Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) Emunem válasza Emunem (#113937) üzenetére


Emunem
aktív tag

Akkor mint a zacskós barátunk updatelem a kérdésem, hátha van valami tapasztalat?
Előre is köszönöm a hölgyeknek és uraknak egyaránt. :))

Esetleg ehhez hasonló árban/méretben lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#114002) edward2


edward2
addikt

4K leginkább 60Hz gamingre mit ajánlatok?

árban mondjuk olyan 250k-ig?

(#114003) BioNiCMaN válasza gringoka (#113999) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ilyen sok infóval csak összezavarsz. Szerintem a DP-t.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#114004) Saccco válasza gringoka (#113999) üzenetére


Saccco
nagyúr

+1 a DP-re. A HDMI sávszélessége sokszor kevés ezekhez az új monitorokhoz. Figyelj a DP verziószámára! Legalább egyezzen a monitor csatlakozójával!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#114005) Rounder


Rounder
csendes tag

Sziasztok!

Monitort keresek általános használatra, film nézésre, játékra. 24 hüvelyk, fhd kéne és jó ha tud G-sync-et, mert nvida kártya van (GTX 1660 super). Kinéztem az ASUS VG259Q jelű monitorát, ez az nvidia hivatalos g-sync kompatibilitási listáján is rajta van. Az Edigitalban most akciós 85 ezerért.

Van valakinek tapasztalata róla? Esetleg ebben az árban jobbat helyette?

(#114006) BioNiCMaN válasza Rounder (#114005) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

ASUS TUF GAMING VG249Q

ACER NITRO XV270PBMIIPRX

MSI OPTIX G271

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#114007) Rounder válasza BioNiCMaN (#114006) üzenetére


Rounder
csendes tag

Köszi a választ. A VG249Q-t én is néztem, még olcsóbb is lenne, csak az nincs rajta az nvida g-sync kompatibilitási listáján. Youtube-on ugyan találtam bemutató videókat, ahol az arcok akik bemutatták a monitort, azt mondták, hogy bár az nvdia nem tanúsítja a kompatibilitást, de ők kipróbálták és tökéletesen működött, azért mégis tartok tőle. Azért még gondolkodom, főleg úgy hogy az Oazisban kalibráltatni is tudom és még úgyis olcsóbb lesz mint a 259Q.

(#114008) frelife válasza gringoka (#113999) üzenetére


frelife
aktív tag

hát ez attól függ milyen kivezetésed van, HDMI és DP, csak ezek mekkorák? és melyik mekkora Hz tud. Nézd meg a monitorod leírásában melyik tudja a nagyobb Hz de szerintem a HDMI.

(#114009) BioNiCMaN válasza Rounder (#114007) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az rtings.com szerint működik a g-sync vele. ;) Mindazonáltal lehet, hogy a 27-es Acert választanám. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#114010) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Mivel van egy pixelhiba az AOC 24G2U-n amit múlt héten vettem (77k HUF) ezért elállok tőle.
Szeretnék feljebb menni felbontásban és méretben, de nincs 150 ezrem monitorra és nem szeretnék lejjebb adni a 144Hz-ből mert megszerettem. Emiatt IPS-ből lejjebb kell adnom, TN-t soha a büdös életben többet nem, VA-t viszont találtam (egy időben egy 42-es FHD VA TV-t használtam monitornak, szerettem a feketéjét és a színeit is)
Rendeltem egy LG 32GK650F-et amíg akciós Alzán (104k HUF). Amit nem találtam meg: Mi a Freesync frekvenciatartománya? A mostani már 48Hz-től működik.
Illetve általánosságban mik vele a tapsztalatok, lesz vele bajom, vagy jó lesz?
Azt látom hogy USB hub, D-Sub bemenet nincs rajta de a talpa hasonlóan állítható.
27 is elég lett volna (DPI miatt) de legalább tehetem kicsit messzebb mert általában olyan közel húzom a monitort. hogy a billentyűzet rácsúszik a talpára.
Ha nagyon nagyon lebeszéltek róla akkor veszek egy másik 24G2U-t vagy esetleg egy 27G2U-t, nagyon jó kis monitor a pixelhibát leszámítva.

Szerk: Vagy jobb ugyan ennyiért az AOC Q27G2U

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#114011) m.lala


m.lala
aktív tag

Végre megjött a monitorom. :U Acer Nitro VG240YSbmiipx

Köszönöm szépen az itteni ajánlásokat, bekalibrálva, pixelgarival. A szinek remekek és irdatlan nagy a különbség a 60hz után.

Ámde az örömbe kis üröm is került, ezért félig offként kérdeznék itt, sokan ugyis kivülről betéve képben vannak ezekkel a dolgokkal.
Az első kérdésem miért van az, hogy kb 10 másodpercig csak a felső sarokban irogatja nekem, hogy hdmi2 /displayport és miután megtalálja a dp-t utána indul a win?

A második egyben idegesítő: a kártya egy rx 570, a driver talán a legújabb. A kapott dp kábellel kötöttem össze. A win alapból 144hz-en nyomatja ámde csikoz már a háttérképem is.....a chrome ha megnyitom epilepsziás rohamig elkezd vilogni, nagyon durva. Ha leveszem 120hz-re a problémák megszünnek.

A kapott profilt feltelpítettem, a képen látszik is, hogy kalibráltabb, de a hiba ugyanúgy megvan.

Van egy rivatrunerem amiben limitálva van az fps, beállítottam 165-re.
A driver kiirta, hogy a freensyncet bekapcsolta automatikusan.
A monitor menüjében freesync on, VRB, refresh rate, aimpont off.
És itt tartok.

Ha valaki találkozott már ilyennel megköszönném ha eligazitana, mert sejtésem szerint ez nem a monitor hibája.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#114012) Rounder válasza BioNiCMaN (#114009) üzenetére


Rounder
csendes tag

Az a 27-es amiről a teszt szól. 27-est nem akarok, mert elég közelről lesz használva és fhd-val túl nagyok a pixelek. 1440p lenne jó 27-es monitornál nekem, de az meg azért nem kell mert a grafikus kártyám (GTX 1660 super) inkább fhd-ra jó.

Közben ahogy keresgélek teszteket lett még egy gondom. Ezek a VG259Q 279Q monitorok baromi nagy fényerejűek, 0 brightness beállítás mellett is 80-100 cd/m2 a fényerő. Az elég sok, a 249Q-t jóval alacsonyabb fényerőn is lehet használni. lelhet végül mégis az lesz, megkockáztatom, hogy hiszek a YT-os "tesztelőknek"

[ Szerkesztve ]

(#114013) Amerigo57 válasza 3.Aragorn (#113890) üzenetére


Amerigo57
őstag

3.Aragorn
BenQ GW2480 monitor.

(#114014) emiki6 válasza emiki6 (#113825) üzenetére


emiki6
veterán

iiyama X2783HSU-B3 (XB2783HSU-B3)

Igazából a black smearing vagy ghosting mégis zavaró játékban. Minden olyan képnél, ahol éles átmenet van sötét és világos között, ott a mozgásnál rendesen kenődik a fekete. Ez viszont csak egy dolog. A másik, hogy hiába jó a panel feketéje, ha a betekintési szögtől függ minden. Ha már nem szembe vagy, hanem van egy 5-10 fokos szög (szembe vagy a monitor közepével, de a szélére tekintesz), akkor már látható torzulás van, kicsit fakul a kép (kontrasztot és szaturációt veszít). És az a vicces, hogy hiába kisebb a fekete glow-ja, ha nincs mellette a régi monitorom összehasolnításképp, akkor ennek a glowja is soknak érződik, szóval úgy tűnik, hogy relatív a dolog és amíg nem oledet használ az ember, addig a fekete "világossága" mindig zavarni fog. Nem csak összemennek a kijelzők, hanem a feketéjük is világosodik :D

Illetve az a szerény véleményem, hogy nem szabad fix állványos monitort venni, hacsak nem tervezi az ember eleve saját állványra tenni.

Nem sikerült biztosra mennem, hogy ez a monitor váltotta e ki a fejfájásom, de arra jutottam, hogy jobban járok, ha visszaviszem és nézek egy Dell P2719H-t. Igazából hasznos volt megtapasztalni, hogy milyen a VA panel, de azhiszem hogy az IPS összességében jobban illik hozzám, noha a régebbiek kevésbé, az újak már inkább. Illetve nem hagy nyugodni, hogy ha érzékeny vagyok ennek a monitornak a képére, akkor évekig is szívhatok vele a jövőben, nem akarok kockáztatni, ha már van lehetőség visszavinni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#114015) NorDezs válasza Farkassacred (#113966) üzenetére


NorDezs
senior tag

2 problémám van ezzel. Gyakorlatilag 55" alatt nincs most OLED én pedig 1 méterről nézem a monitort. A másik pedig a felbontás. Itt szintén 4k-t találok csak, és inkább ebből adnék lentebb felbontásból, csak full grafikán tudjam élvezni a játékokat.
Keresgéletem, és arra jutottam, hogy a két monitor közül választanék:
Acer Nitro XV340CKP
Samsung Odyssey C32G75T
Mindkettőről nagyon jókat olvastam, valakinek esetleg tapasztalat velük?

(#114016) BioNiCMaN válasza NorDezs (#114015) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

XV340CKP-m van, én imádom.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#114017) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az LG 27GN850-él is 135°az sRGB színtér?

(#114018) Amerigo57 válasza emiki6 (#114014) üzenetére


Amerigo57
őstag

emiki6
" Illetve az a szerény véleményem, hogy nem szabad fix állványos monitort venni, hacsak nem tervezi az ember eleve saját állványra tenni."

Én ezt javasoltam neked , anno.

(#114019) emiki6 válasza Amerigo57 (#114018) üzenetére


emiki6
veterán

Terveztem hozzá normális állványt venni, hogyha beválik, csak gondoltam megjegyzem, hogy ez egy fontosabb szempont, mint elsőre gondoltam. :K

Illetve azt is beláttam, hogy sokkal egyszerűbb eleve jó állványosat venni, mint külön állvánnyal szórakozni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#114020) weri válasza rasotamas (#114010) üzenetére


weri
senior tag

Ha birod a VA panel ghosting-ját, akkor csak rajta, ha nem, akkor inkább kudarcod fog származni belőle :d
Inkább én is azt csinálnám hogy másik 24/27G2U -t szerválnék. De ott van az MSI optix g241 g271 is ha mégse AOC kellene, bár pont ugyan azt a panelt kapta ez a monitor is mint az AOC. ;) :K

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#114021) B-Eazy válasza B-Eazy (#113929) üzenetére


B-Eazy
csendes tag

Én is update-elem, hátha tud valaki segíteni :DD

[ Szerkesztve ]

(#114022) emiki6 válasza B-Eazy (#114021) üzenetére


emiki6
veterán

Ha "elsősorban játék" és 144 Hz, akkor aoc 24G2U és 27G2U. Vagy egy Acer Nitro. Vagy amit egyel feletted írtak még.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#114023) B-Eazy válasza emiki6 (#114022) üzenetére


B-Eazy
csendes tag

Köszönöm :R :R :R

(#114024) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Új monitort szeretnék
Kettőt néztem
Asus VG279Q1A 165 Hz
LG27GL650F-B 144Hz
Jelen pillanatban Xbox one x használnék vele. Késöbb majd Asztali géphez is amibe , tervek szerint,Asus Rog Strix 1660Super kártya lesz.
Mindkét monitoron adatok alapján 2.0 HDMI van .
Asus-n 1.2 ,az LG 1,4 Display port van
1,2 és 1,4 verzió között mi a lényeges külömbség ?
Ha az Asust venném mennyire jelentene hátrányt az 1.2 Display csatlakozó?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#114025) BioNiCMaN válasza NorDezs (#114015) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Játékra és munkára is jobb szerintem a 21:9. ;) Nem olyan rossz mondjuk excel mellé még valamit, amiből esetleg dolgozol, oda pakolni a szélére (most pont jól jön nekem).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#114026) Hauptmann válasza goboc78 (#114024) üzenetére


Hauptmann
addikt

A DP1.2 és 1.4 között az adatátviteli sebesség a különbség.

Ha jól számolom, FHD-nál mondjuk a 165 Hz, plusz 10 bites színmélység nagyjából 11,5 Gb/s adatátviteli sebességet igényel, a DP1.2 elméleti maximuma meg 17,3 Gb/s, így ebben bőven benne vagy. Ami kérdés lehet, hogy mi van akkor, ha HDR-t is rá akarod nyomni, de szerintem még úgyis a maximum alatt vagy.

A DP 1.4 WQHD esetén kezd fontossá válni, ott 144 Hz, plusz 10 bit már csak a DP1.4 mellett valósítható meg közösen.

És most is kifejtem, hogy a kurva anyjukat a monitorgyártóknak, hogy amúgy egy alapban jó WQHD monitort elcsesznek egy DP1.2 porttal, pl. Asus VG27AQL1A.

[ Szerkesztve ]

(#114027) goboc78 válasza Hauptmann (#114026) üzenetére


goboc78
tag

Köszi a választ! Asus monitor jobban tetszik ,de ez az 1,2 port ami miatt feltettem a kérdést Jelen pillanatban is AsusVH222D Full HD sima LCD használok amit 2010-ben vettem .Hibátlanul működik csak már elavult .Egyetlen egy VGA bemenet van rajt.Szeretnék ujjat,főleg ha tervezek új asztali pc-t

(#114028) Amerigo57 válasza goboc78 (#114024) üzenetére


Amerigo57
őstag

goboc78
Az RTINGS tesztje alapján , az ASUS VG279Q1A jobb monitor
Link:
" The ASUS VG279Q is slightly better than the LG 27GL650F-B. The ASUS has much better ergonomics, with a 180° swivel range and a wider tilt range, so it's easier to place it in an ideal viewing position. Unlike the 27GL650F-B, the ASUS VG279Q doesn't support HDR, but this doesn't add much to the LG anyway. "

(#114029) edward2 válasza edward2 (#114002) üzenetére


edward2
addikt

Erre valaki?
Esetleg: LG 27UL850-W?
Vagy ASUS tuf VG289Q?

(#114030) emiki6 válasza edward2 (#114002) üzenetére


emiki6
veterán

Mekkora legyen a monitor? Egyéb igények?

A megadott kritériumok alapján az árukereső 83 találatot ad ki, melyek képátlója 23,8-tól 55 inch-ig terjed.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#114031) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#113893) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Philips 275S1AE
Berendeltem, amikor 72900 volt és szerintem megéri az árát. Bár amikor HDMI-n keresztül próbáltam 75Hz-et és fekete képernyőn piros pontok villogtak, akkor kicsit meghökkentem. De DP-n 75Hz-en jó és HDMI-n 60Hz-en is. A talpát nem próbáltam, mert van monitor karom és pakolok a monitor alá, de egy elég szolid állítható magasságú talpnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#114032) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Ha új monitoron gondolkodom, milyet válasszak? Gépem konfigja az adatlapomon. Gtx Aorus 1060 kártyám van. Játékra lenne.

Elképzelés:

Keret rá: 60-70e ft körül
Ips
G-synces
144hz
1ms válasszidő
FHD
24"

(#114033) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 1440P monitoron sürübbek a pixelek .720p,és 1080p film mennyire élvezhető ?

(#114034) edward2 válasza emiki6 (#114030) üzenetére


edward2
addikt

27" max 32"

(#114035) Zοltta válasza tomaszka88 (#114032) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia legalább egy ilyen monitorban gondolkodj.

ACER NITRO VG240YP

Igen készlethiányuk van a srácoknak ,de megér egy emailt dobni nekik :D
( azt hiszem én nyúltam le az utolsó darabot tölük :) )

röviden. best buy.

G-syncet nem is tudom ,hogy kapsz e ilyen alacsony árban. De majd mondják a többiek, hogy szerintük mi az ami megéri :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#114036) rasotamas válasza weri (#114020) üzenetére


rasotamas
veterán

Végül úgy néz ki egy használt Gigabyte Aorus AD27QD lesz. 100 ezer, 1 éves. VA újonnan 105től, ips 130tól kezdődik.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#114037) Rounder válasza tomaszka88 (#114032) üzenetére


Rounder
csendes tag

Zoltta javaslatát kiegészíteném ezzel a teszt linkkel:

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/csrf1w/acer_vg240y_p_review/

A tesztelő szerint működik a G-sync. Amúgy szerintem olvass bele a teszt alatti fórumba is. Sok kérdést tesznek fel a tezstelőnek, és válaszol rá, lehet van közte olyan is, ami Téged is érdekel.

Egyébként én is hasonló cipőben járok mint Te, csak már döntöttem. Tegnap az Oázisban megrendeltem egy Asus Vg249Q monitort. Szerintem ugyanaz a panel mint az ACER VG240YP. Ezt is tesztelte a reddites srác:

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/el6yfl/asus_vg249q_review/

Végig olvastam a fórumot, az is segített a döntésben. Nekem az Asusban az tetszik, hogy több helyen is azt írták róla, hogy kalibrálás nélkül is elég jó a színhűsége, míg pl a fenti ACER-ről nem ezt mondják. Persze ha kalibráltatod akkor ez mindegy. Én nem kértem kalibrálást, mert játékra lesz, ott úgysem számít a tökéletes színhűség, nekem annyi elég amennyit a dobozból kivéve tud.

(#114038) Hauptmann válasza goboc78 (#114033) üzenetére


Hauptmann
addikt

a HD talán elviselhető lesz, mert a pixelsűrűsége egész számú többszöröse a HD-nak, a FHD-t felejtsd el.

(#114039) emiki6 válasza Hauptmann (#114038) üzenetére


emiki6
veterán

Tehát 4K-st kell venni, mert az a HD-nak és FHD-nak is egészszámú többszöröse :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#114040) tanyojano


tanyojano
lelkes újonc

Sziasztok!
A monitoromon (főleg játék közbe, de néha máskor is) néha kék csíkok villanak fel, majd tűnnek el. Régi monitornál nem csinálja, szóval 99%, hogy nem kábel, hanem monitorhiba. Gondolom a monitor kuka.
A kérdésem az lenne, tudnátok esetleg ajánlani valami jó monitort 30 ezer alatt GeForce RTX 2060-as videókártyához? Valami szemkímélőset, ami jól kiadja a betűket, de a játék is jól néz ki ratjta (régi monitorom nem teljesíti a második feltételt). Nagyon sokat olvasok gépnél (ebbe az éjszakai módba), illetve Witcher 3-azok és Heroes of Stormozok.

(#114041) Hauptmann válasza emiki6 (#114039) üzenetére


Hauptmann
addikt

Néztél FHD filmet WQHD monitoron? Én igen, fos.

(#114042) kkalman88


kkalman88
csendes tag

Én most vettem egy wqhd-s dell s2719dgf-et. TN paneles de nagyon szépek a színei.Egyetlen hátránya hogy drága.

KK

(#114043) emiki6 válasza Hauptmann (#114041) üzenetére


emiki6
veterán

Eddig is sejtettem, de már meg akartam kérdezni egy ideje. Kellenek az az indokok, hogy miért vessek el mindent ami nem FHD (vagy WUXGA). :D :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#114044) Hauptmann válasza emiki6 (#114043) üzenetére


Hauptmann
addikt

Senki nem mondta, hogy vesd el az FHD-t. Lehet, én is maradok ott, mert ez a WQHD nekem sem jön be igazából. Az igazán jó a 4K lenne, azt lehet rendesen lefelé skálázni, csakhát eg, 144 Hz-es 4K monitor nem túl pénztárcabarát.

[ Szerkesztve ]

(#114045) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Érdeklődés szintjén, Acer XB273KGP, vagy LG 27GN950, ha 4K 144 Hz kell?

[ Szerkesztve ]

(#114046) KAMELOT válasza Hauptmann (#114045) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha 4k akkor 32''!!! 4k 144hz meg nem tudja egyik hw sem kihajtani :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#114047) Saccco válasza KAMELOT (#114046) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ahogy az 1440p 27"-ost nézem elférne ez a felbontás 32"-on is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#114048) Amerigo57 válasza KAMELOT (#114046) üzenetére


Amerigo57
őstag

KAMELOT .
Ez így van :
" 4k 144hz meg nem tudja egyik hw sem kihajtani "

Még SLI -ben , az RTX 3090 kártyák sem.

(#114049) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok. Nem biztos, hogy vásárlás lesz belőle, de megpróbálkozom.

Rövid (hosszú) kitérő az előzményekről: 5 napja került hozzám egy Dell 2709 monitor. Én ezelőtt csak hihetetlenül szutyok monitorokat használtam, LG flatron E2251 szintű szutykokat. Mikor bekapcsoltam a dellt, valami elképesztő látvány derült elém: végre vannak színek és fényerő. Sajnos nem tartott sokáig az öröm, tegnap tönkre is ment az indítása, úgy kapcsolt csak be ha hajszárítóval melegítettem.

Ettől felbuzdulva szeretnék most vásárolni egy Dell szintű monitort. Kis utánaolvasás után megtaláltam, hogy az új ára 2008-ban 200k volt :Y Namost én 70k-nál többet nem igazán szeretnék rá költeni. Nem érdekel semmiféle szupergyorsegymilliszekesszáznegyvennégyhercescsodateknológia. A színlefedettsége legyen a legjobb, legyen legalább 24", 1080p és rendelkezzen DVI csatival. Előny ha 10 bites és 16:10-es képarányú, de ezutóbbi a legkevésbé fontos. Külseje nem érdekel, csak ne legyen valami neonpink :)) Mindennemű segítséget köszönök.

(#114050) Beri válasza KAMELOT (#114046) üzenetére


Beri
addikt

Már megint a KIHALYCSAE. Mihez nincs hardver?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.