Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) SanyaCsancs


SanyaCsancs
csendes tag

Sziasztok! ACER vagy Dell P2314H? Árban nincs sok különbség, de az acer sokkal nagyobb... Nem vagyok valami tájékozott monitor témában, érdemes megvenni az acert, vagy ebben az árkategóriában a dell? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60002) vand


vand
csendes tag

Monitor tartó karokról kérdeznék. Nem tudom, itt ez előjön-e (valsz off topic, de nem találtam jobb fórumot; ez zigóta korában elhalt.

Nagy tartományban állítható gázrugós kellene ami 7-8 kg-os monitorokat is elbír. 1 karos kellene ami bővíthető később 2 karra, és 2 monitor esetén is támogatja a 27"-eseket.
Ezeket gyűjtöttem eddig össze:
Ergotech Model 320-C14-C012
FLEXIMOUNTS M6H Heavy Duty Dual Arm LCD
VIVO Dual LCD Monitor Desk Mount/Stand Black Deluxe Gas Spring holds 2 Screens up to 27" (STAND-V002D)
Multibracket M VESA Gas Lift Arm Dual
Allcam Gas Spring monitor mount. (GSA12)
Duronic DM651X2 Gas Powered Single
Ti melyiket ajánlanátok?

(#60003) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Hali! Kicsit, off, bocsi
Adott egy Benq gl2055 és egy SAMSUNG S24E390HL 24"
A samsung van elsődlegesen, és a benq másodlagosnak.
Úgy ez így jól is van. A problémám az, hogy mikor játékban vagyok, (Counter Strike Global Offensive) és Shift+TAB-al előhozom a steam menüt, át tudom vinni az egeret a másik monitorra. Ez is jó így. De amint klikkelek egyet ott, a játékot ledobja az elsődleges monitoron az asztalra... :S

Úgy kéne, hogy amit a másodlagoson csinálok, az ne befolyásolja az elsődlegest. Szóval ha játszok, tudjak közben facebookon levelezni vagy ilyenek.

Előre is köszi a segítséget!

Mr. Hóember

(#60004) r.endruu válasza pnagy7 (#60003) üzenetére


r.endruu
tag

Szia, ez azért van, mert fullscreenben megy a játék, a Windows így kezeli ha kikattintasz belőle. Szóval keress olyan beállítást játékon belül hogy "Borderless windowed" vagy hasonló, és akkor már úgy kezeli mintha ablakban futna, nem megy le a tálcára és az alt+tab is gyorsabb lesz. Viszont a játék teljesítménye kicsit romolhat, mert fullscreenben nagyobb prioritást kap mint ebben a módban.

(#60005) pnagy7 válasza r.endruu (#60004) üzenetére


pnagy7
aktív tag

és csak ez a megoldás létezik? mert így elég szar lett a játék közben. nem lehet utólag prioritást beállítani a játékra miután window módban van? mert így fps esett meg minden...

Mr. Hóember

(#60006) r.endruu válasza pnagy7 (#60005) üzenetére


r.endruu
tag

Én csak erről a megoldásról tudok sajnos. Feladatkezelőben, a folyamatoknál megpróbálhatsz a csgo.exének nagyobb prioritást adni, hátha az segít, de nem biztos. Én a GTA V-öt voltam kénytelen emiatt fullscreenben játszani.

(#60007) westlake


westlake
félisten

Na, nekem is most kellett ASUS MG279Q-t vennem. :B

Play nice!

(#60008) Brekk válasza westlake (#60007) üzenetére


Brekk
addikt

Igen, de ez tn paneles lesz. :Y

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60009) westlake válasza Brekk (#60008) üzenetére


westlake
félisten

A kommentekig nem jutottam. :B

Play nice!

(#60010) Agger


Agger
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az Acer monitorokról, egy Acer G247HYLbidx 24" típust néztem ki, van valakinek ezzel a típussal tapasztalata?

(#60011) olivera88


olivera88
veterán

Monitort szeretnék venni. Ezt a kettőt néztem ki. LG 22MP47D-P IPS [link] és Acer KA220HQbid LED Nem igazán vagyok LG párti de ez a legolcsóbb IPS paneles. :DDD Használ valaki ilyen LG monitort?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#60012) he7edik. válasza Brekk (#60008) üzenetére


he7edik.
addikt

Azért kíváncsi lennék hogy az ilyen drága gamer monitoroknál szemből mekkora a különbség az AH-VA és a TN panel képminősége között?

Égő szöveg a flém vázon

(#60013) Brekk válasza he7edik. (#60012) üzenetére


Brekk
addikt

Sztem jelentős. Főleg a kisebb gamut lehet a látványos. De ezeket mérni/nézni kell, enélkül csak találgatás. Tudtam már majd olyan jóra bekalibrálni tn monitort, hogy közel ugyanazt kaptam mint egy IPS monitornál. (egymás mellett voltak, és az volt a lényeg, hogy ugyanaz látszódjon mindkettőn)
Viszont azt látatlanba mondhatom, hogy kis mocorgás a monitor előtt a tnnél biztos h komolyabb színelmozdulásokat okoz, egy IPS (AHVA) nél ez nem lenne így.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60014) snecy20


snecy20
veterán

Lehet kapni valahol 21:9-es monitort, azon belül is a kisebb felbontást jelentő 2560x1080-ast hajlított verzióban, 120k környékén?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60015) Brekk válasza snecy20 (#60014) üzenetére


Brekk
addikt

ASUS PB298Q, remek monitor, és kcsit olcsóbb is. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60016) he7edik. válasza Brekk (#60015) üzenetére


he7edik.
addikt

csak nem hajlított

Égő szöveg a flém vázon

(#60017) snecy20 válasza Brekk (#60015) üzenetére


snecy20
veterán

Íveltbe lett volna érdekes...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60018) olivera88 válasza olivera88 (#60011) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valaki? Sürgős lenne mivel már szeretném rendelni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#60019) Agger


Agger
csendes tag

Erre [link] tud valaki véleményt mondani?

(#60020) olivera88 válasza olivera88 (#60018) üzenetére


olivera88
veterán

Vagy még szóba jöhet ez, de az nem IPS es. Dell E2014H LED [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#60021) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Tudna vki max 40e-ig jó ips monitort ajánlani, szigorúan irodai munkára kellene 22-24 coll méretben és ha lehetséges legyen benne gyári állvány magasságállíthatósággal! Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#60022) tomazin


tomazin
veterán

Jó kis 19-es 4:3-as monitorom tervezem lecserélni wide-ra, mert amivel játszom nem támogatja a 4:3-at (csak a 16:9et).
Mivel sok pénzt nem tervezem csak emiatt elkölteni (max 20k), így ezt gondoltam ki magamnak, kicsit alkudva rajta ez alapján.
Mit gondoltok jó vétel lenne? (jelenleg lg l1953tr-em van, csak hogy érzékelni lehessen az igény(telen/es)ségem)

(#60023) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy Benq G2222HDL monitort használok. Gondolkodom 144Hz-es monitor vásárlásán. De nem tudok semmit a TN panelről csak, hogy rosszabb az IPS-től. Nem ástam bele magam. Miben rosszabb tőle? Mert 60Hz felett azt látom a TN elterjedt. Gondolom a TN is előre lépés a mostanihoz képest!?

MP: Csupán Cod4

[ Szerkesztve ]

(#60024) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Hali

Az LG 22MP67VQ-P-nek van DVI-d csatija? Mert mindenhol azt írják, hogy van, kivéve extreme digital-t, viszont képekről és videókról úgy tűnik, hogy az e dig-nek van igaza, tehát nincs rajta.

Ha valóban így van, létezik ennek DVI-d-s változata?

Végül is nem feltétlenül ragaszkodom LG-hez, igazából tökmindegy a márka, csak az alábbi néhány feltételnek feleljen meg, a többi nem érdekes:

- IPS paneles legyen
- "borderless"
- max 6 ms válaszidő
- DVI-d csati legyen rajta
- max 50k
- és értelemszerűen a lehető legjobb minőség a megadott korlátokhoz képest

Olcsóbb Philips-eket láttam hasonló feltételekkel, azok milyenek?

(#60025) Brekk válasza olivera88 (#60020) üzenetére


Brekk
addikt

Ezt a Dell-t sztem felejtsd el. :(

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60026) Teaway válasza TechArtist (#60024) üzenetére


Teaway
veterán

Ne hallgass senkire, egyszerűen nézd meg a monitor hátulját ► kép és minden kiderül.

Nincs itthon csokid??

(#60027) olivera88 válasza Brekk (#60025) üzenetére


olivera88
veterán

Miért? LG lett végül, most kellene érkeznie valahogy. :DD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#60028) TechArtist válasza Teaway (#60026) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Ja, csak épp a hivatalos oldal képei szerint sincs rajta dvi, ezért is tettem fel a kérdést.

(#60029) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok

Új monitort szeretnék venni, gondolkozok a 21:9 képarányon, viszont nem tudom hogy azzal működik-e az AMD VSR (Virtual Super Resolution) Az AMD oldalán nem találom hogy milyen képarányokkal müködik, de a felbontásokból ítélve nem támogatott, de konkrét infót sehol nem találok erről! Ha támogatott lenne akkor mindenképp 21:9 -et vennék, viszont én sokat használom a VSR-t, olyan játékokba amikbe nem lehet élsimítást beállítani jól jön, meg amúgy is jobb vele a kép) így ha nem müködik akkor maradok 16:9-nél. Valaki tud erről biztos infót, vagy esetleg tapasztalata valakinek?

(#60030) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

4k-ra szeretnék váltani, természetesen az ár fontos tényező.
Amit nézegettem az az ASUS PB287Q. 28" 4K, de TN panel. Bár a tesztek szerint azok közül az egyik legjobban sikerült. Szemből használnám, egymagam.
Elsősorban játék, filmezés (70-80%-ban) és egy kis Excel, amire használnám.

Mit javasoltok, megéri rászánni a pénzt?

Coleen

(#60031) paperboy válasza coleen (#60030) üzenetére


paperboy
senior tag

Ennyiből szerintem, IPS paneleset is találni...

Szerk.: Ja 4K, akkor nem biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#60032) Brekk válasza coleen (#60030) üzenetére


Brekk
addikt

Jelenleg 120e akciósan a PB287Q, és ennyi pénzért nem fogsz találni más 4K-s monitort. Az IPS-es 4K monitorok 190e től kezdődnek. Sztem amúgy nem rossz darab, és van akit a tn panel egyáltalán nem zavar. Meg kell nézni...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60033) Soucaller


Soucaller
tag

Sziasztok

Monitor szeretnék venni.

Amit elgondoltam az Ips Led 1080p 24" olyan 40-50 körül, ár/érték arányba lévő monitor kellene. Játékra Filmezésre.
Remélem tudtok ajánlani pár darab jófélét. ;]

(#60034) bebe159 válasza Soucaller (#60033) üzenetére


bebe159
aktív tag

Használt is megfelel?

(#60035) Sebestyen01 válasza Soucaller (#60033) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Kicsit visszaolvasol, nagyon sok embernek lett ajánlva mert a legtöbben ilyet keresnek! ;)

(#60036) Soucaller válasza bebe159 (#60034) üzenetére


Soucaller
tag

Igen ha nincs össze gányolva szép akkor igen.

(#60037) coleen válasza Brekk (#60032) üzenetére


coleen
aktív tag

A TN panelnak csak annyi a hátránya, hogy a színek kissé torzulnak ha elmozdulok a középpontból? Vagy esetleg más is, pl. rossz színhűség?
A 28" méretnél, amennyiben javarészt középről nézem (+/- 15 fok), akkor már fellép a színtorzulás?

(#60038) AS válasza coleen (#60037) üzenetére


AS
félisten

Régebi TN panelokat ha kicsit már alurol nézted, teljesen sötét volt a kép.. Ez elég idegesítő volt. És a színnek sem az igaziak.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#60039) Sebestyen01 válasza coleen (#60037) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Betekintési szögek nem a freankók, a színhelyessége is elmarad, bár kalibrációval talán lehet ezen javítani vmennyit! Ha 28" és afölött gondolkozol én kerülném a TN-t :R

(#60040) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetek szeretném kérni. Ma volt lehetőségem körbetapizni és alaposan szemügyre venni egy Samu S24d391hl monitort. Tettszett a képe és a dizájn, viszont mikor megláttam hogy PLS paneles hirtelen nem tudtam hova tenni a dolgot. Gyakorlatban van valamilyen különbség az IPS és PLS közt?
Mivel (jövőbeli) képszerkesztéshez és minimális játékhoz kell a monitor, nem tudom hogy jó választás lenne-e ez a típus mondjuk egy Dellhez képest?

(#60041) bebe159 válasza bercsi (#60040) üzenetére


bebe159
aktív tag

A pls a samu ips-e. Szerintem a dellel jobban jársz. (nem vagyok szaki)

(#60042) TTomax válasza coleen (#60037) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az az Asus leginkább alulról nézve torzítja legjobban a színeket,oldalra elég rendesen el kell forditani hogy torzuljon,én is egy hasonló panellal szerelt monitort használok, [link].Ezek 10bites panelok,nem az ócska TN. Amire használni akarod,arra tökéletesen meg fog felelni 120K-ért. ;)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#60043) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Foto szerkeszteshez keresek monitort, most kezdtem el vele hobby szinten foglalkozni. A laptopom nem rossz, a vas eleg is neki, de a TN paneltol hanyni tudnek. Olyan 24" korul, IPS, 70- max 80ezerig.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#60044) bercsi válasza bebe159 (#60041) üzenetére


bercsi
aktív tag

Valahol gondoltam hogy a Dell még mindig jobb választás :K
60k-ig Dellből melyik az ajánlott modell?

(#60045) Brekk válasza bercsi (#60044) üzenetére


Brekk
addikt

P2314H, 23", jó monitor. ASUS PB238Q is ez a tudás, kicsit masszívabb házban. Árban is kb. ugyanaz.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60046) Brekk válasza moleculez (#60043) üzenetére


Brekk
addikt

DEll P2414H, Dell U2412m, ASUS PB248Q. Én talán a legutóbbit választanám.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#60047) BloodDrunker


BloodDrunker
csendes tag

Sziasztok!
Általános felhasználásra net néha játék,filmezés stb-re milyen monitort ajánlanátok?
24" körül gondolkodok a keretem rá 50eFt körül lenne ha kicsit drágább nem baj.
Kb 1m távolságból nézném.

(#60048) coleen válasza TTomax (#60042) üzenetére


coleen
aktív tag

Nagyon köszönöm, megnyugtattál :R
Attól féltem, hogy akár már szemből nézve is torzul.

(#60049) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok,lenne valaki olyan rendes és segítene nekem!
Mi a különbség a két monitor között?

LG 34UM57-P IPS 34˝
LG 34UM65-P IPS 34˝

Köszönöm szépen előre is segítséget!
:R

(#60050) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy LG L204WS-em van (20" 1680x1050 már a tápjában egyszer kondikat is cseréltem - de még szép a képe, és jó a fényerő is. Egyedül a dvi hiánya miatt akarom lecserélni egy 22"-ra.

Képbe került egy 22" 16:9 1920 x 1080 hdmi-s cucc.
Tapasztalataitok szerint van értelme, vagy elég 22"-nál is az 1680x1050?
/leginkább játékra használva, nem tervezek hd filmeket nézni rajta/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.