Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) zooltan8 válasza Isual (#8000) üzenetére


zooltan8
csendes tag

Uhh tényleg.. :D
Köszi az infót! :R

(#8002) < CyberBob > válasza Isual (#7998) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ezért írtam, hogy várok az Asus és Dell új monitoraira. A pénz meg van, de a mostani Dell nem tetszik így majd a három közül lesz választva.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8003) Isual válasza < CyberBob > (#8002) üzenetére


Isual
veterán

Ami az új Dell U2x12H/M széria kinézetét illeti!
Kíváncsi vagyok mire esik majd a választás! :D
Persze először jöjjön ki az új Dell széria, pontos specifikációkkal.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8004) Lacccca87 válasza Isual (#8000) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ha már itt tartunk akkor van értelme vennem egy Display Port kábelt? Mivel nekem a VGA-n csak D-SUB,DVI,DP kimenet van, és most a DVI vel van összekötve.

Tapasztalható lenne e esetleg minőségbeli javulás?

(#8005) Isual válasza Lacccca87 (#8004) üzenetére


Isual
veterán

Felesleges az U2311H-hoz. DVI, HDMI, DP képminőségben (a támogatott felbontásokban) ugyanaz. Csak a HDMI és a DP visz hangot is és nem tűs, mint a DVI. De mindhárom digitális jelet visz, képminőségben nem különböznek. Szóval nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8006) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok

Tudom a dell-t mondjátok de nekem nem kell most 50K-ért monitor kettö közül melyik legyen? van e érdemi különbség a kettö között?

BENQ G2222HDL

BENQ GL2240

köszönöm a választ :R

(#8007) Isual válasza zsoleer (#8006) üzenetére


Isual
veterán

Ha meg tudnád nézni őket, akkor azt vedd, amelyik neked jobban tetszik/olcsóbb.
Egyébként nincs érdemi különbség köztük a 2240 HDCP-s, de igazából mind1, hogy melyiket veszed. Dobj fel egy érmét! :DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8008) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#7997) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

NEm valószinü, hogy késik, elég óramű pontossággal augusztus-szeptemberben intézi ezt a DELL, mint látod egyre több az info a 2412-ről pl... És mivel ilyen népszerűek itthon a modelljeik elég hirtelen be is hozzák a disztibútorok, ezt is bizton tudom.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8009) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#8008) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm az infót.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8010) freddyadu


freddyadu
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről:

Ezt egy Samsung 2494HS produkálja...
Amikor nincs kék szín a képernyőn, akkor semmi baja!

Köszi
F

szerk:
Bazzzzz! Nem látszik!
A képernyő jobb oldalán egy kb 5 cm széles függőleges csíkban olyan, mintha ott csak 16 bit-ben vagy 256 színben jelenne meg a kép...

[ Szerkesztve ]

(#8011) Remus389 válasza freddyadu (#8010) üzenetére


Remus389
veterán

fotózd le, fenyógéppel, akkor látszik

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8012) Nyugdíjas válasza freddyadu (#8010) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt nem gondoltad komolyan remélem, hogy egy screenshoton látszódni fog a monitor baja :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8013) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Van ilyen: LG IPS231 review.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8014) fenergie84


fenergie84
addikt

Erről a monitorról mi a vélemény?
Samsung S22A300B...

Meghatározott forrásból tudnám beszerezni, ahol az általam kinézett Benq monitorok nem elérhetőek...

[ Szerkesztve ]

(#8015) Isual válasza Nyugdíjas (#8013) üzenetére


Isual
veterán

Nem csinált csodát most sem az LG, de legalább annyira rossz nem lett.
Mondjuk a válaszidőn néztem... EA231WMi-nek jobb!?! :D
Fogyasztása meg szinte wattra megegyezik az U2311H-val.
Kontrasztja szintén hasonló.(ami ugyebár nem a backlighton múlik!) Gamut enyhén szűkebb. Lehet, hogy nem véletlenül mondogatjuk, hogy a LED nem mindenható? :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8016) vond


vond
MODERÁTOR

Annyira megy itt ez az U2311H, hogy a DELL hazai képviselete simán meghívhatna minden topic-lakót egy jó pofa sörre... :P :)

#8017 Isual: Tudom én azt nagyon jól, hogy nem érdemtelenül ajánlott ennyire. Csak arra céloztam, hogy ha megnézik a DELL-nél az elmúlt pár hét(hónap) itteni hozzászólásait, ajánlásait, akkor azért igen víg lehet az ábrázatuk... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8017) Isual válasza vond (#8016) üzenetére


Isual
veterán

Olvasd el a cikket és megérted, hogy miért! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8018) Isual válasza vond (#8016) üzenetére


Isual
veterán

Én ezesetben jelzem, hogy egy U3011-et szívesen elfogadnék! ;]
Eladnám áron alul és vennék egy PA231W-t :DDD Nah, jó a sör is meglfelel...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8019) Remus389 válasza Isual (#8015) üzenetére


Remus389
veterán

hátrább az agarakkal, a Dell U2311-ben is LG panel van ahogy az imacbe és még az iphone-ba is

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8020) Isual válasza Remus389 (#8019) üzenetére


Isual
veterán

Ezt én mind tudom! :K És?
Amit én írtam az pár kérdést felvet, ill megmagyaráz.
Válaszidő: elfelejtették az overdrive-ot, hogy a 14ms-os overdrive nélküli NEC szintjét hozza?
Fogyasztás: nesze neked takarékosság, az U2311H jellemzően szintén 33W körül fogyaszt, kalibrálva 20-25W, a tesztelt LED-es LG 20W-ot.
Kontraszt: Hasonló, sőt kalibrálva ugyanolyan, mint az U2311H-nak (Dell~857:1, LG~860:1), tehát látszik, hogy a LED-nek köze nincs a kontraszthoz, az csak az adott panel típusán, karakterisztikáján, a pixelek transzparenciáján múlik. És mivel egy és ugyanazon típusú LG panel van az U2311H-ban és IPS231-ben (csak az LG-ben W-LED backlight-tal, ~LM230WF3-SLB1) ezért következésképpen a kontrasztjuk is ugyanolyan.
Gamut: a W-LED egy hajszálnyival szűkebb gamuttal rendelkezik ~68% NTSC, mint az sRGB-s CCFL társai ~72%, de ez szabad szemmel alig észrevehető (persze a szakértők azért bőven látják).
"Lehet, hogy nem véletlenül mondogatjuk, hogy a LED nem mindenható? :U"

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8021) mdraco válasza zsoleer (#8006) üzenetére


mdraco
őstag

[link]
Én a GL2240-t fogom megrendelni.

(#8022) BiP válasza Remus389 (#8019) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt már kitárgyaltuk korábban a fórumban.
Az LG baromi jó panelt csinál. Ezt nem vitatja senki.
Ellenben az összeszerelésben már nem olyan jók, a tapasztalatok ezt igazolják.
Szóval hiába jó monitorok az IPS231P és 236V, mégis a dell az ajánlottabb (és még olcsóbb is). Az meg, hogy mire jó a led, (meg a hdmi :) ) már lassan szállóige.

szerk: látom, közben Isual részletekbe menően kielemezte, miért.

[ Szerkesztve ]

(#8023) Isual válasza mdraco (#8021) üzenetére


Isual
veterán

Rendkívül nagy jelentőségű különbségeket emeltél, ki, egyedül a HDCP-nek van valami kis értelme (amit én is írtam neked), de mint mondtam, nem foghatsz nagyon mellé ezek közül.
Remélhetőleg elégedett leszel! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8024) < CyberBob > válasza Isual (#8020) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én láttam egymás mellett az LG-t és a Dell-t. Ahogy a teszt is írta nagyon jó az LG kontrasztja. Az olyan képeken ahol nagy a fényerőkülönbség sokkal élőbb a képe. A fehér tisztább, a fekete mélyebb. A bevilágítás egyforma volt, a homogenitásban viszont az LG jobb. A Dell egyik fele sötétebb volt mint a másik és középen volt egy világos folt. Viszont a LG lassú, így játékra szerintem nem alkalmas ezért is nem vettem meg.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8025) Isual válasza < CyberBob > (#8024) üzenetére


Isual
veterán

A bevilágítás, homogenitás mind2 modell esetében azért elég tág határokon beül mozog, szóval ebből messzemenő következtetéseket nem lehet azért levonni.
A kontrasztjuk ugyanolyan, ezt a teszt is bizonyította. Talán a számodra tisztább fehér miatt érezted kontrasztosabbnak az LG-t. Persze ez is szubjektív. A fehér tisztasága meg abból adódhat, hogy ezek a W-LED-ek igazából KÉK LED-ek sárga foszforral, hogy így a fehér benyomását keltsék. És az emberi szem a hidegebb ~kékes fehéret hajlamosabb tisztábbnak, fehérebbnek látni. Biztos vagyok benne, hogy emiatt érezted te is tisztábbnak.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8026) < CyberBob > válasza Isual (#8025) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én is ezt szűrtem le már mint, hogy a ledek miatt jobb a fehér, mélyebb a fekete (a részletek nem tűnnek el). És nekem ez a képi világ jobban tettszik így várom a konkurencia ledes megoldásait.
Az hogy a Dell a két szélen más valószínűleg típus hiba, mert itt is többen észrevették.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8027) Isual válasza < CyberBob > (#8026) üzenetére


Isual
veterán

Lehet, hogy valóban típushiba. Tény, hogy a homogenitás nem az U22/2311H erőssége.
Hát ha neked ez jön be szubjektíve, akkor természetesen meg kell várni a LED-es Delleket. Mondjuk annyiban kijavítanálak, hogy "a ledek miatt tűnik jobbnak a fehér, ami miatt Te kontrasztosabbnak érezted a képet". Mert elég bonyolult az emberi látás, sokkal érzékenyebb a kontrasztra (színkontrasztra), mint az abszolút fényre, így könnyen elképzelhető, hogy a CCFL fehérjéhez képest a LED esetleges kékes fehérét szubjektíve tisztábbnak látja az ember.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8028) < CyberBob > válasza Isual (#8027) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze ez egyértelműen szubjektív nem is írtam, hogy hiba lenne. Az LG-én film közben az emberi bőr színe nem volt természetes, viszont ez nem zavar mert nem tudnék egy ilyen pici kijelzőn sokáig filmet nézni.
A homogenitással meg nincs gond mert csak összefüggő fehérnél látszik, a kb. 100 full hd képen és a windows-ban nem vettem észre. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8029) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
Öcsém szeretne 24 colos monitort venni.
Az alábbi listából mondjuk ha egy top 3-as listát írnátok nagyon hálás lennék érte.
Köszi. :R

- TFT ASUS 24" monitor VH242T: 37.990,-
- TFT ASUS 24" monitor VK246U: 42.500,-

- TFT Benq 24" monitor G2420HDB: 37.500,-
- TFT Benq 24" monitor G2420HDBL: 42.500,-
- TFT Benq 24" monitor GL2440HM: 37.990,-
- TFT Benq 24" monitor V2420: 49.990,-

- TFT Samsung 24" monitor P2470H: 48.990,-
- TFT Samsung 24" monitor BX2450: 55.500,-

- TFT LG 24" monitor W2442PE: 45.500,-
- TFT LG 24" monitor W2486L: 56.500,-

< béna duma helye >

(#8030) Isual válasza InHell (#8029) üzenetére


Isual
veterán

Ennyi pénzért már minőségi IPS-paneles monitort is vehet öcséd, kalibrálva, pixelgarival.
Ebben az árkategóriában a legjobb ár/érték arányú ilyen monitor a Dell U2311H!
Barátkozzatok vele és mielőtt kérdezel kérlek olvass vissza a fórumban!
A legtöbb kérdésre választ kapsz majd! (1. hsz. in progress, sry for that!)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8032) fenergie84


fenergie84
addikt

Na megrendeltem a Dell U2311H-t, remélem lesz szájtátás a mostani 17"-os Lg-m után...

(#8033) BiP válasza fenergie84 (#8032) üzenetére


BiP
nagyúr

Lesz ... :)

(#8034) Lori82 válasza mdraco (#8021) üzenetére


Lori82
senior tag

Az összehasonlításod szerint ez jobb,mint a G2222HDL.Én csak 1-2 hónap múlva veszek,de igen a GL2240 egy fokkal jobb választásnak tűnik.

(#8035) InHell válasza Isual (#8030) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi a választ, az irodában Dell u2311h-t használok, összehasonlításként már egyszer hazahoztam, de szerintem játékra szar.
A képe szebb volt, de sokkal jobban zavaróbb ha FPS-el játszom,
mint pl. az enyémmel (sams. bx2440), pedig az enyém sem egy csúcskategóriás monitor.
CRT után mind rossz, és nem nyűgözött le a Dell teljesítménye játék közben.
Ha lett volna elég időm, bizonyára végigolvastam volna ezt a topikot, de az sajnos nem volt.
Azért köszi.

< béna duma helye >

(#8036) Isual válasza InHell (#8035) üzenetére


Isual
veterán

Ha az öcsédnek lesz a monitor, azzal sokat nem veszítesz, ha az öcséd is kipróbálja, hátha ő nem annyira érzékeny erre, mint te a CRT után. Mert ahogy mondtad is, a képe szebb és "CRT után mind rossz". Szóval, ha öcsédnek veszel monitort, akkor neki is vegyél...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8037) InHell válasza Isual (#8036) üzenetére


InHell
senior tag

Nos igen, csak ő 300km-re van, szóval ez nem kivitelezhető,
hogy ő lejön és megnézi-leteszteli. :N
Az üzletben ahol venni akar ott csak a mellékelt lista szerinti monitorok közül választhat, és még a héten kell neki monitor. :)
Ő még szerintem kicsit nálam is érzékenyebb erre, mivel CS-zett jó pár évig, szóval egy olyan válaszidejű monitor kéne neki legalább mint az enyém.

< béna duma helye >

(#8038) Isual válasza InHell (#8037) üzenetére


Isual
veterán

A tiednek 5ms-os a válaszideje... Attól nem hiszem, hogy majd hátast dob... És tesztekben bizonyítottan az U2311H jobb az 5ms-os TN-eknél. Persze ha téged zavart, akkor zavart, CRT után elég gyakori. Én azok közül a monitorok közül jó ízzel nem tudok egyet se ajánlani. Ha ilyen nagy gémer az öcsi, akkor végképp passzolok, sajnálom. A 2ms-os monitorok között is elég sok a gyenge, szóval még ott sem biztos, hogy tuti jót tudtok kihalászni, de azért sok sikert. Mindenesetre a képminőség rovására fog ez menni, az biztos. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8039) Isual


Isual
veterán

Részletes információk és képek az új Dell U2412M-ről!
Nekem a régi design jobban bejött, de élőben lehet ez is javít a képek alapján való megítélésemen. Gömbölydedre vált a Dell.Végül is csúnyának egyáltalán nem nevezhető, csak szokni kell és visszatért az ezüst díszléc a panel oldalára, amit az U22/2311H-ból kispóroltak! :) Látszik, hogy nem csak panel és háttérvilágítás tekintetében nem az U2410 utódja ez a mondel, hanem a sikeres U22/2311H széria folytatása, ugyanis a kártyaolvasó is eltűnt a panel oldaláról, marad a 2db USB-port. És a monitort bemenetei is az U22/2311H szériát követi (d-sub, DVI, Displayport).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8040) Dabsol5


Dabsol5
tag

Panel alapján nem lesz valami jó:

LGD e-IPS LM240WU8-SLA2 1920x1200 14ms 1000:1 300 178/178 16.7M (6-bit +A-FRC)

Adobe RGB: 74.3%
sRGB: 95.8%

(#8041) Isual válasza Dabsol5 (#8040) üzenetére


Isual
veterán

Miért is? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8042) Dabsol5 válasza Isual (#8041) üzenetére


Dabsol5
tag

Az én igényeimnek ;)

(#8043) Isual válasza Dabsol5 (#8042) üzenetére


Isual
veterán

És ezt te így látatlanba miből gondolod? Már ha nem vagyok indiszkért.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8044) BiP válasza Isual (#8043) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom a 6bit+FRC és a 14ms ragadta meg a figyelmét.

(#8045) Dabsol5


Dabsol5
tag

Ez alapján vannak jobb panelek, nem?

http://www.tftcentral.co.uk/articles/monitor_panel_parts.htm

[ Szerkesztve ]

(#8046) Isual válasza Dabsol5 (#8045) üzenetére


Isual
veterán

Jól éreztem én azt az inkompetenciát a levegőben.... :DD
Nehéz lenne ezt elmagyarázni, úgyhogy legyen, nem, nem lesz jó az U2412M, neked legalábbis biztos nem!
Ha meg szeretnél többet megtudni, akkor érdemes olvasgatni az overdrive technológiáról, és elolvasni az U2311H/PA231W tftcentralos cikkjét szép PixPerAn képekkel, hogy lásd milyen csodát képes kihozni képes ez a technológia egy 14ms-os panelből. Aztán elolvashatod a tegnapi LG IPS231P tesztet, a jó kis 5ms-os (de overdrive nélkül ugyanúgy 14ms-os) panellel, ami a 14ms-os (overdrive nélküli) NEC EA231WMi szintjét hozza válaszidőben, szintén szép PixPerAn képekkel demonstrálva. Vagy ha ehhez nincs kedved, amit egyébként megértek, akkor az Ehhez hasonló, rendkívül megalapozott hsz-aidat kellő háttérismeret hiányában kérlek, mellőzd! :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8047) BiP válasza Isual (#8046) üzenetére


BiP
nagyúr

#8040-re mentségéül szolgáljon #8042. NEKI.

Nekem amúgy az első tft-m egy 16ms-os, overdrive-os (8ms-os) P-MVA volt. Semmi utánhúzást nem tapasztaltam, a mostani 2311-gyel sincs semmi bajom ezen a téren.

MVA vs. IPS: azért érzem, hogy a mostani dell gyorsabb. az MVA-n elő tudtam idézni olyan helyzetet (szürke vagy fekete alapon fehér kurzor), ahol látszódott, ha néztem, de amúgy simán nem zavart. Játékokban, filmnél pedig nem is látszódott.
Igaz, nem nyomom a hardcore CS-t vagy Cod-ot vagy mit szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#8048) Isual válasza BiP (#8047) üzenetére


Isual
veterán

Honnan tudná, hogy megfelel-e az igényeinek, amikor nincs is tisztában ezekkel a számokkal, és a mögöttük lévő valós teljesítménnyel? Nincs mentség! ;] :D

Ami a 8ms-os MVA-t illeti, akkor úgy látszik te se vagy érzékeny erre (én sem), mert azért egy 8ms-os MVA teljesítménye az távol áll a fent említett 8ms-os IPS-ektől (U2311H, PA231W). Mondjuk nekem meg a 14ms-os EA231WMi-vel nincs semmi bajom. Játékok alatt sem, mondjuk elég keveset játszok és nem egy vérbeli CS-s vagyok. (SC2, Mafia2, COD4, Crysis2...ilyenek)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#8049) Dabsol5 válasza Isual (#8048) üzenetére


Dabsol5
tag

Csak az tudom, hogy s-pva-s tftm van és egy ips-sel már megjártam :)

(#8050) Dency01 válasza Isual (#8039) üzenetére


Dency01
aktív tag

Árakról tudunk valamit? Mennyivel lesz kb drágább mint az u2311h?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.