Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) stomi76 válasza FefeeX (#3450) üzenetére


stomi76
tag

4 cm-es kell bele azt hiszem

(#3452) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni NAS vásárlása kapcsán. A lényeg,hogy tényleg gigabit-es legyen a háló kártya, 2db winyó, raid1 tudjon. A megosztásokat lehessen jelszavazni tehát, x férjen hozzá az 1-es mappához, az y meg a 2-es mappához (kb. 8mappa lenne) ill. lenne közös mappa is amit mindenki elérhet. Más nem kell, hogy tudjon.

Köszönöm előre is a segítséget.

..........""..........

(#3453) doczyhu válasza iff (#3452) üzenetére


doczyhu
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni NAS vásárlása kapcsán. A lényeg,hogy tényleg gigabit-es legyen a háló kártya, 2db winyó, raid1 tudjon.

Szia,

Nézd meg ezt:

[link]

amit Te kérsz, tudja

(#3454) iff válasza doczyhu (#3453) üzenetére


iff
senior tag

Szia!

Köszi, megnézem.

..........""..........

(#3455) FefeeX válasza iff (#3454) üzenetére


FefeeX
veterán

Vagy feleannyiért Zyxel NSA-320; nekem ilyen van, és amiket írtál azt mind tudja :)

(#3456) Rudee80


Rudee80
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék valamilyen hálózati merevlemezt venni.
Van egy Samsung LED tvm,ami jelenleg routerre van kötve,laptopról,galaxyról tud videót lejátszani.USBre van egy passport kötve,arról is megy videó.De azzal mindig az a gondom h ha filmet akarok rátenni akkor kihúz,laptopra dug ,másol....
Az lenne a kérdésem hogy ha veszek pl egy WD mybook live network-ot,azt tudom használni a tv-vel vagy kellene valami media lejátszó is.Legföképp divxet nézünk,de mkvt is lejátszotta a tv.

(#3457) tothgyula


tothgyula
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek a következőben:
ZYXEL NSA310-et szeretnék vásárolni elsősorban multimédia streaming céljából. A leí-
rásban benne van, hogy HD-videót és zenét lehet vele....., de a fotókról nem esik szó.
Azt szeretném, hogy a DLNA képes eszközeimen a videókat, zenéket és fotókat is le
tudjam játszani.
Minden választ megköszönök!

(#3458) Kami11 válasza tothgyula (#3457) üzenetére


Kami11
őstag

A leírása alapján viszi a képeket is. A honlapról letölthető pdf- ben van róla szó:
A médiaszerver által támogatott képformátumok: bmp,jpe, jpeg, jpg, png

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3459) Dragon27


Dragon27
senior tag

mi lehet a gond Synology USB Station 2 géppel vagy beállítással .,
mert levettem a HDD Samsung M2 Portable és teszteltem : Hard Disk Sentinel program nem talált szektorhibát , lassulást ,..... de rengeteg alkalommal indult újra és leállt ..

Station 2 már megölt egy merevlemezemet akkor 2-3 hónap alatt 5800 alkalommal indult újra és leállt a hdd ..

Alig használom jóformán csak tárolásra ., ha inaktív mi keltheti fel ?
mert 1 óra inaktív után hibernál .

vagy kikapcsoljam a hibernálást ?

[ Szerkesztve ]

(#3460) doczyhu válasza Dragon27 (#3459) üzenetére


doczyhu
csendes tag

Alig használom jóformán csak tárolásra ., ha inaktív mi keltheti fel ?

Nem értem pontosan mit szeretnél. Most ne álljon le inaktivitás után vagy mindig felébred?

(#3461) doczyhu válasza tothgyula (#3457) üzenetére


doczyhu
csendes tag

Azt szeretném, hogy a DLNA képes eszközeimen a videókat, zenéket és fotókat is le
tudjam játszani.

A DLNA megjeleníti a fotókat, ez nem nas tudás, de az már típusfüggő, hogy milyen formátumú képekről van szó. A jpg alap, raw-ot, tif-et nem mindegyik tud

(#3462) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen NAS-t vegyek.
Követelményeim:
- Márka mindegy.
- Megbízható stabil működés több op. rendszerrel ellátott számítógépen (Win7, XP...) is stabilan működjön.
- Minimum 6 TB-t kezeljen.
- Nem kell csili-vili kezelőfelület, egyszerű és letisztult legyen.
- Ne kelljen minden alkalommal a kezelő felületen keresztül megnyitnom, hogy lássam a tartalmát, hanem hálózati maghajtóként beköthessem.
- Smart TV-vel simán tudjon kommunikálni.
- Gigabites hálókártya is kell bele.
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#3463) Kami11 válasza Dragon27 (#3459) üzenetére


Kami11
őstag

Több dolgot is tehetsz a következő sorrendben:
- frissíts fw.-t hátha ez megoldja a problémát
- kapcsold ki a hibernálást, ugyanis a merevlemezeknek jobban árt az állandó ki-be kapcsolgatás mint az állandó működés, ráadásul 2-3 hónap alatt az 5800 újraindulás nagyon sok! :Y (nálam egy kb. 4-5 éves maxtor vinyó a smart szerint 256! alkalommal indult újra)
- gariztasd az USB Station-t

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3464) Dragon27 válasza Kami11 (#3463) üzenetére


Dragon27
senior tag


frissíts fw. :a legújabbat használom
kapcsold ki a hibernálást : a Samsung hdd nincs beépíttet kikapcsolás mód ? mert lehet a kettő egyszerre érte el 1500 ki be kapcsolást ? Western D. ha jól tudom van ....
gariztasd az USB Station-t : nem hiszem hogy hibás lenne . .. De Win7 a NAS-t lássa lehet ezek kelti fel vagy a másik XP-s gép ?..

(#3465) Kami11 válasza Dragon27 (#3464) üzenetére


Kami11
őstag

Hogy mi keltheti fel nem tudom, -talán ebben segít valaki más, aki jobban otthon van a témában- , de ha úgy gondolod, hogy ez nem hiba, akkor első körben kapcsold ki a hibernálást. Inkább menjen állandóan, mintsem ki-be kapcsolgasson.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3466) Dragon27 válasza Kami11 (#3465) üzenetére


Dragon27
senior tag

most kikapcsoltam a hibernálást . egy hétig így hagyom aztán újra tesztelem ..

ha problémázik visszaviszem mind a kettőt ..

Köszi ..

(#3467) tothgyula válasza Kami11 (#3458) üzenetére


tothgyula
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, hasznos volt!

(#3468) ubid


ubid
őstag

Helló!

Ezt a gépet néztem ki magamnak :
EZT
A kérdésem felétek, hogy az hogy "BEÉPÍTETT" mit akar itt jelenteni ?

Gondolom attól cserélhetem a HDD-t nagyobb később nem ?

-.-

(#3469) Alex91 válasza ubid (#3468) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, ebben cserelheto.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3470) ubid válasza Alex91 (#3469) üzenetére


ubid
őstag

köszi !

-.-

(#3471) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Hello.
# 3462 valaki?

[ Szerkesztve ]

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#3472) Kami11 válasza CivicEsi (#3471) üzenetére


Kami11
őstag

Pl. ezt!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3473) CivicEsi válasza Kami11 (#3472) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Hello.
Nem jó, amit linkeltél maximum 4TB, nekem minimum 6 TB kell.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#3474) Kami11 válasza CivicEsi (#3473) üzenetére


Kami11
őstag

Igaz, a fölött átsiklottam! :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3475) krealon válasza CivicEsi (#3462) üzenetére


krealon
veterán

http://nas-meghajto.arukereso.hu/thecus/n7700pro-p43557810/

Ebbe 7db 3T-s winyot pakolva lesz hely boven.

(#3476) doczyhu válasza CivicEsi (#3473) üzenetére


doczyhu
csendes tag

Ez egy igen jó készülék 6TB adathoz:

[link]

...de akár 60TB is lehet, az már nem semmi :K

(#3477) ZCoyote válasza CivicEsi (#3473) üzenetére


ZCoyote
őstag

(#3478) fulcrum válasza ubid (#3468) üzenetére


fulcrum
tag

Szia!

A ZyXel NSA310 esetében, amelyik nevében a garanciajegyen benne van, hogy "beépített" 500GB, azt csak az eredeti winyóval veszik át, ha visszaviszed a szervizbe. Gyári szám szerint van hozzárendelve a merevlemez. Persze csak akkor számít, ha észreveszik, hogy nem az van benne...

Linux for human beings

(#3479) ubid válasza fulcrum (#3478) üzenetére


ubid
őstag

Értem!

De arra az eshetőségre akár vissza is rakhatom bele azt a lemezt és akkor nincs baj.
De elsőre úgy is elég az az 500-as.
Aztán ha nagyon muszáj kicserélem

-.-

(#3480) Dragon27 válasza Kami11 (#3465) üzenetére


Dragon27
senior tag

az 1 hét letelt . semmi javulás a kép szerint . De rátettem Win7-re amin a merevlemezek soha nem kapcsolnak ki .De ez a Samsung tesztet elvégeztem és 5 perc után már nem éreztem hogy forogna . akkor ez a hdd automatikusan 5 perc inaktív után leáll .,
Más gyártók is így lehet WD., ? mert így nem sokáig fogja bírni .

(#3481) Kami11 válasza Dragon27 (#3480) üzenetére


Kami11
őstag

Nem tudom mi lehet a gondja, próbáld megtudakolni itt! Biztos tud valaki segíteni.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3482) Dragon27 válasza Kami11 (#3481) üzenetére


Dragon27
senior tag

jó lenne WD-re cserélni .,

Azért köszi .

(#3483) Claude Leon válasza Dragon27 (#3480) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nyomass néhány népszerű torrentet, aztán nem lesz mitől leálljon :)
(pl. hirens, valami linux)

(#3484) Dragon27 válasza Claude Leon (#3483) üzenetére


Dragon27
senior tag

látom hogy ezek a külső sza@ok mind egyformák . ma rátettem egy másik HDD USB3 WD-t ez úgy hogy a hibernálás kikapcsolva :de inaktív esetén 30 perc után leállt . jobb mint a samu 5 perces ideje . :W

A belső is így működik pl. : Western Digital Caviar Green 2000GB
a sok energia spórolás az agyamra megy .. pár watt végett ., vagy adatvesztés vagy új merevlemezt vehetek ,. cserélhetek (gari ) .,. szuper energia spórolás :W

[ Szerkesztve ]

(#3485) Dragon27


Dragon27
senior tag

megvan a megoldás :R :))

[ Szerkesztve ]

(#3486) Claude Leon válasza Dragon27 (#3485) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Sajnos maradnom kell a torrentnél, nem fogok ezért 3.5-ös külső racket szerezni, hogy beállíthassam, mert csak laposom van.

(#3488) Alex91 válasza #85267712 (#3487) üzenetére


Alex91
félisten

Ako vegyel pc-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3489) Celtis válasza #85267712 (#3487) üzenetére


Celtis
veterán

Mi az ami miatt neked pont windows home server kell? A torrent biztos nem az.

(#3491) FefeeX válasza #85267712 (#3487) üzenetére


FefeeX
veterán

Esetleg talán ez
De a fogyasztásán megfizeted, plusz szerintem nincs rajt szoftver

Torrentezni brutál jó a Zyxel, Transmission-nel (tud annyit mint az utorrent, én is arról álltam át), a fogyasztása szinte nulla, már megy egy ideje 24/7, ha bekonfigolod betörni sem fognak (mint nálam) :)

royal16: szintén ugyanazt tudom mondani, nekem is új volt a transmission, féltem is, hogy a UPC netet nem tudja majd megkerülni, de van benn encription, uTP meg minden nyalákság, és amellett, hogy van webes felülete is, brutál jól menedzselhető remote-okkal

[ Szerkesztve ]

(#3492) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, olyat próbált már valaki, hogy nas-ról ír dvd-t közvetlen? Szóval laptoppal, csak nem a gépen, hanem a nason van az anyag. Esetleg BD lemez? :S

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3493) Alex91 válasza gboszi (#3492) üzenetére


Alex91
félisten

Azt hiszem egyszer sikerult veletlenul DVD-t irnom rola :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3494) gboszi válasza Alex91 (#3493) üzenetére


gboszi
senior tag

Csak azért kérdem, mert jó lenne. Nas letölt BD lemezt, s kiírnám. Nem gáz ha egy óra...sőt ha kettő se, menne este, csak hogy egyáétalán mehet e

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3495) Cyrin válasza gboszi (#3494) üzenetére


Cyrin
addikt

Én úgy szerkesztek videót, hogy nas-on van a source file, ami kb 13gb hdv. Onnan tömöríti, majd kiírja file-ba, és dvd-re a notebook-on
Szóval sztem menne simán.

(#3496) krealon válasza Alex91 (#3493) üzenetére


krealon
veterán

Ha megbizhato atviteli kozeget hasznalsz az adatatvitelre (kabel), akkor valoszinuleg nem lesz gond.

(#3497) CivicEsi válasza ZCoyote (#3477) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

És ez mekkora merevlemezeket kezel, mondjuk, egy 4x 2 TB bizotd tud, vagy esetleg menne a 4x3 TB is?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#3498) ZCoyote válasza CivicEsi (#3497) üzenetére


ZCoyote
őstag

Valamelyik fórumban írták, hogy kezeli a 3 TB-s vinyókat is. :K

Romani ite domum.

(#3499) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!Nekem egy olyan problemam van,h a tvbe epitett medialejatszo nem tudja kiolvasni a nasrol a feliratokat.Marmint a kulon srt filokat.Ehhez esetleg vmit allitani kell a nason ? synology ds212j +pana gt30

(#3500) Alex91 válasza kiki22 (#3499) üzenetére


Alex91
félisten

DLNA gond, kulon medialejatszo, ami tud mondjuk samba megosztast is kezelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.