Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) steewcv65 válasza noblem1983 (#132998) üzenetére


steewcv65
őstag

En megneztem eloben azt a predatort es szerintem elegge jo panel van benne.Bar a ppi az ppi :R

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#133002) Celithrandi válasza noblem1983 (#132998) üzenetére


Celithrandi
addikt

ja hát ha kell ez a magasság akkor lell, én megőrülnék tőle íróasztalon spec 😊 és igen a 4k val az a gond hogy ki is kell hajtani, de szerintem akkor sem ideális a pixelsűrűség ezeken, de ha nem zavar vagy éppen 1+ méterről nézed akkor nincs vele gond

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#133003) Pro!Petya válasza Flashback (#132996) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A link címében jelöltem is hogy 917eur az alap akciós ár!
Ha vannak Dell Rewards pontjaid akkor azokat be lehet váltani 1000 pont 10Eur.
Holnapig amúgy dupla pontokat kapsz a vásárlás után.
Én 3550-et kaptam az első vásárlásnál abból váltottam be 3000-et.
Elvileg akkor te kapnál most olyan ~7000 körül ami a kövi vásárlásnál 70 eur kedvezmény.

#132997Kelvin
:K

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#133004) noblem1983 válasza steewcv65 (#133001) üzenetére


noblem1983
senior tag

Acer-t látom, hogy Nvidia-val kooperál jobban de gondolom nem lesz gondja a 7800XT-mel.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#133005) sztivo válasza steewcv65 (#133000) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Ő meg pont a keskenységtől tart, ami gondolom a magasság lenne.

noblem1983
Menni fog, hiszen FreeSync Premium-os :K

[ Szerkesztve ]

(#133006) Taci válasza sztivo (#132995) üzenetére


Taci
addikt

Acer Predator XB323QUNV is számításba jöhet, azért mégis csak egy Predator
Ez mit jelent? Szimpatikus specifikációi vannak, de az Acer márkát mindig úgy láttam, mint mondjuk egy olcsósított Asus. (Persze lehet, ezt már kinőtte rég.)

(#133007) sztivo válasza Taci (#133006) üzenetére


sztivo
Topikgazda

A notebookjait egy időben nem szerettem (szerelni), nem volt minőség. Mára ez már nem igaz.
Viszont a monitorjaik remek cuccok, egyébként az AUO is az övék részben (Acer Display Technology és Unipac Optoelectronics Corporation fúziója). Ezen belül is nem egy Nitro (mint pl Asus TUF) hanem Predator, ami felér egy RoG-gal, csak hogy Asust hozzak fel példaként.

[ Szerkesztve ]

(#133008) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni, hátha van valakinek személyes tapasztalta is.
Ha van egy monitorom ami hangszóróval rendelkezik, azt hogy tudnám TV-vé alakítani? A falból jön a Digi tv koaxon. Ha veszek egy sima Set-top boxot és oda bedugom a koaxot, majd a boxból HDMI-n a Monitorba, akkor működhet a dolog? Személyes tapasztalat van valakinek esetleg?
Ezt a boxot néztem ki: Nokia TR 6000

Üdv: Csabee.

(#133009) Taci válasza sztivo (#133007) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm. Hmm, akkor adok neki egy esélyt.

(#133010) sztivo válasza Taci (#133009) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Vannak jobbak is, csak megkérik az árát :P szerintem árban ez az egyik verhetetlen. Oazisnál most 140k.

[ Szerkesztve ]

(#133011) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok ami egy Xbox Series X - hez lenne használva, meg PC - hez is de ott csak általános dolgokra.
Jelenleg egy Acer KG241QPbiip típust használok, ez kerül leváltásra a box miatt.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
-100.000 - 130.000FT között gondolkodom
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
-32", 1440p, 144hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
-bármelyik jöhet, ami ajánlott
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
-egyik sem elvárás
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
-általános + játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
-konzolhoz lesz használva, PC - n meg AMD APU - hoz (asszem' akkor Freesync?)
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
-2db HDMI, jack 3,5mm (ha van DP az sem hátrány)
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
-passz.. ha van esetleg olyan monitor amit ajánlotok és rendelkezik vele akkor rendben, ha nem akkor nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
-hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
-egyik sem szükséges, max. a magasságállítás ha van olyan ajánlott monitor

Amiket eddig néztem:
-MSI Optix G32CQ4
-Philips 32M1C5500VL/00

Előre is köszi a segítséget! :DDD

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#133012) Taci válasza sztivo (#133010) üzenetére


Taci
addikt

Mi lenne még fölötte (árban, de tudásban/értékben is) a 3 ajánlott ezekkel/hasonló a paraméterekkel? (méret, frissítés, 10-bit IPS panel, felbontás stb.) Akár csak felsorolás jelleggel is.

(#133013) Taci válasza sztivo (#133010) üzenetére


Taci
addikt

Azt furcsálom, hogy netszerte nem találok se videót se tesztet róla. Miért lehet ez? (Lehet, én vagyok csak béna. :D )

Az Oázisnál amúgy megéri a +3 év kiterjesztett garancia (bár ez szerintem meg) és a prémium kalibrálás? Van tapasztalatotok velük?

(#133014) sztivo válasza ridiculous (#133011) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Kell hozzá dobni, mert ennyiért nincs. Acer XB323QUNV most 140k, Dell G3223D is, bár ez nem tud annyit.

(#133015) sztivo válasza Taci (#133012) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Asus XG32AQ, PG329Q
MSi MPG321QRF-QD

Ez a 3 HDR600 ami már ér is valamit, Nano/QD technológia, akár 99% AdobeRGB.

LG 32GQ850(P) ez már 240Hz, A-TW szűrő, HDMI 2.1

(#133016) sztivo válasza Taci (#133013) üzenetére


sztivo
Topikgazda

A garancia szerintem meg, a prémium, háát, ha nagyon fotós munkára is kell.
Bár arra már inkább Asus ProArt PA328CGV.

(#133017) Taci válasza sztivo (#133016) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm a válaszokat! :)

(#133018) motown5l válasza Csabee. (#133008) üzenetére


motown5l
senior tag

Hdmi kabelal kel működnie .de viszont nem biztos hogy fogja tudni kezelni ezt a boxot a digi .ahoz,szerintem digi box kéne .de ahoz meg 1 elofizetes kel .nekem egy Nokia 8000 boxom van .de azon ip,tv t nézem .amin van több 1000 csatorna .köztük vagy 160 magyar nyelvű csatorna .amiben benne van a 3 HBO csatornák s

[ Szerkesztve ]

(#133023) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Xiaomi Mi 2K vagy Lenovo G27Q-30? Megér a Xiaomi annyival többet, mint amennyivel többe kerül?

Néztem, hogy hasonló tudású IPS kb. ennyi mind.. Csak, mégis. :) Megér kb. 30% felárat az IPS a lenovo-hoz képest? A Xiaomi ugye IPS, és 8 bit, míg a Lenovo VA, és 6 bit + FRC.

VA-nál mennyire jellemző még a "blur" gyors mozgás mellett?

Egy Asus PN50-E1 menne rá, és egy PS5. :)

Köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#133024) grizlisandor válasza hackeeeee (#133023) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#133025) hackeeeee válasza grizlisandor (#133024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, ez megvan. :) Volt már VA-m, és IPS-em is, annó VA-nál eléggé zavaró volt a blur effekt, amit gyorsabb mozgásnál produkált, 120Hz felett. 120Hz-nál nem csinálta még ha jól emlékszem, az egy Samsung volt. Sokáig azt hittem h a monitor volt hibás, aztán rájöttem, h csa fícsör volt. :)

A Xiaomi-nál tetszik ez az egyszerű fapad dizájn.. Az 1MS tudom h parasztvakítás, de a 4 is bőven jó.. A színhűség már jobban aggaszt, egy kicsit a VA-nál. Vagy simán vállalható?

Véleményem szubjektív...

(#133026) sztivo válasza sztivo (#133005) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Már ha nem értelmeztem félre a dolgot. Tehát ha 21:9-nél a keskenységtől tart, az nem lehet a szélesség, mert elég széles, így gondoltam, hogy nem elég magas, és ezért kéne 21:9-ben minimum 40":

(#133027) grizlisandor válasza hackeeeee (#133025) üzenetére


grizlisandor
addikt

A szerkeztés előtt azt írtad, hogy mind2 IPS, azért kerestem meg neked. :)
Kicsit almát körtével érzésem van 90k vs 120k árcédulával.

Szerintem töltsd ki az összefoglaló alapján a kérdéssort, hozzáértő jön és segít! :B

(#133028) sztivo válasza hackeeeee (#133025) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
zsoltip vett ilyet, írt is róla, ha még lenne kérdés, szerintem segít :)

(#133029) hackeeeee válasza sztivo (#133028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, köszi. Pedig kerestem, de nem leltem! :) :R

Eléggé tetszetős ez a fapad, egyszerű dizájn.

grizlisandor: Igaz, utána korrigáltam. :) Köszi! :R Csak azért nem úgy csináltam, mert kb. vagy ez lesz, vagy az. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#133030) ridiculous válasza sztivo (#133014) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Erről az Acer - ről van bármi teszt vagy tapasztalata esetleg itt valakinek?
Semmit nem találok róla.. :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#133031) sztivo válasza hackeeeee (#133029) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Bár volt aki beszámolt "image retention" vagyis ideiglenes beégésről, nem tudom milyen lehet, keresd a kollégát. Az is lehet, hogy az az egy volt hibás, passz. Honnan vennéd, és miért ez a kettő jöhetett szóba? :)

(#133032) hackeeeee válasza sztivo (#133031) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgyis alacsony fényerőn használnám HDR nélkül, így nem hiszem, h ez a veszély fenyegetne.. :) Ha ennek is ez a kiváltója. Utána olvastam pár helyen, redditen is, nem nagyon írtak róla.

Ez a 2 modell van "kéznél". :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#133033) noblem1983 válasza sztivo (#133026) üzenetére


noblem1983
senior tag

Magasságot kellett volna írnom. Ezért szimpatikusak fejben a 43"-osak csak azért már kikapnék 😁 27"-osom volt 4 éve ezért váltottam 32"-ra mert úgy éreztem a szemem látószöge befogadja ezt a magasságot is. De a 49"-osak is de szépek 😅. A Predator-ról én se találok semmit csak az U verzióról ami HDR600-at tud és másabb az állványa de nem is kapható igazán.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#133034) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok, a Samsung G5C32-es monitorról mi a véleményetek?

(#133035) Altapapa


Altapapa
újonc

Sziasztok!
Tervezek venni egy új gaming monitort a következő hónapokban, de ötletem sincs, hogy mi lenne jó jelölt.
Összeraktam most egy R7 7700x, 4070TI, 32gb 6000mhz buildet, szóval ezen minden IS menni fog ultrán, 2k/4k-ban az elkövetkező években elméletileg.

- Elméletileg minden menni fog 4k-ban, de a gyakorlat sokszor mást mutat, főleg amilyen állapotokban jönnek ki játékok, szóval lehet a 4k-t nem fogom erőltetni, inkább legyen stabil a performance
- 27" vagy 32"-es méret kellene, nem próbáltam még íveltet, nem tudom, hogy tetszene-e, azokat ki kellene először próbálnom
- Fontos, hogy szépek legyenek a színek
- 165hz alá nem szeretnék menni, nem tudom hogy sokkal fölé megéri-e
- Nem próbáltam még íveltet, nem tudom, hogy tetszene-e

Árban nincs konkrét elképzelésem, de 400 fölé nem igazán szeretnék menni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Alta/Gergő ///// R7 7800X3D, RTX 4080 Super, 32GB DDR5 6000mhz - AW3423DWF #ultrawidemasterrace

(#133036) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Monitor vásárláshoz szeretném a segítségeteket kérni:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~150.000
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27” - 32” között
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS/OLED
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Egy Xbox Series X-et és egy Ps5-öt szeretnék rákötni. Esetleg néha a laptopmat ( HP Elitebook 850 G8 integrált videókaris)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
-
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
A konzolok miatt jó lenne 2xHdmi 2.1. Plusz ha van mellette bármilyen bemenet még a laptopnak, akár átalakítóval az jó lenne.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Igen.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban állítható és dönthető. De lehet majd a falra kerülne.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#133037) sztivo válasza ridiculous (#133030) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Valószínűleg ugyanaz a panel található benne, mint pl az Asus VG32AQL1A modellben. Az Asus kis tesójáról van review rtings által, maga a VG32AQL1A-ról is pedig jókat írnak ilyen téren, szóval szerintem ha maga a panel képességei érdekelnek, erről olvass infókat, illetve MSi 321Q-ról. A többivel nem szokott gond lenni Acernél (szoftverezés, minőség).

[ Szerkesztve ]

(#133038) ridiculous válasza sztivo (#133037) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Igazából csak csodálkoztam hogy semmit nem találok róla csak a XB323QKNV típust dobálta ki folyton a kereső mindenhol ami ugye 4K - s.. :DDD
Köszönöm az ajánlást! A monitor formaterve engem kilóra megvett, az elvárásaimat meg túlszárnyalja szóval le is kattintom Oázisnál 140 - ért! :DD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#133039) noblem1983 válasza ridiculous (#133038) üzenetére


noblem1983
senior tag

Én is lekattintottam egyet pixelgaranciával :DD Köszönöm az ajánlást sztivo-nak :)

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#133040) MasterDeeJay

Megérkezett a dög. Képarány miatt lett ez a választás. Gyári beállításban extrém fényes. Színek rendben bár nincs még kalibrálva. 44eft volt.
Hp zr30w ez még nem ledes így fényképezéskor lassan fut rajta egy sáv gondolom a ccfl cső frissítése miatt. Amúgy nem érzékelhető full fehér alapon sem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#133041) sztivo válasza MasterDeeJay (#133040) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Kicsit irigyellek, egy CCFL-re még én is vadászom :B
2560x1600 mondjuk, elfogadható áron. De ritkaság szám mennek már ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#133042) sztivo válasza noblem1983 (#133039) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Aztán várjuk a visszajelzéseket :R

(#133043) gainwardgs válasza sztivo (#133042) üzenetére


gainwardgs
addikt

:K

(#133044) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok. Kicsit off, mert már megvettem a monitort rég, de végre rászánom magam, hogy megkérdezzek valaki nálam jobban hozzáértőt, hogy normális e a monitoromnál: [link] az, hogy mikor bizonyos weboldalakon, de akár játékokban is hirtelen mozgok, azaz görgetek, vagy elfordítom az egeret, akkor a fekete színek halványan elmosódva követik le a mozgási irányomat, és addig, abban a kis időközben nem nagyon látom azt, hogy éppen mi van a fekete elmosódás alatti területeken. Nem borzasztó zavaró, de ha valami beállításal megszűntethető ez, akkor megköszönném a segítséget.
165hz-en megy a monitor, gyári beállítással. Csak a fényerőből van csökkentve, illetve be van kapcsolva a kékfényszűrés benne.
+Windows-on belül az éjszakai fény van rákapcsolva mindig 55%-on.
A konfigot megtaláljátok az adatlapomon.
Köszönöm, és bocsánat az offért!

[ Szerkesztve ]

(#133045) sztivo válasza DravenMoral (#133044) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Kérdezz nyugodtan, ide illik. Nos, ez VA panel sajátosság, ez az úgy nevezett smearing jelenség, ami abból adódik, hogy lassabb a panel válaszideje, mint az elvárt. Overdrive-on állítsd gyorsabbra (általában normal - fast - extreme szintekkel). Testufo.com oldalt használd közben, azt célod meg, ahol a legélesebb az ufo képe, minél rövidebb a fekete csík, de még nem jelennek meg inverz színek. Második, a fekete egyensúly/shadow boost stb nevezékkel állítsd kevésbé agresszívre a fekete szintet. Harmadik, próbáld meg limitálni 120Hz-re, lehet ott jobbam fog viselkedni, ha nem, állítsd vissza.
Gondolom így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#133046) DravenMoral válasza sztivo (#133045) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Pontosan így néz ki, igen! Megpróbálom a beállításokat, köszönöm a segítséget!

(#133047) DravenMoral válasza sztivo (#133045) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Az overdrive-ot átállítottam strong-ra (legmagasabb), sokat javult! Viszont én csak shadow controlt találtam a "shadow boost" alatt, amit 10-es skálán lehet állítani. Nekem eddig 5-ön volt, most lentebb vettem 4-re. Így jobb mégjobb nem lett, ellenben eléggé elsötétítette a képernyőt. És ami eddig feketének tűnt, az most egy kicsit már bordós színű lett. Viszont egyáltalán nem bántam meg ezt a beállítást, mert még szemkímélőbb lett a monitor így.. :)) Köszönöm a segítséget!

(#133048) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Monitor választás előtt állok! Tudtok-e nekem segíteni? Jelenleg egy Samsung 24col FHD 60Hz monitor használok!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
- 100eFt max. Esetleg picit felette, de nem sokkal!
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
- Jelenleg 24col van. Ez picit pici. Jó lenne a 27-28col méret.
- Ahány Hz belefér! Szeretnék most már 60Hz felé menni! Akkor legyen minimum 144Hz!
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
- VA panel! Játék, film miatt!
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
- Az mindegy
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
- Film, játék, böngészés
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
- MSI RTX 3080 Suprim X. Elvileg a Freesync Premium-mal mennie kell.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
- DisplayPort a fontos!
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
- Igen, fontos.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
- Ez nem fontos szempont. Jó a hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
- Csak a szokásos.

Jelenleg, amit találtam:
- MSI G27C4X Monitor (70eFt)

Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv, Roland!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#133049) DravenMoral válasza magmakocka (#133048) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia. Nekem is sok ideig 24colos monitorom volt, utána újítottam ideiglenesen egy 27colosra, de nem mondtam azt, hogy ejj, de mennyivel nagyobb lett. Alig vettem észre. Utána kaptam egy ötletet, hogy vegyek egy 32colos monitort. Egy méterre ülök tőle, és még így is bőven okés, nem nehéz belátni, viszont hatalmas felületed van, kényelmes játszani, távolról pedig filmet nézni is akár.
Nekem ez van: [link]
Majd a fiúk megmondják, hogy mennyire ajánlott monitor, nekem most volt egy nagyon pici gondom vele, de sztivo segítségével egyből megoldottam gond nélkül.
Fél éve használom, nincs negatív tapasztalatom rá.
Kicsit ívelt, és va panel, de a fejlesztett va panel, nem a régi fajta. És 180fokos belátási szöge van már ennek is.
Én a helyedben feltétlen elmennék mondjuk pl. mediamarketbe, és megnézném, hogy melyik monitorméret tetszik a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#133050) Steve1207


Steve1207
veterán

Nos XV272U tapasztalatok. Megérkezett pár napja és volt idő tesztelgetni. Meglepően jó tudásra ebben az árkategóriában, volt még pár kiszemelt, de a hasonló kategóriás két LG +15e-50e-rel többért spec alapján nem nyújtott többet akárhogy néztem. Dell pedig nem volt ide célozva ár-érték arányban, a többi meg VA.

Maga a monitorral minden patent, pixelhibamentes, nagyon gyorsan összerakható (20 mp nézelődéssel kb, hogy tényleg csak ennyi? :DDD plusz a kábelezése). Usb hub nagy plusz, ahogy a hangszóró is (dobozhagú, de nagyon alkalmira teljesen megfelel néha. Jack kimenet még tesztelve lesz.). Amit kiemelnék az az állvány továbbra is, eddig külön monitortartó kart használtam, de nem hiszem, hogy fel lesz szerelve, mert kevés helyet foglal így is és a magasságállítása, stabilitása kiváló. Megtévesztő, hogy egy szimplán jól kialakítőtt "cső" ezt mind megadja, mikor máshol két karnyi támaszok vannak. 170 Hz, Freesync, minden egyéb technikai fejlődés az elmúlt évekből parádés.

Árnyoldalai, szinte mind szoftvere apróság és korábbi megszokás:

Sharpness csúszka (eléggé egyedi) - Ilyen pixelsűrűség mellett az előző monitoron még 20%-kal rátolva használtam, itt csak egy sima on-off gomb van rá. Nem számoltam vele, hogy 27"-nál zavarni fog, hisz azonos a pixelsűrűsége. Ez alapján 4k-ban kellene gondolkodnom 27"-nál, az meg zsebbenyúlós. Mellette viszont a 141 PPI-s noti mennyország jelleg továbbra is. Ettől függtlenül szép és tényleg éles a képe önállóan nézve, bele se merek gondolni, hogy ami rosszabbul szerepel a teszteken az milyen lehet office melóra pl, hisz az ársávban felsőbb kategória így is.

Profilok - Gaming profilokra lehet beállítást menteni, meglepett, hogy a user profil mindig visszaállt kikapcsoláskor, de így ez megoldva.

Source váltás (szintén egyedibb) - Egy fokkal kevesebb lépésben kivitelezni a source váltást, mert gomb, stick, stick, gomb azért hosszadalmas és nem tervezem naponta 15x a source-ot így váltani, ha 2-3 aktív eszköz van rádugva (és a joy-nak se kellemes hosszútávon).

Ennyi, minden saját apróság, szinte lényegtelen lehet külső szemmel és ár-érték arányban, mert amúgy semmi kivetnivalóm papírformában és tényleges tudásban. Külön nézve pedig az élességre is rávágja az ember, hogy "dejó". Úgyhogy köszi a tippet, jó lesz, főleg az elmúlt hét/napok árazásai mellett.

Egyébként nagyon csábultam rendelés után a Dell G3223D felé, de a fentebbi miatt biztos ment is volna vissza, szóval aki ilyen háklis a pixelsűrűségre az számoljon ezzel, mert amúgy csak önállóan monitort nézve nem tűnt fel nagy méretnél se és tényleg éles minden. 32-es és 34-es UW Acert is volt lehetőségem előtte használni ideig óráig és, ha nincs mellettem a noti, azok is patent élesnek tűntek a maguk környezetében, ahogy ez is.

[ Szerkesztve ]

.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.