Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) fatallerror válasza Vegitaa (#28650) üzenetére


fatallerror
addikt

ha már eldöntötted h mit választasz akkor minek kérdezed meg már többedjére h mit vegyél? már kaptál ajánlást, fogadd meg

don't tell me what i can't do!

(#28652) stranger28 válasza Vegitaa (#28650) üzenetére


stranger28
addikt

Nem mondom, hogy gagyik, de nem biztos, hogy vennék belőle. :D

Tényleg ott az ajánlat, fontold meg.

(#28653) Vegitaa válasza fatallerror (#28651) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nem, csak a Samsungokat ismerem, mert 2 is volt belőlük, jelenleg is az van.

(#28654) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Csak két bajom van vele: Filmezéskor a betekintési szög, ill. sok Word használat után már fáj a szemem...

(#28655) fatallerror válasza Vegitaa (#28653) üzenetére


fatallerror
addikt

1x elkellett h kezdjed a samuk gyűjtését, gondolom nem úgy születtél h volt belőle 2... szóval nem úgy lett samsungod h már volt, tehát kezdheted ezt a túrát az ismeretlen dell-el is

don't tell me what i can't do!

(#28656) stranger28 válasza fatallerror (#28655) üzenetére


stranger28
addikt

Teljesen logikus, érteeeed... :DDD

(#28657) Vegitaa válasza fatallerror (#28655) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Persze.
Csak azért kérdeztem, mert a Samsunghoz tudok viszonyítani. Ezek a samsungok még TN-esek voltak, de most inkább kipróbálnék egy IPS-t.
Talán az nem szúrja ki a szemem 1-2 óra Word után...

(#28658) stranger28 válasza Vegitaa (#28657) üzenetére


stranger28
addikt

Nagyobb pixel kell neked, meg több pihenő óránként. Milyen a mostani?

(#28659) Vegitaa válasza stranger28 (#28658) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Samsung S24A350H

(#28660) r6man123


r6man123
senior tag

U2312HM esetén van érezhető különbség DVI és DP összeköttetés között? Utánaolvasgatva inkább hypeolásnak tűnik a displayport, pláne így, hogy Dell monitorról van szó. :)

(#28661) petata válasza r6man123 (#28660) üzenetére


petata
őstag

A DVI tokeletes lesz.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#28662) Departed válasza Vegitaa (#28650) üzenetére


Departed
őstag

Samsungnak nincs IPS panelú monitorja, persze egy hardcore-abb (nem TN-es) Samsung is lehet majdnem olyan jó mint egy Dell/LG IPS. ;)

(#28663) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Erre valaki?

(#28664) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Előző kérdésemre visszatérve hogy barkácskalibrálás az S2340L esetében mi lenne, hát csak az S2740L-ről olvastam kalibrációs részt és ott RGB-ből G és B 97 értéken voltak mondom kipróbálom ez esetében is :) Szerintem jobb így!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#28665) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok!
Játékra keresek monitort, ez a kettő között vacilálok:
[link]
[link]

A 3D miatt érdemesebb lenne megvenni a drágábbat igaz? Próbáltam már a cinema 3D-t film alatt, eléggé meggyőző volt, de nem tudom hogy játékoknál is működik-e rendesen, ill minden újabb játéknak van már ilyen támogatása? Másik fontos dolog: fps ügyileg mennyit számít a 3d?

(esetleg valami más monitor?)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28666) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, milyen monitort tudnátok játékra/filmezésre ajánlani 45-55 környéki árkategóriában?
A lényeg, hogy a mostani Samsung Syncmaster 943n -nél jobb legyen azért jóval. 5ms nél alacsonyabb válaszidejű, nagyobb felbontással és újabb technológiával felszerelt monitor kellene.
Természetesen egyáltalán nem értek hozzá, de remélem ez változik ha kicsit többet olvasgatok vissza!
Válaszokat előre is köszönöm!

(#28667) raziel01 válasza Szajo (#28666) üzenetére


raziel01
veterán

Dell U2312, ne törődj semmivel ezt vedd meg.

(#28668) Archttila válasza r6man123 (#28660) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A DisplayPort 'titok'

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28669) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.

Leírom ide is hátha hamarabb kapok választ:

Monitort szeretnék venni.
Általános itthoni felhasználásra.

A kinézett darab:LG E2242C-BN

Erről mi a véleményetek, illetve mit takarnak a típus szám utolsó betűi?

A sima C 28 500-tól van
Amig pl C-BN 28 090
T-BN :30 100
Sima T 36 00

Mi a különbség ezek között?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28670) Szajo válasza raziel01 (#28667) üzenetére


Szajo
őstag

Így utána néztem, és elég jókat írnak róla!
De azért te is kifejtenéd miért ne törődjek semmivel, csak rohanjak és vegyem meg? :) :))

(#28671) SkyS1gn válasza Szajo (#28670) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"milyen monitort tudnátok játékra/filmezésre ajánlani 45-55 környéki árkategóriában?"

Mert ebben a kategóriában az a legjobb, de ha esetleg az üvegest preferálod a mattal szemben akkor ottvan még a S2340L amit énis a napokban szereztem be :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#28672) petyus_ válasza petyus_ (#28618) üzenetére


petyus_
senior tag

Erre valaki?

(#28673) kleinguru válasza Szajo (#28670) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért szoktam itt a Ph-n kérdezni, ha nem értek valamihez, de még akkor is, mert elhiszem, amit írnak:K

Te még rá is erősítettél magadnak, hogy jókat írnak róla...
What is still the question?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28674) kleinguru válasza petyus_ (#28672) üzenetére


kleinguru
addikt

Szia, azt hiszem le van írva az első hszben, hogy 30ért milyen monitort érdemes venni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28675) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Hali!

Dell U2412M monitor beszerzésén töröm a fejem. Szokásos vegyes használat, film, játék, munka, tévé (gépben tuner van). Kérdés, hogy a jelenlegi Gigabyte GV-R575SL-1GI-hez (AMD HD5750) milyen módon érdemes kapcsolni? A videokártyán a következő csatik vannak: Dual-link DVI-I, DVI-D, D-sub, HDMI. Melyikkel számíthatok szebb, használhatóbb képre? D-sub kilőve, esetleg laptophoz vészcsatlakozónak, DVI kábelem van (elvileg full keresztmetszetű). Érdemes a HDMI-vel összekötni? A monitorhoz jár HDMI kábel?

Köszi

42

(#28676) kleinguru válasza Adrian Mole (#28675) üzenetére


kleinguru
addikt

Tényleg igyekszem segíteni mindenkinek, de a kérdezett dolgok, már milliószor elhangzottak vagy a google ad rá vlaszt:R

Jó a DVI, és nem nincs mellé hdmi:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28677) Adrian Mole válasza kleinguru (#28676) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! A kábeltartozékra vonatkozó információt közben megtaláltam, szóval a kérdésért bocsi. Akkor már csak az a kérdés marad, hogy DP-os kártyára érdemesebb-e váltani hosszabb távon, ad-e szebb képet ilyen madzagon?

Hopsz, közben látom belinkelve a választ adó cikket pár hozzászólással feljebb. :B

[ Szerkesztve ]

42

(#28678) Isual válasza Adrian Mole (#28677) üzenetére


Isual
veterán

Ehhez a monitorhoz nem érdemes. Jó lesz a hozzá adott DVI-vel. Kalibráltatni - ha most nincs rá lehetőség - viszont érdemes lenne a jövőben, az megérné a plusz pénzt! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28679) Adrian Mole válasza Isual (#28678) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Ha van lehetőségem, amúgy is kalibrálva szeretném venni.

42

(#28680) d.toth91


d.toth91
tag

Üdv!
Az alábbiak közül melyiket a legérdemesebb megvenni?
LG E2242C-BN
LG E2242T-BN
SAMSUNG S22B300N
SAMSUNG S22B300B
BENQ GL2250

Amit különbségként észleltem: Az elsőként említett LG és Samsung csak D-SUB csatolófelülettel rendelkezik,a többi DVI-vel/DVI-vel is.
Minden másban egyeznek (5ms válaszidő/FULL HD/16:9/LED háttérvilágítás)
Esetleg ebben az árkategóriában (30-40ezer között) tudnátok valami mást ajánlani a fent említettek helyett?

(#28681) kleinguru válasza d.toth91 (#28680) üzenetére


kleinguru
addikt

Sikerült elolvasni az 1. hszt, nehéz visszaolvasni, hogy el kellene olvasni :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28682) d.toth91 válasza kleinguru (#28681) üzenetére


d.toth91
tag

Nyilván elolvastam, a kérdést azért tettem fel, mert ha valamelyik az említett típusok közül, a többiektől eltérően rossz, azt kiejtem a listából. Az első HSZ-ben is az szerepel, hogy "nem kellene" , hogy szignifikáns különbség legyen az ismertebb gyártók termékei között, amiben azért ott rejlik a "néha a nagyok is gyárthatnak gagyit" feltételezés, ilyen termékekbe pedig nem szeretnék belefutni.
A DVI-D-Sub dolgot is az első HSZ miatt emeltem ki /előtte őszintén bevallva nem tudtam, hogy jelentős különbség lenne a két kimenettípuson átvitt jel minősége között/.
Ha a kérdést pontosan megfogalmazom (és az itt olvasott, illetve már meglévő tudást is beleírom), akkor kisregény lett volna belőle, és az itteni tapasztalataim azt mutatják, hogy az ilyenekre nem szeretnek választ adni a fórumozók.

(#28683) kleinguru válasza d.toth91 (#28682) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van, nem írtam oda, hogy "néha" a keresőt is kellene használni:R!

Ha lehet csak digitális összeköttetéssel használd a leendő monitorodat, helyenként elég látványos eltérés lehet d-sub és dvi (hdmi, dp, az esetedben lényegtelen) között.

4ből kettőt kiejtettél magad, egyébként a legtöbben a benq-re szavaztunk korábbi hszek kapcsán (ugye a kereső, jó tudom nem írtam:D)

Majd kérdezted, hogy hasonló árkategóriában mit lehetne még... ez tuti le van írva az első hszben:K

Amennyiben anyagi lehetőségeid engedik, akkor az utóbbiak közül válassz!

Remélem tudtam segíteni:R!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28684) d.toth91 válasza kleinguru (#28683) üzenetére


d.toth91
tag

Igazad van, az ajánlott cikkekre már nem emlékeztem. Ezek alapján valószínűleg a Benq GW2250HM -re fog esni a választásom. Az a pár ezer forintos különbség a HDMI -kimenet és a VA panel miatt szerintem kifizetődik majd idővel.
Köszönöm a segítséget! :R

(#28685) kleinguru válasza d.toth91 (#28684) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem ezt ajánlottam, bár lehet félreérthető voltam, az ips panel fele volna ajánlott elmozdulni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28686) margithid


margithid
veterán

Erről az LG-ről mi a véleményetek?
Általános felhasználásra kellene, nem játékokra.
40k-ért elég best buy nem?
Tudom, hogy a dell a nyerő, de az jó 10k-val drágább.

(#28687) Departed válasza margithid (#28686) üzenetére


Departed
őstag

Nekem ilyen LG IPS234-esem van, remek monitor gyönyörű képpel. Ha nem akarsz komolyan állítgatható állványt, vedd meg nyugodtan 40ért. (a Dellben is ugyanez az LG panel van amúgy). Egyik bestbuy

(#28688) margithid válasza Departed (#28687) üzenetére


margithid
veterán

Köszi!

(#28689) Tomi0703 válasza Departed (#28687) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na és ez az LG? :D Megéri a + 3k-t? :B

[ Szerkesztve ]

(#28690) petata válasza Tomi0703 (#28689) üzenetére


petata
őstag

Nem.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#28691) gonba válasza petata (#28690) üzenetére


gonba
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, egyszer már kértem tanácsot, de most már vészesen közeleg a monitor vásárlásom napja. Szóval egy full HD monitort szeretnék vásárolni, lehetőleg 21.5-ös vagy 23-mas méretben. Az összeg, amit a vásárlásra tudok szánni 50 000 Ft +/- 3000 Ft.
Itt a fórumon azt írták, hogy egy DELL u2312hm a legjobb választás ebben az árban. Egyik ismerősöm ugyanakkor ezt ajánlotta: LG IPS236V, míg egy harmadik azt mondta ennyiért ezt a monitort venné: ASUS VE248H.

Szóval teljesen tanácstalan vagyok, mert laikusként nem igazán tudok elveszni a részletekben, hogy melyik jobb és miért, viszont szeretném a lehető legjobb monitort vásárolni az adott összegért. Ti melyik monitort javasolnátok? Van esetleg ezeknél jobb készülék, ebben az árkategóriában?

Előre is köszi a válaszokat!

(#28692) turit


turit
tag

Monitort szeretnék venni a közeljövöben 50k még belefér. Játékhoz , építészeti latvanytervek készítéséhez használnám úgyhogy a szinhelyesség is számít. Két monitort néztem ki:

Dell u2312hm
Dell s2340l

Kinézetre a S jobban tetszik, bár nem tudom hogy a fényes felület mennyire zavaró. Ennél is be lehet állítani 72hzre? Hol lehetne egymás mellett megtekinteni őket? A bolti szinkalibrálás mennyire jó?

(#28693) petata válasza gonba (#28691) üzenetére


petata
őstag

Szia!

Az Asus panelje gagyi, kizárva. Nem véletlenül kaptad az U2312HM-es ajánlatot, az egy remek monitor minden szempontból, főleg ilyen áron. Nem rossz az LG sem, de milliószor le lettek írva a pozitívumok a Dell javára, keress vissza, ha ez részletesen érdekel (A teljesség igénye nélkül: Jobb anyaghasználat, minőségi(bb) összeszerelés, elérhető a 72Hz, a talp széleskörű(bb) állíthatósága.).
Tehát egy voks az U2312HM mellett.

(#28692) turit: Én az Ultrasharp-ot venném, már csak a másik tükör felülete miatt is. Persze, ha az általános minőséget nézzük az S sem rossz választás. Tehát, ahogy írtad is, érdemes megtekinteni őket egymás mellett, erre lehetőséged van az OázisComputerben, és ha jól emlékszem a MonitorGuru üzletében is. Mindkét helyen szakértők dolgoznak, kalibrálással is foglalkoznak.

(#28695) Tomi0703: Melyikekre gondolsz pontosan?
Nem véletlenül vagyunk Dell-pártiak... :)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#28694) raziel01 válasza gonba (#28691) üzenetére


raziel01
veterán

"Itt a fórumon azt írták, hogy egy DELL u2312hm a legjobb választás"

Ne hallgass az ismerősökre.

turit: U2312 jobb, én azt venném. Eléggé zavaró a tükör felület.
Bolti színkalibrálás meg jó ha jó helyen csináltatod. Monitorguru vagy Oaziscomputer.

(#28695) Tomi0703 válasza petata (#28690) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. :) Ahogy néztem semmi lényegi különbség nincs a monitorok között ugye? Miért volt akkor kb 10 k-val drágább... :F

(#28691) gonba: Nem vagyok szaki de tudom, hogy mindenki azt fogja írni, hogy a Dellt vedd!

[ Szerkesztve ]

(#28696) ZsizsiZsozsó


ZsizsiZsozsó
tag

Sziasztok, a téma indító hozzászólását elolvasva és maximálisan értelmezve Szeretnék segítséget/véleményt kérni monitor vásárlás előtt állok. Lehetőleg IPS panel alapút akarok venni 40-45E ft-nál többet nem nagyon szeretnék monitorra szánni, ami fontos IPS panelű legyen, FULL HD felbontás, én elsősorban csak internetezésre, olvasásra és filmnézésre (akár napi 8-10óra) használnám, játék kizárva. Ti mit ajánlotok ebben az árkategóriában? Konkrét elképzelésem lenne: LG IPS224V-PN. De a fórumot olvasgatva láttam sokan inkább Dell monitorokat ajánltok. Én is pont attól félek, hogy az LG hamar beadja a kulcsot, nem lesz olyan a kép minősége stb. Ti mit mondtok? Válaszotokat előre is köszönöm.

The Power Is Yours!

(#28697) ZsizsiZsozsó válasza ZsizsiZsozsó (#28696) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

Ja igen és ami még fontos 22 colos monitornál nagyobbat nem szeretnék vásárolni.

The Power Is Yours!

(#28698) Departed válasza ZsizsiZsozsó (#28696) üzenetére


Departed
őstag

Ne aggódj, nem fogja az LG sem hamar beadni a kulcsot, nem viccből adnak rá 3 év garanciát. ;)
Szóval nyugodtan vedd a kinézett LG-t, ha a Dell kinézetre/álványállításban jobban tetszik és belefér a plusz vételárával akkor meg azt. De mindkettővel jól jársz, ez a lényeg. :K

(#28699) gonba


gonba
csendes tag

(#28693) petata, (#28694) raziel01, (#28695) Tomi0703

Köszi a válaszokat, most már egészen biztosan a DELL-t választom! :))

(#28700) SkyS1gn válasza petata (#28693) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én az S-t választottam, meglepődtem napközben hogy egyáltalán nem zavaróan tükröződik, pedig az ablak mögöttem van pont :) Kellemes csalódás.

(#28692) turit "Ennél is be lehet állítani 72hzre?" Ez engemet is érdekelne!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.