Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) 19ati93 válasza Zizi123 (#101999) üzenetére


19ati93
senior tag

bedugod hogy legyen kép amíg kiveszed a dobozból a dp v hdmi kábelt :DD

amúgy jogos 0 értelme kb

(#102002) Exodius válasza KAMELOT (#102000) üzenetére


Exodius
őstag

Attól még lehet jó. Lehet valaki poénkodott. :D

(#102003) AxBattler válasza Exodius (#101951) üzenetére


AxBattler
félisten

Kontrasztarányt és normális színtér lefedettséget néznék... de ezek csak számok, irányadóak, ezektől függetlenül még lehet jó/rossz is egy adott modell.
27"-ra valóban 1440p-t vennék, ív nélkül... csak ilyen nincs nagyon VA panellel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102004) windlord válasza AxBattler (#102003) üzenetére


windlord
őstag

En is 27",1440p - ben gondolkodom.
De en ivesben.
Reszedrol az miert nem jo?

(#102005) KAMELOT válasza windlord (#102004) üzenetére


KAMELOT
titán

Ki kell próbálni üzletben, hogu meg e felel neked az ívelt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102006) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv. Megvettem az ACER NITRO VG240YP - t az Acershopban, 80k volt. Kicsomagolom, összerakom, minden ok, szipiszupi. Aztán raknám át 144hzre, de nincs a listában, csak 120 Hz. A csomagolt HDMI kábellal használom, de a régit is megnéztem, dettó. Használtam, próbálgattam, FreeSync nélkül az 1ms MPRT módban, nem rosz de nem is éreztem hogy fhuu dupla annyi Hz, na mindegy, okés minden. Aztán mondom megnézem FreeSyncel, erre játék alatt 10-20 percenként pár másodpercre sötét képernyő. Gép megy, játékban mozgok, hallom, nem fagy, cska éppen kép nincs. Mint amikor bekapcsolja az ember a FreeSyncet. Rákerestem neten, nem ritka probléma : [link] csak nálam HDMI kábellal. Van valakinek erre valami fix? Meg a 120hz is zavar kicsit. Radeon r9 290 vga van. Windows 10 naprakész , minden meghajtó friss.

(#102007) Fransico válasza hajnerk1337 (#101988) üzenetére


Fransico
tag

Az XV272UP nagyon jó cucc, ma vettem meg Alzánál. Kuponnal 124k nélküle130k. Szerintem nagyon megérte. :)

[ Szerkesztve ]

(#102008) HookR válasza Diniboy (#102006) üzenetére


HookR
addikt

"raknám át 144hzre"
Nézd meg mit ír a felhasználói kézikönyv, mert lehet hogy a 144Hz-et csak a displayport-on keresztül tudja a monitor.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#102009) Rendo84 válasza Fransico (#102007) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem fillérb..ként, de 130-ból le tudsz koponozni 17.000-18.000 Ft-ot kb, + ingyen szállítás, + hozzá még 5-6 féle 500-1000 Ft-ot érő kacat. Ha lehet mondd vissza és rendeled meg újra. Ha szeretnéd, segítek!

[ Szerkesztve ]

(#102010) AxBattler válasza Brekk (#101992) üzenetére


AxBattler
félisten

És hogy működik Acer-eknél az 5 év gari?
Akkor is tudom érvényesíteni a gyártónál, ha a kereskedő nekem csak 24 hónapot írt a garijegyre/számlára?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102011) Exodius válasza AxBattler (#102003) üzenetére


Exodius
őstag

DCI-P3 állítólag mozis színtér. Az jobban nyom a latba? Illetve hogy 8 bites vagy 10 bites panel van-e benne az mennyire számít? Mondjuk csak több mint 900 millió szín a különbség, szóval ez lehet buta kérdés volt. :)
Az ívvel mi a baj? Bocs ha sokat kérdezek. :)

(#102012) KAMELOT válasza Diniboy (#102006) üzenetére


KAMELOT
titán

DP kábellel próbáld!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102013) Fransico válasza Rendo84 (#102009) üzenetére


Fransico
tag

Már annak is nagyon örültem, hogy130k helyett 123k lett belőle( az előzőbben rosszul irtam 124-et). Most már marad ez, de vga-t is veszek újat, ha tudsz benne segíteni hogy tudok még faragni az árból azt megköszönöm. :)

(#102014) Rendo84 válasza Fransico (#102013) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nézz be a Bestbuy topikba, már hetek óta főként erről megy a csevej. Csak vigyázz mert a kuponozás függőséget okoz. :DDD Az én pénztárcám is eddig megrövidítette kb 200 eFt- al, de hát ami kell az kell. :D
Itt egy példa hogy is néz ki: [link] , [link] , [link]
Lényegében egy kategóriából csak egy kupont használhatsz fel. És azt akkor fogadja el, ha hozzá teszel valamit, bármilyen olcsó tétel megteszi. A végén pedig ha megvagy ONLINEFIZETES, ezzel 25.000 Ft felett ingyen lesz a kiszállítás. Ezzel a módszerrel akár 6-7 kupont is össze lehet vonni, persze ez esetben csak akkor, ha 120-150 eFt- értékben vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#102015) Fransico válasza Rendo84 (#102014) üzenetére


Fransico
tag

Ez tetszik. :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#102016) AxBattler válasza Exodius (#102011) üzenetére


AxBattler
félisten

Valódi 10bit-es megjelenítéshez szerintem FirePro, vagy Quadro kártyára lenne szükséged.
Szerk.: úgy tűnik az asztali Radeon-ok tudják már, sry.
Szvsz ha átlag felhasználó vagy, akkor amúgy sem érzékeled a különbséget, ezért nem éri meg felárat kifizetni.
Ízlés kérdése, ha téged nem zavar az Ívelt kijelző, akkor vedd azt!

(#102017) Brekk
Köszi, így világos! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102017) Brekk válasza AxBattler (#102010) üzenetére


Brekk
addikt

Ha nem olyan partnertől van aki 5évvel kapja, akkor nincs rá 5 év. A nálunk értékesítettekre rá van reggelve a +3 év gyári gari. Alza 2 évvel adja.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#102018) Brekk válasza Rendo84 (#101998) üzenetére


Brekk
addikt

Pedig pár hét és lesz nálunk.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#102019) pendre54 válasza AxBattler (#102010) üzenetére


pendre54
addikt

No, akkor én elmondom okulásként, talán másoknak is hasznos lehet. A történet 2017 novemberében kezdődött, amikor egy Vörös péntek-i akcióban vettem a Media Marktban ezt a monitort [link] . Amikor megkaptam a számlát, és a gar jegyet, nekem is azonnal feltűnt, hogy azon csak 2 év gari van, holott 5 évvel vásároltam.
Itt kezdődött a levelezgetésem, érdemes a dátumokat is figyelni. Első levelem az MM-nek ment, mivel ott vásároltam, erre jött egy válasz onnan, majd ezt tovább küldtem az Acernek:

Azután havonta telefonálgatás, levelezés az Acernek, de több mint fél év elteltével az Acer nyilvántartásában továbbra is csak a 2 év garancia szerepelt.
2018 júniusában már tele volt a legnemesebbik szervem :D ezzel az egésszel, és ezt írtam nekik:

Megjegyzem, hogy ténylegesen a fogyasztó védelemhez fordultam volna, ha a levelemet követően, nem hívtak volna fel személyesen telefonon, és letették a nagy esküt, hogy most már aztán tényleg, de isten bizony.
Figyelem, 2018 november 15-én!!! kaptam meg azt az értesítést, mellékelve a kiterjesztett garancia dokumentum másolatát, hogy ténylegesen bejegyzésre került az 5 év garancia.

Szóval, én azt javaslom, hogy mindenki alaposan nézzen utána, ha ilyen 5 éves garis monitort vesz, nehogy 2 év elteltével jöjjön majd a pofáraesés.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#102020) Exodius válasza AxBattler (#102016) üzenetére


Exodius
őstag

Nem tudom, hogy zavarna-e. Van más oka is az esztétikai kinézeten kívül, ami miatt nem ajánlod? Illetve miért van, hogy 27-eseket ledominálja az íveltség de 31,5-nél ez nem terjedt el annyira.
A filmeknél fontos a DCI-P3?

(#102021) atua válasza Brekk (#102018) üzenetére


atua
aktív tag

Esetleg infó az AOC 24G2U, illetve a 24,5"-os 144 Hz IPS monitorok érkezéséről?

(#102022) AxBattler válasza pendre54 (#102019) üzenetére


AxBattler
félisten

És honnan tudhatom meg, hogy az adott monitorra bejegyezték? Levél, vagy létezik vmilyen lookup felület serial-ra?

Egyáltalán van olyan bolt Mo-on, ahonnan vásárolva nem él az 5 éves gari?

(#102020) Exodius
Ízlés, egyéni preferencia kérdése. Előbb jobb lenne, ha eldöntenéd, mit akarsz, mennyire vagy igényes, és mennyit költenél a monitorodra.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102023) Exodius válasza AxBattler (#102022) üzenetére


Exodius
őstag

Olyan 100-150K-t költenék olyan monitorra, amit leginkább filmnézésre használnék és némi casual game-ra.
Viszont nem tudom, hogy 2019/2020-ban milyen lenne egy olyan monitor, ami megfelelne ezen céloknak.
Várjam meg a CES-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#102024) pendre54 válasza AxBattler (#102022) üzenetére


pendre54
addikt

Én ezeken az elérhetőségeken érdeklődtem, a kiterjesztett garancia ügyében, tel: +36-1-555-5200 , illetve email : info.hu@acer.com , és minden esetben add meg a monitor SNID azonosítóját, és a gyártási számot.
Én azt gondolom, hogy a komolyan vehető netes áruházaknál, ha ott 5 évvel hirdetik, akkor annak annyinak is kell lennie, csak érdemes a vásárlás után pár hónappal ellenőrizni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#102025) gerisonsan


gerisonsan
újonc

Sziasztok!

Jelenleg egy Dell SE2416H monitorom van (FHD, IPS, 60hz, 24"), de szeretnék egy 144hz monitort játékhoz, és itt kezdődik a dilemma:

- Szóba jöhet a 2560 x 1440 felbontású 27", mivel bár nem ragaszkodom hozzá, de szeretnék kipróbálni egy nagyobb monitort, viszont az aktuális gépem nem tud mindent kihajtani amivel játszok 144fps-el ezen a felbontáson, ezért ennél a pontnál az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen monitor képe mennyire csúnya, ha esetenként FHD-ban használom? Illetve ez egy hosszútávú jobb befektetés lehet, hiszen egy esetleges későbbi PC upgrade után tudnám mindenhol használni a nagyobb felbontást. Jelölt: Samsung C27JG50QQU

- Opció lehet a FHD felbontású 27", itt szintén felmerül a kérdés, hogy mennyire gázos ekkora méretben a FHD felbontás, illetve van e különbség az alapból csak FHD-t tudó 27" és a többet tudó 27" FHD-n futtatása között? A monitort egyébként eléggé közelről nézem, tekintve hogy játékokról van szó. Jelölt: AOC C27G1

- A harmadik lehetőség, hogy csak képfrissítésben javul a dolog, marad a FHD 24", ez a leggazdaságosabb megoldás, és alapból efelé hajlok, viszont csábító a nagyobb kijelzőméret és az, hogy vannak játékok, amiket tudnék jobb felbontásban futtatni. Mellette szól még, hogyha jól tévedek, ez a monitor a saját ligájában elég jónak számít, míg a másik kettő inkább budget megoldás a kategóriájában. Jelölt: Zowie XL2411P by BenQ
A keretem a Samsung 85.000 Ft-os árával nagyjából ki is merül, minimálissal tudnék feljebb menni.

Összességében az lenne a kérdésem, hogy melyik megoldást javasoljátok és miért? Illetve nagyon szívesen fogadok akár konkrét típusokat akármelyik kategóriában.

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R :R :R

(#102026) mucsácsó válasza gerisonsan (#102025) üzenetére


mucsácsó
tag

Szia!

Én is monitor vásárlás előtt állok, és nekem egyelőre nincs személyes tapasztalatom, de esetleg ha FHD 27"-ben gondolkozol, akkor - szerintem - még érdemes megfontolni az új AOC 27G2U-t is, ami IPS paneles - már ha nem ragaszkodsz a VA + hajlított kijelzőhöz :)
árban ugyanott van a dolog (egyelőre...)

Én is ezen vacillálok, de lehet az lesz, hogy megrendelem, aztán max ha tényleg nagyon nem jó, vagy csalódás, akkor visszaküldöm..

QHD-s monitoron ha FHD-t futtatsz, akkor elvileg eléggé mosottszar képet ad, ahogy így utánaolvastam - gondolom ahhoz hasonló, mintha FHD-n 720p-t futtatnál :\
De javítsatok ki, akinek van tapasztalata persze : )

(#102027) OgreImre válasza Dabsol5 (#101938) üzenetére


OgreImre
senior tag

Egy jó SPVA-ról nehéz a váltás :) Én is ebben a cipőben jártam.
A 16:9 27" minimálisan lesz nagyobb a mostani monitorodnál

Ha bevállalod a 32"-t akkor én az LG 32GK850F-B-t ajánlanám.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#102028) Amerigo57 válasza Brekk (#101996) üzenetére


Amerigo57
őstag

Brekk
Az Acer Nitro XV273KPbmiipphzx
monitorra gondoltál ?
Link:

[ Szerkesztve ]

(#102029) AxBattler válasza pendre54 (#102024) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszönöm az infót! :R

(#102023) Exodius
Ebben az árkategóriában nekem a LG 32UK550-B és a BenQ EW3270U tetszik a legjobban, de ezek ugye már 32"+4K méretűek...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102030) Brekk válasza atua (#102021) üzenetére


Brekk
addikt

27G2U-t már rendeltünk, sztem jön a 24" is nem sokára. BF-re elvileg már itt kéne lennie jóárasítva...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#102031) 19ati93 válasza Brekk (#102030) üzenetére


19ati93
senior tag

Én ma kaptam SMS-t hogy kiszállítják hétfőn. (ha a holnapi nap nem nov 1, akkor meglett volna már holnap is)

majd csak beszereznek párat

(#102032) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Ezek közül a monitorok közül melyikkel járnék jobban?
Filmezés/Anime és játék lenne leginkább, de esténként a jigsawplanet-en puzzleznék.

BenQ EX3203R
LG 32GK850F
AOC AG322QC4
Samsung C32HG70
ASUS ROG STRIX XG32VQ
MSI Optix MAG321CQR
Viewsonic XG3240C.

(#102033) Brekk válasza 19ati93 (#102031) üzenetére


Brekk
addikt

Magyarországon lassabban mennek a dolgok, mint a külföldön. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#102034) Gomisan


Gomisan
tag

Erről a HDR400-ról csak azt találom, hogy milyen szar mert nem is igazi HDR, és hogy töröljék meg irgumburgum. De mit jelent ez, pl. szarabb, mint a sima sRGB? Ne is használjam? Vagy ha nem szarabb, és tényleg több színt megjelenít, akkor miért baj, hogy tudja a monitor?

(#102035) Csápájev


Csápájev
őstag

Aoc monitorom állítólag nem pixelhibas volt,hanem valami kosz került a kijelzőre gyártáskor.
Hétfőn legalábbis ezt mondták, illetve elkezdték ütögetni, hátha leesik, eltűnik,nemtom 😁
Azt mondták kapok újat, talán még aznap este. Na, azóta várom, tegnap annyit írtak várják a beszállítótól.
Úgy tűnik az ünnepek alatt nem lesz monitorom 🙄
Pedig állítólag van raktáron. Oázis.
Lehet azóta ütögetik.
Hát botrány ez a monitor vásárlás 🤨

(#102036) Piistii válasza Fransico (#101983) üzenetére


Piistii
tag

LG 27GL850-B szerintem most ez a best buy egyébként én biztos ezt venném

(#102037) Mclovin válasza KAMELOT (#102012) üzenetére


Mclovin
senior tag

HDMI-ről is mennie kell, nekem onnan megy az elejétől fogva.

(#102038) monchichi20 válasza monchichi20 (#102032) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Na szerintem marad a BenQ EX3203R 156720-ért ha eltudom hozni, de ha onnan nem akkor is ez marad én szerintem.
Azért kérnék egy bizonyosságot hogy biztos jót választottam-e.

(#102039) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Gépet állítok össze és most szembesültem az alábbi problémával, miután már megvan a monitor és az alaplap is...: a monitor egy AOC Q2790PQU/BT típus 2560x1440 60Hz felbontással, van rajta DP és HDMI csatlkozó is. Az integrált GPU-t szeretném majd használni (i7-8700 CPU), az alaplapi HDMI kimenet (csak ez van rajta, DP nincs) azonban nem tud 60Hz-et, csak 24Hz-et (HDMI™ port, supports a maximum resolution of
4096x2160@24Hz). A kérdésem az, hogy milyen hátránya lehet ennek? A gépet alapvetően csak irodai célokra fogjuk használni, nem játszunk rajta.

[ Szerkesztve ]

(#102040) Valdez válasza gg72 (#102039) üzenetére


Valdez
őstag

HDMI specifikáció: [link] Tehát semmilyen hátránya nincs azzal a monitorral.

(#102041) AxBattler válasza gg72 (#102039) üzenetére


AxBattler
félisten

Sokat segítene, ha megadnád az alaplap pontos típusát, vagy a HDMI csati szabvány szerinti verziószámát. ;)

De az 1440p@60Hz-et nagy valószínűséggel tudni fogja...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102042) gerisonsan válasza mucsácsó (#102026) üzenetére


gerisonsan
újonc

Köszi szépen a választ!
Nem, egyáltalán nem ragaszkodok, egyikhez sem, csak ezeket az alternatívákat találtam, sőt örülök neki, hogy van ilyenből IPS paneles, ráadásul király válaszidővel :D
Nekem a vásárlás az valószínűleg November közepe környékén lesz aktuális, ha esetleg úgy döntenél, hogy megveszed ami írtál, szívesen fogadnám a véleményedet, hogy milyen is ez :D

(#102043) gg72 válasza AxBattler (#102041) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, Valdez-nek is! :K
Az alaplap MSI Z390 Gaming Plus [link], elvileg 1.4 HDMI van rajta, így akkor tudnia kell az 1440p 60Hz-et.

(#102044) KAMELOT válasza gerisonsan (#102042) üzenetére


KAMELOT
titán

Mielőtt vásárolsz, tftcentral nézd meg a monitort.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#102045) 19ati93


19ati93
senior tag

Alzán 75k az AOC 27G2U. [link]

(#102046) Komplikato válasza 19ati93 (#102045) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez rohadt jó ár szerintem, de sajnálatos, hogy pixelgarit nem lehet venni hozzá. Viszont az durva, hogy a 36 hó garihoz lehet még 36-ot venni. Vagy benéztem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#102047) manokaj válasza 19ati93 (#102045) üzenetére


manokaj
tag

plusz kuponnal - 7000.

(#102048) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok, vettem egy AOC C27G1 monitort, a backlight bleed - et még elviselném, de bekapcsolt freesync mellett brutálisan villog a kijelző,amolyan világosabb villogások, alacsonyabb fps-nél jobban látható. Amit edsig próbáltam :
*minden fajta kábelből másikat ami nem gyári, és nem gagyi.
*CRU-val lejjebb, illettve feljebb venni a minimum freesync ranget.
Nem sikerült megoldani. Valakinek ilyesmivel tapasztalat? Már feltúrtam az egész internetet, mindent próbáltam amiket javasoltak, sikertelenül.

(#102049) Dadpool válasza david_97 (#102048) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Kapcsold ki a freesyncet és nézd meg úgy.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#102050) david_97 válasza Dadpool (#102049) üzenetére


david_97
senior tag

Írtam hogy bekapcsolt freesync mellett, gondoltam logikus, ha kikapcsolom, nem csinálja.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.