Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Zada válasza jNk (#3650) üzenetére


Zada
tag

Ez jól hangzik, de közel sincs ennyi. Az említett TP-Link routerhez egy szintén TP-Link 54 Mbps-s wifi usb adapterrel csatlakozom és kb. 2 MB/s-el másolok. Ha a wifi adaptert kicserélem 300-asra, akkor javulni fog a helyzet?

(#3652) jNk válasza Zada (#3651) üzenetére


jNk
senior tag

Igen, akkor (ha nincsen sok másik wifi a környéken és párhuzamosan másik wifi kliens nem kommunikál a tp-linkel) javulat, optimális esetben 7-10mbyte/s lehet a sebesség, kábelen meglenne a 12mbyte/s. Ahhoz hogy ki tudd használni a teljes sebességet gigabites hálókártya kell a gépedbe plusz egy gigabites switch amire a nas és a géped (plusz a tp-link hogy legyen net) van kötve.

(#3653) LeffeB13


LeffeB13
csendes tag

Sziasztok!

Én is, mint itt sokan mások, NAS vásárlásán gondolkodom, és a következő szempontokat kellene figyelembe venni a választásnál, amiben a segítségeteket szeretném kérni:

1. médialejátszó-TV etetése
2. 2 gép és 2 telefon kiszolgálása, esetleg a jövőben 1 tablettel bővülhet a kör
3. torrent
4. ip kamera (IP kameránál mozgás esetén kellene elkezdenie a felvételt, és ezen esemény bekövetkezésekor küldenie 1 sms-t a meghatározott telefonszámokra. Itt jó lenne elérni a kamerák képét telefonon keresztül is bárhonnan. Itt nem tudom mely eszköznek mi lenne a feladata, és mely eszköz mely tulajdonságát kell figyelembe vennem. Bár egy kicsit Ip kamera off, de nagyra értékelném, ha tudnátok segíteni.)

Ja, és miben és mennyire számít a NAS processzora és a memóriája?

Köszönöm előre is.

Üdv,

(#3654) Alex91 válasza LeffeB13 (#3653) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, Qnap NAS-ok.

Webkamerara pedig d-link dcs 930l, 932l

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3655) LeffeB13 válasza Alex91 (#3654) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Köszi.

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy én is a két márkában gondolkozom, de például azt nem sikerül eldöntenem, hogy teljesítményben ha pl synology akkor 212j, 212, vagy 212+.
(Bevallom, hogy Qnap téren még nem annyira ismerem a modelleket.)
Illetve úgy tudom, hogy a synology csak ingyenesen csak 1 kamerára támogat távoli elérést a többire elő kell fizetni (vagy vmi hasonló rémlik). Nem tudom, hogy ebben a qnap mennyire jó.
Illetve a synology összehasonlításokban lehet látni, hogy a "total frame per rate"- ek különbözőek. Lehet, hogy hülye kérdés, de ez azt jelenti, hogy vehetek én bármilyen felbontású kamerát a NAS nem fogja tudni kiszolgálni?

(#3656) Alex91 válasza LeffeB13 (#3655) üzenetére


Alex91
félisten

Megnezed a gyartok honlapjat...

Ha nem sajnalod ra a penzt, akkor erdemesebb a dragabbat venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3657) LeffeB13 válasza Alex91 (#3656) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Ok, de mihez kell nagy proci és sok memória egy Nas esetén?
Illetve mennyire fontos a Nas "total frame per rate"-je az Ip kamerákhoz?

(#3658) Alex91 válasza LeffeB13 (#3657) üzenetére


Alex91
félisten

Mint a szamitogepnel...

Attol fugg, hogy milyen felbontasban rogzitenel, es milyen frame rataval, ott vannak az adatok, szerintem egyertelmu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3659) LeffeB13 válasza Alex91 (#3658) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Ha ugyanaz mint a számítógépnél, akkor számomra a 212+ memóriája (DDR3 512) sem tűnik túl izmosnak. Tehát a kérdésem nem változott, mire elég ez?

Ha neked egyértelmű az ip kamera és a nas kapcsolata frame per rate-ben, akkor számodra mi sem lesz egyszerűbb értelmezni a Nas következő tulajdonságát nekem:

120 FPS @ D1 (NTSC:720x480, PAL:720x576), 30 FPS @ WXGA (1280x800).

(Kérlek, szájbarágósan és részletesen válaszolj, mert ebben is, ahogy Nas ügyben ismereteim nagyon hiányosak.)

Köszi

(#3660) Alex91 válasza LeffeB13 (#3659) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, Bill Gates szerint 640 KB! memoria mindenre eleg :)! Arra, amire kell eleg.

120 FPS-sel mehet a sima PAL felbontes, de ha WXGA-t akarsz, az mar csak 30 FPS-sel megy. Ezen mi nem ertheto? De hidd el, ilyen szempontbol szerintem amilyen kamerat veszel, szinte mindegy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3661) LeffeB13 válasza Alex91 (#3660) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

1. Oks, akkor teljesítmény téren nem lesz probléma.
2. Tényleg full analfabéta vagyok ebben a témában, és csak próbálom egyelőre értelmezni a Nas tulajdonságait. Tehát azt akarja jelenteni a Nas tulajdonsága (FPS), hogy bizonyos felbontás mellett adott képkocka per sec-kel képes rögzíteni a Nas? Ami több kamera esetén annyi felé oszlik, ahány kamera van?

(#3662) Alex91 válasza LeffeB13 (#3661) üzenetére


Alex91
félisten

2, Ezt nem tudom, gondolom a CPU teljesitmeny, meg a halozat sebessege befolyasolja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3663) LeffeB13 válasza Alex91 (#3662) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Nem baj, azért köszi.

Még egy gyors kérdésem lenne:

Melyik ajánlatosabb 2,5" vs 3,5" HDD egy Nas-ba?
Van jól bevált jó ár/érték arányú HDD, vagy egyszerűen válasszam ki a kiszemelt Nas támogatott HDD-i közül azt, amelyik árban és méretben számomra a legszimpatikusabb?

(#3664) Alex91 válasza LeffeB13 (#3663) üzenetére


Alex91
félisten

Ami kompatibilitas listan van! A 2,5" csak ha a kis fogyasztas, es a kisebb zaj a lenyeg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3665) LeffeB13 válasza Alex91 (#3664) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Oks, nagyon köszönöm.

(#3666) rsf válasza 8nemesis8 (#3644) üzenetére


rsf
senior tag

D-link 320: 800MHz CPU, 128MB RAM
Zyxel 310: 1200MHz CPU, 256MB RAM
Zyxel 320: 1200MHz CPU, 512MB RAM

Én biztos nem a D-Linket venném.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3667) 8nemesis8 válasza rsf (#3666) üzenetére


8nemesis8
veterán

Van egy ZyXel routerem otthon, de nagyon utálom, mert nem valami jó...
Pedig annó 14 000 volt, mondjuk nem mérvadó azt tudom.

Meg itt nem csak a hardver számít gondolom?

Nekem fájlmegosztásra és torrentre is kellene, illetve lehessen webszerverként használni mysql, php lehetőségek!

(#3668) 8nemesis8 válasza rsf (#3666) üzenetére


8nemesis8
veterán

Amúgy csak a hardver miatt nem vennéd a D-linket?
310-en nagyon szimpatikus és mindent tud, sőt jóval többet, mint ami nekem kellene.

(#3669) krealon válasza 8nemesis8 (#3667) üzenetére


krealon
veterán

Fun_plug segitsegevel sokmindenre raveheto a Zyxel es a D-link-is.
Szemelyszerint rengeteg d-link eszkozben csalodtam mar, igy ezt a markat en kerulom.

(#3670) #35685120


#35685120
törölt tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Van egy Synology DS212J nas-om, benne 2db 2tb wd winyóval RAID 1 tükörbe. Valami beállítást elszúrtam a NAS-on, ezért szeretném újra előlről kezdve felépíteni. Kihúztam belőle a winyót és szeretném a biztonság kedvéért a rajta lévő 1 tb adatot lemásolni a gépemre. Ha rákötöm a win7 re nem ismeri fel a partíciót csak a winyót és látom hogy van rajt egy partíció. Elvileg valami LINUX fájlrendszert használ ha jól tudom, LIVE KNOPPIX dvd ről bootoltam nem látta a partíciót. Mivel tudom lementeni róla az adatokat a fő gépemre? Vagy hoyg? Nem csináltam még sose ilyet... Mert mivan akkor ha meghal a NAS + 1ik winyó akkor jó hogy tükör de hogy lesznek meg az adataim?

LACI

(#3671) Alex91 válasza #35685120 (#3670) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor most rajottel, hogy a raid se ved meg mindentol...

Visszateszed a nas-ba, es athuzod rola ugy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3672) #35685120 válasza Alex91 (#3671) üzenetére


#35685120
törölt tag

Semmi más megoldás nincs? Pont valami beállítást baxhattam el, mert a kezdeti 50-60 mega/sec helyett 10-11 el másol csak, össze vissza nyomkeráltam és adni akarnék egy resetet a nasnak csak az adatokat féltem, mert 1 terra fotó van rajt ezer évre visszamenőleg ami nincs meg máshol... :R

(#3673) rsf válasza 8nemesis8 (#3668) üzenetére


rsf
senior tag

Igen, mivel szoftveresen mindkettővel megoldható szinte minden.
De mivel a zyxel hardveresen jóval erősebb ezért gyorsabb az irása/olvasása, a párhuzamos műveleteknél nem lassul be annyira stb.
Valamint ha nem akarsz buherálni a gyári support is jobb szerintem a zyxeléknél.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3674) parkasz


parkasz
senior tag

Üdv srácok!

Qnap ügyben kellene nekem egy kis segítség.
A Web File Manager ezzel az üzenettel bombáz: You have no permission to access the share folder(s)
És persze win 7 alatt sem látom a nas a netwok helyeknél.
Mi a frászkarika baja van? :F
Ha segít tp link wr1043nd routerem van

[ Szerkesztve ]

(#3675) Claude Leon válasza #35685120 (#3670) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ahogyan olvasgatom, az a filerendszer ext4 lehet, azt pedig már egy ideje (néhány éve) támogatják a kernelek.
A live knoppixon a partíciómanagerből próbáltad felcsatolni?
(ott annak is utánanézhetsz, hogy pontosan milyen filerendszer is az, csak ott majd óvatosan a össze-vissza kattintgatással, és ok.-zással mert könnyen formázhatod, vagy át is partícionálhatod, aztán viheted a kürtékhez, ha kellenek a régi fotóid, mert az ext filerendszerekhez nem tudok getdataback kényelmű cuccról)

parkasz:
A jogosultságokat biztosan jól állítottad be?
(ugyan nincs, és belátható időn belül nem is lesz qnapom, de más típusoknál is jellemző a jogosultságok kiosztása)

[ Szerkesztve ]

(#3676) parkasz válasza Claude Leon (#3675) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Nem állítottam át semmit, eddig ment tökéletesen. Bár volt egy win7 újratelepítés. Az bekeverhet?
Valamit át kellene állítanom?
Webes felületen bejön, ott pl a download stationt megy, de a Web File Manager nem. Szóval lehet,hogy igazad lesz. De mit csináljak?

(#3677) Claude Leon válasza parkasz (#3676) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Sajnos konkrétan nem ismerem a helyzetet, de ha a nasodban nem mindenkinek van engedélye, és a win7-eden újratelepítéskor más felhasználónevet (vagy jelszót, vagy munkacsoport/domaint) adtál meg, jogos a jogosulatlanság.

Ja, hogy webfilemanager? Még ott is előfordulhatnak a fenti jogosultságos nyűgök, elvégre ezt böngészőn keresztül is lekérdezheti.

De várj meg valami synology májert, aki mindjár tudja, hova nyúlj

[ Szerkesztve ]

(#3678) parkasz válasza Claude Leon (#3677) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi az eddigieket. Remélem tényleg befut valami vérprofi. :K

(#3679) 8nemesis8 válasza krealon (#3669) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ennek már utána olvastam, köszi mert nem tudtam, hogy Zyxelhez is hasznosítható.

(#3680) 8nemesis8 válasza rsf (#3673) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
Ahogyan néztem a kettő között alig van különbség ugye csak, usb portok száma és a hdd-k száma.
Fogyasztás szerintetek hdd-vel együtt értendő nem? Amit a gyár ajánl...

Nah most még azt kellene megtudnom, hogy a csatlakozók hogyan állnak benne, mert én 2,5"os winyót raknék bele.

1 kevesebbet fogyaszt sokkal, illetve nem is melegszik.
3,5"->2,5" szűkítőt ebayen láttam, csak kérdés, hogy akkor is be tudom e majd tolni a hdd-t...

(#3681) nyakec


nyakec
tag

Hol lehetne beállitani a zyxel nsa 320 -nál hogy a HDD bizonyos ido után leáljon /ne forogjon állandoan ha nem kell/ köszi a választ..............

(#3682) Kami11 válasza nyakec (#3681) üzenetére


Kami11
őstag

"Fogaskerék" a főlapon-->Adminisztráció-->Karbantartás-->Áramellátás

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3683) Zol77 válasza #35685120 (#3672) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nem lehet ,hogy szimplán csak az 1TB képed a gond?
Gondolom ezek elég kis fájlok, 2-3MB , és ezt köztudottan lassabb írni/olvasni mint mondjuk egy ISO fájlt.
Én kipróbálnám egy 2-300MB-os fájlal,hogy arra mit mond,ha rámásolod a nasra,meg vissza a gépre.
Amúgy nem tudok olyan beállítást,ami korlátozná a másolási sebességet.
(ugye nem wifin másolsz? ;] )

(#3684) 8nemesis8 válasza nyakec (#3681) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mérted már a fogyasztását?
Ha igen mennyi HDD-vel és mennyi?

Előre is köszi!

(#3685) #35685120 válasza Zol77 (#3683) üzenetére


#35685120
törölt tag

szia,

próbáltam 7gigás mkv fileval, az elején az is jó volt, aztán most bármit másolok 10-11mega/sec kis képek meg nyilván még annyi sem... :(

(#3686) #35685120 válasza Claude Leon (#3675) üzenetére


#35685120
törölt tag

köszönöm szépen megnézem a partíció kezelővel... :D

(#3687) stomi76 válasza 8nemesis8 (#3680) üzenetére


stomi76
tag

Szia!

Erről a 3,5"->2,5" hdd szűkítőről tudnál küldeni egy linket. Kerestem én is de nem találtam rá.

(#3688) Kami11 válasza stomi76 (#3687) üzenetére


Kami11
őstag

Szerintem ilyenre gondolt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3689) Alex91 válasza Kami11 (#3688) üzenetére


Alex91
félisten

Azert ez nem biztos, hogy jo lesz! Mert itt nem kabellel csatlakozik, es ha nem jo pozicioba kerul a csati...

Aki 2,5"-ost akar beletenni a NAS-ba, az elotte jarjon utana, hogy bele mehet-e valamilyen modon a kiszemelt NAS-ba! (Volt aki Synology adapterrel -kicsit modingolva- tette be a 2,5"-os HDD-t valamelyik NAS-ba.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3690) 8nemesis8 válasza Kami11 (#3688) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hasonló igen, csak ebay-en néztem.

(#3691) 8nemesis8 válasza Alex91 (#3689) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én utána járnék, de senki nem jelentkezik, hogy Zyxel 310 tulaj lenne. :)
Én akár fémből is csinálok neki keretet vagy másból, de 2,5"-osat szeretnék belerakni mindenképpen.
Terveim szerint 24/7-ben menne és fogyasztás, melegedés szempontból sem mind1 talán!

(#3692) Kami11 válasza Alex91 (#3689) üzenetére


Kami11
őstag

Egyet értek veled, nem is konkrétan ezt az eszközt ajánlottam, csak meg akartam mutatni, hogy miről is van szó. Amúgy ebből a keretből van millió féle, lehet keresgélni, válogatni. Nekem pl. 2db.-ból áll, még az OCZ ssd-hez kaptam.

8nemesis8: Nekem is Zyxel 310 van. :)

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3693) krokk válasza 8nemesis8 (#3691) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem nem fog ezzel a fentebb linkkel kerettel menni. ezért

mivel nem kábbellel csatlakozik.
ami nektek jó lenne az szerintem ez:
http://www.flickr.com/photos/h_u_p/5359956086/
dlinkes építéskor használták, szerintem hasonló lehet itt is a helyzet. (link)
a 320asnál már sínpáron megy be a vinyó oda meg se ez se az nem lenne jó.... :)

de sajna nekem sincs 310esem.
320ast rendeltem meg de még várok rá :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3694) 8nemesis8 válasza Kami11 (#3692) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor mesélhetnél róla. Mennyit fogaszt, torrentre webszerverre használod e?
Gyári szoftverrel használod?
3,5"os HDD van benne?

(#3695) 8nemesis8 válasza krokk (#3693) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem.
De ha nagyon rövid kábelekkel megtoldom akkor akárhogyan is bele lehet szinte rakni?
Nem?

(#3696) krokk válasza 8nemesis8 (#3695) üzenetére


krokk
senior tag

kérdés hogy milyen szoros a hely... mert amilyen pici kétlem, hogy akár kis méretű kábeleknek is hely lenne... létezik egyáltalán 5-10cmes sata kábel? :)
ez már csak gyakorlatban derülnek ki szerintem... illetve a linkelt szűkítővel megoldhatnád, mert vszínű ugyanoda kerülne a csatlakozó.
illetve még egy megoldás occsóér: betolod a helyére a 2.5ös vinyót majd szépen kibéleled mellette valamivel. pl egy műanyag darabog lefaragsz L alakúra, hogy oda szorítsa a helyére, vagy hajtogatsz össze újságpapírt kitámasztani :) szerintem olcsóbb és nem biztos hogy rosszabb megoldás mint a szűkítő.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#3697) Kami11 válasza 8nemesis8 (#3694) üzenetére


Kami11
őstag

A fogyasztást nem mértem, nincs mivel, de ha tudok belátható időn belül szerezni egyet, megmérem, de nem ígérem. Torrentre használom, transmission van feltéve rá, folyamatosan megy, jelenleg 109db. torrentet futtat minden probléma nélkül. Ezen felül adatok tárolására, megosztására van használva, semmi extra. Egy 1,5TB-os, 3.5'' hdd van benne. Átlagban 47-48C a proci hőmérséklete, a vinyó 41 fokos. A ventillátort a hőmérséklet függvényében szabályozza, nem hangos, nálam legalábbis nem, sőt a vinyó hangosabb mint a venti, a 7200 fordulatszáma miatt. Jobb lenne bele egy 5400-es, de jelenleg ez nem megoldható, úgyhogy marad ez. Ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, akár itt is.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3698) 8nemesis8 válasza krokk (#3696) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen és is hungarocellre gondoltam pl.
Azt könnyű faragni nagyon is!
Szerintem van, de lehet forgalomban nincs. Viszont én múltkor éppen szereltem és gyárilag olyan picivel volt megoldva,

(#3699) 8nemesis8 válasza Kami11 (#3697) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hova valósi vagy?
Szeged/Kecskemét környékén tudok vinni neked egyet :)

Köszi az infókat, a cikket elolvasom és majd lehet megyek oda kérdezni.
Ha nem 2,5"os menne bele akkor én is inkább 5400eset vennék, bár most amíg lehet kihúznám egy régebbi notebook hdd-vel, mert nem túl barátiak ezek a mai hdd árak.

(#3700) Kami11 válasza 8nemesis8 (#3699) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm a nagylelkű ajánlatot, élnék is vele egy teszt erejéig, de B.A.Z. megye Mezőkövesd a lakóhelyem, úgyhogy szerintem ez nem jön össze. :(

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.