Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) stranger28 válasza Pttypang (#38998) üzenetére


stranger28
addikt

Gondold el akkor, hogy meg a 11 is ajanlott, ha talalsz. :D

(#39002) dorika87 válasza schawo (#39000) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi a segítséget... Úgy gondoltam lehet kalibrálni a gyári beállítást jobbra, de így is megfelel, úgy fogok tenni akkor :)

(#39003) KAMELOT válasza Pttypang (#38998) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez mindig ajánlott lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39004) stranger28 válasza dorika87 (#39002) üzenetére


stranger28
addikt

Lehet, csak keves ember tudja szemre jol beloni. Szoval inkabb tenyleg ne piszkald.

[ Szerkesztve ]

(#39005) Dany007


Dany007
veterán

Van bármi érdemi értelme a monitoroknál kontrasztként megjelölt millióknak? :)
Most nem a sok millióra gondolok, hanem kettő közti aránybeli különbségre.
Pl azonos árkategóriában az egyikhez 10M:1-hez kontraszt van megadva, egy másikhoz hasonló árban pedig 80M:1-hez. Most az tökmindegy mennyi a valós érték a kérdés az, hogy tényleg ekkora a különbség a valóságban is? 8x-os?

(#39006) stranger28 válasza Dany007 (#39005) üzenetére


stranger28
addikt

Egyreszt nulla informacioerteke van ezeknek a millioknak, masreszt meg a statikus kontrasztnal sincs akkora elteres szemre, mint szamszerint.

(#39007) atomanti19 válasza dorika87 (#39002) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Szia! Fényerőn állíts mást fölösleges állítanod.Érdembeli változást nem fogsz tapasztalni.Ilyen monitorom is van, egész jók a gyári értékei.Fényereje gyárilag kicsit erős, filmezésnél zavaró lehet.Ha esetleg többre vágysz akkor szakemberrel végeztess műszeres kalibrálást.De ennél a típusnál nem fog sok vizet kavarni :)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#39008) Dany007 válasza stranger28 (#39006) üzenetére


Dany007
veterán

Éreztem én ezt, köszi! :)

(#39009) kalap12


kalap12
tag

Egy érdekes felvetésem van, olvassátok sok szerettel: Volt idáig az utóbbi időkben 3 monitorom, egy 19 egy 21.5 és most egy 24-es, ugye azt mondják minél nagyobb a monitor annál jobb, mert annál jobban élvezel egy játékot vagy tervezel stb. DE, ez valahol nem teljesen igaz...ugyanis ez csak távolság kérdése, amikor 19-es moncsim volt, közel 30 centire ültem tőle, a 21.5-ös monitornál már 40 centire, és ugyanakkora volt szinte minden, a 24-es mostanin meg 55 centire tőle, és így olyan mintha mindjárom ugyanakkor érzet lenne, értitek, mert hiába veszel egy 82 centis tévét, ha 3 méterre ülsz tőle, és ha moziba mész és 10*6 méteres a vászon, akkor meg 15 méterre ülsz tőle, tehát szerintem tök mindegy mekkora monitora van az embernek, mert számomra ugyanaz egy 19 colos monitor 30 centi távolságra, mint egy 24-es 55 centire, ha távolabb ülök a mostani monitoromnál, majdnem olyan mintha a 21.5-ös lenne elöttem, értitek? :F :F :F :U

[ Szerkesztve ]

(#39010) El Kebir válasza kalap12 (#39009) üzenetére


El Kebir
őstag

"közel 30 centire ültem tőle, a 21.5-ös monitornál már 40 centire, és ugyanakkora volt szinte minden, a 24-es mostanin meg 55 centire tőle"

nem értem a logikádat... kb 50 cm-re "kell" ülni a monitorok előtt, amíg nem tölti ki a látótered, addig nem kell távolabb ülni nagyobb képátlónál se... (a 19"-hoz a 30 cm meg szemromboló közelség volt, ahhoz is távolabb az ajánlott)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#39011) Dany007 válasza kalap12 (#39009) üzenetére


Dany007
veterán

Ezért kell a 4K és akkor nem kell távolabb ülni a 30"-es monitortól se! :)

(#39012) kalap12 válasza El Kebir (#39010) üzenetére


kalap12
tag

oké oké oké, DE a lényeget nem tudom máshogy leírni, csak úgy, hogy ha nyílván kisebba monitor közelebb ülsz hozzá hogy lásd a dolgokat rajta,m egy bazi nagy monitornál meg sokkal távolabb, de a nagysága így majdnem ugyanaz, mert egy mozivásznat is 15 méterről nézel, az ugyanaz mintha egy 24 colost néznél 60 centiről, a látószög érted, tehát tök mindegy szerintem a monitor nagysága, mert ha nagyobb akkor távolabbról nézed, ha kisebb akkor közelről :U :U :U :F

(#39013) El Kebir válasza kalap12 (#39012) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem tök mindegy... nagyobb monitort ezért vesz valaki (ha értelmesen átgondolja), hogy ugyanaz a felbontás távolabbról is jól látható legyen, vagy nagyobb felbontást akar, amit ugyanabból a távolságból fog nézni.
Amit te felvázolsz, annak nincs értelme, vagyis értelmetlenül cserélgetted a monitoraidat, ha nem volt szükséged nagyobb felbontásra, vagy nem akarod távolabbról nézni.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#39014) stranger28 válasza kalap12 (#39012) üzenetére


stranger28
addikt

Fel lehet így is fogni, hogyha kisebb, akkor közelebb ülsz, és kész, de ez nem feltétlen jó a szemednek, és az sem biztos, hogy kényelmes lesz előtte ülni 30 centikre.
Másik, hogy a fizikai területed nő, ami egyértelműen komfortosabb. Ha még hozzá a felbontás is, akkor meg aztán...

[ Szerkesztve ]

(#39015) kalap12 válasza El Kebir (#39013) üzenetére


kalap12
tag

...azért vesz az ember nagyobb monitort, hogy jobban elférjen rajta, azaz ha tervez, vagy videót vág, vagy zenét ir, több minden elfér rajta, a többi mellékes, mert mondom tök mind1 hogy ha nagy a monitorod és távolabb ülsz tőle vagy kicsi a monitorod és közel, a monitort ugyanakkorának fogod érzékelni...

[ Szerkesztve ]

(#39016) schawo válasza kalap12 (#39009) üzenetére


schawo
titán

Jól látod, a felbontás sokkal fontosabb, mint a méret.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39017) Eagl3


Eagl3
veterán

Asus MX239H -ról mi a véleményetek?

(#39018) kalap12 válasza Eagl3 (#39017) üzenetére


kalap12
tag

..az hogy 30 ezerrel olcsóbban kapsz hangszóró nélküli ugyanilyen tudású monitort és az ráadásul 24 " nem 23" mint amit belinkeltél, Benq Gl 2450 a tökéletes minőség ár érték arányban is jó

[ Szerkesztve ]

(#39019) El Kebir válasza kalap12 (#39018) üzenetére


El Kebir
őstag

az a benq egy sz@r TN paneles... nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#39020) stranger28 válasza kalap12 (#39018) üzenetére


stranger28
addikt

Az első hozzászólást nagyon gyorsan fusd át, mielőtt további hasonló balgaságokat nyilatkoznál.

(#39021) Eagl3 válasza kalap12 (#39018) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért küllemre az Asus-t össze sem lehet hasonlítani az említett Benq-val. És az a 30 ezer inkább 20 ahogy nézem.

Szerk.: Ja, hogy még TN paneles is a Benq...

[ Szerkesztve ]

(#39022) stranger28 válasza Eagl3 (#39021) üzenetére


stranger28
addikt

Megbízható tesztet nem találok, de AH-IPS és a márka sem egy szar, szóval nagyon semmiképp sem nyúlsz mellé vele szvsz. Viszont az ára kicsit borsos, pl. az U2412M 67,4k. Az nagyobb is, valószínű jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#39023) jim bcs válasza Eagl3 (#39017) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szép de input-lagra rosszabb mint a Dell S2340L, Dell U2312HM, Dell P2314H tehát ha általános felhasználásra kell akkor jó, ha játékra is használnád akkor az előbb említett Dell-ek közül válassz

(#39018) kalap12 ha lehet ne írj baromságokat

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39024) Eagl3


Eagl3
veterán

Igazából kicsit tanácstalan vagyok, már öt éve egy EIZO s2231w-t használok szeretem is nagyon, ennek 1680-as felbontása van. Most viszont elgondolkodtam, hogy lehet cserélnem kellene egy fullHD felbontású és LED háttérvilágítású monitorra, de lényegesen azért nem ugranék vissza minőség tekintetében. Egy ilyen marha jó lenne például, de ennyit azért nem fogok rá költeni jelen pillanatban.
Lehet jobban járok, ha maradok a jelenlegi monitoromnál...

(#39025) jim bcs válasza Eagl3 (#39024) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább kezd azzal mennyi a kereted, 100k környékén már igencsak komoly monitort kapsz de már 50-60k körül is kapsz olyat ami megfelel és maradj a Dell-nél

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39026) Eagl3 válasza jim bcs (#39025) üzenetére


Eagl3
veterán

épp most kaptam az üzenetet, hogy 35-ért vinnék a monitorom. Így összesen olyan 70-80e Ft körül tudnék rá szánni.

Dell UltraSharp U2412M úgy tűnik hogy jó kis cucc, de mogmondom őszintén a küllemével nem igen vagyok kibékülve. Illetve jelentős előrelépés lenne ez nekem? Most képminőségre gondolok, nem méretre...

[ Szerkesztve ]

(#39027) Casanova* válasza jim bcs (#39025) üzenetére


Casanova*
veterán

ennyire jók a Dell monitorok? egyik hp,asus monitor se jobb Dellnél? :) nyugi maradok a Dellnél,azaz Dell p2214h. :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#39028) stranger28 válasza Eagl3 (#39026) üzenetére


stranger28
addikt

Mire használnád?

(#39027) Casanova*: Ár-érték arány elég jó a Delleknél.

[ Szerkesztve ]

(#39029) Eagl3 válasza stranger28 (#39028) üzenetére


Eagl3
veterán

Játék, általános felhasználás.

(#39030) jim bcs válasza Casanova* (#39027) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen ár/értékben és elektronikában is, kérdés mire is használod, játékra 23"

Dell S2340L, Dell U2312HM, Dell P2314H

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39031) Isual válasza Eagl3 (#39026) üzenetére


Isual
veterán

Egy S2231W után elég nehéz képminőségben előrelépni.
70-80k-ért inkább visszalépés.
Viszont ha nem tetszik az U2412M (ami valóban jó alternatíva), akkor (ha valahogy még beleférne) én figyelmedbe ajánlanám ezt a monitort (EiZO EV2335W), PLS panellel (IPS variáns), jó kontraszttal és szép színekkel. Nekem kellemes meglepetést okozott! :K Igaz demo darab, de 5 év gari ugyanúgy jár rá, szóval bátran vehető!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#39032) Casanova* válasza jim bcs (#39030) üzenetére


Casanova*
veterán

p2214 is jó játékra ,nem? 23 colos nekem nagy. :U szemem nagyon érzékeny a nagy monitorra,túl távol kell ülnöm a nagyobb monitortól. játék közben a 17 colos laptopom majdnem 1 méterre van tőlem. :D

a topikot átlehet nevezni: Milyen monitort? csak D, a legkisebbtől a legnagyobbig. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#39033) kalap12 válasza El Kebir (#39019) üzenetére


kalap12
tag

Nekem tökéletesen tű éles gyönyörű színeket ad a Benq, nem SZAR! Akinek meg van IPS-re pénze, hajrá!+Kit érdekel a monitor kinézete? Semmi bajom a 24-es Benq kinézetével! Idáig 21.5-ös benq-m volt tökéletes volt, egy nagyobbra cseréltem, ennyi! Mezei letisztult semmi csicsa meg hangszóró meg hdmi, minek?!

[ Szerkesztve ]

(#39034) jim bcs válasza Casanova* (#39032) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

persze hogy jó

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39035) Rypejakten válasza kalap12 (#39033) üzenetére


Rypejakten
addikt

laikus vagyok, de ha 42-43k-ért már lehet kapni ajánlott IPS paneles LG-t, akkor nem kis hülyeség 40-ért TN-t venni?

(#39036) jim bcs válasza Rypejakten (#39035) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem, oltári nagy

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39037) Eagl3 válasza Isual (#39031) üzenetére


Eagl3
veterán

Valóban jó monitor, viszont ha cserélek, akkor a Minitor gurunál fogok, mert ott számítják be a mostanit. Ez pl. tetszik, nagyon feláras? [link] Mi a véleményed\tek?
Most még átfutom a 24-eseket is.

(#39038) Dany007 válasza Rypejakten (#39035) üzenetére


Dany007
veterán

De az. Max a késleltetés szólhat az IPS ellen. De ha a kollega eddig is IPS előtt játszott, akkor nyilván onnan nagy visszalépés lenne a TN.
Szívesen kipróbálnék egyszer egy ilyen LG IPS-t vagy akár Dell-t is milyen lehet játékra.

@Eagl3:

Komolynak tűnik. Bár én is csak laikusként szólok hozzá. De úgy rémlik, hogy az S és P-ips panelek a legjobbak grafikai tervezésre színhelyesség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#39039) kalap12 válasza Rypejakten (#39035) üzenetére


kalap12
tag

Hol kapsz te 43-ért 24"-os IPS panelest?!+nekem NEM kell IPS paneles, elég a jó kis full hd-s ledes technológia is, az IPS sokkal drágább és nekem ez elég

[ Szerkesztve ]

(#39040) Djsaba válasza kalap12 (#39033) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nehéz úgy viszonyítani valamit valamihez, ha nincs úgymond "élményed" benne. Már akkor nagyon meglepődnél, ha látnál egy 50k körüli Ips monitort. Ahogy én is nagyon meglepődtem, pedig nem vártam a régi csúcskategóriás Tn panelhez képest iszonyatos nagy változást, de nagyon durva.. :K

De ha ilyen hangnemmel, mindenki javaslatát visszautasítod, akkor mit keresel itt?

Ha ragaszkodsz a döntésedhez, vedd meg, majd később megtapasztalod a dolgot.

Dany007: Én Dell U2312HM-en játszom, nap mint nap, több órában. Semmi szellemkép, semmi lag nincs. A kiváló válaszidejű monitorok közé tartozik. Lehet , hogy egy 2ms-es Tn monitor, szellemképet fog alkotni, meg az is lehet, hogy sokkal nagyobb input lag-ja van, és összességében, lassabb képet kapsz. Az is nagyon jó ennél a darabnál, hogy moddolható 72-5Hz-re (utóbbi DP kábellal) . Ami megint nagy előrelépés a 60hz-hoz képest, szemmel látható.

[ Szerkesztve ]

(#39041) stranger28 válasza Eagl3 (#39037) üzenetére


stranger28
addikt

Ez annyiért elég jó.

(#39039) kalap12: Rendben, értjük, hogy neked elég a TN, és az okait is ennek.

[ Szerkesztve ]

(#39042) kalap12 válasza Djsaba (#39040) üzenetére


kalap12
tag

Én értelek, de nekem így is hatalmas előrelépés egy sima tn paneleshez képest, mert hiába ez is tn paneles, full hd-s és másrészt ledes, sokkal szebb mint a régi lcd-k, az egy másik dolog hogy az ips még szebb lehet. :U

(#39043) Rypejakten válasza kalap12 (#39039) üzenetére


Rypejakten
addikt

44k az LG 23EA63V-P. nem csak drága IPS-ek léteznek.

(#39044) stranger28 válasza kalap12 (#39042) üzenetére


stranger28
addikt

:W

Valaki legyen jó hozzám, és lőjön agyon végre. :DDD Vagy legalább kiabálhatnátok végre, hogy kandikamera.

[ Szerkesztve ]

(#39045) Pacy válasza kalap12 (#39039) üzenetére


Pacy
aktív tag

Azt veszem észre hogy belőled csak az idiótaság dől... Amúgy plusz 10k és ott a 24col full hd ips paneles Lg monitor vagy Dell ami nem egy hulladék benq. Azért mert neked meg csak arra van pénzed nem biztos hogy jó is. Max elég az a szint. A monitor méretezési elmeleted meg....áh, talán szóra sem érdemes. :W

(#39046) Dany007 válasza Djsaba (#39040) üzenetére


Dany007
veterán

A fene tudja, a Dell UH sorozat biztos nem gyenge! Rosszat még nem hallottam róla.
Most viszont ezt nézegetem: ASUS VS239HR . Benne van a nagy input lag adatbázisban és benne van a topp 10-ben, szóval azon mérések alapján nincs mit szégyenkeznie TN-nel szemben. Érdekes, hogy ez az adatbázis szerint az 1ms-ra írt TN-es "gamer" monitor is ugyanolyan 10ms-ot mutatott átlagban, mint a korábban említett IPS Asus.
Szóval erősen hajlok rá, hogy mégis megjátszom az IPS-es Asus-t inkább. Néztem mérés videókat a jelenlegi IPS tévémről, na annak keményen 130-140ms-os a késése. Ennél csak jobb lehet egy monitor. Élőben kéne kipróbálni az az igazság.

(#39047) Djsaba válasza stranger28 (#39044) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én sem szeretnék tovább vitatkozni.. ilyennek tanácsot adni :DDD

Nem értem, hogy a FullHD miért javítana a képi helyzeten, és mit számítana, hogy Led világítás, amikor talán csak egy kicsivel másabb (fehérebb a fénye) , de jobb semmivel. Hála égnek még aludni se lehet mellette :D
Aztán lehet hogy még egy gyengébb színekkel rendelkező darab :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39048) stranger28 válasza Djsaba (#39047) üzenetére


stranger28
addikt

Azért, mert a FullHD és a LED matrica van rajta az újakon, aztán el vagyunk ájulva, hogy fulhádés meg ledes, az már lényegtelen, mit jelent. Az i7 és a hét mag esete. :DDD

Szerintem vannak emberek, akik azt is előnynek könyvelnék el, ha ráírnák szép dizájnosan, hogy 230V-os hálózati csatlakozó. ;] 'zmeg, te, ennek olyan képe lett ettől a kettőharminctól, hogy nekem már nem is kell sima ezek után!

[ Szerkesztve ]

(#39049) El Kebir válasza Dany007 (#39046) üzenetére


El Kebir
őstag

az ips monitoroknál se jellemző "game mode"-ban 10-20ms rosszabb input lag, az "U" széria újabb tagja jellemzően ennél még jobbak is. (u2312-nél 1ms :C azaz szinte nincs inputlagja)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#39050) Djsaba válasza Dany007 (#39046) üzenetére


Djsaba
senior tag

Öhm..
Én is ilyenben gondolkoztam először, de aztán több ok miatt is gyűjtöttem egy kicsit a pénzem. Írták Iponon is, meg láttam is élőben, nem egy igazán eltalált darab. Elég nagy a glow benne, meg írták páran hogy kicsit csálén áll a monitor (ferde) , amin sajnos ennél a darabnál nem igazán lehet küszöbölni.

Talán gondolkozz inkább egy kicsit drágábba, de nem bánod meg!
Vagy akár az új szériás Dell "P" monitorban, U2212,P2214,P2314- amik inkább az ajánlott kategóriába tartoznak ebben az árban.Utána kell olvasni a válaszidejüknek, ezek elég jól tesztelt példányok. Ami összességében 16ms alatt van (válaszidő+input lag) az kiválóba tartozik, annál alacsonyabb lag-ot nem igazán veszel észre. Talán ha a fele alatt van(<8), de olyan meg nem sok van.

Az észrevételedhez még annyit, hogy a válaszidőt (a válaszidő+ az input lag ) teszi ki, amiből létrejön a valós válaszidő. Ezért lehet az a Tn paneles monitor 1ms-es (ha + 9ms input lag-ja van) . Szellemképekről nem is beszélve.

Ui: 50körül lehet kapni az általad említett monitort(+szállítás stb). Viszont ha úgy teszel mint én, könnyedén hozzájutsz az U2312HM-hez 55ért (kalibrálva, szállítással) együtt, ami nagyon jó vétel!
Sokan beszéltek itt nagyon-nagyon magas fényerőről (hát 100%on elég erős igaz, de levéve, teljesen használható, főleg kalibrálva + 72hz-n :K )

stranger28:Na igen, a nagyon amatőrök beleesnek ezekbe a hibákba, sajnos marketing fogás az egész..I7 cpu-k ról nem is beszélve.. Minden teszt alapján fog eldőlni, nem a marketingfogás alapján :D

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.