Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) pucni


pucni
csendes tag

Ez egy Medion NAS:
http://aldi.medion.com/md86407/at/?refPage=medion#technische_details_anker

-Az alaplapi háló Atheros AR813x/AR815x Gigabit/Fast Ethernet vezérlő
-A router 10/100M TL-WR743ND (az 54Mbit sebesség az tényleg wifire vonatkozna, de amúgy is elírtam mert 150Mbit)
-NAS pedig Dual Core ARM PLX-NAS7820 750 MHz
128 MB RAM
1.50 TB (1.36 TiB) Seagate Barracuda Green ST1500DL003-9VT1 SATA-HD
2 x USB 2.0
1 x Gigabit LAN (Realtek RTL8211E)

Ha jól látom, akkor a router miatt csökken le a sebesség. Ezért kérdeztem, hogy ki lehet-e hagyni a körből. Mert direkt NAS-PC kapcsolatot nem nagyon találtam sehol a neten.
A NAS proci és memória nem tudom számít-e másolásnál. Viszont a NAS HDD az USB2 port és az USB porton rádugott HDD miatt szerintem kéne 30MB/s sebességet elérni.

(#2752) veze válasza pucni (#2751) üzenetére


veze
őstag

kihagyhatod a nas-pc kapcsolatbol a routert.
kell egy gigabites switch abba dugod a nast és a pc-t is és a routert is
A kettő között ( nas-pc) a kapcsolat gigabites lesz a net felé kifele meg mind a kettőnek 100megás

szerk: jumbo frame 9k , ezt kapcsold be a nas-ban is és a pc hálókártyáján is gigabites hálózat esetén

[ Szerkesztve ]

(#2753) Alex91 válasza pucni (#2751) üzenetére


Alex91
félisten

Mindkét cuccnak adjal fix IP-t, azt kosd össze őket...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2754) Pali79 válasza DjKoxi (#2747) üzenetére


Pali79
aktív tag

Az első kérdésedre sajnos nem tudom a pontos választ csak tippelek, hogy ha nincs RAID-ba rakva a két hdd akkor leállhat.

A másik kérdésedre viszont egyszerűen igen a válasz, minden tekintetben. Én sem vagyok egy nagy pc guru a linuxhoz meg végképp sötét vagyok de utána olvasgatással és egy kevés rá szánt idővel meg tudtam oldani a kérdést. Ha van egy pici affinitásod hozzá szerintem neked is menni fog.

Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy tárhely igénytől függően a hdd-k mai ár, szerint a NAS árának többszörösét is kitehetik. Szóval csak óvatosan a vásárlással! :K

(#2755) pucni


pucni
csendes tag

Jumbo frame van a NAS-on. A hálókártyán is megtaláltam óriáskeret néven.
Ha nem muszáj a switch, inkább kihagyom. Elég lenne csak a HDD megtöltésig a gyors kapcsolat. Meg már amúgy is 3 routeren keresztül jut el a net. Van is valami DHCP jellegű gebasz időnként. Ki kéne nyomoznom mi. Nem akarok még egy elemet hozzátenni, mert befordulok ha még az is bekever valamit.
Direkt PC-NAS kapcsolatnál az IP címet milyen tartományból kell beadni?
A kábel mindegy milyen? Vagy crosslink kábel kell.

(Azt már kiderült biztosra egy másik medionos tulajtól, hogy a router fogja le a sebességet. Neki az is megabites és ott repesztenek az adatok 3x gyorsabban 37MB/s-al)

(#2756) jNk válasza pucni (#2755) üzenetére


jNk
senior tag

Talán az a legegyszerűbb ha azt az ip címet adod a gépednek és a nas-nak is fixen (vagy abból a tartományból) amit a routertől kapnak. Gigabites gépek között az egyenes kábel szokott problémamentesen működni.

(#2757) veze válasza pucni (#2755) üzenetére


veze
őstag

switch nem kavar be semmibe, ez biztos. nem olyan mint a router.
csak összedugdosod és kész nincs mit és nem is kell konfiguralni de tény hogy egy tplink gigabites switc is 4k körül van.. ez nem mindegy
két gép közé közvetlen összekötéshez crosslink kell
IP címet abból a tartományábol kell adni amit a router kezel

(#2758) #16695808


#16695808
törölt tag

sziasztok.
van egy LG 32LD350-es tv-m, a filmlejátszás funkció bekapcsolva. nos azt szeretném megcsinálni, hogy valamiféle NAS-t (NAS adapter, stb-t?) a routerrel összekötni és mivel dlna nincs a tv-n (így csak usb-n tud filmeket fogadni) csak usb-n tudom összekötni a tv-vel.(HDMI is van ) remélem érthető. tehát ha filmet töltök a géppel egy külső (vagy bármilyen) meghajtóra akkor a tv azonnal lássa az adott tartalmat.
( a gépen linux van, de ez gondolom nem oszt nem szoroz)
ja és ami még fontos mindezt a mahinát a lehető legolcsóbban kéne megúsznom.
várom a kreatív ötleteiteket.
előre is köszi.

(#2759) Alex91 válasza #16695808 (#2758) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy medialejatszot, amin van halokartya...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2760) Rosep válasza #16695808 (#2758) üzenetére


Rosep
senior tag

Amit itt te most leírtál lehetetlen. A TV-den nincs LAN csatlakozó. Ha a NAS routerra van kötve hálózaton, akkor nem tudod rákötni a TV-re USB-n. A legolcsóbb ha veszel egy médialejátszót ami tud hálózatról lejátszani. Erre a legjobb talán a WD TV Live. (Én most adtam el, 2 évig használtam, nagyon jó.)
Egyébként meg amit letöltesz, azzal általában még kell dolgozni egy kicsit, legtöbbször ki kell csomagolni.

[ Szerkesztve ]

(#2761) #16695808 válasza Rosep (#2760) üzenetére


#16695808
törölt tag

igen egy mappába csomagolnám amit a tv lát. de ha média lejátszót veszek akkor és rádugok egy usb merevlemezt akkor ugye nem kell a gépnek mennie hogy tv-n filmet nézzek? és még egy kérdés, ebben az esetben PVR funció működhet? analóg kábelem van, meg mindig tv , szóval mindkettőn működhet?

(#2762) skoos


skoos
őstag

Ez annyira szar. Egyszerűen nem találom, hogy melyik NAS lenne jó (az egyébként elvárható) igényeimhez.

Egy letöltési-lista kezelő, ahol az FTP letöltéseknek egyesével tudok usert/passt megadni.
Olyan sok ez? Synology szép és jó (nomegdrágais) de nem látom, hogy a Download Station kezelné ezt. Dettó a Qnap. Zyxelnél fel sem merül, freenasnál nem látok ilyen funkciókat, funplugos házi barkácsnál meg tudom létezik-e ilyen letöltőprogram ami megbízható.

ennyire egyedit kérek?

(#2763) hati válasza skoos (#2762) üzenetére


hati
addikt

Igen. Építs saját szervert magadnak. Atom alapút ki tudsz hozni 50k-ból, lemezek nélkül.

(#2764) Rosep válasza #16695808 (#2761) üzenetére


Rosep
senior tag

A PVR még bonyolítja a helyzetet, de biztos van rá megoldás.
Szerintem jobban jársz ha átmész a mediaplayeres topicban.
Ott majd ajánlanak neked valami cuccot, ami pont megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

(#2765) Pali79 válasza hati (#2763) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor már jobban jár a proliant-tal. 40k és egy nagyon szép kis házbak kapja. A hasonló üres házak meg 25Kért mennek.

(#2766) DjKoxi válasza Pali79 (#2754) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi szépen a választ, sok filózás után én is a HP-t tartom a legésszerűbb megoldásnak. RAID-et nem is tervezek, a családi fotókat, videókat kiírom DVD-re is, a többi pótolható adat.
A tanulás meg sosem árt. Élőben még sosem láttam milyen, de képről nagyon tetszetős készülék.
A vinyó árakkal sajnos tisztában vagyok, verem a fejem a falba, miért nem előbb gondolkoztam. A DVD gyűjteményemet szeretném HDD-re archiválni, mert nagyon sok helyet foglalnak. A lányaim is egyre nagyobbak, tanulékonyak, hamar rá fognak jönni milyen nagyszerű dolog egy NAS használata.
Remélem nem voltam nagyon off, igyekszem elmélyülni a témában vásárlás előtt.

(#2767) krealon válasza DjKoxi (#2766) üzenetére


krealon
veterán

Talan a leggyorsabban es legegyszerubben FreeNAS-t lehetne telepiteni a Microserverre.
http://www.youtube.com/watch?v=kZqGHKKIK48

Ha mindenfele extra dologra (Webserver, MySQL, levelezo szerver stb) is fel szeretned hasznalni, akkor jobb valasztas lehet az OpenMediaVault.

(#2768) DjKoxi válasza krealon (#2767) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem csak háttértárként kellene, nyomtatószerver és esetleg torrent ( még azt sem csináltam soha ) futtatására.
Néztem még a Synology 212j-t is, de nekem abba hatalmas HDD-k kellenének, hogy mindenem ráférjen.
A fogyasztást nem is említem, mert nekem nem annyira fontos, más szempontok sokkal többet számítanak.
Van egy pár linuxbarát ismerősöm, segítenének, meg úgy látom a fórumon is kérdezhetek, jó a társaság!

(#2769) Rosep válasza veze (#2752) üzenetére


Rosep
senior tag

Jó tanácsokat adsz. :)
Én bekapcsoltam a NAS-on is meg a PC-n is és onnantól nem értem el a megosztott mappákat a NAS-on. Miután a PC-n kikapcsoltam, legalább a NAS webes felületét elértem hogy visszállítsam.

(#2770) Pali79 válasza DjKoxi (#2766) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ha nem túl égető a dolog akkor érdemes kivárni, nyárra sztem vissza fognak térni az árak az eredeti helyükre viszont ha van rá keret a proliant most kell megvenni mert amikor 10k-ért dobálták az 1T-ás vinyókat, a proliant majdnem 90k-ért :Y adták.

(#2771) DjKoxi válasza Pali79 (#2770) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Húha :Y
Nem mindegy ám. Nem is gondoltam volna.
Köszönöm, hogy segítetek, ehhez a témához egyáltalán nem értek. Annyit látok, hogy a 40eFt meglepően jó ár a tudáshoz képest.

(#2772) Pali79 válasza DjKoxi (#2771) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ja! Kukkold csak meg az árdiagramot: [link]

(#2773) pucni


pucni
csendes tag

Sikerült Medion NAS-t a PC alaplapi hálókártyájához csatlakoztatni direktbe. A jótanácsokat köszi mindenkinek. Jöjjön a megoldás.
Még a routerhez kötött állapotban statikus IP címet állítottam a NAS-nak és a hálókártyának is ugyan azt. (IP címnek azt állítottam be, amit a routerhez kötött állapotban használnak.) Kiiktattam a routert. Kábelnek a NAS-hoz adott UTP kábelt használtam a NAS-PC kapcsolathoz. Nem is néztem milyen, de szerintem egyenes bekötésű.
Így nem működött a rendszer. (Ez volt a láma módszer)
Visszatettem a routert és dinamikusra állítottam a NAS IP és DNS címét, a PC hálókártyáján pedig IP és DNS-hez automatikust állítottam. Megint kiiktattam a routert. Még így sem láttam és kiadtam egy ipconfig /all parancsot majd a sajátgépben próbáltam a hálózati kapcsolatra lépni, de nem ment. Ki volt kapcsolva a hálózati felderítés, amit bekapcsoltam és jó lett minden.
Eredetileg csak 10MB/s volt a 100M-ás routerrel a másolás, ami így már 20 MB/s lett Total Commanderrel. A totalcmd beállításaiban átállítottam a másolási módot általánosról szakértői nagy fájl másolási módra. Ezzel már 35MB/s lett a másolási sebesség. A windows intézős másolás alapból 35MB/s volt. Beállítottam a NAS-ban a Jumbo frame enabled-et. Majd a hálókártya óriáskeretet engedélyeztem 9k-ra. Így már tartós 50MB/s lett a másolás. Ezzel meg vagyok elégedve, de még így is kevésnek tűnik a gigabites hálózathoz és a SATA HDD-khez képest. A NAS-os HDD a lassabb, de az is minimum 55MB/s, átlag 100MB/s, max 130MB/s sebességű. Nem tudom mivel lehetne gyorsabb. Talán egy jobb kábellel? Mindenesetre így már elég gyors.
Elméláztam azon, amint a 486-os gépem mellett ücsörögve vártam, hogy áttoljak a vinyóra 30MB-ot 20 db floppyról. Majd a 2x-es sebességű CD íróra váltva csak lestem milyen gyors (38 perc alatt 650MB) lett az adatmozgatás. Most a terás HDD mellett kell otthagyni a gépet órákra másoláskor. Hiába lett minden sokkal gyorsabb és a kapacitás is nagyobb, egy dolog nem változott. A várakozás. Poénból kiszámoltam, hogyha floppyról próbálnék megtölteni egy 1.5TB-os winyót, akkor az 1.5 évig tartana non-stop.

(#2774) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Tudna nekem segíteni valaki, akinek van Zyxel NSA-310? Vettem egyet, raktam bele egy 1TB-s HDD-t. Szeretném felkonfigolni. A tároló beállításnál ugye létre kell hoznom egy kötetet SATA vagy USB-t. SATA-t szeretnék, itt 1 lehetőséget kínál fel, ami a JBOD. Utána olvastam, ez egy raid kötet lenne ha jól értem, ami lemezek összefűzését teszi lehetővé...nem igen értem tehát, hogy 1 lemezre miért JBOD az egyetlen lehetőség. Ez így normális? Hozzam létre és csá?

What else?

(#2775) krealon válasza ATM_automata (#2774) üzenetére


krealon
veterán

http://lmgtfy.com/?q=JBOD

http://en.wikipedia.org/wiki/Non-RAID_drive_architectures

"JBOD, meaning "Just a Bunch Of Drives", is used to refer to two distinct concepts:

- all disks being independently addressed, with no collective properties – each physical disk, with all the logical partitions each may contain, being mapped to a different logical volume: just a bunch of disks.
- concatenation, where all the physical disks are concatenated and presented as a single disk.

Note that neither concept implies data redundancy. The usage is contentious; in careful usage, JBOD refers to the first (independent disks), as there is no other term to refer to this, while concatenation is referred to by unambiguous terms such as SPAN or BIG. For example, in the context of ZFS, JBOD refers to independent drives.

The host controller of a JBOD setup may also impact how it can be used. A USB or FireWire host connection will address multiple physical drives, but an eSATA connection requires a SATA host controller with Port Multiplier support, or else it will only recognize the first physical disk."

Roviden: Igen.

(#2776) ATM_automata válasza krealon (#2775) üzenetére


ATM_automata
őstag

Tehát? :DDD

What else?

(#2777) ATM_automata válasza ATM_automata (#2776) üzenetére


ATM_automata
őstag

Na ezen is túl vagyok. Azt megtudja valaki mondani esetleg, hogy a ha berakok egy torrentet letöltésre akkor miért nem indul el a letöltés?

What else?

(#2778) Pali79 válasza ATM_automata (#2777) üzenetére


Pali79
aktív tag

Router beállítás (Forwarding, tűzfal) megvolt?

(#2779) Mania válasza ATM_automata (#2777) üzenetére


Mania
senior tag

Ez alapján tegyél rá transmission-t(NSA-310-re is jó a leírás), valamint portforward(újabban virtual server) :)

[ Szerkesztve ]

(#2780) ATM_automata válasza Mania (#2779) üzenetére


ATM_automata
őstag

Kicsit kiakadt a szerkezet. Reseteltem, így elindult minden. Az a vicces, hogy nem kellett neki semmit állítani a routerbe, illetve amit állítottam azt ki kellett szedni és upnp-be megy minden. Egy gondom van. Ha FTP-vel akarok csatlakozni kintről, akkor a login megtörténik, aztán a TC dob egy "port parancs hibája" ablakot és a logban egy ilyen hibaüzenet van:

500 I won't open a connection to 192.168.1.101 (only to 94.21.51.56)

Próbáltam passzív módot ki-be kapcsolni, de nem sokat segített rajta. Egészen pontosan ha nem volt bekapcsolva, akkor folyamatosan próbált listázni, de sikertelenül és task managerből ki kellett lőnöm a TC-t.

Valaki belefutott már ilyenbe? Esetleg megoldás, vagy valami, amit ki tudok próbálni?

What else?

(#2781) Mania válasza ATM_automata (#2780) üzenetére


Mania
senior tag

A 21-es portot mindenképpen tartsd nyitva, addig nekem sem ment.

(#2782) ATM_automata válasza Mania (#2781) üzenetére


ATM_automata
őstag

Tudtommal nyitva van. Illetve loginolni tud, tehát nyitva van.

What else?

(#2783) krealon válasza ATM_automata (#2780) üzenetére


krealon
veterán

Egy gondom van. Ha FTP-vel akarok csatlakozni kintről, akkor a login megtörténik, aztán a TC dob egy "port parancs hibája" ablakot és a logban egy ilyen hibaüzenet van:

500 I won't open a connection to 192.168.1.101 (only to 94.21.51.56)

Ha ugy erted a "kintrol"-t, hogy egy masik router mogott levo geprol, akkor csak az aktiv mod fog mukodni, az is csak akkor, ha
- a szerver a publikus IP 21-es portjan latszik
- a kliens routerben van FTP_conntrack modul

Az FTP-t eredetileg arra talaltak ki, hogy 2 gep kommunikaljon, amelyek kozvetlenul a publikus internetre csatlakoznak.
A halozati cimforditasok (NAT) rendkivul meg tudjak bonyolitani az FTP protokolt.

(#2784) Fblade


Fblade
csendes tag

Sziasztok,

Kis seítséget szeretnék kérni NAS vásárlás ügyben.
Eddig egy Dlink DNS 323-t használtam, ezt eladtam és szeretnék egy új NAS-ot venni.
Torrentezésre, adattárolásra, valamint HD filmek nézésére használnám. A filmeket a TV-men szeretném megnézni, ami hálózatos. Így azt szeretném hogy a NAS-ra letöltöm a filmeket ott elindítom és a TV-n nézem.
Valami olyan NAS-t szeretnék ami gyorsabb mint a DNS-323 és nem lenne baj ha kicsit halkabb, valamint hasonlóan kis fogyasztású mint a Dlink DNS.

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#2785) ATM_automata válasza krealon (#2783) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az egyszerűség kedvéért most úgy teszteltem, hogy saját gépről (egy hálózaton van a NAS-al) DynDNS-en keresztül meghívtam. A webes felület be is jön tökéletesen, FTP connection is megvan, csak nem listázza a könyvtárakat. A nas logjában is ízt írja, hogy van FTP connection.

What else?

(#2786) Pali79 válasza Fblade (#2784) üzenetére


Pali79
aktív tag

A Synology 212j elég jó cucc, de szvsz kicsit drága, de akinek van az csak dicséri.

(#2787) Fblade válasza Pali79 (#2786) üzenetére


Fblade
csendes tag

Köszi én is szemezgetek vele. Csak nem tudom hogy pl, lehet e rá tenni más torrent klienset mint ami gyárilag van benne.

(#2788) Pali79 válasza Fblade (#2787) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát ezt passzolom, de ha működik rendesen akkor nem mindegy milyen kliens? :F

(#2789) Fblade válasza Pali79 (#2788) üzenetére


Fblade
csendes tag

a Dlink cuccába Bittorrent kliens volt, és az elég kényelmetlen volt használni.pl nem lehetett egyszerre elindítani a torrenteket és leállítani a webes felületéről, csak egyenként. nem lehetett olyan jól konfigolni mint mondjuk egy transmission-t, ahol beállíthattam hogy napközben kisebb sávszélességet foglaljon el, így a család is tudja használni rendesen az internetet.

(#2790) jNk válasza Fblade (#2789) üzenetére


jNk
senior tag

A Syonology Download Station egy kicsit komolyabb a D-Link megoldásánál és természetesen beállítható az időzített sávszélesség használat is.

(#2791) Fblade válasza jNk (#2790) üzenetére


Fblade
csendes tag

Köszi, Igen ez valóban komolyabb megoldás. Azt hiszem a Synology mellett fogom letenni a voksom, már csak az a kérdés hogy 212j, 212 vagy 212 +. Nyilván a plusz a legcombosabb darab és ez árban is megmutatkozik.

(#2792) jNk válasza Fblade (#2791) üzenetére


jNk
senior tag

A plusz-ban 2GHz cpu van, 512 DDR3 ram, 2db usb3 aljat (az usb2 mellett). Az összehasonlítás alapján a hardware-ből adódóan a 212+ tudja a legtöbb felhasználót kiszolgálni. Otthoni használatra szerintem a 212j is elég, vagy a 212 ha kell usb3 és az erősebb cpu a nagy forgalom miatt.

(#2793) Fblade válasza jNk (#2792) üzenetére


Fblade
csendes tag

1-2 felhasználó használná csak. a 212+-ban talán csak azért gondolkoznék, hogy a NAS-ra letöltött HD filmek kicsomagolása ne tartson hosszú ideig.

(#2794) skoos válasza jNk (#2790) üzenetére


skoos
őstag

Be lehet tenni a Download Station-be FTP letöltéseket? Ha valakinek van ilyen, mutassa meg 1 screenshottal, hogyan néz ki az FTP letöltés.

(#2795) Alex91 válasza skoos (#2794) üzenetére


Alex91
félisten

[link], figyelmesen elolvasod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2796) PrinczA válasza krealon (#2711) üzenetére


PrinczA
őstag

Nem működik a link: HP ProLiant N36L és N40L Microserver topik.

(#2797) Billu válasza PrinczA (#2796) üzenetére


Billu
aktív tag

Törölve lett a topik!?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#2798) Dragon27


Dragon27
senior tag

Synology : Torrent kereső hozzáadása ? Egy fájl megnyitása: (eg.search.dlm) ??
szeretném bővíteni a USB..2 keresőjét de annyira ne mértek hozzá (nem vagyok programozó)

[link]
tudom itt a leírás. de nem értem / pirat,treac...,3-10 keresőkre szeretném bővíteni

Tudnátok segíteni ?Köszi

(#2799) Omegared


Omegared
csendes tag

Sziasztok!

Van e valakinek tudomása olyan NAS/SAN eszközről ami szimultán képes LAN és usb slave-mass storage kapcsolódásra?

(Egy LG tv mellé kéne, media boxot nem szeretnék, így is van elég távirányítóm)

Üdv:
Omegared

(#2800) krealon válasza Omegared (#2799) üzenetére


krealon
veterán

Korabban mar kitargyaltuk, hogy nincs ilyen "fabol vaskarika" eszkoz.

Pontosabban a megvalositas bonyolultsaga miatti koltsegek, messze felulmulna'k egy halozatos medialejatszo arat. Radasul egy medialejatszot konyebb (olcsobb) lecserelni (ha szukseges), mint egy komplett TV-t. Ezert sem ertem meg azokat, akik a Smart hivoszonak engedelmeskedve megveszik az iszonyu draga TV-ket.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.