás, mert állandóan megy, seedel. Ráadásul nagyon halk is, hálószobában sem zavaró.

(#3973) gban válasza Celtis (#3972) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm a válaszokat.
Én is noti vinyóval tervezem, akár átalakítóval is.
Nekem akár 40 giga tárhely is elég lenne, így egyszerűbb a helyzetem, bár gondolom a nagyobb vinyók kevesebbet fogyasztanak, lévén jópár évvel is újabbak lehetnek.
Gondolom ugyanez igaz lehet a dobozokra is.

Postázást nem vállalok.

(#3974) Alex91 válasza gban (#3973) üzenetére


Alex91
félisten

[link], passziv hutes, kis fogyasztas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3975) Chrys_ válasza Steady74 (#3969) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem 412+ van, nem volt még 50% felett a RAM kihasználtsága. 4x2TB Samsung F4 ECO-val van töltve, 100MiBps+ az átviteli sebesség. A CPU sem volt még nagyon meghajtva. Torrent megy vele, meg stream a popcorn hour-ra. Fentebb már írtam, hogy az új DSM 4.1 van rátöltve (kézzel kell, mert a beépített frissítés keresője csak a 4.0-ra akart update-elni).
És kezdhetsz RAID-t 1 tárolóval is kiépíteni :) Én is így csináltam, azután egyesével ment bele a többi, most RAID 5-tel megy (a kezdéskor ehhez Synology Hybrid RAID-t kell választani). Így az adatok, amelyek már a kötetben lévő tárolókon vannak, nem vesznek el.

(#3976) gban válasza Alex91 (#3974) üzenetére


gban
Közösségépítő

Viszont nem kis ár sajnos.
Ezért gondolkodom használtban, 3-6 ezerért láttam már az aprón, bele egy meglévő kis vinyó, akár noti, akár asztali, az még elválik, a különbséget sose eszi meg áramban.
Természetesen a helyedben én is a minőséget javasolnám, aztán a páciens választ amit akar, azért is kérdezek, mert látva a javasoltat, össze tudom vetni a "másik vonalat" a minőséggel. Aztán ha az jön ki hogy a drágább az olcsóbb, akkor még mindig meggondolhatom magam, mielőtt belevágok, ezért is gyűjtöm az infókat.

Postázást nem vállalok.

(#3977) Elemental válasza Chrys_ (#3975) üzenetére


Elemental
addikt

Filmeknek miért kell raid?

(#3978) Alex91 válasza gban (#3976) üzenetére


Alex91
félisten

Relativ. Synology-bol csak a haz kerul ennyibe, es meg nincs vinyo...

Mielott veszel valamit linkelj ide, mert hiaba olcso valami, ha xart se er...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3979) gban válasza Alex91 (#3978) üzenetére


gban
Közösségépítő

Maximum lecsapnak rá :)
Adat írásra kell, 1 óra alatt max. 400 mega - vagyis a sebesség mindegy.
Olcsó
Még olcsóbb

Postázást nem vállalok.

(#3980) Alex91 válasza gban (#3979) üzenetére


Alex91
félisten

A Netgear egy SAN, a masikkal meg nem foglalkoznek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3981) gban válasza Alex91 (#3980) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igazság szerint mindkettő fizikailag messze van, de jelenleg más olcsót nem találtam.
Eddig nem is hallottam olyanról hogy SAN, de most megnéztem mi az.
Jól értelmezem hogy az nekem nem jó, mert csak gépre lehet csatlakoztatni, nem routerre?
Bár a routrnek is van oprendszere, csak gondolom az nem látja, igaz?
Meg akkor átverés a hirdtésben a NAS megjelölés?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#3982) daniel2121 válasza Steady74 (#3965) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem otthoni használatra bőven elég a Synology DiskStation DS413j és relatíve az ára is megfizethető.

(#3983) Chrys_ válasza Elemental (#3977) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem írtam, hogy csak filmek vannak rajta...
Másrészt meg kell a RAID, ha 1 tároló kiesése ellen biztosítani akarom a rendszert.

(#3984) Alex91 válasza gban (#3981) üzenetére


Alex91
félisten

Ezekkel az elado jar jol, nem a vevo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3985) Elemental válasza Chrys_ (#3983) üzenetére


Elemental
addikt

Nem kötözködésből kérdeztem, tényleg kíváncsi vagyok rá. Nekem az a véleményem, hogy otthonra felesleges pénzkidobás.

(#3986) gyiku válasza gyiku (#3948) üzenetére


gyiku
nagyúr

a D-LINK DNS-320 cloud megteszi? 55k-t nem adnek egy DS212J-ert, max hddvel egyutt.

hüllő

(#3987) Chrys_ válasza Elemental (#3985) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha elszáll adatokkal együtt egy 2TB-s HDD, ami esetleg fullra volt töltve, az okozhat idegrohamot :) Mindegy, mi volt rajta, még ha film is (főleg, hogy BD-rippeket gyűjtök, persze ezek mellett veszek BD-ket is, de nem vagyok álszent, a letöltött anyag még mindig túlsúlyban van :) ). Szerintem a RAID-nek igenis van értelme még otthoni használatra is. Abban teljesen igazad van, hogy a rendkívül fontos anyagokat nem csak 1 helyen kell tárolni.

(#3988) atike


atike
nagyúr

Hali!

Kérdés lenne.... :)

Össze kellene hoznom egy olyan nast, ami:
- 1 lemezes (2.5 vagy 3.5 szinte mindegy) - lehet eleve beépített HDD-s, vagy gyárilag "üres" - utólagosan beszerelhető HDD-vel
- értelemszerűen nem kell RAID
- Ethernet kell, Wifi nem
- torrent kliens van rajta
- magyarországi garancia
- kis fogyasztású (ok, ez a winyótól fog legjobban függeni gondolom)
- nagyon, de nagyon csendes :)
- minél olcsóbb :D

Milyen alternatívák vannak?

Előre is köszi!

(#3989) Nyugdíjas válasza atike (#3988) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Torrent nincsen rajta,de teszel rá, és WD MyBook Live.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3990) atike válasza Nyugdíjas (#3989) üzenetére


atike
nagyúr

Köszi, nézem. :R

Olcsóbb alternatíva nincs amúgy? Hirtelen kicsit sokallom azt a kb 40.000-et... :U De könnyen lehet, hogy sikerül rábeszélnem az emberkére, akkor pedig a probléma meg van oldva... :D

(#3991) Alex91 válasza atike (#3990) üzenetére


Alex91
félisten

D-Link DNS-315, de HDD-vel ez sem olcsobb... Es van benne ventilator! :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3992) Nyugdíjas válasza atike (#3990) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem nincsen olcsóbb megoldás HDD_vel együtt, és tényleg csendes, ráadásul a kis semmi hardver ellenére k.rvára működik. Nekem van kettő is, és imádom őket:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3993) atike válasza Nyugdíjas (#3992) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, szimpatikus megoldás.

Már csak egy érdekel - az a bizonyos torrent kliens... Hogyan lehet ráheggeszteni? :U

(#3994) Nyugdíjas válasza atike (#3993) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Alex91 kolléga sszem ért ehhez... De gondoloma google is segit.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3995) Alex91 válasza atike (#3993) üzenetére


Alex91
félisten

[link] - elobb ezt feltenni..

[link] - aztan meg ezt!

Egy gond van, Firmware frissites eseten ujra kell tenni az egeszet, es ilyenkor a torrentek is mennek a levesbe. (Bar megoldhato, de ahhoz tobbet kell mokolni terminalban...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3996) atike válasza Alex91 (#3995) üzenetére


atike
nagyúr

Köszi az infót. :R

Mivel egy per pillanat még nem megvásárolt eszközről van szó, ezért ezek a dolgok úgyis "szűz" állapotában fognak megtörténni... Akkor meg nem gáz, ha elszáll a tartalom róla (azaz a nagy semmi :D ).

(#3997) Alex91 válasza atike (#3996) üzenetére


Alex91
félisten

A tartalom nem szall el.

A gond az, hogy Firmware frissitesnel ahova a transmission kerul az torlodik. A My Book World-nel is volt par frissites amiota megvettem...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3998) Nyugdíjas válasza Alex91 (#3997) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én amugy nem frissitgetem a Live-okat, mert ami működik megbízhatóan azt snem nagyon szeretem buzerálni, főleg 6TB adatot kinek van kedve pótolni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3999) Alex91 válasza Nyugdíjas (#3998) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de Apple mindig varial, azt van amikor csak kell frissiteni, ha hasznalod az adott funkciot (TM, iTunes pl.).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4000) gyiku válasza Nyugdíjas (#3998) üzenetére


gyiku
nagyúr

2x3 vagy 3x2 az a 6tb? miert nem egy 2 lemezes nas, mint mindig megvenni a bookokat? de ha mar min 3 disc, akkor miert nem hp microserver, vagy brazos conf 4 sataval? ez a dilemmam fatér :(
amugy liverol lehet lanon streamelni 1080p mkv-t? birja?

[ Szerkesztve ]

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.