Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne monitort venni. Eredetileg 22"-osat szeretett volna, de itt olvastam, hogy ekkora méretben, full hd felbontásnál már zavaróan kicsik lehetnek a betűk. Egy 19"-os 1366*768 felbontású monitorról váltana. Ehhez hogyan viszonyulna a 22-esen a betűméret? Ha tényleg kisebb,akkor inkább vesz egy 23"-osat.
A felhasználási terület: Office, film, internet, játék (fps).
IPS paneleset javasoltam neki, az itt olvasottak alapján. A Dell U2212HM megéri a felárat az LG IPS224V-PN-el szemben?
A TN paneles LED monitorok is a PWM-et alkalmazzák, vagy nem lehet összehasonlítani egy TN LED "villogását" egy IPS LED-essel?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#28952) stranger28 válasza Pingvin1985 (#28951) üzenetére


stranger28
addikt

Pixel Density: 6804 pixels / sq. in. vs. Pixel Density: 10508 pixels / sq. in.

Lenne érezhető különbség, mindenképp nézze meg előtte. Inkább valami 24 v 7 colos 1920-as lenne a megfelelő, ha túlságosan hozzászokott. [link]

[ Szerkesztve ]

(#28953) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni, 23-24" képátmérőben, kritérium legyen, hogy IPS és HDMI legyen benne, ebben gondolkodtam.
Amihez kellene: játék, film, irodai eszközök(offfice stb,), valamint tervezéshez CAD programokban.

Válaszaitokat előre is köszönöm!:)

(#28954) stranger28 válasza Malanrion (#28953) üzenetére


stranger28
addikt

Inkább ebben gondolkodj egy HDMI-DVI átalakítóval.

(#28955) Archanon válasza Departed (#28949) üzenetére


Archanon
őstag

Egy ultrasharp u2312hm-hez képest mennyi hátránya van ennek az LG modellnek? Fontos lenne számomra is az ips panel, és a színhűség, tehát a torzulást szeretném minimalizálni az eddigi TN panelhez képest. Van, hogy nem egyedül nézek filmet, tehát... :D

Film, filmezés, vágás, grafika, játék, amire kell.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#28956) Füleske válasza Pingvin1985 (#28951) üzenetére


Füleske
addikt

A 19 - esnél a 23 - ason is kisebbek a betűk , de a windows - ban lehet növelni ezt.(vezérlőpult/képernyő)
Mindegy hogy tn vagy ips a panel a pwm ugyanúgy villog és a tn - esek is a pwm - et alkalmazzák általában.

(#28957) vond válasza Petya1981 (#28948) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én egy ilyet, vagy valami hasonlót néznék a helyetekben... :K

Anyósomnak épp egy ilyet vettünk karácsonyra... Ez nem pénz érte...

Ha ilyen helyekről veszitek, akkor - ha tehetitek - nézzétek meg élőben, hogy a lehető legjobb állapotban lévő példányt vihessétek haza... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28958) Füleske válasza Archanon (#28955) üzenetére


Füleske
addikt

Pwm , állíthatóság , minőség , méret , usb hub , 72 Hz driver.

(#28959) stranger28 válasza vond (#28957) üzenetére


stranger28
addikt

Ha lenne rá pénzem... :DDD

(#28960) Norb3rto válasza vond (#28946) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Dell U2412M pwm- es ez mennyire zavaró?

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#28961) vond válasza stranger28 (#28959) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vagyunk ezzel még így páran... :K Erősen "musthave" kategória...
Csak tudnám, mi a sz@rt kezdenék vele... :D

Próbáltam bővebben elmagyarázni Anyósomnak, hogy mi előtt ül... De neki annyi is elég, hogy baromi szép, nyugodt képe van, mindenhonnan ugyanazt látja rajta, oda pörgeti/tekeri/forgatja/emeli, ahova csak akarja, és még brutál jól is néz ki... :)

(#28960) Norb3rto: Menj el, és nézd meg... Ezt nem tudjuk eldönteni helyetted... Van, akit nagyon zavar; van, akit kevésbé; és olyan is van, aki észre sem veszi...

#28962) stranger28: ;) Persze, persze, gyakorlatilag mindenre jó lenne... De hely sincs neki, meg pénz sincs rá, meg el is vagyok én a 2311-gyel, tudod... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28962) stranger28 válasza Norb3rto (#28960) üzenetére


stranger28
addikt

Valakit zavar, valakit nem, valaki meg nem is látja. Meg kell sajnos tekinteni.

(#28961) vond: Hehe. Venni akartam egyet, de csak múlt évben telt rá. :( Programozgatni, PS-t baszkurálni jó lenne. 20 ezerért meg...

Sose fogja megérteni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28963) Norb3rto válasza stranger28 (#28962) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Volt szerencsém kipróbálni a monitort kb 15 perc alatt semmit nem vettem észre.Kevés időt töltöttem a monitor előtt vagy nem vettem észre semmit? :D

(#28964) stranger28 : Kölcsön kérem kicsit hosszabb időre ha megoldható :) :R

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#28964) stranger28 válasza Norb3rto (#28963) üzenetére


stranger28
addikt

Kevés volt szerintem. De kezdésnek nem rossz, ha nem láttad.

(#28965) Petya1981 válasza vond (#28957) üzenetére


Petya1981
tag

Köszönöm a válaszokat :R

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#28966) Pingvin1985 válasza stranger28 (#28952) üzenetére


Pingvin1985
tag

Köszönöm szépen, neked is Füleske.
Tehát, ha egy Led-es TN villogása nem zavarta, akkor valószínűleg ez sem fogja. A Dell U2312HM típusnál már nem használnak PWM-et? Az LG IPS237L-BN mivel tud kevesebbet a Dell-nél, és mivel jobb az LG IPS234V-PN-nél?

[ Szerkesztve ]

(#28967) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

írtam már ide, kérek mindenkit, hogy leugatás nélkül segítsen legyen olyan kedves.
most irodai felhasználásra szeretnék monitort egy másik géphez, tehát csak internet, win intéző, word, excel, raktározási táblázat, youtube, és egy kis videózás(nem hd filmek).
nem kell sem játékra, sem hd mozira.
egy irodai felbontásban kéne monitor, aminek szép éles szembarát képe van.
(1280x1024)

előre is köszönöm a segítségét minden rendes fórumtársnak!

(#28968) Nyugdíjas válasza Ice&Lime (#28967) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Majd vond mindjárt beugatja neked.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28969) Teaway válasza Ice&Lime (#28967) üzenetére


Teaway
veterán

#28957-es hsz.

Nincs itthon csokid??

(#28970) vond válasza Ice&Lime (#28967) üzenetére


vond
MODERÁTOR

10 hozzászólással előtted...

// Nem leugatás, de azért egy kicsit illene ám visszaolvasni. Hátha pont szóba került a kérdés az elmúlt órákban, napokban... //

Nyugdíjas, Teaway: ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28971) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

köszi a választ. ez a márka számomra nem ismerős "eizo", valami más esetleg, ami márkásabb, mint dell, samsung?bocs már megnéztem, nem lehet rossz ez a márka sem csak egyáltalán nem ismerős nekem, meghát nem nagyon olyan régi feelingje van.
még ebben a felbontásban is érdekel 1680 x 1050!

[ Szerkesztve ]

(#28972) Nyugdíjas válasza Ice&Lime (#28971) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

dzsízöszmária

Ha már tudod mit szeretnél, miért kérdezel?

Bár ezt már lehet mondták neked korábban. :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28973) vond válasza Ice&Lime (#28971) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az EIZO egy-két másik márkával egyetemben a monitorok netovábbja... Ez a széria kb. 4-5 éves, s akkoriban - ha jól tippelek - olyan 150-200 ezer körüli ára volt...

Szvsz összehasonlíthatatlanul többet ér még így használtan is, mint bármilyen, ennyi pénzért vehető új monitor...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28974) Ice&Lime válasza Nyugdíjas (#28972) üzenetére


Ice&Lime
veterán

miért ebből kiderül mit szeretnék?:dell vagy samsung 1280x1024???ilyen paraméterekkel elég sok monitor létezik a kereskedelemben(vagy szerinted 1-1db van mindkét márkából ebben a felbontásban), éppen ezért kérdezem és éppen ezért nem tudom mit, melyiket szeretném... :U

vond: aztán utánanéztem és tényleg jó márkának tűnik csak eddig egyáltalán nem találkoztam vele sehol sem, biztosan az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28975) stranger28 válasza Ice&Lime (#28974) üzenetére


stranger28
addikt

Hagyjuk már a Samsungot, régen volt az jó. Dellből új pedig nincsen ilyen "irodai felbontásos".

Ott az Eizo, 20 ezer, ajándék. :K

(#28976) Füleske válasza Pingvin1985 (#28966) üzenetére


Füleske
addikt

Nem.
Az Lg - k ugyanaz a szint kb. , a Dell ebben jobb : nincs pwm , állíthatóság , minőség , usb hub , 72 Hz driver.

(#28977) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

és az elterjedt TN paneles monitorokhoz képest milyen a PVA panel?
mi a különbség?
(máshol látom hogy S-PVA panel.)

[ Szerkesztve ]

(#28978) madgie válasza vond (#28973) üzenetére


madgie
titán

Valami 100 felett vettem kicsit anno az S1931-et, visszavitt pixelhibás darab volt ócsón megszámítva, csak mondom :D

(#28979) vond válasza madgie (#28978) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor tényleg 200 körül lehetett újonnan... :)
De biztos lesz itt valaki, aki konkrét összeget is tud mondani... :D

(#28977) jakos73: Sokkal jobb...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28980) stranger28 válasza vond (#28979) üzenetére


stranger28
addikt

Attól igazából minden jobb. :D

(#28981) Ice&Lime válasza vond (#28979) üzenetére


Ice&Lime
veterán

értem, köszi.

egy kérdésem lenne még.
Az alaplapon(PC) van egy DVI-D (dual-link) anya csati, a monitoron pedig egy DVI-I (dual-link) anya csati.
1.Milyen kábellel lehet összekötni, mert különböző a két bemenet?
(vagy jó a dvi-d a dvi-i-be talán?)

2.A monitorban van egy vga csati is, vga kábellel csatlakozik a géphez. Számítana valamit, ha a monitor vga bemenetelébe vga kábelt bedugva és a másik vga végére egy dvi/vga átalakítóval a dvi bemenetre csatlakoztatva lenne a géphez? vagy eleve mindegy, mivel vga kábel megy a monitorba és hiába az átalakító az alaplaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#28982) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ez a helyzet:

a DVI-D dual link apa/apa kábel jó a monitorba, ami DVI-I dual link? ezzel

[ Szerkesztve ]

(#28983) Isual válasza Ice&Lime (#28981) üzenetére


Isual
veterán

1. Ez és ez alapján remélem találsz majd működő kábelt. :U

2. Felejtsd a d-sub-ot, DVI-vel kösd a géphez, az akármilyen átalakító után analóg marad, ami nem jó.

(#28982) jakos73: Egy mezei single-link DVI-D jó lesz oda úgysejtem.

(#28918) Melorin : Az baj, ha nem változik, erre van a LUT Manager, hogy leellenőrizhesd. Ugyanis lehet, hogy csak nem veszed észre, amikor betöltődik a profil, vagy pont akkor töltődik be, amikor nemigen látványos a dolog. Ha kétségeid vannak, akkor egy olyan indítás után, amikor úgy véled, hogy nem töltődött be, elindítod a LUT Managert, s ha látod a 3 egymáson futó gaint, akkor minden rendben, ha meg a kék egyenes jelenik meg origóból indulva 45°-os meredekséggel, akkor baj van. Ha baj van, akkor vagy rosszul állítottad be a win7-ben, vagy hülye a win7, állítsd be újra, s ha akkor se lesz jó, akkor hagyd a win7-et és a LUT Managert használd.

(#28931) zeki-182 : Te a 2212 és 2312-t kéred összeolvasztva, ami nem fog menni. 2212-nél leszabályozható szépen a háttérvilágítás, de PWM-es (ami engem pl nem zavart), 2312-nél zavaróan (matt sötét szobában legalábbis nagyon) nem szabályozható le a háttérvilágítás, cserébe PWM mentes. Engem ez utóbbi zavarna, az egészen biztos, személyes megtekintés a biztos megoldás. Vagy döntsd el melyik lehet, lenne neked a fontosabb.

Szvsz a PWM téma kicsit most túlfutott a kelleténél, nem gondolom, hogy olyan vészes ez - engem mondom nem zavart 2212-nél, pedig túlnyomórészt este 0-15-ös Br-en használtam - csak van pár nagyon csalódott ember, aki nem rest minden alkalommal hangot adni csalódottságának. Az esti túlzottan magas fényerő (szvsz 60[-80]cd/m2 felett) viszont - hacsak nem használsz valami háttérfényt a szobában, ami persze mindig ajánlott lenne - teljesen objektíve káros és vakító, szemfárasztó, zavaró... nem szerencsés. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28984) Ice&Lime válasza Isual (#28983) üzenetére


Ice&Lime
veterán

remélem, hogy jó lesz így is.
és kb. mennyivel lesz érezhetőbb a minőségi változás, ha így kötöm össze és nem vga-val?
tehát hogyan lehet észrevenni, hogy az a monitor most vga-val vagy dvi-vel van összekötve, mi a különbség?

(#28985) stranger28 válasza Ice&Lime (#28984) üzenetére


stranger28
addikt

Nem mindig lehet észrevenni, de a digitális jel kevésbé érzékeny a külső behatásokra, ez a fő előnye a DVI-nak. Egyébként kicsit mosottabb lehet Dsubbal (VGA).

[ Szerkesztve ]

(#28986) Nyugdíjas válasza Ice&Lime (#28984) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha van mindkét kábeled, próbáld ki. Egyébként leggyakrabban annyi, hogy a betűk kicsit "szőrösek, mosottak". Meg persze minden amiben 1 pixeles vonalak vannak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28987) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

(most vga-val vagy összekötve a gép és monitor) az miért van, hogy pl. van, hogy bekapcsolom a gépet és a monitor képe "zöld színű", aztán ellítgatom, hogy analog, copmposite, s-video, stb.. és akkor visszajön a szín, ezt van, hogy egy párszor eljátssza, pedig utolsó használatnál jó volt a színbeállítás.(elfelejti?... vagy nem tudom miért..)
aztán van olyan, hogy szintén bekapcsolásnál kicsit vibrál a kép, állítgatom ismét úgy mint ahogy pár sorral fentebb említettem és még az automata beállítást és akkor nagyon nehezen abbahagyja a vibrálást.majd estefelé kikapcsolom a gépet vagy képernyőkímélő miatt kikapcsol és újra bekapcsolom akkor megint elkezdi ezt a enyhe vibrálást, akkor megint elkezdem állítgatni és akkor abbahagyja.
ez lehet a vga kábel miatt is?

[ Szerkesztve ]

(#28988) Nyugdíjas válasza Ice&Lime (#28987) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28989) stranger28 válasza Ice&Lime (#28987) üzenetére


stranger28
addikt

CRT?

(#28990) jakos73: Akkor lehet a kábel is, ja. :K

szerk: Akkor meg pláne, ha más kábellel más jelenséget produkál. Nézd meg, nincs-e a VGA kábel közelében tápkábel, vagy bármi, ami "zajol". Az ilyenek miatt érdemes látod a DVI.

[ Szerkesztve ]

(#28990) Ice&Lime válasza stranger28 (#28989) üzenetére


Ice&Lime
veterán

TFT. vga-val csatlakoztatva.
van egy másik vga kábelem, azzal meg enyhén hullámzott a kép lentről felfelé.
még nem próbáltam dvi-vel eddig.
kíváncsi vagyok, ha veszek dvi kábelt, akkor ezek a jelenségek megoldódnak e....

ez alsó tápos ház, a tápkábel lent van, a vga csati fent., viszont nem tudom hogy zajolhat e a tp-linkes wifi pci kártya neki?....

[ Szerkesztve ]

(#28991) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen érdeklődök-e vagy sem, ezért leírnám mire használnám a leendő berendezést:

- elsősorban monitorként szolgálna egy számítógépnek (27"-ban gondolkodok)
- de néznék is rajta TV-t.

Nem igazán tudom eldönteni, hogy nekem ebben az esetben HDMI foglalatos kisebb átmérőjű TV-re, vagy pedig TV-Tuneres Monitorra van szükségem. Valaki tudna segíteni elindulni?

Köszönöm :R

► més que un club ◄

(#28992) Nyugdíjas válasza Enjoy (#28991) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Neked egy normális monitorra, és egy külső tunerre van szükséged.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28993) stranger28 válasza Ice&Lime (#28990) üzenetére


stranger28
addikt

Ezt látod én sem, hogy zavarhatja-e, valami viszont zavarja. De legegyszerűbb tényleg lecserélni DVI-ra, nem egy drága valami.

[ Szerkesztve ]

(#28994) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Cimborámnak egy gépet rakok össze. A monitor még képlékeny, olyan 30-35 marad rá (az első hozzászólás szerinti I. kategória)

Nézem az iponon a monitorokat és 1600x900 és 1600x1200-as felbontásúak vannak a 19-22"-osok között (a FullHD monitorok mellett)... Melyik képarányt érdemesebb választani, esetleg van vmi bestbuy ebben a kategóriában manapság? Szűkítés után ezek vannak képben.

═════════════════════════════════════════

(#28995) vond válasza RootRulez (#28994) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nullától 333 ezerig van beállítva a kereső... :)
Az egy kicsit sok lesz Nektek, úgy vélem... :D

Az lenne az igazi, ha valahogy úgy tologatnátok az összegeket, hogy kijöjjön legalább egy olcsó LG IPS... Az a plusz pár ezres nem pénz érte... Megérné, hidd el... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28996) Ice&Lime válasza stranger28 (#28993) üzenetére


Ice&Lime
veterán

meg fogom próbálni vele.
köszi.

(#28997) RootRulez válasza vond (#28995) üzenetére


RootRulez
félisten

33-35K akart az a korlát lenni... :))

Ez még éppenséggel beleférhet, de kell neki egy HD7770-es mellé egy FullHD-s monitor? :F

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#28998) gyuribácsi88

Sziasztok, most vennék új monitort és nem tudok dönteni, illetve szerintetek melyik a jobb:

1. BenQ EW2430 (VA panel)

2. Dell u2312HM (ips panel)

Leginkább játékra és filmezésre, meg netezésre lenne használva a monitor, ki mit ajánl? És miért?

Válaszotokat előre is köszönöm.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#28999) vond válasza RootRulez (#28997) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Játékja válogatja, de szerintem a HD7770 még épp jó lesz FullHD felbontásra...
Ahol nem bírja, ott maximum nem "ultrán" tolja, csak "hájon"...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29000) Melorin válasza Isual (#28983) üzenetére


Melorin
addikt

Köszönöm a válaszodat! Azóta lesem a fórumot, hátha válaszolsz :)
Megnéztem a LUT-ot, majdnem egymást tökéletesen fedő vonalakat látok.
Akkor lehet, hogy a monitorom olyan jól be volt állítva gyárilag, hogy a kalibrálás annyira keveset hozott rajta, hogy nem látszik a profil betöltődése?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.