Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#180301) sittes79 válasza palfitom (#180298) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm, jól hangzik. CPU hutes? vagy van a dobozban?

(#180302) palfitom válasza sittes79 (#180301) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sittes79

Szívesen.

Persze, benne van a leírásában: "Processzor-hűtő a csomagban". A 100-100000031BOX kódnevű tartalmaz gyári "Wraith Stealth" hűtőt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180303) rilmor


rilmor
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerős kért meg, hogy segítsek gépet szerezni a lányának.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Többnyire singleplayer(Hogwarts Legacyt láttam már játszani :D )
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs ilyen
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden szükséges alkatrész kéne
4. Mennyi a kereted rá?
Azt mondták, hogy 200 ezer körül legyen monitorral együtt.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Nincs még monitor, ha esetleg tudnátok ajánlani ilyet is azt megköszönném
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nincs elköteleződés egyik márka iránt sem.

Remélem megadtam minden adatot és köszönöm szépen a segítséget.

(#180304) palfitom válasza rilmor (#180303) üzenetére


palfitom
Topikgazda


rilmor

Szia,

Monitor: pl. IPS 75Hz, 35k / IPS 100Hz 33k / IPS 100Hz 35k, vagy Milyen monitort vegyek?

Példa konfig (GT 1030 szintű IGP-vel):
Asus TUF Gaming A520M-Plus II 29k
Ryzen 5600G 50k
ID-Cooling SE-224-XTS (opcionális) 9k
16GB Ripjaws 3600 17k VAGY 32GB Ripjaws 3600 31k
Kingston NV2 500GB 16,5k VAGY Adata SX8200 Pro 1TB 27k
FSP CST130 15k
Deepcool PF500 16k

Példa konfig (erősebb grafikai teljesítménnyel, használt vga-val):
Asus TUF Gaming A520M-Plus II 29k
Ryzen 3600 33k
ID-Cooling SE-224-XTS (opcionális) 9k
16GB Ripjaws 3600 17k
Kingston NV2 500GB 16,5k VAGY Adata SX8200 Pro 1TB 27k
FSP CST130 15k
Deepcool PF500 16k
VGA: használt GTX 1650 - 1660 / Intel ARC A380 (VAGY új A380 55k)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180305) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy irodai/koca játék gép összeállításához.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Általános irodai, otthoni felhasználás, időnként singleplayer fps, Cyberpunk 2077, GTA, RDR2
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
RTX 3070, ezt év végén tervezem 4070S-re cserélni
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
VGA-n kívül minden.
4. Mennyi a kereted rá?
250k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Dell S2721DS, 1440p 75hz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Intel procit preferálok. Használt alkatrész is szóba jöhet, bár úgy néztem jelentősen nem olcsóbb. Kazy computer-rel milyen a tapasztalat?

Az alábbi alkatrészeket néztem ki eddig:

- Intel Core i5-12600K
- MSI PRO B760M-P DDR4 / Gigabyte B760M DS3H DDR4
- Kingston FURY Beast 2x16 GB DDR4 3200 Mhz
- Samsung 980 M.2 1 TB PCI Express 3.0
- be quiet! System Power 9 | 600W CM / Thermaltake Smart BM2 tápegység 650 W
- be quiet! Pure Rock 2
- Fractal Design Define 7 Mini

(#180306) palfitom válasza ferzoli (#180305) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ferzoli

Szia,

CPU: OK
Alaplap: az az MSI abszolút felejtős ilyen kaliberű procihoz, a DS3H már jobb 1 fokkal, de ez még mindig csak az "éppen elég" kategória. Alternatívák: Asrock B760M PG Lightning/D4 / Asrock B760M Pro RS/D4 / Gigabyte B760M Gaming X DDR4.
Hűtő: ez sincs "túlméretezve", de a limiteket megtartva nagyjából jó lesz.
Ram: gyorsabbat vennék, de végül is 75Hz-es monitorhoz ez is megteszi.
SSD: OK
Táp: 4070 Superhez már inkább PCIe 5.0-s tápot vennék, pl. BQ Pure Power 12 M, olcsóbban: FSP Hydro K Pro PCIe5.
Ház: NE vegyél ilyen zárt házat! Jobb szellőzés kell egy ilyen konfighoz, pl. Zalman M4 / Montech Air 100 / Deepcool CH360 / Fractal Design Pop Mini Air.

Kazy computer-rel milyen a tapasztalat? - Többen rendeltek már tőlük, megkapták a termékeket.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180307) ferzoli válasza palfitom (#180306) üzenetére


ferzoli
Ármester

Köszönöm a gyors választ és a javaslatokat, megfogadom.

Tudom, hogy nem ideális, de viszonylag kompakt házban szeretném megoldani a dolgot.
A procit és vga-t kicsit alulhajtanám és feszelném, legalábbis a 3070-nél jelentős hőmérséklet csökkenést értem így el néhány fps rovására.
Vagy lehet elég lenne erre a felhasználásra egy i5-12400f is? Kevésbé fűt és pár yt teszt alapján minimális a difi 1440p játék alatt a 12600k-hoz képest.

Az FSP táp jóval olcsóbb, az is megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#180308) palfitom válasza ferzoli (#180307) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ferzoli

Szívesen.

Nem akkora gond az mATX méret, a 4070S sem egy "reaktor".
A procit és vga-t kicsit alulhajtanám és feszelném - Na ezt nagyon jól teszed!
minimális a difi 1440p játék alatt - Ezt jól látod, hisz itt már inkább a vga-n van a hangsúly, ám én nem lépnék vissza sima 6/12-es procira (12400F). Bár sok játékhoz elég a 6 mag, de már egyre több játék képes több magra (szálra) skálázódni, ezért a minimum fps-ek miatt inkább több szálas procinál maradnék: 12600K(F) / 13400F / 14400F. Ezek közül ár-érték arányban a 12600K(F) a legjobb, ezért nem is ajánlottam mást.

Az FSP táp jóval olcsóbb, az is megbízható? - Nagyon új termék, még nincsenek vele hosszútávú tapasztalatok, de általában az FSP nem ad ki sz*rt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180309) ferzoli válasza palfitom (#180308) üzenetére


ferzoli
Ármester

Minden kerek, köszönöm mégegyszer! :R

(#180310) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok! 5-6 évente szoktam új gépet venni. Jelenlegi gépem idén lesz 6 éves. Kicsit kiestem a "körforgásból" nem tudom most mi a menő. Én inteles és geforce-os voltam világéletemben ,de az utolsó gépemet egy Ryzen hajtja és nem bántam meg. Hogy áll most a 2 nagy proci gyártó,készülnek valami nagy dobással,érdemes most kicsit várni?Mivel 5-6 évre tervezek ,érdemes már DDR 5-ben gondolkodni memória terén?A gépet csak játékra használom,boomer gamer vagyok :D sőt az esetek 90 százalékában Fifával játszom,igaz azzal napi szinten.Max 500 000 a keret.Válaszotokat előre köszönöm.

(#180311) palfitom válasza Lori82 (#180310) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Lori82

érdemes most kicsit várni? - Várni mindig lehetne valamire, hisz kb. félévente érkezik valami újdonság, de akkor kb. soha nem lesz géped...
érdemes már DDR 5-ben gondolkodni - Az "átlag" DDR5 nem nyújt játékokban komolyabb előnyt, ellenben drágább, ezért a szó szoros értelmében nem éri meg. Az érem másik oldala: új platform, ezért időtállóbb, fejleszthetőbb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180312) patyil


patyil
tag

Sziasztok, ismét kérnék egy áment az alábbi tervemre, és ezúton is köszi Symbiote és Tom az időt amit az ajánlásokba feccoltok :R

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Minden játékot szeretnék tudni lehetőség szerint kipróbálni (medium 60-100fps elegendő), de főként e-sport címek és irodai munka lenne a felhasználás.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Kingston NV2 m2 SSD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Háttértárat leszámítva mindenre
4. Mennyi a kereted rá?
~350k HUF
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
1440p 170HZ freesync premiumot támogat, G-t nem, de ezt a képfrissítést kizárólag e-sport címekre használnám ki (Valorant, League etc.)

Az alábbi gépet pakoltam össze. ekkora kerettel nem cél az időtállóság, így a platformon spóroltam.

B550-PLUS TUF GAMING
AMD Ryzen 5 5600
16GB Kingston Fury 3200 vagy 3600 C16 dual kit (van értelme a gyorsabbnak?)
Radeon RX 6800 (alzás XFX)
Corsair 4000D Airflow ház
Artic ARGB PWM ventik mennek bele előre 3x120.

így marad nagyjából 35000forintom maradt egy kompetens tápra, illetve egy léghűtésre (itt preferált hogy fekete legyen) ebben kérném szépen a segítségeteket
Minél csendesebb ventiket szeretnék ha ennyiért lehet igény :D

Köszönöm előre is a segítséget

(#180313) palfitom válasza patyil (#180312) üzenetére


palfitom
Topikgazda


patyil

Szia,

:R

van értelme a gyorsabbnak? - magas képfrissítésnél van, de azért nem óriási. Ha kényelmesen belefér, akkor menjen a gyorsabb, de 1440p mellé inkább 32GB-ra gyúrnék.
Ház: miért nem veszel inkább olyat, amiben vannak ventik? Pl. Zalman Z10 / DeepCool CG540 / Montech Air 903 Base / Fractal Design Pop Air / Zalman Z10 Plus / be quiet! Pure Base 500DX. (egy ilyen kaliberű konfig hűtését nem kell túlgondolni, szerencsére nem egy kazánt készüsz venni)
Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XTS / Thermalright Assassin King 120 SE Black / ID-Cooling Frozn A410
Táp: pl. be Quiet System Power 650W / Cooler Master MWE 650-750W V2 / FSP Hydro K Pro 750W / Seasonic B12 650W

Valszeg én ezeket választanám: Frozn A410 10,5k + 500DX 41k + System Power 650W 26k.
Ha ARGB-s ventik kellenek, akkor pedig Zalman Z10 Plus + a fentiek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180314) firephoenix


firephoenix
kezdő

Sziasztok!

A jelenlegi konfig:
- ház: Zalman Z9 Neo
- alaplap: Asus Prime B660M-A D4
- CPU: Core i5-12400F
- GPU: Asus RX 6650 XT
- RAM: G.Skill Aegis DDR4 3200MHz 16GB
- táp: Be Quiet! 500W Pure Power 10
- háttértárak:
- Mushkin Pilot 500GB M.2
- Crucial 250GB MX500 SSD
- Toshiba 2TB HDD
- monitor: AOC Q27G4X 27" 180 Hz

Az alaplap-processzor-monitor kombót megtartva és figyelembe véve hogy lehetne kimaxolni ezt a felállást úgy, hogy ár-érték arányban is megérje?

RTX 4070 vagy RX 7800 XT kártyában + Fractal Design Anode Bronze 750W tápban gondolkoztam. 650W is elég lenne elvileg, de felhívták a figyelmem, hogy a 750-es most olcsóbb, így jó vétel.

1440p gaming lenne a cél a lehetőségekhez képest legjobb grafikával és képkockaszámmal. Tudom, hogy a processzor valamennyire visszafogja a lehetőségeket, de így legalább ésszerű keretek között maradhat a költekezés.

(#180315) patyil válasza palfitom (#180313) üzenetére


patyil
tag

Köszi szépen, igaziból a plusz ventikre csak a zajcsökkentés miatt gondoltam, nem néztem utána hogy a házakhoz PVM szabályozható darabok járnak-e, de a BQban nem csalódtam még mint márka.

Akkor 32 GB ram lesz, és BQ táp, ház. az a410es hűtő ajánlást köszönöm, pont ilyet kerestem :R

Építettem egyszer egy 4000D setupom csak végül túl kellett adjak rajta, ezt próbáltam egy kicsit lemásolni mert tetszett a letisztult de konfiguráható kinézet [link]

(#180316) palfitom válasza firephoenix (#180314) üzenetére


palfitom
Topikgazda


firephoenix

Mindegyik ajánlós topik elején (Összefoglalójában) van kérdéssor, melyre válaszolva kell segítséget kérni!
(a többi topikban is így kellett volna...)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180317) palfitom válasza patyil (#180315) üzenetére


palfitom
Topikgazda


patyil

Szívesen.

OK, szupi! :)

Ez valóban szép, letisztult volt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#180318) firephoenix válasza palfitom (#180316) üzenetére


firephoenix
kezdő

Igen, láttam, és válaszoltam is arra, amit lényegesnek gondoltam, csak nem pontokba szedve. Épp azért, mert elég általános a kérdésem. De hogy megfeleljek elvárásaidnak, megpróbálom a kívánt formában prezentálni. Ha sokkal többet nem is tudok hozzátenni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játék miatt szeretnék fejleszteni a gépen. Singleplayer, történet alapúak vannak többségben. Jó lenne, ha a következő pár évben megjelenőek is normális minőségben futnának majd (minimu medium, high settings, 60+ FPS)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- ház: Zalman Z9 Neo
- alaplap: Asus Prime B660M-A D4
- CPU: Core i5-12400F

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Videókártya és táp legfőképp.

4. Mennyi a kereted rá?
Nem adnék meg egy pontos összeget. Arra lennék kíváncsi, hogy a megadott konfigból mit lehet maximálisan kihozni úgy, hogy az adott alkatrészek teljesen ki legyenek használva, minden felesleges túlzás nélkül, ár-érték arányban ésszerű keretek között.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
1440p, 180 Hz, HDMI+DP, G-Sync+FreeSync

[ Szerkesztve ]

(#180319) firephoenix válasza firephoenix (#180318) üzenetére


firephoenix
kezdő

Legalább medium, high beállítások mellett. Picit félreérthető volt, elnézést.

(#180320) pocketpairpp válasza palfitom (#180262) üzenetére


pocketpairpp
csendes tag

Szia! Megérkezett az általad írt 2. config :) Annyi kérdésem lenne (nem értek hozzá), hogy ezen hőmérséklet értékek tükrében kellene változtatni valamit a hűtésen? Próbáltam választ találni google segítségével, de eléggé ellentmondásos dolgokat olvastam a tartósan 80c feletti értékekről. A kiugró értékek az elején és végén 100%-os cpu használat mellett voltak, a középső szakasz ~25-30 fok közötti pedig normál működésnél. Az értékek kb 92ig ugrottak fel maximum, a cpu átlag pedig ilyen 88-91 volt kb.
Köszi!

[link]
[link]

(#180321) pocketpairpp válasza pocketpairpp (#180320) üzenetére


pocketpairpp
csendes tag

egyébként fun fact: egy másik program, amit használok, szintén 100%-on pörgeti a CPU-t, de ott sokkal lassabban melegedett és nem érte el a 80fokot 20p után sem (75ig vizsgáltam az emelkedését)

(#180322) coolhwhip válasza SyMbioTe (#180282) üzenetére


coolhwhip
csendes tag

Köszönöm szépen!

#180278 kromatika
Köszi a tippet, ránézek!

(#180323) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Nagyon régen foglalkoztam gépek összeválogatásával, hosszú évek óta notebookot használok, de egy kedves barátom megkért, hogy segítsek neki. Így én is kérek segítséget.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? 3d rajzolás, videószerkesztés, animáció készítés, grafika. Most tanulja a szakmát, de venne egy gépet hozzá.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? - semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? - komplett gép kell, monitor, egér, billentyűzet, minden.
4. Mennyi a kereted rá? - Nincs nagyon keret megadva, akár millióig is elmenne, csak jó legyen. Sok memória, gyors, használható gép a lényeg.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? - Ezt is most veszi, ajánljatok ilyet is légyszi.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? - Nincs márkahűség, ő Intelt mondott, én AMD-t javasoltam, így még ez sem dőlt el. Új gép kellene, ilyen árban már számít a gari. Nem a design a lényeg, nem kell világítós ház, stb, munkagép lesz.

Köszönöm a segítségeteket!

(#180324) satibi


satibi
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérek szépen valami konfig összeállításában. Kéne egy normális asztali gép, mert évek óta csak szenvedek a toldozott-foldozott gépekkel. Úgyhogy szeretnék úja alkatrészeket venni (esetleg VGA-ból jöhet szóba használt, ha tudtok olyat amit érdemes megfontolni).
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Alapvetően itthoni fő gép: netezés, irodai programok, tanulás, de a gyerekek lassan belenőnek, így játékra is használnánk, jellemzően 5+ éves játékokkkal (stratégia, rpg)-ez én, a gyerekek meg fortnite, minecraft, hasonlók, de mivel most 10 a legnagyobb, biztos nőni fognak az igények.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? - merevlemez és SSD elvileg van, illetve billenytűzet, egér, monitor, a többit cserélném.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? - komplett gép az előzőeken kívül.
4. Mennyi a kereted rá? - Szűkös, illetve sajnálok rá sokat kiadni, 100-150 ben gondolkozom.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? - hp pavilion 27xi: 1920x1080, HDMI, vga, dvi, szerintem az írt szabványokat nem támogatja.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell? - Nincs márkahűség, sem megjelenés-beli elvárás. Lényeg hogy nagyjából beleférjünk a keretbe, a jó ár/érték arány és esetleg a fejleszhetőség lehetősége (proci, ram?). Mint írtam, újat szeretnék, esetleg vga-kártyábűl mehet használt.
Előre is köszönök mindenkinek minden tanácsot, segítséget!
Tibi

(#180325) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Megfordult a fejembe, hogy lassan ideje cserélni a technikát. Igazándiból nincs vele gondom, csak már igencsak elavult. Főleg szoftveresen. Szeretném itthonra az office 2021-et megvenni, de ez a jelenlegi 10 éves Win 7-re nem fog felmenni.

Jelenlegi masina:
- GIGABYTE GA-B75M-D2V alaplap
- Be-Quite BQT-SFX350W táp
- i7-3770 3,4 GHz CPU
- 16 GB Ballistix RAM
- GTX 650 VGA
- KINGSTON SV300S37A120G SSD
- WDC WD10EZRX-00A8LB0 HDD
- DELL U2212HM monitorral

Tizen-ok éve volt egy ssd cserélve meg egy vga ha jól emlékszem.

Nagyon jó kis gép, szeretem is, nem is nagyon van limiten. 10 éve telepítettem a windowst, teszi a dolgát. Döntő részt internet, videónézés, esetleg felvétel. Minecraft, esetleg Starcraft, vagy egyéb 10 év+játék. Csak retrósan, még Amiga 500-C64 érában nevelkedtem. :)

Tanácstalanságom oka, hogy kell-e egyáltalán nekem új vas? Win10 + Office 2021 az elsődleges cél. Játék orientáltságban a legdurvább a minecraft. Ott ha eldurvulok, akkor azért érezhető a lag, illetve a nagyobb mod packoknál kicsit szűkös a 16 GB. Monduk vissza kell kapcsolnom a lapozófájlt, illetve a böngészőt be zárni. :) Ez egy kicsit kényelmetlen, de azért nem probléma.

Ha azért tényleg megérett már a pusztulásra cserére, akkor mit?

SSD-ből érezném, hogy szükség lenne nagyobbra, azért sok minden van a HDD-re telepítve.

Költség keret. Nem feszes, kis túlzással mindegy, hogy 10 vagy 20 forint, de azért maradjunk a talajon. 4 gyerekem van, nem akarom kiéheztetni őket. :D

A legfontosabb talán az, hogy összepattintom, beállítom és 10 évig megint ne kelljen vele foglalkoznom azon kívül, hogy kitakarítom minden évben.

Köszönöm :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#180326) F-ECT$ válasza föccer (#180325) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért ezt a költség keretet jó lenne picit pontosítani ;)

Dive ever, work never.

(#180327) föccer válasza F-ECT$ (#180326) üzenetére


föccer
nagyúr

10 éve nem foglalkozam száítógép építéssel, alkatrésszel. Írhatom hogy 150 ezer, fogalmam sincs, hogy ennek van-e realitás vagy sem. Írhatok 450 ezeret, erre sem tudom, hogy a mai piacon ez reális-e. Ha fejemhez fogtok egy puskát, akkor azt mondom, hogy a teljes procejtre nem kötlenék többet szoftverestűl 500-nál. De ebből egy olyan erős gépet is össze lehet hozni, mint amire nekem nincs szükségem, akkor csak 300-at költenék. Ugyanakkor ha 500 nem elég jobb teljesítményre, mint a mostani gép, akkor inkább hagyom. :)

A feladatra jól összerakott, tartós cuccra van szükségem, túlzott költség nélkül. Ha ez rendben van, akkor nincs szigorú keretösszeg.

Remélem érthető. Nem zsebpénzből élek, más az elsődleges szempont.

:R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#180328) Rowon válasza F-ECT$ (#180326) üzenetére


Rowon
veterán

Nem költségkeretet kellene írni, csak azt a kőegyszerű kérdéssort kitölteni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#180329) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Mi a véleményetek erről a tervezett konfigról elsősorban QHD játékra? [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#180330) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,
Erre keresek gépet:
1. Alap irodai feladatok, filmnézés plusz játék: Call of Duty 4, Detroit: Become Human, Hogwarts Legacy
2. Nincs ilyen.
3. Csak ami a házon belül van, semmi monitor, billentyűzet, egér.
4. 360-380eFt
5. FHD gamer monitor lesz
Ezt a gépet néztem ki a Foramax-nál, ez esetleg rendben lehet a célra?
ASUS A520M-E, AMD Ryzen7 5700X, 32 GB DDR4 3200MHz, Kingston 1TB M.2 NVMe NV2 (SNV2S/1000G), AMD RX6700XT 12GB DDR6, Deepcool MATREXX 40 3FS, 750W GAMER 80PLUS
Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#180331) F-ECT$ válasza CriticalHit (#180329) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha megfelelő cuccokat tervezel bele, akkor jó lesz :DDD

Dive ever, work never.

(#180332) Dark_Spirit


Dark_Spirit
csendes tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Gaming, multi és single (perpill egy kb 10 éves gépet hajtok, úgyhogy van jó pár AAA title amit megnéznék - lehetőség szerint max vagy közel max beállításokkal), Adobe programok, főleg PS és AI
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Max a régi SSD-t és HDD-t raknám át
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre
4. Mennyi a kereted rá?
500e volt az alap elképzés, de pár hónap kutatás után 550-600 között szánok rá
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Perpill egy DELL Ultrasharp U2312HM monitorom van (1080p, 60hz), de ebből 2. monitor lesz és terv egy 1440p-s 120/144Hz-es 27 colos monitor beszerzése
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nincs különösebb extra, azon felül egy helyről kellene rendelnem (ahol össze is rakják), mert nem agonizálni szeretném bevállalni az összeszerezést.

A fentieknek megfelelően az alábbit configot raktam össze;

Processzor AMD Ryzen 5 7600 (húzva lesz)
Processzor hűtő DeepCool AK500 Digital
Alaplap MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
Videókártya XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE
RAM memória G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO
SSD meghajtó WD Black SN770 NVMe 1TB
PC tápegység Corsair RM850e - valszeg elég lenne egy 750-es táp is, de szeretnék headroom-ot hagyni későbbi proci/vga upgradenek

Számítógépház Endorfy Arx 500 ARGB
Itt nagyon sokat agonizáltam, Alzánál (és már sajnos máshol se nagyon) nincs Lancool 216, amit szerettem volna.
Jobban tetszik a Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB Black TG (+5k) viszont itt vannak fenntartásaim a mérettel - nem sok hely maradna a videókártya és a front ventik között, nem tudom ez mennyire probléma.
Opció lehet még a be quiet! PURE BASE 500 FX viszont itt nem tudom, hogy megéri a 10e-es felárat az Endorfy-hoz képest. Pofára ez is jobban tetszik, de airflow tekintetében vannak fenntartásaim.

Endorfy házzal és összeszereléssel ennek 548 530 Ft a vége.

Lenne egy másik setup is, aminek ahol kicsit több a power; 7600x és 7800xt formájában
https://ipon.hu/geposszerako/publikus/52734

Ez 605 719 Ft, kérdés, hogy a kb 50-es felár megéri-e teljesítménybeli (+10%?) különbséget. Illetve a 7600x-re lehet kevés lenne az AK500, ugye alapból nagyobb feszültséggel üzemel.

Köszönet minden tanácsért előre is.
:R

[ Szerkesztve ]

Come to the dark side, we have cookies !

(#180333) Speed1192


Speed1192
csendes tag

Sziasztok,

Ismerőstől megörökölt alkatrészekhez kérnék segítséget hogy egy jól működő gép legyen.

1. Mire fogod használni a gépet?
ACC, Iracing, és hasonló játékokat szeretnének futtatni
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
CPU: AMD Ryzen 5 3600
CPU hütö: Be quiet! Pure Rock 2 fekete
VGA: Gigabyte Geforce RTX 2060 8GB
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap
RAM:
Tápegység:
Ház:
SSD:
HDD:
4. Mennyi a kereted rá?
100-150 k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? 24" 1920x1080 5ms 60hz
LG 24MP48HQ-P - marad egyelőre
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem szükséges az új lehet használt is

Köszönöm a segítséget!

(#180334) SyMbioTe válasza firephoenix (#180318) üzenetére


#180318 firephoenix
Szia!

Az elképzelés szerintem jó, mind VGA, mint pedig táp fronton. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#180335) SyMbioTe válasza nyesteb (#180323) üzenetére


#180323 nyesteb
Szia!

Milyen program lesz használva?

Alaplap: Asrock B650 PG Lightning / B650E Steel Legend, Gigabyte B650 Gaming X AX / B650 Aorus Elite, Asus TUF Gaming B650-Plus / Strix B650-A Gaming / Strix B650E-F Gaming / TUF Gaming X670E-Plus, MSI X670E Tomahawk ~70-130k
CPU: Ryzen 9 7900X ~150k
+Hűtő: Endorfy Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Frozn A620 / Thermalright Frost Spirit 140 V3 / BQ Dark Rock Pro 5 / Deepcool AK620, Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II / III 240 / 280 / 360 ~20-35k
Ram: 2*16GB / 2*32GB 6000Mhz+ DDR5 Kingston Fury, G.Skill Ripjaws, Corsair Vengeance ~50-110k
SSD: 1TB Cruical P3, WD SN570-580-770, Samsung 970 Evo Plus / 980 (Pro) / 990 Pro, Kingston KC3000 / Fury Renegade ~17-45k
VGA: RTX 4060 ~120-130k
Táp: Asus Strix 750-850W / be Quiet System Power 750-850W / be Quiet Pure Power 12 750-850W / Cooler Master V750-V850 V2 / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro G Pro 750-850W / FSP Hydro G Pro 850W PCIe5 / Fractal Design Anode 750W / MSI MAG 650W / MPG A850G / Seasonic B12 750-850W / Seasonic G12 750-850W / Seasonic Focus 750-850 / Seasonic Vertex GX850 ~30-60k
Ház: Montech Air X / Air 1000 Premium / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Pop Air Mini / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Lian Li Lancool 216 / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H5 Flow / H7 Flow ~25-50k
Össz: 482-710k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#180336) SyMbioTe válasza satibi (#180324) üzenetére


#180324 satibi
Szia!

100-150 az nagyon necces, pláne, hogy szinte minden újonnan kellene.

Alaplap: MSI B450M Pro-VDH MAX, Asrock B450M Pro4, TUF Gaming A520M-Plus II ~26-29k
CPU: R5 5500 ~38k

Ram: 2*8GB G.Skill Aegis (F4-3200C16D-16GIS) ~15k
VGA: Legjobb lenne egy RX 6600, de aazal jócskán kiszaladsz a keretből.
Használtan ennyiból GTX 1660 széria / 1070 / RX 5600XT ami kijön. ~35-40k
Ház: Aerocool Aero One Mini ~10k (iPonon)
Táp: Be Quiet System Power 9 CM / 10 400-450W, Seasonic B12 550W / G12 GM550W ~20-25k
Össz: 144-157k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#180337) SyMbioTe válasza föccer (#180325) üzenetére


#180325 föccer
Szia!

Alapvetően, ha csak annyi a cél, hogy Win10 menjen, az egy Rufusal készített telepítőlemez megoldja.

Ha komplett csere lenne:

Alaplap: Asrock B450M Pro4, Asus TUF B450M Plus Gaming II / Prime B450M-A II, Asrock B550M Pro4, Asus Prime B550M-A / TUF B550M Gaming Plus, Gigabyte B550M Aorus Elite ~30-50k
CPU: Ryzen 5 5600 / 5600G ~48-50k
Ram: 2*16GB DDR4 3200-3600Mhz G.Skill Aegis / Ripjaws, Kingsron Fury, Corsair Vengeance, Patriot Viper ~30-35k (ha kevés a 16GB)
VGA: Mivel egy GTX 650-el is elvagy, elsőre akár az 5600G-t is meg lehet próbálni, abban van integrált kártya.
Ha kevés, akkor használtan célszerű nézni valamit.
SSD: 1TB Cruical P3 / P3 Plus, WD SN 580 / SN770 ~30-34k
Ház: Aerocool Aero One Mini, Deepcool Matrexx 30 / 40 3FS / 55 Mesh / CC360-560, Zalman S2, Kolink Citadel Mesh ~10-20k
Táp: Be quiet System Power (CM) 500-550-600W / Pure Power (CM) 500-550-600W / FSP Hexa+ Pro 500-600W / Hexa 85+ 550-650W / Hydro Pro 500-600W / Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / G12 550-650W, Cooler Master V550/V650 V2 ~20-35k
Össz: 168-224k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#180338) SyMbioTe válasza CriticalHit (#180329) üzenetére


#180329 CriticalHit
Szia!

Link nem lesz jó.
Illetve:

Téma összefoglaló

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#180339) SyMbioTe válasza OPiiPO (#180330) üzenetére


#180330 OPiiPO
Szia!

Elengedném. 5700X nem feltétlen kell, tápról, alaplapról nincs infó, VGA-ról se sok.

Alaplap: Asrock B450M Pro4, Asus TUF B450M Plus Gaming II / Prime B450M-A II, Asrock B550M Pro4, Asus Prime B550M-A / TUF B550M Gaming Plus, Gigabyte B550M Aorus Elite ~30-50k
CPU: Ryzen 5 5600 / 5700X ~50-70k
+Hűtő (Opcionális): Thermalright Burst Assassin 120 / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207 Slim / ID-Cooling SE-206-XT / SE-207-XT / SE-214XT / 224 XTS / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / CR-1000, Deepcool AK400 / AK620 ~10-25k
Ram: 2*8GB / 2*16GB DDR4 3200-3600Mhz G.Skill Aegis / Ripjaws, Kingsron Fury, Corsair Vengeance, Patriot Viper ~16-35k
VGA: RX 6800 ~152k (320mm hosszú, hátválasztásnál figyelni kell)
SSD: 1TB Cruical P3 / P3 Plus, WD SN 580 / SN770 ~30-34k
Ház: Montech Air X / Air 1000 Premium / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Pop Air Mini / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Lian Li Lancool 216 / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H5 Flow / H7 Flow ~25-50k
Táp: Be quiet System Power (CM) 500-550-600W / Pure Power (CM) 500-550-600W / FSP Hexa+ Pro 500-600W / Hexa 85+ 550-650W / Hydro Pro 500-600W / Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / G12 550-650W, Cooler Master V550/V650 V2 ~20-35k
Össz: 333-451k

És így ebben egyel erősebb, 6800-as kártya van, rendes alaplap, rendes táp. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#180340) föccer válasza SyMbioTe (#180337) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Köszönöm szépen :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#180341) satibi válasza SyMbioTe (#180336) üzenetére


satibi
csendes tag

Köszönöm szépen!
Megnézem ezeket.

(#180342) firephoenix válasza SyMbioTe (#180334) üzenetére


firephoenix
kezdő

Köszönöm szépen a megerősítést!

(#180343) OPiiPO válasza SyMbioTe (#180339) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszönöm :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#180344) Imre1212 válasza palfitom (#180219) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Szia!

Köszönöm az alkatrészajánlásokat, egyet-kettőt felhasználtam a végleges konfighoz:

Alaplap:
ASUS TUF GAMING B450-PLUS II
CPU:
AMD Ryzen 5 5600
CPU hűtő:
ID-COOLING SE-226-XT BLACK
Memória:
Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
VGA:
XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE
Táp:
FSP Fortron HYDRO K PRO 750W ATX3.0(PCIe5.0)
SSD:
WD Blue SN580 1TB
Ház:
DeepCool CG560

Ezekért így szállítással együtt összesen 371 600 Forintot kellett fizetnem.
Jelentem, minden elsőre klappolt (egy kis agyfasz volt a videokártyával, de megoldottam).
Az Alzánál írtam az ügyfélszolgálatnak, ahol megnyugtattak, hogy az alaplap BIOS frissítés nélkül is kezelni fogja a processzort, ugyanis már frissebbel szállítják. Így is volt, jelenleg a 4204 verzió figyel rajta. (Most erről a gépről írom a kommentet)

Windows 11 került fel, kb. 10-15 perc beállításokkal együtt (egy USB3.0-s előkészített pendrive-ról) a telepítés. A driverek más tészta, de az minden rendszeren más és más...
FurMark CPU és GPU Stressz teszt alatt 50 percen keresztül terheltem a rendszert, a CPU nem ment 60 C° fölé, a videokártya hőmérséklete azonban már felkúszott 72-75 C°-ig is. Viszont a ventik csak 25%-on pörögtek maximum, úgyhogy a fancurve-öt még álligatom majd hogy hűvösebb legyen. Képhiba nem jött szerencsére. Coil whine sajnos hallható terhelésnél, de nekem nem probléma, ha játszok, úgyis eljnyomja a játék hangja. A házba "kényelmesen" belefér, kb. 2,5-3 centi marad a végétől a házhűtőkig.
Unigine Heaven 4.0 Benchmark teszt eredménye:

Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki segíttett és tanácsokkal látott el. :DD

Üdv, Imre1212

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#180345) nyesteb válasza SyMbioTe (#180335) üzenetére


nyesteb
tag

Szia!

Köszi!
Amikről tudok, az az Adobe Photoshop és Illustrator és Permiere Pro. Elsőre. Még csak most tanulja ki ezt a szakmát.
De köszi a gépet, ez jó kiindulási alapnak.

(#180346) TBT


TBT
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy munkatársam szeretné lecserélni a nagyon régi gépét (i7-7700 (nem K-s) processzor + 16GB memória) valami újabbra.

1. Mire fogod használni a gépet?
Elsősorban online játékokra (World of WarCraft, Overwatch 2, Diablo IV), de Singleplayer is szóba jöhet (az XBOX Gamepassnak hála).

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- ASUS RoG RTX3070Ti 8GB OC Edition Videokártya
- 2 db Samsung SSD (SATA csatlakozás)
- 1 db 4 TB HDD (SATA csatlakozás)
- 1 db Blu-ray író (SATA csatlakozás)
- Seasonic Focus Platinum 750W tápegység

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap + processzor + processzor hűtő + memória

4. Mennyi a kereted rá?
300-350 000 Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
Natív 4K, Displayport csatlakozású és Freesync-es.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
Mindenképp Intel vonal.

Én valami újabb i5-ös gépre gondoltam (14. generáció). Az talán még megoldható léghűtéses megoldással, csak nem tudom, hogy mekkora lenne az előrelépés teljesítményben ahhoz az i7-hez képest.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#180347) satibi


satibi
csendes tag

Új gép építésnél gondolom régi ház maradhat. Viszont kérdés, hogy saccra 10 éves(elvileg jól működő) tápot érdemes lecserélni, volt ebben valami nagyobb technológiai fejlődés, vagy felesleges pénzkidobás?

(#180348) MZsoltee válasza satibi (#180347) üzenetére


MZsoltee
veterán

Pontos típus ismerete nélkül lutri, illetve az új gép paraméterei nélkül. Ha nagyobb összeget szanaz a gépre, akkor érdemes cserélni meg akkor is, ha egy jó minőségű eszközről van szó. Ha pedig egy gyatra régi eszközről van szó, akkor mindenképpen cserélni érdemes. Nem lenne őszinte a mosolyod, ha a régi táp tönkre tenné az új gépet.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#180349) F-ECT$ válasza satibi (#180347) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom van olyan csatlakozó is, ami csak az új tápokon van.

Dive ever, work never.

(#180350) kurtz


kurtz
aktív tag

Üdv!

Az előző vasam tápja megsült és lehet vitte magával a lapot is.
Egy új táp biztos kell, ha a lap azzal sem mutat semmit akkor pedig egy új félkonfig.
Ebben lennék kíváncsi tippekre / tanácsokra. Néztem pár opciót, de így is wall of text lett a hsz. úgyhogy ezektől megkímélnélek titeket így első körben.

Az előző gép:
cpu AMD Ryzen 5600X
mb Gigabyte B550I Auros Pro AX
ram Corsair vengeance 2x16 gb ddr4
vga Gigabyte RTX 3070 gaming oc 12gb
ssd 1 tb m2 ssd 4th gen
cpu cooler Cooler Master MasterLiquid ML 240L V2
case Cooler Master NR200P
psu Fractal Design Ion 650w SFX-L Gold

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Elsősorban Játék, stílus cpu/gpu usage terén eléggé össze-vissza. A co-op fps-ektől a managementig minden is. Competitív multi csak elvétve. Már ha a War Thundert nem számoljuk, de az mindenen sz*r úgyhogy ne optimalizáljunk rá. :D
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A régi gép alkatrészei vga, ssd, cooler, case.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
psu, mb, cpu, ram illetve amit nem sikerül megtartani az előzőből [többi lent]
4. Mennyi a kereted rá?
~360k [többi lent]
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
LG 27GN850 1440p 144hz G-sync-es dp és hdmi [dp-t használom].
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nincs semmi. Alapvetően új, de legalábbis garis alkatrészekből építeném.

Ami a többi lent-et illeti:
Az emag éppen visz egy 0thm-es áruhitel akciót 1-2 dolgot ki tudok hozni [pl. a tápot], a ~360k keret ezen felül értendő.
A VGA a félkonfig arányában később lesz megvéve RTX 4070-től 4070 Ti Super-ig gondolkodtam.

Előre is kösz a tippeket.

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.