Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#179551) SyMbioTe válasza csuzda (#179513) üzenetére


#179513 csuzda

Téma összefoglaló

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#179552) SyMbioTe válasza blue_23 (#179477) üzenetére


#179477 blue_23
Szia!

Van A jó boltok topicja illetve Feketelista, avagy a rossz boltok topicja valamint az összefoglalóban találsz képeket, milyenek az összerakások.
Garis ügyintézést én passzolom, nem volt ilyen irányú ügyem velük, nem is vásárolok gyakran náluk

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#179553) cserodi válasza SyMbioTe (#179549) üzenetére


cserodi
újonc

Köszönöm.

(#179554) SyMbioTe válasza beach head (#179537) üzenetére


#179537 beach head
Szia!

Nem fogsz előbb választ kapni, ha ~1 órán belül kétszer beírod, láthatod, hogy időrendben haladunk.

Ezek amúgy a kinézett cuccok? Vagy ebből valami megvan?
1db 240 ssd 1 db 1 tb ssd - ??? Ez mi akar lenni?
+Ház milyen lesz vagy milyen van?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#179555) SyMbioTe válasza Camoth (#179547) üzenetére


#179547 Camoth
:D

Igen, a "/" "vagy"-ot jelent, azokon belül bármilyen kombináció okés, de pl intel laphoz ne nézz AMD procit és fordítva. :)
Lapnál nincs külön sorrend, proci / VGA azok nagyjából erő szerint vannak sorrendben egymás után.

Monitorból ez a szint már egy 1440P-t is szépen ki tud szolgálni. (de ez nem feltétlen szükséges, ha megfelel a mostan is)

Ami nem tiszta, írj nyugodtan kérdést, azért van a fórum, illetve ha kell összerakok 1-2 alkatrészből is neked valamit, hogy ne kelljen nagyon válogatni, csak bekattintani kosárba.

Vagy ha összeválogatsz magadnak egy konfigot, írd be újra, hogy ezeket nézted, szerintünk okés-e. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#179556) Camoth válasza SyMbioTe (#179555) üzenetére


Camoth
friss újonc

Megköszönöm, ha összeraknál nekem egy konfigot, mert én a gyártókkal nem igazán vagyok tisztában, vagy hogy mi mivel harmonizálna jól. :) azt sem tudom, hogy monitor tekintetében mi számít jobbnak, én a képernyőátlót ismerem, meg a csatlakozót, aztán itt megállt a tudásom. :D kicsit szőkenős vagyok ebben a tekintetben, bocsi. :D

(#179557) bokimoki válasza SyMbioTe (#179550) üzenetére


bokimoki
csendes tag

Köszi!

Hát akkor alapost meg memóriát szerintem lecserélem ezekre, a monitorom meg marad:
MSI Intel MPG B760I EDGE WIFI Mini-ITX Motherboard
Corsair Vengeance Black 32GB 6600MHz DDR5
Aztán tovább nézelődök mibe tudnám mindezt belerakni :R

(#179558) beach head válasza SyMbioTe (#179554) üzenetére


beach head
senior tag

szia, azert irtam 2x mert ha jobban megnezed a gephaz az elso posztbol lemaradt es mar nem lehetett szerkeszteni.
Ssdk-bol majd választok valamit nepitelet alapjan egy 240eset a rendszernek es 1 1tb-osat tarhelynek, gephazbol pedig 15-16 ezwr korul neztem 3 ventis hazakat: zalman s3, aerocool quantum mesh, vagy aerocool hexaform...

(#179559) FoFR válasza SyMbioTe (#179052) üzenetére


FoFR
kezdő

Szia!

Meg egy kis segitseget szeretnek kerni. Kicsit ismet korvonalazodott a dolog, vegul az alabbiak lesznek:

Ryzen 5 3600
TUF Gaming B450M Plus II
2*8GB G.Skill Aegis 3200Mhz
XFX RX570 4GB - egyelore ez lesz, meglatom, hogy mire eleg
Samsung 1TB SSD - meglevo

Viszont az altalad javasolt tapokkal kapcsolatban meg vagyon love. Olvasok mindegyikrol jot es rosszat is. 30k-ig melyik 2-3 lenne a legjobb valasztas ugy, hogy kesobb egy jobb kartyat is elbirjon?

Táp: Be quiet System Power (CM) 500-550-600W / Pure Power (CM) 500-550-600W / FSP Hexa+ Pro 500-600W / Hexa 85+ 550-650W / Hydro Pro 500-600W / Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / G12 550-650W, Cooler Master V550/V650 V2

Koszonom! :) :R

(#179560) Fipike


Fipike
csendes tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Elsősorban netezés, filmezés, torrentezés és játék FHD-ban, singleplayer, főleg stratégiai, pl total war széria részei, stronghold részei, néhány régebbi game, pl men of war.
Ha esteleg haza kell vinnem a munkámat akkor Autocad, Word, Excel!
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Egér, billentyűzet, monitor.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépházra és mindenre ami benne van!
4. Mennyi a kereted rá?
400e Ft!
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Philips 223V5LSB LED 21,5", 1920x1080 - 60 Hz, VGA és HDMI, se G-ync se Freesync
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nincs semmi extra igényem megjelenését illetően, legfeljebb annyi hogy minél kevesebb rgb, led és egyéb csili-vili dolog legyen rajta/benne! "Hosszabb távú befektetés" lenne így szeretnék az amd vonalon elindulni! Nincs szándékomban tuningolni semmit sem benne!
Első körben szeretnék mindent bolti új alkatrészből!

Egy ilyen, hiányos elképzelésem lenne a gépet illetően:
proci: ryzen 5 5600 esetleg 5600x vagy ryzen 7 5700 esetleg 5700x
alaplap: asus rog strix b550-f gaming
ram: g.skill ripjaws 2x8 gb vagy 2x16 gb 3200 vagy 3600 mhz
videokártya: rx 6600
ház: sharkoon s25-v + 2db ventilátor (az előre beszerelteken felül)

Azt nem tudom, hogy nagyon hülyeség lenne-e 3 (mindennek külön) háttértárolót tenni gépbe, értem ezalatt: egy ssd-t (~250GB) a op. rendszernek, egy ssd-t (~500GB) a programoknak, játékoknak és egy nagyobb pl 2TB-s hdd-t?

A segítséget köszönöm előre!

[ Szerkesztve ]

(#179561) palfitom válasza Camoth (#179556) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Camoth

Szia,

FHD magasabb képfrissítésű monitort javaslok, pl. IPS 100Hz 39k, 144Hz 55k, 165Hz 57k, 165Hz 65k, vagy Milyen monitort vegyek?

Példa konfig:
Alaplap: MSI B550 Gaming Plus
CPU: R7 5800X
Hűtő: ID-Cooling SE-206-XT
Ram: Kingston Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz KF436C16RB12K2/32
SSD: 1TB Adata SX8200 Pro
VGA: RTX 4070 236k
Ház: Montech Air X
Táp: be Quiet System Power 650W

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (és akár telepítést is), pl. Alza, Aqua, Ipon, Kazy, PCX, Zóna Computers, stb. Érdemes végignézni, összehasonlítani a kínálatot!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179562) palfitom válasza bokimoki (#179557) üzenetére


palfitom
Topikgazda


bokimoki

Szia,

Alaplap: ha ITX házba kerül, avagy nem zavar a kis mérete, akkor OK.
Ram: inkább ezt venném.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179563) palfitom válasza FoFR (#179559) üzenetére


palfitom
Topikgazda


FoFR

OK.

Az általunk ajánlott alkatrészek tudatos ajánlások, nem ajánlunk olyat, ami a tapasztalok alapján rosszak lennének. Természetesen tömeg-termékek, tehát a nagy számok törvénye alapján mindegyikből előfordulhat hibás darab, de ezek nem sorozatos és rendszeres meghibásodások, nem típushibák.
A jelenlegi konfighoz 500W is bőven elég. hogy kesobb egy jobb kartyat is elbirjon - a vga pontos isemete nélkül ezt nem lehet megmondani! Pl. BQ System Power 650W vagy Seasonic B12 650W bőven belefér a keretedbe, és elég sok vga-t képesek kiszolgálni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179564) palfitom válasza Fipike (#179560) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Fipike

Szia,

Nem rossz az elképzelés.
Ha hosszabb időre tervezel a konfiggal és lesz a gépházon belül fejlesztés, akkor inkább ne teli előlapos házat vegyél, hanem jobb szellőzésűt! Pl. Endorfy Signum 300 Air / Montech Air X, de ha az üveg oldallapot is kerülnéd, akkor Fractal Design Pop Air. (ezek mindegyikében van elegendő számú venti)
Háttértár: szerintem fölösleges 3 részre tördelni, én inkább 1 db 1TB-os ssdt (pl. Crucial P3 / Adata SX8200 Pro) vennék, és 1 db HDD-t (pl. Toshiba P300 / WD Purple).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179565) GalaHU


GalaHU
őstag

AMD-re váltanék...
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Autószimulátorok, elsősorban AC, ACC, EA WRC
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Komplett gép már van (13700KF) a tápegységet (be quiet! Dark Power Pro 11 850W) és a procihűtőt (be quiet! Dark Rock Pro 4) jó volna megtartani
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
7800x3D-t kiszolgáló, de a későbbi x3D szériát is támogató alaplapot és memóriát.
4. Mennyi a kereted rá?
3-400k HUF
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
4090-es kártyám van, VR-ban használom, és 175Hz WQHD-n
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
ASUS motyók eddig bejöttek, RGB csiri-biri nem tétszükséglet, csak új alkatrészben gondolkodom, hazi, megbízható áruházból. A jelenlegi tápegységem a legnagyobb kérdőjel...
Az eddig fórumböngészések alapján ezeket néztem ki:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#179566) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,
2017-es configom-ban szeretném cserélni a processort mert elég nagy bottleneck már. A CPU egy Intel G4560, amit I5-re vagy I7-re szeretnék cserélni, hogy anélkül nyerjek kis teljesítményt, hogy az egész configot újra kelljen tervezni.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
- játék (LoL, WoW Classic és Retail) illetve alap felhasználás, böngészés
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- ház(Deepcool Tesseract SW),
- ssd (ADATA SP920),
- hdd (WD10EZEX 1TB - 7200RPM, 3,5" SATA)
- táp (fsp hexa+ 400W)
- vga (1050Ti)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- CPU
4. Mennyi a kereted rá?
- minél olcsóbban ha lehet (100 alatt remélhetőleg meg lehet ezt ugrani)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
144Hz QHD

(#179567) varmi2 válasza zapikanka (#179566) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak procit szeretnél cserélni, akkor 1151v1 cpukat nézz itt a hardver aprón. 30k alatt vannak a cpuk.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#179568) Laci.1984


Laci.1984
lelkes újonc

Sziasztok,
Múlt heti sok segítségetekkel összeállt a gép. A rendelés előtt szeretnék egy jóváhagyást vagy cáfolást kérni Tőletek, illetve előtte még 1 kérdés:
CPU: Ryzen 5 5600: nem érdemes az 5600G-t venni ugye, mert bár 2eFt-vel olcsóbb, és 3,5 GHz helyett 3,9 GHz, de mondjuk pl. L3 cache-ben feleakkora (5600: 32MB, 5600G 16MB)? Fogalmam sincs mi számít
Tervezett alkatrészek:
Alaplap: Asus Tuf Gaming B550M-Plus (46,5k), a wifi-s verziója volt versenyben, de az mára felment 56-ról 67eFt felé, annyit már nem ér.
CPU: Ryzen 5 5600 v 5600G
RAM: 32GB 3600MHZ DDR4 RAM G.SKILL RIPJAWS V CL18
VGA: XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Core
SSD: 1TB Crucial P3
Táp: BE QUIET! SYSTEM POWER 10 550W TÁPEGYSÉG
Ház: Aerocool Hexform
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Ez volt az eredeti ajánlás akkor még 200k-s keretre
Hogy ne kelljen nézegetni bemásoltam az előzményeket:
Asrock B550M Phantom Gaming 4 36k
R5 3600 33k
16GB (2X8-as KIT) 3600MHz G.Skill Ripjaws 17k
500GB Crucial P3 16k
Deepcool CC360 20k
Seasonic B12 550W 23k
Eddig: ~145k.
VGA: használt RX 6600-at lenne jó megcsípni (pl 60k, pl 60k), de ha nem fér bele, vagy kevesebbet költenél, akkor RX 5600XT (pl 44k) / GTX 1660 Super (pl 45k)1660Ti (pl 50k).


Ez volt az eredeti kérdés:
Sziasztok,
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra, singleplayer. Annak örülnék, ha a mai játékok még simán (ajánlott gépigénnyel) elmennének rajta és még 2-3 év múlvai játékok is (másnem minimum gépigénnyel) elfussanak rajta. Olyanokra gondolok, mint Lords of the fallen, Avatar: Frontiers of Pandora, Dune: Spice wars, Skull and Bones, Hogwarts Legacy, Total war: Pharaoh, NBA2k24. És ezeknél lehet, hogy sajnos meg is dőlt a szerény keret miatt a dolog, mert elnézve ezeknek az ajánlott (nem a minimum és nem is az ultra, ultra4k) gépigényeit csak a VGA-ra 150k-s GPU-kat ajánlanak, CPU-ra meg 100k-sakat, VGA-ra: Nvidia Geforce RTX 2060/2070/2080/3060 Ti, AMD Radeon RX6600 XT/5700 XT/6700 XT, CPU meg: i7-8700/9700/10700 (utóbbi 2 mondjuk 2024-es játékoknál), i5-11600 AMD Ryzen 5 3600/5600X, Ryzen 7, de hátha Ti tudtok mégis ajánlani valamit a lenti keretre, amivel mégis játszhatóak lennének.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
2009-es PC-m van, így abból már szerintem semmi nem használható (csak billentyűzet, egér, monitor)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépházra és annak tartalmára, billentyűzet, egér, monitor van.
4. Mennyi a kereted rá?
200k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
FullHD/1920*1080, 50Hz (valahol 100Hz-et is olvastam, de több helyen inkább 50Hz-et), HDMI csatlakozó. Freesync-et sajnos nem tudom, egy Samsung UE52EH5000 tv-t használok PC-hez.

(#179569) palfitom válasza GalaHU (#179565) üzenetére


palfitom
Topikgazda


GalaHU

Alaplap: a Strix B650E-F, amit az alaplapos topikba is bedobtál, az nyugodtan mehet.
Ram: az is OK, 6000CL30 jelenleg ideálisnak mondható.
A jelenlegi tápegységem a legnagyobb kérdőjel - Miért? A 7800X3D kevesebbet fogyaszt majd, mint az i7, tehát ha eddig elég volt, akkor ezután méginkább elég lesz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179570) palfitom válasza zapikanka (#179566) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zapikanka

Szia,

Ahogy varmi kolléga is írta, az apróról vadássz 1151v1 procit. Elsősorban i5-öt javaslok, az i7 már nagyon nem éri meg.
Milyen alaplapod van?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179571) palfitom válasza Laci.1984 (#179568) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Laci.1984

Szia,

Nagyon is jól gondolod, a cache nagyon számít sok játéknak, ezért a sima 5600-ast érdemes venni játékra (persze, ha van mellette dvga)!
Rendben van a konfig, mehet!
(a Hexform háznál arra figyelj, hogy az rgb fix, és nem kikapcsolható!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179572) agymenő


agymenő
tag

Sziasztok!

Ez a gép van kinézve. Az alaplapon nem e lehetne spórolni még? :)
Egyelőre munkára használnám meg suli, később menne bele egy RTX4080. :D

Alaplap: [Új] MSI X670E Gaming Plus WIFI alaplap 3 Év gari
CPU: [Új] AMD Ryzen 7 7800X3D 3 Év gari
Hűtés: [Új] Be Quiet Dark Rock Pro 4 Álló/rézmag/léghűtés/2 ventis osztott blokkos) 2 Év gari
Memória: [Új] Kingston Fury 2x8Gb 6000mhz DDR5 2év Gari
Háttértár 1 |SSD Nvme M2|: [Új] Kingston NV2 1Tb Nvme M2 4.0 3500 MB/s olvasási, 2100 MB/s írási sebesség 2Év gari
Tápegység: [Új] Seasonic G12 GC-850 80+ Gold 850W Prémium tápegység 4 Év Gari
Ház: [Új] DeepCool CC560 4X12Cm venti RGB-s/RGB-s, fény Off/Mesh Kivitel/ Üveg oldal 1 Év gar

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#179573) zapikanka válasza palfitom (#179570) üzenetére


zapikanka
tag

Szia!

Köszönöm neked is és varmi2-nek is a választ.

Egy MSI B250M MORTAR lapom van.

Üdv,
z

(#179574) varmi2 válasza agymenő (#179572) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyen hardverhez már kevés a 16Gb ram. Inkább 32Gb válassz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#179575) Laci.1984 válasza palfitom (#179571) üzenetére


Laci.1984
lelkes újonc

Szia,
Köszi szépen.
A ház kapcsán, ez az rgb, ez zavaró, vagy többet fogyaszt, vagy miért nem preferált?
Az alábbi 4-ből melyiknél kikapcsolható? Próbáltam átnézni az ajánlásokat, azokat leszűrtem hogy melyek az olcsóbbak és ez a 4 jött ki.
Sajnos függ majd a beszerezhetőségtől, mert a hétvégi szülinapi ünnepségemre lesz :)
Deepcool CC360
Deepcool CC560
Aerocool Hexform
Zalman i3 Neo
Köszi

(#179576) GalaHU válasza palfitom (#179569) üzenetére


GalaHU
őstag

A tápegység teljesítménnyel kapcsolatban nem aggódom, csak a csatlakozók kérdésesek... Ugyanazok a csatik kellenek mint az inteles alaplapokhoz? (nincs extra tápkábel, vagy ilyesmi...)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#179577) stargatelost válasza SyMbioTe (#179542) üzenetére


stargatelost
csendes tag

Köszönöm, akkor ez lesz :R az SSD-t akkor cseréltem egy Fury-ra, meg a procihűtőt sima Dark Rock 4-ről Pro 4-re.

Processzor: AMD Ryzen 7 7800X3D 4.20GHz AM5 BOX 100-100000910WOF
Processzor hűtő: BE QUIET! Dark Rock Pro 4
Alaplap: GIGABYTE B650 GAMING X (rev. 1.3)
Videokártya: SAPPHIRE 11330-02-20G Radeon RX 7800 XT 16GB GDDR6 PULSE PCIE
Memória: CORSAIR 32GB Vengeance DDR5 6000MHz CL36 KIT CMK32GX5M2E6000Z36
Tápegység: ASUS TUF Gaming 850G 850W
Ház: BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fekete
Merevlemez: WD Red Plus 4TB 3.5" 5400rpm 256MB SATA WD40EFPX
SSD: KINGSTON FURY 1TB Renegade M.2 PCIe M.2 2280 SFYRS/1000G

(#179578) bokimoki válasza palfitom (#179562) üzenetére


bokimoki
csendes tag

Köszi a tippet :R
Igazából csak azért néztem matx-et mert matx házakban megszokottabb, hogy van több 3.5"-os hely. Meg esetleg hangkártyát tettem volna még bele de az nem olyan fontos, megoldom a jelenlegi külsővel is.

(#179579) Laci.1984 válasza palfitom (#179571) üzenetére


Laci.1984
lelkes újonc

Még egy kérdés, elnézést.
SSD-ben amiatt mert a kinézett helyeken lassabb az 1TB-s beszerzése és csak 14eFt van az 1TB, 2 TB között árban, és mivel a játékok úgyis több mint 100GB-ot igényelnek felmerült a 2TB-os verzió.
Az ugyanúgy Crucial P3-ból jó, nincs olyan, hogy a 2TB-s verziója nem olyan jó, ugye?
Köszi, Laci

(#179580) Laci.1984 válasza palfitom (#179571) üzenetére


Laci.1984
lelkes újonc

Bocsánat a 3. hozzászólásért, igyekeztem időben módosítani az előzőeket, de nem sikerült (törölni meg nem jöttem rá hol kell)
A 2TB-s crucial p3 kapcsán, a plus 2-3eFt-vel többe kerül. Van értelme a 3500Mbit/s helyett az 5000 Mbit/s-es plus, vagy teljesen felesleges?
Mégegyszer elnézést a sok kérdésért!

(#179581) Fipike válasza palfitom (#179564) üzenetére


Fipike
csendes tag

Köszön a válaszodat! :C
Megfogadom a tanácsodat, 1 ssd + 1hdd lesz akkor! :K Igazából az 5,25" hely miatt választottam a Sharkoon házat, de végülis egy külső meghajtóval is meg tudom oldani! Asztal alatt van a gép és nekem oly mindegy, hogy van-e rajta ablak vagy sem!
Jelenleg még egy lga775-s gépet nyúzok (már hangosabb, mint a porszívó :F ), szóval igen, hosszútávra tervezek! :)) De, hogy mit hoz a jövő, lesz-e fejlesztve azt nem tudom!
proci: ryzen 7 5700x
procihűtő: be quiet! Shadow Rock 3 12cm
alaplap: asus rog strix b550-f gaming
ram: g.skill ripjaws 2x16 gb 3600 mhz
videokártya:Asrock Challenger RX6600 CLD 8GB
ssd: Crucial P3 1TB
hdd: WD Purple 1TB
ház: Fractal Design Pop Air
táp: be quiet! System Power 9 600W
Ez így jó?

(#179582) Fipike válasza Fipike (#179581) üzenetére


Fipike
csendes tag

JAVÍTÁS:
Köszön a válaszodat! :C --> Köszönöm a válaszodat!
Elnézést, este már a fáradságtól nagyon tompa voltam!

(#179583) palfitom válasza zapikanka (#179573) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zapikanka

Szívesen.

OK, az bármilyen procit elbír, és valószínűleg bios-frissítés sem fog kelleni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179584) sanca72


sanca72
csendes tag

Sziasztok Milyen hűtést ajánlotok egy AMD Ryzen 9 5900X- procihoz? Nem ragaszkodom a vizes megoldáshoz, de nem vagyok ellene, haladni kell a korral :)

(#179585) palfitom válasza Laci.1984 (#179575) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Laci.1984

Szívesen.

Csak azért említettem meg, hogy tisztában legyél vele, hogy az mindig világítani fog. Ez valakit zavar, valakit nem.
A CC360 ARGB-s, tehát változtatható, kikapcsolható.
Boldog Szülinapot!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179586) palfitom válasza GalaHU (#179576) üzenetére


palfitom
Topikgazda


GalaHU

Igen, szabványos csatlakozók vannak minden mainstream alaplapon (és egyéb hardvereken).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179587) palfitom válasza stargatelost (#179577) üzenetére


palfitom
Topikgazda


stargatelost

Rendben van a konfig.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179588) palfitom válasza bokimoki (#179578) üzenetére


palfitom
Topikgazda


bokimoki

Szívesen.

Ez nem mATX, hanem ITX, ami még kisebb, és nincs több pci csatija.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179589) palfitom válasza Laci.1984 (#179579) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Laci.1984

Nincs semmi gond!
Szívesebben olvasom egy kultúrember többszöri hozzászólását, mint azok egy hsz-ét, akik még köszönni sem tudnak, és a köszönöm szót sem ismerik. Sajnos van ilyenből néhány... :((

Persze, mehet 2TB! A P3 bár nem "csúcsminőség" (ez az árán is látszik), de nincs vele jellemző probléma, ezért is ajánljuk.

#179580
Számodra teljesen felesleges, mert nem tudod kihasználni a sebességét, de ha csak ennyi a felár, akkor elgondolkozhatsz rajta!
Ha már 50k felett járunk, akkor alternatíva: WD Black SN770, szintén 5 év garival.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179590) palfitom válasza Fipike (#179581) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Fipike

Szívesen.

Nincs egyértelműen jobb választás, de ha 1 (particionált) ssd-t veszel most, akkor később tehetsz mellé még, ha szükséged lesz rá, illetve kevesebb hardver = kevesebb meghibásodási lehetőség. Hátránya, hogy ha meghibásodik, akkor több adatvesztést kockáztatsz.

Jó döntés!
Rendben van a kofig, mehet! (azt tudd, hogy a konfighoz még 400-450W-os táp is elég lenne)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179591) palfitom válasza sanca72 (#179584) üzenetére


palfitom
Topikgazda


sanca72

Gondolkozz egy kicsit! Hogy ajánlhatnánk bármiféle hűtést, ha azt sem tudjuk mik férnek bele a házadba? Az adatlapod nincs kitöltve, és itt meg semmilyen infót nem kötöttél az orrunkra...
Egyébként van kifejezetten hűtős topik: Milyen CPU léghűtést vegyek? De ott is el kell olvasni az összefoglalót, és válaszolni a kérdéssora!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179592) sanca72 válasza palfitom (#179591) üzenetére


sanca72
csendes tag

Van nagy házam és kicsi is, bármi elfér.

(#179593) zolikaDB válasza SyMbioTe (#179419) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Nagyjából összeállítottam egy munkahelyi gépet sok vívódás után CAD-CAM-re, Autodesk Fusion 360-ra.
Kérem, aki tudja, véleményezze.
Fontos: kell valahogy WIFI, ezt a lappal "oldanám" meg.
Amennyiben van ilyen, ehhez hasonló, vagy épp ár/értékben jobb, OLCSÓBB, vagy olcsóbban picit "gyengébb"/ugyanilyen erős konfigra tipp, netán cserélgetnél, vagy bki javasolna más komponenseket, elő vele, mert amit leírtam, az egy kiindulási pont, ami valszeg megfelel majd.
Ha az LGA-1700, 14. generáció kuka, mert ugyanilyen erős proci van a 12. genből fele ennyiért, oké.
Ha a GPU fölösleges túlzás, mert 40 ezerrel olcsóbb is oké, jöjjön.
Ha a nyomtató nem jó, mert van HP olcsóbban, nekem királyság.
Bármi tipp, ötlet jöhet.
Ami kiszolgálja most a fenti szoftvert: HP Zbook 15, Intel i7-4700MQ, 16GB DDR3, 256GB SSD, Quadro K610M.

FONTOS:
~ táp: több vagy kevesebb, márka jó-e?
~ 14400F-hez vegyek külön hűtőt?
~ ebben a házban 1 venti van, kell-e több, s ha igen, milyen, s hova tegyem

Az én elképzelésem:
- Alaplap: GIGABYTE B760M GAMING X AX DDR4 (rev. 1.0) - van benne egy wifi 6e tudású hálózati adapter, és az antennát ki lehet pakolni a gép tetejére, tehát nem a csavaros verzió jár hozzá
- Processzor: INTEL Core i5-14400F 2.50GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
- VGA: ASUS DUAL-RTX4060-O8G Dual OC GeForce RTX 4060 8GB GDDR6 DLSS3 - nem tudom, hogy eszik vagy isszák, és elegendő-e manapság egy 3050-3060 hosszútávra (csak annyit, hogy ennyiért 3060-ak mennek), nekem mindegy hány ventis, hány szlotos, csak elég legyen :DDD
- RAM: CORSAIR 64GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK64GX4M2E3200C16 - szerintem nem kell elmenni DDR5 irányba, a 64GB-on is filózok, hogy kell-e, bár ezer éves szabály, hogy memóriából sosem elég
- SSD: SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7S500BW
- Táp: SEASONIC G12 GM-850 850W
- Ház: COOLERMASTER MasterBox MB400L TG + ODD

+ Nyomtató: BROTHER HL-1222WE

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#179594) palfitom válasza zolikaDB (#179593) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zolikaDB

Szia,

ODD biztosan kell a házba? Külső megoldás nem jó?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179595) Laci.1984 válasza palfitom (#179589) üzenetére


Laci.1984
lelkes újonc

Szia palfitom,
Nagyon szépen köszönöm a kedves szavaid, lassan féltem, hogy az agyadra megyek, vagy letiltanak.
Köszönöm a születésnapi köszöntést is. :) Ahhoz képest, hogy az xbox ötletet először azért vetettem el, mert 2 kicsi mellett úgysincs időm játszani, erre most nagyon lelkes vagyok erre a PC-re, hogy 2009 után újra játszhatok újabb játékokkal 😊 (és stratégiaiakkal is).
Az éjjel a nagy részét megrendeltem, már csak a ház és az SSD maradt.
Ígérem, utolsó kérdéseim (remélem):
Néztem az SSD-t amit írtál, az ijesztett meg, hogy alzán 25 értékelésből kb 3-4en panaszkodtak, hogy nem ismeri fel, 14 nap után tönkrement, nem nyíltak meg a fájlok. Igaz 115-en vették és 3-an panaszkodtak, a crucialnál meg csak 2 értékelés van (6 vásárlásból), és a TBW-je is WD-nek 1200, Crucialnak 440. Ebben még egy kis löketet tudnál adni melyiket lenne jobb? Árilag csak 3eFt a különbség, az nem gond.
Ház: Deepcool C360 és 560 között (az eltérő helyek szállítása miatt) 1eFt különbség van. Ha jól látom 560-asban1-gyel több venti van. Megéri, vagy inkább a 360-asról van tapasztalatod és azt jobban ajánlod?
Mégegyszer nagyon hálásan köszönöm a 1,5 heti segítségedet! Ha ismernélek vinnék csokit 😊
Köszönöm szépen!
Laci

(#179596) palfitom válasza Laci.1984 (#179595) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Laci.1984

Nincs mit.
:)
Ígérem, utolsó kérdéseim - Nem kell ilyet ígérni! :N Erre való a fórum!

SSD: nagy számok törvénye alapján természetesen előfordulnak hibás darabok. Én is használok évek óta SN770-et, és építettem is be sokaknak, én még nem találkoztam hibával.
A TBW-vel ne foglalkozz, "általában csak marketing".
Nem tudok többet hozzátenni, dönts szimpátia vagy ár alapján, egyikkel sem lősz bakot!
Ház: az 560-as már nagy, ATX méretű, abban szerintem nem mutat jól egy kis, mATX konfig. Nekem fontos a kinézet letisztultsága, ezért én mATX laphoz a CC360-at venném. Ha CC560 a ház, akkor pedig ATX lapot tennék bele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179597) zolikaDB válasza palfitom (#179594) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szia!
Nem kell ODD. Félreértettem valamit? Nem csak a ház alkalmas ODD fogadására, de az nincs benne fizikálisan? "ODD support". Adatlapomon lévő CM ház hasonló felépítésű, és elégedett vagyok vele.
De bármilyen más megoldásra nyitott vagyok.

Egyebekben érdemes valamin változtatni a konfigban? Bármin...
Táp, 14400F? Kellhet extra procihűtő? Házventi pluszba?

(#179598) palfitom válasza zolikaDB (#179597) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zolikaDB

Nem, a házban valóban nincs odd, csak a lehetősége. Azért kérdeztem, mert akkor más, jobban szellőző házat ajánlanék!
Egyebekben érdemes valamin változtatni - Nyugi, természetesen ezekre is kétérnék, csak először a házat akartam tisztázni. :D

Hűtő (ajánlott cserélni a gyárit): pl. Thermalright Assassin King 120 SE / ID-Cooling Frozn A410 / Arctic Freezer i35 / Thermalright Burst Assassin 120 / ID-Cooling SE-225-XT / BQ Pure Rock 2 / ID-Cooling SE-206-XT / ID-Cooling Frozn A610 / ID-Cooling SE-207-XT Slim / ID-Cooling SE-226-XT
CPU alternatíva: i5 12600KF (81k) + ID-Cooling SE-206-XT (14k)
VGA: OK, olcsóbban RTX 3050 (86k, 88k) / Quadro T400 (63k)
Ram: 2 modulos KIT legyen!
Táp: 400-450W is elég lenne. Alternatíva: BQ System Power 550W Bronze / Seasonic G12 GC 550W Gold
Ház: Deepcool CC360 / Kolink Citadel Mesh (+1 venti) / Zalman M4 / Montech Air 100 / Cooler Master MasterBox TD300 Mesh (+1 venti) / Lian Li Lancool 205M / Fractal Design Pop Mini Air

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#179599) zolikaDB válasza palfitom (#179598) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hálás köszönet mindenért! :R

(#179600) Laci.1984 válasza palfitom (#179596) üzenetére


Laci.1984
lelkes újonc

Meg is rendeltem, akkor a cc360-at és a WD-t is.
Hálásan köszönöm a 1,5 hetes segítségeket! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.