Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) Beri válasza ed0518 (#114997) üzenetére


Beri
addikt

34GN850-B

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115002) fairi válasza Zsiráfnyál (#114998) üzenetére


fairi
addikt

Műszeres kalibráció teljese más! Itt olvashatsz róla, picit reklám, de szép színes: [link]
[link] [link] Magyarul picit többet tud mint amit te tudsz tenni. Kb monitor szinmegjelenitését leszűkitik, igazítják egy ismert szabványos szintérre vagy próbálják ha lehet.
Ám logikus ha hardveresen a kjelző nem tudja azt a színtartományt, akkor nem lesz csoda.

(#115003) fairi válasza Zsiráfnyál (#114991) üzenetére


fairi
addikt

Acer VG271UP
Ez kb összes paramétert teljesiti.
"Excellent SDR color gamut. It can display the whole sRGB color space, which is fantastic, and it has fantastic coverage of the Adobe RGB color space, which is used for professional photo editing."
Phillips-sel van egy szinten szintér tudásban; gyakorlatban milyen talán egy tulaj jön és megmondja..

(#115004) Zsiráfnyál válasza fairi (#115003) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi ! :R

[Ezeket] az összehasonlításokat hogyan kell értelmezni ? Ez alapján a VG271UP kb minden szempontból kisebb pontszámot kapott, mint a VG279QM, mégis arra váltanék, vagyis a "papíron jobb" monitort cserélném a "papírom rosszabbra". Erősen szubjektív szempontok ezek, és egyszerűen egyénileg kell őket súlyozni ? Mármint értsem ezeket úgy, hogy amíg a VG279QM-et nem 280fps-el hajtom, addig az előnyeinek nagy részét egyáltalán figyelembe se kéne vennem, és gyakorlati előnyt nem jelentenek pl a VG271UP -el szemben, vagy azért ezek mind látható, érezhető különbségek hétköznapi felhasználás (munka, netezés, stb..) mellett is ?

A VG271UP-nál a "Terrible black uniformity" nem hangzik túl jól, de nem tudom, hogy ez a gyakorlatban mennyire zavarna. Vaksötétben kifejezetten szeretem a monitoraimat használni, ez vajon arra a felhasználásra alkalmatlanná teszi, vagy ez is olyan, egy erősen szubjektív szempont lehet, amit esetleg észre sem veszek, amíg nem fekete alapon szürke tartalmat akarok vaksötétben nézni ?

Te is, és a review is írja, hogy jó példányt kell kifogni, ez kicsit ilyesztőnek hangzik, megpróbálok egyet vásárlás nélkül élőben találni valahol (csak ott meg necces lesz őket megkérni, hogy húzzák már le a redőnyt és kapcsolják le a villanyt, amíg kipróbálom, tehát a lényeg pont elmarad).

[ Szerkesztve ]

(#115005) fairi válasza Zsiráfnyál (#115004) üzenetére


fairi
addikt

Fő baja, fix állvány vagyis az rengeteg mínusz pont. Másik úgy tűnik az uniformitás kimondottan rossz, persze példányfüggő, de rossz panel szívás.

Igazából egyetlen amiben jobb a színtérlefedés. Mind SDR mind HDR-ben.
valóság az igazából nincs olyan monitor ami általánosan jó, és bátran ajánlható vagy megvehető. Vmiben kompromisszum kell.

(#115006) Zsiráfnyál válasza fairi (#115005) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi ! :R

Még egy utolsó, aztán befejezem.

Az állvány nem szempont, VESA szabvány, pótolom külső állvánnyal.

Ez a kimondottan rossz uniformitás mennyire fog problémát jelenteni a gyakorlati felhasználásban ? Érdemes ettől még kipróbálnom, vagy ez egy állandóan jelentkező, látványos, észrevehető, zavaró probléma lenne ? Csak vaksötétben, sötét tartalom mellett fog zavarni, vagy állandóan ?

Tudsz még esetleg olyan monitort ajánlani, ami kevesebb kompromisszummal éri el színtérben nagyságrendileg azt a javulást, amit a VG271UP a VG279QM-hez képest, vagy ennél kevesebb problémával / kockázattal nem úszom meg semelyik másik típus mellett sem ?

(#115007) fairi válasza Zsiráfnyál (#115006) üzenetére


fairi
addikt

"Érdemes ettől még kipróbálnom, vagy ez egy állandóan jelentkező, látványos, észrevehető, zavaró probléma lenne ? Csak vaksötétben, sötét tartalom mellett fog zavarni, vagy állandóan ?"

függ minden az inhomogenitás mértékétől, lehet olyan rossz hogy normális használat mellett látszik a sarki oldalsó bevilágítás. Van mikor tényleg csak sötétben tünhet fel. Van aki érzékeny még a legkisebb abnormális eloszlásban homogén részeken, többség észre se veszi.

valóságban inkább horror játékokban tünhet fel, vagy sötétben sötét jelenetekben gazdag filmeknél.

Ám mivel kettő minotorod van, így ha jobb vagy rosszabb lesz amit veszel a Phillipsnél könnyen feltűnhet. Pont az lehet mint a színeknél. Emberi agy mindig hasonlít vmihez.

(#115008) fairi válasza Zsiráfnyál (#115006) üzenetére


fairi
addikt

[link] Paraméter tekintetében oké, rtings homogenitását se szidta. keres róla használói tapasztalatot. Ám széles színterű olcsón.

Pár nap múlva cikik a szinterekről
https://www.tftcentral.co.uk/articles/colour_gamut.htm

[ Szerkesztve ]

(#115009) t.imi


t.imi
addikt

Jól sejtem hogy a ppi határozza meg adott monitoron látható karaktereket, képek, stb élességét? Pl 32" 93 ppi 4 éves vagy 2020-as modell esetén nem várható akkora különbség, mint egy korfüggetlen 93 VS 106ppi esetében?

(#115010) arcitec


arcitec
addikt

Tudnátok nekem ajánlani 24-25 coll fhd (gondolom a méretre ez a jó felbontás) illetve
QHD 27collra. A legjobb ár/érték érdekelne játékra is, legalább 144hz. max 200-250eft. ig.

(#115011) picur10


picur10
aktív tag

Ahogy látom az összefoglalóban ajánlott monitorok már nem elérhetőek.
Megdöglött a monitor a munkahelyemen. 24"-os full hd monitort keresnék, 50e-ig, csakis irodai munkára. Dönthető legyen, ha magasság is állítható előny, de nem kizáró ok, ha nem lehet.
Sima alaplapi vga-val van meghajtva (sajnos nem mai, Intel HD Graphics Haswell GT1). Eddig DVI-n csatlakozott a monitor. Ha kell, akkor esetleg valami régebbi vga-t tudok a gépbe tenni.
Ami még szűkíti a lehetőségeket, hogy lehetőleg az ipon-ban kellene vásárolni, nem tudom, hogy ez ellene mennyire lehet kardoskodni.
A lényeg annyi lenne, hogy a keretből a legjobban szembarát megoldást válasszam.
Köszönöm előre is! :R

(#115012) Amerigo57 válasza picur10 (#115011) üzenetére


Amerigo57
őstag

picur10 .
LG 24BK550Y-B
BenQ GW2480
HP 24w (1CA86AA)

59 ezer Ft áron még ezt a két monitort.
Dell P2419H - Itt Link:
BenQ GW2480T - Itt Link:

(#115013) Biga123


Biga123
addikt

AOC CQ32G1 vagy Dell S3220DGF , ér annyival többet a Dell?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#115014) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Xbox One X konzolhoz ez a [monitor] megfelelő lenne?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#115015) Amerigo57 válasza Biga123 (#115013) üzenetére


Amerigo57
őstag

Biga123 .
Az RTINGS szerint a Dell S3220DGF jobb monitor.
Dell S3220DGF vs AOC CQ32G1
Link:
Ui: Jelenleg hiánycikk . Megvárnám még itt , vagy itt kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#115016) szasanyi válasza Madycsa (#115014) üzenetére


szasanyi
félisten

TN paneles monitprt akarsz? Hasonlítsd egy IPS-hez [link] Klasszisokkal gyengébb a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#115017) Madycsa válasza szasanyi (#115016) üzenetére


Madycsa
tag

Olyasmit keresnék, ami jó az xboxhoz is, de egyéb dolgokra is használható. A 4K és az ár miatt néztem ezt. Mi a véleményetek?

(#115018) $R64


$R64
tag

Sziasztok!
Samsung C24RG50FQU [link] , AOC C24G1 [link] melyik monitor ajánlottabb véleményetek szerint? 60 ezer körüli a keret. 23-24 col, 144 hz. Esetleg ha van ebben az ársávban jobb vétel írjátok meg kérlek :) :R

(#115019) chester91 válasza $R64 (#115018) üzenetére


chester91
senior tag

Pont erre a kettőre kérdeztem rá nem olyan rég, az AOC az ajánlott :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#115020) Amerigo57 válasza $R64 (#115018) üzenetére


Amerigo57
őstag

AOC C24G1 monitor.
Link:

(#115021) sirparsifal válasza Beri (#114992) üzenetére


sirparsifal
csendes tag

Köszi a visszajelzést, még gondolokodom rajta, hogy mit vegyek, vegyek-e, de most mégjobban az Acer Predator felé hajlok.

Talán picit offtopic, de nagyon hálás lennék, ha valaki válaszolna:
Elsősorban azért kezdtem új monitor vásárlásában gondolkodni, mert néhány hónapja észrevettem, hogy ha huzamosabb ideig statikus kép van a jelenlegi monitoromon (pl. 15 percig), akkor olyan mintha "beleégne" a kép a monitorba. Ez fekete háttér esetén vehető észre, ilyenkor többször egyenesen el tudtam olvasni, hogy milyen feliratok voltak az előző statikus képen. Ha elindítok egy filmet vagy játékot, akkor ez a beleégés eltűnik. Olyanokat olvastam, hogy az "igazi beleégés" a régi CRT monitorokra jellemző és IPS-ek esetében "panel image retention-ről" lehet inkább beszélni, ami akár normálisnak is tekinthető. Nem értek hozzá, tényleg normális az ilyesmi vagy aggodnom kéne? Ahogy már írtam egy Dell P2414H-t használok, amit közel 5 éve vettem. Nem feltétlen vennék új monitort, ha azt mondjátok nincs ok aggodalomra.

(#115022) Beri válasza sirparsifal (#115021) üzenetére


Beri
addikt

többször egyenesen el tudtam olvasni, hogy milyen feliratok voltak az előző statikus képen
Az nagy flash lehet, de hidd el nekem, hogy nem normális :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115023) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok.
Használ itt valaki Gigabyte G32qc monitort?

(#115024) picur10 válasza Amerigo57 (#115012) üzenetére


picur10
aktív tag

köszönöm!

(#115025) vaakuum


vaakuum
addikt

27", 4K, IPS monitornál most mi a top frissítés, amit tudnak? A 140 környéke gondolom megvan, de mennyivel tudnak már fölé menni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#115026) fairi válasza vaakuum (#115025) üzenetére


fairi
addikt

Míg HDMI 2.1 nem terjed el,és nem jelenik meg a Displayport 2.0 nincs értelme 4k 144Hz felé menni. 2021 második felében vagy 2022-ben jönnek majd az első fecskék.
Igaz a VG34VQL1B az 3440 x 1440 resolution, overclocked 165Hz refresh rate, gondolom lesz pár korlátozás esetében.

(#115027) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
AOC 24G2U-t érdemes lehet kalibráltatni?
Tegnap jött meg de az előző Samsung sokkal jobb volt színekben.

(#115028) Amerigo57 válasza HELLAFLUSH (#115027) üzenetére


Amerigo57
őstag

HELLAFLUSH .
Csak a professzionális munkamonitorokat kalibrálják gyárilag.

Így egyértelműen , érdemes kalibráltatnod , a AOC 24G2U monitorodat.

(#115029) szasanyi válasza vaakuum (#115025) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak kíváncsiság... mire, vagy mihez kell több, mint 144Hz? :F Nem is létezik olyan VGA ami 4K felbontásban azt tudja, nemhogy többet.

(#115030) HELLAFLUSH válasza Amerigo57 (#115028) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszönöm :R

már csak az érdekelne, hogy a Spyder 5 ELITE monitor kalibráló mennyire számít jónak? mert itt helyben csak ezt használják.

(#115031) Beri válasza szasanyi (#115029) üzenetére


Beri
addikt

A csé egy döglött hódon is több efpéessel fut.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115032) szasanyi válasza Beri (#115031) üzenetére


szasanyi
félisten

Az lehet, de nem tudjuk arra kell-e. Ráadásuk olyan játék miatt 300k+ árú monitrot venni... De mind1 is, mert arra vok kíváncsi ő mit mond, neki milyen célból kell(ene).

(#115033) vaakuum válasza szasanyi (#115029) üzenetére


vaakuum
addikt

Jelenleg semmire, de a mostani monitoron 2560*1440, 60 hz, és 7-ik éves. Mivel mindig hosszú távra veszek ilyen eszközt (a legelső lcd-m 2000 előtti, még működik a szülőknél), ezért a következő lépcső nekem már 4k és 144 vagy több HZ lesz. Amúgy már most is megvan [link] a 3*4k kezelése, innentől már csak karnyújtás a többi. A mostani csúcskártyáktól kezdve minden egyes újabb vga generáció már a 4k kategóriában játszik. Nyilván az árakról most ne beszéljünk, az egy másik történet.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#115034) Amerigo57 válasza HELLAFLUSH (#115030) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Datacolor Spyder 5 ELITE monitor kalibráló nem rossz , Link: ,
ha értenek a monitor kalibráláshoz ott nálatok professzionális szinten ,
akkor tökéletes monitor kalibráló.
Éppen olyan olyan tökéletes , mint a Datacolor Spyder5 Studio kalibráló, vagy
az X-Rite i1 Display Pro Plus kalibráló.

(#115035) Beri válasza szasanyi (#115032) üzenetére


Beri
addikt

Teljesen mindegy, mire kell, ez nem a kihalycsae topic.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115036) szasanyi válasza vaakuum (#115033) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát... te tudod. Persze, lehet 4K-ban játszani horror árú VGA-val és monitorral na és 60-80FPS-sel (sokéves játékkal és/vagy agyonbutított grafika mellett nyilván lehet 144FPS ha az a cél). Én éppen ezért váltottam vissza 4K-ról 1440p-be, mert oda a konfigom csak kompromisszumokkal elég (és nem 144FPS volt a célom!). És ezt a tapasztalat mondatja velem, nem a netem olvastam.
Ráadásul évente jönnek új típusok (szinte mindenből) és az árak is változnak, szóval ha nincs kihasználva szerintem nem éri meg a jelentőst kiadást (persze ez csak akkor igaz, és ha számít a pénz). Amúgy meg mindenki arra költi a pénzét amire akarja, szóval én nem azt mondom mit vegyél vagy mit ne vegyél csupán a fentiekre akartam rávoilágítani. ;)

Beri: nem lehetne, hogy kötözködő hsz-ek helyett arra - és annak - válaszolj amire - és akinek - valóban szükséges? :U Szőrszálhasodató és rosszindulatú felhangja van az irányomba írt - egyébként nem kívánt - válaszaidnak úgyhogy kérlek ezt mellőzd!

(#115037) t.imi


t.imi
addikt

Urak, web, olvasásra melyik típus lenne jobb?
Játékban 100-144Hz fölé kb biztos nem mennék, így mindkét darab tökéletes.
Samsung Odyssey G7 C32G75TQ vagy GIGABYTE G32QC?
Rtings szerint Samsung nagyon jó, éles betűket tud produkálni, Gigabyte kevésbé.

(#115038) Beri válasza szasanyi (#115036) üzenetére


Beri
addikt

Semmi rosszindulat nincs itt. A kérdező csak kíváncsi, ne kezdjük firtatni, hogy mihalycsaki.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115039) Beri válasza t.imi (#115037) üzenetére


Beri
addikt

Akkor az rtingsnek igaza van, a kettő közül egyértelműen a G7 a jobb választás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#115040) Shamli86 válasza Shamli86 (#114996) üzenetére


Shamli86
tag

Senki?

(#115041) atok666 válasza Shamli86 (#115040) üzenetére


atok666
őstag

Tematol fuggetlenul - nem lehetne, hogy a semmitmondo [link] helyett a monitor tipusa legyen odairva? Ha maskepp nem megy, akkor a link utan kiirni a tipust. Sokat segitene. Lehet azert nem valaszol senki, mert nem nyitja meg senki a linkedet... Szerintem.

Atok

(#115043) fairi válasza Shamli86 (#114996) üzenetére


fairi
addikt

[link] Semmi komolyabb panasz nincs rá, ha játékra kell, mindent tud ami szükséges ahhoz.
Kb homogenitást, és backlight bleed szokott előkerülni problémaként, de sajnos mindennél előfordul, ha szerencséd van akkor elégedett leszel.

(#115044) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok,

Lecserélem a két 22"-os 1680x1050-es felbontású monitoromat (223 és 226BW).
Felhasználási terület:
- Casual játék főleg régebbi játékokkal (OpenRA, pubg etc. Jelenleg egy ASUS 1060 6GB kártyám van, tervezek venni egy 3070-et)
- Grafikai programok (3DS max, Archicad etc)

Amikre szükségem van:
Méret: 32"+
Freq: 144Hz+
Felbontás:
2560 x 1440 (WQHD)
2560 x 1600 (WQXGA)
Falraszerelhető legyen (a lábak csak útban lennének, mivel tompa V alakban ülnek majd egymás mellett)
Semmiképp NEM ívelt kell (a tervezésnél ez nagyon nem jó, de látom, hogy a mai monitorok jelentős része görbített).
A legtöbb keresésnél sajnos csak azt tudom bepipálni, hogy ívelt legyen e, azt, hogy nelegyen, nem tudom választani.
Letettem arról, hogy ennyi pénzből meglegyen a tervezéshez elég jól jövő 10bit színmélység (az már mindegy lenne, hogy natív vagy 8bit+frc), de úgy látom, hogy nincs ilyen a piacon ennyiért, ami nem valami Abadabi, Amoya márkájú (ha valaki mégis tud ilyet, azt szívesen fogadom)
A keret monitoronként ~150-200k

Kb 1 monitorra szűkült le a lista a fentiek alapján:
LG 32GK650F-B
Egy elég hosszú review van róla itt , ennyiért elég jó dolgokat tud, de nem feltétlenül győzött meg, de az ára meg a többihez képest nagyon jó.
Volt még szó a 32GK850F-B-ról is , de annyival nem jobb, mint a 650-es, sőt.
A Samsung s32r750qeu nél minden oké, kivéve az, hogy nem falraszerelhető. A saját talpa majdnem frankó, de nem forgatható sajni.
Van valami tippetek, hogy hol nézzek, vagy hogy valaki használt e már 32GK650et.
Sorry for TLDR

Köszi szépen előre is

Csillagkörü Litér

(#115045) Csandi válasza flurider (#115044) üzenetére


Csandi
őstag

Általában a VA panelesek íveltek az IPS-esek meg hajlítotottak, ez talán segít a keresésben, persze vannak kivítelek. Így elnézve a választékot egyébként valszeg valamelyik általad linkelt LG lesz a befutó, mert amik számottevően jobbak lennének, azok 230k tól indulnak.

Az abadabi és amoya márkakifigurázás alatt ha pl. az iiyama-t értetted (amoya erre hasonlit :D) akkor azért ne ásd el, top márka az iiyama is, csak nincs elterjedve itthon és az egyik első cég volt akik LCD kijelzőt gyártottak.

[ Szerkesztve ]

(#115046) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Monitor javaslatokat szeretnék kérni a következő eszközökhöz :

Xbox One X, több kamerás megfigyelőrendszer és egy laptop lenne hozzá csatlakoztatva. Első két eszköz HDMI-n, a laptop Dp-n.
Egy monitorra lenne szükség, amihez mind a három eszközt csatlakoztatni tudnám.
Árban olyan 100-120E körül.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#115047) Komplikato válasza Csandi (#115045) üzenetére


Komplikato
veterán

"top márka az iiyama is, csak nincs elterjedve itthon "
De volt ő elterjed, mikor MÉG volt hazai hivatalos forgalmazója. CRT korszakban a Hitachi Diamontron képcsöves monitoraik verték a Philips Brilliance monitorokat sokkal kisebb áron. Amúgy ha jól emlékszem ők az Eizo saját almárkájaként indúltak, de lehet keverem valamivel.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#115048) Amerigo57 válasza Komplikato (#115047) üzenetére


Amerigo57
őstag

Komplikato , Csandi .
A CRT korszakban több márkájú 19 - 22 colos monitorokkal dolgoztunk ,
úgy hogy egész évben napi 24 órát mentek , minden nap.
Csak az az EIZO , és az Iiyama monitorok bírták a strapát , a többi CRT monitor ,
6- 8 hónap múlva megadta magát.

(#115049) vaakuum válasza szasanyi (#115036) üzenetére


vaakuum
addikt

Nem most lesz váltás, csak próbálom követni, hogyan haladnak a fejlődéssel. Szerintem ezt az évet még simán ki kell húzni az eddigi hardverekkel...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#115050) Shamli86 válasza atok666 (#115041) üzenetére


Shamli86
tag

Mért semmit mondó a link???? Meg lehetne normálisan is válaszolni. Köszi...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.