Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Norb3rto válasza Nyugdíjas (#29343) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Fps játékra mennyire alkalmas a monitor ha belefér a tesztbe :) :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#29352) fatallerror válasza Isual (#29350) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem már küldi a sony a ces-en kiállított 84es 4k oled tv-t így megoldódott a monitorgondom

don't tell me what i can't do!

(#29353) stranger28 válasza fatallerror (#29352) üzenetére


stranger28
addikt

Add el, vegyél belőle kertes házat sok muskátlival. :K

(#29354) fatallerror válasza stranger28 (#29353) üzenetére


fatallerror
addikt

és 900d is kijönne akkor sok és abba menne a muskátli xD
nem adom el, előbb jól letesztelem

don't tell me what i can't do!

(#29355) MPowerPH válasza Isual (#29350) üzenetére


MPowerPH
félisten

A várva várt... Na, ehhez kell idő, mire végigfutom, tartalmas teszt. Azért tényleg elég vegyes. :U Nem egy ideális monitor játékos célra, az tisztán látszik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29356) Nyugdíjas válasza MPowerPH (#29355) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem egy ideális monitor játékos célra, az tisztán látszik.

Érdekesebb kérdés, hogy ez hogyan merült fel egyáltalán :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29357) Isual válasza MPowerPH (#29355) üzenetére


Isual
veterán

Nem rosszabb a 2711-nél (sőt egy hajszálnyit jobb is), s jópár "elvetemült gémer" konfigjában láttam én azt a monitort is, szóval nem hiszem, hogy gond lenne ezen a téren. A másik részét a dolognak meg Nyugdíjas megfogalmazta.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29358) stranger28 válasza Nyugdíjas (#29356) üzenetére


stranger28
addikt

+1

(#29359) Valdez válasza Isual (#29350) üzenetére


Valdez
őstag

For PAL sources, we have tested the screen and confirmed it will support the full native resolution of 2560 x 1440 at 50Hz refresh rate.

Talán bírja a 48-at is kis szerencsével...

(#29360) stranger28 válasza Valdez (#29359) üzenetére


stranger28
addikt

Nézd meg a leírásában.

(#29361) Spam123


Spam123
tag

Akinek kéne egy kis tanácsadás monitor ügyben az itt megtalálja a kérdésére a választ :D
(utolsó 4 hsz üt)

:W

[ Szerkesztve ]

(#29362) petata válasza Spam123 (#29361) üzenetére


petata
őstag

Hát persze. Szar a neve, én is eladom gyorsan. Lessétek az aprót, olcsó lesz!

;]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29363) MPowerPH válasza Nyugdíjas (#29356) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyszerűen. Anno rákérdeztem, hogy 2560x1440 -es felbontással keresek játékos célra monitort. Itt ez lett javallva, Te általad. :) Akkor kérdés, ha ez nem, akkor mi más alternatíva lehet?!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29364) Nyugdíjas válasza MPowerPH (#29363) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kínomban nem tudtam már mit mondani gondolom :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#29365) TSanya válasza Spam123 (#29361) üzenetére


TSanya
aktív tag

Jézusatyaúristen :(
Erről az emberi hülyeség, és a végtelen kapcsolata jut eszembe, gondolom, nem vagyok egyedül :O

(#29366) Isual válasza MPowerPH (#29363) üzenetére


Isual
veterán

U2713HM - ezt ajánlotta neked akkor is, s jelenleg is ez a leggyorsabb. Az U2713H az (csak) picit lassabb - ha egyáltalán észreveszed -, ellenben jóval komolyabb konstrukció, wide gamuttal, s olyan elektronikával, amivel inkább professzionális célokra ajánlott, s csak játékra felesleges a felárat kifizetni érte (kivéve, ha a wide gamutba zúgtál bele, de akkor inkább U2711, amíg lehet kapni szvsz - mint korábban írtam sokan játszanak azzal is, én is játszottam, bár ezen a téren személyem nem reprezentatív).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29367) stranger28 válasza TSanya (#29365) üzenetére


stranger28
addikt

:K

(#29368) Koppy96


Koppy96
tag

Üdv.
Monitorvásárlás előtt állok, de nem igazán értek hozzá. Ezért szeretném valaki hozzáértő segítségét kérni.
A kritériumok a következők:
Minimum 20"-os monitor kellene, viszont nem szeretnék FullHD-sat mert játékokban nem igazán használom ezt a felbontást, inkább 720p-t vagy 1440x900-at és így elég csúnyán fest mert nagyon pixeles ha nem a natív felbontása a monitornak.
Elég lenne mondjuk egy 1440x900-as monitor, így játszani is tudnék rendesen Meg 720p-s filmeket is tudnék nézni.

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#29369) Teaway


Teaway
veterán

Dell név ügyben itt a felelős ---> Ezért Dell a Dell

Koppy96: ha játék közben a pixelességen rágódsz, akkor vacak a játék :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#29370) Koppy96 válasza Teaway (#29369) üzenetére


Koppy96
tag

Akkor az asztal is vacak ? :DDD
Ha nincs 1920x1080-on az asztal akkor az is pixeles.

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#29371) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

LG IPS224V-PN-ről mi a véleményetek, laptophoz kellene másodlagos(de igazából elsődleges) monitornak.

(#29372) Departed válasza pethYeti (#29371) üzenetére


Departed
őstag

Jót választottál, vedd csak meg bátran. :K

(#29373) stranger28 válasza Teaway (#29369) üzenetére


stranger28
addikt

De azt csak az igazi fizetett Dellesek tudják, hogy miért ferde az e betű a logójukban. ;]

(#29374) pethYeti válasza Departed (#29372) üzenetére


pethYeti
addikt

:R

(#29375) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Sziasztok!

Érdemes 24 colos TN+film panelű monitort venni 1920-as felbontásra? Játékhoz lenne főleg. Mint ha olyat olvastam volna, hogy ekkora mérethez már nem megfelelő a tn panel, élsimítás terén stb..

(#29376) petata válasza gyuszaa (#29375) üzenetére


petata
őstag

A TN kerülendő minden méretben. ;]
1. hsz. megvolt?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29377) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Meg, de beáldozom magam, ettől eltekintve.

(#29378) Teaway válasza gyuszaa (#29375) üzenetére


Teaway
veterán

Mondod az összeget, kapod a típust.

Nincs itthon csokid??

(#29379) stranger28 válasza gyuszaa (#29375) üzenetére


stranger28
addikt

élsimítás terén :F

(#29380) petata válasza stranger28 (#29379) üzenetére


petata
őstag

Tanulj már Teaway-től, ő tárgyilagos maradt. ;]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29381) stranger28 válasza petata (#29380) üzenetére


stranger28
addikt

(#29382) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Itt volt valami hasonló téma kibontakozóban, ilyesmire gondoltam. :))
#15283-ig bezárólag.

[ Szerkesztve ]

(#29383) petata válasza gyuszaa (#29377) üzenetére


petata
őstag

Ezt mire érted? :U
Ha következtetésképpen (vagy sem) TN-t veszel, sok értelme nem volt kérdezni.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29384) schawo válasza gyuszaa (#29382) üzenetére


schawo
titán

Akárhogy keresem, itt semmit sem találok, ami a játék élsimítását és a paneltechnológiát egyszerre említi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29385) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Megérkezett az U2412M a Monitorguru-tól! :)) A kalibrációs file beillesztése is sikerült, a monitor képe gyönyörű, köszönöm a gyors és hatékony kiszolgálást és segítséget! :R

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#29386) petata válasza Litván Zongora (#29385) üzenetére


petata
őstag

Használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29387) bendeguz71


bendeguz71
csendes tag

A napokban üzemeltem be egy LG IPS237L-BN monitort. Ennek okán (végre) a saját benyomásaimat is meg tudom osztani, nem csak leírások és tesztek információit.

Külsőleg nagyon tetszetős darab, különösen olyan felhasználók számára, akik kedvelik a minimalistába hajló dizájnt. A kijelző káva részén, alul egyetlen díszítés az LG logó és felirat. A többi "dekoráció" matrica, amelyek könnyen és kíméletesen eltávolíthatók.
A felhasznált anyagok többnyire tetszenek, egyedül a hátsó részen felhasznált fényes műanyagot találtam értelmetlennek, de számomra semmi gyakorlati jelentősége sincs, azért gyorsan át is siklottam ezen.
Az állvány nem a legmasszívabb, viszont hozzá kell tennem, hogy egy pille könnyű és nagyon vékony kijelzőt hívatott tartani. Magas vérmérsékletű, asztalt lökdösős játékosoknak biztosan nem a legideálisabb, de az én használati szokásaimnak megfelel.
A káva jobb alsó részén vízszintesen helyezkednek el a kezelőszervek, mégpedig érintőgombok formájában. Ezekkel szemben egyetlen kritikám fogalmazódott meg, mégpedig az, hogy kaphattak volna egy szolid háttérvilágítást, mivel sötétben teljesen beleolvadnak a környezetükbe.
A felhasználói menü nagyon egyszerű, a lehető legminimálisabb tartalommal. A gyártó teljes mértékben elhagyta a (számomra) teljesen felesleges és használhatatlan képprofilokat, ezért kizárólag színhőmérsékleti profilokból (3 db) lehet válogatni. Speciel nekem ezekből kettő szintén teljesen felesleges, viszont az egyes számú, "Warm" opció (gyárilag kalibrált) használata nagyon szép megjelenést eredményez. Alapvetően egyetlen módosítást eszközöltem elsőre, mégpedig a fényerőt csökkentettem jelentősen, mivel az gyárilag a maximális értékre volt állítva. A menüben és gombok között egyaránt megtalálható egy "My Key" elnevezésű funkció, amihez különböző alkalmazásokat adhatunk hozzá. Azért emeltem ezt ki, mert ehhez kapcsolódik egy kritika észrevételem is. A hozzáadható funkciók előre meg vannak határozva (szám szerint 4) és ezek közül hiányoznak olyan praktikus beállítási lehetőségek, mint pl. a "Black Level" (fekete szín mélységének szabályozása) és a "Respons Time" (válaszidő gyorsítás). Az említett funkciók természetesen léteznek és más módon elérhetőek.
A kijelző képminősége számomra nagyon megnyerő, a színei pedig fantasztikusan szépek. A betekintési szögek nagyon jók, bárhonnan nézem a színek szépek maradnak. Bárhonnan alatt életszerű megközelítéseket értek. A háttérvilágítás nagyon egyenletesnek tűnik szemrevételezés alapján és aminek külön nagyon örülök, hogy "Glow" elhanyagolhatóan mutatkozott meg, de csak olyan körülmények és beállítások mellett, melyen nem a hétköznapi használatot tükrözik.
A monitor válaszidő-gyorsítással rendelkezik, amely "Normal" és "Fast" módra állítható. Normal beállítás esetén sem találkoztam elviselhetetlen utánhúzással és Fast módra váltás tovább javított az érzeten.
Összességében elégedett vagyok ezzel a típussal, különösen ha a fentiek mellé helyezem a vételárat, amely esetemben 44k volt.

[ Szerkesztve ]

(#29388) fenejyerek


fenejyerek
csendes tag

Sziasztok!
Én is monitorvásárlásra szántam a fejem.
Olyan kérdésem lenne hogy a listázott monitorok közül melyik a legjobb?
Vagy ha van jobb ezeknél ilyen 40-50max55 ezer forintos árkategóriában akkor melyik az?
http://www.dell.com/hu/p/dell-u2212h/pd

http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-IPS224V-led-monitore

http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-IPS237L-lcd-monitor

Köszi a segítségeteket!
Peace!!!

(#29389) petata válasza fenejyerek (#29388) üzenetére


petata
őstag

U2312HM

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#29390) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban hogy mi a különbség a 3d és a 3d ready közt?
Köszi!

(#29391) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Monitorvásárlás előtt állok, a főbb szempontok:
- 23-24-es méret
- TV tuneres kell mindenképpen (külső tuner nem opció)

Minden tanácsot előre is köszönök.

(#29392) stranger28 válasza Acsi (#29390) üzenetére


stranger28
addikt

[link] :U

(#29391) rattan: Miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#29393) Acsi válasza stranger28 (#29392) üzenetére


Acsi
aktív tag

ezt már próbáltam köszönöm! Ebből csak annyit szűrtem le hogy csak a szemüveg de gondoltam megkérdezek olyat akinek vannak tapasztalatai.

(#29394) rattan válasza stranger28 (#29392) üzenetére


rattan
csendes tag

Szia,
Sajnos a kábeltévé analóg (majd ha a hűségidő lejár, akkor lesz mindig TV), meg nincs nagyon hely az asztalon másnak.

(#29395) stranger28 válasza Acsi (#29393) üzenetére


stranger28
addikt

Annyi a lényeg, hogy a ready tudja majd, ha veszel hozzá megfelelő kütyüket. A 3D-ben meg ezek benne vannak. /Nyilván nem a szemüvegről beszélek./

De ez sincs kőbe vésve sajnos. Ezért kell mindent megkérdezni vásárlás előtt.

(#29394) rattan: Számítógépről is tudod nézni, olcsóak viszonylag az USB-s _hibrid_ eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#29396) Acsi válasza stranger28 (#29395) üzenetére


Acsi
aktív tag

Köszi!

(#29397) bendeguz71 válasza fenejyerek (#29388) üzenetére


bendeguz71
csendes tag

A Dell U2212HM és az LG IPS237L is jó választás lehet. Az előbbinél kapsz egy e-IPS 22"-os kijelzőt,egy sokoldalú állványt és jó csatlakozási lehetőségeket Az LG esetében kapnál egy AH-IPS 23"-os kijelzőt, nagyon modern megjelenést, stb. Szerintem érdemes utánuk olvasgatni.

(#29398) fenejyerek


fenejyerek
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#29399) MPowerPH válasza Nyugdíjas (#29364) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD Na, én meg pont ezért kérdeztem, ugye akkoriban a 3011-ről írtad, hogy lassú.(tényleg az)

Isual: Csak simán az U2713-ra gondolt. H, vagy HM sebességben tulajdonképpen egy kaptafa, a monitorok közötti különbség így már persze világos. A 2311 még kapható, az is szóba jöhet.
Viewsonic VP2770-LED ezekhez képest hogy áll?

Don't Tread On Me

(#29400) Isual válasza MPowerPH (#29399) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem az U2713HM-re gondolt (nincsen simán U2713), akkor még nem volt hír az U2713H-ról. Tftcentral teszt alapján gyorsabb a HM, de ha érzékeny vagy, akkor ki kell próbálni, az a tuti. :K

De legjobb lesz, ha nem mi találjuk ki mire gondolt, Nyugdíjas, mire gondoltál "U2713" alatt? :U ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.