Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) laszlohu válasza Tomi0703 (#28300) üzenetére


laszlohu
addikt

Vegyél LG IPS - est, az tudja a Full-HD - t 75Hz - en , de DVI , vagy HDMI kábellel csatlakoztasdd.

(#28302) Lamellus


Lamellus
tag

Sziasztok,

a IV-es kategóriában szeretnék Full HD monitort keresni, elsősorban játékra, másodsorban munkára (programozás, nem grafika). Ebben az esetben jó választás lehet az EIZO FS2333 vagy valami mást ajánlanátok?

(#28303) Lamellus válasza Lamellus (#28302) üzenetére


Lamellus
tag

Sajnos lejárt a szerkesztési idő, ha jól látom ez rám is passzol: 28276-28277

Tévedtem, nálam magasabb a költségvetés, lásd előző hozzászólásbeli monitor.

[ Szerkesztve ]

(#28304) fatallerror válasza Nyugdíjas (#28289) üzenetére


fatallerror
addikt

de most nem az a lényeg hanem az a chip ami miatt nincs input lag. ezt követhetnék mások is, még aki melóra is használja a moncsit annak se árt ha nem 20-30 ms a lag :K

don't tell me what i can't do!

(#28305) stranger28 válasza fatallerror (#28304) üzenetére


stranger28
addikt

Miért, mire jó?

(#28306) korcsi válasza fatallerror (#28304) üzenetére


korcsi
veterán

Azt hol írják a linkelt cikkben, hogy külön eszköz van a monitorban ami "csökkenti" a lag-ot?

Körülbelül ezt úgy tudom elképzelni, hogy van a hagyományos feldolgozó áramkör aminek van késleltetése, és van egy bypass ág, amin olyan elektronika van ami csak a legszükségesebbeket végzi el. Vagy nincs külön semmi, letiltott funkciók nem működnek aminek az eredménye, hogy nincs késleltetés, a többi meg a marketing bullshit (szokás szerint)

Ami érdekes számomra, hogy alapvetően a magas lag-nak ára van, mivel a késleltetett tartalmat el kell tárolni valamilyen memóriában és kezelni kell. elvileg ilyenre csak olyan konverzióknál van szükség amihez legalább egy teljes képkocka adatai kellenek (mozgás kompenzáció, dinamikus fényerő szabályozás stb.)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28307) fatallerror válasza korcsi (#28306) üzenetére


fatallerror
addikt

a marketingben van dehát a teszt szerint tényleg tulképpen 0 lag van

#28305) stranger28 : ne trollkodj ;]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#28308) korcsi válasza korcsi (#28306) üzenetére


korcsi
veterán

Megvan, a gyártó oldalán írnak a saját fejlesztésű integrált áramkörről.

Megnézed a tftcentralos teszteket, elég sok monitor hoz 10ms alatti lag-ot, innentől meg miről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28309) stranger28 válasza fatallerror (#28307) üzenetére


stranger28
addikt

Tényleg érdekel, mert szerintem nem sok értelme lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28310) fatallerror válasza korcsi (#28308) üzenetére


fatallerror
addikt

na és mit írnak?

#28309) stranger28 : nem azt írtam h szükségük van az alacsony lagra csak h nem árt ha nincs lag...mindjárt beköplek a modiknak ;]

don't tell me what i can't do!

(#28311) stranger28 válasza fatallerror (#28310) üzenetére


stranger28
addikt

Na, akkor ezzel fáradj el a 24. számú költségvetési osztályra és érveld meg ott szépen, hogy "nem jó semmire, de nem árt, ha van, tutira megéri". ;]

(#28312) korcsi válasza fatallerror (#28310) üzenetére


korcsi
veterán

Ez az, hogy csak ennyit: "EIZO developed its own integrated circuit with vertually no input lag.", blablabla

Ilyen értelemben legjobbak a 27-es koreai wqhd monitorok skálázó nélkül, na annak nincs késleltetése, mert nincs ami csináljon.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28313) fatallerror válasza stranger28 (#28311) üzenetére


fatallerror
addikt

800 ezer forintos monitornál beleférne a költségvetésbe : P

don't tell me what i can't do!

(#28314) Tomi0703 válasza laszlohu (#28301) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi szépen. A 23"-as szerintetek megéri a plusz +8 k-t (szerintem nem :D ) ? Elolvastam a PH-s és az ipon-on tesztet. Iponos szerint inkább a 22"-es.

(#28315) stranger28 válasza fatallerror (#28313) üzenetére


stranger28
addikt

:N

(#28316) Nyugdíjas válasza fatallerror (#28313) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kutyát nem érdekli abban a kategóriában. Ha bele is férne hülyék lennének olyat belefejleszteni amit senki még csak észre sem venne.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28317) fatallerror válasza korcsi (#28312) üzenetére


fatallerror
addikt

ja én azt hittem h tech leírást találtál :D ja de legalább van megoldás, am én régebben mondtam h vmi hasonló kellene a tévékbe is és akkor nem lenne macerás játszani tv-n....

#28316) Nyugdíjas: akkor csak nézzük 100-200e körüli moncsikat, azokat már játékra is sokan használják, ott jól jönne bár ezek is kb 20 ms körül tanyáznak amit szintén észre sem veszi senki

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#28318) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nyugdijas, az EIZO FORIS FS2333w-re miert nincs opcionalisan pixelgarancia?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28319) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A mai napot tesztolvasgatással töltöm, de azt hiszem megvan a következő monitorom gyártója! :)

Nagyon jól sikerült, és felettébb MEGGYŐZŐ a cikk :DD Szóval egyelőre úgy néz ki, hogy majd valamikor tavasszal a Dell U2311H után egy, a cikkben említett típustól szerényebb, NEC P232W-t veszek.

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28320) schawo válasza fatallerror (#28304) üzenetére


schawo
titán

Ugye nem gondolod, hogy ez úgy van megoldva, hogy jön a jel, ami a feldolgozás miatt 20ms késésben van (input lag), aztán belemegy ebbe a csodaIC-be, és abból késés nélkül jön ki. Mert ez azt jelentené, hogy előbb jön ki ebből az IC-ből, mint hogy bemenne. Tehát az EIZO megoldotta az ember problémáját az időutazással kapcsolatban, a speciális relativitáselmélet és a tér-idő elméletek pedig hamisak. Ez minimum egy Nobel lenne az Eizo fejlesztőinek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28321) fatallerror válasza schawo (#28320) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor meg bemákolták mint a 2312es dellnél, lehet ugyanaz az lg panel van benne és alapból nem lagolna...
lehet h csak a jelutazást oldották meg ;]
lehet ez a chip gyorsítja a jelfeldogozást és ezért nincs lag, előbb elkészül a kép v nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#28322) h@cKrOr


h@cKrOr
csendes tag

Üdv!
Véleményetekre lennék kíváncsi hogy milyen monitort vegyek játékra.
TN vagy IPS-eset
van pár monitor amin filózok de egyenlőre ezt találtam ( LG IPS231p ) legjobbnak és kíváncsi lennék hogy ki mondana jobbat ennél olyan 60-65e árban. 23-24 colost szeretnék de 24-ben nagyon drága az IPS-es. Az ms-el is gondban vagyok mert elvielg ezekben csak 5ms-es van de minden oldal mást mond és van olyan ahol írják hogy (gray to gray) még az 5-öshöz is. Monitort láthatatlanban nehéz venni és nem szeretnék rosszul választani azért is kérdezem meg itt tőletek, hátha okosodok kicsit. :R

(#28323) korcsi válasza h@cKrOr (#28322) üzenetére


korcsi
veterán

Ebből a keretből már kijön egy jobbfajta 23-as IPS-es, pl Dell U2312HM, jó elektronika, kiváló kivitel jellemzi és gyors játékra is megfelelő, az LG-k olcsóbban adnak kevesebbet. Sebességgel talán egyiknél sincs probléma.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28324) h@cKrOr válasza korcsi (#28323) üzenetére


h@cKrOr
csendes tag

Nem sok hozzá a 8ms?

(#28325) Archttila válasza h@cKrOr (#28324) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

IPS-nel nem.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28326) korcsi válasza h@cKrOr (#28324) üzenetére


korcsi
veterán

Nem. Előtte 3ms-os monitorom volt, de nem vettem észre, hogy lassabb lenne.

(#28325) sati: Elötte meg egy 12ms-os TN volt de azt se éreztem lassúnak.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28327) Bullllit


Bullllit
tag

Üdvözletem
Olyan túlságosan nem értek hozzá és nem akarok bedőlni a sok marketinges maszlagnak, épp ezért kérem a segítségeteket...szóval:

24-27"-os 16:9-es képarányal szeretnék valami IPS-es IV. kategóriás dolgot :D ár határ 90e Ft (felette 1-2 e-el még oké, de mondjuk ne 120-ért)
Játékra,filmnézésre egyaránt használnám, de nem vagyok megszállott játékos :)

előre is köszi

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#28328) korcsi válasza Archttila (#28325) üzenetére


korcsi
veterán

(#28327) Bullllit: Dell S2740L vagy LG IPS277L esetleg, bár ezért kövezni fognak engem itten GW2750HM a filmnézéshez a kontrasztja miatt.

Annyira azért nem különbözik a paneltechnológiák válaszidő karakterisztikája:

TN:

VA/IPS:

Ezért tartom korrektebbnek ezt a fajta válaszidő mérést.

Az kisautós "mérés" erősen lehet szubjektív a kiválasztott képek kapcsán, akkor lenne korrekt, ha az összes készült képet közölnék, mivel minden monitornak van késleltetése, biztos készül olyan kép amin van ghost, és nem az a kérdés, hogy van e ilyen, hanem hogy a készült képek közül mennyi ilyen van.
Ez csak a gyorsabb monitorokra igaz, ahol a képváltások között van statikus képtartalom is.

A lényeg, hogy a mai monitorok java része alkalmas játékra, a többi marketing, egyszerűbb lenne a tesztelőnek félórára odaültetni egy játékost a kijelző elé, hogy talál e kifogásolni valót rajta.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28329) korcsi válasza korcsi (#28328) üzenetére


korcsi
veterán

A Benq GW2750HM kompromisszumos megoldásként kerülhet csak szóba.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28330) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Így karácsony környékén van akcióban best buynak szmító monitor 55ezer kevésbé jó magyar Forintért? Legyen minimum 22", főként játékra (nem hardcore fps gamer vagyok) és filmnézésre használnám, különösebb igény nincs.

Tudnátok pár típust ajánlani?

(#28331) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Irodába keresnék monitort, 21"-23" közt.
A képminőség igazából nem lényeges, ami viszont kellene, az a jó beállíthatóság.
Magyarul a magasságot minimum lehessen állítani.
A Dell UltraSharp U2312HM [link] vagy a Dell UltraSharp U2212HM [link] ebből a szempontból (is) nagyon jó, csak túl drága.
Mit tudtok ajánlani, ami jól beállítható, de mégis jelentősen olcsóbb ennél ?

(#28332) korcsi válasza r6man123 (#28330) üzenetére


korcsi
veterán

Első hozzászólás: Dell U2312HM vagy U2212HM, persze csak ha megfelel az IPS panel.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28333) Nyugdíjas válasza Bullllit (#28327) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

DELL S2740:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28334) Nyugdíjas válasza Archttila (#28318) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy nem annyira bízom bennük, mint az NEC-ben :)

De vegyél inkább NEC-t, aztán akkor minden meg van oldva. A P232w most különösen kedves a szívemnek, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28335) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Megakadt a szemem a BENQ GW2750HM-en, és olvastam, hogy kompromisszumokkal vállalható, de nem értem, hogy mi vele a gond. TN-est nem akarok semmiképp, de az igényeim nem nagyok, jelenleg egy 2 éves 19"-os Fujitsu Siemenst használok, ami 10mp alatt kapcsol be és elvagyok vele. Filmezés, netezés, játék lenne rajta. Árban nem mennék feljebb, max 70k-ig. Van alternatíva?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#28336) Nyugdíjas válasza korcsi (#28328) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezzel egyébként maximálisan egyetértek. Aki annyira komolyan veszi a gaminget, hogy a számok érdekesek, az valamit szerintem rosszul csinál. Legjobb tudomásom szerint ez egy szórakozás, kikapcsolódás, hobbi.

Ki kell próbálni, aztán a tesztekben meg részemről bevezetném, hogy valami "hiteles gamer" formát odaültetni, és ő mondjon verdiktet. Már mindenféle bonyolultabbnál bonyolultabb teszteljárások vannak,de sok hűhó semmiért az egész, mert ahogy te is mondod, minden mostani monitort alkalmas játékra. A többi csak szőrszálhasogatás.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28337) fatallerror válasza Nyugdíjas (#28336) üzenetére


fatallerror
addikt

a legtöbb ember azt sem tudja h létezik input lag :] ha olyan problémás lenne a dolog akkor meglincselnék a gyártókat :DDD

don't tell me what i can't do!

(#28338) Isual válasza CHIPman (#28335) üzenetére


Isual
veterán

Van. Azzal kezdtem. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28339) d@minator válasza CHIPman (#28335) üzenetére


d@minator
addikt

Nincs vele gond csak annyi annyi, mint a A-MVA panellel. Ez olvasd végig! [link]

(#28340) CHIPman válasza Isual (#28338) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha az S2740L-re gondolsz, akkor az nem igazán fér bele a 70k-ba. Ha pedig a 24"-es Dellt mondod, akkor az nem jó, mert 27-es kellene.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#28341) Isual válasza CHIPman (#28340) üzenetére


Isual
veterán

Csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát... :U
"szeretnék 27"-ost, de 24-nél kisebbet egyáltalán nem." - tvcalculator

Azt veszel, amit jónak látsz, én ajánlottam olyat, amivel biztosan elégedett leszel minőségben, dehát a te döntésed...méret vagy minőség. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28342) h@cKrOr


h@cKrOr
csendes tag

Srácok!

LG IPS231p vagy Dell u2312Hm a legjobb játékra?

Vagy egyéb ötleteket is várok nagyon sokat segítenétek :S :R

(#28343) raziel01 válasza h@cKrOr (#28342) üzenetére


raziel01
veterán

Egyértelműen a Dell és nem csak játékra.
Ráadásul az input lagja hihetetlenül alacsony úgyhogy a legjobb játékra. :)

(#28344) atesss válasza atesss (#28331) üzenetére


atesss
addikt

#28331-re valami ötlet ? :F

(#28345) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

23", 24", 27" monitort szeretnék. Egyenlőre egy Intel HD4000-es iGPU-val (HDMI/DVI max resolution: 1920x1200@60Hz; D-SUB max resolution: 2048x1536 @ 75Hz) használnám, később esetleg egy belépő szintű VGA-val.

A kérdésem az lenne, hogy melyik képernyő méret ideális (kb. 50-80 cm-ről nézném)?
Leginkább netezésre és munkára használnám, a cél, a minél több információ egyidejű megjelenítése és átláthatósága lenne. (2-3 excel ablak + böngésző)

Milyen konkrét típust tudtok ajánlani mondjuk 80k-ig bezárólag.

Köszi
YB

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#28346) Isual válasza atesss (#28344) üzenetére


Isual
veterán

Ezek az első IPS-ek ilyen jellegű állíthatósággal. Nagyjából az U2212HM a legolcsóbb megoldás...

(#28345) Yogi Bear: Dell U2412M, semmi más! Ennyi pénzből, erre a felhasználásra, a lejobb, ez egészen biztos! :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28347) Rexcor


Rexcor
őstag

Erről a monitorról vélemények? LGIPS27L-BN

(#28348) Yogi Bear válasza Isual (#28346) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

és ha 100k+ lenne a limit?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#28349) raziel01 válasza Yogi Bear (#28348) üzenetére


raziel01
veterán

DELL S2740
De ez fényes. Meg a mérethez kicsi a felbontás. Személyesen kéne megnézned valahol.

[ Szerkesztve ]

(#28350) Isual válasza Yogi Bear (#28348) üzenetére


Isual
veterán

Akkoris ez lenne szerintem. Dell U2713HM jöhetne szóba a nagy munkafelülete miatt (2560x1440) - lazán elfér 2-3 táblázat és a böngésző egyszerre ekkora felbontáson - , de az 160k alatt van valamivel és a natív felbontását elmondásod szerint nem is támogatja az iGPU-d. Szóval... U2412M, és marad pénzed is.

(#28349) raziel01 Net-re, Excelre ajánlott a 16:10 az 1200 sor miatt, nem éri meg. Meg amúgyse, a 2412 jobb monitor, nagyobb felbontással, 16:10-es képaránnyal, szignifikánsan olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.