Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#42251) Zsivaagoo válasza poga (#42233) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ehhez az öszeállításhoz kell egy minimum VGA pl. 5450. (A lapba később mehet egy kisebb FX proci is (FX-6300 max).)

Amit Rypejakten ajánl, az FM2-es felállás, az A4-5300(?) már tartalmaz IGP-t, külön VGA nem kell. (Később mehet bele erősebb FM2-es APU.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42252) Zsivaagoo válasza Zsivaagoo (#42251) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hoppá, elnéztem. Van a lapon HD3000-es VGA.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42253) TGWH válasza =HG= (#42206) üzenetére


TGWH
őstag

Ha ez így lenne, valószínűleg csődbe menne az intel.
De konkrét példát is írhatsz.
Azt meg felesleges egymáshoz viszonyítani, hogy gyengébb fx és vga versus erős intel... ramok nem drágábbak, alaplapok megint nem, az intel proci felárából meg nem jön ki normális vga...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42254) =HG= válasza TGWH (#42253) üzenetére


=HG=
addikt

holozis_HUN2 fórumtársnak ideiglenesen kellett egy vga (később erősebbet venne gondolom...)
Nos ne akard, hogy linkeljem be, de egy i5 3570K és egy FX 8320 között kb 15-20 ezer a különbség. És tök mind1, hogy használtról, vagy újról beszélünk... 20 ezer körül HD7770-es vga-t kapsz használtba..De egy ennél egy picit olcsóbban akár egy 550TI-vel is egy darabig el lehet játszadozni....
Intel miért menne csődbe ? Az a drágább, ergó több extra profit...

[ Szerkesztve ]

(#42255) TGWH válasza =HG= (#42254) üzenetére


TGWH
őstag

Azt hittem általánosítasz, bocs.
De holozis gondja inkább az, hogy olcsó legyen és jó :D
Én pl. biztos nem vennék valamit csak azért, hogy majd hamarosan lecserélem egy jobbra.
Trinity minek, bár ha egy-másfél évig nem venne vga-t, ez lenne a legjobb.
Fx is jó lenne, ja ahhoz kell vga... ha meg kell vga, mindenképp, megnézi melyik van egy árban az amd-vel, és megnézi melyik a jobb, azt veszi.
De kevés pénzből ne akarjon már még fraps-szel videókat is felvenni...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42256) =HG= válasza TGWH (#42255) üzenetére


=HG=
addikt

Sajnos sok fórumtársnak szűkös a keret, és sokan nem is naprakészek a hardverekkel kapcsolatban. Én megértem, hogy megy a varia, hogy mit vegyen és milyen sorrendben. Sokszor az anyagiak felülírják a logikus megoldásokat... De azért vannak ezek a fórumok, hogy aki tud, segítsen kiagyalni mi lenne a legjobb megoldás. Lehet vitatkozni, hogy melyik jobb és erősebb intel vs amd, de az biztos, ha kevés a pénz, eleve AMD-ből kell kiindulni..

(#42257) membrandj válasza Hun Mallior (#42229) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gigabyte lapot hol nézted? Pcx-nél ~21k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42258) membrandj válasza zenwalk (#42230) üzenetére


membrandj
nagyúr

m-gl R2.0 lapot inkább.
Ramból van olcsóbb. Pl: Kingmax. Csak ne az flff végűt nézd.
3470 és egy gtx 660 alá azért én már egy erősebb tápot fennék. Fsp 400 60 apn, ctg-500.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42259) TGWH válasza =HG= (#42256) üzenetére


TGWH
őstag

Viszont azt nem láttam senkitől, hogy vegye meg az erősebbet, és használja a hd3/4 ezret, majd pl. karácsonyra kér egy vga-t.
Megértem én hogy szűkös a keret, de sokkal többe kerül, ha később meg procit cserél. Persze, jó az amd is, de akkor az igényekből is vegyünk vissza.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42260) membrandj válasza poga (#42233) üzenetére


membrandj
nagyúr

Szintén azt tudom írni,hogy inkább fm2-es lap + a4-5300 vagy a6-5400k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42261) WP14 válasza membrandj (#42260) üzenetére


WP14
őstag

Még mindig nem értem, ha csak netezés és film a cél, akkor miért jobb az AMD FM2 A4-gyel, vagy A6-tal, mint a B75 + G1610-zel, vagy G2020-szal :U Elmondod?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#42262) TGWH válasza WP14 (#42261) üzenetére


TGWH
őstag

Me az ájemdé, meg kevesebbet fogyaszt meg jobb végéja meg o'ccsóbb.
Meg a szelerontól a legtöbb ember agyérgöcsöt kap...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42263) membrandj válasza WP14 (#42261) üzenetére


membrandj
nagyúr

Azért az komoly,hogy én kaptam meg a legtöbbször,hogy intel fan vagyok és most az amd ajánlástért is kapok:D

Proci erőben irodai feladatokra nem hiszem,hogy kijönne a g2020 ereje, igp-ben viszont jóval erősebb az amd.
De mehet a celeron is tőlem, azzal sincs baj. Azért szoktam ezt ajánlani, mert ha véletlen valaki egy pár éves játékkal játszogatni szeretne, akkor az a6 még életképes, egy g2020 önmagában nem.

Amúgy ha visszaolvasol, akkor rájössz,hogy a legtöbbször kb. én ajánlottam g2020-at, persze egy 6670-7790 vga mellé. Vga nélkül jobbnak találom a a6-ot irodai gépbe,pont amiatt ,hogy minimális játék belefér akkor is, ha az nem volt előre tervezve.

Szerk.: Amúgy meg, ha valaki belinkel egy őrségi amd procit, az általában azért teszi, mert amd-t akar. Pontosan, ha leírom neki,hogy b75 + celeron 1610, akkor néznek,hogy " hááát intelt nem akarok, mert az csak i5-től kezdődik és amúgy is drága"

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42264) speedydb23 válasza TGWH (#42262) üzenetére


speedydb23
senior tag

Celeron már rég nem az amit régen ismertünk... Ez is szépen teljesít az árához képest...

(#42265) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

Jah amúgy tud valaki jobb alaplapot akár picit olcsóbban de nagyon ez az ár alá nem akarok adni. Nah ez lenne most: Asrock B75 PRO3. Jah meg... Most miért ment fel a core i5-3570 ára 1k-val a pcx-en?

(#42266) WP14 válasza membrandj (#42263) üzenetére


WP14
őstag

Ez nem "kapás", csak érdeklődés :DDD
A kérdésemben direkt kiemeltem, hogy CSAK netezés és film a cél, játék szóba sem jött :P
Én azt elismerem, hogy grafikusan jobbak az AMD-k, de ha a maximum a Full HD film, akkor minek legyen jobb? ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#42267) membrandj válasza WP14 (#42266) üzenetére


membrandj
nagyúr

Mert aki 60 ezerért akart gépet összetenni, az nem fog utána i5 procit és gtx 660-at venni. Ergo nem fog fejleszteni, viszont régebbi alap játékokra, ha átjön a szomszéd gyerek, akkor megfelel.
A gyorsabb prociból az office alatt nem veszel észre semmi, viszont az erősebb igp-ből játékok alatt elég sokat..:D

Tudom azt is,hogy nem erre kérik a gépet, de ha 1-2k eltéréssel kap egy olyan gépet, amin ez a lehetőség megvan, akkor inkább azt ajánlom.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42268) speedydb23 válasza WP14 (#42266) üzenetére


speedydb23
senior tag

AMD = irodai munka + kis játék
Intel = irodai munka + 0 játék

Gondolom ezért jobb az APU széria AMD oldalon mivel így nem jön zavarba a konfig ha éppen az iroda hősének gamelni támad kedve...:DDD

(#42269) draco31


draco31
veterán

Hello!

Egy ismerősnek új gép kellene, van egy gépháza, egere, billentyűzete, és egy Dsub csatlakozós 17"-os monitorja, ennyi. Minden más kellene, játszani szeretne. Előre is köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#42270) Rypejakten válasza TGWH (#42262) üzenetére


Rypejakten
addikt

ahoj, mr. élő lelkiismeret, visszajöttél? :)

[ Szerkesztve ]

(#42271) membrandj válasza draco31 (#42269) üzenetére


membrandj
nagyúr

Szia! Olvasd el az első hozzászólást!

Segítek: Keret? Monitor felbontása? Ház atx vagy m-atx?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42272) WP14 válasza membrandj (#42267) üzenetére


WP14
őstag

Csak mondod a játékot, holott a kérésben szó sem volt róla :DDD
A szomszéd gyereknek meg vegyen az apja konzolt ;] :DDD

(#42268) speedydb23: Értem én ezt, nem is vitatom, de egy szó sem esett játékról :DDD

Netes Flash játékokkal elboldogul Intel HD is, ahol politikusokra kell rothadt paradicsommal dobálni :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#42273) TGWH válasza Rypejakten (#42270) üzenetére


TGWH
őstag

Ki, én, mivan? :D
Csak megfordult a fejemben, hogy eladom a gépet, és összerakok egy mini pc-t De nincs normális ház :)
Szóval inkább majd nézek egy jó kis vga-t bele, és hadd szóljon.

Irodához egy kis humorbombom. Egyik nap kiszóltak, hogy nem lehetne-e halkabban dolgozni, mert nem hallják a filmet :W
Azért megnézném a celeront, meg az A4-est is, hogyan boldogul a háromdémodellekkel :C iroda, netezni meg ugye bármin tudnak a ráérő kollégák...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42274) Rypejakten válasza TGWH (#42273) üzenetére


Rypejakten
addikt

milyen ház kell? 100%, hogy találunk neked illőt. :P

(#42275) TGWH válasza Rypejakten (#42274) üzenetére


TGWH
őstag

Pl. amit az egyik friss cikkben láttam, olcsó volt, 14 ezer, igaz külső 65w táp jár hozzá. Az atomon azért túlléptem volna, de 30*30 centi az még úgy ahogy belefér. 40-ért láttam egy-két jót, de annyit nem adok érte...
Vagy lesz majd passzív minimálproci... vagy androidos rendszer...
De majd költözéskor ráér, az meg még pár év :D vagy nem...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42276) hk9mxz


hk9mxz
tag

Sziasztok!

Eddig egy Dell inspiron 5720 laptopom volt es ezen hasznaltam ezeket a programokat: Pro Engineer, Solid Edge, Inventor meg egy ket egyeb CAD program...
Viszont, most egy olyan munkat vallaltam amihez ez a gep mar keves...
Esetleg tudnatok osszeallitani monitor nelkul egy komplett gepet, amivel hosszabb tavon elleszek? Penzbe nem tudom, hol mozog most a piac, de olyan 150-200k-m lenne ra max. Nyilvan nem szeretnek olyan draga gepet, viszont azt sem szeretnem hogy ez a minoseg rovasara menjen, mert hosszu tavon a munkak miatt tobbet buknek rajt.
(egy olcsobb vs dragabb gepet is tudnatok ajanlani?)

koszonom elore is

udv

[ Szerkesztve ]

(#42277) Zsivaagoo válasza hk9mxz (#42276) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Milyen mobil proci volt benne?
Párhuzamosan futtattad az alkalmazásaidat?

Belépő proci ezekre a feladatokra i5 ; aztán FX-8320 ---------> i7
GTX650, 8 giga RAM

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42278) membrandj válasza hk9mxz (#42276) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha nem játszol és az általad használt programok nem használják ki a cuda magokat, akkor a vga-t nyugodtan kiveheted. -35k.

Asus B85-PLUS alaplap 36 hó gar.
Intel Core i5-4570 processzor 36 hó gar.
Asus GTX 650 Ti 1GB DDR5 GTX650TI-PH-1GD5 videokártya 36 hó gar.
Corsair Vengeance 2x8GB DDR3 1600MHZ CML16GX3M2A1600C10B memória 60 hó gar.
Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD meghajtó 36 hó gar.
Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez 24 hó gar.
Xigmatek Asgard Pro fekete számítógépház 12 hó gar.
FSP Raider 550W tápegység 60 hó gar.
~202k.

Illetve lehet,hogy a 16 GB ram is sok. Ha elég 8 GB, akkor -17k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42279) Meghivott


Meghivott
addikt

Hátha tudja valaki...
A megfelelő topikban nem kaptam rá választ :-/

adott egy laptop hdd (2.5", WD Scorpio Blue 320gb),
ezt szeretném pc-n látni, formázni.
Bios felismeri, rendszerindításnál a win7 telepíti is az eszközt, sikeresen,
mégsem látható.
Tudnátok segíteni, köszi!
HardDiskSentinel sem látja

(#42280) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

Nah valaki tud alaplapot 17-18k-ért ami jobb az ASrock B75 PRO3-tól? köszi

(#42281) membrandj válasza Meghivott (#42279) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha egy másik gépbe dugod be és azon keresztül formáznád meg?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42282) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. évfolyam társam venne gépet. max 70k. Minecraftra és CS-re:)

Üdv.:M.

(#42283) Rypejakten válasza minek?:S (#42282) üzenetére


Rypejakten
addikt

hardverapróról (persze garanciálisan) is összebűvészkedhetjük, vagy csak bolt?

(#42284) minek?:S válasza Rypejakten (#42283) üzenetére


minek?:S
őstag

Szerintem mindegy..., de, ha nem nagy kérés írnál mind2-ből?

Üdv.:M.

(#42285) draco31 válasza membrandj (#42271) üzenetére


draco31
veterán

Szia!
Elnézést, pedig nem elsőnek járok itt, sajnos sietősen írtam. :U :W
A keret 80-85e.
A ház ATX-es úgy tudom, jelenleg egy ASUS P5VD2-MX van benne, ez kerül leváltásra. Látom, hogy ez mATX-es alaplap. Elbizonytalanodtam, legyen inkább mATX-es az új alaplap, az a biztos. Van egyébként árkülönbség?
A monitorral bajban vagyok, nincs otthon akinek kell a gép, így nem tudom megnézni. Csak a típusát tudom megmondani: Prestigio p39i 17". Neten nem találok róla semmit, egy helyen említenek 1280x1024 felbontást, és DSub a csatlakozója, ami viszont biztos.
A billentyűzet és az egér USB-s.
Volna egy talán nem szokványos kérésem is. A mostani gépében egy SAMSUNG SP2004C (186 GB) HDD található. Lehetne olyat kérnem, hogy egy gép amibe kell minden, és egy másik HDD nélkül? Ugyanis lehet megtartja a HDD-t, és akkor az sem létszükség. Attól függ, hogy hogyan tudja eladni az alkatrészeit. Az a 13-15e Ft pedig a többi hardver javára válhat, amibe a HDD kerülne. És amennyire ismerem Őt, SSD-t sem kellene bele rakni, majd idővel később.
Előre is köszönöm mind a két változatot! :R

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#42286) WP14 válasza Meghivott (#42279) üzenetére


WP14
őstag

Ha a START-ra kattintasz, számítógépre jobb klikk és kezelés, utána lemezkezelés, akkor abban mit látsz?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#42287) Meghivott válasza WP14 (#42286) üzenetére


Meghivott
addikt

Ott sem látom.

(#42288) TGWH válasza draco31 (#42285) üzenetére


TGWH
őstag

Igazából egy-két ezressel olcsóbb a matx, és ennek megfelelően kevesebb csati kerül rá, meg kisebb. Azért atx, mert megy bele matx és atx egyaránt. Bár én megnézném milyen az a ház, mert bár nem egy erőgép, de meg is sülhet.
Hdd-t meg lehet tartani, ha sata-s, de lassabb lesz a rendszer valószínűleg.
Monitorral nem lesz gond, mivel a prociba épített vga-k általában működnek a régebbi csatikkal is, csak venni kell egy dsub - hdmi kábelt pl. Gondolom külön vga nem kell, meg ekkora felbontásra elég egy trinity is.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42289) TGWH válasza Meghivott (#42287) üzenetére


TGWH
őstag

Lehetséges, hogy a windows nem kezeli normálisan, mivel régebbi. Megoldás lehet, ha készítesz egy biztonsági mentést a win telepítőjéről, és beleerőszakolod a szükséges meghajtóprogramot, amit majd szépen egy win reinstall alkalmával telepíteni is fog :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#42290) Meghivott válasza TGWH (#42289) üzenetére


Meghivott
addikt

De mikor feláll a rendszer, kiírja, hogy új eszköz, telepíti is
és az eszközkezelő is látja, szerinte működik is.

(#42291) draco31 válasza TGWH (#42288) üzenetére


draco31
veterán

Megtudom nézni a házat, de csak holnap. Most 70%-ra mondanám, hogy ATX ház, de akkor holnap megmondom biztosra. Most hiába mondom, hogy az oldalán van egy 8Cm-s venti, és a tetején is ott van a helye, csak oda nincs szerelve. Elsőnek a tetejét kell levenni, aztán jön le az oldala, amit felfelé kell lehúzni, és nem hátrafelé. Holnap megmondom, lehet még ház nevet is tudok mondani.
A Samsung HDD SATA csatlakozós.
Ekkora felbontásra elég, de bármikor beeshet neki egy nagyobb monitor, az egyik szülő külföldön dolgozik, és néha hoz ezt-azt. Ez a mostani monitorja is onnan származik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#42292) membrandj válasza draco31 (#42285) üzenetére


membrandj
nagyúr

Atx drágább valamivel. Ilyen szűk keretnél maradjuk a m-atx méretnél.
Ha jól nézem, akkor ez egy satás hdd, szóval elvileg működni fog, de lehet,hogy lassítani fog a rendszeren.

Asrock B75M-GL R2.0 alaplap 24 hó gar.
Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12cm OEM tápegység 24 hó gar.
Intel Pentium G2020 processzor 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 36 hó gar.
MSI 7790 1GB DDR5 OC R7790-1GD5/OC videokártya 36 hó gar.
~83k

HDD-s verzió:
MSI 7770 1G DDR5 R7770-PMD1GD5 videokártya 36 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
~84k.

Ha tényleg 1024x768, akkor inkább lehet,hogy új hdd-s verziót venném.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42293) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!

Photoshop-ra kellene egy gépet összeállítani. A keret mondjuk 250-300e között legyen monitor nélkül. Monitor az van már korábbról.
A 300e a max ennek ne menjetek főlé, nem az értelmetlen költekezés a cél hanem, hogy azért tényleg egy erős modern gép legyen amivel lehessen ha kell mindenféle brutális nyomdai anyagokat összerakni.
Az bonyolítja a dolgot, hogy csak az iPon játszik. Szeretnék mindent egy helyről ezt is tartsátok szem előtt legyetek szívesek.
Gondolom a sok memória és az erős proci a fő szempont, mert szinte csak photoshop megy majd rajta, de azért mehet bele valami jókis videókártya is, főleg ha van valami olyan amibe kifejezetten van valami technológia ami segíti, gyorsítja a Photoshop-ot. Azért mondom mert 3d-zés nem különösebben lesz rajta ezért ez másodlagos most, esetleg a nagy fájlok tárolására mehet bele azért nagyobb tárkapacitás is azért.
Gondolom a keretből kijön egy elég jó gép ami megfelel a feladatnak, de nem vagyok annyira benne minden szegmensbe most a hardvereket tekintve ezért szeretném kérni a segítségeteket.
Segítsetek plz! Előre is köszi!

(#42294) Meghivott válasza WP14 (#42286) üzenetére


Meghivott
addikt

Illetve bocs, a lemezkezelésnél a felső felsorolásban nincs,
alul látom és a "konvertálás gpt lemezzé" lehetőség adott,
a többinél nem, ez a megoldás?

(#42295) WP14 válasza Meghivott (#42294) üzenetére


WP14
őstag

Nem lehet egyszerű kötetté tenni, vagy valami hasonló?
Azt sem tudom mi az a "gpt lemez" :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#42296) membrandj válasza minek?:S (#42282) üzenetére


membrandj
nagyúr

Új alkatrészekből ez kb a legalja:

Akyga AK806BG táp nélküli fekete számítógép ház 24 hó gar.
Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12cm OEM tápegység 24 hó gar.
Gigabyte B75M-D3V alaplap 36 hó gar.
Intel Celeron G1610 processzor 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memória 36 hó gar.
Sapphire 6670 1G DDR5 11192-14-20G videokártya 24 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
~74k. De igazából egy g2020 jobb lenne, de az még 3k.

Használtból erősebb is összejön valamivel.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42297) Meghivott válasza WP14 (#42295) üzenetére


Meghivott
addikt

"nem lefoglalt" - "új egyszerű kötet..." erre gondolsz?

(#42298) draco31 válasza membrandj (#42292) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm!!! :R

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#42299) WP14 válasza Meghivott (#42297) üzenetére


WP14
őstag

AZ, arra nyomasd! :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#42300) membrandj válasza Ch4r0n (#42293) üzenetére


membrandj
nagyúr

ZALMAN Z9 Plus fekete
FSP Raider 550
SAMSUNG 120GB SATA3 2,5" 840 MZ-7TD120BW
TOSHIBA 2TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200
CORSAIR 16GB Vengeance LP DDR3 1600MHz KIT CML16GX3M2A1600C10B
INTEL Core i7-4770 3.40GHz 1150 BOX
MSI H87-G41 PC Mate
MSI N660-2GD5/OC GTX660 2GB GDDR5 PCIE
~272k.

Ha a videovágás nem annyira fontos, akkor mehet egy sima gtx 650 Ti is, az -15k.
Ez az új intel foglalat, tehát fejleszthető is marad.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.