Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) dabadab válasza TYÜTYI2006 (#54993) üzenetére


dabadab
titán

"2 vagy 1 ms válaszidővel"

Ezeket a gyári response time adatokat nyugodtan elfelejtheted, kb. annyi jelentőségük van, mint a PMPO teljesítményadatoknak vagy a dinamikus kontrasztarányoknak (semmi).
Ha tényleg komoly játékra kell, akkor nézz körül a 120 Hz-es monitoroknál, azoknál tényleg kisebb az utánhúzás.

DRM is theft

(#55003) TYÜTYI2006 válasza TYÜTYI2006 (#55002) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Remélem most jó lesz végre:
[KÉP]

(#55004) schawo válasza TYÜTYI2006 (#55000) üzenetére


schawo
titán

A 2 ms az egyik alapkövetelmény lenne, játékra is, meg minden más felhasználásra lenne.
És tudod is, hogy valóban kell-e, vagy csak sok marketinganyagot olvastál mostanában?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55005) TYÜTYI2006 válasza schawo (#55004) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Annakidején 2008-ban olvasgattam a témában valamennyit, a Samsung T200 megvásárlása előtt. Eleve annál rosszabbat nem akarok, meg full HD-snál kisebbet se. Lehet könnyen hogy a monitor csúszik még, de azt is akarok a full hd miatt. 1 X van 7-8 év után gépvásárlás újan, természetes hogy hosszútávra akarok, akár szintén 7 év körül, és jót is akarok. Az igaz hogy a Samsung T200-hoz mérem a monitort is tudásra (specifikáció).

[ Szerkesztve ]

(#55006) schawo válasza TYÜTYI2006 (#55005) üzenetére


schawo
titán

Annakidején 2008-ban olvasgattam a témában valamennyit
2008<2015 A T200 egy határ szar mai szemmel.

Nem a milliszekundunokon múlik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55007) TYÜTYI2006 válasza TYÜTYI2006 (#55005) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Amiket árukeresőn találtam pár hónapja, de abbamaradt a keresés, azok kb 40 valahányezertől 70-ig voltak kb árban a legolcsóbb helyen, de mivel hosszútávra szeretnék, ezért félek hogy olcsó húsnak híg a leve. Bár ez a Samsung is többe került 70-nél akkor, és még mindig jó. Egyetlen problémám vele, a full hd hiánya, mivel a tv-m is csak hd ready-s. A félelmem meg hogy még meddig bírja vajon.

(#55008) Geresics válasza TYÜTYI2006 (#55000) üzenetére


Geresics
addikt

igazán jó minőségű 23-24"-es 2-3ms-os (esetleg 120Hz-es) monitoroknak nincs prémiumpaneles alternatívája.
A tftcentralos cikkeknél referenciának használt 3ms-os 22"-es Samsung 2233RZ teljesítményéhez jelenleg egyetlen prémiumpaneles monitor sem ér fel.
Szóval nekik - ha ténylegesen ennyire érzékenyek - valami jó minőségű (!!!)
2-3ms-os TN-kell, de aki csak szlogenből venne 2ms-os-at (és legyen persze LED-es és HDMI-s), akkor az nem éri meg mert elég sok silány van (pl. BenQ XL2410T), aminél jobb, de nem rosszabb pl. egy P2414H!
Tehát, ha ezen fenti speciális igények közül egyik sincs valakinél kőbe vésve, akkor itt már rengetek jobb-rosszabb ár/érték arányú, de minőségi, ajánlott monitort lehet kapni, akár játékra is. (P2314H, P2414H,U2412M, ASUS PB248Q stb.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#55009) Cobra1111


Cobra1111
csendes tag

Sziasztok.
Régóta monitorváltáson dolgozok már és most tényleg eljutottam hogy két darab közül kéne kiválasztanom, hogy melyik is legyen. Asus pb238q vs Dell p2414h.
Sokat olvastam a fórumot és írtam is már ide, el is jutottam oda hogy már megrendeljem a dell-t, de nemrég hallottam az asus-ról. Kérlek segítsetek dönteni, ti melyiket vennétek, és miért. :) (Azt sem tudom hogy az asus pwm mentes-e és hogy a pwm mennyire bántaná a szemem)
Előre is köszönöm nektek.

(#55010) Gokardo


Gokardo
tag

Hello

Cs.Go-val játszok sűrűn (FPS játékokra) szeretnék normálisabb monitort venni 50-65e-Ftért.
Ha tudtok jót írjátok előre is köszönöm! :D

(#55011) Mikisys válasza Cobra1111 (#55009) üzenetére


Mikisys
őstag

A PWM egészen biztos, hogy nem bántja a szemedet, ez beállítás, illetve kompatibilitás kérdése a monitor és a videokártya között.
Terjeng, persze, az interneten különféle félreértelmezett "pwm-probléma," de ez elenyésző mennyiségű.
Nézzél meg egy-két Philips monitort is.
Az idén már ne vegyél, hátha lesz ugyanannyiért jövőre eggyel magasabb minőségi fokozatú, vagy nagyobb méretű.

Üdv!

(#55012) dabadab válasza Geresics (#55008) üzenetére


dabadab
titán

Ez az idezet honnan van? Meg mikori? Mert a 2233RZ 2009-es darab, azota azert mar tortent par dolog, hogy ne menjek messzire, ott van a nemreg a topikban is elokerult Eizo FG2421 VA panellel.

DRM is theft

(#55013) Geresics válasza dabadab (#55012) üzenetére


Geresics
addikt

Itteni összefoglaló! :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#55014) dabadab válasza Geresics (#55013) üzenetére


dabadab
titán

Ah :) Az Eizo azert tovabbra is ott van nem TN paneles gamer monitornak, mondjuk a 150k kornyeki ara is eleg eizos :)

DRM is theft

(#55015) intuicio válasza Ombi5 (#54900) üzenetére


intuicio
aktív tag

Várom a tesztet :)

(#55016) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok! Kinéztem ezt a monitort: BenQ E2200HDA 22"
Mai szemmel szerintetek mennyire lehet jó ez a monitor? Az eladó linkelt tesztet ahol agyon dicsérik, de az 2008-as.

A mostani kijelzőmhöz viszonyítva mennyivel lehet jobb?
Jelenlegi monitorom: LG FLATRON W1934S (1440x900; 75Hz; 5ms)

[ Szerkesztve ]

(#55017) dabadab válasza AeSDé Team (#55016) üzenetére


dabadab
titán

"Mai szemmel szerintetek mennyire lehet jó ez a monitor?"

Kb. a legalja: TN panel, fix talp, csak analog bemenet mindez a letezo legkisebb meretben - ilyenek manapsag ujonnan ugy 25k tajarol indulnak, ehhez kepest en a linkelt darabot erosen tularazottnak erzem.
Nem tudom, hogy mennyire szuk a kereted, de erdemes lehet valamivel feljebb nezegetni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#55018) Dave567 válasza old_artist (#54998) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!! :R Sikerült megoldani, bár ezt a dinamikus kontrasztot nem találtam, de a monitoron átváltottam PC-modra, és most teljesen jó.

(#55019) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

Sziasztok,
Van különbség válasz idő tekintetében, ha a bill+egér kombinációt a monitor USBjebe dugom és nem az alaplapba?

powered by Tiger Lake & GA10x

(#55020) dabadab válasza HeZzZ (#55019) üzenetére


dabadab
titán

Van, de erosen meglepodnek, ha azt barki eszrevenne meromuszerek nelkul.

DRM is theft

(#55021) HeZzZ válasza dabadab (#55020) üzenetére


HeZzZ
senior tag

Persze tudom hogy ember nincs aki észre vegye a különbséget szemmel az 1ms és pl az 5ms között. De akkor is akkora a hype az 1ms-es gamer monitorok körül. Valamit csak jelent. Mondjuk tudtommal, a monitor válaszideje egy a sok közül, értem én a bill, egér, internet válaszidejét is. Nem tudom miért tulajdonítanak akkora jelentőséget az 1 ms-es monitoroknak

powered by Tiger Lake & GA10x

(#55022) dabadab válasza HeZzZ (#55021) üzenetére


dabadab
titán

Ne keverj ossze abszolut ossze nem tartozo dolgokat :)

A monitorok valaszideje az maximum papiron lehet 1 ms, ennek a valosaghoz sok koze nincs (eleve mar maga a felvetes, hogy egyetlen szammal lehet ezt jellemezni, az hulyeseg, ez pont olyan, mint ha azt kerdezned, hogy hany kilometerre van egymastol ket magyar varos - az attol fugg, hogy melyik ketto), raadasul olyan nagyon nagy jelentosege sincs a dolognak, az utanhuzast befolyasolja. Ami valamivel jobban szamit, az az input lag, az meg olyan 16 ms alatt valik eszrevehetetlenne.

Hubrol csak USB3.0-asrol lattam merest, ott kb 0,0002 ms volt az atlagos plusz kesleltetes.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#55023) AeSDé Team válasza dabadab (#55017) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm :R Annyira nem sürgős a csere, csak akkor vettem volna meg ha valami szuper ajánlat lenne, ha nem lakna ilyen közel hozzám az eladó akkor szóba se jöhetett volna egy ilyen monitor.

[ Szerkesztve ]

(#55024) HeZzZ válasza dabadab (#55022) üzenetére


HeZzZ
senior tag

Azért kérdezek hogy okosodjak :U
Csak nem sokára monitor vásárlás előtt állok, és egyszerűen elvesztem a sok opció között. Leginkább g-synces monitorral szemezek. Viszont annak a technológiának akkor is van jelentősége ha nem fix fps-sel fut a játék? Értem én a g-sync előnyeit, csak gondolkozom, hogy akkor is érvényesül-e ha az fps nem fix hanem folyton változó?

powered by Tiger Lake & GA10x

(#55025) MC Pite


MC Pite
veterán

Kezdek elveszni 3 monitor között... :B
U2412M-et cserélném, főként képszerkesztésre használnom. Sajna színátmenetek nem az igaziak, és úgy tűnik a wide gamutos irányba kéne nézelődnöm, a (használt) 2410 és 2711 az elsődleges kiszemelt, illetve 2713HM van még a dobogón. AMD APU-ról HDMI-n hajtanám.

Eltekintve attól, hogy megszüljem mit akarok; jó-e lemondani a 16:10ről (amit szeretek, fotókhoz teljes képen kellemesebb, bár az infó/szerkesztő panel szinte mindig nyitva van mellette :DDD ) és akarok-e 0,23as pixelsűrűséget (azaz 125%os nagyítást a win7-ben; mert 0,27-el minden natív méretű lehet, böngészőktől az összes programig. Nem tűéles, de kényelmes és problémamentes.) Amennyiben azonos a tudásuk, lásd lentebb...

Ami kicsit 'megakasztott' 1-2 helyen ahogy fejtegetik hogy most jó-e igazán a wide gamut. Ritkán nyomtatok képet, a kimenet srgb jpg szokott lenni, és sokszor a 'bemenet' is. Itt jönne jól fotós/monitoros tapasztalat hogy most a WCG tábornak van igaza mert beszarás milyen színek és színátmenetek lesznek végre, vagy az ellentábornak, hogy úgyis az srgb a sztenderd, csalfa, 'valóságtól' elmászó színeket látni WCG monitoron... (ACD See Pro8 és LR-ot használok).

Olvasok már kígyót békát, hogy a 2410/2711 natív 10bites(12es processz)/8 bit+AFRC-es (16,7m színes), csak a 3011 natív 10bites; mindkét monitorra mindkét verziót olvasni, eleinte röhögtem rajta, de már inkább degesít hogy nem tudom hol van biztos infó. :U Perszem 8bit+frc is jobb mint a mostani 6+frc, de 8 bit vs 8-bit+AFRC között nem tudom van-e gyakorlatban annyi difi, hogy megérje az utóbbit választani (azonos pénzért fiatalabb, garis a 2713HM, pivotos és 3.0-ás az usb hub-ja).

Ha tudnátok egy kis fényt gyújtani az éjszakában azt megköszönném :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55026) Gokardo


Gokardo
tag

Hello
Cs.Go-val játszok sűrűn (FPS játékokra) szeretnék normálisabb monitort venni 40-55e-Ftért.
Ha tudtok ajánlani akkor írjátok
Előre is köszönöm! :D

(#55027) dabadab válasza MC Pite (#55025) üzenetére


dabadab
titán

"Sajna színátmenetek nem az igaziak"

Itt a savosodasra gondolsz? Azon leginkabb a tobb bit fog segiteni, nem a WCG.

"vagy az ellentábornak, hogy úgyis az srgb a sztenderd, csalfa, 'valóságtól' elmászó színeket látni WCG monitoron..."

Be lehet kalibralni a WCG-ket is sRGB-re (sokkal inkabb, mint a standard gamutos monitorokat, amik eleve nem tudjak 100%-ra az sRGB-t), sot, az U2413-ban pl. ket HW profilt is be lehet allitani, szoval ha az kell, akkor tudsz csinalni egy sRGB meg egy WCG profilt es par gombnyomassal valthatsz koztuk (bar ez a monitor valoszinuleg erosene kilog a kivant artartomanybol).

Az U2410-rol minden normalis site (tftcentral, prad) azt irja, hogy 8 bites (ahogy az U2711 is), erre jon meg a dither.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#55028) schawo válasza dabadab (#55027) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55029) schawo válasza MC Pite (#55025) üzenetére


schawo
titán

Olvasok már kígyót békát, hogy a 2410/2711 natív 10bites(12es processz)/8 bit+AFRC-es (16,7m színes), csak a 3011 natív 10bites;
Semmi jelentősége, a monitorod lehet natív, vagy nem natív 10 bites, te úgyis csak 8 bitet kapsz az APU-ból. Az előrelépés a 6+AFRC és a natív 8 bit között lesz. Vagy sem.

Mondjuk a LUT még közbeszólhat bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55030) schawo válasza MC Pite (#55025) üzenetére


schawo
titán

Másik, hogy a banding is lehet teljesen más eredetű, és előfordulhat, hogy a monitorcsere sem fogja döntően befolyásolni. Származhat a képforrásból, a szoftverből, a vgából, és lehet a kalibráció eredménye is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55031) Geresics válasza Gokardo (#55026) üzenetére


Geresics
addikt

Csak új, vagy használt is? Mekkora méretet szeretnél?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#55032) Isual válasza MC Pite (#55025) üzenetére


Isual
veterán

Az U2410, U2711 8 bit + A-fRC, de ettől még 1 milliárd színárnyalatot jelenít meg és 12 bites LUT-tal és belső színszámítással bír.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#55033) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Újra elkezdtem nézegetni ma a monitorokat árukeresőn. Elsőre már találtam 1-et, kíváncsi lennék a véleményekre. Persze még semmi sem biztos, hdekakastól kérek erre is árat, de elképzelhető hogy monitor, majd inkább jövőre később lesz. Addig is nézegetem tovább őket, de elsőre ez tetszene is akár. Csak kicsit tartok a 24 coltól, meg hogy milyen minőségű, mennyire hosszabb életű. [ASUS VG248QE]

(#55034) PAUBEN


PAUBEN
tag

Üdv!
Gamer monitort szeretnék vásárolni!
keret: 80 ezer
144 képfrissítés
Tudnátok ajánlani párat? Köszönöm

(#55035) bisket


bisket
csendes tag

Üdv!

Én is monitor vásárláson töröm a fejem és úgy 60k körüli összeget szánok rá.
Nézegettem párat neten és azokról szeretném a véleményeteket kérni.

Samsung S24D390HL 23,6" LED Monitor
Samsung S27D390H 27" LED Monitor
Valamint az a 2 Dell amit a III. kategóriánál található.

Az érdekelne hogy melyik lenne az ideális választás, főként filmezésre és játékra.
Valamint, hogy a 2 samsung között miért olyan nagy az árkülönbség.

Előre is köszi.

(#55036) Gokardo válasza Geresics (#55031) üzenetére


Gokardo
tag

újat és olyan 24" vagy 22" fele lenne jó :)

(#55037) dabgergo


dabgergo
őstag

Dell monitorok garanciális állapotát lehet valahogy online ellenőrizni?

(#55038) Brekk válasza dabgergo (#55037) üzenetére


Brekk
addikt

Ügyfélszolgálatot tudod hívni, ők megmondják. De sokszor nem helyes az infójuk, mert ha van eredeti számlád a vásárlásról akkor onnan 3év garis, ők ezt nem látják, csak a gyártási dátumot.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#55039) dabgergo válasza Brekk (#55038) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm!
És ha gariban kaptam egy tök újat a Dell-től, de nincs hozzá garanciapapír, akkor mikortól indul a gari és hány év?
3 év és a kiszállítás dátumától vajon?

[ Szerkesztve ]

(#55040) Brekk válasza dabgergo (#55039) üzenetére


Brekk
addikt

Tudomásom szerint 1éven belül indul újra a gari, és azután csak folytatódik. Ráadásul a gari intézéséhez szükség lesz az előző monitor order numberjére, anékül nem tudják intézni a garit.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#55041) Geresics válasza Gokardo (#55036) üzenetére


Geresics
addikt

ABC sorrendben:
ASUS PB238Q
DELL P2214H, P2314H, P2414H

Ha olcsón akarod megúszni:
LG 22MP55HQ

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#55042) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Haldoklik a jelenlegi monitorom, ha beadja a kulcsot másikat kell vennem. A két kiszemeltem:
- Dell U2414H
- Dell U2515
A megjelenítőt 50%-50%-ban játékra és filmnézésre -jellemzően FullHD tartalmak- használom.
A kérdésem, hogy mivel az egyik 16:9 a másik 16:10 képarányú, a fenn megnevezett alkalmazási területek figyelembevételével melyiket lenne érdemes megvenni?
A mostani 16:9-es szóval ezzel a képaránnyal van tapasztalatom, 16:10-est még nem használtam.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#55043) Teaway válasza Kami11 (#55042) üzenetére


Teaway
veterán

Van ilyen, hogy U2515??

Nincs itthon csokid??

(#55044) Kami11 válasza Teaway (#55043) üzenetére


Kami11
őstag

Nincs :DDD
Elírtam, bocsánat, Dell U2415 akart lenni!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#55045) MC Pite


MC Pite
veterán

Magyarul elvileg előrelépés a 2410/2711, de gyakorlatilag akkor derül ki ha kipróbálom. Rápróbálok, meglátjuk. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55046) Isual válasza MC Pite (#55045) üzenetére


Isual
veterán

Nyugodt lehetsz és - ha tudod - az U2711-et vedd, az a jobb. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#55047) Gokardo


Gokardo
tag

sziasztok

Játékra (nagyrészt FPS) és filmezésre ez a monitor megfelel, vagy ezen a színek nem a legjobbak? zavaró lehet?

BENQ XL2411Z

vagy ha van más 100-120Hz monitor akkor ajánljatok! köszönöm előre is

(#55048) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

BENQ XL2411Z vagy ASUS VG248QE monitorok közül melyiket lenne érdemes megvenni? 15k az árkülönbözet és nem tudom, hogy ér e annyival többet az ASUS.

Csak játékra lenne használva (BF4), minden másra ott a DELL P2414H.

(#55049) haladó válasza Kami11 (#55042) üzenetére


haladó
tag

Akkor a 2414H-t akarod :)

(#55050) enzahobi


enzahobi
aktív tag

Sziasztok!
Monitrot tervezek vásárolni, a keretem rá 30-50.000. Laptoppal lesz összekötve, HDMI mindenképpen kell rakta legyen (mert a gépen csak az van). Játék, web, filmnézés lesz rajta, az a fontos hogy minnél szebb képe legyen, gondolom ez az AH IPS megteszi majd. Eddigi ajálások alapján ezeket találtam:
22-lg-22mp55hq-p-ips-led

és

22mp65hq-p-ips-led

A kérdésem az hogy van e köztük érdemi különbség a keret vékonyságán kívül? Jobb a vékony kávás (22mp65hq)? ....árban ugyan ott vannak kb.
Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.