Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#22251) solfilo válasza Traxx (#22236) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Jó kis konfig, csak a memóriával kellene valamit kezdeni, mert így nem igazán jó játékra, még alkalmira sem, főleg ilyen felbontáson. Mindenképp KIT-et keress, s minimum 1600-as ramokat. Ha nagyon nem fér a keretbe a 2*4, akkor legyen 2*2 GB-os. Ha nem kell feltétlen ODD, akkor bele is férhet nagyjából a ktsgvetésbe a 8 GB. Egér+billentyűzeten is lehet faragni még. :)

solfilo

(#22252) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Egy cimborám munkatársa gépet szeretne venni, amin fut jól az F1 2012. Namármost azt mondja hogy 58.000Ft keret van rá. Milyen konfigot lenne érdemes neki összeállítani?
Van nekem egy ASUS P5E alaplapom meg egy C2D E8400 procim, ezeket 26.000Ft-ért odaadnám neki, de ehez VGA és memó is kell még (4Gb). Egy 7770-re gondoltam, de mellé még kéne memória, így meg nem jön ki.
Valami jobb ötlete valakinek? (hát jah, elég szűkös a keret, az biztos)
(innen HA-ról is lehet szemezgetni)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22253) #98593280 válasza wolfman (#22252) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mekkora felbontású a monitorja?

(#22254) Traxx válasza solfilo (#22251) üzenetére


Traxx
őstag

Köszi a reakciót :R Az 1600-as RAM ugyanebből a márkából, szintén 4 gigásban csak pár 100 Ft-tal drágább, viszont hétköznapi felhasználásban ennek tudtommal nincs érezhető előnye. Inkább renderelésnél, ilyesminél jön ki, de azzal nem foglalkoznak :)

A RAM mennyiségét viszont nem értem. Egyrészt 4 GB miért lenne kevés, másrészt a dual channelt ennyivel jobban szeretné a Trinity?

ODD kell, a bill-patkány párosban pedig halkat, kényelmeset keresek. Vékony fal rulz, aztán nem lenne szerencsés, ha csörögne a billentyűzet, mint állat :D

És a harmadik, de ez már OFF: hogyhogy csak 1 év garit ad az ipon arra az APU-ra? :U Nem 3 jár rá?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#22255) #98593280 válasza zoty0 (#22250) üzenetére


#98593280
törölt tag

LAP: ASRock B75M-GL usb3 sata3 ~ 15k
CPU: Intel s1155 Core i3-3220 - 3,30GHz ~ 29k
RAM: Kingmax DDR3 1600MHz / 8GB KIT (2x4GB) ~ 10k
HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB (WD5000AAKX) ~ 14k
VGA: Gigabyte HD7770 1GB OC (GV-R777OC-1GD) ~ 30k
TÁP: van (FSP 450) ~ 0k
HÁZ: van ~ 0k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 99k

(#22256) solfilo válasza Traxx (#22254) üzenetére


solfilo
veterán

A CPU rész valóban nem profitál sokat a nagyobb órajelű ramból, de az igp része az apu-nak szenved az alacsony memória sávszéltől, a dual és a magasabb MHz-ek ezt enyhítik, kb 2000-ig szépen skálázódnak az apuk játékteljesítményt illetően.

Elég lehet az összesen 4 (2*2) GB ram is, a jövőre gondolva írtam a 8 (2*4) GB-ot. Ha marad a 2*2 GB, akkor még érdemes lenne megnézni, hogy az 1866-os KIT-eket mennyiért vesztegetik s ha belefér a keretbe, akkor azt venni. A monitor miatt elkél majd a nagyobb sávszél játékoknál, még ha csak alkalmi szinten is.

Garit nem tudom, dobj nekik egy mailt. :)

solfilo

(#22257) zoty0 válasza #98593280 (#22255) üzenetére


zoty0
tag

köszi
Szerkesztés: haver majd megbarátkozik az asrock alaplappal O_o

[ Szerkesztve ]

cs go

(#22258) sunmao


sunmao
csendes tag

Üdv!

Szeretnék egy "gamer pc-t" összerakni, mert a laptopom már kevés erre a célra. Azt szeretném, hogy a legújabb játékokat is vigye full grafikán, akár TV-re rakva HD-ben is. A keret 1000€, de ha például 1102€-re jön ki a vége és azt mondjátok, hogy a plusz 100€ sokat lendít a dolgon akkor az még belefér. Bár azt is tudom, hogy ilyenkor sosincs megállás, mert mikor gépet "kattintgatok össze" egy webshop-ban akkor is mindig az van, hogy "ó de az eggyel újabb, csak 50€-val több, akkor már miért ne rakjuk bele azt".

A féltételeimmel kapcsolatban: Tudom, hogy sokan le fognak itt hurrogni, de végső soron az én döntésem, hogy mit veszek és van egy-két márka amit élből elutasítok. Az ok az lehet, egy régi rossz tapasztalat, vagy szimplán csak a konkurenst jobbnak tartom. Ezt azért szögezem le, mert az ilyen topikoknál mindig van egy pár ember aki megmondja, hogy de hülye vagyok, mert hogy az a hiba csak egy szériánál állt fenn az is csak 10 éve és azóta ez a cég húdeszuperkafa lett. Erre viszont nem vagyok kíváncsi, mert úgy döntöttem, hogy most pénzt áldozok a dologra és ezért olyat szeretnék venni amiben én megbízok és márkás. Tudom az, hogy valami márkás még nem garancia semmire, engem mégis valahogy jobban megnyugtat, ha nem egy KINGSTON, hanem egy CORSAIR RAM van a gépemben. Illetve, ha valaki leírta egyszer magát nálam, akkor azzal nem foglalkozom. Az elején mindenki egyenlő esélyekkel indult és nálam kialakult egy bizalmi elv, ezt hívják szerintem márkahűségnek. Nem akarok elkezdeni példálózni, úgy is látjátok majd, hogy mi felé tendálok.

Ettől függetlenül, ha valaki be linkel akármilyen tesztet, leírást, amiben ódákat zengenek az általam "nem támogatott" hardverről és annál a modellnél amivel konkurencia versenyezteti sokkal jobb, akkor azt hajlandó vagyok elolvasni és megfontolni.

Ahogy elképzelem az új VAS-at:

Alaplap:
- Amely érdekel: ASUS
- Amelytől nem zárkózom el: MSI, Gigabyte
- Amit nem akarok: ASRock

Processzor:
- Amely érdekel: Intel
- Amit nem akarok: AMD

Processzor hűtő:
- Amely érdekel: Zalman, Thermaltake

Videokártya:
- Amely érdekel: NVIDIA
- Amit nem akarok: ATI

RAM:
- Amely érdekel: Corsair
- Amelytől nem zárkózom el: Más gamer RAM-ok
- Amit nem akarok: Kingston, Kingmax

TÁP:
- Amely érdekel: Corsair, Thermaltake, Chieftec, Zalman
- Amit nem akarok: Vargáné táp :)

Optikai meghajtó:
- Amely érdekel: Valami nagyon alap DVD író/lejátszó, mondjuk LG vagy Samsung
- Amit nem akarok: Blu-ray lejátszó/író

Merevlemez:
- Amely érdekel: Samsung, WD
- Amit nem akarok: Szükségem van nekem SSD-re? Dob valamit a játékok játszhatóságán? Ha csak annyi az előny, hogy 10 helyett 5 másodperc alatt bootol a Windows akkor nem érdekel.

HÁZ:
Szinte teljesen mindegy, mert az asztal alatt lesz, nem érdekel a design, a kikötés annyi, hogy jól szellőzzön.

Itt van az általam összeállított PC. Megpróbáltam mindenből szinte a legjobbat beletenni, kérlek nézzétek át és segítsetek dönteni. Esetleg mit érdemes kicserélni jobbra/rosszabbra. Kell-e nagyobb táp, passzol-e a RAM ebbe a lapba, jól összetudnak-e dolgozni az egyes hardverek. Esetleg érdemes-e még várni 1-2 hónapot (többet nem akarok, mert PC vásárlásnál, ha az ember mindig a jobbat várja akkor sose fog venni) mert jön valami nagyon ütős cucc.

Ami fontos lenne:
- Ne legyen olyan hangja mint egy erőműnek, de jó legyen a hűtése. Remélem ez azért a mai világban nem csak vízhűtéssel megoldható, azért nem kell teljesen hangtalannak lennie.
- Menjenek rajta a legújabb játékok 1080p-ben full grafikán, az elkövetkezendő 3-4 évben is állja meg a helyét
- Amit már említettem, a hardverek legyenek kompatibilisek egymással (a videokártya vigye át HDMI-n a hangot is)

Mikor lenne érdemes megvenni a gépet (ár szempontjából)? Pont most még december előtt vagy éppen karácsonykor, vagy egy kicsit várni mondjuk január
közepéig és akkor?

Ja, és nem akarok konzolt venni, tudom az kijön negyed ennyiből, de amúgy is kell egy plusz PC a lakásba és én FPS-el is szoktam játszani arra meg a konzol nem jó.

A segítségeteket és ötleteiteket előre is köszönöm!

(#22259) wolfman válasza #98593280 (#22253) üzenetére


wolfman
veterán

Fingom nincs, de nagy valószínűséggel 1280x960-nál nem tolhatják nagyobban. Valami hasonló.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22260) #98593280 válasza wolfman (#22259) üzenetére


#98593280
törölt tag

LAP: ASRock A55M-HVS (mATX) (AMD-FM1) ~ 11k
CPU: AMD Athlon II X4 641 2,8GHz FM1 BOX ~ 16k
RAM: Kingmax DDR3 1600MHz / 4GB ~ 5k
HDD: 160-250 GB SATA2 (Hwapró) ~ 5k
VGA: HD4850 (Hwapró) ~ 10k
TÁP: Delta/Chieftec/FSP 400 watt (Hwapró) ~ 5k
HÁZ: GABA 2936 ~ 4k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 57k

Az X4-641 egy lebutított, IGP nélküli LIano. Majdnem van olyan erős játékokban, mint egy 30 ezres i3-2100.

Fenti géppel, van egy új háza, igaz nem egy csúcsalkotmány, de tiszta:)
Új garis alaplap, új CPU,, új RAM.
A gép lelke biztosan fog üzemelni.
Ajánlott megbízható helyről is venni hozzá a tápot. Írj privit, ajánlok egy tagot.

(#22261) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

nálam is megérett a konfig csere.max keret 140.ami biztos Geforce 660GTX ez mellé kellene ár érték arányban kitalálni valamit.processzor alaplap ram.3-4 évig tuti nem fogom bőviteni cserélni.válaszokat előre is köszönöm :R

bendeguz_HUN

(#22262) meili


meili
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy asztali számítógépet a több, mint 6 éves laptopom helyett (egy magos Intel Celeron M 800-as proci, 60 GB-os winchester, 2 GB RAM). A lényeg, hogy a jelenlegi gépem eléggé leharcolt, és kicsit szaggat a youtube is, lassan indul minden, ezért szeretnék váltani.

Amire kell:
- internetezés
- film nézés
- tervező/fejlesztő/szimulációs szoftverek futtatása, melyek nem igényelnek 3D-t (Matlab, Labview, Microsoft Visual Studio, ANSYS)
Amire nem kell:
- játék

A szimulációs szoftverek gondolom inkább processzort és memóriát igényelnek, mint videokártyát, tehát szerintem integrált videokártya is megfelel nekem.
Mondanám, hogy irodai gép kell, de ez a fogalom régi berögződés miatt a nagíon gyenge kategóriát jelenti nekem.
Egy olyan gépre lenne szükségem, ami ~5 évig megmarad, elfuttatja az alap dolgokat, nem kell vele kínlódni.

Amim van: monitor, billentyűzet, egér, 640 GB-os WD6400AAKS winchester, hangfal.
A többire szeretnék ötleteket hallani (alaplap, ház, táp, processzor, memória, hálózati kártya, DVD meghajtó, meg ami még kell).

Ami fontos, hogy egy csendes gépre lenne szükségem, gondolom ez manapság vízhűtés nélkül is megoldható, hogy ne kelljen folyamatosan pörögnie a ventilátornak.

Árat nem nagyon tudok mondani, mivel nem vagyok tisztában a mai viszonyokkal, de ~100-110 k-ból szeretném, ha kijönne, vagy ha úgy látjátok, hogy kevesebb is elég nekem, annak is örülök.

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#22263) Crias válasza sunmao (#22258) üzenetére


Crias
senior tag

Először is ez nagyjából ugye 280k Huf, na mind1 is nem fogok ugyse összedobni most egy ajánlatott, mert nem tudom hogy ahol élsz ott milyen hardverek elérhetőek és mennyiért.

Kezdjük:
Lap: Ha neked jó akkor nekem is, itthon is kb ennyi az ára talán kicsit olcsóbb... (Gigától jobb ha odszkodsz az 1155-ös lapjai nem sikerültek valami fényesre, persze van kivétel, de mostanában inkább csak a prémium lapjaira figyel oda, msi-vel nincs különösebb bajom de nállam ASUS vagy Asrock a favorit [Igen mostmár jó lapokat csinál, de engem aztán nem érdekel hogy drágábban veszed ugyanazt :)) ])
CPU: Játékra felesleges az i7 pláne a tuningos verzió, ha mutatsz olyan játékot ami használ 4 nél több magot akkor meghívlak valamire bf3-nál próbálkoztak talán hoz pár fps pluszt de irreleváns, 1 kezemen meg tudom számolni azt is ami 4 magot használ és a jövőben sem ez lesz a mérvadó hanem a HSA (igp-t fogják befogni a proci mellé számolni míg a dvga csak renderel kb, de lehet rosszul emlékszek erre most nem keresem meg)
Bőven elég lenne egy akármilyen i5 főleg ehhez a vga-hoz, arról nem is beszélve hogy egy tuningos procit akarsz egy nem tuningos lapba rakni értelmetlen, döntsd el hogy akarsz-e tuningolni vagy sem ha akarsz akkor drágább lap kell. lehetőleg Z77-es, de Z75 is jó lesz és mellé egy i5-3570k, ha nem akkor bármilyen i5 megteszi akár egy i5-3450.
VGA: Megteszi.
RAM: Ez is jó lesz.
HDD: izé rendszer alá valami 1 tányéros jobb lenne, de ez is jó lesz max kicsit lasabb
ODD: OK, ha arrafele van még Nec/Sony optiarc akkor azt vedd hangos viszont nagyon precíz, ha nem nagyon használod akkor mind1.
HÁZ: Jó lesz a plus-ban elvileg van elég venti is (bár még nem láttam erről tesztet de kíváncsi vagyok rá én is)

TÁP: SIkerült belenyulni a vargáné kategóriába, legalábbis a tápos totyik által összeállított ajánlható tápok között nincs a TT tápoknál a TR2 szériát ajánlják, de annál is figyelni kell a pontos tipusra RE-re végződjön és ne RU-ra.
Módosítok: Rákerestem a tápos totyikban de nem igazán volt erről szó viszont van akinek ajánlották már szóval annyira rossz nem lehet de ennyiért kapnál jobbat is. Itt van egy teszt erről a konklúziót legalább olvasd el, a venti hangjára panaszkodnak.
Én 22k Huf-ért tuti egy Be Quiet! straight power e9 450w, tápot vennék eleve nem tudom minek neked az a 600-as táp cfx-et akarsz? Vagy a Tuning miatt gondoltad? Ha nem lesz tuning ez a táp szerintem jobb választás, vagy fsp aurum 400W, ha nagyobb tápot akarsz akkor fsp raider 550W Bronz minősítéssel de 89%-os hatásfokkal (kb aurum gold belsős persze néhol van benne egy kis olcsósítás de errefele nagyon ajánlott ebben a kategóriában, meg ugye a hatásfok is mutatja hogy kb gold belsős tápot ajánlanak bronze minősítésben).
Csifiből most a CTG sorozat a menő de az szürke táp bár gondolom téged nem zavar, az írásod alapján, ha mindenképpen a felsorolt tápok közül kell választani akkor legyen egy 500-as CTG vagy akár 550-es is lehet ezek olyan 400-450W -ot le is adnak ezek olcsóbb kategóriát képviselnek de mégis minőségi.

Proci Hűtő: Nem ismerem ezt a Zalmant amit tudok az az hogy az alpenföhn nagyon jó hűtőket gyárt, pl a Brocken ~11k-ért tudja azt amit a Noctua ~21k-ért.
Egyéb tesztek
Zajszintről is
Vízhűtést nem ajánlom....

Ami fontos neked:
-Nem ismerem azt a házat nem tudom milyen ventik vannak benne.
-Nem vagyok jövőbe látó, majd kiderül hogy az új konzolgeneráció mit tud és ezt hogy követi le a pc, de gyanítom ~3 évig biztos el leszel (még ha nem is full grafikán), én lassan 2 éves VGA kártyával is el vagyok nem jött még olyan játék ami miatt cserélni kellett volna.
-Ezt nem igazán értem a hdmi arra való hogy a hangot is átvigye, de gondolom ezekre a legújabb hdmi került, talán "1.4a" a legújabb, nézd meg hogy van-e rajta.

Nem tudom mikor lenne értelme venni karácsonykor valszeg készlethiány lehet 1-2 alkatrészből, de a fene se tudja, akik már több ideje követik nyomon a hardvereket mint én majd segítenek ebben.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#22264) #98593280 válasza meili (#22262) üzenetére


#98593280
törölt tag

Fizikai 4 magos, erős i5 Ivy Bridge processzor.
8GB RAM, minőségi FSP táp, usb3-as, sata3-as alaplap.
Hangszigetelt Coolermaster halk ház.

LAP: ASRock B75M-GL usb3 sata3 ~ 15k
CPU: Intel Core i5-3450 3.1Ghz LGA1155 Dobozos  ~ 46k
RAM: Kingmax DDR3 1600MHz / 8GB KIT (2x4GB) ~ 10k
HDD: van ~ 0k
VGA: Intel® HD Graphics 2500 ~ 0k
ODD: SONY AD-7283S-0B SATA Fekete OEM LabelFlash ~ 5k
TÁP: FSP 400W 12cm FSP400 APN ~ 9k
HÁZ: Cooler Master RC-450-KKN1 Silencio 450  ~ 15k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 99k

Opciók:
kábel menedzsmentes hangszigetelt CM ház:
Cooler Master Silencio RC-550-KKN1 Fekete 21eFt (+6eFt)

SSD a windows gyorsításához:
Kingfast SSD SATA2 32GB 2,5 (KF2501MCM 32G), 10k
A win7 20GB-ot foglal, elfér rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22265) meili válasza #98593280 (#22264) üzenetére


meili
tag

Köszi!

Két kérdés:
- a ház tartalmaz hűtő ventilátorokat, vagy venni kell hozzá külön?
- a processzor hűtőbordához illesztéséhez szükség van hővezető pasztára?

(#22266) #98593280 válasza meili (#22265) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mindkét házban elöl és hátul van 1-1 venti, nem kell hozzá venni. Minden BOX-os CPU-hoz adnak pasztát, konkrétan előre fel van kenve az aljára.

(#22267) meili válasza #98593280 (#22266) üzenetére


meili
tag

Köszönöm!

(#22268) will5


will5
tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodom egy kis fejlesztésen, jelenleg a következő cuccaim vannak:

-AsRock H61DE/S3 alaplap
-Intel core i3 2100 proci
-2x2 GB Kingmax DDR3 1333
-Sapphire HD3850 512MB VGA
-Samsung HD502HJ HDD
-Chieftech CTG500 80P táp
-CM Elite 335 ház

4 magos Ivy-t szeretnék, 8GB ram-ot, FullHD-re videókártyát és egy 60/64GB SSD-t. Azt nem tudom eldönteni, hogy az alaplapot meghagyjam-e és BIOS frissítéssel jó bele az Ivy, vagy inkább vegyek egy B75-öst? Ami marad mindenképpen a vinyó és táp. Esetleg ha azt mondjátok, hogy a házat érdemes egy jobb szellőzésű és kábelmenedzsmentesre cserélni akkor még az is kell.

Ja és tuning nem lesz.

A keret ~135.000HUF, ha házat is ajánlatos cserélni akkor ~150.000. Viszont ha marad az alaplap is akkor ~120.000

[ Szerkesztve ]

(#22269) meili válasza #98593280 (#22264) üzenetére


meili
tag

Még egy kérdésem lenne.
A két ajánlott ház között csak az a különbség, hogy a drágább kábelmenedzsmentes?
Ez mit jelent pontosan?
A hangot ugyanannyira szigetelik?

(#22270) #98593280 válasza will5 (#22268) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én cserélném az alaplapot is, új csipszet, natív USB3 és SATA3 kezelés.
Feltétlenül nem muszáj, csak ha el tudod adni a H61-et.

LAP: ASRock s1155 B75 PRO3-M usb3 sata3 4xDDR3 ~17k
CPU: Intel Core i5-3450 3.1Ghz LGA1155 Dobozos  ~ 46k
RAM: VAN (2x2 GB Kingmax DDR3 1333) ~ 0k
RAM: + még ugyanilyen 2x2GB RAM ~ 8k
HDD: van (HD502HJ) ~ 0k
SSD: Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~ 16k
VGA: Gigabyte ATI HD7850 2GB DDR5 GV-R785OC-2GD ~ 54k
ODD: ~ 0k
TÁP: van (CTG500) ~ 0k
HÁZ: XIGMATEK Asgard Pro usb3 ~ 12k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 152k

A házat viszont cserélném, nincs benne kábel menedzsment és rosszul is szellőzik. Ez az Asgard Pro jobb.
HD7850 full HD játékra, az SSD meg a win7 gyorsítására. Ugyanolyan Kingmax 2x2GB RAM-ot is vennék, mert olcsó és bővítenék 8GB -ra. A B75 Pro3-M -be is 4 db RAM modul tehető. Azt is megteheted, hogy a 2x2GB RAM-ot meghírdeted, ha van rá vevő pár hét alatt akkor eladod és akkor veszel 2x4GB 1600 Mhz-eset. Akár hűtőbordás Corsair-t, XMP-set.

(#22271) #98593280 válasza meili (#22269) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az 550-nek a tetején vannak a csatlakozók és gombok, a 450-nek az elején. A kábel menedzsment miatt, az 550 jobban szellőzik, már ha megfelelően van szerelve, kábel elrendezve. Ha szakértelem nélkül rakják össze és abban is össze vissza lesznek a kábelek, akkor teljesen mind1 melyiket veszed. Hangszigetelés körülbelül hasonló.

A kábel menedzsment nagyrészt az alaplapi tálca és a hátlap közötti távolságot jelenti. Amennyiben ott 2-3 cm hely van, akkor az alaplapi tálca mögött sok táp, sata és egyéb kábelt el lehet rejteni, kvázi javul a ház szellőzése, hűvösebbek az alkatrészek működés közben, nő az élettartamuk, stabilabb lesz a gép működése, nem utolsó sorban rend lesz a gép belsejében, esztétikusabb a belvilág.

Különbség még az is, hogy a hátsó PCI slot takaró lemezek a 450-ben csak kitörhetőek, az 550-ben vissza is szerelhetőek. Bár a 450-hez adnak 2 db visszacsavarozható lemezt.

(#22272) will5 válasza #98593280 (#22270) üzenetére


will5
tag

Köszi, kb én is erre gondoltam (VGA-ból a márka mennyire számíthat? Én nem OC-s Sapphire, XFX vagy Asus-t nézegettem). Házból milyen alternatívák lehetnek még, mert az az igazság, hogy olyan kéne amin nem a tetején vannak az usb és audio kimenetek hanem a közepén vagy alján. :)

És még ami fontos, hogy egy CM Hyper 212+ procihűtő elférjen benne.

[ Szerkesztve ]

(#22273) wolfman válasza #98593280 (#22260) üzenetére


wolfman
veterán

Szerintem csak alaplap+proci+VGA+memó kell neki, ház meg táp nem.

Felvázolom mire gondoltam:
ASUS P5E - 13.000.-
C2D E8400 - 13.000.-
2x2Gb memó (Hardverapró) - max. 10.000.-
ATI 7770 (OC) - 28.000.-

Ez így 64.000, több, de ezzel hogy menne az F1 2012? A VGA a döntő gondolom.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22274) meili válasza #98593280 (#22271) üzenetére


meili
tag

Köszi!
Még közben fogalmazódnak meg bennem az új kérdések.
Will5-nek ajánlottad ezt az alaplapot: ASRock s1155 B75 PRO3-M
Ez nem lenne jobb nekem is, ha csak 2 k-val drágább, viszont kettő helyett négy memóriafoglalat van benn, így a későbbi bővítésnél nem kell kidobnom a 2*4GB-ot, hanem vehetek bele még ennyit?

(#22275) #98593280 válasza wolfman (#22273) üzenetére


#98593280
törölt tag

max. 58e ft-ja van. egyebkent honnan tudod h nem kell neki tap? lehet kodegenje van... nem utsosorban igy dupla aron vesz memot mert ddr2

(#22276) forjam


forjam
csendes tag

ÜDV!
Az alábbi configban melyik procit érné meg beletenni? Mennyivel érnék el nagyobb hatást az integrált vga terén? (Dota2,Cs,Left4Dead 2 futna rajta) Esetleg ha nem jó a config valami miatt akkor azt is szívesen várom vagy ha max:80k ért jobb configot tud valaki akkor nosza.
A legolcsóbb config:
Alaplap ASROCK FM2A55M-DGS 1 db 12.772 Ft
Processzor AMD A6-5400K 3.60GHz FM2 BOX 1 db 17.409 Ft
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 1 db 4.823 Ft
Merevlemez TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050 1 db 14.351 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 1 db 4.407 Ft
Ház GABA 2936 1 db 3.912 Ft
Táp FSP FSP350-60APN 85+ 350W 1 db 8.496 Ft
Összeszerelés 1.905 Ft
Összesen: 68.076 Ft (53.603 Ft + áfa)

A PROCIK:
AMD A8-3870K 3.00GHz FM1 BOX 1 db 24.308 Ft
AMD A8-5600K 3.60GHz FM2 BOX 1 db 25.477 Ft
AMD A10-5700 3.40GHz FM2 BOX 1 db 30.086 Ft

Érdekes lehet h iponon a laphoz 0 év gari van írva... erről valamit?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#22277) #98593280 válasza forjam (#22276) üzenetére


#98593280
törölt tag

a 3870K az LIano. fm1-es. nem fm2-be valo. a legerosebb az a10-5800k. az 5700-as csak par %-al gyengebb . de kevesebbet fogyaszt. 65 wattos. az 5800k 100 wattos. 0 ev garis lap vmi eliras...

[ Szerkesztve ]

(#22278) forjam válasza #98593280 (#22277) üzenetére


forjam
csendes tag

Azt ebben gondoltam elhelyezni:
Alaplap ASROCK A75M-HVS 1 db 13.090 Ft
Processzor AMD A8-3870K 3.00GHz FM1 BOX 1 db 24.308 Ft
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz 1 db 4.823 Ft
Merevlemez TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050 1 db 14.351 Ft
Optikai egység SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 1 db 4.407 Ft
Ház GABA 2936 1 db 3.912 Ft
Táp FSP FSP350-60APN 85+ 350W 1 db 8.496 Ft

Így?

Tehát megéri megvenni 5700 ast az tényleg annyival jobb?(12000FT) mint a AMD A6-5400K és ha a legelső confiba tennék még ramot?

Ház,táp megfelelőlenne neki?

(#22279) Crias válasza forjam (#22278) üzenetére


Crias
senior tag

Nézd meg itt a prohardveren a trinity-s tesztet ott az fm1-es A8 az szinte teljesen ugyanazt a teljesítményt hozza mint az fm2-es A8 (~5%-os hibahatáron belül van, ahol számít a rendes natív 4 mag ott az fm1-es jobb ahol nem ott az fm2-es), de a két A10-es rájuk vert ~15-18%-ot.
Fm2-ből meg ne vegyél A6-ot!
A8 vagy A10 mert ezek 2 modulosak míg az A6 ha jól tudom akkor csak 1 modulos.

Itt egy teszt amiben az A6-os is szerepel

Crias

(#22280) forjam válasza Crias (#22279) üzenetére


forjam
csendes tag

Köszönöm.A táp bírni fogja?+hűtést kell majd tennem valahova a házba?

(#22281) wolfman válasza #98593280 (#22275) üzenetére


wolfman
veterán

Na jó, de engem mindig dühít, mikor valaki jön nekem azzal, hogy gép kéne játékra (általában egy aktuális VGA gyilkos játékra), de csak ennyi meg annyija van. Olyan mintha fel szeretne menni a holdra, de az űrrepülést ki szeretné hagyni. Az olcsó gépet-játékra gépet kiüti egymást.
Most azzal lehet hogy megsértek valakit, de ASRock alaplapot még az ellenségemnek sem ajánlanék. Akárhány embernél voltam életemben gépet szerelni ahol olcsóságból építették, mindenhol asrock volt, de híg is volt a levük. Most lehet mondani, hogy de jó alaplapokat gyártanak. Persze, a drágább kategóriában!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22282) tikshow válasza wolfman (#22281) üzenetére


tikshow
addikt

Egy Trinity-vel viszonylag alacsony felbontáson és beállításokon még BF3-zni is tudsz. És egy csúcs trinityt ki lehet hozni 80-100k-ból ami azért eléggé low-budget kategória.

Asrockal mi bajod volt? :) Meg voltak halva?

[ Szerkesztve ]

(#22283) Crias válasza forjam (#22280) üzenetére


Crias
senior tag

Fogyasztás
Teljes terhelés mellett sem eszik 130Wnál többet egyik Trinity procis resndszer se (teljes rendszer mindenestől), Szóval igen belefér még ha jól látom akkor a HD7970-nel sem éri el a 300W-ot, mondjuk nem tudom ez a 350-es mennyit tud leadni szerintem olyan 220W körül adhat le szóval egy gyengébb VGA kártyát simán elbír, ha akarsz DualGraphic-ot akkor azért szerintem ajánlott lenne venni egy 400W-os fsp Hexa tápot. Az se sokkal drágább, ha viszont csak IGP-t használsz arra bőven elég lesz a 350-es is.

Ja a házba meg tuti kell venni ventit de nem tudom azt se milyen van benne meg milyet lehet még belerakni a lényeg hogy legyen kereszthuzat, legyen 1 elől meg 1 hátul, a procira nem tudom kell-e külön hűtő de ShellKretor mintha azt mondta volna hogy nem vészes a hangja de már nem emlékszek rá biztosan.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#22284) wolfman válasza tikshow (#22282) üzenetére


wolfman
veterán

Felső kategóriás asrock mégnem volt a kezeim között, de középkategóriáig minden féle. Bajom az érthetetlen hibajelenségek, szegényes felszereltség, hipphopp megdöglődés stb. Volt olyan ember, akinél ugyan így asrock alaplap volt. Vettem neki helyette egy ASUS-t használtan, rögtön stabilabb lett a rendszer és a játékokban is kb. +10FPS lett az eredmény!
Persze igaz, hogy akinek asrock alaplapja volt, azoknak rendszerint codegen, mercury vagy deer tápjuk is! De ezzel nincs is semmi baj, de akkor ne jöjjön már nekem azzal, hogy játékra kell.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22285) tikshow válasza wolfman (#22284) üzenetére


tikshow
addikt

Ezek nem abban a korszakban voltak amikor az ASUS alá gyártottak, alacsony kategóriás olcsó lapokat?

(#22286) forjam


forjam
csendes tag

Köszönöm mindenkinek aki segített.
Szép napot!

(#22287) wolfman válasza tikshow (#22285) üzenetére


wolfman
veterán

Ezek napjainkig vannak. :)
Nem az ASUSt istenítem (pedig nálam kizárólagos márka), hanem az asrockot nem. Jó, használja aki szereti, nem beszélek én le senkit róla, csak én senkinek nem fogok ajánlani! Olyannak meg főleg nem, akihez én fogok járni szerelni!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22288) tikshow válasza wolfman (#22287) üzenetére


tikshow
addikt

Ez csak természetes. :) De mostanában ugyanazzal a felszereltséggel kicsit olcsóbban kapod meg őket, ezért szoktuk ajánlani. Panaszkodni meg még senki sem panaszkodott itt erre, ha jól tudom. Pusztán ezért kérdeztem.

(#22289) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok, egy asztali, játékra és filmre is használható gépre szeretnék tanácsot kérni...
A keret 120k.
Komplett gép kellene monitorral, egérrel, billentyűzettel, házzal, táppal, stb... A monitor Full HD-s legyen.
Amin lehet spórolni, az a videokártya, mert azt később tudják bővíteni, de azért fussanak el napjaink játékai, ha nem is max. felbontáson...
A gép a tervek szerint nem lesz tuningolva.
Köszönöm!

(#22290) wolfman válasza tikshow (#22288) üzenetére


wolfman
veterán

Megmondom őszintén, akinek "elég" egy asrock, azok általában nem is veszik észre a különbséget egy minőségibb lappal szemben, nem érdekli őket hogy az USB2.0 nem másol 25 megával csak 18-al, a SATA csatoló se képes a gyakorlati maximumot se leadni folyamatosan csak ingadozva, a biosban nem lehet annyira személyre szabni a dolgokat mint jól esne.
De nem akarom minősíteni itt az embereket, távol álljon tőlem, csak én egyszerűen nem szeretem a márkát gyakorlati tapasztalat miatt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22291) csebi válasza tikshow (#22288) üzenetére


csebi
tag

sajnos sok FM2-es Asrock lappal gond van, ahogy olvastam főleg Itx, de volt már m-ATX-nél is... Trinity-s topikban volt/van erről szó, mivel én a legolcsóbb verziót akarom venni, lehet nem is a Shell által ajánlott Asrock FM2 a55 DGS-t veszem meg, hanem lehet az MSI félét (plusz itt van HDMI csatlakozó is)

(#22292) csebi válasza wolfman (#22290) üzenetére


csebi
tag

MSI-ről mi a véleményed? én most egy ilyesmivel szemezek: FM2-A55M-E33 esetleg egy A75MA-E35, de ez kb a vég...

(#22293) djkacor


djkacor
tag

Hali srácok!
Havernak rakok össze egy gépet és erre a konfigra gondolok szerintetek megfelelő lenne? Leginkább játékra használná :D
Alaplap: Asus P8H77-V
Proci: Intel Core i5-3470
Procihűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO
Ram: Kingston HyperX Blue 2x4GB DDR3 1600MHz
Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Videokártya: Gigabyte 7850 OC 2GB GDDR5 GV-R785OC-2GD
Tápegység: Chieftec CTG-500-80P
~175-180e-be lenne :)
a válaszokat előre is köszi ;)

(#22294) #98593280 válasza djkacor (#22293) üzenetére


#98593280
törölt tag

a tx3 eleg hangos

(#22295) Crias válasza wolfman (#22290) üzenetére


Crias
senior tag

Őszintén szólva engem jobban érdekel a venti vezérlés (mint az hogyx +3megával gyorsabban másoljon fel valamit) ami az asrock lapokban elég jó, míg asuséknál spec nem tudom milyen nem utolsó sorban jóval kevesebbe kerül, az olcsó asus lapok meg nem hinném hogy bármivel is jobbak lennének az azonos árú asrok lapoktól

Crias

(#22296) tikshow válasza djkacor (#22293) üzenetére


tikshow
addikt

Hasonlo aron es meretben inkabb ALPENFOEHN Sella, ahogy neztem tesztet ez egy egesz jo kis huto.

(#22297) wolfman válasza csebi (#22292) üzenetére


wolfman
veterán

Hú, hát ne én legyek aki megmondja a frankót, csak amik a kezem közé kerültek, azokról tudok beszélni.
MSI az meglátásom szerint változó. Láttam már olyat, ami pár löttyintésnyi benzint érdemelt volna, meg olyat is ami elég kellemes meglepetést okozott. Egy jó barátomnak a mostani lapja előtt MSI-je volt, egy régebbi verzió, de pl. abban az időben nem láttam annál gyorsabb bootot (friss windowsal, BIOS átvizsgálással együtt) mint azon. Emellett elég jó adatokkal rendelkezett, csak kevés volt rajta a csatlakozó meg venti csati.
Amiket mondasz, elnézve utóbbit ajánlanám.

Crias: ASUS P5E-m volt ezelőtt és azon lehetett állítani a venti szabályzást kényelmesen. És persze, ASUS-nál is találkoztam már sz@rral, de kb. 30-ból 2-vel. Ha valamit megtanultam az informatikáról, akkor az az, hogy az ár számít. Lehet, hogy valamit össze lehet rakni kevesebből, de olyan is lesz!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22298) tranceplanet válasza gilfoyle (#22289) üzenetére


tranceplanet
addikt

LAP: ASROCK FM2A75M-DGS ~16eFt
CPU: AMD A8-5500 3.20GHz FM2 BOX ~25eFt
RAM: CORSAIR 8192MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 KIT ~10eFt
VGA: IGP (HD 7560D) A8-5600K (HD 7560D) sor a tiéd a grafikonból, proci nem sokkal marad le
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~15eFt
BILL: GENIUS KB-110X ~2,5eFt
EGER: GENIUS XScroll Eye PS/2 Fekete ~1,5eFt
ODD: ASUS DRW-24B5ST Fekete OEM ~5eFt
HAZ: Sharkoon Vaya ~8,5eFt
TAP: FSP FSP350-60APN 85+ 350W ~8,5eFt
TFT: SAMSUNG S22B150N ~29eFt

Ö: ~121eFt

Az IGP FullHD felbontásra kevés lesz, de alacsonyabb felbontáson el lehet vele játszogatni. Ebbe a keretbe dVGA nem fér bele.
Később bővíthetik egy HD 6670 1GB GDDR5 vagy HD 7770 VGA kártyával.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#22299) #98593280 válasza will5 (#22272) üzenetére


#98593280
törölt tag

VGA karit kérdezd meg a topikjában, ha jól tudom a Giga 7850-esek jól sikerültek, bár nekem nem tetszenek a Gigák:) Én általában Sapphire-t veszek ha tehetem, ugyan csak 2 év garosak, de úgy sem lesz addig nálam és szinte minden hűtésük eddig halk volt, amivel találkoztam. Asus-ról, MSI-ről, Zotac-ról ezt nem mondanám el. XFX-et nem ismerem.

Első csatis minőségi házak:
IN WIN Mana 136
IN WIN Dragon Slayer
CORSAIR Carbide 300R
NZXT 210 Elite
Thermaltake Commander GS-III
Thermaltake Spacecraft VF-I
Gigabyte GZ-G1/2 Plus

(#22300) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
150.000FT-ért szeretnék összeállítani egy gépet.
A PCX.hu-n virtuálisan összeraktam egyet, de sokan figyelmeztettek, hogy nem valami jól lett összerakva.

alaplap: Gigabyte 970A-D3
Proci: AMD FX 8150
VGA: GTX 650 TI (Gigabyte)
Ram: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CMP8GX3M2B1333C9
SSD: Kingmax 64GB KM064GSMU25 SSD
HDD: 500GB Saját
Tápos Ház: odegen Q-3343-A2 (450W) 12cm ezüst-fekete

Segítenétek összeállítani egy jobbat?
Játékra kéne, 1080p-s monitorhoz és a GTX 650 TI (Gigabyte)-ot szeretném benne megtartani (fizika mánia!:D)
Esetleg egy web oldat, ahol érdemes az általatok megadott konfigot összeállíttatni...
Előre is köszönöm!:)

PSN ID: interfoxthedead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.