Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) stranger28 válasza I3EI\ICE (#25999) üzenetére


stranger28
addikt

Nézd meg mit hívnak trollkodásnak, barátom. Flém fogalmát sem ismered, ez is kiderült, annak is.

Írtam én neked szájbarádós felhomályosítást, szakmaian, érvekkel, blabla, de te inkább kitöröltetted, minthogy felfogtad volna. Elolvastad egyáltalán? Mert akkor nem írtál volna megint WCG témában.

Majd holnap.

(#26002) fatallerror válasza El Kebir (#26000) üzenetére


fatallerror
addikt

arról megy a vita h kinek van igaza szóval aki nő az jelezze mert a nőknek mindig igazuk van :K

don't tell me what i can't do!

(#26003) Isual válasza El Kebir (#26000) üzenetére


Isual
veterán

sajnos nem mindenki ... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26004) Nyugdíjas válasza El Kebir (#26000) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Najó, én ezt már tényleg nem értem. Hogy jött ide a CIE?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26005) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a Samsung UE32EH5300 LED monitor TN paneles? Vásároltunk egy ilyet, előtte egy 22"-os LG LCD volt, és az újnak sokkal szebbek a színei, főleg filmnézés közben jön elő, és nem tudom eldönteni, hogy ugyan az e a technológia...
Köszi :R

:-)

(#26006) stranger28 válasza marcusa (#26005) üzenetére


stranger28
addikt

Az egy TV-t dob ki nálam.

(#26007) misionline válasza korcsi (#25993) üzenetére


misionline
tag

Igazad van nem 120Hz es volt, kicsit összekevertem a dolgokat 200Hz volt....
És annak szép volt...
Bocsi.

(#26008) raziel01 válasza marcusa (#26005) üzenetére


raziel01
veterán

Ez egy TV és nem TN paneles szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#26009) I3EI\ICE válasza stranger28 (#26001) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Épp igyekeztem hátra hagyni a Gamut dolgot, most épp a 120Hz a téma, úgyhogy próbáljunk meg lapozni. Mit látok rosszul a 120Hz-es monitorral kapcsolatban?

Szerencsére ezeket a fogalmakat, és a fórum kereteit a moderátorok dolga megítélni. Könyörgöm, hagyjuk a személyeskedést, már én szégyellem magam, hogy teleokádtuk a topikot, pedig úgy érzem a "hadviselők" közt én igyekszem legjobban elkerülni a személyeskedést

(#26010) marcusa válasza stranger28 (#26006) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, TV-nek is lehet használni, de mi monitornak használjuk számítógépre kötve FHD filmek nézésére. HDMI kábellel.

(#26008) raziel01 Köszi, és ha nem TN paneles, akkor milyen? Sehol nem találtam erre vonatkozó infót :F

[ Szerkesztve ]

:-)

(#26011) raziel01 válasza marcusa (#26010) üzenetére


raziel01
veterán

IPS.

(#26012) fatallerror válasza I3EI\ICE (#26009) üzenetére


fatallerror
addikt

a 120 hz csak erős vassal hasznos igazán (mondjuk nem tudom h mi a volt a kérdésed a 120 hz-ről :_D)

don't tell me what i can't do!

(#26013) marcusa válasza raziel01 (#26011) üzenetére


marcusa
addikt

Köszönöm szépen :R

:-)

(#26014) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Acer V243PWLYMD IPS LED mennyire ajánlott vétel bruttó 60ért?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26015) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik lenne jobb vétel?

Benq G2420HDBL

- 24"-os LED monitor
- Kijelző mérete: 24.0"W (LED backlight
- Képarány: 16:9
- Max. felbontás: 1920x1080
- Fényerő: 250 cd/㎡
- Panel típusa: TN
- Betekintési szög: 170/160
- Válaszidő: 5ms
- Bemenetek: D-sub / DVI-D

BENQ G2400WD

A kijelző képátlója inchben (egy inch körülbelül 2.53 cm): 24"
LED KIJELZŐ: Nem
FELBONTÁS: 1920x1200
KONTRASZTARÁNY: 4000:1
FÉNYERŐ: 250
VÁLASZIDŐ: 5ms
DVI CSATLAKOZÓ: Igen
HDMI: igen
DISPLAYPORT: Nem
TV TUNER: Nem
SZÍN: Fekete
MULTIMÉDIA: Nem

Az első led kijelzős, viszont 16:9-es ami miatt a 16:10-es hasznos képernyő felülete nagyobb, a felbontásával együtt. Viszont az első 5000HUF-al többe kerül.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#26016) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok!

LG IPS224V-PN vagy Benq GW2250HM

Megéri az Lg az 5 k felárat?

[ Szerkesztve ]

(#26017) old_artist válasza Mr.Peter (#26015) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mivel már egyik BenQ-t sem gyártják, ezért csak használtban gondolkodhatsz.
A kettő közül az elsőt ajánlom, de szvsz 25e-nél többet ne adj érte. akkor már inkább vegyél egy IPS paneles monitort - hidd el megéri. :K

[ Szerkesztve ]

(#26018) Mr.Peter válasza old_artist (#26017) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

igen, használtba gondolkodtam, köszi a gyors választ. :R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#26019) old_artist válasza salieri. (#26016) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, az LG jobb választás, de ha lehetőséged van élőben megnézni, eldöntheted, hogy számodra melyik felelne meg.

Mr.Peter: nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#26020) bajnokpityu válasza Mr.Peter (#26018) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hdbl-em van éppen, mellé vennék én is egy újat,amit kérdeztem.
2 éves,hibátlan,ámde igen rossz szinekkel bír,ami áráért nem is csoda.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26021) musli26 válasza Mr.Peter (#26015) üzenetére


musli26
tag

Én is ezen a monitron(Benq g2420HDBL) gondolkodtam.
De már nem lehet kapni + itt rábeszéltek az IPS monitorra.
Már csak azt ne tudom melyiket vegyem meg.
- DELL UltraSharp U2312HM
- DELL 2412H
Vagy másikat.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#26022) old_artist válasza bajnokpityu (#26014) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az Acer monitorokat nagyon nem ajánlom, mivel borzasztó a bevilágításuk és a gradienseik is iszonyatosan rosszak (sávosodnak mint egy öregember ráncai - már elnézést a hasonlatért), ha már 60e körül gondolkodsz akkor pár ezressel többért vehetsz egy kiváló Dell U2412M monitort. :K

musli26: kérdés, hogy mire is használnád, bár én a 16:10-es arányt jobban preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#26023) bajnokpityu válasza old_artist (#26022) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszönöm!
Létezik,h nem igazi 8 bites ez az acer tipus?

A dell 2412nél a világitás közepes minőségét a tesztben leírták, ellenben mennyire észrevehető TN panel után az utánhúzás?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26024) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Azoknak akik esetleg még gondolkoznak TN paneles kijelzőben, elmesélek egy történetet. Igazából csak most gondoltam végig, hogy minek is voltam szemtanúja.
Gyakran kerül szóba, hogy lehet, hogy torzulnak a színei egy TN-es monitornak,de szemből nézve (márpedig az ember legtöbbször szemből nézi a monitorát) el lehet ugyanazt a "színhelyességet" (kalibrált dE-t) érni, mint egy belépőszintű IPS paneles monitoron.
Ez mind igaz is,de…
De ha ez a "szemből" egy nagyon szűk betekintési szögtartományra korlátozódik, akkor a probléma egészen kritikussá is válhat.

A konkrét esetnél maradva…
Egy vásárlónk a napokban telefonált, hogy a megvásárolt colorimetere segítségével mindig zöldes árnyalatú lesz a notebook kijelző, amit be szeretne kalibrálni. Megkértem, hogy hozza el a laptopot, és a műszert is, ketten majd csak jutunk valamire.
Jutottunk is… Pár óra ide-oda méricskélés után arra jutottam (több szoftverrel, módszerrel, és spektrofotométerrel is ellenőrizve), hogy annak ellenére, hogy én is látom a zöldes árnyalatot a fehérben, a műszerek pontos 6500K-es fehérpontot mutatnak (6504-6505K-ről volt szó egészen pontosan).

Már éppen kezdtem széttárni a kezem amikor egy kicsit más szögből ránézve a kijelzőre megláttam a szemre tökéletes szürkéket, és fehéret a notebook kijelzőjén.
Egy kissé hátradöntve volt a kijelző, ugyanis állva néztünk le rá (leginkább tanácstalanul már órák óta), és nem sikerült eltalálnunk a "szemből"-t.

Bár köztudottan a notebookoba szerelik a legócskább TN-paneles megjelenítőket (ez a tendencia hála a magasságosnak éppen változni látszik végre),de azért talán mégis okot ad némi elgondolkozásra az eset.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26025) fatallerror válasza Nyugdíjas (#26024) üzenetére


fatallerror
addikt

de ravasz vagy h ilyen burkoltan írsz, nincs leírva a pontos véleményed :D néhány éve még a tn panelok is jobbak voltak legalábbis ha az enyémet hasonlítom a maiakhoz akkor katasztrófa 1 mai...
2043bw-s samsungom van és messze nem olyan torzak a színei mint a maiaknak meg nem olyan kurva foltos a panel sem, szemből használható persze nem nagy dolgokra :D
de nagy dolgokra még az a hülye álom u2713as sem lesz alkalmas de nincs is rá igényem

don't tell me what i can't do!

(#26026) old_artist válasza bajnokpityu (#26023) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, sőőőt 6bit+FRC-s, viszont az elektronikája iszonyatosan gagyi lehet!

A Dell U2412M és főleg a Dell U2212HM monitornak jobb a fényerő szabályozása és eloszlása, mint az U2312HM-nek! Utánhúzás szempontjából sem lesz gond!

(#26027) Dency01


Dency01
aktív tag

Külföldről nem érné meg behozatni? Pl amazonon a Dell S2440L , 199.99$ ami átszámolva kb. 44.000 ft.
Kérdés hogy mennyi lenne vám és egyéb költségek.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#26028) Nyugdíjas válasza Dency01 (#26027) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ki kell próbálni. Engem pl. érdekel mennyiért érne ide. Pl. pont ez az eladó nem szállít hozzánk egyébként.

Ami még jobban érdekel, hogy ha elromlik, mennyire leszel szomorú.

hint: nagyon ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26029) musli26 válasza old_artist (#26026) üzenetére


musli26
tag

Akkor a DELL 2312HM nem jó a fényerő szabályozása és eloszlása?
Vagy mire akarsz utalni?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#26030) SOAD19


SOAD19
addikt

Egy kis Lg reklámmal hadd kedveskedjek! ;] [link]

sniphoe Bocs! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26031) sniphoe


sniphoe
aktív tag

LG IPS :)

SOAD19 megelőzött.. :)

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26032) old_artist válasza musli26 (#26029) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nem azt sugalltam, hogy nem lenne jó, hanem azt, hogy a másik kettőnek jobb.

(#26033) Pista0001 válasza SOAD19 (#26030) üzenetére


Pista0001
addikt

Kreativitásból ötös ;]

(#26034) Sleek válasza korcsi (#25972) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :))

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#26035) misionline válasza old_artist (#26032) üzenetére


misionline
tag

Szia.

A másik kettőből melyik lenne legjobb játékra, vagyis a háromból amiről szó van.
Dell U2412M és az U2312HM-között gondolkodom.
A nagyobbaknak te is máshol is azt írják jobb a kalibrálhatósága, de azok nem mennek csak 60Hz-en. Mit veszítenék ha 72hz helyett 60Hz en használnám.
Főleg a multiplayer fps játékra kellene. De nem tudom még dönteni....

[ Szerkesztve ]

(#26036) old_artist válasza misionline (#26035) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... ha játék a fő szempont, akkor az U2312HM az igen kiváló Input-lag-ja és a módosított drivere miatti lehetőség miatt is.

(#26037) misionline válasza old_artist (#26036) üzenetére


misionline
tag

Köszönöm a gyors választ.
El is dőlt akkor milyen monitorom lesz.

Köszi mindenkinek aki segített.
:R

(#26038) salieri. válasza old_artist (#26036) üzenetére


salieri.
őstag

Játékra az lg-ips224v-pn jó választás?

(#26039) Dency01 válasza Nyugdíjas (#26028) üzenetére


Dency01
aktív tag

Hmmm, pedig szállításnál ott van Hungary.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#26040) old_artist válasza salieri. (#26038) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, jó választás lehet - talán olvasd el ezt a PH-s tesztet, de saját véleményem, ha egy picit még hozzátennél, akkor a Dell U2212HM még jobb választás!

(#26041) Nyugdíjas válasza Dency01 (#26039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én beléptem, rányomtam aztirta hogy nem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26042) zaki1 válasza old_artist (#26040) üzenetére


zaki1
tag

menyi lg-ips224v-pn nek a válaszideje mert amit linkeltél ott Válaszidő 5 ms (g2g) az lg nél meg Válaszidő (GTG) 14ms ? [link] . én ezt nétem ki LG IPS234V-PN magamnak ugyanazok aparaméterei mind alg-ips224v-pn csak nagyobb a kijelző , van rata hdmi dvi pchez meg médialejátcohoz ideális lenne de a válaszidő nem egyértelmű ,

[ Szerkesztve ]

(#26043) Isual válasza zaki1 (#26042) üzenetére


Isual
veterán

mer buta az LG (honlap) :U (vagy az overdrive nélküli értéket adta meg, ami szintén butaság... a konklúzió ugyanaz)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#26044) misionline válasza salieri. (#26038) üzenetére


misionline
tag

Szia, azért nem jó választás mert LG nek gáz a garanciája. ha valami lesz vele akár hetekig is monitor nélkül maradsz.ezért van egy tv monitorom amit majd ha meglesz a Dell monitor akkor fogok tudni nélkülözni, és gariztatni. Telefonon megnyugtattak, ha alkatrész kell hozzá akkor egy két hét, hát ez elég gáz szerintem...
Sajna ezt én személyesen tapasztaltam, de lehet másnak minden rendben volt.

(#26045) old_artist válasza zaki1 (#26042) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Sajnos, (egyedül) a magyar LG oldalán a b2b 14ms (overdrive nélküli) és nem a g2g 5ms válaszidőt közlik, de ezt a tesztben is olvashatod helyesen!

[ Szerkesztve ]

(#26046) korcsi válasza I3EI\ICE (#26009) üzenetére


korcsi
veterán

Az igaz hogy a 30 fps látványosan gyorsabb a 60-nál, de nem lesz ennyire látványos a gyorsulás a 60-ról 120-ra gyorsulva, hiszen például 500-ról 1000-re ugorva semmi változást nem tapasztalunk már. Amúgy a megjelenítés maximális késleltetése 60Hz-en 16,6ms míg 120Hz-en 8,3ms ami egy átlagos inputlag, de ezek a számok nem a folyamatosságról szólnak.
Látom a különbséget 75Hz-es képfrissítésnél a 125 és 333fps között, de ezt is csak a késleltetés csökkenése okozza.
A lényeg, hogy nem tudok a 120Hz-el kapcsolatban nyilatkozni, mert nincs tapasztalatom, ha 5000Ft felára lenne akkor azt mondanám király dolog, de amíg még egy monitor belefér az árkülönbségbe, addig nem fehér embernek való technológia.
A játékteljesítményt szerintem nem ezek a dolgok nem befolyásolják jelentősen, hiszen akkor egy 120Hz-es monitorral az összes szerverről kiutálnának :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#26047) stranger28 válasza korcsi (#26046) üzenetére


stranger28
addikt

Te már kapizsgálod. :K

(#26048) nimbusz


nimbusz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.Most cseréltem le a régi TNes monitoromat egy LG 27"-os IPS-re. Ami borzasztóan zavart hogy pld. Total Commanderben a betűk el voltak "mosódva". Nagyon nem volt kontrasztos, iszonyú zavaró volt. Nem tudtam vele mit csinálni. Ám egyszer csak a W7 átváltott egyszerű színösszeállításra és láss csodát a betűk "tökéletesek" lettek.Tehát az Aero-t ki kellett kapcsolnom hogy a dolog állandósuljon.Éppen megvagyok nélküle de nem lenne rossz ha működne. A kérdésem az lenne hogy mi az összefüggés? Előre is köszi!

(#26049) Nyugdíjas válasza nimbusz (#26048) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az élsimításra gondolhatsz... ClearTypenak hivja a Microsoft. Bár nem emlékszem azt is kapcsolja-e ki/be Aeroval. De ezek szerint...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26050) nimbusz válasza Nyugdíjas (#26049) üzenetére


nimbusz
csendes tag

Azt is próbáltam.És "elvileg" be volt kapcsolva.Vagy csak akkor működik ha az aero-t kikapcsolom? Megkavarodtam. De az összefüggést még most sem látom.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.