Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) julius75 válasza #56573440 (#21999) üzenetére


julius75
aktív tag

Vagyis azt mondod, vegyek pl. egy DS218play-t, (ami mellesleg 80ezerrel olcsóbb a 418play-nél), és legyen benne egy 6TB-os lemez mint kötet1, ide mehet minden, illetve egy másik 2Tb-os mint kötet2, ahová a fontos dolgokat ütemezve szinkronizálom a kötet1-ről...? Nem ragaszkodom a filmekhez természetesen, és a Raid-hez sem.

(#22002) #56573440 válasza julius75 (#22001) üzenetére


#56573440
törölt tag

Te tudod mennyi adatot fogsz tárolni. Nem jövő héten, hanem így hosszú távon.

Azt szoktuk mondani, hogy ha nem kenyérre kell, tehát megoldható, a nagyobbat érdemes _mindig_ venni, mert 3-4-5 évig úgyis használni fogod, ne később derüljön ki, hogy de jó lenne ha lenne még hely...

Amit írsz az is megoldás.

_Én_ viszont inkább egy 418-at vennék, akár a most vázolt 6+2 tb hellyel, vagy 3x4-el, vagy ahogy kiadja, és később ha megtelik, vagy még úgy állsz, akkor még mindig tudsz tenni bele nagyobbat. Nézd meg hogy a 418 és 3x4tb belefér e a keretbe, ha igen, akkor én erre voksolok. A 4 lemezes verziót is használhatod 2 lemezzel, de van még hely ahova fájdalom nélkül tudsz belökni vinyót, és örülni neki :)

Előbb utóbb ha ráharapsz pl plex-re, akkor drasztikusan tud megnőni a tárolt adatok mennyisége ;]

Sokszor van úgy, hogy később derül ki, hogy még kéne kamerát is rákötni, meg sok torrent, plex, több gépről mégis mentsen automatikusan, meg saját cloud, meg, meg meg. Aztán hamar fogy a hely. Így

(#22003) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Remélem jó topciban vagyok, mert külön-külön az egyes topikokban nem akarom megkérdezni az alábbit:

Abban kérnék segítséget, hogy a mostani HTPC-et, melyen Ubuntu Server van, NAS géppé alakítanám át , melyhez nem tudok dönteni, hogy mit tegyek fel rendszernek.
Mostani gépen Ubi server + GUI van, Transmission, Kodi, Netcloud-ot használok. Ehelyett fogom a géet NAS + asztali lejátszóra (Amlogic S905 vagy S912 box) cserélni.

Gép:
- Asrock N3150-ITX + 8GB DDR3L ram + 2x3 TB WD (RED + Purple) + 120GB SSD (Kingston Fury)

Igényeim:
- Stabil OS
- DDNS támogatás
- package-k között esetleg Nextcloud vagy Owncloud lehetőség

Ami fontos még, jelenleg DDNS címem van regisztrált, viszont Dupla Nat-os megoldást használok (Cisco 3925 router + ASUS RT-AC87U router). ASUS routernél CFW-t használok(Merlin) mellyel megoldható a DDNS cím használata.

Kérdésem az, ki melyik OS-t ajánlja?
Opemnediavault, FreeNAS(ECC rammal szerelt gépre ajánlott),Nas4Free, Xpenology

Egyenlőre Openmediavault vagy Xpenologyra hajazok, mert egyszerű feltenni + az előforrásigénye jóval kisebb gépeken is zökkenőmentesen megy.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22004) julius75 válasza #56573440 (#22002) üzenetére


julius75
aktív tag

Mennyi adatot..., jó kérdés. :N Jelenleg egy 3TB WD MyBook Live működik, kb. 20%-a üres.
Ebből kb. 1.5TB "értéktelen" (film, zene, stb.), és olyan 0.8TB családi kincs, ami pótolhatatlan.
(persze azért pótolható, 2 másik usb-s hdd-re mentve).

A csökkenő tárhely mellet a csere másik oka a MyBook életkora, ugyanis elmúlt 5 éves.
Talán még sokáig elmegy, de mi van ha mégsem.
Gondolatom szerint ha már bővítek, 6TB kellene a filmeknek, 3TB pedig a családi dolgoknak.

Ezek alapján lenne mondjuk 4 darab egyenként 3TB-os HDD-m, két külön kötetre osztva.
A kötet1 3×3TB, SHR-ben, a kötet2 pedig a negyedik HDD, ide szinkronizálva a fontos dolgokat.
Vagy Te hogy csinálnád a 4 darab 4TB-os lemezzel?
Egyáltalán van értelme az én verziómnak?

(#22005) Patice válasza stigma (#22003) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha már úgy is benne vagy valamennyire a parancssoros mókában, akkor lehet kisujjgyakorlat lenne Debian Jessie + OMV felrakása.

OMV adja az alap NAS felületet, ami meg nincs "gyári" pluginként, azt meg tudod Debianra rakni a háttérben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22006) stigma válasza Patice (#22005) üzenetére


stigma
addikt

Köszi mester :R

Ezen agyalok még picit, hogy bontsam -e a HTPC-t vagy sem, de hosszútávú megoldásnak a NAS + Libreeleccel szerelt Box-ot látom értelmét.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22007) Alex91 válasza julius75 (#22004) üzenetére


Alex91
félisten

Mindent shr-be tennek, es semmi kulon kotet. A fontos dolgok meg usb-s kulsore vagy/es felhobe is mentve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22008) #56573440 válasza julius75 (#22004) üzenetére


#56573440
törölt tag

Így nem sok :) 3 lemezzel az shr az raid 5, tehát eleve van egy lemez kiesése ellen védelem. A negyedikre kicsit overkill lenne a szinkron, arra ott van a külső lemez. Vagy mind a négyet vagy egyiket se. Bár lehet jobban jársz valóban shr-el aztán nem kell bütykölni :)

(#22009) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok! Nas vásárlás elott állok, kb 50 k szeretnek ra költeni, amit kellene hogy tudjon torrent , zenék , filmek elérése a htpcnek es a tv-nek, ezek fHD es uHD filmek! A hálózat az gigabites azzal nem lesz gond de kellene egy min. 2 fiókok Nas .
Találtam az apron egy ds413j -t nem tudom ez esetleg megfelelne e az igényeknek, ha van mas alternatíva lsz segítsetek! Koszi

bandi

(#22010) I'am Dony válasza bandi20 (#22009) üzenetére


I'am Dony
őstag

A két rekesz nehéz lesz ennyiből. Egyébként a J széria nagyon nem az erőgépeket jelzi, a 2. és 3. szám pedig az évjárat. Nem lesz egy erőgép, inkább csak szenvedés. Ha elég egy rekesz mégis akkor: Synology DS118

[ Szerkesztve ]

(#22011) bandi20 válasza I'am Dony (#22010) üzenetére


bandi20
aktív tag

Nekem is ez a félelmem! Es két rekesz esten mi az ajánlott? Akkor lehet ki tolom a keretet! De lassan annyiból össze lehet rakni egy gépet is !

[ Szerkesztve ]

bandi

(#22012) Multibit válasza bandi20 (#22011) üzenetére


Multibit
veterán

De lassan annyiból össze lehet rakni egy gépet is
Akkor adott a lehetőség, össze kell rakni! A többi "hülye" meg vegyen out-of-box NAS-t! Ők a tudatlanok, akik nem tudják (nem is hallottak róla), hogy ennyiért össze lehet rakni egy gépet is ;]

(#22013) bandi20 válasza Multibit (#22012) üzenetére


bandi20
aktív tag

Kérlek ne forgasd ki a szavaimat ! En senkit nem "hulyeztem" le. Csak vázoltam , hogy kicsit elrugazkodottak a Nas arak! Itt az a kérdés hogy a számomra fontos feladatokat el tudja -e végezni , egy relatíve olcsóbb Nas , vagy a zsebembe kell nyúlni es 80 ért venni egyet! Minimum 2 lemezes kell az biztos!

bandi

(#22014) Alex91 válasza bandi20 (#22013) üzenetére


Alex91
félisten

Megneznem a Qnap modelljeit is, vagy hasznalt piacon szinten Qnap es Synology. Ha van valami, ami tetszik, akkor rakerdezel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22015) #56573440 válasza bandi20 (#22013) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az a baj, hogy a piac szépen árazza magát. Így kb 218 play fér bele ami nem annyira szar.

De pl ne várj 1000 nagyságrendű aktív torrent futtatását, vagy gigás net kihajtasat...De a többire elég

[ Szerkesztve ]

(#22016) bandi20 válasza Alex91 (#22014) üzenetére


bandi20
aktív tag

Szia Koszi ! Nézegetem is eddig amin megakadt a szemem egy Qnap ts-228 as az belefér a keretbe , illetve apron volt egy ds413j , erre írta a kolléga , hogy Karcsú lesz erre a feladatra!

Koszi blackrulz ! Megnéztem az ajánlottat, nem rossz ! Csak azt nem értem miert kell dekódolni a a 4 k -t, azt megcsinálja a medialejatszo illetve a htpc, nekem csak annyi kellene hogy tolja neki az adatot akarás nélkül! Mint egy kulso vinyo! Erre sem elég a hasznalt ds413j , erre is kell a vas?

[ Szerkesztve ]

bandi

(#22017) Multibit válasza bandi20 (#22013) üzenetére


Multibit
veterán

A Synology és a Qnap termékek mindig is drágák voltak, nem mostanában rugaszkodtak el az árak. Ha visszaolvasol, számodra is kiderül, hogy mi ennek az oka (szoftver, support). A használtcikk piacon nézelődj, talán szerencséd lesz! Intel processzoros NAS-ra gyűjts!

[ Szerkesztve ]

(#22018) #56573440 válasza bandi20 (#22016) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem akkor nem kell. Viszont hogy értsük hol a gond:

A gyenge proci sajna elvérzik ha sok dolgot csinálsz. Pl syno topikban is volt "gond" hogy az alsóház nem hajtja ki a jobb neteket torrent alatt. Te tudod egyidejűleg hány torrentet akarsz pl futtatni, mi megy majd egyszerre.

Iletve ahogy mindig: sok év problémamentes használatra veszed. Szinte mindig az van, hogy előbb utóbb az eredetileg elképzelt feladatkör bővül, ha nem kenyérre kell érdemes egy jobbat venni, a 30k 5 év alatt semmi, cserébe új, idei, és van benne tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#22019) bandi20 válasza #56573440 (#22018) üzenetére


bandi20
aktív tag

Pont ez a dilemma van nálam , amit írtál! Cél hardvert vesz az ember az tény , illetve nem egy évre veszi! Mas gyártónak, van esetleg ajánlott típusa ebben a kategóriában, vagy a syno ennyire jó , hogy veri a qnapot, asustort ? Koszi

bandi

(#22020) #56573440 válasza bandi20 (#22019) üzenetére


#56573440
törölt tag

ts 251.

A qnap-syno az kb egy kategória. Mindkettőre van live demó a neten, keress rá, meg tudod nyomkodni a felületét. A qnap az inkább mobilos jellegű guit kapott a syno inkább desktop win/inkább linux jellegű.
Az asustort én a környezetem mintái alapján nem igazán javasolnám, de a topikjában bekérdezhetsz egyet ettől.

(#22021) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni. Otthonra keresek NAS-t magyar menüvel, elsődleges feladata, az otthoni hálón lévő adatok biztonsági mentése.Pl.: minden PC-n van egy mappa, aminek a tartalmát folyamatosan menti (nem tudom, ez lehetséges-e), ha ez nem megoldható, akkor a nas raid1 lenne a megfelelő? + mintha olvastam volna, hogy a synology nasok képesek egy hozzájuk usb-vel csatlakoztatott hdd-re menteni. Talán az utóbbi szimpatikusabb lenne.
Nem tudom erre milyen nas lenne a megfelelő, de tudnátok ajánlani egy legolcsóbbat, ami ezekre már képes és egy valamivel drágábbat amin + funkciók is vannak:torrent,médiaszerver?

(#22022) Patice válasza zenwalk (#22021) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen keretbe kellene beleférni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22023) zenwalk válasza Patice (#22022) üzenetére


zenwalk
senior tag

nem igazán vagyok képben az árakkal, de nagyon max 80-100k.
Nem fontos 2 lemezes, ha van mód usb-n csatlakoztatt hdd-re mentéssel. Egyszerre 1-2 PC-t(megosztott mappák elérése) és egy RPI-t(max fullhd felbontású filmeket néznének rajta) kellene kiszolgálnia + 10-20 torrent, ami nem hiszem, hogy sok erőforrást igényelne.

(#22024) Patice válasza zenwalk (#22023) üzenetére


Patice
nagyúr

A jövőre is gondolva akkor a Synology DS118 szerintem tökéletes választás, ha a jövő miatt mégis két lemez, akkor ennek a "tesója" proci alapján a DS218play. A későbbiekben hasznos lesz azért a két hely. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22025) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy gyors kérdésem lenne. Synology NAS DS115j vagy Zyxel NAS326 ??
Alapszintű felhasználásra lenne. Melyik jobb választás ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22026) gbors válasza rostiron (#22025) üzenetére


gbors
nagyúr

Az "alapszint" nagyon sok dolgot jelenthet, kulcskérdés pl., hogy van-e benne torrentezés, és ha igen, akkor milyen intenzíven.
A DS115j talán a legkisebb teljesítményű újonnan kapható NAS, egy lemezt fogad, nagy csodát nem kell várni tőle, viszont 25-26k-ért megkapod a Synology ökoszisztémát és minőséget. Ill. nagyon csendes.
A NAS326 is egy robosztus eszköz, kétlemezes, dupla RAM-mal és sokkal gyorsabb CPU-val, viszont kevésbé kifinomult szoftverrel. Alapdolgokra tökéletes, és bővíthetőségben is értelemszerűen jobb.

A 115j-t akkor tudom ajánlani, ha érdekelnek a Synology által nyújtott lehetőségek, és biztos vagy benne, hogy vagy elég az alapteljesítmény, vagy 1-2 év múlva gond nélkül lecseréled. Amúgy a Zyxel jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22027) zenwalk válasza Patice (#22024) üzenetére


zenwalk
senior tag

köszi a segítséget.

Esetleg az Asustor AS3202T-ről van valami véleményetek? Úgy látom lehet rá KODI-t telepíteni, ezt használom az rpi-n is, így azt egy másik TV-nél is tudnám használni.

Kezelhetőségben és beállítási lehetőségekben van valami hátránya a synologyhoz képest?

(#22028) rostiron válasza gbors (#22026) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, azt hiszem a Zyxel lesz a nyerő. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22029) fexhun


fexhun
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú tanakodás után arra az elhatározásra jutottam, hogy HP Microserver helyett elég lenne egy NAS is.
Igényeim: média-megosztás, torrent-kliens, 2-3 IP kamera képének rögzítése.
Elsőre szimpatikusak a Synology termékei, gondolom ésszerű keretek között a DS115j is elég lehet, de az új DS118 elég bikának tűnik. Bár ennyi pénzért már vehetnék két lemezes NAS-t is. Adatok biztonsága nem fontos, de ha a későbbi bővíthetőségre gondolok, akkor ez plusz pont.
Főleg filmek és zenék tárolására lenne, később pár kamera képét kéne rögzíteni.
Most az asztali gépen megy egy PLEX szerver, ezt inkább leváltanám DLNA + KODI kombóra. A DLNA viszont a DS115j-n is menne. Ha a későbbiekben hozzácsapnám a 2-3 IP kamerát csak jobb lenne az erősebb CPU. Vagy ennyit ez is bírna? Esetleg más alternatíva?

Eddig ezeken gondolkoztam:
Épített szerver i3 CPU-val kb 230 EUR + HDD!
HP Microserver 220 EUR + HDD!
Synology DS115j 90 EUR + HDD!
Synology DS118 200 EUR + HDD!
Synology DS216play 240 EUR + HDD!

(#22030) sanyiii84


sanyiii84
csendes tag

Sziasztok,

Kissé fogalmatlan vagyok NAS téren, ezért kérném a segítségeteket. Itthonra keresek egy eszközt, amit torrentezésre (nem nagyüzemű) és filmek lejátszására használnék egyszerre max. 2 eszközön.
Ha nem muszáj, nem költenék rá sokat, csak nem tudom hogy ezek a belépő szintű (~30e HUF) NAS-ok képesek-e LAN-on lejátszani egy FHD filmet vagy csak arra jók hogy onnan lemásolhassam a tartalmat mielőtt lejátszom egy normális eszközön?
2 fiókos megoldásra gondoltam, RAID1-ben használnám, de ebben sem vagyok biztos hogy tényleg szükségem lenne rá. Tárhely igényem egyébként nem nagy, a gépemben lévő 2TB vinyót 2 év alatt sem töltöttem meg.

Meg úgy egyébként milyen protokollon kommunikálnak ezek más eszközökkel? DLNA, SMB, stb.?

(#22031) Alex91 válasza fexhun (#22029) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg Qnap TS-228, ha nem akarsz sokat kolteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22032) Alex91 válasza sanyiii84 (#22030) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek nem jatszanak le altalaban semit, errol jatszik le egy normalis eszkoz...
Es full HD-t mar az alapok is kiszolgalnak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22033) fexhun válasza Alex91 (#22031) üzenetére


fexhun
csendes tag

Most még az ASUSTOR AS3202T keltette fel az érdeklődésem. Plex szervert is bírja, "könyebb" 1080p tartalmakkal gond nélkül megy. És tetszik, hogy alapból 4 kamera-licensz jár hozzá. Egy olcsóbb Synology + később a licensz is ennyibe kerülne. Mennyire megbízhatóak az ASUSTOR NAS-ok?

(#22034) soldi3r válasza fexhun (#22029) üzenetére


soldi3r
veterán

Csak mint laikuskent kerdezem, aki hasonlo cipoben jar es hasonloan gondolkozik. Az elso kettot en kilottem, a fogyasztas miatt, a 115-ot a teljesitmeny miatt (nehany hete volt, aki vissza is vitte). Nalam maradt a 118, vagy a Qnap, bar mindketto arat sokalltam. Viszont nem lenne kifizetodobb egy 118-as szintu hardvert osszerakni? Nekem cirka 70eurotol kevesebbol kijott.

E30 (oo=[][]=oo)

(#22035) Multibit válasza soldi3r (#22034) üzenetére


Multibit
veterán

Ez rendszeresen visszatérő felvetés itt és más topikokban (épített NAS vs out-of-box NAS, HTPC vs mediaplayer). A lényeg az, hogy nincs univerzális válasz! Mert azt, hogy megéri-e, kifizetődő-e, mindig mindenkinek magának kell eldöntenie, személyes preferenciák alapján. Azaz, ha Te úgy érzed, hogy neked kifizetődőbb, építs NAS-t :K

(#22036) soldi3r válasza Multibit (#22035) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezen nem veszunk ossze, szerintem is igy van :R csak azert kerdeztem, mert a kolleganal alapbol is felmerult az epites lehetosege.
Olyannak, akinek nehezere esik meg a windows telepites is, nem is biztos, hogy erdemes nekiallni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22037) Multibit válasza soldi3r (#22036) üzenetére


Multibit
veterán

Az anyagiakon kívül egyéb szempontok is befolyásolhatják a döntést (lustaság) :D
Találtam egy sok éves posztot ;)
[link]

(#22038) #56573440 válasza soldi3r (#22034) üzenetére


#56573440
törölt tag

A 115 -öst erőben befogni nem egy nagy mondás ha építesz. De akkor mit teszel rá? Hekkelt dsm-et? No support, update kérdéses mindig, volt régen és semmi garanci nincs hogy a jövőben ne jönne pl frissítéskor timebomb, ilyesmik. Windows? Egy ennyire virslipc-re nem igazán. Nas4free, freenas, omv? Ha van időd játszani, hobbi, egyébként is kiismered magad a terminálok világában, hajrá. Feltenni, meg bekonfolni csak-csak, de ha valami gáz van, akkor lehet szépeket nézni szana meg szét. Mindegyikre tudok embert aki boldogan használja, de ha már építenék, nem ennyire alját nézegetnék, hanem pl egy hp proliant micro szervert gen 8 vagy gen 10 körül.

(#22039) Patice válasza Multibit (#22037) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyááá.... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22040) Multibit válasza Patice (#22039) üzenetére


Multibit
veterán

;)

(#22041) Biga123 válasza #56573440 (#22038) üzenetére


Biga123
addikt

Vagy egy jó kis xeonos Dell T20 :DDD Bár az zsebbenyúlósabb, cserébe van benne kraft rendesen. Lehet otthoni felhaszálásra már overkill. ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22042) soldi3r válasza #56573440 (#22038) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha a fogyasztast is nezem, akkor azert nem olyan egyszeru. Ha nem muszaj nem tennek be magamhoz egy 30-50W-ot pluszban fogyaszto gepet, persze ha kell, akkor kell. Igaz, csak 1-2 plusz ezres evente.
OMV-t probaltam egy RPi-n, a masolasi sebessegen kivul mindenben verte, a 215-ot. Csak 2-3 napig hasznaltam, addig a stabilitasra sem volt gondom, PC-n majd kiderul.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22043) gbors válasza soldi3r (#22042) üzenetére


gbors
nagyúr

30-50W fogyasztás 0/24-ben az évente 10-18e pénz. Vigyázni kell az ilyenekkel...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22044) #56573440 válasza gbors (#22043) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az épített vs gyári nas fogyasztás tekintetében szerintem irreleváns. Közel azonos teljesítmény szinten a kettő között persze lehet sőt van is difi, de mennyi áramot is kapsz a kettő árkülönbözetéből?

Pl egy Intel Celeron J3455-vel szerelt 918+ az közel 200k. A gen 8 G1610T procija van vele kb teljesítményben pariban passmark szerint, az meg bruttó 60k-ért volt akciósan nálam lábon. Namost 130-140k között a difi, ami még 20k/évvel számolva is mennyi? 6-7... Akkor leszel kiadás oldalon egálban.

Egyébként meg engem nem igazán zavar a fogyasztás, a hűtőt se húzom ki ha elmegyek :DDD

Ez persze csak a leírt környezetben áll, tehát ha nem fontos a gyári os, támogatás, nat mögül kilátó ddns, és társai. Pusztán fogyasztás szempontjából ;)

(#22045) soldi3r válasza gbors (#22043) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazad van, 50W es 35Ft/kWh az evente 15330Ft.

E30 (oo=[][]=oo)

(#22046) Patice válasza soldi3r (#22042) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyáir kétlemezes NAS is bekajál közel 20W-ot két lemezzel, pláne ha nem 1 TB-os példányokkal rakja meg az ember, mint amit a gyári fogyasztás értékek méréséhez szoktak használni, hanem kicsit többet fogyasztó 6-8-10 TB-osokkal.

Épített gépem anno 6 lemezzel evett 50-60W-ot asztali Pentium (51W TDP) procival. Most két lemezzel nem mértem még mennyit kér konnektorból, de tuti kevesebbet. És jóval nagyobb teljesítményt kapok (35W TDP i5-tel :DDD ).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22047) Fleto93 válasza Multibit (#22037) üzenetére


Fleto93
tag

Fejlesztő vagyok, illetve általában én kezelem a munkahelyem a CI-t meg a CD-t, szóval mellékvágányon elég sokat linuxozok. Én az építés mellett döntöttem, és nem bántam meg. Egyrészt jobb a teljesítmény mint egy hasonló árú kész cuccal, másrészt sokkal rugalmasabb. Van ikev2 vpn, openvpn, seafile, qbittorrent, dockerben a saját kis home projectjeim, DNS szerver adblockoláshoz, és ezer más apróság. A héten került fel Plex server is, mert új TV-t vettem, amin van natív kliens hozzá, így a Kodi lekerült a gépről. A konfigolás összességében rengeteg időtt vitt el (az alap funkciók mint a samba, stb. nem vittek el sokkal több időt mint egy "dobozos" megoldásnál), de sikerült elérni, hogy a használata kényelmes legyen még barátnőm számára is, és rengeteget tanultam belőle. Akinek van affinitása hozzá, annak bátran tudom ajánlani, de ha a kedv hiányzik akkor csak nyűglődés lesz. Ilyen gépem egyébként.

(#22048) gbors válasza #56573440 (#22044) üzenetére


gbors
nagyúr

Dehogynem releváns, pont azért, amit lentebb leírtál. Azon a teljesítményszinten jobb megoldás az építés. Ha elég egy 90-100e körüli NAS sebessége, akkor már határeset. Ha meg kevesebb is elég, akkor a fogyasztás is a dobozos mellett szól.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22049) Biga123 válasza Fleto93 (#22047) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem a Qnap TS251+ szintén megállt 160e alatt, 2x3TB toshiba , és 8 GB rammal, szintén J1900 van benne, tehát árban és teljesítményben KB ugyanott vagyunk, viszont én lusta vagyok. :P Ha nagyon kell akkor tudok virtualizáni magamnak bármit rajta ;)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22050) Multibit válasza Fleto93 (#22047) üzenetére


Multibit
veterán

Szép munka!
Ez viszont határozottan rossz döntés volt: A héten került fel Plex server is, mert új TV-t vettem, amin van natív kliens hozzá, így a Kodi lekerült a gépről. Ha nem látod a különbséget egy tévé lejátszója és egy korrekt mediaplayer között, akkor persze nem szóltam, jó úgy, ahogy van. De ez nagyon OFF.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.