Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) kleinguru válasza JAGER 10 (#28497) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem hinném, mert akkor nem TV-nak, hanem monitornak hívnák:D

Ennek ellenére van ismerősöm, aki egy LG 530at 32" fullhd használ monitornak és neki megfelel...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28502) JAGER 10 válasza kleinguru (#28501) üzenetére


JAGER 10
tag

Nem rendes TV-re gondolok, hanem MFM monitorra.

(#28503) Nyugdíjas válasza JAGER 10 (#28502) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az micsoda?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28504) korcsi válasza Nyugdíjas (#28503) üzenetére


korcsi
veterán

Flat panel display? :DD

Vazze, ha hülyeségről van szó, rohadt aktívak vagyunk.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28505) raziel01 válasza Nyugdíjas (#28503) üzenetére


raziel01
veterán

(#28506) fatallerror válasza Nyugdíjas (#28503) üzenetére


fatallerror
addikt

Multifunctional Monitor

don't tell me what i can't do!

(#28507) Nyugdíjas válasza fatallerror (#28506) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

továbbra sem értem

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28508) laszlohu válasza Nyugdíjas (#28507) üzenetére


laszlohu
addikt

Idézet a korábbi hsz - ből :

"Nem rendes TV-re gondolok, hanem MFM monitorra."

a "rendes TV" nála a CRT, az MFM meg a lapos LCD ,
ha jól értem

(#28509) Nyugdíjas válasza laszlohu (#28508) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor nem csoda.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28510) 1 among many


1 among many
tag

Üdv!

Új monitorra van szükségem, 45-50K a keret rá.

Az elmúlt 1-2 órában olvastam, itt általános vélekedés, hogy ebben az árkategóriában kizárólag Dell U2312HM -t szabad venni. Az állványa nagyon tetszik, jobbat még nem láttam, és az egyéb tulajdonságai is vonzónak tűnnek, kivéve ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=4k_YGofr4G4

http://www.youtube.com/watch?v=SQ5YbalCQRg

A feketéje nagyon, zavaróan gyengének tűnik a többi hasonló IPS paneles monitorhoz képest és a betekintési szögei ugyancsak. Nem ez lenne az IPS egyik legfőbb előnye a TN-nel szemben? Ez minden, csak nem 178/178.

Ami most hirtelen szimpatikus volt a nálunk elérhető választékból, az a LG IPS237L-BN.
Ez a 1.2 helyett 11 mm-es káva átveréssel elhíresült típus. Engem ez nem érint rosszul, mivel ugye ismerem a valós kivitelét és nem akarom több monitoros konfigban használni.

Ez sem tökéletes, mint tudjuk, olyan nincs, de a képe nekem szimpatikusabbnak tűnt, mint a Dell-é:

http://www.youtube.com/watch?v=NUti8wXkRVA

Nincs lehetőségem most napokat előtanulmányokkal eltölteni. Kíváncsi vagyok a véleményekre az LG IPS237L-BN-ről, és arra is, hogy aki szerint jobb a Dell, miért tartja jobbnak.

Az LG-t akár már holnap elhozhatom készletről. Tegyem, ne tegyem? Január elejéig meg kell vennem az új monitort.

Előre is köszönöm az infókat!

(#28511) korcsi válasza 1 among many (#28510) üzenetére


korcsi
veterán

Ha ezt a két videót 1 2 nézed akkor nem rosszabb a feketéje, ha a földet ábrázoló kép menne az ips237l-en az is ilyen lenne, az e-ips (lehet a nem e-ips nem ennyire) ilyen, csak a szélekre merőleges irányokból nagyok a betekintési szögei, átlósan a glow lerontja az eredményt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28512) madgie válasza 1 among many (#28510) üzenetére


madgie
titán

Most tényleg YT videók alapján akarsz monitort választani? Ez olyan, mint facebook profilkép alapján feleséget :))

(#28513) stranger28 válasza 1 among many (#28510) üzenetére


stranger28
addikt

Miért, mi a baj? Ugyan korrekt a videó szerintem.
Feketénél minden IPS elkezd színeződni, ha ilyen szögből nézed, ezt elég sok helyen említik. Kb. ez az egyetlen hátránya már szerintem.

(#28512) madgie: Simán. Csücsöríccsen meg legyen jó a segge Fészbukon és meg is bököm a Gyűrűt vagy életet alkalmazásban.

[ Szerkesztve ]

(#28514) 1 among many válasza madgie (#28512) üzenetére


1 among many
tag

Rakd le elém azt a 3-4 típust, ami érdekel és van is rá keretem, ígérem, személyes tapasztalat alapján fogok dönteni. Vagy akár csak ezt a kettőt. Az LG-t talán meg tudom nézni abban az üzletben, ahol készleten tartják, a Dell-t nem tudom, hol tudnám. Természetesen nem veszek meg monitort anélkül, hogy lássam a képét, de azt is jó tudni, minek érdemes utánajárni. Nincs rá elég időm január elejéig, mint írtam, hogy napokat csak ezzel töltsek el. Célirányosan szeretném elintézni.

(#28515) stranger28 válasza 1 among many (#28514) üzenetére


stranger28
addikt

:) Ott vagy Pesten, ott van a 2 ajánlott bolt, ami célirányos, gyors, épp lesz is minden, ha szólsz nekik, és lerakják eléd. Érzed, amit én? :D

(#28516) Nyugdíjas válasza stranger28 (#28515) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak szólok... mi LG-t egy ideje nem tartunk.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28517) madgie válasza Nyugdíjas (#28516) üzenetére


madgie
titán

Isual lett a tulaj? :))

(#28518) stranger28 válasza Nyugdíjas (#28516) üzenetére


stranger28
addikt

Így legyen jó fej az ember. ;]

* :) Ott vagy Pesten, ott van az egyetlen ajánlott bolt, ami célirányos, gyors, épp lesz is minden, ha szólsz nekik, és lerakják eléd. Érzed, amit én? :DDD

Érzed, amit én? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28519) 1 among many válasza stranger28 (#28518) üzenetére


1 among many
tag

A faház-belső videók alapján az LG-nek szerintem jobb a képe, de ezek sok tényezőből eredő különbségek lehetnek, ezért érdekel a hozzáértők véleménye. Meg a sajátom, ha láthatnám őket élőben.

Meg lehetne nevezni esetleg linkkel és elérhetőséggel azt a 2 illetve 1 boltot, ahol van erre lehetőség? Azt hiszem ez volt az első fórumhozzászólásom itt. Látom, van egy jól összeszokott társaság, nekem viszont fogalmam sincs arról, mi zajlott itt az elmúlt 2-3 évben és sajnos nincs lehetőségem végigolvasni több ezer hsz-t.
Tényleg időviharban hánykolódik az űrhajóm!

(El kell utaznom, jan. első feléig csak pár napot leszek Pesten, és addig meg is kell vennem.)

Hol kell érdeklődni, ahol meg lehet szemlélni egy ilyen Dell csodát? Meg esetleg mellette még 1-2 hasonló árú IPS monitort?

(#28520) stranger28 válasza 1 among many (#28519) üzenetére


stranger28
addikt

Videókból nem érdemes megítélni. :)

Monitorguru-ra céloztam, de a keresővel kidobja őket biztosan a topikban. Szóval azért nem olyan nagy katasztrófa ez. :) A hozzászólásaid nem rágtam át, hogy mennyi volt, ez tény.

Egy délután alatt szerintem elintézed, ha "kérsz időpontot". Ez piszok idézőjeles ám.

(#28521) fatallerror: Alkalmazkodtál az újonchoz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#28521) fatallerror válasza 1 among many (#28519) üzenetére


fatallerror
addikt

videóból nem látod h milyen a kép lol xDDDDDDDDDDD

don't tell me what i can't do!

(#28522) Nyugdíjas válasza madgie (#28517) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem,de tőlem tanulta :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28523) Teaway válasza 1 among many (#28519) üzenetére


Teaway
veterán

"sajnos nincs lehetőségem végigolvasni több ezer hsz-t."

Ha tudsz írni a topicba, akkor olvasni is tudod.

Nincs itthon csokid??

(#28524) 1 among many


1 among many
tag

Köszönöm, stranger28, meg fogom keresni őket!

Hálás vagyok, hogy az okoskodók között vagytok páran segítőkész fórumozók is!

Nagyon okos pl., aki szerint ha van lehetőségem beírni pár mondatot, és elolvasni az arra kapott 1-2 konkrét választ, akkor biztosan lenne időm végigolvasni több év fórumtermését. Zseniális. Gy. k. van olyan, hogy valakinek van lehetősége x időnként frissíteni egyet egy böngészőben és reagálni pár sort, ha kell, miközben teszi a dolgát, de ez utóbbiból kifolyóan nincs ideje végigolvasni 28500 hsz-t, aminek a 90%-a amúgy is ilyen zsenik produktuma.
Vagy a hülyegyerek, aki azt hiszi, hogy mivel ő egy 8 éves szellemi színvonalán álló 15 éves, ezért mindenki az, és mindenkivel szemben megengedheti magának a körei által bevett hangnemet.

A 104 válaszoljon nektek egyszer hasonlóan készségesen, aztán lehet, átgondoljátok. :)

(#28525) fatallerror válasza 1 among many (#28524) üzenetére


fatallerror
addikt

nem kell végigolvasni több 10 ezer hsz-t csupán az 1. hsz-t

csomó maki idejön h van 50 ezre és h mit vegyen átlagos felhasználásra, sokuknak már nem is válaszolunk aztán meg linkelgeti dühösen a hsz-t h miért nem válaszolunk. ott van az első hsz-ben minden....

főleg a nyugger meg a hófehérke akad már ki mert ők a legaktívabbak a topikban :K

kellene már ide a ph-ra 1 olyan fícsör h kiemelt hsz és beállítástól függetlenül az lenne legelöl (tetszés szerint elrejthető lenne így akit már zavar nem kéne görgetni) és talán akkor már elolvasnák az első hsz-t.... van 50-100-200 ezre monitorra de ennyit nem tesz meg h olvas 1 keveset. kb annyi idő megtalálni a választ az első hsz-ben mint amennyi idő alatt bepötyögi a sablonkérdését :B

don't tell me what i can't do!

(#28526) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen monitort ajánlanátok, aminek tv funkciója is van?
A keret max 60k, a méret 21-23'' legyen lehetőleg :)

(#28527) Isual válasza Nyugdíjas (#28522) üzenetére


Isual
veterán

sokmindent, igen. :B :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28528) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok olyan monitort ajánlani ami 27"-os Full HD 3D és kávamentes, és 2D-ben is jó a képe, esetleg IPS paneles is lehetne, de arról még le tudnék mondani.

(#28529) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Milyen 27"+ monitort ajánlanátok 100-120k-ig bezárólag? (HDMI/DVI max resolution: 1920 x 1200)

Üdv
YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#28530) Nyugdíjas válasza Yogi Bear (#28529) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

DELL S2740L?
Vagy nagyobb kell, mint 27"?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28531) Yogi Bear válasza Nyugdíjas (#28530) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Köszi, szerintem a 27" már elég lesz,
de ha van nagyobb alternatíva, megnézném azt is.

Üdv

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#28532) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! egy kérdés: az 50k-s kategóriában jól sejtem, hogy a dell u2312hm most a best buy? vagy érdemes mást is megfontolni? :) köszi! :R

Predator G3-571-77QK

(#28533) stranger28 válasza ádika86 (#28532) üzenetére


stranger28
addikt

Nagyszerű megérzéseid vannak. És most bizonyítsuk be... ;]

(#28534) plalc


plalc
csendes tag

Sziasztok,
50k körül milyen monitort tudnátok ajánlani, ha fontos a tükröződésmentes bevonat?

(#28535) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok!

Mivel nem nagyon értek a monitorokhoz, szeretném a témában járatosak segítségét kérni a vásárláshoz. Szeretnék max 50 000 forintig egy full hd led monitort. A lehető legjobbat szeretném ebben az árkategóriában, 21.5 vagy 22-es (már amennyiben létezik ilyen méret...) nagyságú nekem már bőven elég, a 17-es crtmhez képest megváltás lesz az is :)

A jelenlegi videokártyám a monitorhoz sajnos egy alaplapi integrált kártya, de elvileg képesnek kell lennie a full hd-ra, ezt is mondjuk szeretném megkérdezni, hogy valóban tudja-e hozni a hd-t?
Az alaplapom ASUS Alaplap AM3+ M5A88-M AMD 880, SLI CF, uATX, Integrált VGA
az integrált vga rajta egy Radeon HD 4250. Elvileg HDMI és DVI kimenet is van a kártyán.

Várom a segítséget, és előre is köszi a válaszokat!

(#28536) vond


vond
MODERÁTOR

Mindkettőtöknek Dell U2312HM (vagy a kisebb U2212HM)... :K

És igen, a HD4250 simán használható FullHD-n (DVI-jal pl. jó is leszel), már ami az oprendszert és az általános dolgokat illeti... Gépigényes játékokhoz már igencsak harmatos lesz... :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28537) gonba válasza vond (#28536) üzenetére


gonba
csendes tag

Az nem is nagy baj :) Játszani már nem igazán játszom, inkább filmezés és sorozatok miatt szeretnék ilyen monitort.

(#28538) plalc válasza vond (#28536) üzenetére


plalc
csendes tag

Köszi!
Bocs a h____e visszakérdésért, de jól értem, hogy akkor ezek a monitorok matt képernyősek és nyugodtan választhatom, akkor is ha érzékeny nagyon a szemem a tükröződésre?

(#28539) lalajos


lalajos
csendes tag

milyen monitort ajánlotok?
27 coll
matt tükröződésmentes, vagyis nem fényes
IPS, vagy VA panel
VESA szabványú, vagyis falra szerelhető legyen
lehetőleg ne ~150e Ft legyen, hanem kevesebb

(#28540) vond válasza plalc (#28538) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sokaknak még túl erős is ez az anti-glare réteg, úgyhogy Neked egy főnyeremény lesz... :)

(#28537) gonba: Arra tökéletesen elég lesz az integrált HD4250 FullHD-ben is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28541) plalc válasza vond (#28540) üzenetére


plalc
csendes tag

Köszi szépen!

(#28542) Nyugdíjas válasza lalajos (#28539) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

önnön magamat vagyok kényelen idézni

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28543) korcsi válasza Nyugdíjas (#28542) üzenetére


korcsi
veterán

A Benq GW2750HM megfelel a feltételeknek.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#28544) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Valaki meg tudná mondani hogy mi a különbség a Samsung S27B350H és a S27B550V, illetve a C27A550U monitorok között?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28545) laszlohu válasza Vegitaa (#28544) üzenetére


laszlohu
addikt

Samsung - ok közül ebből a háromból szemezgess :

[link]

amit belinkeltél az U végű nem létezik, úgyhogy valószínű elírás volt, csak V végű van,
az egy "olcsó" 27" -es,

ha ennyi pénzed van, inkább egy 24" - es IPS - es Dell 2412M

(#28546) Vegitaa válasza laszlohu (#28545) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Pedig Itt U-s van:

(#28547) Vegitaa válasza laszlohu (#28545) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Amúgy meg köszi, valami 27-est akarok, s ezek a Samsungok elég jónak tűnnek, csak több tipus is van, s nem tudom mi a különbség.

(#28548) S.Feri


S.Feri
őstag

Üdv kollégák, egy kis segítség kell nekem.
Melyiket a kettő közül?

ASUS VE247H vagy Dell UltraSharpTM U2312HM ?

Alapvetően játék, alkalomadtán 1-1 film menne rajta.

Köszi előre is.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#28549) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, újra jelentkezem a Dell S3440L boldog tulajdonosaként, ez után ez hatalmas változás :)

Kérdésem az volna hogy lehet itt is mókolni a képfrissítéssel mint az Ultrasharpoknál? Szóval ráeröltethető egy 75Hz képfrissítés?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#28550) Cucuska2 válasza S.Feri (#28548) üzenetére


Cucuska2
őstag

Dell.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.