Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) medvegy válasza Brekk (#93993) üzenetére


medvegy
aktív tag

ok, köszi a választ :))

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#94002) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Monitort keresek:

R5 2400G Vega11 IGP mellé. FHD 20-24" és szeretném kihasználni a FreeSync előnyeit, viszont az alaplap amit kinéztem csak DVI és HDMI videócsatlakozókkal bír. Ár max. 50-60K. Szinte csak WoT lenne natív FHD felbontáson a böngészésés, filmezés,'office és video,képszerkesztés mellett.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#94003) manya777 válasza szasanyi (#93978) üzenetére


manya777
tag

Hát, szívesen vennék g-synces monitort ha már olyan kártyám van, de azokat számomra beteg áron osztogatják, sajnos arról lekell mondjak (így is lapítok az asszony előtt már annyi hülyeséget vettem :D ) Viszont lehet hülyeség, de ha pl hdmi-n keresztül használnám a monitort egyelőre az nem segítene valamennyit a helyzetemen? Ha jóltudom az úgysem tud 144Hz et max 120 at, vagy ekörül.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#94004) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok adott egy aoc ag352ucg6 monitor 1080 Ti-al pörgetem. Mióta újra raktam a windowst nem tudom egyik játékban sem belőni az 2560*1080-as felbontást csak a Native 3440*1440 ez mitől lehet? 🤔

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#94005) szasanyi válasza manya777 (#94003) üzenetére


szasanyi
félisten

Üdv a klubban! Majd 20 év után panaszkodj(on)... ha túléled. :DDD De tréfát félretéve kicsit tényleg beteg hobbi ez. Hiszen lecseréljük a hibátlan, kifogástalanul működő hw-eket és sokszor ésszerűtlen összegeket költünk hw-re csak a játék miatt. És ez sajnos csak drágább nem olcsóbb, a G-Sync monitorral pedig 1etértek veled: olyan pofátlanul vannak árazva, amit már én (sem) vagyok hajlandó megfizetni. Nemrég volt akcióban a TCL egyik jóféle, 55" 4K QLED tévéje 5év garival 280k-ért, míg a jóféle 27" 1440p G-Sync monitort 240k helyett 230k-ért adták... vicc :U
Éppen ezért úgy döntöttem, hogy ha találok vevőt aki elfogadható áron elviszi a 1070Ti-met akkor AMD Radeon + Freesync párosra váltok mert ugyanolyan jó és sokkal olcsóbb megoldás. Esetleg gondolkozz el ezen is, mint megfontolandó alternatíván ezért javaslom Freesync képes monitort vegyél mert alig kerül többe mint egy átlagos monitor (NV esetén nem használható, de hátránya sincs és később még jól jöhet). ;)

(#94006) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Dell U2717D -ről mi a véleményetek? 100 ezer körül hozzájuthatnék egyhez, kérdés mennyire érdemes megvenni?
Film, netezés lenne s felhasználás. Érdemes várni egy U2718Q-ra?
A felbontás nem lényeges.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94007) hcl válasza hcl (#94006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve némi grafikára is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94008) Mamuska válasza hcl (#94006) üzenetére


Mamuska
őstag

Érdemes megvenni az U2717D-t, ha kevésbé foltos a háttérvilágítás. Ha egyáltalán van ilyen U2717D. U2718Q csak OSX-re, de a felbontás a lényeg a kettő között, nem az ici pici HDR féleség.

(#94009) Dare2Live válasza hcl (#94006) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

film vagy sorozat?

Filmre egyértelműen jobb egy 21:9, sorozatra inkább 16:9.

btw van itthon egy 34" LG 34UM58-P 21:9 IPS LED Monitorom .El kéne adnom. 70K. Hétvégén leszünk évben utoljára január elején kéne visszaadni ha nem kell. Garit is adok rá :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94010) MrChris válasza Mamuska (#93979) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nem lehet rossz. Jól értelmezem a specifikációt, hogy 50Hz-en is lehet hajtani? Az s2433w 57Hz volt az alsó vége. Videónál ez jól jönne, mert 25p-be videózom és a motion szebben mutat natív frekin.

(#94011) run4fun válasza Dare2Live (#94009) üzenetére


run4fun
tag

Lehetséges, hogy érdekelne. :)

(#94012) Mamuska válasza MrChris (#94010) üzenetére


Mamuska
őstag

CRU-val persze, de a monitor menüjében ilyet nem lehet beállítani. Kipróbáltam a 75Hz-et, összecsokizta magát. Annyira nem érdekel, nem a CS270-en játszom meg grafikázok, laptoppal használom, ez olyan tartalék monitor. Amúgy jó lenne, hogy mondjuk Cal-2-re DCI-P3-ra kalibrállni és 50Hz, de ilyet nem lehet. Ez passzolna a videóvágáshoz neked. De szépen kipróbáltam csak a te kedvedért, CRU 50Hz, monitor a signal infóban kiírta, hogy 50Hz. Mondjuk szerintem ez az EIZO menürendszer is elég ósdi. :D

(#94013) Mamuska válasza MrChris (#94010) üzenetére


Mamuska
őstag

Megvetted, vagy elvitték előled? Nem látom az aprón már az EIZO-t. Aki megvette az jól járt, ha te nem akkor rosszul :DDD Én még ~300 ezer körül adtam ezért a belépő alsókategóriás ColorEdge-ért, szóval a 180 ezer elég jó ár volt egy ilyen tudású monitorért.

(#94014) MrChris válasza Mamuska (#94013) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem én voltam. Engem nem kerget a tatár. :D

(#94015) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy gsynces monitort próbáltam egy Lenovo y27g és az a probléma, hogy ha leesik a frame 50 alá akkor zavaróan remeg a háttér . Ez minden gsynces monitor ilyen vagy csak ez a típus ?

(#94016) Mamuska válasza MrChris (#94014) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem szoktam az aprót bújni, de ColorEdge EIZO olyan ritka mint a madár, félévente, évente ha látok egy eladót. Nézhetsz CX270-et is, nekem az utódja a CX271 van, ez 450 ezer volt mindennel együtt. Az elődje szerintem 200-250 ezer körül elcsíphető. A CX270 baja szerintem a zajos ventilátor, szerencsére a CX271 már nem búg. A CX széria az már majdnem egy az egyben a CG széria, csak nincs az a hoki colorimeter, meg 3D LUT, meg árnyékoló.

[ Szerkesztve ]

(#94017) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Fiamnak szeretnék monitort az alábbi paraméterekkel:
-freesync
-fullHD
-24''
-min. 75Hz

Alapvetően játékra kell, és (fáj kimondani, de) legyen olcsó.
Igazából neki szerintem mindegy a paneltípus.
Van most best buy?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#94018) szasanyi válasza jambiyya (#94017) üzenetére


szasanyi
félisten

Az olcsó nagyon szubjektív jellemző (főleg PC hardvere esetén). Jobb ha megmondod mi az értékhatár, úgy pontosabb ajánlást kaphatsz.

(#94019) Brekk válasza Mamuska (#94016) üzenetére


Brekk
addikt

Van egy eladó NEC PA271em. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#94020) Mamuska válasza MrChris (#94014) üzenetére


Mamuska
őstag

Vegyél a Mestertől kalibrálva NEC PA271-et, ez is baszó, már ebben is van homogenításkorrekció, mert mint mondtad az a legnagyobb bajod a 10 éves EIZO-val.

[ Szerkesztve ]

(#94021) MrChris válasza Mamuska (#94016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elhiszem amit írsz. Majd ennek szellemében keresgélek. Sok mindent vettem már a HA-n jó áron, rosszon meg nem veszem meg, vagy ha nem felel meg.
Ez jó áron volt, de 100e körül indultam és hirtelenjében 180-nál tart a dolog, majd megemésztem, hogy mégis csak ennyi lesz a móka és megveszem.
Ez a NEC pa271 nem lehet friss darab.

(#94022) Mamuska válasza MrChris (#94021) üzenetére


Mamuska
őstag

A NEC az nem friss, de szerintem kijön 100-ból, és jobb mint az S2433w.

(#94023) jambiyya válasza szasanyi (#94018) üzenetére


jambiyya
őstag

Jogos, éreztem hogy valami hiányzik.
A arukereso-ből kiindulva pl. LG 24MP59G-P jónak tűnik, az 42e forint, szóval a határ legyen 45-50e forint.

(#94024) L4mie


L4mie
veterán

Asszem ez most a legolcsóbb IPS WQHD G-synces 27" os monitor a piacon.

[link] G-szinkronizálós :D

de nem biztos, hogy bevállalnám pixelgari és kalibrálás nélkül :P 14 nap mondjuk elvileg él, ha magánszemélyként van vásárolva.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#94025) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Tudnátok ajánlani egy monitort:
- Főként játékra
- 22"-24"
- 40.000 Ft-ig
- 1920x1080
- MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 kártyához?

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#94026) Raijin


Raijin
tag

Sziasztok,

46" TV (60Hz) után szeretnék egy gyors (G-sync-es) monitort, minimum QHD (gtx 1070 és BFV) felbontással szeretnék kb. 60-70cm távolságból nézni. Max. 250eFT-ért javaslatokat várok.

Köszönöm. :R
Üdv.

Live long and prosper.

(#94027) koxx válasza Raijin (#94026) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

pl. Acer Predator XB271HUbmiprz vagy ASUS PG278QR ROG SWIFT, de 250k-ig azért van bőven választék.

(#94028) Raijin válasza koxx (#94027) üzenetére


Raijin
tag

Köszönöm. :R

Live long and prosper.

(#94029) Land válasza AxBattler (#93757) üzenetére


Land
veterán

Köszönöm!

Végül AOC Q2790PQU/BT-t vettem múlt hét szombaton az Oázisból.
Nagyon jó monitor, szép, pörög, forog, mindent csinál a kijelzője, baromi jó dolog ez a 2K.
Örülök, hogy visszavittem a 29-es 21:9-es LG-t, mert ez sokkal jobban tetszik. :R
Ajánlom++

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#94030) hcl válasza Mamuska (#94008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Köszi :) Nem tudjuk megnézni, de szerintem ha foltos sem lesz rosszabb, mint a tulaj mostani, hasonló méretű TN paneles cucca :D

@Dare2Live : Áh, használtat nem akar. Nekem meg most nem a monitor a legnagyobb bajom :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94031) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Van valami jelentősége szemkimélés szempontjából hogy egy monitor 144hz es vagy csak 60hz es?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#94032) AxBattler válasza Land (#94029) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats hozzá! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94033) Yagami30


Yagami30
újonc

Sziasztok!
Monitort keresnék 21"-22"-est olyan 30 ezer max. határig.
FHD legyen, HDMI-vel, jó betekintési szöggel, meg persze ne valami borzadály képminőséggel. Lehet, hogy túl nagyok az elvárásaim, nem tudom; le vagyok maradva a 144hz-ekről meg G/Freesync-ekről, de annyira nem is mozgatnak egyelőre.
Elsősorban játékra/filmekre. A konfig i5 3470 8GB 1050TI.
Köszönöm előre bárkinek is, aki segít eligazodni ebben a monitor-kavalkádban. Szép napot mindenkinek!

(#94034) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

24" méretben szeretnék FullHD felbontású IPS paneles monitort venni, ami tudja a FreeSync technológiát.
A maximális keret, amit szánok rá 55-60.000 Ft.

Eddig a kiszemeltem az LG 24MP59-G volt, de visszaolvastam a fórumon és Brekk írta, hogy screendoor jelenség van ezzel a panellel.
Néztem az LG 24MP68VQ-P monitort is, ami hasonló paraméterű, mint a másik, de más a panelja és állítólag nincs screendoor. Viszont mivel régebbi modell alig kapható pár helyen és míg az MP59 kb 45ezer, addig ez 55ezer Ft.

Szerintetek legyen az MP68VQ-P, vagy tudnátok ajánlani másik monitort ebben az 55-60ezres árkategóriában a fentebb írt paraméterekkel?

(#94035) jambiyya válasza Qtya123 (#94034) üzenetére


jambiyya
őstag

Na pont ilyesmit kellett volna nekem is írnom, hogy melyik a legolcsóbb ajánlott, bugmentes monitor. :)

(#94036) #85552128 válasza Qtya123 (#94034) üzenetére


#85552128
törölt tag

24MP68VQ-m van, 75 Hz-en ennél halvány, de látható scanlineok vannak. Meglehet szokni, a legtöbb helyen nem annyira feltűnő (főleg a homogén kék, sárga felületek amiken kijön) és picit játszva a beállításokkal még inkább enyhíthető, de ez sem tökéletes...
60 Hz-en amúgy egyáltalán nem látszik és ahogy olvasom ennél a panelnél szinte minden monitornál előjött ez a jelenség főleg 70+ Hz-en. Azon sem lepődnék meg ha az összes 75 Hz-es 1080p monitor amiben LG IPS panel van érintett lenne valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

(#94037) Qtya123 válasza #85552128 (#94036) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, ettől félek én is, hogy LG IPS panel szinten van a "gond".

Egyre jobban szemezek egy Acer VG240Y monitorral. Ott elvileg nincs ilyen.

Csak ott meg más negatívum van e szerint a tesztvideó szerint túl magas a válaszidő.
Bár ha megnézitek, jóval magasabb árkategóriájú monitorokkal hasonlítja össze (főleg a Predator és az Asus ROG).

Az LG monitorokról nem találtam ilyen válaszidő tesztet. Viszont ha választanom kell mondjuk egy valós 10 ms-os, de szebb kép, vagy egy valós 5 ms-os, de rosszabb képminőség között, akkor inkább a képminőség érdekel. Nem vagyok hardcore gamer.

(#94038) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

LG 29UM69G-B típusról mik a tapasztalatok? Bevallom, ár/érték/tudás arányában nem nagyon találtam jobbat.
Szerintetek?

(#94039) Pakmara válasza Qtya123 (#94037) üzenetére


Pakmara
őstag

Az Acer VG240Y-en én is gondolkoztam meg a lapos RG240Y verzión is. A poén hogy gyári spec. alapján ua. a két monitor Acershopban is azt mondták csak a design különbözik. Ennek kicsit ellent mond hogy ebben a tesztben eltérőnek mondják [link] ill. Brekk is a VG240Y-t ajánlotta az R-el szemben.

Azt még nem tudtam kideríteni mi a tényleges eltérés amiben a VG jobb :W Az R jobban tetszik külsőre ezért még megy a filó.

(#94040) tipuka válasza Pakmara (#94039) üzenetére


tipuka
addikt

Én Brekknek, AxBattlernek meg Mammuskának jobban hinnék, mint az Acershopnak :D

[ Szerkesztve ]

(#94041) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Ma meglátogattam egy egész jónak mondott, magasan respektált monitor szaküzletet. Szerettem volna megnézni három különböző gyártótól származó monitort. Az eladó rámutatott egy ASUS-ra: "Nézd meg ezt, a többi képe ugyanilyen. Azokban is LG panel van."
Értetlenkedtem kicsit, miszerint más az elektronikus stb., de a srác kötötte az ebet a karóhoz: "Ugyanilyen RGB színterű monitorok, ugyanezt látod, felesleges megnézned mást."
Nagy nehezen a háromból megmutattak egyet (előhozták a raktárból), de a másik kettő már nem, elmondás alapján nincs bemutatható példány, bár a 'netről elérhető raktárkészletükben még mindig "Raktáron van"-nak mutatja (délben néztem, több, mint nyolc órája).
Azóta is tűnődöm: a lustaság az oka, hogy nem mutatták meg a másik kettő ("Ne válogasson a paraszt, nézzem meg egyet és vigye, vagy húzzon a ..."), illetve valóban ennyire lényegtelen, milyen gyártó készíti a monitort? Ezzel a logikával csak LG-t kellene árulni, a többit felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#94042) N_A_S


N_A_S
veterán

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. A napokban vettem használtan egy AOC U2879VF (Vélemény?) típusú 4K monitort, és észrevettem a monitornál ilyen "fodrozódás" szerű jelenséget.

Telefonommal próbáltam rögzíteni a jelenséget (sorry a minőségért)
Video 1
Video 2

Ez így normális? Engem nagyon idegesít, leginkább azért mert játékokban is előjön. Próbáltam HDMI-n, Display Porton, először kikapcsolt FreeSync-el (mivel nV videokártyám van úgyse működne), majd bekapcsol Freesyncel is, de sehogy nem akar megszűnni. :(((

Esetleg tudnátok ajánlani 60K-ig bezárólag valamilyen monitort (akár apróról), ami legalább fullHD, de ha WQHD az még jobb, és minimum 26", leginkább játékra.

:R

https://tinyurl.com/phnas

(#94043) Mamuska válasza N_A_S (#94042) üzenetére


Mamuska
őstag

Ghostingol a monitor. Sok monitor csinálja, de a videó erősen felnagyította, mert a valóságban tuti nem ennyire látványos.

(#94044) N_A_S válasza Mamuska (#94043) üzenetére


N_A_S
veterán

Köszi a választ. Lehet hogy a videón olyan is látszik ami nincs is, de én spec a vízszintes törésekre gondoltam. Witcherben pl van hogy folyamatosan jelen van ahogy szaladok az erdőben, engem nagyon zavar. Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#94045) Mamuska válasza N_A_S (#94044) üzenetére


Mamuska
őstag

Ha tud ilyen overdrive vagy valami hasonlót az lehet csökkenti.

(#94046) N_A_S válasza Mamuska (#94045) üzenetére


N_A_S
veterán

Tud Overdriveot, a Luminance menü alatt (Weak, Medium, Strong opciók vannak), de nem csökkentette, Strong beállítással átköltözött inkább a képernyő felsőbb felébe.
Ezen kívűl van még egy olyan jelenség hogy HDMI kimeneten túltolja a fényerőt, és úgy tudom normalizálni, ha az OSD-n belűl a Shadow Controlt visszább veszem 40-re, vagy ha az nV Vezérlőpultból választom ki a felbontást akkor megjavúl. De ha Win / Képernyőbeállítások alatt adom meg neki akkor megint kifényesedik.

https://tinyurl.com/phnas

(#94047) N_A_S válasza N_A_S (#94046) üzenetére


N_A_S
veterán

OverDrive alatt mintha a színeket is elmosná filmlejátszás közben.

https://tinyurl.com/phnas

(#94048) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Azt nem tudjátok hogy pl az Acer monitoroknál miért látható függőlegesen nagyon halványan egy szürke csík tökéletesen egymástól szabályos távolságban a kijelzőn teljesen végigvonulva? Ránagyitottam és olyan mintha az RGB szinsor után egy pixelsor fekete lenne benne. Főleg a facebook kék fejlécén látható ez a jelenség. A legtöbb laptopban ugyanilyen szürke sávos ilyen kijelzőket láttam. Ez valami gyártási gond vagy túl messze vannak egymástól a pixelek?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#94049) BogyóBP válasza N_A_S (#94042) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez a jelenség azért van mert 1ms os monitor 60hz en képtelen máshogy csúsztatni a képet. Vagy irtozatos nagy input lag van, vagy szimplán hatalmas az utánhúzás amit okozhat gyenge minőségü panel is, (bár nem írtad milyen videókártyád van), találkoztam már én is ilyennel. 1ms hoz 144hz es monitor ajánlott. IPS panel ahogy látom az se lepne meg hogy az 1ms valójában nem is 1, hanem valami gyorsitással éri el ezt a monitor. Emlékeim szerint overdrive bekapcsolásánál láttam ehhez hasonlót.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#94050) Dare2Live válasza BogyóBP (#94048) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fénykép?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.