Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) powerup2


powerup2
addikt

NSA-310-nek mikor jön az utódja mert ha mostanába várható akkor megvárom azt

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#3852) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában, most ismerkedem vele. Olyan eszközt keresek amivel:

-Könnyen lehet torrentezni és lehető legtöbb torrentet tudja egyszerre kezelni
-Sima 3,5-ös 2TB-os sata vinyót bele lehet tenni
-Nyomtatómegosztásra alkalmas
-UPC által 120-as nethez adott Cisco EPC3925-el működik

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3853) 8nemesis8 válasza powerup2 (#3850) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tegnap összeraktam egy kis 2,5"os hdd-vel és a beépített libtorrent? torrent kliens valami nagyon ratyi.
Ma megy rá a transmission és utána megmondom mit bír.
Amúgy relatíve halk a kis NAS, vagyis engem nem zavart alvásban meg.
Igaz, hogy be van gyulladva a fülem, így most nem is hallok 100%osan!

(#3854) 8nemesis8 válasza Mate (#3852) üzenetére


8nemesis8
veterán

Árban fontos, hogy mennyit szánnál rá hiszen ennek függvényében tudnak csak ajánlani a hozzáértők!

(#3855) powerup2 válasza 8nemesis8 (#3853) üzenetére


powerup2
addikt

Hát várom akkor a fejleményeket amúgy hol érdemes megvenni a cuccot ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#3856) 8nemesis8 válasza powerup2 (#3855) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én rendeltem az egyik legolcsóbb helyről. PcPlanet, nem ismertem őket, de eddig nagyon korrekten jártak el velem.

(#3857) powerup2 válasza 8nemesis8 (#3856) üzenetére


powerup2
addikt

Szállítási költség volt vagy ingyen vitték?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#3858) 8nemesis8 válasza powerup2 (#3857) üzenetére


8nemesis8
veterán

1000ft előreutalás esetén.
5 év gari, ami majdnem egyedülálló. :U

(#3859) Mate válasza 8nemesis8 (#3854) üzenetére


Mate
nagyúr

Felmerült még igény az eszközzel kapcsolatban, méghozzá, hogy samsungos allshare-el működjön. Illetve a torrent kliens lehetőleg utorrent legyen, vagy előre lehessen tudni mit használ, mert torrentoldal ahol vagyok nem fogad el mindent.

Ár, hát nagyon-nagyon max. 50.000, de jó lenne, ha kijönne 30-ból.

(#3860) 8nemesis8 válasza Mate (#3859) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem is samsung tv-m van, de ha lesz időm kipróbálom egy 720p felbontású filmet, hogya viszi át, bár ahogyan olvastam ezeket nagyon simán viszi.

Milyen Tracker? Csak ha 1-2 nagyról beszélünk n*or*, bit**men, akkor előbbi támogatja a tranmissiont, utóbbinál meg nincs korlátozás.
Igaz alap kliens a libtorrent, de ez lecserélhető.

Ez a 30 vagy 50 ez HDD-vel együtt?

(#3861) fulcrum válasza 8nemesis8 (#3843) üzenetére


fulcrum
tag

8nemesis8, hogy tetted (rögzítetted) bele a zyxel nsa310-be a 2,5"-os vinyót? :F

Linux for human beings

(#3862) Mate válasza 8nemesis8 (#3860) üzenetére


Mate
nagyúr

magyar n-betűsre gondolok.
HDD-m van, egy 2 TB-os wd 3,5-ös vinyó, úgyhogy vinyó nélkül.

(#3863) powerup2 válasza 8nemesis8 (#3858) üzenetére


powerup2
addikt

Amúgy a cuccos formázza a hdd-t mikor elkezded a nas-t használni első inditásnál?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#3864) 8nemesis8 válasza fulcrum (#3861) üzenetére


8nemesis8
veterán

Beletoltam kézzel és volt egy kerámia gyűrűm, ami olyan mint egy nagy anyag. Majdnem tökéletesen odaszorította, de még adtam neki 5-7 rétegnyi szigetelő szalagot.
Ráztam elég erősen, de meg sem moccant, úgyhogy szerintem így jó lesz :)

(#3865) 8nemesis8 válasza Mate (#3862) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ők támogatják a transmission-t, van róla magyarul is leírás, de más nyelveken is!
Itt a logout cikk.

(#3866) 8nemesis8 válasza powerup2 (#3863) üzenetére


8nemesis8
veterán

Persze, kivételt képez ez alól talán az az eset, ha hasonló nasból veszed ki. Tehát mondjuk 210-ről megy az update 310-re.

(#3867) Mate válasza 8nemesis8 (#3865) üzenetére


Mate
nagyúr

Megnéztem a ZyXEL NSA-210-et.

Előny: Allshare-el garantáltan működik, találtam hozzá leírást
-Torrentezés megoldható

Hátrány: Hosszadalmas és nem egyszerű beállítás torrentezéshez
Nem lehet nyomtatót megosztani vele (1 usb van rajta, ami kell pendrive-nak a torrentezés miatt)

Milyen alternatív eszközt tudnál ajánlani esetleg?

Illetve mi a baj a gyári torrent kliensével?

(#3868) Alex91 válasza Mate (#3867) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, QNAP, de ezek dragabbak, de normalisabb torrent kliens van bennuk. Mondjuk Transmission telepites se bonyi, bar nem ertem, hogy miert nem irt mar valaki egy normalis telepito scriptet hozza. A My Book World-omre meg en is meg tudtam csinalni, hogy a netrol lehuzza acuccot, es fel is rakja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3869) 8nemesis8 válasza Mate (#3867) üzenetére


8nemesis8
veterán

210et ne nézd, nem tudom lehet e kapni még?
310 inkább vagy amit lentebb ajánlottak márkák.

Én azért vettem 310-et, mert igaz az is sok mindent tud amit mondjuk 25-30 000 NAS, de itt ezért meg kell "szenvedned" meg utána kell nézned.
Gyári torrent kliens le van korlátozva 10 torrentre, meg egy halál azt használni...

(#3870) Mate


Mate
nagyúr

Szemezgetek a 310-el, de lehet inkább költök 10-15-el többet, de ne kelljen buherálni, csak simán bedug, alap beállítások és kész.

(#3871) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

NSA-310 tulajoktól kérdezem, hogy frissítettetek a legfrissebb fw-re?
Ha igen a transmission ugyanúgy megy, bár gondolom, hogy igen...

Milyen verziókkal pakoltátok fel? ffp és transmission érdekelne, elsősorban.

(#3872) kisgyerek85 válasza 8nemesis8 (#3871) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Gyere át ide. Pont tegnap volt téma.

(#3873) 8nemesis8 válasza kisgyerek85 (#3872) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, megyek is át.
Elkezdtem olvasni azt a topicot is, de nem figyeltem, hogy ennyire pörög :DDD

(#3874) BossBoss


BossBoss
őstag

Szeretnék egy jó ár/érték arányú NAS-t.

Ami fontos:

-halk
-több lemezt kezeljen (melyik javasolt? "2,5 vagy "3,5?)
-DLNA-s Tv-el vagy médialejátszóval kommunikáljon(HD filmek(akár BD50)
-torrent(non-stop, de nem ipari méretekben)
-ne legyen túl bonyolult a beállítás(nem vagyok egy hálózati zseni)

Köszi!

(#3875) 8nemesis8 válasza BossBoss (#3874) üzenetére


8nemesis8
veterán

Keret függvénye...

(#3876) BossBoss válasza 8nemesis8 (#3875) üzenetére


BossBoss
őstag

El is felejtettem. Max 50k!

(#3877) krealon válasza BossBoss (#3876) üzenetére


krealon
veterán

Akkor csak a QNAP TS-212 marad mint lehetoseg.
Az olcsobb keszulekek minimum 1 feltetelt nem teljesitenek.

(#3878) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nah felavattam, pakoltam rá transmission-t és köszönöm mindenkinek aki a D-linkről lebeszélt, igaz nem kellett hozzá sok és átterelt a Zyxel felé :)

(#3879) viking19


viking19
tag

Hali,

mi a SOC ugyanaz van az NSA210 és a 310-ben?

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#3880) rsf


rsf
senior tag

Engem az érdekelne, hogy a transmission-t simán ffp stick nélkül rá lehet-e valahogy aplikálni a zyxel 310-re??
Vmi egyszerű setupból installálós megoldás nincs?
Mint ahogy pl. a SMART monitorozást lehet felrakni rá?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3881) Jim74 válasza rsf (#3880) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem nincs, csak az FFPStick-es megoldás.

(#3882) 8nemesis8 válasza rsf (#3880) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nincs sajnos, zypkg nincs belőle, mert ha jól tudom abban az esetben ami a zyxel által támogatott akkor lehetne telepítővel megoldani...

De az ffp stick is könnyen megvan 20-30perc kb....

(#3883) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

otthoni rendszer kiépítését tervezem, Synology alappal, viszont nem tudom pontosan, hogy a jelenlegi modellek hogy állnak. Nézegettem a 212-es NAS-okat, azt már látom, hogy a sima, a j és a + - os kb "erősorrendben "vannak, viszont a synology oldalán nem találom a 212+ leírását, helyette van 213+, ami már kétmagos processzorral van. Melyik milyen szerintetek?

A rendszerben otthon jelenleg van egy gigabites router a modemmel és az egyik számítógéppel egy helyiségben, Ezzel a lakás Wifi rendszere van lefedve. A nappaliban van egy Tvix lejátszó, egy Xbox és egy TV, amiket szeretnék a NAS-sal kiszolgálni, amit természetesen a telefonokról, notiról táblagépről is szeretnék elérni. Kérdésem, hogy miként érdemes kiépíteni a rendszert?

A hálószobában van a modem+router illetve a saját PC-m, innen terveztem a helyi 220V-os (ami 230V, mielőtt valaki letorkoll :) ) hálózaton átvinni a netet a nappaliba, ott egy gigabites switch, erre meg rákötve a NAS, Xbox, TV, lejátszó. Szerintetek ez jó kiépítés lehet, vagy érdemesebb az összes cuccot bepakolni a nappaliba, és a routertől elvinni külön kábelen a netet a hálószobába? Ilyen esetben a switch-re kötött eszközök milyen sebességgel kommunikálnak?

Meglévő fali csövezésben lehet amúgy végigfűzni egy LAN kábelt? ha igen, akkor talán az utóbbi kiépítést választanám.

Előre is köszi a válaszokat

(#3884) Jim74 válasza Steady74 (#3883) üzenetére


Jim74
nagyúr

Te mindenütt ott vagy? :P

A hálóból a hálózatot én mindenképpen LAN-on vinném át a nappaliba, még akkor is, ha falat kell érte fúrni...

(#3885) Steady74 válasza Jim74 (#3884) üzenetére


Steady74
addikt

Követlek :)

Akkor lehet érdemesebb az összes eszközt betolni a nappaliba, és csak a "nagy" PC-hez átvinni a netet :F

(#3886) gboszi


gboszi
senior tag

Segítsetek ,mert feladom lassan.

NFS kapcsolatot szeretnék a egy nas (zyxel nsa 310) és egy médialejátszó (Venice V13) közt. Addig eljutottam, hogy nasban letöltöttem az nfs modult, csináltam is egyet 'download' néven aminek a megosztási útvonala /i-data/2f763256/nfs/download és ennyi. A lejátszóban hozzáadtam ip cim plusz megosztás neve, ami ugye nálam download...de semmi. Nem találja, nem látja...:(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3887) Jim74 válasza Steady74 (#3885) üzenetére


Jim74
nagyúr

PC, router, modem maradhat a jelenlegi helységben. Onnan a routerből levinnék egy LAN kábelt a nappaliba, arra ráraknék egy 4 (vagy több) portos gigabites switchet és ebbe dugnám a médialejátszót, az Xbox-ot, a TV-t, meg a NAS-t. A NAS-t ízlés szerint hagyhatod a PC mellett is a routeren lógva, kinek mihez van ingere :DDD

Beújítottam ma egy DFGT kormányt :DD

[ Szerkesztve ]

(#3888) Steady74 válasza Jim74 (#3887) üzenetére


Steady74
addikt

Igen, és én pont a háló és a nappali közötti szakaszra gondoltam egy villamos hálózaton továbbított netes megoldásra. De lehet fúrás lesz, akkor viszont az asszonnyal kell megküzdjek :D

Grat a kormányhoz, akkor most már készülhetünk az F1 2012-re. Vagy gyere néha R07-ezni :R

(#3889) Jim74 válasza Steady74 (#3888) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem rossz dolog a villamos hálózaton történő adattovábbítás, de lényegesen lassabb (és talán instabilabb is) lehet a kapcsolat, mint egy UTP kábeles kapcsolat esetén. Én inkább elviselek egy a sarokban futó UTP kábelt, mint egy lassabb és bizonytalanabb kapcsolatot.

Az a baj, hogy qrvára nincs szabadidőm. Szerintem F1 2012 lesz belől, ha megcsinálják rendesen, különben egy petákot sem adok érte.

(#3890) Steady74 válasza Jim74 (#3889) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi a tanácsokat :R

(#3891) Jim74 válasza Steady74 (#3890) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nincs mit, szívesen. Én sem vagyok guru a témában, de néhány dolgon már végigmentem...

(#3892) Elemental válasza Steady74 (#3890) üzenetére


Elemental
addikt

Szeva!
Annyit tennék hozzá, hogy a nasnak azért van hangja, szerintem hálószobába nem ideális elhelyezni. Felmerült ötletként, hogy átviszel mindent a nappaliba, szerintem az szerencsés.
(Nekem 212j van, nem régen vettem, kérdeztem akitől vettem, hogy hogy szerinte megéri-e kiadnom a sima 212-ért plusz 25 ezret, azt mondta, hogy szerinte nem.)

Ja, és ha még nem vettél, akkor olyat vegyél, ami hivatalos Mo-i forgalmazótól van, ahhoz jár regisztrációs kártya, amivel tudsz regelni a synology.hu-n, igaz drágább kicsit, de ha külföldit veszel, akkor valószínűleg garis hiba esetén szóba sem állnak veled itthon.

[ Szerkesztve ]

(#3893) McAdam6


McAdam6
tag

Jó hír a Synology tulajoknak, most tesztelem a DSM4.1 VideoStation-ját, simán felismerte a "leadtek winfast dtv dongle gold" USB-s DBV-T tunert, lehet adást steamelni, rögzíteni, EPG is van! :C
Még jó lenne DVB-C támogatás is...

(#3894) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Synology DiskStation DS112j szerintetek elbír egyszerre kb. 8 torrentet és mellette hd minőségben filmnézést vagy kell a Synology DiskStation DS112 hozzá ?

(#3895) Alex91 válasza Mate (#3894) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen sebessegu nettel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3896) Mate válasza Alex91 (#3895) üzenetére


Mate
nagyúr

upc 120-as net, hálózaton belül cat6-os utp kábelek, tv-hez cat5e-s.

(#3897) gboszi


gboszi
senior tag

Tudnátok segíteni, hogy Zyxel 310-en hogyan állítsam be a transmission-t, hogy lehesenn töltés közben filmet nézni? Sambán megy a film, de ha elindul a letöltés (érdekes a feltöltés nem befolyásolja) el kezd akadozni a film. Egyetlen megoldás, ha újra indítom a nast.
Tudna esetleg ebben segíteni valaki?

Illetve még mindig keresem a megoldást a NFS kapcsolatra, ha vknek van ötlete.
Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3898) Alex91 válasza Mate (#3896) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor valami erosebbet, de csak a torrent miatt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3899) Mate válasza Alex91 (#3898) üzenetére


Mate
nagyúr

QNAP TS-119P II és Synology Disk Station DS112 között gondolkodom, szerinted melyik éri meg jobban?

Semmi extra funkció nem kell, csak normális torrent, samu ue32d5000pw-el való allshare támogatás és nyomtatómegosztás. Gondolom ezeket mind a kettő tudja.

(Ez a cél)

[ Szerkesztve ]

(#3900) Zol77 válasza Mate (#3894) üzenetére


Zol77
aktív tag

Amikor még Synology USB Station 2-m volt,azon több mint 50 torrent ment egyszerre (persze nem mind aktívan,és a sebesség így volt lekorlátozva : 1.5MB le, meg 300kB fel) , simán bírta mellette a wd live a hd filmeket is játszani.
Abban a nasban meg csak 800MHz-es proci volt ,a DS112j-ben meg már 1GHz-es van,valószínű nem nagy gond annak se. A gyári kliens most Transmission 2.42 a download stationban, aminek köztudottan amúgy sincs nagy igénye.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.