Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) R.U.Z.S.I


R.U.Z.S.I
tag

Acer AL2032Wa-t látott már valaki bekapcsolva?
Megköszönném, ha írna véleményt a képéről.

(#28852) Brekkk válasza korcsi (#28850) üzenetére


Brekkk
senior tag

Az én monitorom nincs kalibrálva, de bárhogy is állítom az OSD-ben soha, nem lesz jó.
Amikor a fehér szín jó lesz akkor a többi szín mászik el.
Sajnos, ha bemegyek egy boltba és egymás mellé van állítva sok sok LCD TV megmondom melyik a LED-es közöttük.
Van olyan hely ahol kalibrált LED monitorok ki vannak állítva, és lehet működés tesztelni?

(#28853) minas


minas
aktív tag

Tudnátok nekem ajánlani 21-22" monitort kb. 40 ezerig irányadó célzattal? A monitorom megadta magát és elég gyorsan kellene döntenem, így sokat segítene néhány modell megjelölése.
3 év garancia fontos lenne, illetve VA/IPS paneles (ha jól olvastam, ezek inkább ajánlottabbak ma már)
Benq, LG, Samsung, Philips, AOC közül melyikek a megbízhatóbbak, a jobb szervízháttérrel ellátott és kiegyenlítettebb minőség, illetve kevésbé jellemző pixelhiba?

(#28854) stranger28 válasza minas (#28853) üzenetére


stranger28
addikt

A kb. 40k-ba nem fér bele a 46 ezer?

(#28855) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Akadt egy pár lehetőségem, és kikérném a hozzáértők véleményét. Az alábbiak közül melyik érné meg a legjobban a ráfordított összeget?

1) használt Dell U2311H postázva 40,000 Ft

2) új Dell 2212Hm 48 körül postázva

3) új Dell 2312 HM 55 körül kalibrálva és postázva.

Megéri az utolsó a plusz 15,000 Ft-ot?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28856) stranger28 válasza pocokxx (#28855) üzenetére


stranger28
addikt

1) használt Dell U2311H postázva 40,000 Ft

Igazából mind jó. :DDD

Attól függ neked mik az igényeid. :K

[ Szerkesztve ]

(#28857) R.U.Z.S.I válasza minas (#28853) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

40e alatt: LG IPS224V-PN, BENQ GW2250HM

(#28858) minas válasza stranger28 (#28854) üzenetére


minas
aktív tag

Igazándiból azért nem mennék 40 fölé, mert tavasszal akarok egy 32-37" led tv-t (amin a számítógépet is használnám), így a monitor most jobbára "átmeneti" megoldás.

(#28859) kleinguru válasza pocokxx (#28855) üzenetére


kleinguru
addikt

Szavazat az első monitorra:D!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28860) Isual válasza pocokxx (#28855) üzenetére


Isual
veterán

2311-hez van még gondolom gari. Ha igen, s jó állapotú (nem leharcolt, pixelhibamentes...stb), akkor egyértelműen az a legjobb vétel! Főleg 40k-ért... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28861) stranger28 válasza minas (#28858) üzenetére


stranger28
addikt

Monitornak TV-t nem érdemes szvsz. De, ha átmeneti, akkor bőven elég valami gagyi is 20-ért. :K

Csak a 3 év garancia, stb. fontosságából nem pont arra következtet az ember, hogy pár hónapra veszed. :)

[ Szerkesztve ]

(#28862) minas válasza stranger28 (#28861) üzenetére


minas
aktív tag

monitornak tv-t miért is nem?

(#28863) fatallerror válasza minas (#28862) üzenetére


fatallerror
addikt

mert a tv tv a monitor meg monitor : P röviden ezért

don't tell me what i can't do!

(#28864) Isual válasza fatallerror (#28863) üzenetére


Isual
veterán

erre van egy klasszikus idézet, nézz utána ;) ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28865) raziel01 válasza fatallerror (#28863) üzenetére


raziel01
veterán

Cipőt a cipőboltból. :D

(#28866) Isual válasza raziel01 (#28865) üzenetére


Isual
veterán

Így talán hatásosabb, s épp (mindig) aktuális.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28867) fatallerror válasza raziel01 (#28865) üzenetére


fatallerror
addikt

és #28866) Isual

haha és ki mástól származna mint a nyuggertől ;]

don't tell me what i can't do!

(#28868) Joe109


Joe109
csendes tag

Kedves fórumozok!

Leírnám ide hogy jártam a dell U2412M monitorjával hátha valakinek a segítségére lesz a későbbiekben és hamarabb rájön annak okára, hogy miért kezd el fájni a feje és kiszáradni a szeme a képernyő bámulása közben.

Felmerült a családban egy új monitor vételének az igénye ezért gondoltam a saját monitoromat (U2312HM) átpasszolom a családtagnak, magamnak meg helyette beszerzek egy U2412M típusút, úgy is jobban szeretem a 16:10-es képarányt. A gond csak az hogy az utóbbi típusban PWM-es háttérvilágítás-szabályzás van ami kikészíti a szememet (kiszáradt) plusz még pár óra használat után a fejem is tiltakozni kezd a dolog ellen. Tudom ez nem újdonság, de a fene se gondolta, hogy ilyen különbség van két azonos "családból" származó monitor között.
Szóval aki dell ultrasharp U2412M monitor vásárlása előtt áll az mindenképp üljön le elé - ha teheti - egy órára, hogy kiderüljön mennyire tolerálja a szeme azt a fajta vibrálást amit a PWM-es háttérvilágítás-szabályzás hoz létre.

Most várom a szerdai napot, hogy megtudakoljam a boltban becserélik-e a monitort vagy sem.

Joe

(#28869) stranger28 válasza Joe109 (#28868) üzenetére


stranger28
addikt

Még nem vagyok Dr. stranger28, de a száradás mástól szokott lenni, nem a vibrálástól. Fejfájás viszont teljesen benne van, ha nem bírja az ember.

(#28870) < CyberBob > válasza Joe109 (#28868) üzenetére


< CyberBob >
őstag

"Szóval aki dell ultrasharp U2412M monitor vásárlása előtt áll az mindenképp üljön le elé - ha teheti - egy órára, hogy kiderüljön mennyire tolerálja a szeme azt a fajta vibrálást amit a PWM-es háttérvilágítás-szabályzás hoz létre."

Szerintem messzire el kell kerülni a villogós monitorokat. Azért mert valaki nem látja / zavarja attól még rontja a szemet. Remélem a Dell nagyon gyorsan elfelejti ezt a fajta fényerő állítást minden monitorán.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28871) pocokxx válasza stranger28 (#28856) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

és kleinguru és Isual

Köszönöm a véleményeteket, akkor az U2311H lesz. (Nem is bánom, hogy kicsit tudok spórolni a monitoron...)

szerk.: Egy kérdés felmerült bennem. Mennyire használhatók teljes értékű usb portként a monitorokra rakott csatlakozók? Van külön áramellátásuk, vagy olyan, mint egy 4 portos hub, amiből kettőt lehet használni, mert a harmadik már nem kap elég kraftot...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28872) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!
Hozzáértő segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Dell u2212HM tipusú monitort, amit kalibráltattam is, és az .icc profilt a monitorgurus tutorial alapján be is tettem.
Viszont,
A lut managerben két görbét tudok "behozni"
Az icc-s kalibrált görbém ez lenne: [link]
A másik görbe pedig EZ

Kérdezném tőletek, hogy melyik a helyes!

Köszönöm! :R :R :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#28873) Isual válasza pocokxx (#28871) üzenetére


Isual
veterán

Teljes értékű USB-hubok, szerintem nem lehet baj a "krafttal"!

(#28872) R a y: Ahol 3 görbe fut egymás mellett/felett, egymással. Az a jó. De ha a win-ben beállítottad a profilt alapértelmezettnek, akkor nem kell neked a LUT Manager semmirese, max, hogy néha leellenőrizd, mert a win betölti majd a profilt minden indulásnál. Vagy a win7-et használd erre, vagy a LUT Managert. A kettő együtt nem feltétlenül praktikus.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28874) R a y válasza Isual (#28873) üzenetére


R a y
senior tag

Ha lutban rányomok a set linearra akkor lesz egyenes a görbe.
akkor szedjem a lutot?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#28875) Isual válasza R a y (#28874) üzenetére


Isual
veterán

hagyd a LUT Managert, a win-ben állítsd be, ahogy írják, két szinten, alapértelmezettnek a profilt. látnod kell, ahogy betöltődik, változik a kép, s minden indulásnál meg fog ez történni. a managerrel semmit nem kell csinálnod. persze ha win7-ed van.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28876) ZsizsiZsozsó válasza Joe109 (#28868) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

És az egészben az a vicces, hogy egy 70E forintos monitorról beszélünk. Már sok helyről hallottam, hogy a LED háttér világitású monitorok/TV-k nem épp "szembarát" termékek. De ez tényleg nagyon durva, amit te is leírtál. A valóban profibb monitorok pedig, olyan 200-300k kezdődnek. Amit persze egy átlag felhasználó nem tud megfizetni vagy nem is akar, itt már 1000 euró feletti monitorokról beszélünk. Ki van ez úgy találva, mondjuk tény és való semmilyen kijelző nem egészséges a szemnek.

The Power Is Yours!

(#28877) fecoooo


fecoooo
csendes tag

Hali!
Az I-es kategórából szeretnék eg ymonitort, de max II-esből. 19'' nél nem kell nagyobb, ha számít a konfigom a következő, játékra használom:
ALAPLAP: ASROCK B75 Pro3
VGA: GAINWARD 2760-BLISS GTX660 Golden Sample 2GB GDDR5 PCIE
PROC: INTEL Core i5-3450 3.10GHz 1155 BOX
RAM: KINGSTON 16384MB HyperX Blu DDR3 1600Mhz CL10 KIT KHX16C10B1K2/16X
HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 HDS721050CLA362
HÁZ: SHARKOON Vaya Value Fekete
TÁP: THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W

(#28878) Nyugdíjas válasza Joe109 (#28868) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem becserélik ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28879) minas válasza fatallerror (#28863) üzenetére


minas
aktív tag

Aha...
Akkor nekem jó lesz a tv a számítógéphez :K

(#28880) fatallerror válasza minas (#28879) üzenetére


fatallerror
addikt

a te szemed nem az enyém :]

don't tell me what i can't do!

(#28881) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Megszületett a döntés 24" monitor lesz.Ebben a méretben mit ajánlotok mit érdemes venni? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#28882) stranger28 válasza fatallerror (#28880) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#28876) ZsizsiZsozsó: 50 körül van már PWM mentes, ami kevésbé rontja a szemet, szóval ráérünk még telesírni azt a kispárnát.

(#28879) minas: Te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#28883) Norb3rto válasza Norb3rto (#28881) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Lemaradt főleg játék&film re kellene :)

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#28884) feri1 válasza stranger28 (#28882) üzenetére


feri1
aktív tag

Üdv!

Konkrét tesztelt PWM mentes típust írnál?

(#28885) stranger28 válasza feri1 (#28884) üzenetére


stranger28
addikt

Dell U2312HM, a legújabb rev. nem PWM-es. Két ajánlott boltban tuti ilyet kapsz, többi helyen meg meg tudod kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#28886) feri1 válasza stranger28 (#28885) üzenetére


feri1
aktív tag

FPS játékokra jó lesz?

Mi a statikus kontraszt 1000:1 és a dinamikus kontraszt 2000000:1 arány?

Ennél láttam már többet is más monitoroknál.

Elég ez?

(#28887) stranger28 válasza feri1 (#28886) üzenetére


stranger28
addikt

Igen.

Statikus az, ami a "valódi" kontraszt lenne, ha normálisan lemérnék és nem csak becsülgetnének. Dinamikus meg csak egy vicc, tele vannak humorral a gyártók, nem kell felvenni.

800 körüli kontraszt szerintem már korrekt, ha _tényleg_ tudja a monitor.

Elég. :K

(#28888) BorkL válasza stranger28 (#28885) üzenetére


BorkL
tag

Üdv!

A Dell U2412M monitorból is lesz PWM mentes változat? 1920x1200-as felbontással keresek monitort 100 ezer forint alatt, de inkább 80 ezer alatt. A Dell monitort a "flickering" probléma miatt nem rendeltem még meg, pedig szimpatikusnak tűnt.

Mik az ajánlott (IPS, estleg PVA paneles, 23-24"-os) monitorok, ebben az árkategóriában, ha vannak ilyenek?

(#28889) Joe109 válasza Nyugdíjas (#28878) üzenetére


Joe109
csendes tag

A próféta szóljon belőled!

(#28890) madgie válasza BorkL (#28888) üzenetére


madgie
titán

Tudok egy jót, csak ugye nem illik reklámozni magam :D

(#28891) stranger28 válasza BorkL (#28888) üzenetére


stranger28
addikt

Nem tudni sajnos, hogy vannak-e ilyen terveik.

(#28890) madgie: Hát igen, a VIP tudja meddig mehet el, ez is pont határeset volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28892) Archanon


Archanon
őstag

Üdv,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen olyan 22"+ monitor van a használt piacon, amit maximum 25-30 ezres kategóriában érdemes megvenni, és pár hónappal később legfeljebb minimális veszteséggel viszonylag könnyedén el is lehet adni? (De ha tudtok olcsóbb kis 17"-t ilyen feltételekkel, az is jó...)

Sajnos október elején tönkrement az én Samsung SyncMaster 740 BF-em, azóta kölcsön monitorom van, de ez most január közepére visszakerül a gazdájához. Nem várt kiadás, mellesleg ha tehetném, szívem szerint egy Dell U2312HM-et vennék (később azt is tervezem...!), de arra csak úgy lenne keret, ha januárban nem estek szinte semmit (csak búzát búzával - van még 22 kiló... :D), és lenullázom magam, amit meg nem kéne... épp ezért szeretnék valami épkézláb ideiglenes alternatívát, de akkor már legyen méretes. :B

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#28893) CoronitaA


CoronitaA
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy monitor vásárlás előtt állok és nem nagyon tudom hogy milyet kéne vennem. Főként játékra használnám de a filmeknél se ártana hogy szép kép legyen. Egyik szaküzletbe ezt ajánlottál nekem Asus ML248H. Előre is köszi a választ!

(#28894) Nyugdíjas válasza Joe109 (#28889) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem a próféta. Annál számodra valami sokkal kedvezőbb :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28895) Isual válasza Joe109 (#28889) üzenetére


Isual
veterán

Hol vetted a monitort? ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28896) Nyugdíjas válasza Isual (#28895) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nálunk vette, nyugi ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28897) Teaway válasza Joe109 (#28868) üzenetére


Teaway
veterán

Kérj helyette egy U2410-et, és megoldódnak a gondjaid.

Nincs itthon csokid??

(#28898) Nyugdíjas válasza Teaway (#28897) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De akkor abból már 2dbot.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28899) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Elsőre egy kérdéssel fordulnátok hozzátok:
Én a monitoromat szeretném tévéként is használni, vagy máshogy: A TV-met monitorként. :)
A kérdésem tehát ez: Melyikkel jövök ki jobban ár/érték arányban? A mostanim egy 56 centis lcd tv, de eznem tudja a fullhd-t, ezért kerülne cserére. Az ár 40-50e ft max, de a méretből nem engednék. Szóval árban monitor+tvtuner vagy TV? És mit érdemes, lcd, led,? Talán a led a legjobb, de én abszolút nem értek hozzá.
A mostani egy ORION LCD t22 DVDI, ebből is kiviláglik, hogy nincs szemem a minőséghez... :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#28900) freestailo válasza Vismajor01 (#28899) üzenetére


freestailo
őstag

ez a kérdés engem is érdekelne, szeretném egy képernyővel kiváltani a dolgokat!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.